а Untitled Page

Народні умільці продовження

Початок

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Гуштан Юстина Михайлівна

 Народилася 24 червня 1932 року в с. Т.Ремета де і проживає. Народна вишивальниця, майстриня робіт з гачком, тканих робіт.

 Виставляє свої роботи на кожній виставці майстрів народної творчості в районі. Має багато учнів, яких навчила і яким передала свої вміння.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Багара Михайло

 Народився 2 жовтня 1963 року в с. Колодне Тячівського району. Закінчив Одеську духовну семінарію в 1989 році. З 1989 року за указом працює в. Т. Реметі священиком в Свято – Михайлівському православному храмі.

 Народний майстер-іконописець, малює пейзажі на релігійну тему, розписує церкви.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Павлич Софія Михайлівна

 Павлич Софія Михайлівна народилася 11 жовтня 1955 року.

 З самого дитинства захоплюється рукоділлям; вишиванням, в’язанням спицями, вив’язуванням макраме.

 Неодноразово брала участь у виставках майстрів народної творчості, а саме:

-             на святі «Перечинщина – край талантів»

-             на обласних виставках – багато разів

-             в Мукачівському замку «Паланок»

-             на українсько-словацькому святі « Співдружність»

-             персональна виставка на святі с. Порошково

-             на святах, масових заходах, що проводяться в БК с. Порошково

Нагороджена багатьма Почесними грамотами та Подяками.

Нині Софія Михайлівна вишиває картини на сакральну тематику: «Почаївська Божа Матір», «Різдво Христове», «Ісус у терновому вінку» - викладений бісером, «Матір Божа із Синочком», «Ангел хоронитель з діточками», «та багато інших на різну тематику.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

 майстра народної творчості

Войтюх Марії Іванівни

 Народилася Марія Іванівна 1949 року в селі Порошково, закінчила Ужгородський торговельний технікум в 1968 р. Войтюх працювала на різних посадах – від простого продавця, до посади директора Порошківського споживчого товариства.

 Має колекцію чудових схем, своїм умінням щиро ділиться: вишиває все – рушники, подушки, серветки, картини. Найулюбленіші з вишитих картин «Ісус на поклонній горі», «Вознесіння», «Світле сяйво», «Мадонна з дитям», ікони «Спаситель» і «Матір Божа»

 Багато разів її роботи виставлялися на виставках народних умільців: в нашому селі, в районі та неодноразово на обласному рівні.

 Понад двадцять років бере участь у художній самодіяльності, де розгортала ї свої прекрасні витвори.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Мага Любов Миколаївна

 Мага Любов Миколаївна народилася 30 липня 1963 року в с. Хотів Турківського району Львівської області. Зараз проживає в с. Пастілки.

 Працює в Ужгороді ТОВ «Гроклін - Карпати». У вільний від роботи час вишиває рушники, картини. ЇЇ роботи завжди беруть участь у виставках майстрів народної творчості в районі.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Мага Олександра Іванівна

 Мага Олександра Іванівна народилася 11 грудня 1987 року в с. Пастілки.

 Закінчила Львівський державний університет внутрішніх справ України (УМВС). У вільний час любить вишивати рушники.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Юзьо Василь Васильович

 Юзьо Василь Васильович народилася 18 грудня 1978 року в с. Пастілки.

 Зараз працює інспектором охорони ТОВ «Трик»

 Малює картини на релігійну тематику, натюрморти. Його картини беруть участь у виставках майстрів народної творчості.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Матяш Ганна Василівна

 Матяш Ганна Василівна народилася 18 грудня 1937 року в с. Ужок В.Березнянського району. Проживає в с. Пастілки – пенсіонерка. Все своє життя вишиває, в’яже. Має багато вишитих картин, рушників. ЇЇ рушники беруть на весілля.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Мага Ганна Михайлівна

 Мага Ганна Михайлівна народилася 2 січня 1937 року в с. Пастілки – пенсіонерка. Вишиває хрестиком. ЇЇ роботи виставляються на всіх виставках майстрів народної творчості в районі.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Головченко Ганна Іванівна

 Головченко Ганна Іванівна народилася 4 червня 1983 року в с. Пастілки.

 Закінчила Львівський державний університет ім.. І.Франка. Працює головним спеціалістом управління ПТУ.

 Вечорами любить вишивати хрестиком. Її роботи були на виставках майстрів народної творчості у районі та за його межами.

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Цапик Ірина Андріївна

 Односельчани нашого села добре пам`ятають те, коли заходячи в закусочну нашого села, на вітринах торгового закладу були гарно розстелені вироби з ниток. Так своє робоче місце прикрашала бувша буфетниця цього закладу І.А.Цапик.

 Ці гачковані серветки були різними за кольорами: червоні, жовті, білі. Фантазія Ірини Андріївни не знала меж. На них були і квіточки, листочки, гілочки, орнаменти інші. Коли заводили розмову з нею, вона охоче ділиться своїм досвідом, завжди готова передати свій досвід бажаючим. А коли заходиш в хату Ірини Андріївни то накрохмалені вигачковані з ниток квочка з курчатами, чашечки, вазочки гарно виставлені стоять в сервантах ніби живі.

Мало жінок в нашому селі приділяє увагу цьому рукоділлю, але Ірина завжди це заняття удосконалює і пишається ним.

 Роботи Цапик Ірини Андріївни часто милують око, як жителів нашого села, так і району в цілому на святах « Перечинщина край талантів», «Святі паски», «Щедрі дари».

 І.А. Цапик у свої 60 років вирачковує нові серветки і каже,що вона їх подарує своєму поколінню.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Грицак Марія Іванівна

 Марії Іванівни Грицак незабаром виповниться 55 років. І вона вийде на пенсію. Але захоплення українською народною вишивкою навряд чи залишить її.

 Все своє життя Марія Іванівна старанно трудилася: чи то на роботі, чи на городі, чи домогосподарству тяга до національних узорів все життя супроводжувала її. Вишивала і вишиває з любов`ю серветки, рушники,картини,скатертини. Про них пані Марія може говорити годинами, які підбираються візерунки, кольори, які милують око.

 Свої роботи Грицак М.І. дарувала своїм дітям, прикрашає свою оселю, охоче обмінюється з своїми подругами. її роботи неодноразово виставлялись на районних виставках, на святах села,служили декорацією на концертах,використовувались на весіллях.

 Визнанням за свою творчу доробку були грамоти. М.1.Грицак народилась,навчалась, вийшла заміж і проживає по сьогоднішній день у рідному

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Щобак Марія Василівна

 Багата на таланти наша Перечинська земля. Люди в нашому районні славляться своєю працею,вміють вони і гарно проводити свій вільний від роботи час. Одні люблять співати, танцювати, інші приділяють увагу тихому спокійному захопленні.

 М.В. Щобак вже багато років вишиває хрестиком. А захоплення прийшло тоді, коли М. Василівна в одному із журналів «Жінка» побачила вишиту святу ікону хрестиком. Тоді Марія подумала, а чому не попробувати мені. Так, старанно підбираючи хрестик за хрестиком,вона вишивала картини. На них зображені і святі, і природа,натюрморти, орнаменти. Допізна, осінніми і зимніми вечорами М Василівна сидить вправно рухаючи голку з ниткою. Робіт у Щобак М. В. стільки,що можуть прикрасити не одну оселю. Тому в неї вони гарно лежать складеними в шафах. М. Василівна охоче годинами може демонструвати їх, розповідаючи про те, як вони вишивались. Її деякі роботи були закуплені і вивезені в США коли гостювали вихідці з нашого села, які нині проживають в Америці, є її вишита свята ікона в греко - католицькому храмі нашого села. За свою невтомну працю Щобак М.В. була нагороджена грамотами і подарунками, як районного керівництва, так і виконкомом сільської ради.

 

  

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Опачко Василь Васильович

Опачко В.В. народився 26 серпня 1956р. в с. Т-Бистра Перечинського району Закарпатської області .

Після закінчення місцевої школи , поступив у Ужгородське училище прикладного мистецтва . Працював у колгоспі художником - оформлювачем. Зараз працює вдома . Виготовляє декоративні карнизи , вирізає із дерева образи Святих . Свої вироби продає на різних виставках, ярмарках.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Козак Марина Іллівна

 Козак М.І. народилася 20 листопада 1980 р. в с. Т-Бистра Перечинського району Закарпатської області.

 Після закінчення школи ,навчалася в Мукачівському педучилищі . Працює в Мукачеві вчителем початкових класів .

 Любов до народної творчості проявила з дитинства. Гарно малює , вишиває нитками хрестиком, гладдю. Виробляє писанки із бісеру. Роботи майстрині неодноразово виставлялися на районних та обласних виставках народної творчості.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Теслович Василь Васильович

 Теслович Василь Васильович народився 6 березня 1959 року в селі Т.-Пасіка Перечинского району Закарпатської області.

 У 1976 році закінчив Порошківську середню школу. Після школи пішов працювати у колгосп ім. Чапаєва учнем різбляра по дереву. З 1977 -1979 роки служив у Радянській армії в Московській області. Після закінчення армії працював в Ужгородському механічному заводі різблярем по дереву. Не одноразово був нагороджений похвальними грамотами. У 1981 році одружився. З 1982 по 1992 рік працював у Перечинському лісокомбінаті с. Дубриничі. На виставці ВДНХ був нагороджений бронзовою медаллю за успіхи в народному господарстві СРСР. З 1992 року працював в с. Т.- Ремета охоронцем складу НЗ пожежної частини. З 2007 року працює охоронцем на базі Воєводино.

 

 ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Малеш Марія Михайлівна

 Малеш Марія Михайлівна народилася 12 травня 1945 року в с. Тур’я - Пасіка. Навчалася у місцевій школі, після закінчення якої одразу й почала трудову діяльність.

 Та ще змалку Марія Михайлівна мала цікаве захоплення в’язання гачком. Починала ще в дитинстві. Марія Михайлівна представляє свої роботи на виставках майстрів народної творчості в районі. Тепер вона на заслуженому відпочинку.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

майстра народної творчості

Конюк Євген Іванович

 Конюк Євген Іванович народився 17 квітня 1992 року в селі Тур’я- Пасіка. У 1998 році став учнем місцевої школи. З четвертого класу почав вишивати. Серед його робіт: « Піщаний берег», «Рибка», «Котик Мурчик», «Для мами», «Богородиця з малим Ісусом», «Рік Рожевого Поросяти», «Амурчики». Одна з найцікавіших робіт «Танцювальна пара». Його роботи завжди виставляються на виставках майстрів народної творчості в районі.

 Євген закінчив школу, продовжується в Ужгороді.

 

Характеристика

майстра народної творчості.

Кричфалуший Тетяна Степанівна.

 Кричфалуший Т.С. народилась 05 жовтня 1972 року. Проживає в с. Т- Бистра, Перечинського району, Закарпатської області.

 Любов до народної творчості проявила давно. Гарно вишиває хрестиком, гладдю, та бісером.

 Роботи майстрині неодноразово виставлялися на районних та обласних виставках народної творчості.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

на майстра народної творчості

Печунка Валентину Анатоліївну.

 Печунка В. А. народилась 4 червня 1971року, в с. Порошково на даний час проживає в с. Т- Бистра, Перечинського р-ну, Закарпатської області.

 Любов до народної творчості проявила з дитинства. Домогосподарка вишиває хрестиком, гладдю а також в’язанням з ниток. Роботи майстрині також виставлялися на районних виставках народної творчості.

 

 

    

 

ХАРАКТЕРИСТИКА
майстра народної творчості

Поворозник Оксана Василівна

 Народилася в м. Перечин у 1969 році. Освіта середня. Волонтер БФ «Центр громадських ініціатив».

 У вільний час займаюся виробами з бісеру, в’язанням гачком та спицями.

Виставки: «Перечинщина край талантів», районний огляд, Ужгородський музей під відкритим небом.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА
майстра народної творчості

Церковник Ірина Опанасівна

 Народилася 18 травня 1957 року. В с. Сімер, Перечинского району. Зараз проживає в м. Перечин. Про таких людей часто говорять, що у них дар від Бога.

 Ірина Церковник є продовжувачкою традиції вишивки їхньої сім’ї, яка взяла початок від бабусі по матері із Воловецького району.

 У Ірини Опанасівни збереглося багато вишивок, які руками бабусі та мами, яка, до речі, працювала завідувачкою сільською бібліотекою в с. Сімер.

 Ірина Церковник є активним учасником виставок робіт народних умільців міських, районних та обласних виставок народної творчості. Тісно співпрацює з районним етнографічним музеєм «Лемківська садиба», її роботи виставлялися у Закарпатському музеї архітектури та побуту, а також декілька разів відбиралися для виставки звіту творчості Закарпаття у Києві.

 Сімейну традицію вишивання активно продовжує дочка Ірини Церковник – Вікторія, на рахунку якої уже декілька десятків робіт.

 Ірина Опанасівна щира у спілкуванні, активно ділиться своїми враженнями від різних виставок, які вона часто відвідує, разом з тим ділиться своїми секретами у цьому напрямку народної творчості. Енергійна за характером, весь час шукає творчі підходи у своїх роботах, використовує в них елементи виставки русинів Закарпаття – лемків, гуцулів та бойків. Запозичує в них різні види орнаментів – рослинний, побутовий.

 Така творча характеристика вишивальниці Ірини Церковник свідчить про те, що вона тісно співпрацює з методичним центром районного будинку культури.

 

ХАРАКТЕРИСТКА

майстра народної творчості

Гартнера Василя Федоровича

Гартнер Василь Федорович народився 25.11.1957 року в с. Т.Поляна, де і зараз проживає. Освіта середня-спеціальна по спеціальності художник-керамік. Партнер Василь Федорович працює вчителем образотворчого Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Стаж роботи – 25 років. За час роботи навчив мистецтву багатьох учнів. Його учні є призерами шкільних, районних олімпіад з образотворчого мистецтва.

Картини по живопису прикрашають домівки багатьох людей нашого села та за межами села, в м. Київ. Це картини «Весна за вікном», «Пречиста з младенцем», «Вознесіння Спасителя», «Народження Ісуса Христа в Віфлеємі», «Водопад Шипот», «Переправа» та багато інших. Брав участь у реставрації Свято - Михайлівської церкви в с. Т.Поляна.

 

 

 

 

ХАРАКТЕРИСТИКА
майстра народної творчості

Козак Василь Іванович

 Козак Василь Іванович, народився 29 березня 1973 року в селищі (нині місто) Перечин, Закарпатської області, громадянин України.

 Після закінчення в 1990 році Перечинської середньої школи, працював різноробочим на Перечинському лісохімкомбінаті, а згодом на підсобних промислах в колгоспі «Верховина», в селі Турички, Перечинського району.

 В 1991 році поступив на філологічний факультет Ужгородського Державного університету, який закінчив у 1997 році, одержавши спеціальність викладача української мови та літератури.

 Навчаючись на заочному відділені університету, водночас працював з 1993 по 1995 роки інструктором відділу молоді та спорту Перечинської районної державної адміністрації.

 З листопада 1995 року до нині працює вихователем Перечинської школи - інтернату.

 Ще з раннього дитинства у Василя проявився потяг до художнього малярства.

 З його слів: «Народившись посеред отакої нев’янучої краси та неповторної Карпатської мелодії вольності неможливо не мати хисту чи то до малярства, чи до поетичного слова»

 Так сталося і з ним… Адже, він і до тепер не уявляє свої руки без олівця і пензля…

 За останні роки Василь Іванович зробив художнє оформлення багатьох книг, поетичних збірок, пісенників: «Віків передзвони» І.Козака (2001 рік), «Усміхнена педагогіка» Юрія Шипа (2002 рік),

«Перечин» Й.Ганича, Ю.Кула, Ю.Шейка (1999 рік), «Милішим стане світ» Юрія Мегели (2001 рік), «Просвітніми стежками» М.Дідик, І.Козака (2002 рік), «З-під Бескидів – у світ» І.Козака, Ю.Мегели (2007 рік), «Слово як дар» Ю.Мегели (2009 рік), «Колишу тя, не лишу тя…» С.Пойди (2008 рік), «Моя дорога завжди була українською» Й.Пойди (2002рік).

 Його руки також приклалися до оформлення різних місцевих та обласних періодичних видань.

 В Перечині, навпроти римо-католицького храму та перед Перечинською школою-інтернат, В.Козак вимурував мініатюри середньовічних замків, якими любуються жителі та гості нашого містечка.

 Першу свою виставку, як художник, він презентував в Ужгороді , в будинку «Просвіта» (1996 рік). В 2003 та 2005 роках спільно з вихованцями Перечинської школи-інтернату В.Козак виставляв свої художні полотна в Українському Домі у місті Києві. Його картини постійно беруть участь в культурних заходах міського, районного та обласного рівнів.

 Свої роботи він виконує в найрізноманітніших стилях та техніках. Пише їх олією, аквареллю, темперою, гуашшю, олівцем та графіті. Так само можна сказати і про тематику його робіт та її різножанровість: з під його пензля виходять складні сюжетні композиції, пейзажі, натюрморти, портрети і т.д..

 Не таємницею є й те, що, напевно, свій дар любові до малярства він з честю перейняв від батька, Козака Івана Юрієвича, теж самобутнього художника, члена Національної спілки письменників України, лауреата багатьох літературних премій. Тож, не є дивом і те, що шестирічна дочка Василя Козака – Анастасія, вже теж змалечку проявляє не аби який інтерес до малювання