Звіти

 

 

Про роботу із зверненнями громадян за І-ше півріччя 2018 року 

 

Згідно з вимогами Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348,   райдержадміністрацією та  її структурними підрозділами протягом  І – го півріччя 2018 року проводились відповідні заходи щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян здійснює  відділ документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації. Діяльність  відділу  спрямована на забезпечення кваліфікованого,  неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, створення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на звернення, ведення систематичного аналізу та узагальнення звернень для виявлення причин, що породжують їх.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 15.02.2016 р. № 50 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом  І-го півріччя  2018 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 20 виїзних прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 6.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до  пункту 3 Указу розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.07.2016 № 237 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 11.06.10 № 185 «Про постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян»  затверджено склад районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 6 засідань комісії. Комісією розглянуто 6 звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації з урядової гарячої лінії.  Розглядалися питання щодо  соціального захисту населення.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008,  з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, згідно з графіками надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 6 перевірок  в органах місцевого самоврядування, перевірено та надано практичну допомогу для 4 структурних підрозділів райдержадміністрації. За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

В районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, послугою якої за звітній період скористалося 292 осіб  (в т.ч. - 51 повторно); 3 з метою складання процесуальних документів; 27 для здійснення представництва інтересів у суді; 28 осіб скористалися правом безоплатної вторинної  правової допомоги,  тобто отримали можливість на послуги адвоката за рахунок держави.

За  І-ше півріччя  2018 року до райдержадміністрації надійшло 99 звернень  громадян  (проти  165 за минулий рік),  що  на 66 звернень менше  у порівнянні з минулим роком. Із них письмових –98 (проти  159 за минулий рік) та 1  усних (проти  6 за минулий рік). Вирішено позитивно –41 звернення, надано роз’яснення –37.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 43 звернення (проти 47 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 5 (проти 10 за минулий рік),  урядової та обласної гарячої лінії  – 38 (проти 37 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту- 24 (проти 31 за минулий рік) та  аграрної політики і земельних відносин- 19 (проти 29 за минулий рік).

Не менш значимими за кількістю звернень є питання фінансової політики – 16 звернень, що становить 16,16% від загальної кількості звернень. Піднімались питання щодо надання пільгових кредитів з питань підтримки індивідуального житлового будівництва  за  програмою  «Власний дім»  та надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків внаслідок снігопадів, паводків тощо.

З питань охорони здоров`я – надійшло 3 звернення (проти 7 за минулий рік); освіти - 2 (проти 5 за минулий звітний період); екології та природних ресурсів - 2 (проти 6 за минулий рік); діяльності органів місцевого самоврядування - 2 звернення (проти 5 за минулий рік); зменшилась кількість звернень з питань транспорту і зв`язку -1(проти 8 за минулий рік); житлової політики -1(проти 2 за минулий рік).

Зросла кількість звернень з питань сім’ї , дітей, молоді та спорту -11(проти 0 за минулий рік); комунального господарства - 7 звернень (проти 4 за минулий рік); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 5 (проти 1 за минулий звітний період);  праці і заробітної плати - 4 (проти 1 за минулий рік).

Протягом звітного періоду продовжилась тенденція зниження надходження повторних звернень громадян - 0 (проти 2 за минулий рік) та колективних  звернень – 6 (проти 9 за минулий рік).

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 4 звернень (проти 5 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 5 (проти 4 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 4 (проти 2 за минулий рік), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 1 (проти 1 за минулий рік).

На особливому контролі перебуває розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

  На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.07.2018року  перебувають 163 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 14-м встановлено статус «інваліда війни» (3 осіб - ІІ гр. інв., 11 осіб – ІІІ гр. інв. ). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також, станом на 01.07.2018 року на обліку перебуває 42 особи та 29 сімей внутрішньо переміщених осіб, з них 8 сімей без виплати на проживання.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачено 38900 грн. на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Фактично було виділено 38900 грн. Тому, управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було укладено 2 договори з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 38900 грн. Відповідно до укладених договорів 9 осіб пройшли навчання та перенавчання за різними категоріями: СЕ, С, В.

На протязі 1-го півріччя 2018року на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції кошти не виділялися. Станом на 01.07.2018року подано 5 заяв. Направлення на навчання здійснюється за новим порядком на підставі постанови КМУ від 21 червня 2017року №432.

           Станом на 01 квітня 2018року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувало 4 учасники антитерористичної операції. На протязі 1-го півріччя 2018року учасникам АТО надано 2 путівки на оздоровлення, ще 2  чекають чергу. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управліня-санаторій). Також, 1 дитину учасника АТО забезпечено літнім оздоровленням у 2018 році.

            У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”. До травня 2018 року головою ГО був активіст Павло Васильович Попович.  З травня обов’язки голови ГО виконує Зизич Михайло Васильович. Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020 роки”, яку було затвержено Рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016 року №169. На фінансування заходів вищезазначеної Програми передбачено фінансування із районного бюджету в розмірі 500 тис.грн щорічно. У 2016 році було виділено 20 тис.грн. Станом на 01 жовтня 2017 року , а саме рішенням сесії від 29.06.2017 року виділено 20тис.грн. У грудні 2017 року також на закупівлю комп’ютерної техніки було виділено 15,0 тис.грн. У 1-му півріччі 2018року кошти ГО не виділялися.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” (назва постанови в редакції постанови КМ №119 від 21.02.2017року та з урахуванням постанови КМУ від 11.10.2017року №763 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою КМУ від 19.10.2016року №719»), розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016 року № 341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Комісія розглядала 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м.Перечин (повторно) та Опаленика В.-М.Й. жителя с. Ворочево (повторно).

Соляник Ю.І. подав заяву 02.03.2018року і рішенням членів комісії від 28 березня 2018 року йому було призначено  грошову компенсацію в розмірі 570391,43грн.

20 квітня 2018 року відбулося засідання комісії на якому було прийнято рішення про призначення та виплату грошової компенсації Опаленику Валерію-Мирославу Йосиповичу, інваліду війни 2 групи -  розмірі 302878,14грн (в т.ч. в розрахунок включено дружину Опаленик Наталію Йосипівну).

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах учасників АТО,  інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

 

 


 Про роботу із зверненнями громадян за І квартал 2018 року 

 

Згідно з вимогами Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348,   райдержадміністрацією та  її структурними підрозділами протягом  І-го  кварталу 2018 року проводились відповідні заходи щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян здійснює  відділ документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації. Діяльність  відділу  спрямована на забезпечення кваліфікованого,  неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, створення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на звернення, ведення систематичного аналізу та узагальнення звернень для виявлення причин, що породжують їх.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 15.02.2016 р. № 50 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом  І-го кварталу  2018 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 12 виїзних прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 3.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до  пункту 3 Указу розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.07.2016 № 237 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 11.06.10 № 185 «Про постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян»  затверджено склад районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 3 засідання комісії. Комісією розглянуто 3 звернення громадян, які надійшли до райдержадміністрації з урядової гарячої лінії.  Розглядалися питання щодо  соціального захисту населення.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

В районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, послугою якої за звітній період скористалося 177 осіб  (в т.ч. - 24 повторно),   16 осіб скористалися правом безоплатної вторинної  правової допомоги,  тобто отримали можливість на послуги адвоката за рахунок держави.

За  І-й квартал  2018 року до райдержадміністрації надійшло 47 письмових звернень  громадян  (проти  93 за минулий рік),  що  на 46 звернень менше  у порівнянні з минулим роком. Усних звернень за звітній період не було (проти  5 за минулий рік). Вирішено позитивно – 27 звернень, надано роз’яснення – 14.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 15 звернень (проти 30 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 2 (проти 6 за минулий рік), урядової та обласної гарячої лінії  – 13 (проти 24 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань аграрної політики і земельних відносин - 13 (проти 19 за минулий рік), що становить 27,66% від загальної кількості звернень.  

  Зменшилась кількість звернень з питань соціального захисту – 9 (проти 21 за минулий звітний період), що становить 19,15%  від загальної кількості звернень;  фінансової політики – 6 (проти 33 за минулий рік), що становить 12,77% від загальної кількості звернень (піднімались питання щодо надання пільгових кредитів з питань підтримки індивідуального житлового будівництва  за  програмою  «Власний дім»);  сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 6  (проти 0 за минулий рік),  що становить 12,77% від загальної кількості звернень;  праці і заробітної плати - 3 (проти 1 за минулий рік), що становить 6,38% від загальної кількості звернень;   транспорту і зв`язку – 1 (проти 7 за минулий рік); житлової політики – 1 (проти 2 за минулий рік);  охорони здоров`я – 0 (проти 1 за минулий рік);  комунального господарства - 0 звернення (проти 3 за минулий рік);  діяльності органів місцевого самоврядування – 0 (проти 3 за минулий рік).

Зросла кількість звернень з питань сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 6  (проти 0 за минулий рік),  що становить 12,77% від загальної кількості звернень; забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 4 (проти 0 за минулий звітний період), що становить 8,51% від загальної кількості звернень;  праці і заробітної плати - 3 (проти 1 за минулий рік), що становить 6,38% від загальної кількості звернень; екології та природних ресурсів – 2 (проти 1 за минулий рік), що становить 4,26% від загальної кількості звернень;  освіти - 1 (проти 0 за минулий звітний період).

 Протягом звітного періоду продовжилась тенденція зниження надходження повторних звернень громадян - 0 (проти 1 за минулий рік) та  колективних звернень – 2 (проти 4 за минулий рік).

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 0 звернень (проти 4 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 1 (проти 1 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 3 (проти 1 за минулий рік), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 1 (проти 1 за минулий рік).

На особливому контролі перебуває розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

          На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.04.2018року  перебувають 162 військовослужбовці учасники антитерористичної операції,  яким встановлено статус учасника бойових дій, з них, 15-м встановлено статус «інваліда війни» (3 осіб - ІІ гр.інв., 12 осіб – ІІІ гр.інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100%  в межах,  встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також, станом на 01.04.2017 року на обліку перебуває 48 чоловік та 28 сімей внутрішньо переміщених осіб, з них - 8 сімей без виплати на проживання.

Відповідно до постанови КМУ «Про деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 14.03.2018 №170, у поточному році управлінням соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, виплати разової грошової допомоги до 5 травня не проводилися. Відповідно до Програми «Турбота» на протязі 1-го кварталу 2018 року виплати не проводилися.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачено 38900 грн. на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Фактично було виділено 38900 грн. Тому, управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було укладено 2 договори з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 38900 грн. Відповідно до укладених договорів,  9 осіб пройшли навчання та перенавчання за різними категоріями: СЕ, С, В.

Протягом 1-го кварталу 2018 року на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції кошти не виділялися.

          Станом на 01 квітня 2018року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 4 учасники антитерористичної операції. Протягом 1-го кварталу 2018 року учасникам АТО путівки на оздоровлення не надавалися. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управліня-санаторій). Також 35 дітей учасників АТО забезпечено літнім оздоровленням у 2017 році.

            У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”.  Голова  ГО знаний в районі активіст Павло Васильович Попович.  Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020роки”, яку було затверджено  Рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016 року №169. На фінансування заходів вищезазначеної  Програми передбачено фінансування із районного бюджету в розмірі 500 тис. грн.  щорічно. У 2016 році було виділено 20 тис.грн. Станом на 01 жовтня 2017року , а саме рішенням сесії від 29.06.2017року виділено 20 тис.грн. У грудні 2017 року також на покупку комп’ютерної техніки було виділено 15,0 тис.грн.

На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” (назва Постанови в редакції Постанови КМ №119 від 21.02.2017року та з урахуванням Постанови КМУ від 11.10.2017року №763 «Про внесення змін до порядків, затверджених Постановою КМУ від 19.10.2016року №719»), розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016року № 341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Комісія розглядала 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м.Перечин (повторно) та Опаленика В.-М.Й. жителя с.Ворочево (повторно).

Соляник Ю.І. подав заяву 02.03.2018року і рішенням членів комісії від 28 березня 2018 року йому було призначено  грошову компенсацію в розмірі 570391,43грн.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах учасників АТО,  інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

 

 

 

 

 

 

 Про роботу із зверненнями громадян за 2017 рік. 

 

Одним із пріоритетних завдань райдержадміністрації є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян та порушених у них питань.

Основними законодавчими актами,  якими керуються у своїй роботі посадові особи та працівники райдержадміністрації у сфері розгляду звернень, є: Конституція України, Закон України „Про звернення громадян”, Указ Президента від 7 лютого 2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкція з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348.

Реалізуючи вимоги вищезазначених законодавчих актів, систематично здійснюється робота в основі якої лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються  громадяни до державних органів влади, а також постійний аналіз, узагальнення усних та письмових звернень, вживаються заходи щодо ґрунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що породжують звернення.

Відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації постійно аналізується надходження звернень, підводяться підсумки роботи щодо їх розгляду. Стан роботи із зверненнями громадян проаналізовано на колегіях райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом  2017 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 52 виїзних прийоми громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 27 прийомів.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Щомісяця засідала постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, на засіданнях були розглянуті  звернення  щодо прискорення термінів здійснення автоматичного перерахунку житлової субсидії, призначення соціальної допомоги на дітей одинокій матері та малозабезпеченій  сім»ї, порядку умов отримання субсидії на тверде паливо та можливості отримання субсидії тощо.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи із зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 24 перевірки (15 – в органах місцевого самоврядування, 9 – у структурних підрозділах райдержадміністрації).

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

В районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги,  послугою якої за звітній період скористалося 656 осіб (в т.ч. повторно звернулися 69 осіб). Правом безоплатної вторинної  правової допомоги скористалися 68 осіб, тобто отримали можливість на послуги адвоката  або працівника відділу для представництва інтересів у суді, органах державної влади, місцевого самоврядування та перед іншими особами.

За   2017 рік до райдержадміністрації надійшло 269 звернень  громадян  (проти  272  за минулий рік),  що  на 3 звернення менше  у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 262  (проти  261 за минулий рік) та 7 усних (проти  11 за минулий рік). Вирішено позитивно – 148 звернень, надано роз’яснення – 79, у одному випадку відмовлено у задоволенні звернення.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 85 звернень (проти 127 за минулий рік). Серед них: від урядової та обласної гарячої лінії  – 70 (проти 101 за минулий рік), облдержадміністрації –  15 (проти 26 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань фінансової політики – 81 (проти 6 за минулий рік), що становить 30,11% від загальної кількості звернень. Піднімались питання щодо надання пільгових кредитів з питань підтримки індивідуального житлового будівництва  за  програмою  «Власний дім»  та надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків внаслідок снігопадів, паводків тощо.

Зменшилась кількість звернень з питань соціального захисту – 57 (проти 114 за минулий звітний період),  що становить 21,18%  від загальної кількості звернень;  аграрної політики і земельних відносин - 48 (проти 51 за минулий рік), що становить 17,84% від загальної кількості звернень; комунального господарства - 4 звернення (проти 7 за минулий рік), що становить 1,49%  від загальної кількості звернень; житлової політики – 3 (проти 8 за минулий рік), що становить 1,11%  від загальної кількості звернень; діяльності об`єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин  - 2 (проти 4 за минулий звітний період), що становить 0,74% від загальної кількості звернень;  забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 2 (проти 7 за минулий звітний період) ;  праці і заробітної плати - 2 (проти 7 за минулий рік);  діяльності центральних органів виконавчої влади – 0  (проти 1 за минулий рік) тощо.

Зросла кількість звернень з питань транспорту і зв`язку – 13 (проти 7 за минулий рік), що становить 4,83% від загальної кількості звернень;  сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 13  (проти 6 за минулий рік), що становить 4,83% від загальної кількості звернень;  охорони здоров`я – 12  (проти 3 за минулий рік), що становить 4,46% від загальної кількості звернень;  екології та природних ресурсів – 10 (проти 6 за минулий рік), що становить 3,71% від загальної кількості звернень;  діяльності органів місцевого самоврядування - 9 звернень (проти 4 за минулий рік), що становить 3,34% від загальної кількості звернень; освіти - 8 (проти 4 за минулий звітний період), що становить 2,97% від загальної кількості звернень. 

Протягом звітного періоду продовжилась тенденція зниження надходження повторних звернень громадян - 4 (проти 32 за минулий рік).  Збільшилась кількість колективних звернень – 14 (проти 12 за минулий рік).

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

За 2017 рік до райдержадміністрації  та органів місцевого самоврядування району  надійшло  4680  звернень  громадян,  що  на 397  більше,  ніж в 2016 році. За результатами  розгляду,  більшість з них  вирішено позитивно і становить 3645, що на 8 питань більше, ніж за 2016 рік.  На 277 звернень  надано відповідні  роз’яснення, на 673 звернення  надано відповідь , але  відмовлено у вирішенні питання по суті у зв’язку з тим, що їх вирішення не передбачено законодавством.  На особистому прийомі побувало 537 осіб – на 71 менше, ніж за минулий рік.   Зменшилась  кількість повторних звернень  - 19   або 0,41 % від загальної  кількості (проти 47 звернень за минулий рік)  та надійшло 40 колективних звернень,  що на 18 менше проти 2016 року.

Найбільша питома вага звернень до органів місцевої влади від жителів        м. Перечин – 2956 (63,16 %), с.Порошково – 163 (3,48 %), с. Сімер – 159 (3,39 %),         с. Т.Ремета – 147 (3,14 %), а найменше – в с. Турички – 36 (0,77 %), с. Сімерки – 36 (0,77 %).

 Питання, з якими звертаються громадяни, стосуються  аграрної політики і земельних відносин – 1511 звернень або 32,29%; соціального захисту – 1393 звернення  або 29,76 % ; комунального господарства – 486 звернень або           10,38 %; фінансової,  податкової,  митної політики – 482 звернення  або           10,29 %;  житлової політики – 138 звернень або 2,94 %;  діяльності органів місцевого самоврядування – 35 звернень або 0,74 %;  праці і заробітної плати – 34 звернення  або 0,72 %; екології та природних ресурсів – 25 звернень або 0,53 %; дотримання законності та охорони правопорядку – 20 звернень  або 0,42  %;  транспорту і зв’язку – 19 звернення  або 0,41 %;  охорони здоров’я – 18 звернень  або 0,38 %; освіти, виховання і навчання дітей,  роботи навчально-виховних закладів – 16 звернень  або 0,34 % тощо.

До райдержадміністрації  та органів місцевого самоврядування за цей період подано 1511  заяв,  які стосуються аграрної політики і земельних відносин. Надано дозволи на розробку документації із землеустрою за  межами  населених пунктів на 20 земельних ділянок.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 10 звернень (проти 9 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 4 (проти 15 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 7 (проти 13 за минулий рік), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 1 (проти 0 за минулий рік).

На особливому контролі перебуває розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

          На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 02.01.2018 року  перебувають 158 військовослужбовців учасників антитерористичної операції,  яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 13-м встановлено статус «інваліда війни» (3 особи - ІІ гр.інв., 10 осіб – ІІІ гр.інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також, станом на 02.01.2018 року на обліку перебуває 48 чоловік та 27 сімей внутрішньо переміщених осіб, з них 8 сімей без виплати на проживання.

Відповідно до постанови КМУ «Про деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 05.04.2017 №223, у поточному році управлінням соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, проведено виплати разової грошової допомоги до 5 травня – 355 особам на загальну суму 453300грн. Відповідно до програми «Турбота», протягом 2017 року 86 учасникам  АТО та членам їх сімей було виплачено 92 тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачено 38900 грн на реалізацію заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Фактично було виділено 38900грн. Тому,  управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було укладено 2 договори з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 38900грн. Відповідно до укладеного договору 9 осіб пройшли навчання та перенавчання за різними категоріями: СЕ, С, В.

            Станом на 02 січня 2018 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 4 учасники антитерористичної операції. На протязі 1-го півріччя 2017 року учасникам АТО путівки на оздоровлення не надавалися. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управліня-санаторій). Станом на 02 січня 2018 року 4-х учасників АТО забезпечено санаторно-курортним лікуванням у санаторії “Оризонт” Одеської області – 2 осіб, в санаторії “Поляна” Закарпатської області – 1 особа, в санаторії  «Карпати» - 1 особа. Також 35 дітей учасників АТО забезпечено літнім оздоровленням.

            У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”. Голова ГО знаний в районі активіст Павло Васильович Попович.  Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020роки”, яку було затвержено рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016року №169. На фінансування заходів вищезазначеної Програми передбачено із районного бюджету 500 тис.грн щорічно. Станом на 02 січня 2018 року , а саме рішенням сесії від 29.06.2017 року виділено 20 тис.грн. У грудні на придбання  компютерної техніки було виділено 15 тис. грн.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016року №341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Комісія розглядала 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м. Перечин (повторно) та Опаленика В.- М. Й.  жителя с. Ворочово.

Соляник Ю.І. подав заяву 15.11.2016 року і рішенням членів комісії від 28 листопада 2016 року йому було відмовлено в призначенні грошової компенсації відповідно до пп.4 п.15 постанови КМУ від 19.10.2016року №719 (заявник не є особою, визначеною у пунктах 11-14 частини другої статі 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”).  Справа гр. Соляник Ю.І. знаходилася у судовому розгляді. Станом на 01.07.2017року Апеляційний суд м.Львова залишив у силі рішення суду 1-ї інстанції, тобто винести на повторний розгляд. УСЗН подано касаційну скаргу. Станом на 01 жовтня 2017року УСЗН винесло на розгляд комісії повторно Подання  (19.07.2017року №995/02-08) та пакет документів Соляника Ю.І. Засідання комісії призначено на 24.07.2017року, розгляд не відбувся, так як відповідно до чинного законодавства Львівський Апеляційний суд залишив рішення суду 1-ї інстанції в силі.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації, засіданнях Перечинської районної МКМР з правової освіти населення.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах учасників АТО,  інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

 

 

 

 

 Про роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2017 року 

 

Згідно вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348,   райдержадміністрацією та  її структурними підрозділами протягом  9 місяців 2017 року проводились відповідні заходи щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян здійснює  відділ документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації. Діяльність  відділу  спрямована на забезпечення кваліфікованого,  неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, створення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на звернення, ведення систематичного аналізу та узагальнення звернень для виявлення причин, що породжують їх.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 15.02.2016 р. № 50 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом  9 місяців  2017 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 40 виїзних прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 11.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до  пункту 3 Указу розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.07.2016 № 237 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 11.06.10 № 185 «Про постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян»  затверджено склад районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 9 засідань комісії. Комісією розглянуто 9 звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації з урядової гарячої лінії.  Розглядалися питання щодо  соціального захисту, забезпечення безкоштовними медичними препаратами по Урядовій програмі «Доступні ліки» , яка стартувала  1 квітня 2017 року, нарахування оплати за житлово-комунальні послуги.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008,  з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, згідно графіків надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 15 перевірок  в органах місцевого самоврядування, перевірено та надано практичну допомогу для 8 структурних підрозділів райдержадміністрації. За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

В районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, послугою якої за звітній період скористалося 458 осіб  (в т.ч. - 50 повторно),   53 особи скористалися правом безоплатної вторинної  правової допомоги,  тобто отримали можливість на послуги адвоката (або працівника відділу для складення процесуальних документів та представництва інтересів у суді та ОДВ/ОМС) за рахунок держави.

За  9 місяців  2017 року до райдержадміністрації надійшло 213 звернень  громадян  (проти  149  за минулий рік),  що  на 64 звернення більше  у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 207  (проти  140 за минулий рік) та 6  усних (проти  9 за минулий рік). Вирішено позитивно – 113 звернень, надано роз’яснення – 68, у одному випадку відмовлено у задоволенні звернення.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 65 звернень (проти 69 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 12 (проти 16 за минулий рік),  урядової та обласної гарячої лінії  – 53 (проти 53 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань фінансової політики – 70 (проти 3 за минулий рік), що становить 32,86% від загальної кількості звернень. Піднімались питання щодо надання пільгових кредитів з питань підтримки індивідуального житлового будівництва  за  програмою  «Власний дім»  та надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків внаслідок снігопадів, паводків тощо.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин - 38 (проти 12 за минулий рік), що становить 17,84% від загальної кількості звернень.  

Зменшилась кількість звернень з питань соціального захисту – 39 (проти 64 за минулий звітний період),  що становить 18,3%  від загальної кількості звернень; комунального господарства - 4 звернення (проти 5 за минулий рік), що становить 1,87%  від загальної кількості звернень; житлової політики – 3 (проти 5 за минулий рік), що становить 1,4%  від загальної кількості звернень; діяльності об`єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин  - 2 (проти 4 за минулий звітний період), що становить 0,9% від загальної кількості звернень;  забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 1 (проти 6 за минулий звітний період) ;  праці і заробітної плати - 1 (проти 4 за минулий рік);  діяльності центральних органів виконавчої влади – 0  (проти 1 за минулий рік) тощо.

Зросла кількість звернень з питань транспорту і зв`язку – 12 (проти 4 за минулий рік), що становить 5,63% від загальної кількості звернень;  охорони здоров`я – 12  (проти 1 за минулий рік), що становить 5,63% від загальної кількості звернень;  екології та природних ресурсів – 9 (проти 6 за минулий рік), що становить 4,23% від загальної кількості звернень;  діяльності органів місцевого самоврядування - 7 звернень (проти 2 за минулий рік), що становить 3,29% від загальної кількості звернень; освіти - 5 (проти 3 за минулий звітний період), що становить 2,34% від загальної кількості звернень. 

На рівні минулого року залишилось число звернень сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 5  (проти 5 за минулий рік).

Протягом звітного періоду продовжилась тенденція зниження надходження повторних звернень громадян - 4 (проти 12 за минулий рік).  Збільшилась кількість колективних звернень – 11 (проти 10 за минулий рік).

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 9 звернень (проти 4 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 4 (проти 11 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 4 (проти 11 за минулий рік), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 1 (проти 0 за минулий рік).

На особливому контролі перебуває розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

          На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.10.2017 року  перебувають 155 військовослужбовців учасників антитерористичної операції,  яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 11-м встановлено статус «інваліда війни» (3 осіб - ІІ гр.інв., 8 осіб – ІІІ гр.інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також, станом на 01.10.2017 року на обліку перебуває 47 чоловік та 27 сімей внутрішньо переміщених осіб, з них 8 сімей без виплати на проживання.

Відповідно до постанови КМУ «Про деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 05.04.2017 №223, у поточному році управлінням соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, проведено виплати разової грошової допомоги до 5 травня – 355 особам на загальну суму 453300грн.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачено 25000 грн на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Фактично було виділено 21800грн. Тому, управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було укладено договір з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 21800грн. Відповідно до укладеного договору 7 осіб пройшли навчання та перенавчання за різними категоріями: СЕ, С, В. Станом на 01.10.2017року укладено договір з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 32800грн. Відповідно до договору буде проведено навчання 7 осіб.

               Станом на 01 жовтня 2017року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 4 учасники антитерористичної операції. На протязі 1-го півріччя 2017року учасникам АТО путівки на оздоровлення не надавалися. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управліня-санаторій). Станом на 01 жовтня 2017 року 3 учасників АТО забезпечено санаторно-курортним лікуванням у санаторії “Оризонт” Одеської області – 2 осіб, в санаторії “Поляна” Закарпатської області – 1 особа. Також 35 дітей учасників АТО забезпечено літнім оздоровленням.

            У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”. Голова ГО знаний в районі активіст Павло Васильович Попович.  Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020роки”, яку було затвержено Рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016року №169 На фінансування заходів вищезазначеної Програми передбачено фінансування із районного бюджету в розмірі 500тис.грн щорічно. У 2016 році було виділено 20тис.грн. Станом на 01 жовтня 2017року , а саме рішенням сесії від 29.06.2017року виділено 20тис.грн.

На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016року №341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Комісія розглядала 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м. Перечин та Керецмана Ю.І. жителя с.Вільшинки.

Соляник Ю.І. подав заяву 15.11.2016 року і рішенням членів комісії від 28 листопада 2016 року йому було відмовлено в призначенні грошової компенсації відповідно до пп.4 п.15 Постанови КМУ від 19.10.2016року №719 (заявник не є особою, визначеною у пунктах 11-14 частини другої статі 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”).  Справа гр. Соляник Ю.І. знаходилася у судовому розгляді. Станом на 01.07.2017року Апеляційний суд м.Львова залишив у силі рішення суду 1-ї інстанції, тобто винести на повторний розгляд. УСЗН подано касаційну скаргу. Станом на 01 жовтня 2017року УСЗН винесло на розгляд комісії повторно Подання  (19.07.2017року №995/02-08) та пакет документів Соляника Ю.І. Засідання комісії призначено на 24.07.2017року, розгляд не відбувся, так як відповідно до чинного законодавства Львівський Апеляційний суд залишив рішення суду 1-ї інстанції в силі.

Керецман Ю.І. подав заяву 30.11.2016 року і 12 грудня  2016 року рішенням членів комісії йому призначено грошову компенсацію, як інваліду війни 2 групи  – у розмірі 454711,88 грн. Кошти Керецману Ю.І. на спеціальний рахунок відкритий в АТ “Державний ощадний банк України” перераховано в повному об’ємі 28.12.2016року.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації, засіданнях Перечинської районної МКМР з правової освіти населення.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах учасників АТО,  інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

 _______________________________________________________________________________________

  Про роботу із зверненнями громадян за І-ше півріччя 2017 року 

 

Згідно вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348,   райдержадміністрацією та  її структурними підрозділами протягом  І – го півріччя 2017 року проводились відповідні заходи щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян здійснює  відділ документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації. Діяльність  відділу  спрямована на забезпечення кваліфікованого,  неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, створення умов для реалізації громадянами свого конституційного права на звернення, ведення систематичного аналізу та узагальнення звернень для виявлення причин, що породжують їх.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 15.02.2016 р. № 50 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом  І-го півріччя  2017 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 29 виїзних прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 8.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до  пункту 3 Указу розпорядженням голови райдержадміністрації від 13.07.2016 № 237 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 11.06.10 № 185 «Про постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян»  затверджено склад районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 6 засідань комісії. Комісією розглянуто 6 звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації з урядової гарячої лінії.  Розглядалися питання щодо  соціального захисту, забезпечення безкоштовними медичними препаратами, нарахування оплати за житлово-комунальні послуги.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008,  з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, згідно графіків надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 8 перевірок  в органах місцевого самоврядування, перевірено та надано практичну допомогу для 4 структурних підрозділів райдержадміністрації. За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

В районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, послугою якої за звітній період скористалося 250 осіб  (в т.ч. - 37 повторно),   35 осіб скористалися правом безоплатної вторинної  правової допомоги,  тобто отримали можливість на послуги адвоката за рахунок держави.

За  І-ше півріччя  2017 року до райдержадміністрації надійшло 165 звернень  громадян  (проти  112 за минулий рік),  що  на 53 звернення більше  у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 159  (проти  107 за минулий рік) та 6  усних (проти  5 за минулий рік). Вирішено позитивно – 96 звернень, надано роз’яснення – 45, у одному випадку відмовлено у задоволенні звернення.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 47 звернень (проти 53 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 10 (проти 15 за минулий рік),  урядової та обласної гарячої лінії  – 37 (проти 38 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань фінансової політики – 61 (проти 1 за минулий рік), що становить 37% від загальної кількості звернень. Піднімались питання щодо надання пільгових кредитів з питань підтримки індивідуального житлового будівництва  за  програмою  «Власний дім»  та надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків внаслідок снігопадів, паводків тощо.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин - 29 (проти 11 за минулий рік), що становить 17,57% від загальної кількості звернень.  

Зменшилась кількість звернень з питань соціального захисту – 31 (проти 47 за минулий звітний період), що становить 18,79%  від загальної кількості звернень;  діяльності об`єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин  - 2 (проти 4 за минулий звітний період);  житлової політики – 2 (проти 5 за минулий рік);  забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 1 (проти 4 за минулий звітний період) ;  праці і заробітної плати - 1 (проти 0 за минулий рік);  сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 0  (проти 3 за минулий рік); діяльності центральних органів виконавчої влади – 0  (проти 1 за минулий рік) тощо.

Зросла кількість звернень з питань транспорту і зв`язку – 8 (проти 4 за минулий рік), що становить 4,8% від загальної кількості звернень; охорони здоров`я – 7 (проти 1 за минулий рік), що становить 4,2% від загальної кількості звернень; освіти - 5 (проти 3 за минулий звітний період), що становить 3% від загальної кількості звернень;  діяльності органів місцевого самоврядування - 5 звернення (проти 1 за минулий рік), що становить 3% від загальної кількості звернень.

На рівні минулого року число звернень з питань та екології і природних ресурсів – 6 (проти 6 за минулий рік), комунального господарства - 4 звернення (проти 4 за минулий рік).

Протягом звітного періоду продовжилась тенденція зниження надходження повторних звернень громадян - 2 (проти 9 за минулий рік).  Не змінилась кількість колективних звернень – 9 (проти 9 за минулий рік).

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 5 звернень (проти 4 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 4 (проти 9 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 2 (проти 7 за минулий рік), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 1 (проти 0 за минулий рік).

На особливому контролі перебуває розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

           На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.07.2017 року  перебувають 153 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 10-м встановлено статус «інваліда війни» (3 осіб - ІІ гр.інв., 7 осіб – ІІІ гр.інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також, станом на 01.07.2017 року на обліку перебуває 39 чоловік та 28 сімей внутрішньо переміщених осіб, з них 9 сімей без виплати на проживання.

Відповідно до постанови КМУ «Про деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 05.04.2017 №223, у поточному році управлінням соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, проведено виплати разової грошової допомоги до 5 травня – 354 особам на загальну суму 452100грн.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачено 25000 грн. на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, а виділено – 21800 грн. На цю суму управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було укладено договір з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 21800грн. Відповідно до укладеного договору 7 осіб пройшли навчання та перенавчання за різними категоріями: СЕ, С, В. Станом на 01.07.2017року укладено договір з Ужгородською автомобільною школою Товариства сприяння оборони України  на здійснення підготовки та перепідготовки учасників АТО за професією – “водій” на загальну суму 32800грн. Відповідно до договору буде проведено навчання 7 осіб.

               Станом на 01 липня 2017року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 4 учасники антитерористичної операції. На протязі 1-го півріччя 2017року учасникам АТО путівки на оздоровлення не надавалися. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017 року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управліня-санаторій). З 21 липня 2017 року  2 учасники АТО будуть забезпечені санаторно-курортним лікуванням у санаторії “Оризонт” Одеської області.

            У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”. Голова ГО знаний в районі активіст Павло Васильович Попович.  Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020роки”, яку було затвержено Рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016 року №169. На фінансування заходів вищезазначеної Програми передбачено фінансування із районного бюджету в розмірі 500 тис.грн щорічно. У 2016 році було виділено 20 тис.грн. На протязі 1-го півріччя 2017 року, а саме, рішенням сесії від 29.06.2017 року виділено 20 тис.грн.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від      19.10.2016 р. №719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов”, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016 року №341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Комісія розглядала 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м.Перечин та Керецмана Ю.І. жителя с.Вільшинки.

Соляник Ю.І. подав заяву 15.11.2016 року і рішенням членів комісії від 28 листопада 2016 року йому було відмовлено в призначенні грошової компенсації відповідно до пп.4 п.15 Постанови КМУ від 19.10.2016 року №719 (заявник не є особою, визначеною у пунктах 11-14 частини другої статі 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”). Справа гр.Соляник Ю.І. знаходилася у судовому розгляді. Станом на 01.07.2017 року Апеляційний суд            м. Львова залишив у силі рішення суду 1-ї інстанції, тобто винести на повторний розгляд. УСЗН подано касаційну скаргу.

Керецман Ю.І. подав заяву 30.11.2016року і 12 грудня 2016 року рішенням членів комісії йому призначено грошову компенсацію, як інваліду війни 2 групи  – у розмірі 454711,88 грн. Кошти Керецману Ю.І. на спеціальний рахунок відкритий в АТ “Державний ощадний банк України” перераховано в повному об’ємі 28.12.2016 року.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах учасників АТО,  інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

______________________________________________________________________________

Про роботу із зверненнями громадян за І-ий квартал 2017 року

        Протягом І кварталу 2017 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводились відповідні заходи щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Основними законодавчими актами,  якими керуються у своїй роботі посадові особи та працівники райдержадміністрації у сфері розгляду звернень, є: Конституція України, Закон України „Про звернення громадян”, Указ Президента від 7 лютого 2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкція з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує відділ документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом І кварталу 2017 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 23 виїзних прийоми громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 5.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, на якій було розглянуто звернення щодо перевірки правомірності відмови у призначенні субсидії і сприянні у її призначенні та щодо суми щомісячних соціальних виплат  на дітей.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008,  з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, згідно графіків надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 2 перевірки  в органах місцевого самоврядування. За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

З 01 вересня 2016 року в районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, послугою якої за звітній період скористалося 113 осіб  (в т.ч. - 13 повторно),   16 осіб скористалися правом безоплатної вторинної  правової допомоги, тобто отримали можливість на послуги адвоката за рахунок держави.

За І квартал 2017 року до райдержадміністрації надійшло 93 звернення громадян проти  64, що  на 29 звернень більше у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 92 (проти  64 за минулий рік) та 1 – усне. Вирішено позитивно – 48 звернень, надано роз’яснення – 29.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 30 звернень (проти 35 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 6 (проти 7 за минулий рік), урядової та обласної гарячої лінії  – 24 (проти 28 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань фінансової політики – 33 (проти 1 за минулий рік), що становить 35,4% від загальної кількості звернень. Піднімались питання щодо надання пільгових кредитів та надання матеріальної допомоги на відшкодування збитків внаслідок снігопадів, паводків тощо.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин - 19 (проти 6 за минулий рік), що становить 20,4% від загальної кількості звернень,  транспорту і зв`язку – 7 (проти 4 за минулий рік),  що становить 7,5% від загальної кількості звернень,

Зменшилась кількість звернень з питань соціального захисту – 21 (проти 29 за минулий звітний період), діяльності об`єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин  - 0 (проти 4 за минулий звітний період), з питань освіти - 0 (проти 3 за минулий звітний період), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 0 (проти 1 за минулий звітний період) тощо.

Зросла кількість звернень з питань діяльності органів місцевого самоврядування - 3 звернення (проти 0 за минулий рік),комунального господарства - 3 звернення (проти 2 за минулий рік), житлової політики – 2 (проти 1 за минулий рік), праці і заробітної плати - 1 (проти 0 за минулий рік),

Не збільшилось число звернень з питань охорони здоров`я – 1 (проти 1 за минулий рік) та екології і природних ресурсів – 1 (проти 1 за минулий рік).

Не змінилась кількість колективних звернень – 4 (проти 4 за минулий рік), але зменшилась кількість повторних звернень – 1 (проти 3 за минулий рік), що становить 1,07% від загальної кількості звернень.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 4 звернення (проти 0 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 1 (проти 5 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 1 (проти 5 за минулий рік), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи - 1 (проти 0 за минулий рік).

На особливому контролі перебуває розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

          На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.04.2017року  перебувають 143 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 9-м встановлено статус «інваліда війни» (3 осіб - ІІ гр.інв., 6 осіб – ІІІ гр.інв.). Дані громадяни користуються пільгами на електроенергію, газ, тверде паливо та комунальні послуги (учасники бойових дій – 75%, інваліди війни – 100% в межах встановлених законом норм) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» підготовлено бюджетні запити на реалізацію заходів з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

               Станом на 01 квітня 2017 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 11 учасників антитерористичної операції. На протязі 1-го кварталу 2017року учасникам АТО путівки на оздоровлення не надавалися. Змінено порядок закупівлі путівок на оздоровлення, а саме – з березня 2017 року путівки для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управліня-санаторій).

            У районі створена і діє громадська організація “Спілка учасників АТО Перечинщини”. Голова ГО знаний в районі активіст Павло Васильович Попович.  Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА було розроблено “Програму соціальної підтримки та комплексної допомоги учасникам АТО, інвалідам та членам сімей загиблих учасників АТО на 2016-2020роки”, яку було затверджено Рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.07.2016року №169. На фінансування заходів Програми передбачено виділення коштів із районного бюджету в розмірі 500 тис.грн щорічно. У 2016 році було виділено 20 тис.грн., у 2017 році на найближчому засіданні сесії Перечинської районної ради буде виділено кошти на вищезазначену Програму.

На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2016 року №341 створено  комісію щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Комісія розглянула 2 заяви учасників АТО – Соляника Ю.І. жителя м.Перечин та Керецмана Ю.І. жителя с.Вільшинки.

Соляник Ю.І. подав заяву 15.11.2016року і рішенням членів комісії від 28 листопада 2016 року йому було відмовлено в призначенні грошової компенсації відповідно до пп.4 п.15 Постанови КМУ від 19.10.2016року №719 (заявник не є особою, визначеною у пунктах 11-14 частини другої статі 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”). Станом на 17.03.2017року справа гр.Соляник Ю.І. знаходиться у судовому розгляді.

Керецман Ю.І. подав заяву 30.11.2016року і 12 грудня 2016 року рішенням членів комісії йому призначено грошову компенсацію, як інваліду війни 2 групи  – у розмірі 454711,88 грн. Кошти Керецману Ю.І. на спеціальний рахунок відкритий в АТ “Державний ощадний банк України” перераховано в повному об’ємі 28.12.2016року.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.

На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах учасників АТО,  інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

 

____________________________________________________________________________________

Про роботу із зверненнями громадян за 2016 рік. 

 

Одним із пріоритетних завдань райдержадміністрації є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян та порушених у них питань.

Основними законодавчими актами,  якими керуються у своїй роботі посадові особи та працівники райдержадміністрації у сфері розгляду звернень, є: Конституція України, Закон України „Про звернення громадян”, Указ Президента від 7 лютого 2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкція з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348.

Реалізуючи вимоги вищезазначених законодавчих актів, систематично здійснюється ряд заходів щодо підвищення рівня цієї роботи, в основі якої лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються  громадяни до державних органів влади, а також постійний аналіз, узагальнення усних та письмових звернень. Також вживаються заходи щодо покращення ґрунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що породжують звернення.

Відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації постійно аналізується надходження звернень, підводяться підсумки роботи щодо їх розгляду. Стан роботи із зверненнями громадян проаналізовано на колегії райдержадміністрації за підсумками  2016 року.

Протягом  2016 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом  2016 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 93 виїзних прийоми громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 24 прийоми.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Щомісяця засідала постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. На засіданнях було розглянуто звернення з  питань  щодо прискорення термінів здійснення автоматичного перерахунку житлової субсидії, призначення соціальної допомоги на дітей одинокій матері та малозабезпеченій  сім»ї, порядку умов отримання субсидії на тверде паливо та можливість отримання субсидії тощо.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи із зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 50 перевірок (30 – в органах місцевого самоврядування, 20 – у структурних підрозділах райдержадміністрації).

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

З 01 вересня в районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, послугою якої за звітній період скористалося 210 осіб ( в  т.ч.  10 осіб скористалися правом безоплатної вторинної  правової допомоги , тобто отримали можливість на послуги адвоката за рахунок держави).

За  2016 рік  до райдержадміністрації надійшло 272 звернення громадян. З них письмових – 261 та усних –  11.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 127 звернень (проти 67 за минулий рік). Серед них: від урядової гарячої лінії  – 101 (проти 45 за минулий рік), облдержадміністрації –  26 (проти 25 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 114 (проти 40 за минулий рік), що становить 41,9 % від загальної кількості звернень.

Серед авторів звернень переважають найменш соціально захищені категорії населення: пенсіонери, інваліди, безробітні ( 57,3 % від загальної кількості заявників). Цю категорію громадян найбільше турбують питання соціального захисту, надання субсидії, оплата за житлово-комунальні послуги тощо.

 Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин – 51 (проти 62 за минулий рік), що становить 18,75 % від загальної кількості звернень.

Збільшилось число звернень з питань транспорту і зв’язку - 7 (проти 5 за минулий рік), що становить 2,5 % від загальної кількості звернень; фінансової, податкової, митної політики  - 6 (проти 2 за минулий рік), що становить 2,2 % від загальної кількості звернень;  праці і заробітної плати – 7 (проти 4 за минулий рік),  що становить 2,5 % від загальної кількості звернень; екології та природних ресурсів – 6 (проти 4 за минулий рік), що становить 2,2 % від загальної кількості звернень.

Зросла  кількість  звернень  з  питань діяльності об»єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин - 4 (проти 0 за минулий рік), що становить 1,4 % від загальної кількості звернень; діяльності центральних органів виконавчої влади – 1 (проти 0 за минулий рік)  та державного будівництва, адміністративно-територіального устрою – 2 (проти 0 за минулий рік).

Зменшилась кількість звернень з питань охорони здоров»я - 3 (проти 8 за минулий рік); комунального господарства – 7 (проти 15 за минулий рік) що становить 2,5 % від загальної кількості звернень та  колективних звернень – 12 (проти 15 за минулий рік), що становить 4.4 % від загальної кількості звернень.

Повторних – 32 (проти 1 за минулий рік), що становить 11,7 % від загальної кількості звернень.

В ряді інших піднімались проблеми забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 7 звернень,  діяльності органів місцевого самоврядування –  4  та  сім»ї , молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 6.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством.

За 2016 рік до райдержадміністрації  та органів місцевого самоврядування району  надійшло  4283  звернення  громадян,  що  на 1648  більше,  ніж в 2015 році. За результатами  розгляду,  більшість з них  вирішено позитивно і становить 3637, що на 1364 питань більше ніж за 2015 рік.  На 351 звернення  надано відповідні  роз’яснення, на 71 звернення  надано відповідь , але  відмовлено у вирішенні питання по суті у зв’язку з тим, що їх вирішення не передбачено законодавством.  На особистому прийомі побувало 608 осіб – на 149 більше ніж за минулий рік.   Збільшилась  кількість повторних звернень  - 47   або 1,1 % від загальної  кількості (проти 11 звернень за минулий рік)  та надійшло 58 колективних звернень,  що на 11 більше проти 2015 року.

 Найбільша питома вага звернень до органів місцевої влади від жителів        м. Перечин – 1556 (36 %), с.Дубриничі – 371 (8,6 %), с. Т.Ремета – 205 (4,7 %),       с. Сімер – 190 (4,4 %), а найменше – в с. Турички – 38 (0,8 %), с. Вільшинки – 30 (0,7 %).

 Питання, з якими звертаються громадяни, стосуються  соціального захисту – 1172 звернення  або 27,3 % ; житлової політики – 141 звернення, або 3,2 %; фінансової,  податкової, митної політики – 61 звернення  або       1,4 %; комунального господарства – 57 звернень або 1,3 %; дотримання законності та охорони правопорядку – 45 звернень  або 1,0  %; праці і заробітної плати – 40 звернень  або 0,9 %;  освіти, виховання і навчання дітей,  роботи навчально-виховних закладів – 25 звернень  або       0,5 % ; транспорту і зв’язку – 24 звернення  або 0,5 %;  охорони здоров’я – 5 звернень  або 0,1 % .

До райдержадміністрації  та органів місцевого самоврядування за цей період подано 1672  заяв,  які стосуються аграрної політики і земельних відносин. Надано дозволи на розробку документації із землеустрою за  межами  населених пунктів на 38 земельних ділянок.
           На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої  Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 9 звернення (проти 25 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці, від громадян зі статусом «дитина війни» та пенсіонерів35 (проти 16 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів – 13 (проти 4 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей. З членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

В райдержадміністрації введено на громадських засадах посади радників голови РДА з питань АТО та правової роботи, зареєстровано «Спілку учасників АТО», що дає змогу оперативно та комплексно вирішувати проблемні питання.

Організовано роботу комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016р.№719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів 1-2 групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”.

12 грудня 2016 року рішенням членів комісії призначено грошову компенсацію інваліду війни 2 групи Керецману Юрію Івановичу, 1988р.н., що проживає у с.Вільшинки, 158 та потребує поліпшення житлових умов – у розмірі 454711,88 грн. Кошти Керецман Ю.І. на спеціальний рахунок відкритий в АТ “Державний ощадний банк України” перераховано в повному об’ємі 28.12.2016року.

Станом на 01.01.2017року на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 137 учасників АТО, з них:

-          учасники бойових дій – 126 осіб

-          інваліди війни – 11осіб (інваліди 2 групи – 3чол.,інваліди 3 групи – 8 чол.)

Всі учасники АТО охоплені анкетуванням, їм надаються комплексні послуги з :

- Оздоровлення 5 учасників АТО

- Психологічної реабілітації 11 учасників АТО

- Професійної реабілітації 7 учасників АТО (пройшли курси водіїв)

Протягом  2016 року проведена значна робота з внутрішньо переміщеними особами, а саме:

  1. Верифікація за період з 01.04.2016 по 30.11.2016
  2. Перевірка фактичного місця проживання
  3. Призначення (поновлення) соціальних виплат, а саме – щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання

Станом на 01.01.2017року на обліку перебуває 25 сімей – 35 осіб, з них 10 дітей віком до 18 років. Завдяки зусиллям районної влади забезпечено безкоштовне харчування дітей-переселенців у школах району.

Відповідно до Розпорядження голови райдержадміністрації від 05.07.2016року №229 створено районну комісію з питань призначеня (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам для прийняття рішення по питаннях призначення (поновлення), припинення виплат. Проведено 6 засідань комісії.

Відповідно до Розпорядження голови райдержадміністрації від 05.07.2016року №230 створено районну робочу групу з питань здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного місця проживання/перебування. Складено 24 акти обстеження матеріально-побутових умов сімей.

28 грудня 2016 року організовано зустріч внутрішньо переміщених осіб з радником Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Закарпатській області Анжелою Бабкіною. Обговорювалися питання адаптації ВПО у місцеві громади, виділення земельних ділянок під будівництво, оздоровлення дітей у таборах, що діють при релігійних громадах, організація бізнес-семінарів та інші питання.

        Розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.05.2013 № 143 розроблено та затверджено  районний план заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року.

            У м. Перечин розміщено пункт тимчасового розміщення біженців у Закарпатській області Державної міграційної служби України.           Станом на        3 січня 2017 року у пункті тимчасового розміщення перебувало 25 чол., з них 10 неповнолітніх. Із числа неповнолітніх 2 дітей навчаються у Перечинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

            Районним центром зайнятості  протягом 2016 року у пункті розміщення біженців проводились зустрічі з особами, які тимчасово перебувають у пункті. У ході зустрічей  роз’яснювались питання про порядок працевлаштування біженців. У результаті проведеної роз’яснювальної роботи 2 особи працевлаштовано у КП «Комунальник» м.Перечин.

            Благодійним фондом «Опіка» з нагоди новорічних та різдвяних свят усім особам, які перебувають у пункті тимчасового розміщення вручено новорічні подарунки. 

            У районі прийнято ряд Програм, що покликані забезпечити соціальний захист вразливих верств населення.

  1. Програма “Турбота” на 2016 рік надано матеріальної допосмоги соціально-незахищеним категоріям населення на суму 229625,28грн.(в т.ч. – 69 учасникам АТО на суму 93800,00 та членам сімей учасників АТО на суму 65000,00грн)
  2. Фінансова підтримка громадських організацій району відповідно до програми посилення соціального захисту соціально-вразливих категорій населення та підтримки громадських ветеранських організацій району на 2015-2017роки  на загальну суму 46000,00грн:

-          Перечинського районного товариства інвалідів – 7500,00

-          Перечинської районної організації інвалідів війни та Збройних сил України – 3500,00

-          Районної організації Української спілки ветеранів Афганістану – 3500,00

-          Районної організації “Союз Чорнобиль України” – 12500,00

-          Перечинської районної організації ветеранів України – 3500,00

-          Перечинської районної спілки ветеранів всіх війн – 3500,00

-          Перечинської районної організації ветеранів та пенсіонерів МВС – 8500,00

-          Перечинської районної організації всеукраїнської спілки учасників війни – 3500,00

          Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про  звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників АТО, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.


______________________________________________________________________________________

 

Про роботу із зверненнями громадян за 9 місяців 2016 року 

Одним із пріоритетних завдань райдержадміністрації є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян та порушених у них питань.

Основними законодавчими актами, якими керуються у своїй роботі посадові особи та працівники райдержадміністрації у сфері розгляду звернень є: Конституція України, Закон України „Про звернення громадян”, Указ Президента від 7 лютого 2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкція з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348.

Реалізуючи вимоги вищеназваних законодавчих актів, систематично здійснюється ряд заходів щодо підвищення рівня цієї роботи, в основі якої лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються  громадяни до державних органів влади, а також постійний аналіз, узагальнення усних та письмових звернень. Також вживаються заходи щодо покращення ґрунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що породжують звернення.

Відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації постійно аналізується надходження звернень, підводяться підсумки роботи щодо їх розгляду. Стан роботи із зверненнями громадян проаналізовано за підсумками 9 місяців 2016 року.

Протягом 9 місяців 2016 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом 9 місяців 2016 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 70 виїзних прийомів громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 18 прийомів.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Щомісяця засідала постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. На засіданнях було розглянуто звернення з таких питань: щодо прискорення термінів здійснення автоматичного перерахунку житлової субсидії, призначення соціальної допомоги на дітей одинокій матері та малозабезпеченій сім»ї, порядку умов отримання субсидії на тверде паливо та можливість отримання субсидії тощо.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи із зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 35 перевірок (20 – в органах місцевого самоврядування, 15 – у структурних підрозділах райдержадміністрації).

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

З 01 вересня в районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги,послугою якої за звітній період скористалося 37 осіб( в т.ч. повторно - 1).

За 9 місяців 2016 року до райдержадміністрації надійшло 149 звернень громадян: З них письмових – 140 та усних –  9.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 69 звернень (проти 45 за минулий рік). Серед них:від урядової гарячої лінії  – 53 (проти 28 за минулий рік), облдержадміністрації –  16 (проти 17 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 64 (проти 23 за минулий рік), що становить 42,9% від загальної кількості звернень.

Серед авторів звернень переважають найменш соціально захищені категорії населення: пенсіонери, інваліди, безробітні(63,7% від загальної кількості заявників). Цю категорію громадян найбільше турбують питання соціального захисту, надання субсидії, оплата за житлово-комунальні послуги тощо. 

Збільшилось число звернень з питань транспорту і зв’язку - 4 (проти 2 за минулий рік), що становить 2,6 % від загальної кількості звернень; фінансової, податкової, митної політики  - 3 (проти 0 за минулий рік), що становить 2 % від загальної кількості звернень; праці і заробітної плати – 4 (проти 3 за минулий рік), що становить 2,6 % від загальної кількості звернень; екології та природних ресурсів – 6 (проти 4 за минулий рік), що становить 4 % від загальної кількості зверненьта  колективних звернень – 10(проти 8 за минулий рік), що становить 6,7 % від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання діяльності об»єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин - 4 (проти 0 за минулий рік)), що становить 2,6 % від загальної кількості звернень;діяльності центральних органів виконавчої влади – 1 (проти 0 за минулий рік)  та державного будівництва, адміністративно-територіального устрою – 2 (проти 0 за минулий рік), що становить 1,3 % від загальної кількості звернень.

Зменшилась кількість звернень з питань аграрної політики – 12 (проти 20 за минулий рік), що становить 8 % від загальної кількості звернень; охорони здоров»я -1 (проти 8 за минулий рік); комунального господарства – 5 (проти 11 за минулий рік) що становить 3,3% від загальної кількості звернень.

Повторних – 12 (проти 1 за минулий рік), що становить 8% від загальної кількості звернень.

В ряді інших піднімались проблеми забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 6 звернень, діяльності органів місцевого самоврядування –2 та сім»ї , молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту - 5.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої  Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 4 звернення (проти 22 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці, від громадян зі статусом «дитина війни» та пенсіонерів – 16 (проти 10 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів – 11 (проти 4 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.З членами сімей загиблих, поранених військовослужбовців та мобілізованих громадян постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо визначення права даних сімей на  призначення державних соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій та з питань оздоровлення.

В райдержадміністрації введено на громадських засадах посади радників голови РДА з питань АТО та правової роботи, зареєстровано «Спілку учасників АТО», що дає змогу оперативно та комплексно вирішувати проблемні питання.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебувають 124 військовослужбовці учасники АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 9-м встановлено статус «інваліда війни» (2 уч.б.д.- 2 гр., 7 уч.б.д. – 3 гр.). Дані громадяни користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На обліку для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та на психологічну реабілітацію  перебуває 14 учасників  бойових дій (АТО), всі вони виявили бажання проходити санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію в літній період.

Відповідно до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту малозабезпечених громадян на 2016  рік, за рахунок коштів місцевого бюджету, виділено матеріальну допомогу 69 учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей на суму 88320 грн., а такожвиділено матеріальну допомогу в сумі 25000 грн. батькам загиблого учасника бойових дій Бабич Івана Івановича.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про  звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників АТО, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

 

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

_____________________________________________________________________________________

Про роботу із зверненнями громадян за І-ше півріччя 2016 року 

        Одним із пріоритетних завдань райдержадміністрації є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян та порушених у них питань.

Основними законодавчими актами, якими керуються у своїй роботі посадові особи та працівники райдержадміністрації у сфері розгляду звернень є: Конституція України, Закон України „Про звернення громадян”, Указ Президента від 7 лютого 2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Інструкція з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348.

Реалізуючи вимоги вищеназваних законодавчих актів, систематично здійснюється ряд заходів щодо підвищення рівня цієї роботи, в основі якої лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються  громадяни до державних органів влади, а також постійний аналіз, узагальнення усних та письмових звернень. Також вживаються заходи щодо покращення ґрунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що породжують звернення.

Відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації постійно аналізується надходження звернень, підводяться підсумки роботи щодо їх розгляду. Стан роботи із зверненнями громадян проаналізовано за підсумками І  та ІІ кварталу 2016 року.

Протягом І-го півріччя 2016 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом І-го півріччя 2016 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 46 виїзних прийомів громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 12 прийомів.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Щомісяця засідала постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи із зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 25 перевірок (14 – в органах місцевого самоврядування, 11 – у структурних підрозділах райдержадміністрації).

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

Послугою безоплатної первинної правової допомоги у громадській приймальні за звітній період скористалося 11 осіб.

За І-ше півріччя 2016 року до райдержадміністрації надійшло 112 звернення громадян: З них письмових – 107 та усних –  5.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 53 звернення (проти 23 за минулий рік). Серед них: від урядової гарячої лінії  – 38 (проти 2 за минулий рік), облдержадміністрації –  15 (проти 9 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 47 (проти 10 за минулий рік), що становить 41,9% від загальної кількості звернень.

Серед авторів звернень переважають найменш соціально захищені категорії населення: пенсіонери, інваліди, безробітні, які складають близько    57 % від загальної кількості заявників. Цю категорію громадян найбільше турбують питання соціального захисту, надання субсидії, оплата за житлово-комунальні послуги тощо. 

Збільшилось число звернень з питань аграрної політики і земельних відносин - 11 (проти 9 за минулий рік), що становить 9,8% від загальної кількості звернень, екології та природних ресурсів – 6 (проти 4 за минулий рік) та  колективних звернень – 9 (проти 6 за минулий рік), що становить 8,03% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання житлової політики – 2 (проти 4 за минулий рік) та  питання комунального господарства – 2 (проти 4 за минулий рік), що становить 1,7% від загальної кількості звернень.

З питань освіти було 6 зверненнь (проти 4 за минулий рік), що становить 5,3% від загальної кількості звернень.

Повторних – 9 (проти 0 за минулий рік), що становить 8,03% від загальної кількості звернень.

В ряді інших піднімались проблеми забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 4 звернень, діяльності органів місцевого самоврядування – 1 та діяльності центральних органів виконавчої влади - 1.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 4 звернення (проти 3 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці та пенсіонерів – 9 (проти 3 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів – 7 (проти 4 за минулий рік).

 На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебувають 118 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 7-ти встановлено статус «інваліда війни». Дані громадяни користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На обліку для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та на психологічну реабілітацію  перебуває 14 учасників  бойових дій (АТО), всі вони виявили бажання проходити санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію в літній період.

Відповідно до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту малозабезпечених громадян на 2016  рік, за рахунок коштів місцевого бюджету, виділено матеріальну допомогу 27 учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей на суму 45550 грн.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників АТО, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

 ____________________________________________________________________________________________

Про роботу із зверненнями громадян за ІІ-ий квартал 2016 року 

Робота Перечинської районної державної адміністрації спрямована на забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», розпоряджень голови обласної та районної державних адміністрацій та інших нормативно-правових актів щодо розгляду звернень громадян.

Протягом ІІ кварталу 2016 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 22 виїзних прийоми громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 6.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

На виконання абзацу 2  пункту 2 Указу Президента України та заслухано особисті доповіді 5 голів місцевих рад про стан роботи із зверненнями громадян (Новоселицька, Вільшинківська, Т.Пасіцька, Зарічівська сільські ради та Перечинська міська рада). Здійснено перевірки додержання законодавства про звернення громадян у виконкомах 8 сільських рад (Вільшинківська, Зарічівська, Новоселицька, Перечинська, Порошківська, Т-Бистрянська, Т.Пасіцька,  Т.Реметівська).

За результатами підготовлено відповідні довідки з необхідними рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи в цьому напрямку.

Роботу із зверненнями громадян забезпечує відділ документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян  апарату райдержадміністрації відповідно до Положення.

  На засіданнях постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян,  було розглянуто звернення з таких питань: щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, про виплату субсидії на електропостачання, про надання грошової допомоги постраждалій від пожежі. Було підведено підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації за І квартал 2016 року.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи із зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду відділом документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян  апарату райдержадміністрації проведено 7 перевірок  у структурних підрозділах райдержадміністрації. За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

В районі діє громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 5 осіб.

За ІІ квартал 2016 року до райдержадміністрації надійшло 48 зверненнь громадян проти  41, що  на 7 зверненнь більше у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 43 проти 30 та 5 проти 11 – усних. Вирішено позитивно  14 звернень, надано роз’ясненнь – 34.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 18 звернень (проти 16 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 8 (проти 8 за минулий рік), урядової гарячої лінії  – 10 (проти 8 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 18 (проти 4 за минулий рік), що становить 37,5% від загальної кількості звернень.

Серед авторів звернень переважають найменш соціально захищені категорії населення: пенсіонери, інваліди, безробітні, які складають близько    52 % від загальної кількості заявників. Цю категорію громадян найбільше турбують питання соціального захисту, надання субсидії, оплата за житлово-комунальні послуги тощо. 

Збільшилось число звернень з питань екології та природних ресурсів – 5 (проти 0 за минулий рік) та житлової політики – 1 (проти 0 за минулий рік), колективних звернень – 5 (проти 4 за минулий рік), що становить 10,4% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин - 5 (проти 5 за минулий рік), що становить 10,4% від загальної кількості звернень, питання комунального господарства – 2 (проти 2 за минулий рік), що становить 4,1% від загальної кількості звернень.

З питань освіти було 3 звернення (проти 4 за минулий рік), що становить 6,2% від загальної кількості звернень.

Повторних – 6 (проти 0 за минулий рік), що становить 12,5% від загальної кількості звернень.

В ряді інших піднімались проблеми забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 3 звернень (проти - 2 за минулий рік), діяльності органів місцевого самоврядування - 1 (проти - 2 за минулий рік) тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило  4 звернення (проти 1 за минулий рік), дітей війни -1(проти 1 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 4 (проти 0 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 2 (проти 1 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебувають 118 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 7-ти встановлено статус «інваліда війни». Дані громадяни користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На обліку для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та на психологічну реабілітацію  перебуває 14 учасників  бойових дій (АТО), всі вони виявили бажання проходити санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію в літній період.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. Про стан виконання та роз’яснення положень Закону України «Про звернення громадян» було заслухано на її засіданні у червні 2016 року.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

    Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

____________________________________________________________________________________________

Про роботу із зверненнями громадян за І-ий квартал 2016 року

     Протягом І кварталу 2016 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводились відповідні захади щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації відповідно до Положення.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом І кварталу 2016 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 24 виїзних прийоми громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 6.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, на якій було розглянуто звернення з таких питань: щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації, про належну роботу зі зверненнями громадян в райдержадміністрації, про підсумки зі зверненнями громадян,  тощо.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 10 перевірок (6 – в органах місцевого самоврядування, 4 – у структурних підрозділах райдержадміністрації). За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 6 осіб.

За І квартал 2016 року до райдержадміністрації надійшло 64 звернення громадян проти  33, що  на 31 звернення більше у порівнянні з минулим роком. Із них письмових – 64 проти та 0 – усних. Вирішено позитивно – 25 звернень, надано роз’яснення – 39.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 35 звернень (проти 7 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 7 (проти 1 за минулий рік), урядової гарячої лінії  – 28 (проти 6 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 29 (проти 8 за минулий рік), що становить 45,3% від загальної кількості звернень.

Не збільшилось число звернень з питань екології та природних ресурсів – 1 (проти 4 за минулий рік) та житлової політики – 1 (проти 4 за минулий рік).

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин - 6 (проти 4 за минулий рік), що становить 9,3% від загальної кількості звернень, питання комунального господарства – 2 (проти 2 за минулий рік, що становить 3,1% від загальної кількості звернень), колективних звернень – 4 (проти 4 за минулий рік), що становить 6,4% від загальної кількості звернень.

З питань освіти було 3 звернення (проти 2 за минулий рік), що становить 4,7% від загальної кількості звернень.

Повторних – 3 (проти 0 за минулий рік).

В ряді інших піднімались проблеми транспорту і зв’язку - 4 звернень (проти - 0 за минулий рік), діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин  - 4 (проти - 0 за минулий рік), охорони здоров’я - 1 (проти - 0 за минулий рік) тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників АТО. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій  поступило - 0 звернення (проти 2 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 5 (проти 3 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 5 (проти 3 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебувають 95 військовослужбовці учасники антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, з них 6-ти встановлено статус «інваліда війни». Дані громадяни користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». На обліку для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування та на психологічну реабілітацію  перебуває 14 учасників  бойових дій (АТО), всі вони виявили бажання проходити санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію в літній період.

Відповідно до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту малозабезпечених громадян на 2016  рік, за рахунок коштів місцевого бюджету, виділено матеріальну допомогу 25 учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей на суму 49000 грн.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.

На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

__________________________________________________________________________________________

 Про роботу зі зверненнями громадян за 2015 рік 

       Протягом  2015 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводились відповідні заходи щодо поліпшення організації роботи із розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкоми місцевих рад.

  Протягом  2015 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 65 виїзний прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 24.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена під час виїзних прийомів.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої  політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 55 перевірок (30 – в органах місцевого самоврядування, 25 – у структурних підрозділах райдержадміністрації). За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, звернень на телефонну лінію не надходило.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалася 31 особа.

За  2015 рік до райдержадміністрації надійшло 235 звернень громадян проти 182, що в цілому на 53 звернення більше у порівнянні з минулим роком. З них письмових – 211 (проти 131) та усних –  24 (проти 51). Вирішено позитивно – 80 звернень, надано роз’яснення – 80, інші - 75.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 70 звернень (проти 39 за минулий рік). Серед них: від урядової гарячої лінії  – 45 (проти 18 за минулий рік), облдержадміністрації –  25 (проти 17 за минулий рік).

Зменшилось число колективних звернень – 15 (проти 19 за минулий рік). Повторних – 1 (проти 1 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань  аграрної політики і земельних відносин – 62 (проти 12 за минулий рік), що становить 26,3% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання соціального захисту – 40, що становить 17,02% від загальної кількості звернень (проти 42 за минулий рік), питання праці і заробітної плати –  4 або 1,7% (проти 27 за минулий рік).

На сьогодні одним із найбільш проблемних є питання комунального господарства – 21 зверненя або 8,9% (проти 26 за минулий рік). Порушуються проблеми ремонту доріг, благоустрою населених пунктів, будинків та прилеглих до них територій, належного водопостачання тощо.

У ряді інших піднімаються проблеми охорони здоров`я – 8 (проти 7 за минулий рік, або 3,4%), питання  освіти – 11 (проти 18 за минулий рік), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 9 (проти 2 за минулий рік, або 3,8%), екології та природних ресурсів - 4 (проти 13 за минулий рік) тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 25 звернень (проти 11 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці та пенсіонерів – 15 (проти 9 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 4 (проти 4 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

У 2015 році за сприяння керівництва райдержадміністрації 62 сімї учасників, які беруть участь в антитерористичній операції, вдалося забезпечити паливними дровами.

Згідно інформації Перечинського районного військового комісаріату кількість осіб, які були призвані на військову службу відповідно до Указів Президента України „Про часткову мобілізацію” від 17.03.14 № 303/2014; 06.05.14 № 454/2014; 21.07.14 № 607/2014; 14.01.15 № 15/2015 (далі Укази) -149.

-          Брали участь в проведенні АТО – 40

-          Кількість військовозобов’язаних,  які перебувають на обліку у військовому комісаріаті та отримали статус учасника бойових дій у зв’язку із участю в проведенні АТО – 35

-          Кількість поданих заяв щодо отримання земельної ділянки – 15

-          Особи, які отримали статус інваліда війни в результаті участі в АТО - 5

Двом загиблим учасникам АТО встановлено меморіальні дошки: Балогу  В.В. - на Перечинській ЗОШ І-ІІІ ст.., Кулі М.В. - в Перечинській школі-інтернат, 28 жовтня 2015 року освячено пам’ятник в с. Сімер, Перечинського району.

Балог Василь Васильович,  капітан Збройних Сил України, який загинув 30.07.2014 року під час бойових дій в зоні АТО Луганської області. Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом України «За мужність» ІІІ-го ступеня посмертно. Місце поховання: м. Ужгород, Кладовище Кальварія.

Куля Михайло Васильович, солдат, загинув 17.06.2014 р. у бою з терористами в районі м. Щастя Луганської області. Указом Президента України №619/2014 від 26.07.2014 р., «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно. Місце поховання:  с.Сімер, Перечинський район.

Районним органом соціального захисту населення надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» двом членам сімей загиблих військовослужбовців Перечинського району:

-          Балог Інні Іванівні (жит. м. Перечин, вул. Борканюка,22/17) – дружині загиблого військовослужбовця Балога В.В., смерть якого пов’язана з виконанням обов’язків військової служби під час участі в антитерористичній операції;

-          Белей Камілі Михайлівні (жит. с. Т.Ремета, вул. 8- Березня, 24) – дитині  загиблого військовослужбовця Куля М.В., смерть якого пов’язана з виконанням обов’язків військової служби під час участі в антитерористичній операції.

Гр. Балог І.І. з 01.09.2014 р. користується пільгами на житлово-комунальні послуги у розмірі 50% за місцем фактичного проживання м. Перечин, вул. Борканюка, 22/17.

Гр. Белей О.Б. з 12.12.2014 р. користується пільгами на житлово-комунальні послуги у розмірі 50% за місцем реєстрації та фактичного проживання с. Т.-Ремета, вул. Толстого,14.

За рахунок фінансування з державного бюджету сім’єю загиблого військовослужбовця гр. Белей О.Б. придбано житловий будинок у с. Т. Ремета, Перечинського району.

За бюджетною програмою «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення житлом членів сімей загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ груп з числа учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку» в грудні 2015 року придбано квартиру для гр. Балог І.І. дружини загиблого.

 Відповідно до «Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2015 рік» 114-м учасникам та членам сімей учасників АТО рішенням постійної комісії районної ради з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів, контролю за проведенням приватизації, інвестицій та регуляторної політики надано матеріальну допомогу за рахунок коштів місцевого бюджету.

Вісімдесят один учасник бойових дій (п’ять з яких прирівняно до інвалідів війни), учасників антитерорестичної операції, та дві сім’ї загиблих учасників антитерористичної операції, які звернулися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації, користуються пільгами на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Протягом 2015 року було оздоровлено 7 учасників АТО. Згідно проведеного анкетування та медичних довідок потребують довідок ще троє учасників АТО.

На офіційному сайті районної державної  адміністрації створена рубрика «Учасникам АТО та їх родинам».

 Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалiзацiї заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

____________________________________________________________________________________________

 Про роботу зі зверненнями громадян за 9 місяців 2015 року 

        Протягом 9-ти місяців 2015 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи із розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкоми місцевих рад.

  Протягом 9-ти місяців 2015 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 41 виїзний прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 18.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена під час виїзних прийомів.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої  політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 39 перевірок (21 – в органах місцевого самоврядування, 18 – у структурних підрозділах райдержадміністрації). За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 21 особи.

За 9 місяців 2015 року до райдержадміністрації надійшло 148 звернень громадян проти 137, що в цілому на 11 звернень більше у порівнянні з минулим роком. З них письмових – 125 проти 99 та усних –  23 проти 38. Вирішено позитивно – 33 звернень, надано роз’яснення – 49.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 45 звернень (проти 25 за минулий рік). Серед них: від урядової гарячої лінії  – 28 (проти 12 за минулий рік), облдержадміністрації –  17 (проти 11 за минулий рік).

Зменшилось число колективних звернень – 8 (проти 14 за минулий рік). Повторних – 1 (проти 0 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 23 (проти 30 за минулий рік), що становить 15,5% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин - 20 (проти 6 за минулий рік), що становить 13,5% від загальної кількості звернень, питання праці і заробітної плати –  3 (проти 22 за минулий рік).

На сьогодні одним із актуальних звернень є питання комунального господарства – 16 звернень або 10,8% (проти 15 за минулий рік). Порушуються проблеми ремонту доріг, благоустрою населених пунктів, будинків та прилеглих до них територій, належного водопостачання тощо.

У ряді інших піднімаються проблеми охорони здоров`я – 8 (проти 7 за минулий рік, або 5,4%), питання  освіти – 9 (проти 13 за минулий рік), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 7 (проти 1 за минулий рік, або 4,7%) тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 22 звернень (проти 10 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці та пенсіонерів – 10 (проти 9 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 4 (проти 6 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

За сприяння керівництва райдержадміністрації  58 сімей учасників, які беруть участь в антитерористичній операції, вдалося забезпечити паливними дровами.

 П’ятдесят четверо учасників бойових дій, учасників антитерорестичної операції, та дві сім’ї загиблих учасників антитерористичної операції, які звернулися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації, користуються пільгами на житлово-комунальні послуги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Одного учасника бойових дій забезпечено путівкою на оздоровлення в санаторно-курортному закладі «Золота Нива» Одеської області та потребують оздоровлення троє учасників АТО.

За рахунок коштів матеріальної допомоги з державного бюджету сім’єю загиблого військовослужбовця гр. Белей О.Б. придбано житловий будинок у с. Т. Ремета, Перечинського району.

За результатами звернень прийнято відповідні рішення, а саме:

-        двом сім’ям призначено державну соціальну допомогу як малозабезпеченим сім’ям;

-        одній сім’ї  призначено компенсаційні виплати як особі, яка здійснює догляд за особою, що досягла 80 років;

-        трьом  сім’ям призначено житлові субсидії;

-        одній сім’ї призначено компенсацію як фізичній особі, яка надає соціальні послуги.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалiзацiї заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

 

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

_____________________________________________________________________________________________

Довідка

 про роботу зі зверненнями громадян за І-ше півріччя 2015 року 

 Протягом І-го півріччя 2015 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом І-го півріччя 2015 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 24 виїзні прийомів громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 12 прийомів.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 29 перевірок, (15 – в органах місцевого самоврядування, 14 – у структурних підрозділах райдержадміністрації).

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 16 осіб.

За І-ше півріччя 2015 року до райдержадміністрації надійшло 73 звернення громадян: З них письмових – 58 та усних –  15.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 23 звернення (проти 4 за минулий рік). Серед них: від урядової гарячої лінії  – 14 (проти 2 за минулий рік), облдержадміністрації –  9 (проти 1 за минулий рік).

Зменшилось число колективних звернень – 6 (проти 8 за минулий рік). Повторних не надходило.

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 10 (проти 12 за минулий рік), що становить 13,6% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання аграрної політики і земельних відносин –  9 (проти 4 за минулий рік), що становить 12,3% від загальної кількості звернень.

З питань охорони здоровя надійшло 5 звернень (проти 2 за минулий рік), що становить 6.8% від загальної кількості звернень.

В ряді інших піднімаються проблеми освіти – 4 (проти 7 за минулий рік, або 5.4%), питання житлової політики – 4 (проти 6 за минулий рік, або 5,4%), питання комунального господарства – 4 (проти 6 за минулий рік, або 5,4%)  тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 3 звернення (проти 7 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці та пенсіонерів – 3 (проти 1 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів – 4 (проти 3 за минулий рік) (додаток 7).

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

 

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

_________________________________________________________________________________________

Довідка

про роботу із зверненнями громадян за ІІ-ий квартал 2015 року

          Протягом ІІ кварталу 2015 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації відповідно до Положення.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом ІІ кварталу 2015 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 6 виїзних прийомів громадян, під час яких прийнято 11 громадян.

Голова райдержадміністрації здійснив 6 прийомів, під час яких прийняв 5 осіб

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця, де було розглянуто звернення з таких питань: щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації, про належну роботу зі зверненнями громадян в райдержадміністрації, про підсумки зі зверненнями громадян,  тощо.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 20 перевірок,(9– в органах місцевого самоврядування, 11 – у структурних підрозділах райдержадміністрації).

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 11 осіб.

За ІІ квартал 2015 року до райдержадміністрації надійшло 41 звернення громадян: 33 заяви (клопотання), 8 скарг, що в цілому на 10 менше у порівнянні з минулим роком (додаток 1). З них письмових – 30, усних –  11 (додаток 2).

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 16 звернень (проти 3 за минулий рік). Серед них: від Закарпатської облдержадміністрації – 8 (проти 1 за минулий рік), урядової гарячої лінії  – 8 (проти 2 за минулий рік).

Не збільшилось число колективних звернень – 4 (проти 7 за минулий рік) та повторних – 0 (проти 0 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань аграрної

політики і земельних відносин – 5 (проти 0 за минулий рік), що становить 12.1% від загальної кількості звернень

З питань освіти було 4 звернень (проти 7 за минулий рік), що становить 9,7% від загальної кількості звернень

В ряді інших піднімаються проблеми соціального захисту населення – 2 (проти 6 за минулий рік, або 4,8%), питання комунального господарства – 2 (проти 5 за минулий рік, або 4,8%), тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 1 звернення (проти 6 за минулий рік), від членів багатодітних сімей – 1.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалізації заходiв щодо підвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.

На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

 

Робота із заявами та скаргами громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

 

ДОВІДКА

про роботу зі зверненнями громадян за І квартал 2015 року

Протягом І-го кварталу 2015 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату РДА відповідно до Положення, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації „Про структуру апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації” від 29.12.2007 року  № 501.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом аналізованого періоду  керівництвом райдержадміністрації було проведено 18 виїзних прийомів громадян, з яких 6 здійснив голова райдержадміністрації.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 9 перевірок, (6 – в органах місцевого самоврядування, 3 – у структурних підрозділах райдержадміністрації), заслухано особисті доповіді 3 голів виконкомів місцевих рад. Нікого з керівників органів місцевого самоврядування, установ та організацій району незалежно від форм власності  згідно з чинним законодавством не було притягнуто до відповідальності за неналежну роботу.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 5 осіб.

Протягом І-го кварталу 2015 року до райдержадміністрації надійшло 32 звернення проти 19, що на 13 більше у порівнянні з минулим роком. Із них усних –  4 проти 3, письмових – 28 проти 16. Вирішено позитивно 15 звернень, надано роз’яснення – 17, вирішено протягом 15 днів 15 звернень. Збільшилось число колективних звернень – 2 (проти 1 за минулий рік).

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 7 звернень (проти 1 за минулий рік). Серед них: урядова гаряча  лінія – 6 (проти 1 за минулий рік), облдержадміністрація –  1 (проти 0 за минулий рік).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 8 (проти 6 за минулий рік), що становить 24,2%.

На сьогодні одним із актуальних є питання аграрної політики і земельних відносин – 4 (проти 4 за минулий рік), або 12,1%;  житлової політики – 4 (проти 0 за минулий рік), або 12,1%; екології та природних ресурсів – 4 (проти 0 за минулий рік), або 12,1%; праці і заробітної плати – 2 (проти 2 за минулий рік), або 6, 1% тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій поступило 2 (проти 1 за минулий рік), або 6,1% інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 3 (проти 0 за минулий рік), або 9,1%, багатодітних сімей, одиноких матерів – 3 або (проти 3 за минулий рік), або 9,1%.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалiзацiї заходiв щодо пiдвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.

На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

___________________________________________________________________________________________

ДОВІДКА

підсумки роботи районної державної адміністрації щодо розгляду звернень громадян за 2014 рік

Протягом 2014 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату РДА відповідно до Положення, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації „Про структуру апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації” від 29.12.2007 року  № 501.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом 2014 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 58 виїзних прийомів громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 17 прийомів, під час яких прийняв 16 осіб.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця, де було розглянуто звернення з таких питань: сприяння у безоплатному ремонті квартири інваліда ВВВ, неналежне виконання батьківських обов’язків, право на отримання соціальної допомоги по народженні другої дитини тощо.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 52 перевірки, (30 – в органах місцевого самоврядування, 22 – у структурних підрозділах райдержадміністрації). Нікого з керівників органів місцевого самоврядування, установ та організацій району незалежно від форм власності  згідно з чинним законодавством не було притягнуто до відповідальності за неналежну роботу.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 30 осіб.

Із початку 2014 року до райдержадміністрації надійшло 182 звернення, що в цілому на 43 менше у порівнянні з минулим роком. Із них усних –  51 проти 47. Вирішено позитивно 48 звернень, розглянуто протягом 15 днів - 108.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 39 звернень (проти 56 за минулий рік). Серед них: від Адміністрації Президента України – 3 (проти 5 за минулий рік), Секретаріату Кабінету Міністрів України – 1 (проти 1 за минулий рік), урядової гарячої лінії – 18 (проти 23 за минулий рік), облдержадміністрації –  17 (проти 28 за минулий рік).

Зменшилось число колективних звернень – 19 (проти 26 за минулий рік), індивідуальних – 163 (проти 197), повторних – 1 (проти 4 за минулий рік). Також надійшло 1 дублетне звернення (проти 2).

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 42 (проти 44 за минулий рік), що становить 23,1%. Громадяни звертаються про надання матеріальної допомоги, призначення і виплату соціальної допомоги тощо. Із метою вирішення вищезазначених питань заявникам, які мають групу інвалідності, малозабезпеченим громадянам, багатодітним сім’ям надана матеріальна допомога на суму 17 179 грн.

На сьогодні одним із актуальних є праці і заробітної плати – 27 (проти 9 за минулий рік), що становить 14,8 % від загальної кількості звернень. Громадяни звертаються про збереження надбавки працівникам мистецьких закладів, сприяння у працевлаштуванні, видачу трудової книжки тощо.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання комунального господарства – 17 звернень або 9,3%. Порушуються проблеми ремонту доріг, благоустрою населених пунктів, будинків та прилеглих до них територій, належного водопостачання тощо.

Із питань аграрної політики і земельних відносин було 12 або 6,6% (проти 73). Це виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства,  вирішення земельних конфліктів тощо.

У ряді інших піднімаються проблеми екології та природних ресурсів – 13 або 7,1%  (проти 11 за минулий рік), питання освіти – 10 (проти 4 за минулий рік), освіти – 12 або (проти 10 за минулий рік), транспорту і зв’язку – 5 або 2,7% (проти 7 за минулий рік) тощо.

За „активністю” надходження звернень громадян слід виділити такі місцеві ради: Перечинська – 51, Порошківська – 28, Т-Бистрянська – 10, Т.полянська – 10 тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій поступило 11 звернень або 6,0% (проти 6 за минулий рік), інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 9 або 4,9% (проти 6 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів – 4 або 2,2% (проти 7 за минулий рік).

На особливому контролі перебував розгляд звернень громадян учасників АТО та їх сімей.

            За звітній період із районної програми „Турбота” двом вдовам загиблих учасників АТО виділено по 25 тис. грн, а членам сімей військовослужбовців, які беруть участь у зоні антитерористичної операції виділено матеріальну допомогу на загальну суму 19 500 грн.

За сприяння керівництва райдержадміністрації 32 сім’ї учасників, які беруть участь в антитерористичній операції вдалося забезпечити паливними дровами. Земельні ділянки отримало  10 учасників АТО.

Позитивно вирішено питання щодо встановлення відкриття меморіальної дошки учаснику бойових дій, загиблому у зоні проведення антитерористичної операції, капітану Збройних Сил України Василю Васильовичу Балогу у  Перечинській ЗОШ І-ІІІ ст.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалiзацiї заходiв щодо пiдвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини.

На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

 

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

____________________________________________________________________________________________

 Про роботу зі зверненнями громадян за 9 місяців 2014 року 

 

Протягом 9-ти місяців 2014 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи із розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкоми місцевих рад.

  Протягом 9-ти місяців 2014 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 41 виїзний прийомів громадян, з яких голова райдержадміністрації здійснив 12.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена під час виїзних прийомів.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 38 перевірок (21 – в органах місцевого самоврядування, 17 – у структурних підрозділах райдержадміністрації). За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 23 особи.

За 9 місяців 2014 року до райдержадміністрації надійшло 137 звернень громадян: 124 заяви (клопотання), 13 скарг, що в цілому на 6 звернень менше у порівнянні з минулим роком. З них письмових – 99 проти 93 та усних –  38 проти 38.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 25 звернень (проти 37 за минулий рік). Серед них: від Адміністрації Президента України – 2 (проти 5 за минулий рік), від урядової гарячої лінії  – 12 (проти 14 за минулий рік), облдержадміністрації –  11 (проти 18 за минулий рік).

Зменшилось число колективних звернень – 14 (проти 20 за минулий рік). Повторних не надходило.

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 30 (проти 33 за минулий рік), що становить 21,9% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання праці і заробітної плати –  22 (проти 7 за минулий рік), що становить 16,1% від загальної кількості звернень.

З питань комунального господарства було 15 звернень (проти 16 за минулий рік), що становить 10,9% від загальної кількості звернень.

У ряді інших піднімаються проблеми екології та природніх ресурсів – 10 (проти 10 за минулий рік, або 7,3%), питання транспорту і зв’язку – 5 (проти 4 за минулий рік, або 3,6%), питання житлової політики – 8 (проти 5 за минулий рік, або 5,8%), питання освіти – 8 (проти 8 за минулий рік, або 5,8%).

За „активністю” надходження звернень громадян слід виділити такі місцеві ради: Перечинська – 33, Порошківська – 22, Т-Бистрянська – 10 тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 10 звернень (проти 6 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці та пенсіонерів – 9 (проти 7 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь – 4 (проти 6 за минулий рік).

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалiзацiї заходiв щодо пiдвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

__________________________________________________________________________________________

Про роботу зі зверненнями громадян за І-ше півріччя 2014 року 

Протягом І-го півріччя 2014 року райдержадміністрацією, її структурними підрозділами проводилася відповідна робота щодо поліпшення організації роботи з розгляду звернень громадян, вирішення їх законних вимог.

Роботу зі зверненнями громадян забезпечує сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 та розпорядження голови облдержадміністрації від 31.01.2013 р. № 25 райдержадміністрацією розроблені та затверджені графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі виїзні, з якими населення району має змогу ознайомитися через районну газету „Народне слово”, офіційний сайт Перечинської райдержадміністрації, інформаційні стенди райдержадміністрації та виконкомів місцевих рад.

  Протягом І-го півріччя 2014 року керівництвом райдержадміністрації було проведено 25 виїзних прийомів громадян. Голова райдержадміністрації здійснив 6 прийомів, під час яких прийняв 3 особи.

Для підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян та надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян, головою райдержадміністрації запрошувалися фахівці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Усім заявникам надано письмові відповіді, частина питань вирішена позитивно, інша –  обґрунтовано роз’яснена під час виїзних прийомів.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.02.2011 № 22 створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, яка засідала щомісяця.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, з метою покращення роботи зі зверненнями громадян, виявлення недоліків, надання практичної та методичної допомоги протягом звітного періоду сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації проведено 26 перевірок, (15 – в органах місцевого самоврядування, 11 – у структурних підрозділах райдержадміністрації). За результатами перевірок підготовлено відповідні довідки з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та покращення роботи.

Із метою оперативного вирішення звернень громадян району з проблемних питань відповідно до графіка, затвердженого головою РДА, у райдержадміністрації функціонувала пряма телефонна лінія „Запитай у влади”, під час якої не звернулася жодна особа.

Розпорядженням голови Перечинської районної державної адміністрації від 09.12.11 № 302 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Правовою послугою за звітній період скористалося 13 осіб.

За І-ше півріччя 2014 року до райдержадміністрації надійшло 71 звернення громадян: 66 заяв (клопотань), 5 скарг, що в цілому на 25 менше у порівнянні з минулим роком (додаток 1). З них письмових – 53 та усних –  18.

Від органів влади вищого рівня до райдержадміністрації надійшло 4 звернення (проти 12 за минулий рік). Серед них: від Адміністрації Президента України – 1 (проти 1 за минулий рік), від урядової гарячої лінії  – 2 (проти 4 за минулий рік), облдержадміністрації –  1 (проти 5 за минулий рік).

Зменшилось число колективних звернень – 8 (проти 13 за минулий рік) та 1 дублетне. Повторних не надходило.

Протягом звітного періоду найбільше звернень надійшло з питань соціального захисту – 12 (проти 18 за минулий рік), що становить 16,9% від загальної кількості звернень.

Не менш значимими за кількістю звернень є питання праці і заробітної плати –  9 (проти 2 за минулий рік), що становить 12,7% від загальної кількості звернень.

З питань екології та природних ресурсів було 8 звернень (проти 3 за минулий рік), що становить 11,3% від загальної кількості звернень.

В ряді інших піднімаються проблеми освіти – 7 (проти 4 за минулий рік, або 9,8%), питання транспорту і зв’язку – 6 (проти 2 за минулий рік, або 8,4%), питання житлової політики – 6 (проти 13 за минулий рік, або 8,4%), питання комунального господарства – 6 (проти 6 за минулий рік, або 8,4%)  тощо.

За „активністю” надходження звернень громадян слід виділити такі місцеві ради: Перечинська – 15, Порошківська – 14, Т-Бистрянська – 5 тощо.

Усі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, опрацьовуються, контролюється подальше виконання відповідних доручень. Відповідь заявнику надається чітка, обґрунтована, з урахуванням строків, установлених законодавством. Реєстрація та розгляд письмових звернень громадян та звернень, одержаних під час особистого і виїзного прийомів керівництва районної державної адміністрації, проводяться відповідно до Інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 348.

Протягом звітного періоду райдержадміністрацією приділялася увага розміщенню сімей, які прибувають на територію району з АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей. Наразі на території району тимчасово проживають 9 осіб, які тимчасово влаштовані на проживання в гуртожиток для випускників Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст. Закарпатської обласної ради Закарпатського обласного благодійного фонду "Фонд Фрейда в Україні" та с. Дубриничі. Неповнолітня дитина влаштована на оздоровлення в ЛОК «Карпати» (с. Дубриничі). Одну особу оформлено на лікування в обласну клінічну лікарню.

Вирішуються питання щодо тимчасового проживання та приписки цих сімей  в Перечинському  професійному ліцеї. Сім’ям, які тимчасово проживають на території району районним територіальним центром соціального обслуговування надано гуманітарну допомогу (одяг) та одноразове щоденне харчування; районним центром соціальних служб для молоді надано одноразову допомогу (цукор, гречка, чай).

На виконання абзацу 4 пункту 1 Указу Президента України головою районної державної адміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий особистий прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня” та інвалідів Великої Вітчизняної війни. За звітний період до райдержадміністрації від учасників війни та бойових дій поступило 7 звернення (проти 3 за минулий рік), інвалідів, ветеранів праці та пенсіонерів – 1 (проти 1 за минулий рік), багатодітних сімей, одиноких матерів – 3 (проти 3 за минулий рік).

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслухано на колегіях райдержадміністрації, нарадах при керівникові апарату райдержадміністрації.

Перечинською райдержадміністрацією забезпечується оприлюднення у ЗМІ, на офіційному веб-сайті (створено окремий розділ) узагальнених відомостей про організацію роботи зі зверненнями громадян та їх вирішення.

Ведеться відповідна робота через газету „Народне слово” шляхом друку інформаційних матеріалів, роз’яснень законодавчих актів та ін. У межах своєї компетенції керівники структурних підрозділів райдержадміністрації протягом року публікують матеріали з питань призначення пенсій, субсидій, соціальних допомог, умов присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та інші.

Для реалiзацiї заходiв щодо пiдвищення рiвня правової освiти населення району районною координацiйно-методичною радою з правової освiти населення систематично проводиться вiдповiдна робота з роз’яснення конституційних прав i свобод людини. На базі районного управління юстиції діє консультаційний пункт, що надає громадянам безкоштовні консультації.

Забезпечується неухильне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 щодо об’єктивного, всебічного і вчасного розгляду заяв і скарг. Особлива увага звертається на вирішення питань, порушених у листах інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, інших малозабезпечених верств населення.

Робота із заявами та скаргами громадян знаходяться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації. 

____________________________________________________________________________________________