Культура і мистецтво

 

 

 

 Електронні адреси бібліотек Перечинської ЦБС

http://perechinrbk.blogspot.com

Перечинська центральна районна бібліотека

Перечинська районна бібліотека для дітей

Бібліотека-філія с. Сімер

Бібліотека-філія с. Туря-Ремета

Бібліотека-філія с. Тур’я-Пасіка

Бібліотека-філія с. Порошково 

Бібліотека-філія с. Раково

_______________________________________________________________________________

паспорт бюджетної програми РБК

паспорт бюджетної програми  ЦБС

паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Зміни до паспорту бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік

______________________________________________________________________________

Звіт за 2017 рік

Звіт

про  роботу  відділу   культури 

Перечинської  районної  державної  адміністрації 

 

за  2017  рік

_____________________________________________________________________________

Спроможна громада – сильна держава

 В рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»(ПУЛЬС), Перечинська центральна районна бібліотека у співпраці з благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» 19 жовтня 2017 року провели інформаційний захід – живу бібліотеку «Спроможна громада – сильна держава». Захід проведено у бібліотеці-філії с. Зарічово Перечинської ОТГ.

На захід були запрошені експерти: Олеся Вовканич-Белеканич – секретар міської ради Перечинської ОТГ, Роберт Білинець – начальник відділу земельних відносин міської ради, Іванна Готра – юрист-землевпорядник міської ради, Ольга Барзак – депутат ради від територіальної громади с. Зарічово, Оксана Петрова – в. о. старости с. Зарічово, Іванна Хом’як – головний спеціаліст Перечинського бюро правової допомоги.

Запрошені учасники заходу мали змогу вислухати експертів, дізнатись більше про децентралізацію, ставити запитання, ознайомитись з історіями успіхів ОТГ інших областей України, переглянувши відео. А фахівці-експерти, в свою чергу, дізнались більше про проблеми, які турбують громаду с. Зарічово на даний час. Проведений захід дав можливість зустрітися людям з представниками місцевого самоврядування для тісного спілкування і порозуміння.

Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)  виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 ______________________________________________________________________________________

 День Державного Прапора та День Незалежності України

 Працівнки Перечинської центральної районної бібліотеки взяли участь в урочистостях, присвячених Дню Прапора та Дню Незалежності України і підготували книжкову виставку.

Свято державності

Є дати і події, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його давнє минуле, сьогодення й майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відноситься і День Незалежності України, що відзначається щорічно 24 серпня.

Українській державі 26 років, але це лише мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останніх років примусили кожного українця відчути свою власну причетність до своєї країни, зрозуміти, що ми господарі на власній землі.

 

Напередодні Дня Незалежності України в сільському клубі села Полянська Гута зібрались жителі села на святковій тематичний вечір «Державність, виміряна поколіннями», який спільно організували і провели бібліотека та сільський клуб.

Свято Державного Прапора України

Державний Прапор України є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, яка має давнє історичне коріння є природним вияв пошани до своєї символіки, а саме до державного прапора.

 До відзначення Дня Прапора України та з метою національно-патріотичного виховання, в бібліотеці-філії села Полянська Гута спільно з сільським клубом проведено літературно-музичну годину «Прапор України повіває, синьо-жовтим златом сяє». 

________________________________________________________________________________

Екскурсія у бібліотеці

 До Перечинської центральної районної бібліотеки завітали юні гості з ДОЗ «Барвінок». В оздоровчому закладі перебувають діти з малозабезпечених сімей. Відпочинок дітей у закладі став можливим завдяки проекту Баварської общини в особі Іріс Трюбсветтер.

    Бібліотекарі провели для дітей екскурсію, розповіли про відділи бібліотеки, ознайомили з краєзнавчим куточком, з роботою інтернет-центру, показали і розказали про найстаріші видання з фонду. Діти читали вірші, співали пісні. Куратор Ольга Барзак навіть зіграла дітям на піаніно у бібліотеці. Зустріч-екскурсія пройшла цікаво і насичено для дітей.

___________________________________________________________________________________

Новинки періодики для перечинців

    Продовжує працювати “Бібліотечна лавка” у центральному парку м. Перечин. Кожного понеділка з 11.00 до 13.00 год. перехожі перечинці мають змогу ознайомитись з новинками періодики, які отримує центральна районна бібліотека. У меню бібліотекарів також відповіді на різні запитання жителів і приємне спілкування на лавочці.

__________________________________________________________________________________

Перечинська бібліотека буде інформувати

 громадян про переваги децентралізації

 Протягом 8-11 серпня 2017 року у м. Львів проходив навчальний тренінг для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад з 7 областей України, які працюють у партнерстві по проекту ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»).  Тренінг проходив під гаслом «Моя громада – мій добробут».

Закарпатську область представляли центральні бібліотеки Перечинського, Виноградівського, Іршавського, Хустського та Тячівського районів та громадські організації – благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин) і Хустське  агентство  регіонального  розвитку  ХАРР «Хуст – Європа – Центр». Від м. Перечин учасниками стали директор Перечинської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) Марія Кость, завідувач інтернет-центром районної бібліотеки Власта Магада та представник ГО БФ «Центр громадських ініціатив» Оксана Кидора.

«Спільна робота бібліотек та громадських організацій в цьому проекті спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації, посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку» – зауважила менеджер проекту   IREX/ПУЛЬС Любов Квасюк.

Цікавим та корисним елементом проведених заходів була «жива бібліотека». Учасники навчання мали змогу поспілкуватися із запрошеними експертами, представниками об’єднаних територіальних громад Львівської області та консультантами з Офісу реформ Львівського районного відділення Асоціації міст України.

Директор бібліотечної системи Марія Кость відмітила: «Запитань до експертів було багато, така форма заходу виявилася дуже ефективною.  І тому починаючи з жовтня місяця будуть проводитись інформаційно-просвітницькі заходи у Перечинській об’єднаній територіальній громаді, щоб на місцях, у своїх населених пунктах донести таку інформацію до людей».

  

Довідково:

 Проект ПУЛЬС виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

___________________________________________________________________________________

Нарада бібліотечних працівників

 31 липня робочу нараду бібліотечних працівників провела директор Перечинської централізованої бібліотечної системи Марія Іванівна Кость. На порядку денному було багато важливих питань: підготовка закладів до осінньо-зимового періоду, перевірка та списання книжкових фондів, питання щодо діяльності та розвитку бібліотек, які розміщені на території новоутвореної Перечинської об`єднаної територіальної громади, та інші питання.

 

__________________________________________________________________________________________

«Бібліотечна лавка» у центральному парку Перечина

 

У центральному парку м. Перечин протягом літа буде відкрита «Бібліотечналавка», на якій жителі та гості міста зможуть знайомитись з новинками періодики: свіжими та цікавими газетами і журналами. Кожен зможе собі до вподоби вибрати видання, ознайомитись, почитати, тут же безкоштовно стати читачем бібліотеки, щоб систематично читати улюблену газету чи журнал.

_________________________________________________________________________________________

Безкоштовні юридичні консультації у бібліотеці

Дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги Перечинського бюро правової допомоги, який працює на базі центральної районної бібліотеки, продовжує надавати жителям міста Перечин та району безкоштовні юридичні консультації з будь-яких питань правового характеру. Нагадуємо, що фахівці бюро здійснюють прийом громадян  кожної другої середи місяця з 10.00 год.

 

_________________________________________________________________________________

10 червня 2017 року у селі Тополя  Словацької  Республіки відбувся  регіональний фестиваль народного мистецтва, на якому Закарпаття представляли народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород» Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури (керівники Віктор та Олександр Шостаки, балетмейстер Роза Мацак)  та фольклорний колектив «Цімборки» Перечинського районного будинку культури (керівник Ганна Мучичка).    

Саме у селі  Тополя народився греко-католицький священик, україноруський письменник, педагог, культурний діяч Олександр Духнович.

            З вітальним словом виступив голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Василь Густі. Він також зачитав вірш, присвячений Олександрові Духновичу. Приємно, що на зустріч із народним мистецтвом приїхали професійний та аматорський фольклорні колективи зі Словаччини – «Пульс» (м. Пряшів) і «Люди з під Бескида» (с. Нова Седліца).

            Організаторами щорічного фестивалю виступили староста села Тополя Снінського окресу Марія Бобрикова та голова Союзу русинів українців Словаччини в місті Сніна Міхал Іванцо.

 

________________________________________________________________________________________

Районний семінар бібліотечних працівників

          На базі Перечинської районної бібліотеки для дітей проведено семінар бібліотечних працівників на тему «Бібліотека: особливості національно-патріотичного виховання дітей та юнацтва в умовах сьогодення». З інформацією «Героїко-патріотичне виховання як напрямок роботи бібліотеки з дітьми та юнацтвом» виступила директор централізованої бібліотечної системи Марія Іванівна Кость. Консультації надали: заступник директора по роботі з дітьми Любов Мельник, методист ЦБС Василина Стегура, провідний бібліотекар Наталія Луцук. Бібліографічний огляд літератури з питань національно-патріотичного виховання, що надійшла в ЦБС, провела бібліограф Тамара Константинова.

Після бібліотечні працівники взяли участь в круглому столі на тему формування патріотичної свідомості у молоді в умовах сільської бібліотеки.

 

 

__________________________________________________________________________________________

Творча зустріч з письменником Мирославом Дочинцем

           Для поціновувачів гарної книжки Перечинська центральна районна бібліотека 23 травня організувала зустріч з видатним українським закарпатським письменником і журналістом, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка – Мирославом  Дочинцем. Зустріч читачів Перечинщини з відомим прозаїком, філософом, публіцистом відбувається не вперше. Але кожного разу на зустріч з Мирославом Дочинцем збирається чимала аудиторія читачів, яким подобаються його книги, подобається спілкування з автором. Про видання Дочинця кажуть, що така література не сміє бути регіональною. З книгами М. Дочинця повинна познайомитися вся Україна.

Для читачів автор привіз чимало своїх нових книг, які з автографом змогли придбати учасники зустрічі.

 

____________________________________________________________________________________________

 

Вітаємо усіх із чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки! Чудового настрою та різнобарвних вражень! 

Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Коли започатковували святкування Дня вишиванки, то ніхто собі за мету не ставив, щоб воно розрослося до світових масштабів. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки.

 

____________________________________________________________________________________________

 

Згідно  графіку  затвердженого  розпорядженням  голови  Перечинської  районної  державної  адміністрації   № 134 від 28.04.2017  «Про  проведення  місцевих, районного  творчих  звітів – конкурсів, виставок творів  народних  умільців»  та  з метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань, збереження та примноження місцевих традицій і звичаїв, фольклорного і естрадного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді,  в Перечинському  районі  проводяться  місцеві  творчі  звіти  - конкурси  колективів  і  аматорів  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, дошкільних  навчальних  закладів, шкіл  району  та  виставок  творів  народних  умільців.

    14 травня  2017  року, в  теплій  дружній  атмосфері  приймав  клуб с. Тур’я - Ремета  гостей  та  колег  із  сусідніх  сіл.  Цікавими  і  змістовними  були концертні  номери, які представляли глядачам   колективи  і  аматори  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ   Вільшинки, Турички, Туриця  та  Тур’я - Ремета. Журі конкурсу відмітило різножанрову палітру концертних номерів та високий  рівень майстерності юних  виконавців - аматорів. Хвилюючими  були  програми  присвячені Дню  матері, учасники  дуже  чуттєво  декламували вірші, співали  пісні  про велику любов і шану  до мам.  голоси звучали чисто і дзвінко, відлунюючись у серцях всіх  присутніх, нікого не залишаючи байдужими. Оригінальними, щирими та  заповзятими  були  хореографічні  та  драматичні номери.

 

__________________________________________________________________________________________

Будуймо Європу в Україні!


             У третю суботу кожного травня в Україні відзначають День Європи. У 2017 році цей день припадає на 20 травня. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в Євросоюзі.

          Перечинська центральна районна бібліотека в рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся у пунктах європейської інформації у бібліотеках» за підтримки програми «Еразмус +», до Дня Європи в Україні провела флешмоб та інформаційно-просвітницьку акцію «Будуймо Європу в Україні».

         Мета заходів – формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення жителів громади Перечина з європейськими цінностями та традиціями, популяризація загального європейського культурного надбання серед молоді Перечина.

 

__________________________________________________________________________________________

У кожному візерунку дух рідної неньки

Материнство … Святе і прекрасне, оспіване поетами і художниками. У всіх народів, у всі віки жінка-мати була охоронницею, добрим янголом домашнього вогнища. Щороку у другу неділю травня ми святкуємо свято тих, хто є для кожної людини найдорожчий у світі  – День матері.                                                                                                                                                     Хвилюючим став цьогорічний виступ дітей на вечорі у с. Полянська Гута, який спільно підготували і провели бібліотека, клубна установа та школа. Діти декламували вірші, співали пісні про велику любов і шану  до матерів. Дитячі голоси звучали чисто і дзвінко, відлунюючись у серцях тих, хто сидів у залі. У другій частині вечора проведено літературно-музичну  композицію «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», присвячену ветеранам Другої світової війни.  

 ___________________________________________________________________________________________

 

    Згідно  графіку  затвердженого  розпорядженням  голови  Перечинської  районної  державної  адміністрації   № 134 від 28.04.2017  «Про  проведення  місцевих, районного  творчих  звітів – конкурсів, виставок творів  народних  умільців»  та  з метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань, збереження та примноження місцевих традицій і звичаїв, фольклорного і естрадного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді,  в Перечинському  районі  проводяться  місцеві  творчі  звіти  - конкурси  колективів  і  аматорів  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, дошкільних  навчальних  закладів, шкіл  району  та  виставок  творів  народних  умільців.

    07 травня  2017  року, в  теплій  дружній  атмосфері  приймав  Перечинський  районний  будинок  культури  та  будинок  культури села  Зарічово  гостей  та  колег  із  сусідніх  сіл.  Цікавими  і  змістовними  були концертні  програми, які представляли глядачам   колективи  і  аматори  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ Зарічово, Дубриничі,  Новоселиця  та  Сімер, Сімерки.

 

________________________________________________________________________________________

         

___________________________________________________________________________________________

 

Згідно  графіку  затвердженого  розпорядженням  голови  Перечинської  районної  державної  адміністрації    «Про  проведення  місцевих, районного  творчих  звітів – конкурсів, виставок творів  народних  умільців»  та  з метою підтримки і сприяння відродженню мистецьких надбань, збереження та примноження місцевих традицій і звичаїв, фольклорного і естрадного мистецтва, виявлення обдарованих виконавців і авторів у різних жанрах, підсилення впливу мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді,  в Перечинському  районі розпочалися  місцеві  творчі  звіти  - конкурси  колективів  і  аматорів  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, дошкільних  навчальних  закладів, шкіл  району  та  виставок  творів  народних  умільців.

    30  квітня  2017  року, в  теплій  дружній  атмосфері  приймав клуб села Раково  гостей  та  колег  із  сусідніх  сіл  Порошково  та  Тур’я – Пасіка.  Відкриваючи звіт-конкурс, члени  журі  привітали учасників  і побажали  всім гарного  настрою   та перемог.  Цікавими  і  змістовними  були концертні  програми, які представляли глядачам   колективи  і  аматори  художньої  самодіяльності  культосвітніх  установ, вихованці дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів  сіл  Порошково,  Тур’я – Пасіка  та  Раково.

     Голова  журі звіту – конкурсу, заступник голови райдержадміністрації -  Чомоляк  Марина  Іванівна відмітила різножанрову палітру концертних номерів та рівень майстерності виконавців. Святкові  концертні  номери були пронизані  духом патріотизму, в кожному слові, кожній пісні виголошувалась основна ідея – ідея миру, дружби, єдності. Начальник  відділу  культури  райдержадміністрації – Пекар  Марія  Іванівна відмітила: «Нікого не залишили байдужими яскраві виступи  юних артистів – аматорів, завдяки їм  концерт пройшов на одному легкому і цікавому диханні».

 

__________________________________________________________________________________________

Міжнародний день дитячої книги 

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги і цей день святкують всі, хто вважає, що книга – джерело знань. Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства.

         Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Христіана Андерсена. 

У цей день працівники районного будинку культури, центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей організували свято дитячої книги під відкритим небом, на площадці перед районним будинком культури. Цікавою була програма свята, яку представляли глядачам казкові герої – Червона шапочка, Аліса з країни Чудес, Гаррі Поттер, ПеппіДовгапанчоха та інші. Дітки залюбки брали участь у майстер-класах: виготовлення великодніх поробок, книжечок своїми руками, складання пазлів. Можна було за бажанням зробити собі аква-грим, взяти участь у європа-грі, сфотографуватись у фото-зоні. А скільки цікавих дитячих книг українських та зарубіжних письменників і поетівможна було переглянути і почитати на святі.

 

__________________________________________________________________________________________ 

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу)

_____________________________________________________________________________________

Таланти, наче яблуневий квіт

         У Перечинській центральній районній бібліотеці за участі в.о. голови Перечинської райдержадміністрації Мар"яни Ладомиряк проведено презентацію книги, альманаху творчої молоді Перечинщини «А папороть таки цвіте!..». Книгу видало ужгородське видавництво «Гражда», упорядники Іван Козак і Юрій Ковач.

На презентації виступили письменники Іван Козак, Юрій Шип, Василь Мулеса. Працівники бібліотеки підготували мультимедійну презентацію книги.

Свої вірші декламували автори книги, талановита молодь Богдана Січ (с. Тур’я-Ремета), Олена Нодь (с. Ворочово), Юлія Метенько (с. Раково) та інші.

Музичні вітання звучали від учнів Тур’я-Реметівської дитячої музичної школи (викладач Ольга Мицька).

 

___________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Урочистості до 203-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка і 78-ї річниці проголошення Карпатської України

   14 березня 2017 року у районному будинку культури пройшли урочистості, присвячені 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка і 78-ї річниці проголошення Карпатської України. Участь у зібранні взяли  керівник апарату Перечинської районної державної адміністрації Надія Девіцька,  голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, секретар Перечинської міської ради Олеся Вовканич-Белеканич, члени районного об’єднання «Просвіта», працівники культури, вчителі та учні шкіл району. Голова райоб’єднання «Просвіта» Іван Козак розповів про історію Карпатської України та літераторка Ганна Мегела виступила з доповіддю про творчість Тараса Шевченка. Під час святкового заходу активістам просвітницької роботи були вручені Почесні Грамоти Перечинської районної державної  адміністрації, Перечинської районної ради та Перечинської міської ради.  

Музичні вітання звучали від учнів Перечинської гімназії, дитячої музичної школи. Працівники районного будинку культури разом з бібліотекарями та учнями гімназії підготували інсценівку «Жінки у житті Тараса Шевченка». Було проведено конкурс шкільних стінгазет, присвячених дню народженню Т. Г. Шевченка та річниці Карпатської України і визначено переможців.

________________________________________________________________________________ 

Паспорт

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(школа естетичного виховання дітей)

 

Паспорт

бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(бібліотеки)

 

Паспорт
бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(інші культурно-освітні заклади та заходи)

 

Паспорт
бюджетної програми місцевого бюджету на 2017 рік

(палаци і будинки культури, клуби та інші заклади клубного типу)

_______________________________________________________________________________________

Шевченкове слово живе!

       9 березня в бібліотеці-філії с. Зарічево до 203-ї річниці народження Т. Г. Шевченка проведено літературний круїз «До висоти Шевченківського слова», під час якого учні школи читали поезію Кобзаря, славного сина українського народу. Його слово і сьогодні живе між нами.

 

________________________________________________________________________

Нарада щодо підсумків роботи відділу культури райдержадміністрації

У п’ятницю 3 березня 2017 року в Перечинському будинку культури відбулася нарада з працівниками галузі району «Підсумки роботи відділу культури райдержадміністрації за 2016 рік та приорітетні напрямки роботи галузі у 2017 році», на яку були запрошені начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації Вікторія Василівна Фролова, заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Іванівна Чомоляк.

            Присутні заслухали доповідь начальника відділу культури Перечинської РДА Марії Іванівни Пекар, яка детально зупинилась на здобутках і проблемах кожної окремої  підвідомчої  установи, доповіла  про  роботу  відділу  культури  за  звітний  рік  та  акцентувала  увагу  на  основних  завданнях  галузі  у  2017  році. Керівники  підвідомчих  установ  піднімали  також  і  проблемні питання галузі. 

   Приємною подією  було  нагородження переможців у щорічному Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року 2016». Переможцями у двох номінаціях стали: бібліотека-філія с. Новоселиця (Марія Рейпаші) та бібліотека-філія с. Тур’я-Поляна (Тетяна Бамбушкар). За підсумками 2016 року за кращу клубну установу області переможцем став клуб с. Дубриничі (Лариса  Магада).  Нагороди вручила начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації Вікторія Василівна Фролова.       

            Очільниця галузі  культури – В.Фролова торкнулася низки актуальних питань, що хвилюють колектив працівників культури, зокрема, акцентувала увагу щодо децентралізації  влади та об’єднання громад і вплив цих процесів на роботу галузі, про інші законодавчі нововведення. Відрадно  те, що  В. Фролова запевнила  про  сприяння  щодо  придбання  сценічних  костюмів, музичних  інструментів  для  аматорів  Перечинського  району.

         Підсумки наради підвела заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Іванівна Чомоляк. Проаналізувавши роботу закладів культури і мистецтва району відзначила, що в районі проводиться відповідна робота з реалізації державної політики в галузі культури і мистецтва, виконання  завдань передбачених Програмами розвитку галузі.  Головна увага приділялась і  надалі  приділятиметься  збереженню та забезпеченню повноцінного функціонування мережі установ культури, розвитку  аматорської  художньої  творчості, ужиткового  мистецтва, гастрольної  діяльності  колективів  художньої  самодіяльності  Перечинщини  та висловила подяку працівникам галузі культури за належну роботу  в  2016 році.

_______________________________________________________________________________ 

Сучасна бібліотека: формула успіху

         Такою була тема семінару бібліотечних працівників району, який проведено 1 березня на базі центральної районної бібліотеки. З інформацією про те, як бачить майбутнє публічних бібліотек і їх роль в інформаційному суспільстві, виступила директор ЦБС Марія Іванівна Кость. З консультаціями та повідомленнями виступили фахівці центральної районної бібліотеки: «Суспільна значущість бібліотеки, її імідж серед користувачів» (В. Стегура, методист ЦБС), «Місце центральної бібліотеки в житті громади» (М. Коростельова, завідувач відділом обслуговування), «Виховання інформаційної культури дітей та юнацтва в сучасній бібліотеці» (Л. Мельник, заступник директора по роботі з дітьми та Н. Луцук, провідний бібліотекарЦРБ). Цікаву віртуальну екскурсію здійснили учасники семінару по найвидатніших і найкрасивіших бібліотеках світу, яку провела завідувач інтернет-центром ЦРБ В. Магада.

           На кінець семінару відбувсябібліовернісаж на тему «Є ідея…», під час якого бібліотекарі ділилися власним баченням розвитку сучасних бібліотек, ідеями, мріями та побажаннями.

___________________________________________________________________________

Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова!

         
          Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти. Для кожного народу його мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Свято відзначається за ініціативи ЮНЕСКО з 2000 року. Мета свята – привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. ЮНЕСКО трактує поняття "мова" не лише як засіб для спілкування, але також як культурну спадщину й вираз культурної ідентичності. Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, стверджують дослідники ЮНЕСКО.

Працівники Перечинської центральної районної бібліотеки долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови разом з учнями та вчителями Перечинської гімназії. Бібліотекарі підготували тематичну книжкову виставку «Мова – душа народу» і провели огляд літератури. Огляд для учнів гімназії провела студентка Ужгородського коледжу культури та мистецтв Ксенія Деревянко.

 

_____________________________________________________________________________________

Зустріч з письменником Дмитром Кешелею


         Неймовірно цікава зустріч читачів з не менш цікавим і колоритним письмеником Дмитром Кешелею відбулась 8 лютого у Перечинській центральній районній бібліотеці. На зустріч з письменником зібралося багато поціновувачів його творчості: читачі, журналісти, учні, вчителі, бібліотекарі. Дмитро Кешеля читав свої твори, відповідав на питання, розказував цікаві історії з свого життя. По закінченню відбулась автографсесія, під час якої всі бажаючі могли придбати книги Дмитра Кешелі і ближче поспілкуватися з ним.

 

_________________________________________________________________________

Семінар бібліотечних працівників району

     30 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулась нарада бібліотечних працівників району. Перед бібліотекарями виступили Андрій Вишняк, депутат обласної ради та Тетяна Кость, заступник начальника відділу «Перечинське бюро правової допомоги». Андрій Миколайович проінформував працівників бібліотек про свою депутатську діяльність, розповів про децентралізацію, реформи, про право на допомогу постраждалим від торгівлі людьми.

Тетяна Кость розповіла про роботу та послуги Перечинського бюро правової допомоги. З консультаціями виступили фахівці центральної районної бібліотеки Стегура В., Константинова Т., Лалакулич У., заступник директора по роботі з дітьми Мельник Л. Презентацію Пункту європейської інформації, який відкрито у центральній районній бібліотеці в рамках проекту Української бібліотечної асоціації за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +», провела координатор пункту В. Магада.

_________________________________________________________________________________

Всеукраїнський тиждень права

   З 5 по 11 грудня в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. В рамках тижня 5 грудня у читальній залі центральної районної бібліотеки проведено правові уроки «Знай свої права» з учнями 7, 8, 9 класів Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку. Уроки проводив вчитель гімназії Андрій Миколайович Вишняк.

 

Учні ознайомились із статтями Конвенції про права дитини, Конституції України, книжковою виставкою «Україна в правовому просторі», переглянули відеофільми. 

Відбулася презентація книги Василя Мулеси «Листова повінь»

    У середу, 30 листопада, у малому залі районного будинку культури відбулась презентація нової книги письменника Василя Мулеси «Листова повінь». Для автора нової книги свято виявилось подвійне – у жовтні поточного року Василь Мулеса став членом Національної спілки письменників України.

Завітали на свято презентованої книги керівник апарату Перечинської РДА Надія Девіцька, директор централізованої бібліотечної системи Марія Кость, завідуючий відділом міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої роботи та народної творчості обласного організаційно-методичного центру культури Віталій Рац, гості із Словакії, друзі по перу, письменники Юрій Мегела, Юрій Шип, Йосип Ганич, вчителька-пенсіонерка Ганна Мегела, учні та вчителі Зарічівської ЗОШ І-ІІ ст., які підготували мультимедійну презентацію про творчість Василя Мулеси і музичне привітання.

Всі присутні бажали автору здоровя, натхнення, нових творчих здобутків і ще багато нових книг. 

_______________________________________________________________________________

Запали свічку памяті! 

Щорічно у четверту суботу листопада Україна вшановує память жертв голодомору. У 2016 році цей День пам’яті припадає на 26 листопада.Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й.Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

    Вшановуючи пам`ять жертв голодомору, працівники центральної районної бібліотеки підготували книжкову виставку «Пам`ять про скорботні 32-33 роки», на якій можна ознайомитись з книгами про цей трагічний період історії України. А також взяли участь в мітингу памяті жертв голодомору в міському парку м. Перечин і запалили свічки памяті.

_________________________________________________________________________________

Толерантність врятує світ

          Щороку 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Його мета полягає в тому, щоб зменшити по всій планеті випадки прояву насильства та екстремізму. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Вчитися жити разом, приймаючи один одного такими, які ми є, вчитися розуміти один одного – цьому був присвячений захід у центральній районній бібліотеці у цей день з учнями 10 класу Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку. Учні дізналися про поняття «толерантність», про символіку Дня, які особливі якості повинна мати толерантна людина. Виконуючи ігрову вправу «Загальний ритм», на практиці продемонстрували, як працює механізм толерантності. І ще переглянули відео «Толерантність як основа сучасного світу» та «Уяви собі толерантність».

   Підсумком проведення заходу було складання учнями «Колективного контракту толерантності», який зачитала староста класу Наталія Ковш, і всі дійшли висновку, що кожен може спробувати зробити світ навколо себе більш толерантним.

_________________________________________________________________________

День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови бібліотекою-філією села Полянська Гута проведено літературну годину «З рідним словом міцніє держава». Під час заходу присутні ознайомились зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Бібліотекар ознайомила учасників заходу з майстрами пера Перечинщини, людьми, які плекають та збагачують нашу мову. Діти переглянули виставку літератури, читали вірші, згадували прислів’я та приказки про мову. Не обійшлось й без мовознавчої гри «Із бабусиної скриньки»,яку провела завідуюча сільським клубом Гажак Галина.  У бібліотеці линув сміх та мелодія української пісні «Я маленька українка», яку виконали юні учасники  Юлія Штефаняк, Вікторія Кучерява та Єлізавета Пулей.

______________________________________________________________________________________ 

Тиждень правових знань у бібліотеці

       Кожен із нас – і дорослий, і малий – є повноправним членом суспільства, його невід’ємною частиною, вільним і рівним у своїй гідності та правах. Першим кроком для повної реалізації себе як повноцінного громадянина є ознайомлення з основними правами та обов’язками. З 10 по 16 жовтня  2016 року  в Перечинській центральній районній бібліотеці триває Тиждень правових знань.

В рамках Тижня 10 жовтня у читальній залі районної бібліотеки проведено зустріч з правознавцями на тему «Підліток і закон». На зустріч з  учнями 10-го класу Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку завітали ТетянаКость, заступник начальника Перечинського бюро правової допомоги; НеляГуранич, провідний юрист-консульт Перечинського районного центру зайнятості; Олеся Моняк, завідувач юридичного сектору та Оксана Стегура, завідувач сектору обслуговування громадян Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.Метою заходу було – поглиблення знань учнів про їх обов’язки та права, що регламентуються головним документом – Конституцією України.

Усі бажаючі мали можливість познайомитися з тематичною виставкою літератури «Мої права – моє життя», яку підготували працівники бібліотеки та переглянути відеопрезентацію  «Що ми знаємо про права людини?».

Проведена зустріч сприятиме попередженню правопорушень серед підлітків, а, можливо, слугуватиме  вибору майбутньої професії.

 

 

_________________________________________________________________________________

    Проведення групи взаємопідтримки

 08.09.2016 року в приміщені  Перечинської  районної бібліотеки  для дітей було проведено групу взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів. Метою проведення груп взаємопідтримки є допомога кожного учасника групи самому собі, перебуваючи в колі людей з аналогічними проблемами та обставинами життя, завдяки обміну думками чи новою корисною інформацією, емоційній взаємопідтримці, формуванню й аналізу нових поведінкових навичок і вмінь тощо.

 Присутніх було проінформовано про надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій та зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю.

Тематика проведення заходу підбиралися з урахуванням індивідуальних інтересів присутніх, спрямовувалась на те, щоб учасникам було цікаво, а найголовніше – результативно. Учасники отримали вичерпні відповіді на поставленні питання.

Ми дуже вдячні тим людям, які беруть дітей з дитячих будинків, зігрівши їх своєю любовю. Вони беруть на себе відповідальність за життя цих дітей та створюють відповідні умови для повноцінного виховання та розвитку дітей.

Хочеться, щоб всі діти жили в любові, радості та достатку. Щоб всі люди памятали, що діти – це наше майбутнє. І як ми будемо відноситись до дітей, то таким воно і буде.

Директор Перечинського РЦСССДМ                                                   Т. Країло

 

 

_______________________________________________________________________________

     24 серпня в залі Перечинського РБК пройшло нагородження  медалями та орденами перечинців, які в силу своїх можливостей сприяли розбудові вільної України за 25 років її незалежності.
        Керівники міста і району нагороджували і дякували жителям
Перечина , які вносили свій вклад в економічний,   культурний , освітній розвиток країни та міста, в їх розбудову і збагачення. Серед нагород були такі, як : "Медаль 25 років Незалежності" , серед  нагороджених, була  колишній директор Перечинської ДМШ Тетяна Керецман; "За оборону рідної держави" , які отримували учасники АТО; медаль "За заслуги перед містом" - серед нагороджених - керівник КСТ "Вероніка" Юрій Пйоса , викладач фортеп`яно, концертмейстер Перечинської ДМШ, керівник вокального ансамблю "Bellcanto" Мирослава Микович, колишній директор Перечинського РБК Євген Судаков  , викладач духових інструментів Перечинської ДМШ Олександр Скворцов;  орден "За розбудову України",  серед нагороджених - директор Перечинської РБК , солістка Тетяна Кречко та співак міста Перечин Вілен Арустамов.

    У вітальній концертній програмі виступили: Академічний камерний хор "Кантус", керівник Еміл Сокач, народний оркестр народних інструментів викладачів Перечинської ДМШ, кер. Олена Короленко, вокальний ансамбль "Bell canto", кер. Мирослава Микович, солісти: Микола Годований, Тетяна Кречко, Вілен Арустамов. 

   

_________________________________________________________________________

 Закарпатську ОДА прикрасили "лемківські пастелі"

 

«Лемківські пастелі. Чотири пори року» - виставку картин під такою назвою відкрили сьогодні у фойє Закарпатської ОДА. В експозиції представлено  півсотні робіт художників із Закарпаття та Львівщини. Серед них, зокрема, Людмила Боршош-Літун, Сергій Завадяк, Світлана Кирлик, Олена Кондратюк, Аттіла Коприва, Емма Левадська, Тетяна Сопільняк, Олександр Шандор, Юрій Шелевицький, Андрій Шумський. Більшість творів митців - результат трьох пленерів, які відбулися восени, навесні і влітку на «лемківській» Великоберезнянщині.

Як зазначив під час урочистого відкриття виставки голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, дата відкриття експозиції цих картин не випадкова, адже відбувається напередодні свята лемків – обласного фестивалю етнічного мистецтва «Лемківська ватра», що цьогоріч відбудеться у Перечині. «Виставка присвячена всім лемкам, які люблять свою культуру та бережуть традиції», - зазначив він.

Експозиція «Лемківські пастелі. Чотири пори року» триватиме в Закарпатській ОДА до кінця наступного тижня. 

Нагадаємо, всіх, хто цікавиться етнічним і культурним різноманіттям Закарпаття та полюбляє колоритні фестивалі, чекають у суботу, 13 серпня, в місті Перечин. Цього дня на місцевому стадіоні відбудеться VI-ий фестиваль етнічного мистецтва «Лемківська ватра». На святі очікують багатьох представників лемківських осередків не лише Закарпаття, а й інших регіонів і країн, де компактно проживають представники цієї етнографічної групи. Тут охочі зможуть долучитися до традиційних ігор, забав, конкурсів та познайомитись зі звичаями й обрядами, побутом та кулінарією лемків.

 

 _________________________________________________________________________________________

 

Друге засідання комісій по конкурсному добору на посаду директора

Перечинської РБК : https ://www.youtube.com/watch?v= iFnpHk6lf1U

  Друге засідання комісій по конкурсному добору на посаду директора

Перечинської ЦБС: https://www.youtube.com/watch?v=lNI_PrRdT88

 

 Перше засідання конкурсної комісії:  

1) Розгляд документів кандидатів на посаду директора  Перечинського  районного  будинку  культури (Запис 1)

2) Розгляд документів кандидатів на посаду директора  Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи (Запис 2)

      Відповідно до Законів України  “Про культуру” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури

- для  проведення  конкурсного  добору  кандидатів  на  зайняття  посади  директора  Перечинського  районного  будинку  культури  затверджено  склад  конкурсної  комісії:

Пекар  М.І.- начальник  відділу  культури;

Худецька М.Ф. – головний  спеціаліст – секретар  конкурсної  комісії;

Мулеса Н.В.- головний  спеціаліст;                       

Долинич О.А.- провідний  економіст;

Магада В.О. – зав. інтернет – центром ЦБС;

Пиган Н.Й. – завідувачка  бібліотекою – філією с. Зарічево;

Вишняк А.М. – голова  правління  БФ «Центр громадських  ініціатив»;

Кидора О.В. – виконавчий  директор БФ «Центр громадських  ініціатив».

- для  проведення  конкурсного  добору  кандидатів  на  зайняття  посади  директора  Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи  затверджено  склад  конкурсної  комісії:

Пекар  М.І.- начальник  відділу  культури;

Худецька М.Ф. – головний  спеціаліст – секретар  конкурсної  комісії;

Мулеса Н.В.- головний  спеціаліст;                       

Зайдел О.В.- в. о. головний  бухгалтер;

Кречко Т.Б. – т.в.о. директора  районного  будинку  культури;

Станко І.В. – методист  районного  будинку  культури;

Вишняк А.М. – голова  правління  БФ «Центр громадських  ініціатив»;

Кидора О.В. – виконавчий  директор БФ «Центр громадських  ініціатив».

Що ж до претендентів на керівні посади в районний  будинок  культури  та  централізовану  бібліотечну  систему, то їх по завершенню прийому документів, є всього двоє. А саме: 
- на посаду директора 
районного  будинку  культури  претендує  Кречко  Тетяна  Богданівна(автобіографія,рекомендаційні листи);

- на посаду директора Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи – Кость  Марія  Іванівна.(автобіографія,рекомендаційний лист 1,рекомендаційний лист 2,рекомендаційний лист 3)

Копії особових документів відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", а також авторські проекти програм розвитку закладів культури (з поваги до інтелектуальної власності претендентів) – на сайті не публікуватимуться, однак усі охочі зможуть особисто пересвідчитись у наявності цих документів  у  відділі культури  райдержадміністрації.

Зауваження та пропозиції щодо кандидатур на керівні посади в районні  заклади  культури – як від фахівців галузі, так і від представників громадськості – приймаються до 10 серпня на поштову (89200, м.Перечинвул. Ужгородська20відділ  культури  Перечинської  РДА) або електронну адресу (culturaperechin@i.ua ).

І вже 10 серпня  2016  року  о 10.00 год.  у приміщенні  районного  будинку  культури відбудеться перше засідання, на якому конкурсна комісія розглядатиме документи конкурсантів на відповідність кваліфікаційним вимогам. А 12 серпня  цього  року  з 10.00 год. (місце проведення: районний  будинок  культури) розпочнуться презентації проектів програм розвитку закладів культури та співбесіди з кандидатами. В підсумку другого (завершального) засідання, конкурсна комісія прийме рішення, що буде оприлюднене (зокрема, у форматі відеозапису) та в інших ЗМІ району

За умови обрання більшістю від затвердженого складу конкурсної комісії, переможців призначать керівниками закладів не пізніше, ніж за два місяці з дня оголошення конкурсу.

Умови праці керівників закладів культури

За виконання обов`язків Керівникові встановлюється посадовий оклад у розмірі, передбаченому нормативно-правовими актами з оплати праці.

Керівникові додатково можуть встановлюватися у межах наявних коштів на оплату праці:

надбавка за високі досягнення у праці, надбавка за виконання особливо важливої роботи, надбавка за складність і напруженість у роботі. Граничний розмір зазначених надбавок для Керівника встановлюється відповідно до законодавства.

-надбавка за почесне звання відповідно до законодавства;

-доплата за вчене звання відповідно до законодавства

-доплата за науковий ступінь відповідно до законодавства.

У разі недотримання (невиконання) обов’язків Керівником, зазначені надбавки зменшуються або

скасовуються;

Керівникові виплачується:

-грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов’язків відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах наявних коштів на оплату праці;

-матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах наявних коштів на оплату праці;

-матеріальна допомога, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання, відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах наявних коштів на оплату праці;

-матеріальна допомога на оздоровлення відповідно до законодавства за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу при наданні щорічної  відпустки;

- премія за належне виконання обов’язків, передбачених  контрактом,

у  розмірі, що не перевищує посадового окладу. Преміювання Керівника здійснюється за рішенням органу управління закладу культури або уповноваженого ним органу у межах  фонду оплати праці.

     У разі невиконання (неналежного виконання) Керівником обов’язків, передбачених цим контрактом, порушення трудової (виконавської) дисципліни, допущення в закладі культури нещасного випадку із

смертельним наслідком з вини закладу культури премія зменшується або не нараховується в тому звітному періоді, коли було виявлено порушення.

Для Керівника суб’єкта господарювання державного сектору економіки преміювання здійснюється відповідно до показників діяльності підприємства, умов та розмірів преміювання, затверджених органом управління майном.

     Керівникові надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних днів та 7 днів додаткової відпустки за ненормований робочий день відповідно до законодавства. Керівник визначає час і порядок використання своєї відпустки за погодженням із органом управління закладу культури або уповноваженим ним органом.

Фінансова звітність Перечинського районного будинку культури та Перечинської централізованої системи   

Перечинський районний будинок культури являється спеціально збудованою спорудою, яка збудована в 1988 р. і наразі розміщує три структурні одиниці: районний будинок культури , централізовану бібліотеку та гімназію І-ІІ ступенів.

Загальна площа – 230,2 м 2

Глядацька зала розрахована на 650 посадкових місць.

Адреса : Закарпатська область ,

            м. Перечин, вул Ужгородська , 20 

            тел. 2-18-61 e-mail: perechinrbk@ukr.net.

            Перечинський РБК здійснює культурно-дозвіллэву діяльність на території Перечинського району та міста , і забезпечує розвиток аматорської художньої творчості для їх  мешканців.

За штатним розписом  в РБК працює:

-       директор (1 одиниця);

-       заступник директора по культ-масовій роботі (1 одиниця);

-       методист 1 категорії (1 одиниця);

-       методист 2 категорії 1 одиниця);

-       провідний методист (2 одиниці);

-       художник оформлювач (0,5 одиниці)

-       художній керівник (0,5 одиниці)

-       завгосп (1 одиниця);

-       технік 1 категорії (1 одиниця);

-       електромонтер (1 одиниця);

-       машиніст сцени (0,5 одиниці)

-       слюсар – сантехнік (0,5 одиниці)

-       вахтер-сторож (4 одиниці)

-       прибиральниці (1, 75 одиниці)

Заклад забезпечений шафами, письмовими столами, стільцями.  В наявності є два піаніно «Petroff» та «Zimerman».

За останні роки матеріально - технічна база Перечинського РБК рідко поповнювалась новим технічним обладнанням.

             Комп’ютерна техніка  для роботи методичного кабінету є , але в недостатній кількості.  В наявності є: ком’ютери – 1шт., принтери 1 шт;  фотоапарат – 1 шт., застарілі звукопосилююча та звуковідтворююча системи, які потребують заміни. Також оновлення потребує освітлювальна система та одяг сцени.

       Забезпечення сценічними костюмами та взуттям теж потребує матеріальної підтримки для постійного оновлення.           

В 2015 році закінчено капітальний ремонт даху, закуплено 2 мікрофони широкого поля.

            В 2016 році  станом на серпень частково замінено вікна правого крила споруди.

Матеріально  –  технічна  база

Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи

Загальна площа всіх бібліотек  складає 1833,0 м.2 , в тому числі для зберігання фондів – 30м2, для обслуговування користувачів – 1803,0м2.

Читальні зали мають лише центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей на 42 місця.

Основна частина бібліотек-філій знаходиться в клубних установах, бібліотека філія с.Дубриничі-Берег розташована в приміщенні школи. Бібліотеки-філії сіл: Новоселиця, Т.Пасіка, Турички, Т.Бистра знаходяться у приміщеннях сільських рад.

Потребують капітального ремонту бібліотеки-філії сіл: Мокра, Туриця, Ворочово та районна бібліотека для дітей.

В 2016 році проведено поточний ремонт в бібліотеці-філії села Туриця та  центральній районній бібліотеці (замінено вікна на пластикові, робиться побілка та буде замінено підлогу).                

Для бібліотек-філій в  2016 році буде завезено дрова паливні 32 м3    та відшкодовано  45 м3  в сумі  48 тис. грн. на опалювальний період 2016-2017 роки. Залишок дров паливних - 14,41 м3.

Газом опалюється 1 бібліотека-філія с. Сімер . В 12 бібліотеках пічне опалення; у селах Т. Поляна, Т.Пасіка, Порошково, Новоселиця, Раково водяне опалення, у селах  Зарічово, Турички обігріваються  електричними батареями.

В ЦБС комп’ютеризовано 11 бібліотек: ЦРБ (9 комп’ютерів), РДБ (2 комп’ютери) і 6 бібліотек-філій сіл: Сімер(2), Т.Ремета(4), Т,Пасіка(3), Раково(1), Порошково(3) Т.Поляна. Всі 24 комп’ютери підключено до мережі інтернет. По 1 комп’ютеру мають  філії  сс. П.Гута, Сімерки   -  не підключені до мережі інтернет  із-за відсутності провайдера; в  бібліотеці-філії  с. Зарічево  – ноутбук.

Копіювально-розмножувальна техніка:

                   ЦРБ – 1ксерокс,1 сканер, 5 принтерів;

                   РДБ – 1 принтер -сканер;

Філії – с.   Дубриничі    - 1ксерокс-принтер;

            с.   Т.Ремета       -1 принтер, 1 ксерокс-принтер; 1 сканер

            с.   Сімер            - 1сканер.

            с.   Т. Пасіка      - 1ксерокс,1принтер;

            с.   Порошково   -1сканер-1принтер,

            с.   Раково           -1принтер,

            с.  Поляна           -1 принтер

Всього: 19 шт.

Мультимедійне обладнання:

                 ЦРБ – 1 діапроектор, 1цифровий фотоапарат.

                Філія с. П.Гута –1 портативний плеєр.

                               с. Раково - відеокамера .

Наявність в бібліотеках засобів зв’язку:

                ЦРБ   – 1 факс,2 телефонні номери,1 електронна адреса та скайп;

                РДБ   – 1 телефон, 1електронна адреса;

                Філії  – телефони: Раково, Порошков,Т. Ремета.

Електронна пошта і скайп зв`язок: ЦРБ, РДБ, Сімер, Т.Ремета,Т.Пасіка, Порошково, Раково, Поляна.

 

Відділ  культури Перечинської  районної  державної адміністрації оголошує конкурс на посади:

директора Перечинської  централізованої  бібліотечної  системи;

директора Перечинського  районного  будинку  культури.

     Для участі в конкурсі необхідно:

- подати заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";

- автобіографію, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу, контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;

- копію документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;

- два рекомендаційні листи довільної форми;

- мотиваційний лист довільної форми.

Зазначені документи надсилаються на поштову адресу  відділу  культури  Перечинської  РДА: вул. Ужгородська (Жовтнева), 20, м. Перечин, 89200,  та  на  електронну адресу: culturaperechin@i.ua. контактний телефон:  (0145) 21205(0145) 23155

Прийом документів для участі в конкурсі та формування конкурсної комісії здійснюються протягом 30 днів з дня оголошення конкурсу.

Додатково просимо подати копії документів про трудову діяльність та проекти програм розвитку відповідного закладу культури на один і п’ять років.

Відповідно до вимог  статті 21 Закону України "Про культуру" відділ  культури  Перечинської  РДА  приймає пропозиції від громадських організацій у сфері культури  відповідного функціонального спрямування щодо кандидатів до складу конкурсної комісії.

 

З В І Т

                              про  роботу відділу  культури  Перечинської  райдержадміністрації                                                   за   І  півріччя  2016 року

__________________________________________________________________

Правосвідомість і правова культура населення

      29 липня на базі центральної районної бібліотеки проведено семінар бібліотечних працівників району на тему «Роль бібліотеки в задоволенні потреб громадян знаннями про право».В сучасних умовах розбудови правової системи України, що базується на зміцненні прав людини і громадянина, важливим є піднесення на належний рівень правосвідомості і правової культури населення. Адже дуже часто життя показує, що громада добре знає свої обов’язки, але погано орієнтується в своїх правах. Тому дуже часто люди потрапляють у непередбачені ситуації. І мета бібліотек, як, можливо, єдиних осередків правової освіти населення – ознайомити, навчити громадян орієнтуватися в безлічі законів та правовому середовищі нашої країни.

З інформацією «Робота бібліотек по правовій освіті та забезпечення юридичною літературою» виступила провідний методист ЦБС Марія Кость. Консультації надали провідний бібліотекар районної бібліотеки для дітей Наталія Іванчо, бібліотекар Наталія Луцук, бібліограф ЦБС Тамара Константинова та зав. Інтернет-центром ЦРБ Власта Магада.

Під час семінару була проведена скайп-зустріч з Ужгородським місцевим центром з надання безоплатноївторинноїправової допомоги населенню. Спеціаліст Ужгородського МЦ БВПДЕріка ПетрівнаКинєврозповіла про роботу центру, про його послугиі відповіла на запитання учасників семінару.

         У центральній районній бібліотеці щоп’ятниці користувачі бібліотеки мають змогу отримати онлайн-консультацію по правових питаннях від фахівців центру. 

 

____________________________________________________________________

День Хрещення Київської Русі

         28 липня відзначається День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича. Він був внуком святої княгині Ольги. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні державне свято – День Хрещення Київської Русі.

   Відзначаючи державне свято працівники центральної районної бібліотеки підготували книжково-ілюстраційну виставку «Хрещення Київської Русі – початок духовного шляху українського народу», на якій можна ознайомитись з  історичними подіями періоду Київської Русі. До уваги користувачів бібліотеки пропонується мультимедійна презентація про Володимира Великого та відео перегляд «Володимир Великий. Хрещення Русі».

 

 

 

__________________________________________________________________ 

Відкрий Європу для себе!

 Літо – пора відпусток та канікул, а значить – відпочинку. Останнім часом бібліотека стала місцем, де можна цікаво, корисно, а головне  – весело провести свій літній відпочинок, просто завітавши з друзями до бібліотеки. А разом з цим дізнатися багато цікавої та корисної інформації. Книгоподорож європейськими країнами  «Відкрий Європу для себе!» проведено у центральній районній бібліотеці в рамках літньої програми «Євроманія». Діти знайомились з країнами та містами Європи, відгадували питання вікторини, весело та цікаво проводили час у бібліотеці.

____________________________________________________________________ 

                   Шановні жителі Перечина та району!

         Нагадуємо Вам про те, що кожну п`ятницю спеціалісти Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги по скайп-зв`язку надають онлайн-консультації у Перечинській центральній районній бібліотеці. Скористатися послугою Ви можете з 14.40 до 15.10 год.Консультації надаються по земельних, житлових, сімейних, соціальних, договірних, трудових питаннях, а також по питаннях оформлення спадщини.

         Запрошуємо Вас до бібліотеки скористатися такою можливістю!

_________________________________________________________________________ 

Край землі.Зона АТО.

           17 липня у бібліотеці-філії с.Туря-Ремета  проведено патріотичну годину "Край землі. Зона АТО." Події,  які відбуваються на сході України, не можуть залишити нікого байдужим, адже у самому "пеклі "несуть важку службу і наші односельці. Ще зовсім  недавно були нашими  користувачами: Терпак Олександр, Ман Олександр, Маращук Олександр, а сьогодні вони  боронять рідну  землю  від  ворога.  Присутні подивилися документальний фільм "Неоголошена  війна. Щоденник пам`яті". 

   _______________________________________________________________________________________        

16 липня 2016 року з метою збереження та популяризації народного мистецтва, творчості самобутніх колективів, окремих виконавців та майстрів народної творчості, розширення творчих дружніх зв’язків, обміну культурними та духовними надбаннями на перевалі, біля села Верб’яж Воловецького району відбувся фестиваль „Цімбор-фест-2016”. У фестивалі прийняли участь також колективи Перечинського району, такі як: вокальний ансамбль клубу села Туриця, керівник - М. Тимко та вокальний дует клубу села Дубриничі, керівник – Л. Магада, останній був відзначений дипломом за участь та вагомий внесок в організацію та проведення фестивалю „Цімбор-фест-2016”.

 

_________________________________________________________________

«Бісеринка» збирає друзів!

 

 У бібліотеці-філії с. Сімерки створений і активно працює клуб за інтересами під назвою «Бісеринка». Завідуюча бібліотекою Маряна Белеканич разом з учасниками клубу проводить цікаві заняття по виготовленню різних виробів з бісеру. На останньому занятті клубу проведено майстер-клас по виготовленню брелочків з бісеру «Долька апельсина». Брелки – маленькі, але такі необхідні речі. Вони допоможуть не втратити ключі, прикрасять мобільний телефон. Такий милий яскравий аксесуар буде завжди піднімати настрій, нагадуючи про літо. Такі цікаві заходи дуже подобаються користувачам бібліотеки, учасникам клубу за інтересами, і вони із задоволенням відвідують бібліотеку.

_______________________________________________________________________________

Бібліотеки в інформаційному просторі

14 липня на базі бібліотеки-філії с. Порошково проведено тренінг-клас для бібліотечних працівників Перечинського району на тему «Використання соціальних мереж та веб-сайту для реклами послуг бібліотеки». Користувачі бібліотеки-філії с. Порошково привітали учасників заходу цікавою літературно-музичною композицією, яку з ними підготували працівники бібліотеки. З презентацією про бібліотеку виступила завідуюча бібліотеки-філії с. Порошково Діана Борисівна Мороляк. Про соціальні мережі як засіб реклами бібліотечної діяльності розповіла провідний методист ЦБС Марія Кость. Консультацію «Сучасні інструменти бібліотечної реклами і маркетингу»  для працівників провела завідувачка інтернет-центром ЦРБ Власта Магада. Присутні переглянули також відео про бібліотеки майбутнього.

 

          На зустріч з бібліотечними працівниками прийшов журналіст, письменник Олександр Гаврош, який презентував свою нову книгу «Таємниця Ерделі». Це третя книга в його авторській серії “Post scriptum” (після подібних видань про О.Духновича і І. Фірцака), вона містить п’ять авторських матеріалів, ряд текстів самого художника, статтю мистецтвознавця Г.Островського. Письменник подарував свою книгу сільській бібліотеці. Олександр Гаврош вважає себе наполовину корінним жителем села Порошково, адже його коріння походить з цього села. І в бібліотеці він уже постійний користувач. 

________________________________________________________________________________

 День Конституції України

 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту – про державні символи в Україні, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Дана конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

Про історію створення конституції, історичні події тих часів користувачі можуть ознайомитись на книжковій виставці «Конституція – основний закон держави», яку підготували працівники Перечинської центральної районної бібліотеки, і яка розміщена в читальній залі бібліотеки.

_______________________________________________________________________________

Творча лабораторія «Бібліотека – центр спілкування та

розвитку творчих нахилів дітей та юнацтва»

       На базі бібліотеки-філії с. Вільшинки 16 червня проведено творчу лабораторію бібліотечних працівників Перечинської централізованої бібліотечної системи. Бібліотекарів району радо зустріли голова Вільшинківської сільської ради Іван Іванович Цубина, культосвітні працівники села Тетяна Мовнар, Ірина Ходанич, директор місцевої школи Любов Василівна Кривка. Для гостей голова сільської ради провів цікаву екскурсію селом, розповів про історію села. Учасники художньої самодіяльності привітали присутніх гарною концертною програмою.

У програмі творчої лабораторії були виступи директора Перечинської ЦБС Любов Герцег, консультації та повідомлення працівників центральної районної бібліотеки, проведено майстер-класи по орігамі та виготовленню виробів з газетних трубочок та бісеру. Завершився захід професійним спілкуванням працівників.

_______________________________________________________________________________

      8 червня у сільській бібліотеці с.Зарічево разом працівниками СБК проведено виховну годину "Євген Коновалець-борець за незалежність, справжній патріот України". 14 червня відзначається 125 річниця від дня народження.

_______________________________________________________________________________

 

    1 червня до дня Захисту дітей в с.Зарічево  працівники клубу та бібліотеки провели конкурс на кращий малюнок.

«СВЯТО ДИТЯЧИХ МРІЙ»

            У перший день літа до всіх дітей на нашій планеті приходить свято – Міжнародний день захисту дітей. І кожна дитина, безумовно , потребує не тільки нашої любові , але і захисту від життєвих незгод,  поваги своїх, хоч маленьких, але таких важливих прав!  

            Саме до цього закликали нас діти району, які побували на «Святі дитячих мрій», що розпочалося о 13.00 в Районній бібліотеці для дітей, а продовжилось о 14.00 в Перечинському районному будинку культури.

Окрасою початку святкування стали музичні твори у виконанні Оркестру духових інструментів Перечинської ДМШ, кер. В. Вакар. Потім , разом із клоуном Бімом , який смішив і розважав малих глядачів конкурсами та іграми, до дітей, на майданчик районної бібліотеки,  завітали  казкові герої  - Мавка, Маша, Лунтик та Міла , а також Котигорошко. Вони допомагали Біму  в конкурсах і розвагах, а потім радо провели діток в РБК невеликою ходою, яка зацікавила перехожих і переїжджих, та супроводжувалась сигналами машин і підбадьорливими вигуками. В руках у дітей були: різнокольорові кульки, як символ легкості дитинства; сонечко з яскравими промінцями, що символізує радість дитинства, а також гасло : «Поважате , цінуйте, любіть і бережіть своїх дітей» - як головний лейтмотив свята.

Продовження програми стало для дітей  з м. Перечин, та сіл Сімер, Зарічево, Дубриничі, Порошково не тільки святом дитячих мрій, а і справжнім святом дитячих талантів. Адже в концертній програмі , що тривала майже дві години діти побачили багато яскравих виступів своїх однолітків, друзів та однокласників.
            У програмі взяли участь такі колективи і солісти як: КСТ «Вероніка», кер. Ю. Пйоса  та КСТ «Полонес», кер. Т. Чіліпка, учасники художньої самодіяльності Будинку дитячої та юнацької творчості, унісон скрипалів Перечинської ДМШ, кер. Ярміла Плакош , фольклорні колективи клубу с. Дубриничі, кер. Л. Магада та Перечинської ДМШ, кер. О. Мохналь,  танцювальний колектив Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку, кер. А. Вишняк, солісти: Перечинського РБК -  Крістіна Матьовка ; клубу с. Сімер – Валерія Галас та Вікторія Чума; клубу с.  Дубриничі – Вікторія Кость;  Перечинсьої ЗОШ І –ІІІ ст. -  Антоніна Беца; клубу с. Зарічево – Ангеліна  Хінальська.

            Ми вдячні всім вам, наші маленькі артисти-аматори за участь у святі , яке завдяки вам пройшло на одному легкому і цікавому диханні. Вдячні творчій групі Перечинського РБК, що виконували ролі казкових героїв , до складу якої входять постійні учасники концертних програм та свят, а саме: Сергій Риган, Лариса Магада, Катерина Крижановська, Анастасія Голод, Ангеліна Хінальська, Крістіна Матьовка, Анастасія Манзулич. І вдячні вам, дорогі наші маленькі глядачі, за те що залишаєтесь  разом з нами , даєте нам привід вдосконалюватись, вчитись, шукати нові форми для задоволення ваших культурних потреб  та проявляти себе в улюбленій справі.

            Памятайте: нам завжди приємно працювати для вас! Дякуємо за увагу і запрошуємо вас завжди!

            А всіх діток нашого району ми ще раз вітаємо з Міжнародним днем захисту дітей, бажаємо щасливого , радісного  і неповторного дитинства!

 

Так хочеться вам показати , діти ,                  Щоб мріяти ніколи не боялись,

Чарівний світ у крапельці роси,                      Надіятись на краще і рости!

І ваше ніжне серденько відкрити,                    Щоб сміх і щебет ваші розливались!

Для радості , любові і краси!                         Всім вам радіти зичим і цвісти!

      

                       Методист I категорії

Перечинського районного будинку

культури Тетяна Кречко

_________________________________________________________________________________

СВЯТО ДИТЯЧИХ МРІЙ

 

Шановні Перечинці та гості міста!!!!!!!!!!!!!!!!
Запрошуємо вас на "Свято дитячих мрій", яке буде проводитися 1 червня 2016 року в рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей.
У програмі:
- 13.00 - "Щасливе дитинство моє" - літературно - розважальна програма за участі казкових героїв - РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ
- 14.00 - святкова концертна програма за участі аматорських дитячих колективів та солістів міста та району - ПЕРЕЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

________________________________________________________________________________

Правове виховання неповнолітніх

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Тому в цій справі особливе місце має зайняти рання профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті. Криміногенна ситуація, яка склалася в Україні, переросла в найбільш небезпечне соціальне лихо. Тому особливою сьогодні є проблема впливу на учнів з різними відхиленнями в моральному розвитку. У роботі з такими підлітками дуже важливим є особистісно орієнтований підхід.

У рамках співпраці центральної районної бібліотеки з Перечинським районним відділом кримінально-виконавчої інспекції, а саме відділом Державної Пенітенціарної служби України в Закарпатській області 24 травня на базі бібліотеки проведено захід правового виховання, спрямований на профілактику правопорушень серед неповнолітніх та з метою попередження вчинення дітьми повторних злочинів та рецидиву. Захід було проведено з п’ятьма підлітками, які проживають у селах нашого району і стоять на обліку у відділі. Провів захід начальник Перечинського РВ КВІ ВДПтС України в Закарпатській області підполковник Муругов В. О. та представники відділу. Учні переглянули також відеофільм про наслідки вчинення злочинів.

________________________________________________________________________________ 

      22 травня 2016 року в Перечинському районному будинку культури відбулося камеді – шоу «Екскурсія у майбутнє», яку представив аматорський театр гумору «Полонинський ведмідь» спільно з районним будинком культури та благодійним фондом «Опіка».

_______________________________________________________________________________

ЄВРОПЕЙСЬКА НІЧ У "СТАРОМУ СЕЛІ "- 2016

     21 травня 2016 року  у "Старому селі" м.Ужгород проводилась «Європейська ніч» . Активну участь у цьому заході прийняв   вокальний обрядовий ансамбль СК с. Туриця (керівник Марія Микита).  

_________________________________________________________________________________

 ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ»

12 травня у Свалявському районному будинку культури, який у 2015 році став переможцем обласного огляду-конкурсу районних і міських будинків культури та методичних кабінетів, відбувся обласний семінар-практикум «Патріотичне виховання у закладах культури». Його учасниками були директори районних та міських будинків культури, завідувачі методичних кабінетів, методисти з клубної роботи, а також працівники клубних установ району. Представниками від Перечинщини були заступник директора Перечинського районого будинку культури Любов Крижановська та провідний методист Ганна Мучичка.

_________________________________________________________________________________

Інформаційно-просвітницька акція в

рамках Тижня планування сімї 

 12 травня 2016 року працівники Перечинської центральної районної бібліотеки провели вуличну інформаційно-просвітницьку акцію в рамках Тижня планування сім`ї та в рамках проекту "Майбутнє варто планувати", який бібліотека реалізує спільно з Благодійним фондом "Центр громадських ініціатив" за фінансової підтримки "Здоров`я жінок України". Метою акції було – інформування підлітків, молоді, сімейних пар про важливість здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та відповідальне батьківство.Протягом акції учасники мали змогу взяти участь у майстер-класі “Виготовлення і плетіння з газетних трубочок”, у конкурсах з призами, та насолодитися виступами юних талантів.

 «Закарпатські діалоги» у Перечинській ЦРБ

Протягом  березня - травня  2016 року за ініціативи Міністерства культури України та відомого письменника Андрія Куркова, за підтримки управління культури Закарпатської ОДА,уобласті проводиться культурно-мистецький проект «Закарпатські діалоги». Регіональним представником  проекту  у  Закарпатській області визначено  письменника, декана факультету іноземної філології Ужгородського національного університету, кандидата філологічних наук, доцента Михайла Рошка.

11 травня 2016 року в читальній залі Перечинськоїцентральної районної бібліотеки у рамках третього етапу проекту відбулася зустріч творчої громади Перечинщиниз відомими письменниками. В м. Перечин приїхали Андрій Курков (м. Київ),  Артем Чапай (м. Коломия), Михайло Рошко(м. Ужгород), БандеШолтес(м. Ужгород), Юлія Савинська, переможець конкурсу «Гірськігоризонти»(м. Ужгород). Тема діалогу – «Людина між політикою і культурою». Зустріч виявилася надзвичайно цікавою і учасники мали змогу поспілкуватися з відомими письменниками, взяти книги авторів з автографами і сфотографуватись з ними.

Культурно-мистецький проект «Закарпатські діалоги»

    Протягом  березня - травня  2016 року за ініціативи Міністерства культури України та відомого письменника Андрія Куркова у  Закарпатській області проводиться культурно-мистецький проект «Закарпатські діалоги». Регіональним представником  проекту  у  Закарпатській області визначено  письменника, декана факультету іноземної філології Ужгородського національного університету, кандидата філологічних наук, доцента Михайла Рошка.

11 травня 2016 року, о16.00 год.в читальній залі Перечинськоїцентральної районної бібліотеки у рамках третього етапу відбудеться зустріч з відомими письменниками. В м. Перечин приїдуть Андрій Курков (м. Київ),  Артем Чапай (м. Коломия), Михайло Рошко(м. Ужгород), БандеШолтес(м. Ужгород). Тема діалогу – «Людина між політикою і культурою».  Запрошуємо на зустріч представників місцевого самоврядування та громадськості, культурну і творчу інтелігенцію, освітян Перечинщини.

_____________________________________________________________________________

Чорнобиль – 30 років по тому: сумуємо, пам’ятаємо, вдячні!

 26 квітня виповнюється 30 років від дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики , як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа. 30 років пройшло з тих пір,  30 років цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади.

 У читальній залі центральної районної бібліотеки спільно з Перечинською гімназією суспільно-гуманітарного напрямку проведено урок пам’яті з учнями 9-го класу «Чорнобиль не має минулого часу». Вчитель гімназії Андрій Миколайович Вишняк провів мультимедійну презентацію, розповів учням про причини і наслідки катастрофи, Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-нагадування «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам`ять». Присутні також переглянули документальний фільм «Чорнобиль. Як це було…».

 

     У Порошківській бібліотеці-філфї проведено вечір - реквієм "Мужність і біль Чорнобиля" 21 квітня з учнями 6, 7, 8 класів. Були запрошені ліквідатори Чорнобильської катастрофи Мазайшвілі К.,Стегура В., Йолич М., Стручков Т. та вчителі Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів - Лупей Я. Й., Сметанка О. І.

    До масового заходу організовано тематичну виставку "Перегортаючи сторінки часу". В ніч на 26 квітня 1986 року сталася нечувана жахлива катастрофа-аварія Чорнобильської атомної електростанції. Звістка про цю катастрофу блискавично облетіла увесь світ. Про неї негайно повідомили засоби масової інформації всіх країн. Нічого про цю трагедію не знав тільки народ України, на долю якого випала Чорнобильська біда.

      З того жахливого часу минуло тридцять років. За минулий період зроблено багато по ліквідації наслідків Чорнобиля. На жаль, досі не має такої статистики, яка б давала вичерпну відповідь про смертоносні наслідки людських жертв і матеріальних затрат. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Щастя нашої днини в тому, що ми живемо, що ті, що могли ніколи не народяться після 1986 року народились, живуть і вчаться творити прекрасне. Добіяш Н. П. зі своїми вихованцями та учні музичного класу Сигидін Н. М. прикрасили вечір-реквієм  грою на акордеоні та скрипці. Мазайшвілі К. К. поділився спогадами про страшну трагедію на ЧАЕС.

ЗВІТ

про  роботу  відділу  культури 

за  2015  рік

_______________________________________________________________________________

     8 квітня 2016 року вокальний коллектив ромської меншини міста Перечин (керівник Руслан Сурмай)  візьме участь у святковому концерті  приуроченому  до Дня  ромів,  який відбудеться в Закарпатській обласній філармонії  м.Ужгород. 

Хочу трішки розповісти про історію відкриття  цього прекрасного колектива.

Колись я мала нагоду працювати в Перечинському КП «Комунальник»,  де одним із обов’язків у мене була робота по благоустрою у місті. Цю роботу мені допомагали проводити працівники  ромської національності. Одного разу під час розмови із ними я дізналася, що один із працівників дуже гарно співає, але не придала цьому значення. Як то кажуть - почула та й забула.

Але через певний час в інтернеті випадково знайшла відео виступу цього працівника. Я була приємно вражена! Настільки гарно та душевно звучали пісні у його виконанні!

Так склалося, що невдовзі роботу я змінила. Почала працювати в районному будинку культури.

І ось розпочалася підготовка  до  ІІ  відкритого  фестивалю  мистецтв «Перечинщина скликає таланти - 2013», який мав проводитися  в селі Дубриничі.

Почали запрошувати різні колективи для участі у концертній програмі, і тут я згадала про співочого рома. Зв’язалася з ним , і з’ясувалося, що не тільки він один співає, у  колективі є ще  багато талановитих учасників. На цьому фестивалі виступив дует у складі  -  Віктора Адама та Ірини Сурмай. Потім був виступ на сцені районного будинку культури на святковому нагородженні кращих  футбольних  команд  Перечинського  району.  А потім -  ІІI  відкритий  фестиваль  мистецтв «Перечинщина скликає таланти -  2015», який  відбувся в селі Т.Ремета , де вже виступили  три учасники -  Віктор Адам,  Ірина Сурмай та Гопал Сурмай , які прекрасно виконали  естрадні пісні.

Не забарився і «Вертеп - 2016» - «Перечинські колядки». Звичайно, що не змогли не запросити  цей чудовий колектив на свято. І він став родзинкою концертної програми . В колективі  вже було девять учасників , які показали чудову програму, де  прозвучали ромські, російські та українські пісні.

Різдвяний  фестиваль прийшла подивитися поціновувачка народного мистецтва, бувший начальник відділу культури Любов Луцук, яка  подала ідею про пошиття костюмів для ромського колективу. Я цю ідею підтримала, і завдяки спонсорській допомозі Любові Миколаївни з придбання полотна,  мені власноруч вдалося пошити сценічні стилізовані костюми для учасників – 5 чоловічих сорочок та 5 жіночих комплектів (сукня, блузка та пояс). Старалася , як могла, включивши всю свою фантазію.

Ще одним сюрпризом для нас став виступ ромського колективу на святковому концерті до дня 8-го Березня . Учасники продемонстрували нові номери, один з яких був із національними танцювальними елементами.

Співпраця Перечинського районного будинку культури  із вокальним колективом ромської національної меншини й надалі буде плідно  продовжуватись. Учасникам бажаємо творчих успіхів та натхнення на нові цікаві номери.

_____________________________________________________________________________

Семінар бібліотечних працівників

 Виховання патріотизму, любові до рідної мови, поваги до культурного надбання минулих поколінь нерозривно пов’язане з вивченням історії рідного краю. Тому у формуванні духовної культури і національної самосвідомості підростаючого покоління значне місце займає популяризація краєзнавчих знань. Оволодіння ними допомагає молодій особі довідатися про свої корені та відчути відповідальність як перед минулим, так і перед майбутнім. Краєзнавча функція публічної бібліотеки визнана пріоритетна.Новий час ставить перед бібліотеками нові завдання і користувачі чекають від бібліотек нових послуг, нових можливостей.

31 березня на базі центральної районної бібліотеки проведено семінар бібліотечних працівників району на тему «Краєзнавство як складова виховання громадянина-патріота». Відкрила семінар директор Перечинської ЦБС Любов Герцег з інформацією «Бібліотечне краєзнавство: проблеми та перспективи». Консультації та повідомлення надали заступник директора по роботі з дітьми Наталія Головей, методист ЦБС Марія Кость, бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури ЦБС Уляна Лалакулич, бібліограф ЦБС Тамара Константинова, завідуюча інтернет-центром ЦРБ Власта Магада. Після відбулось професійне спілкування між працівниками бібліотек.

    Також у програмі семінару проведеноконкурс «Кращий краєзнавчий куточок» серед бібліотек району. Переможцем визнано краєзнавчий куток бібліотеки-філії села Тур’я-Бистра (завідуюча бібліотекою МарянаРега). 

___________________________________________________________________________

Згідно плану роботи обласного методоб’єднання 16 березня у м.Ужгород, в обласній філармонії відбувся ІV обласний конкурс ансамблів та оркестрів духових інструментів учнів шкіл естетичного виховання. За підсумками конкурсу духовий оркестр Перечинської дитячої музичної школи (керівник Вакар В.В.) виборов почесне третє місце. Ансамбль духових інструментів (керівник Скворцов О.В.) відзначений подякою. Переможці нагороджені пам’ятними подарунками. 

______________________________________________________________________________

 

    16 березня в СК с. Сімер спільно з бібліотекою проведено інформаційну годину "Шляхом терновим до України" з учнями школи, присутні ознайомилися з літературою про Карпатську Україну. Переглянуто документальний фільм "Срібна земля. Хроніка Карпатської України"

______________________________________________________________________________

77-а річниця проголошення Карпатської України

   16 березня у бібліотеці-філії с. Сімер проведено інформаційну годину "Шляхом терновим до України" з учнями Сімерської ЗОШ І-ІІ ст., присвячену річниці проголошення Карпатської України. Учні ознайомилися з літературою про Карпатську Україну та переглянули документальний фільм "Срібна Земля. Хроніка Карпатської України".

________________________________________________________________________________

      27-28 лютого цього року в місті Київ проходила VIII Всеукраїнська Музична олімпіада „Голос Країни”.

      За результатами олімпіади Дипломом Лауреата І ступеня в номінації „Народні великі вокально-інструментальні ансамблі” (від 12 осіб вікова категорія до 17 років) нагороджено ансамбль „Родина”, керівник Ольга Мицька,  учасники: Пузакулич Христина, Тернущак Ярослав, Мешко Євгенія, Іванічева Оксана, Щедріна Марина, Гресько Іванна, Фортуна Станіслав, Микович Аліна, Повханич Анна, Данило Євгенія, Скубенич Софія, Малікова Аліна, Маліков Валентин, Дьомінова Анастасія.

       Дипломами учасників в номінації „Естрадний вокал” нагороджені: Фортуна Станіслав; Дьомінова Анастасія; Маліков Валентин.

       Дипломом VIII Всеукраїнської Музичної олімпіади „Голос Країни” за високий рівень підготовки учасників нагороджено Тур’я-Реметівську дитячу музичну школу (директор Козак О.І.).

      Дипломом за великий внесок у професійну музичну освіту нагороджено Мицьку Ольгу Петрівну, викладача  Тур’я-Реметівської дитячої музичної школи.

 

 ________________________________________________________________________________ 

Поринути у світ поезії славного Кобзаря, прислухатися до Шевченківської думки, слова, вклонитися світлій пам’яті поета мали можливість користувачі сільської бібліотеки села Зарічево, яке відбулося у книгозбірні до  Дня народження Т.Г.Шевченка. У  сільській бібліотеці проведено літературну годину «Він буде жити вічно», вечір пам’яті «Нове життя будуємо, голос Кобзаря чуємо» та вечір-портрет

____________________________________________________________________________ 

З нагоди 202-ї річниці народження Тараса Григоровича Шевченка Будинком культури та бібліотекою с. Порошково було проведено літературну годину для дітей молодших класів.  До уваги учнів було представлено низку віршів видатного поета, розповіді про його життєвий шлях і творчість, висвітлено багатогранність його таланту.

________________________________________________________________________________

    В бібліотеці - філії с. Сімер  спільно  з клубним  працівником   села  проведено літературну хвилинку під назвою"Шевченкове слово  у серці моєму". Учні ознайомилися з біографією та творчістю Великого Кобзаря та продекламували  вірші поета. Оформлено тематичну поличку "Ми чуємо тебе Кобзарю, крізь століття".

______________________________________________________________________________

«Моя пасія – Красія»

«Укотре пам’яттю, серцем і душею повертаю у рідні місця, де народився і зростав, звідки стежка від батьківської хати повела мене у світ. Уже тоді я знав ціну хліборобської праці, до якої також залучався, аби власними руками заробити на хліб…». Це слова до читача перечинця Івана Петровича Кибзи,автора книги «Моя пасія – Красія»,  презентація якої відбулась 3 березня у читальній залі Перечинськоїцентральної районної бібліотеки.

 

На презентації були присутні бібліотечні працівники району, письменники краю, друзі автора. Книга розповідає про село Вишка, де народився автор, односельчан, звичаї і традиції, здобутки і втрати, радісні і трагічні події з історії краю та особистого життя автора.

_______________________________________________________________________________

 АНОНС!

     3 березня (четвер) о 14.00 год. у читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки відбудеться презентація книги художньо-документальних нарисів та спогадів "Моя пасія - Красія" перечинця Івана Петровича Кибзи.

Запрошуємо на презентацію!

________________________________________________________________________________

Безоплатнаправовадопомога для

жителів Перечинського району у бібліотеках

 В Ужгородському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги започатковано скайп-зв`язок з бібліотеками Закарпаття. Це – нова можливість для громадян з віддалених населених пунктів отримати юридичну консультацію або ж відповідь на проблемне питання.Суб’єктами права на безоплатну правову допомогу є пенсіонери, інваліди, учасники АТО, діти-сироти, переселенці та малозабезпечені особи.

19 лютого Ужгородський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги провів першу в Закарпатті  юридичну консультацію по скайп-зв`язку. Скайп-консультація відбулася завдяки співпраці, яку було налагоджено між місцевим центром і обласною бібліотекою ім. Ф.Потушняка табібліотеками в Ужгородському, Перечинському, Великоберезнянському районах, які входять в мережу програми «Бібліоміст».

 

Зробленографік для всіхбібліотек, і теперкоженгромадянин, якийзвернетьсядо закладу з налагодженимскайп-зв`язком, зможеотриматиконсультацію онлайн. У Перечинськомурайонітакаможливість є у жителів м. Перечин, сілСімер, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Порошково. Бібліотекицихнаселенихпунктівмають доступ до Інтернету і скайп-зв’язку.Такіконсультаціїбудутьнадаватисящоп’ятниці.

_________________________________________________________________________________

Підсумкова нарада працівників культури

23 лютого 2016 року у приміщенні районного будинку культури проведено підсумкову нараду «Культура і мистецтво Перечинщини у 2015 році». Відкрила нараду Марія Іванівна Пекар, начальник відділу культури Перечинської РДА, яка прозвітувала про роботу відділу культури, районного будинку культури, бібліотечних установ, дитячих музичних шкіл та клубних закладів району у 2015 році. Про пріоритетні напрямки роботи галузі та проблемні питання виступили директори підвідомчих установ: Судаков Є. В. –  директор районного будинку культури, Герцег Л. М. – директор Перечинської централізованої бібліотечної системи, Янкович-Голеня Ж. Б. – директор Перечинської ДМШ, Козак О. І. – директор Т.-Реметівської  ДМШ.

 

На завершення кращі колективи було відзначено грамотами відділу культури.

_____________________________________________________________________________________________ 

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в Порошківській бібліотеці 

  19-20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди проведено годину пам`яті "Героям Небесної Сотні присвячується...", в якій взяли участь учні молодших класів та їх класний керівник Касинець Т. О., працівники Будинку культури та бібліотеки. 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Памяті Героїв Небесної Сотні 

     18 лютого в читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки  проведено урок історії з учнями Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку ІІ-ІІІ ступенів, який провів вчитель історії  Іван Іванович Мартон.   Учні ознайомились з мультимедійною презентацією  «20 лютого – День Героїв Небесної Сотні». Учениця 10-го класу гімназії Крістіна Мацо продекламувала поезію Тетяни Домашенко «Небесна Сотня воїнів Майдану».  Присутні переглянули фільм «Зима, що нас змінила».  В бібліотеці було  оформлено тематичний перегляд літератури «Герої не вмирають».

_________________________________________________________________________________

Памяті Героїв Небесної Cотні

       Сьогодні  патріотизм поєднує в собі любов до України, до свого народу, гордість за її минуле і сьогодення, готовність до їх захисту.                                                   

 Вшановуючи пам`ять за загиблими на Майдані Героїв Небесної Сотні, бібліотекою-філією села Полянська Гута спільно з клубною установою села проведено годину пам’яті:  «Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків». Присутні оглянули тематичну поличку «Загинули не марно». Під звуки пісні «Пливе кача по Тисині» запалили свічки біля стенду «Небесна Сотня! Вічна слава Героям!». Вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. 

_______________________________________________________________________________

«Крізь пекло Афганської війни»

  Під такою назвою бібліотекою-філією с. Туриця було проведено годину пам’яті  та вшановано хвилиною мовчання пам`ять односельчанина, який загинув у цій війні – Цап Ярослава Михайловича, з метою донести до підростаючого покоління трагічну сторінку нашої історії, жорстоку правду минулого.

___________________________________________________________________________________

Перемога бібліотеки у конкурсі УБА

«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»

        Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу на участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +».  Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки з усіх областей України, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання у  Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА.

 Проект передбачає роботу бібліотек з популяризації знань про Європейський Союз та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям громад Перечинського району. Бібліотекарі-учасники проекту формуватимуть веб-інформаційну платформу «Громадський європейський майданчик» та стануть учасниками груп у соціальних мережах; представлятимуть власний досвід у щоквартальному «Віснику ЦЄІ та пунктів ЄІ»; візьмуть участь в інтерактивному відео-ярмарку ідей; налагодять нові партнерства з Представництвом ЄС в Україні, посольствами європейських держав, європейськими інституціями та студіями; братимуть участь в європейських проектах і навчальних візитах до бібліотек Європи.

______________________________________________________________________________

«Гори ви мої мальовані»: презентація книги Василя Діянича.

      Імя поета, журналіста Василя Діянича багатьом нинішнім читачам маловідоме. А у 60-70-ті роки минулого століття він був одним із популярних літераторів краю. Пісні на слова поета виконували художні колективи краю. Багато хто із нас вважав ці пісні народними, але вони мали свого автора. 15 липня 2015 року йому виповнилося б 90 років, але на жаль, його вже не має серед нас. До цієї дати видано збірку творів Василя Діянича «Гори ви мої мальовані», презентація якої відбулась 1 лютого 2016 року у читальній залі центральної районної бібліотеки. Книга вийшла за сприянням обласної організації Національної спілки письменників України, зокрема її голови Василя Густі, дочок поета Мирослави й Оксани, завдяки матеріальній підтримці багатьом поціновувачам творчості поета.

На презентації видання були присутні голова Перечинської райдержадміністрації Віктор Олефір, представники Перечинської міської ради, спеціаліст управління культури Закарпатської облдержадміністрації Оксана Дурунда, дочка поета Мирослава Галиця-Діянич, поетеса Надія Панчук, письменники-земляки Юрій Шип, Василь Мулеса, Юрій Мегела, бібліотечні та педагогічні працівники району. Презентацію прикрасили виступи солістки районного будинку культури Тетяни Кречко, яка виконала пісню на слова Василя Діянича, та аматорського народного вокального ансамблю «Вербиченька» села Зарічово (керівник Марія Магада).

 

Закарпатська організація Національної спілки письменників України передала книги Василя Діянича у публічні та шкільні бібліотеки нашого району.

__________________________________________________________________________

День Соборності України

 У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності український народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель.

День Соборності відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз`єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

 

22 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки проведено День інформації до Дня Соборності України та 70-річчя утворення Закарпаття. До уваги користувачів оформлено книжково-ілюстраційну виставку «День Соборності України», проведено інформаційну годину та тематичний відео-перегляд фільму «Акт Злуки 22 січня 1919 року».

_________________________________________________________________________________

    Бібліотекарі с. Порошково - Л. Стегура та Д. Мороляк провели в ромському таборі акцію "Майбутнє варто планувати" .

______________________________________________________________________________

     У неділю, 17 січня 2016 року, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся обласний фестиваль "Коляди в старому селі".

 

     На фестивалі глядачі мали нагоду почути, як виконують колядки у різних куточках нашого краю українською, німецькою, словацькою, угорською та румунською мовами. Цього року представником від Перечинщини вистуила колядницька група с. Т.-Бистра.

________________________________________________________________________________

Христос народився!!! Славімо Його!!!! Лунає з усіх куточків Перечинщини!!!

9 січня, у м.Перечин відбулося районне театралізоване свято вертепів та колядницьких груп  Вертеп – 2016 «Перечинські колядки».

Програма була насичена різноманітними атракціями як для дітей, так і для дорослих.

Відкрили свято вихованці дитячих садочків, які змагалися за краще виконання Колядок.

Відродити традиції святкування Різдва – головна мета організаторів свята. Костюмоване дійство  відтворило атмосферу гулянь наших предків: вертеп, колядники, чорти, баба з дідом, пастухи…

Далі дійство продовжилось святковою ходою, яка складалася із тих колективів, які потім виступили на сцені.

Святкова хода сформувалася  біля Перечинського РБК, після чого почала рухатися  далі в центр міста до сцени. Святкову ходу , Різдвяними колядками,  озвучували троїсті музики Перечинського районного будинку культури .

 І ось на центральній площі Перечина розпочалася весела Різдвяна програма  «Вертеп – 2016».

Протягом 2,5 годин зі святкової сцени лунали колядки у виконанні учасників фольклорних колективів Перечинщини та гостей  сусідніх Словаччини та Польщі:

Першими на сцену вийшли юні вихованців  дошкільних   дитячих навчальних закладів «Теремок» та «Веселка», далі глядачів  радували:

-          фольклорний колектив  «Віночок» та «Словацький бетлегем» Перечинської гімназії  ІІ-ІІІ ступенів, керівник Анастасія Вишняк;

-          бетлегеми із села Тур’я-Бистра, керівник Сергій Діянич;

-          учасники колядницької групи села Раково, керівник Ганна Біган;

-          колядницька   група «Верховинська легенда» села Вільшинки, керівник Ірина Ходанич;

-          вокальний колектив ромської громади міста Перечин, керівник Руслан Сурмай;

-          вокальний колектив «Бельканто» Перечинської дитячої музичної школи, керівник Мирослава Микович;

-          фольклорно-етнографічний колектив Зарічівського сільського будинку культури «Лемківчанка», керівник Марія Низовець;

-          гості з Польщі – фольк-бенд, гміна Сажина Лежайського повіту, зеспул з Кролєвської Бжузи, гміна Лежайськ, зеспул, місто Глогов Малопольський;

-          гості із Словаччини - «Вінічар»  місто Собранце;

-          хорова група  «народного» ансамблю пісні і танцю «Зорянка» Перечинського РБК , керівник Леся Магада.

Всіх присутніх  на вертепі  розважала  весела ватага ряджених губів з Тур’я-Поляни та Полянської Гути.

Не можна обійти увагою прекрасний  стіл із різдвяними стравами , який був накритий у приміщенні ресторану  Перечин  стараннями сільських рад , клубних, бібліотечних працівників, освітян, де мали змогу безкоштовно поїсти учасники фестивалю та його гості (а це майже 200 чоловік!).

Завідуюча музеєм «Лемківська садиба» Любов Пекар розповідала  всім присутнім про традиції різдвяного частування на Перечинщині.

 

Закінчилася концертна програма найбільшим спільним (783 чоловік)  виконанням колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю». 

 _______________________________________________________________________________

 10 січня в клубі с. Сімер було проведено новорічно - різдвяну виставу з іграми та конкурсами з дітьми різного віку. Всім присутнім дітям в залі було вручено подарунки

________________________________________________________________________________ 

07.01.2016р. Актив села вітав односельців та гостей села з нагоди Різдва Христового, та всі разом колядували.             7 січня 2016 року в селі Порошково на високому рівні пройшов Різдвяний вертеп, який був організований та проведений директором СБК. До участі в вертепі долучився актив села. Глядачі отримали велике задоволення від виступів колективів.

_______________________________________________________________________________

25 грудня в сільському клубі с.Раково, разом з школою був проведений новорічний ранок «З Новим роком». Директор школи Гапак Ольга Василівна привітала всіх присутніх з наступаючим новим роком. Діти радували глядачів своїми казковими виступами наприкінці свята довгоочікуваний Дід Мороз та Снігуронька завітали до дітей з великою торбиною подарунків.

 

Для старшокласників був проведений вечір «Новорічний карнавал»

________________________________________________________________________________ 

 Миколай в Туря-Реметі

Миколаю раділи, всі слухняні ремітські діти

Щедрий Миколай привіз подарунків повний віз!

                  Гарно провели День Святого Миколая в Т.-Реметі. Після урочистого концерту від імені спонсора – генерального директора компанії «Сітно» - Людовіта Чернак (бувшого міністра економіки Словаччини) було вручено книги  - збірники словацьких пісень. Завідувачки сільською і шкільною бібліотек, викладачі музичної школи, вчитель музики    і співів середньої школи висловили свої подяки спонсору.

                                                                                                                 О.Роля

________________________________________________________________________________

         Свято Миколая чекають не тільки діти , але і дорослі. А особливо це було відчутно в с.Пастілки. І Святий не забарився. Прийшов з подарунками у вигляді цукерок, танців, привітань. Разом з тим наших односельчан привітали зі святом голова сіл Дубриничі та Пастілки Лавер Л.І., керівник ансамблю "Веселка" Петрецька Л.М. чарівними танцями і настоятель храму сПастілки поблагословив всіх та побажав довгих років життя. І завдяки нашим меценатам всі без виключення отримали чудові подарунки.

_________________________________________________________________________________

         17 грудня в СК Т - Поляна відбулася концертна програма до дня святого  Миколая.

 

_________________________________________________________________________________ 

18 грудня 2015 року на центральній площі міста Перечин відбулося святкове запалення вогнів новорічної ялинки. Працівниками  Перечинського районного будинку культури було проведено святкову програму для дітей та мешканців міста.

_________________________________________________________________________________

18 грудня 2015 року  Перечинським  районним будинком культури було  представлено виставу - концерт до дня Святого Миколая «В гостях у пані Зими».

На виставу були  запрошені  діти  Перечинської ЗОШ I-III ступенів Дійство пройшло на високому рівні, всі присутні  були дуже задоволені, адже їх розважали – Зима , Снігова королева , Сніжинки, Дюймовочка, Білосніжка, Гноми, Попелюшка, Спляча красуня, Лунтик, Міла, Лагуна Блю, Баба Яга, Миколай.

 

Спонсорами вистави-концерту були -  ТДВ «Перечинський ЛХК» - керівник Мальцев Юрій Володимирович, ТОВ «САМВЕР» - керівник  Ганич Іван Іванович, ТОВ «Саквоя Буд» - керівник Лоскій Іван Іванович, депутат районної ради, Ужгородське військове лісництво – керівник  Урбан Юрій Юрійович, ДП «Перечинське лісове господарство – керівник Радь Едуард Іванович.

 ________________________________________________________________________________

Свято «З нетерпінням ми чекали – нині свято Миколая»

        Світле, добре, багатолюдне й веселе свято Миколая здавна називають найпершим із різдвяних та новорічних  празників. Саме в цей день діти звикли отримувати найкращі для них подарунки.

       «З нетерпінням ми чекали – нині свято Миколая»  так називалось свято, яке провела Перечинська  районна бібліотека для дітей. На свято завітали гості та учні перших класів Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. Діти переглянули бібліотечн виставку «Звеселися рідний край, їде в гості Миколай». Бібліотекар цікаво розповіла легенди про започаткування цього свята. Діти з задоволенням декламували вірші, відгадували загадки, виказували свої потаємні бажання. Доповнила святкову програму  літературно – музична  композиція «Дарунки небесного гостя» у виконанні активних користувачів бібліотеки.

            Радісною була кульмінація свята, коли діти дістали подарунки від Миколая.

 

         ______________________________________________________________________________

Звітно-виборна конференція

Перечинського районного обєднання «Просвіта»

16 грудня у читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки була проведена звітно-виборна конференція районного обєднання «Просвіта». Головуючим на зібранні був Іван Юрійович Козак – головарайоб’єднання «Просвіта». Участь в конференції взяли перший заступник голови райдержадміністрації Мар’яна Ладомиряк, голова районної ради Михайло Ласкін, заступник міського голови Сергій Піддубний, начальник відділу культури Марія Пекар, члени «Просвіти» Іван Пекар, Михайло Микович, Федір Хмарно, Ганна Мегела, Іван Моняк, Юрій Кидора, Юрій Шип та інші. Участь в конференції взяли бібліотечні працівники району – голови сільських осередків «Просвіти». Представники влади нагородили грамотами активних просвітян. Більшістю голосів головою районного обєднання «Просвіта» обрано Івана Юрійовича Козака.

_________________________________________________________________________________ 

15 грудня 2015 року в Тур"я-Ремету завітали гості із Сербії з міста Керестур, з метою налагодження зв"язків. Вони відвідали школу де їх гостинно зустріли учасники зразкового дитячого ансамблю танцю "Турянська долина".

_________________________________________________________________________________

З 8 по 14 грудня 2015 року в Перечинському районному будинку культури з метою  вшанування пам’яті жертв геноциду та національно - патріотичного виховання молоді діяла пересувна виставка фотодокументальних стендів «Спротив геноциду».

Виставку відвідали учні та вчителі Перечинської гімназії ІІ-ІІІ ступенів та Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.  

        Матеріали, що були представлені для перегляду, містили цікаву та корисну інформацію про спротив українського народу геноциду, який був організований керівниками СРСР в 20-30-ті роки ХХ століття.  

________________________________________________________________________________ 

13 грудня 2015 року в сільському клубі с. Туриця було проведено концертну програму "Дзвени українська пісне". Учасники художньої самодіяльності радували глядачів.

________________________________________________________________________________

Нові книги для бібліотеки

11 грудня 2015 року у будинку культури с. Порошково відбулася презентація нових українських книг, подарованих бібліотеці-філії с. Порошково від благодійного фонду «Чуйність» м. Перечин. Працівники центральної районної бібліотеки Наталія Луцук і Василина Стегура провели мультимедійну презентацію, в ході якої познайомили присутніх з подарованою літературою.

На масовому заході виступилаГапак Наталія Іванівна, заступник голови БФ «Чуйність». Присутніми були Янцо Ірина Теодорівна – голова БФ «Чуйність», працівники бібліотек-філій Перечинської ЦБС, бібліотекарі шкільних бібліотек, вчителі Порошківської ЗОШ І-ІІІ с.

 

Директор Перечинської централізованої бібліотечної системи Любов Миколаївна Герцег та завідуюча бібліотекою-філією с. Порошково Любов Стегура подякували благодійному фонду за подаровані книги.

_________________________________________________________________________

11 грудня 2015 року в малому залі Перечинського РБК була проведена нарада з клубними працівниками   району .

Вступним словом розпочала нараду начальник відділу культури Перечинської  РДА  М.І.Пекар, після чого було представлено   презентацію  на тему : «Про приєднання України до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини», з метою якої є охорона, збереження та відтворення елементів нематеріальної культурної спадщини області»,  яку висвітлив   завідувач відділу міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої діяльності та народної творчості ООМЦК В.Ю. Рац. 

Наступними   питаннями, які обговорювались на нараді  були :

-           про Інформаційно-методичні рекомендації про підготовку до здачі статистичної звітності за 2015 рік та планування роботи клубного закладу на 2016 рік працівникам сільських клубів  -  провідний методист Перечинського РБК Ганна Мучичка;

-          про організацію роботи клубних формувань та підготовку до новорічно-різдвяних свят – методист II категорії Тетяна Кречко.

 

-          підведення підсумків наради   – директор Перечинського районного будинку культури  Євген Судаков.

_________________________________________________________________________________

Зустріч з правознавцями

     В рамках Всеукраїнського тижня права 11 грудня  в центральній районній бібліотеці була проведена зустріч учнів 9-го та 11-го класів Перечинської гімназії  з правознавцями.

Про права та обов’язки людини, можливості їх реалізації і захисту говорили: В’ячеслав Муругов – начальник Перечинського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції; Оксана Іванчо – головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану Перечинського районного управління юстиції; Євгенія Пеха – психолог Перечинського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції; Марина Лібра – фахівець з соціальної роботи відділу кримінально-виконавчої інспекції; Андрій Вишняк – вчитель правознавства Перечинської гімназії. Після виступу спеціалістів учасники зустрічі передивилися фільм «Право на захист».

________________________________________________________________________________

Всеукраїнський тиждень права

З 7 по 12 грудня 2015 року в Україні триватиме Всеукраїнський тиждень права.Враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам`ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

 

 Тиждень розпочався проведенням уроку правау читальній залі центральної районної бібліотеки з учнями 10-11 класів Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку. Захід, з використанням мультимедійної презентації, провели вчитель історії і правознавства А. Вишняк та завідуюча відділом обслуговування бібліотеки М. Коростельова, яка розповіла про книжкову виставку «Україна в правовому просторі». Учні переглянули також відео-фільм «Історія прав людини».

_________________________________________________________________________________

20.11.15р. о 16.00 був проведений мітинг-реквієм присвячений Дню Гідності і Свободи " Наша пам`ять не згасає в наших серцях”  , який підготовлений завідуючою клубної установи с. Сімерки.

_________________________________________________________________________________ 

До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні у районній бібліотеці оформлено книжково-ілюстраційну виставку «Пам’ять про скорботні 32-33 роки», проведено перегляд літератури та показ документального фільму «Голод». 

_________________________________________________________________________________

18 листопада 2015 року в с.Порошково відбулися урочистості з нагоди  відкриття меморіальної дошки Михайлу  Михайловичу Кречку- видатному  диригенту, педагогу, композитору, публіцисту, громадсько-культурному діячу.

На відкритті меморіальної дошки були присутні: начальник обласного  управління культури Ю.Глеба, начальник відділу культури М.Пекар,  сільський голова Ю.Кастнець, художній  керівник  заслуженого академічного Закарпатського народного хору Н. Петій-Потапчук та автор меморіальної дошки І. Цубина.

 

 

________________________________________________________________________________

12 листопада на базі Ужгородського коледжу культури і мистецтв пройшов обласний семінар-практикум клубних працівників "Роль закладів культури на сучасному етапі" в якому взяли участь і клубні працівники Перечинського району.

___________________________________________________________________________ 

3 жовтня в клубі с. Сімер пройшла інтерактивна космічна світло-музична вистава під назвою "Кристал пригод". В програмі лазерно-проектичне шоу, снігова буря, політ аватора на драконі, каскад мильних бульбашок, волейбол з величезним мячем. Діти приймали участь в іграх, були розіграні призи.

___________________________________________________________________________

160-а річниця від дня народження Дмитра Яворницького

7 листопада 2015 року українці відзначають 160-ту річницю від дня народження Дмитра Івановича Яворницького – українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, письменника, дослідника історії українського козацтва. Його зірка зійшла в кінці минулого століття, коли він набув широкої відомості на Україні – на любій серцю батьківщині, де за палку пристрасть до історії Запорізької Січі трудові люди нарекли Дмитра Івановича «запорізьким батьком».

6 листопада у центральній районній бібліотеці спільно з Перечинською гімназією суспільно-гуманітарного напрямку проведено історичний урок по відзначенню 160-річчя Дмитра Яворницького. Учні гімназії 8, 10, 11 класів ознайомились з життєвим і творчим шляхом вченого-академіка, про якого розповідали вчитель історії Андрій Миколайович Вишняк і працівник бібліотеки Власта Магада. Цікаву віртуальну екскурсію учні здійснили до Меморіального будинку-музею Д. Яворницького у м. Дніпропетровськ.

_________________________________________________________________________________ 

28 жовтня 2015 р. в с. Сімер відбулося освячення памятника воїну учасника  АТО Куля Михайлу, який загинув в м. Щастя Луганської обл., захищаючи наших співвітчизників, нашу рідну Україну. Обряд освячення памятника здійснив о. Анатолій. Перед присутніми виступили перший заступник голови Перечинської РДА Ладомиряк Марина, сільський голова Бугай В. В., директор Сімерської ЗОШ І-ІІ ст. Пекар І. В., зав. дит. садком Галас В. М.,  зав. клубом Ваган Л. М., майстер виробничого навчання Перечинського профліцею Ролич Іван, побратими по службі з м. Ужгород. Вірші на патріотичну тематику прочитали учасники художньої самодіяльності клубу та учні Перечинської школи- інтернат.На могилу покладено вінки, квіти та запалено свічки.

_________________________________________________________________________________

Вивчаємо ЕСМаР: семінар-тренінг з електронної звітності

Програма «Бібліоміст» разом з Міністерством культури України та Національною парламентською бібліотекою України кілька років активно працювали над створенням електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України. Електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) створена для збору, зберігання та обробки даних, які надаються бібліотеками України за визначеним переліком показників. Розроблення системи завершено і розпочалась робота  з використанням електронної системи звітності.  

30 жовтня 2015 року в Перечинській центральній районній бібліотеці проведено семінар-тренінг на тему  «Електронна звітність публічних бібліотек». Навчалися всі працівники бібліотек району. Тренінг проводила завідувачка науково-методичним відділом Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка Оксана Іванівна Січ. Вона розказала про переваги електронної звітності,  як створити та  правильно заповнити таблиці в режимі офлайн,  провела  заняття на прикладі конкретних бібліотек.

_______________________________________________________________________________

Презентація нової книги Ю. Шипа «Пора кривавих сліз»

Нова книга Юрія Васильовича Шипа «Пора кривавих сліз», яка побачила світ цього року у видавництві “Патент” – дуже своєчасна й багатьом потрібна. Ця книга – патріотична тривога серця, що спонукає до задуми над цінностями людського життя, що дається тільки раз, і вартостями скарбів миру та любові для кожного з нас.

30 жовтня 2015 року, пройшла презентація нової книги Ю. Шипа. На зустріч з автором зібралося багато поціновувачів слова. Привітав автора голова Перечинської РДА Олефір Віктор Іванович. Виступили: Густі Василь Васильович, поет, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України; Зубач Василь, поет, відповідальний секретар Закарпатської організації Національної спілки журналістів України; Козак Іван Юрійович, член Національної спілки письменників України, голова Перечинського районного об’єднання товариства «Просвіта»; Мегела Юрій Васильович, поет, журналіст, член Національної спілки журналістів України;  Мулеса Василь Васильович, письменник, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина». Вірші Юрія Шипа декламували працівники районної бібліотеки. Своїми думками про прочитану книгу ділилися читачі Шейко Юрій Дмитрович та інші. Директор Перечинської централізованої бібліотечної системи Герцег Любов Миколаївна привітала автора з новим доробком і побажала нових напрацювань. Пісні на слова Юрія Шипа виконали Петро Матій та Надія Підгородська.

_________________________________________________________________________________ 

27 жовтня 2015 року в Перечинському районному будинку культури пройшов обласний огляд-конкурс  районних і міських будинків культури, методичних кабінетів. Обласне журі оцінило роботу будинку культури та методичного кабінету.

_________________________________________________________________________________

Вебінар «Місцеві вибори: Новий план старої гри»

Чого очікувати громадянам від місцевих виборів? Які основні тенденції громадської думки та настроїв українців щодо місцевих виборів 25 жовтня? Які переваги та недоліки нового закону про місцеві вибори? Яка ситуація з Державним реєстром виборців та списками? Про проблеми голосування внутрішньо переміщених осіб –  про це та багато іншого можна було почути під час вебінару, який проводили експерти Міжнародного республіканського інституту 21 жовтня в Американському домі в м. Київ, і учасником якого можна було стати у Перечинській центральній районній бібліотеці.

Працівники бібліотеки та користувачі мали змогу долучитися до цікавого та корисного заходу.

___________________________________________________________________________ 

«Шкідливим звичкам скажем – НІ!»

З метою  поглиблення знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров`я, виховання почуття відповідальності за збереження свого здоров`я, 21жовтня2015року  в бібліотеці-філії с.Тур’я-ПоляназавідуючоюбібліотекиБамбушкар Тетяною  та вчителем місцевої школиЙовдій М.В з учнями 9-го класупроведеногодину спілкуванняна тему «Шкідливим звичкам скажем – НІ!».

 

___________________________________________________________________________

16 Жовтня в селі Нововселиця було проведено урочистий вечір, присвячений Дню Захисника України!На вечір були запрошені: сільський голова М.Ю.Пайдич, представники прикордонного загону с.Новоселиця. Учасниками художньої самодіяльності клубу було поставлено святковий концерт!

___________________________________________________________________________

Гала концерт "Загудемо разом в Рокаш - оркестра" з участю вокально - інструментального гурту "Родина" Т.Реметівської ДМШ, який відбувся 4 серпня в м.Мукачево.
                                            https://www.youtube.com/watch?v=zzc4oRQ6tz8

 _________________________________________________________________________________

16 жовтня 2015 року в методичному кабінеті Перечинського районного будинку культури провідним методистом Ганною Мучичка  було надано методичну допомогу новопризначеному працівнику клубної установи с. Т.Поляна Аліні Гусар з питань ведення клубної документації.

_________________________________________________________________________________

Презентація бібліотечних послуг урайонному центрі зайнятості 

Працівники Інтернет-центруПеречинської центральної районної бібліотеки взяли участь в інформаційному семінарі у районному центрі зайнятості. Учасниками семінару були 12 осіб, які стоять на обліку.

Бібліотекарі презентували бібліотечні послуги для безробітних. А саме: вільний доступ до мережі Інтернет у бібліотеці, допомога в організації самостійного пошуку роботи через Інтернет, навчання комп’ютерної грамотності для початківців, консультації по правильному написанню резюме, по підготовці до співбесіди з роботодавцем та інші. Для учасників семінару були також підготовлені інформаційні пам’ятки. 

 

_________________________________________________________________________________

Тиждень правових знань у бібліотеці

У рамках Тижня правових знань, який проводиться цього року з 5 по 11 жовтня, у Перечинськійцентральній районній бібліотеці проведено правовий урок «Молоді – правові знання» з учнями 9-го класу Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку. Правовий урок проводив вчитель Андрій Миколайович Вишняк. Книжковий перегляд біля виставки «Права людини: знати, розуміти, захищати» провела завідуюча відділом обслуговування Марія Миколаївна Коростельова. Учні переглянули відеофільм «Почуй мене», після якого відбулося обговорення теми прав і обов’язків підлітків.

_________________________________________________________________________________

Бібліотеки як центри надання інформації виборцям

 25 жовтня 2015 року  в Україні чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Правовою основою виборів стане новий Закон України «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року.

 Інформацію про те, як проходитимуть  вибори і як виборці можуть реалізувати свої виборчі права, можна отримати в центральній районній бібліотеці. Підвищити свою обізнаність виборці можуть завдяки друкованим матеріалам, які користувачі бібліотеки можуть прочитати та взяти з собою, і які бібліотека отримала в рамках проекту «Бібліотеки як центри надання інформації виборцям», який проводиться Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), спільно з Центральною виборчою комісією, Міністерством культури України, програмою «Бібліоміст»  та Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

___________________________________________________________________________

Відео про участь соліста  дитячого вокально - інструментального гурту «Родина» Валентина Малікова (керівник Ольга Мицька - викладач Т.Реметівської ДМШ ) в обласному святі словацького народного мистецтва "Словенска веселіца - 2015" , який проходив  у місті Перечин .

https://youtu.be/4vDAghbP__I

________________________________________________________________________________

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС

            В Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва пройшов ІІ-й етап конкурсу дитячого читання «Лицар книги видавництва «Карпати».

Конкурс спрямований на підвищення читацької активності дітей, популяризації    закарпатських авторів та присвячений відзначенню 

70-ї річниці заснування Всеукраїнського державного видавництва «Карпати».

            В конкурсі взяли участь переможці І-го районного етапу, який проходив у районних бібліотеках для дітей. За результатами оцінювання Журі визначено трьох переможців у номінаціях: «Найкращий читач», «Найкращий критик», «Найкращий ілюстратор».

            У номінації «Найкращий ілюстратор» перемогу виборола активна читачка бібліотеки – філії с. Тур’я - Бистра - Швец Олеся учениця 5-го класу

Тур’я – Бистрянської ЗОШ І-ІІст.

             Їй було присвоєно звання «Лицар книги видавництва «Карпати» , а також  нагороджена дипломом та призами від видавців.

_________________________________________________________________________________

Вебінар «Бібліотеки як центри надання інформації виборцям»

21 вересня користувачі та працівники Перечинської центральної районної бібліотеки взяли участь у вебінарі на тему «Бібліотеки як центри надання інформації виборцям». Вебінар проводили програма «Бібліоміст», IREX/Україна і Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) у рамках реалізації спільного проекту, метою якого є надання інформації виборцям, як проходитимуть місцеві вибори 25 жовтня, і як вони можуть реалізувати свої виборчі права.

Протягом півтори години вебінару були розглянуті наступні блоки питань: загальна інформація щодо виборів; списки виборців та перевірка наявності виборця у них; день голосування; особливості нового закону (вибори мерів міст у два тури, гендерні квоти, процедура обрання представників); відповідальність за порушення виборчого законодавства; особливості роботи з виборцями. Після завершення вебінару було проведене он-лайн-опитування слухачів, з метою виявлення результативності та доцільності проведення вебінару за даною темою.

_________________________________________________________________________________ 

13 вересня в місті Перечин відбулося обласне свято словацького мистецтва "Словенська веселіца", де на належному рівні працівниками культури с. Т.Бистра було представлено роботи народних умільців, а саме: різьба по дереву - В.Опачко (с.Т.Бистра), художник - І.Попка (с.Т.Бистра), вишивка - Л.Гливка та Г.Бубряк  (с.Т.Бистра).

________________________________________________________________________________

Благодійна акція «Подаруй книгу захиснику»

      Перечинська центральна районна бібліотека з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек оголошує акцію  «Подаруй книгу захиснику», в рамках Всеукраїнської акції “Бібліотека українського воїна”, яка ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.

На базі бібліотеки збиратимуться кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії та культури української держави. Запрошуємо долучитись до акції організації, творчі спілки, громадські організації, видавців, авторів та небайдужих громадян.Зібрані книги будуть передані до бібліотек військових частин Збройних Сил України.

________________________________________________________________________________

Послуги бібліотеки для безробітних

 Ви шукаєте роботу, цікавитесь можливістю підвищення кваліфікації чи здійснення професійного навчання за направленням служби зайнятості? Бажаєте спробувати себе у підприємницькій діяльності чи отримати іншу корисну інформацію щодо працевлаштування? Прагнете бути завжди в курсі ноу-хау у сфері зайнятості?

 Для допомоги безробітним громадянам у організації самостійного пошуку роботи, Інтернет-центр центральної районноїбібліотеки презентуєперелік послуг.  Користувачам даної категорії пропонується багато корисної інформації по темі працевлаштування: безкоштовний доступ доінтернет-сайтів з пошуку роботи, ознайомлення з вакансіями у різних сферах діяльності, навчання комп’ютерної грамотності, створення власної електронної скриньки, консультації бібліотекаря по правильному написанню резюме і заповнення його на інтернет-сайтах, ознайомлення із законодавством про зайнятість та соціальне страхування,реєстраціяна розсилку найсвіжіших новин (на вашу електронну адресу оперативно надходитиме інформація про новини у сфері працевлаштування, заходи, нововведення у наданні послуг державною службою зайнятості). Пропонується для ознайомлення інформаційна друкована продукція бібліотеки та державної служби зайнятості.

 _____________________________________________________________________________

23 серпня 2015 року завідувачем клубної установи села  Полянської Гути спільно з бібліотекою  проведено тематичний вечір до 24річниці Незалежності України: «Я вірю в твоє майбутнє Україно».

     Масовий захід було проведено з метою донести, до користувачів історичну сторінку перемоги народу у боротьбі за державність і Незалежність. 

_________________________________________________________________________________

    «Я пишаюсь твоєю красою» - під такою назвою 21 серпня 2015 року пройшла літературна година, присвячена Дню Державного Прапора України, підготовлена  завідувачем клубної установи села П. Гута спільно з бібліотекою – філією.  На даному заході була представлена  виставка книги  Г. Лозко «Коло сваржове» -  «Священне значення блакитно – жовтих барв». Також присутні  ознайомились зі стендом: «Україна єдина». Захід проведено з метою виховувати любов до своєї Вітчизни – України, розвивати почуття патріотизму та повагу до державних символів України.  Проведено вікторину: « Чи знаєш ти свою Україну». 

_________________________________________________________________________________ 

23 серпня 2015 року  клубній установі села Туриця було проведено концертну програму присвячену Дню незалежності України.

________________________________________________________________________________ 

        24 серпня 2015 року завідувачем клубної установи села Т.Бистра на сільському стадіоні було проведено вечір відпочинку молоді , присвячений Дню незалежності України . 

_________________________________________________________________________________ 

Не дивлячись на  події, які зараз вирують в Україні, не хочеться, щоб підростаюче покоління жило тими думками. Тому працівниками культури-зав.бібліотекою Жулканич Н.А та зав. клубом с. Пастілки Кул Є.С. було вирішино  урочисто відзначити два національні свята які передують одне одному-День прапора та День Незалежності України. Так протягом 23-24 серпня було проведено:"Прапор-святиня українського народу"- бесіда з молоддю села та Ігрова програма для маленьких жителів села присвячена Дню Незалежності України.

________________________________________________________________________________ 

Літературний вечір "Сонцем правди,світлом згоди, Боже шлях нам освіти".

    Наша країна, наш народ святкує вже в котре річницю Незалежності України, відколи здійснилася споконвічна мрія українців - бути господарями на своїй прекрасній і чарівній землі. Майже тисячу років, з часів Київської Русі, українці прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції та звичаї не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. 

Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України в змозі поліпшити життя у своїй власній державі. Тій державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано скільки життів і крові.Оформлено виставку "Незалежності й свободи вітер вирвався на волю",проведено історичну мандрівку "Україна: вчора і сьогодні", читання віршів про Україну, на закінчення вечора виконали Гімн України.

 

 

 

_________________________________________________________________________________ 

Послуги бібліотеки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

     Внаслідок останніх подій на сході України, в містах та селах по всій країні з’явилися десятки тисяч переселенців, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я. Відповідно до норм міжнародного права, вони становлять нову категорію людей – внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Велика частина з них проживають і в нашому регіоні, в тому числі в нашому м. Перечин. Перечинська центральна районна бібліотека також працює з переселенцями, щоб допомогти їм легше адаптуватися на новому місці. Бібліотеку відвідують 6 чоловік з числа переселенців. Для цієї категорії користувачів бібліотека підготувала пам’ятку про послуги, які надаються у бібліотеці. Бібліотека надає інформацію про установи, у які можна звернутисяпо допомогу для перереєстрації на отримання соціальних виплат,  для відновлення документів, допомоги з пошуком житла, з отриманням роботи. Вони безкоштовно користуютьсяресурсами Інтернету, скайп-звязком, читають книги та періодичні видання.

 

 Разом з цими послугами бібліотека надає територію для приємного спілкування, відвідування різних заходів, зустрічей та акцій. І у такий нелегкий час бібліотека є центром інформаційної підтримки для таких людей, максимально відкрита для кожного, хто зіштовхується з труднощами, і тут вас завжди  раді бачити і розділити ваші турботи!

________________________________________________________________________________

         23 серпня у сільській бібліотеці разом з працівниками СБК с. Зарічево проведено урок державності "Живи та міцній наша державо". 

    ________________________________________________________________________________________ 

          До 24-ої річниці Дня Незалежності України клуб разом з бібліотекою с. Сімер провели такі міроприємства: в бібліотеці оформлено тематичну поличку "Незалежність України - обличчя епохи", проведено годину цікавих повідомлень "Історія державних символів" та переглянуто відеофільм про Державний Прапор України.

________________________________________________________________________________________

      20 серпня 2015 року працівниками  Перечинського РБК та Перечинської ЦРБ  було проведено роботи по благоустрою прилеглої території.

 __________________________________________________________________________

18 серпня начальник відділу культури Перечинської РДА Марія Іванівна Пекар провела нараду з директорами підвідомчих установ за участю заступника голови РДА М. І. Чомоляк. Розглядалися питання: підготовка районного будинку культури, централізованої бібліотечної системи, дитячих музичних шкіл та клубних установ до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 рр.; робота по збереженню енергоносіїв; оптимізація коштів, виділених для діяльності установ культури; проведення святкування Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України; підготовка дитячих музичних шкіл до навчального 2015-2016 років та інше.

_________________________________________________________________________________

Нарада з клубними працівниками

    14 серпня 2015 року  в Перечинському районному будинку культури пройшла нарада з клубними працівниками району, яку проводила провідний методист РБК - Мучичка Г.Ю. На нараді були висвітлені наступні питання:

·         Місячні плани роботи 

·         Ведення документації в клубних установах

 

·         Заходи до святкування Дня Незалежності України

 ___________________________________________________________________________

5 серпня 2015 року завідувачем клубної установи с.Сімер разом  із учнями школи було проведено годину спілкування "Вони наші герої" . Даний захід був присвячений  односельчанам -  учасникам АТО, які захищали нашу Вітчизну від агресорів та на даний час знаходяться  на сході України.

__________________________________________________________________________

"Загудемо в"єдно в рокаш-оркестра"

   У понеділок, 29 червня на центральній площі міста Мукачева пройшов гала-концерт переможців закарпатського телепроекту, в рамках якого спробували зібрати найталановитіших артистів краю. Перечинщину представили - учениця Туря-Реметівської дитячої музичної школи - Анастасія Дьомінова та її талановитий наставник - вчитель Туря-Реметівської дитячої музичної школи - Ольга Мицька.


https://www.youtube.com/watch?v=zzc4oRQ6tz8 

__________________________________________________________________________

До 150-ої річниці від Дня народження Митрополита Андрея Шептицького в бібліотеці села Сімер відбувся відео-перегляд "Світильник істини - Андрей Шептицький", який був організований завідувачем клубу  та бібліотекарем.

_________________________________________________________________________________ 

06.08.2015

«Живий світ планети»

День інформації під такою назвою пройшов 6 серпня у центральній районній бібліотеці. До уваги користувачів була підготовлена книжково-ілюстративна виставка «Майбутнє Землі в твоїх руках», біля якої  бібліографічний огляд літератури «В гармонії з природою» провела бібліотекар Василина Стегура.  Користувачі мали змогу ознайомитись з літературою про природні багатства нашого краю та України, екологію та охорону навколишнього природного середовища, природоохоронні території краю та України.  Природничу вікторину «Розминка» та цікаві повідомлення «Най… Най… Най… нашої Землі!» провела бібліограф Тамара Константинова.

 

Продовжується екологічна бібліотечна акція «Здай батарейку – збережи довкілля!», в рамках якої працівники бібліотеки інформувалигромадян  про шкоду, яку завдає маленька батарейка довкіллю, коли її викинути разом з іншими відходами у смітник,  і закликали приносити їх у спеціальні пункти збору, один з яких розміщений у центральній районній бібліотеці. Перечинські бібліотекарі закликаютьвсіх, хто вболіває за рідну землю, природу, за власне здоров`я та здоров`я своїх дітей, приносити у бібліотеку використані батарейки та розказувати про це іншим!

  

_________________________________________________________________________________

Виїзна творча лабораторія

В умовах стрімкої глобалізації та інформатизації суспільства, змін в освіті, економіці перед бібліотеками постають інші завдання щодо комплектування фондів. Фонди стають мобільнішими з розгорнутою мережею пошуку, здатні зацікавити і задовольнити потреби найвибагливішого користувача. 

30 липня на базі бібліотеки-філії с. Сімерки проведено виїзну творчу лабораторію для працівників Перечинської централізованої бібліотечної системи району на тему «Стратегія формування бібліотечних фондів».

      Учасників заходу привітали в. о. голови Сімерківської сільської ради Оксана Михайлівна Данилич, завідуюча бібліотекою-філією Мар’яна Белеканич, яка підготувала для гостей мультимедійну презентацію про село і свою бібліотеку, учасники художньої самодіяльності.З інформацією та консультаціями виступилизаступник директора ЦБС Н. Іванчо, провідний методист ЦБС М. Кость, бібліотекар У. Лалакулич, бібліограф ЦБС Т. Константинова, зав. Інтернет-центром В. Магада. Після консультацій було проведено професійне спілкування та практичні заняття для бібліотечних працівників. 

_________________________________________________________________________________

До 150-річчя Андрея Шептицького

29 липня 2015 року минуло 150 років від дня народження видатного церковного, політичного, громадсько-культурного діяча, мецената, митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького (мирське ім’я Роман -Марія -Александер), який сприяв національному самозбереженню українського народу. Подвижницька діяльність Шептицького на ниві християнського порозуміння і миротворення між Східною і Західною Церквами є особливо актуальна у наш час.

До ювілею видатного українця у центральній районній бібліотеці був проведений перегляд фільму «Владика Андрей». Фільм розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії — митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Авторами сценарію є Михайло Шаєвич та Олесь Янчук. Зйомки проходили у Львові, Чернігові, Відні, Ватикані та парку «Олександрія» у Білій Церкві.

 

_________________________________________________________________________________

15.06.2015

Перечинська районна бібліотека для дітей організувала пізнавально-оглядову екскурсію. До бібліотеки завітали вихованці школи-інтернату разом зі своїм вихователем Геник Любов Василівною.

Під час екскурсії дітей було ознайомлено з книжковим фондом бібліотеки, правилами користування книгою та бібліотекою, тематичними поличками та виставками фонду, абетковим та систематичним каталогами та ін.

 

Цікавим доповненням до екскурсії стала захоплююча вікторина "Відгадай казкового героя" та аукціон загадок.

________________________________________________________________________________

12.06.2015

12 червня відбулася презентація подарованих Перечинській центральній районній бібліотеці нових українських книг від Благодійного фонду «Чуйність» м. Перечин.  В ході культурно-просвітницької акції бібліотечні працівники центральної районної бібліотеки провели мультимедійну презентацію «Нова українська книга», яка познайомила присутніх з подарованою літературою.

 

      На масовому заході були присутніта виступали: Чомоляк Марина Іванівна – заступник голови Перечинської РДА,Пекар Марія Іванівна – начальник відділу культури Перечинської РДА,Янцо Ірина Теодорівна – голова БФ «Чуйність», Гапак Наталія Іванівна – заступник голови БФ «Чуйність», представник з обласного фонду «Берегиня» і «Народного Руху України», з центру зайнятості м. Перечин, письменники перечинщини: Іван Козак, Василь Мулеса, Юрій та Ганни Мегели; працівники шкільних та бібліотек-філій району, учні ПеречинськоїЗОШ І-ІІІ ступенів, працівники районного будинку культури.

________________________________________________________________________________

11.06.2015

Для поліпшення культурно - дозвіллєвого  обслуговування населення району методистами  Перечинського РБК було було продовжено  роботу по  соціологічній  анкеті "Культура у Вашому житті". Опитування проводилось в  селах  Т. Поляна, П.Гута  , Т. Ремета, Т.Бистра  де всі небайдужі жителі району змогли висловити свою думку щодо  діяльності клубних установ.

 

 

 

_____________________________________________________________________________

10.06.2015

Бібліотека-філія с. Сімер провела історичну виставку-подорож: «Мій край, мій народ, його минуле».

_____________________________________________________________________________

10.06.2015

До Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища бібліотекою-філією с. Порошково було проведено екологічну годину: «Душа природи – душа добра» (із застосуванням інтернет-технологій) з метою  привернути увагу дітей до проблем навколишнього середовища.

________________________________________________________________________________

09.06.2015

9 червня 2015р. начальник віділу культури РДА Пекар М.І. провела нараду з директорами структурних підрозділів по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 р.р., проаналізували проведені мироприємства в установах у травні-червні  2015 року та обговорили просвітницькі заходи заплановані на літній період.В нараді приймала участь Чомоляк М.І.-заступник голови РДА.

_________________________________________________________________________________

05.06.2015

У рамках міжнародного дня захисту дітей   завідуючою сільським клубом села Дубриничі Ларисою Магадою в Дубриницькому ДНЗ було проведено ігрову програму за мотивами однойменної російської народної казки «Курочка-ряба». Зустріч дітей з казковими героями не залишила їх байдужими  і викликала у них радісний настрій та емоційний відгук на зміст казки. Головними героями цієї програми  були: Дід, Баба та Мишка. Діти активно  виконувати завдання. По завершенню програми всі вихованці отримали солодкі гостинці від казкових героїв.

______________________________________________________________________________

04.06.2015

У с. Зарічево провели святкування Міжнародного дня захисту дітей. У програмі свята було: святковий концерт та конкурс малюнку на асфальті. Бібліотека-філія с. Зарічево провела для дітей екскурсію в бібліотеку та конкурс «З якої казки?».

______________________________________________________________________________

04.06.2015

1 червня 2015 року солістка сільського клубу села Сімер Валерія Галас прийняла  участь у районному святі присвяченому дню  захисту дітей "Свято дитячих мрій" у с. Зарічево, а також зайняла І-е місце у конкурсі "Малюнок  на асфальті".

______________________________________________________________________________

04.06.2015

травня та 1червня в СК с.Пастілки спільно з початковою школою та філією бібліотеки було проведено свято присвячене Міжнародному дню захисту дітей. Діти села залишились задоволені весело проведеним часом.

______________________________________________________________________________

04.06.2015

Бібліотека-філія с. Сімер до Міжнародного Дня захисту дітейпровела дитячий ранок з вихованцями дитячого садка "Ромашка" під назвою: "Ми діти твої Україно". Захід розпочато гімном України, дітки розказували вірші, присвячені Дню захисту дітей та співали пісні про Україну, а також проведено конкурс малюнка на асфальті "Мирне небо".

_____________________________________________________________________________

03.06.2015

01.06. бібліотека-філія с. Дубриничі-Берег провела свято до Міжнародного Дня захисту дітей, яке включало у себе ряд цікавих заходів: виступ учнів, цікаві вікторини, ігри, розваги, а також конкурс малюнків на асфальті «Ми за мир».

_____________________________________________________________________________

03.06.2015

1 червня 2015 методистами Перечинського районного будинку культури спільно з сільським будинком культури села Зарічево була проведена дитяча розважальна програма "Свято дитячих мрій" присвячена  Міжнародному дню захисту дітей. 

_____________________________________________________________________________

03.06.2015

01.06 у бібліотеці-філії с. Порошководо Міжнародного Дня захисту дітей з дітьми було проведено конкурс малюнків: «Ми майбутнє твоє, рідний краю».

______________________________________________________________________________

03.06.2015

У Дубриничах провели святкування Міжнародного Дня захисту дітей. У програмі свята було: конкурс малюнку на асфальті: "Діти - майбутнє землі", спортивні змагання: "Щоб здоров`я добре мати, треба бігати, стрибати"; майстер-клас "Умілі ручки" та конкурсно-розважальна програма "Країна дитинства, країна казкова і всіх вона вабить знову і знову".

______________________________________________________________________________

02.06.2015

28.05.2015 – в сільському клубі с.Раково було проведено випускний бал «Прощавай садочок» Раківського ДНЗ.

_____________________________________________________________________________

02.06.2015

29 травня у Перечинській центральній районній бібліотеці відбулася літературна зустріч з Йосипом Ганичем. Автор познайомив присутніх із своїми книгами, розповів історію їх написання. Виступали також його співавтори та друзі: Юрій Шейко, Андрій Гудак, Ганна Мегела. Прийшли привітати автора голова міської ради Гуранич Мирослава Іванівна, а також бібліотекарі району.

______________________________________________________________________________

02.06.2015

Районний семінар бібліотечних працівників

 

29 травня на базі Перечинської районної бібліотеки для дітей відбувся районний семінар на тему: «Роль і місце публічної бібліотеки у становленні патріотичної свідомості дітей та молоді». Директор - Герцег Л. М. виступила з інформацією на тему: «Героїко-патріотичне виховання - пріоритет роботи публічної бібліотеки», а працівники бібліотеки надали консультації та повідомлення. 

______________________________________________________________________________

29.05.2015

28.05 у бібліотеці-філії с. Тур’я-Пасіка з молоддю було проведено годину профорієнтації: "Я обираю своє майбутнє".Учні дізналися як саме слід обирати майбутню професію, щоб вибір не став помилковим, а приносив успіх і моральне задоволення. Також бібліотекар презентувала сайти: "Поради абітурієнтам".

_____________________________________________________________________________

29.05.2015

До Дня Європи в Україні у бібліотеці-філії с. Сімер було проведено інформаційну вітрину: "Країнами Європейського Союзу"

____________________________________________________________________________

29.05.2015

До відзначення Міжнародного Дня захисту дітей бібліотекою-філією с. Туриця було проведено годину спілкування: «Діти під захистом закону», та проведено подорож у Світову книгу прав дитини, з метою донести до дітей їхні права, які потрібні для того, щоб жити, дорослішати і вести повноцінне життя.

____________________________________________________________________________

29.05.2015

З юними користувачами бібліотеки - філії с.Тур`я-Поляна проведено коло читання: «Поринемо в світ книги», з метою розширення читацьких інтересів та формування літературного смаку.На закінчення всі з задоволенням поринули у віртуальну подорож: «Сучасні українські письменники».

_________________________________________________________________________________

28.05.2015

« Ми – діти твої, Україно! »

(до Міжнародного Дня захисту дітей )

Щороку у перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей- прекрасне свято радості та надії. Це свято потрібне, щоб люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами.

«Ми – діти твої, Україно », саме таку назву мало дитяче свято, яке відбулося у Перечинській районній бібліотеці для дітей 28 травня.. Йому була присвячена бібліотечна виставка « Це моя Україна, це моя Батьківщина ». Із щирими словами привітання перед присутніми виступили методист Перечинської ЦБС – Кость М. І.,  головний спеціаліст управління юстиції – Ап’ярій М. Ю.. та член національної спілки письменників України – Козак І. Ю.

Свято продовжило літературне читання  « Дітям світу – сонце й мир », конкурс малюнка « Мрії дітей у малюнках», рухливі ігри і розваги « Швидше! Уважніше! Веселіше!» та  вікторина « Дивосвіт казок».

 

Закінчилося свято врученням призів та солодощів.

_______________________________________________________________________________

25.05.2015

24 травня 2015 року в Перечинському районному будинку культури на високому рівні пройшов звіт колективів художньої самодіяльності Перечинського району "Україна - це ми!". Концертну програму оцінювало обласне журі у складі:Канюки Івана Івановича – заступника начальника управління культури облдержадміністрації, заслуженого працівника культури України (голова журі); Дрогальчук  Ганни Василівни – директора Обласного організаційно-методичного центру культури;Мендель Світлани Василівни – головного спеціаліста управління культури облдержадміністрації;Чегіль Мар’яни Михайлівни – провідного  методиста з хореографічного жанру Обласного організаційно-методичного центру культури.

 

 

_____________________________________________________________________________

25.05.2015

22 травня в бібліотеці-філії с.Т-Бистра для користувачів 9 класу було проведено виховну годину: "Мій голос на захист природи", мета якої - виховання любові до природи та шанобливе ставлення до неї.Для юних користувачів було оформлено книжкову виставку: "Природа нам як рідний дім", та проведено перегляд літератури про заповідні зони України: "Краєвиди рідного краю", а також ознайомлено з легендами про "Чудодійний камень",який знаходиться в урочищі "Чурова лавка" на околиці села.

 

 

_________________________________________________________________________________

День вишиванки - всеукраїнське свято, покликане зберегти споконвічні народні традиціїстворення та носіння етнічного вишитого одягу. Щорічно воно святкується в третій четвер травня. У цей день кожен українець одягає вишиванку і йде в ній на роботу, в університет, школу або садок.Вишиванка  завітала в гості і до бібліотеки-філії с. Тур’я-Ремета, а її, для  ознайомлення з  нашими  користувачами,  принесла  завідувачка сільським клубом Оксана Іванівна Роля.  Вона розповіла про види вишивки,  які притаманні нашому Закарпаттю. 

 

________________________________________________________________________________

 22.05.2015

Участь фольклорного колективу "Нівроку" Перечинського РБК та вокально-інструментального гурту "Родина" у відбірковому етапі конкурсу "Загудеме вєдно в Рокаш-оркестра".

https://www.youtube.com/watch?v=31QFOjVABBE 

_________________________________________________________________________________

 22.05.2015

    З метою залучення молоді до читання, в рамках Всеукраїнської молодіжної акції «Україна читає», центральна районна бібліотека проінформувала студентів Перечинського професійно-технічного ліцею про методи, завдання акції, розповсюдили буклети «9 переваг читання», «Як навчитися швидко читати». Було привернуто увагу юнаків та дівчат до читання, не бути байдужим до книг, підвищити рівень інформаційної культури.

_________________________________________________________________________________

21.05.2015

20 травня 2015 року в Перечинському районному будинку культури було проведено навчання  з клубними та бібліотечними працівниками з питань пожежної безпеки та цивільного захисту. Навчання провели: головний інспектор Перечинського РС УДСНС України в Закарпатській області старший лейтенант служби ЦЗ - Джупіна Іван Васильович, провідний інспектор Перечинського РС УДСНС України в Закарпатській області майор служби ЦЗ - Кузнецов Валерій Євгенович та завідувач сектору ЦЗ Перечинської РДА - Шако Владислав Іванович. 
Після закінчення навчання начальником відділу культури Перечинської РДА  - Пекар М.І та провідним методистом Перечинського РБК - Мучичка  Г.Ю.була проведена нарада, на якій були висвітлені такі питання: організація виставки майстрів народної творчості в рамках проведення звітнього концерту художньої самодіяльності Перечинського району та організація гуртків художньої самодіяльності в клубних установах району.

_____________________________________________________________________________

20.05.2015

Бібліотека-філія с. Зарічово провела екскурсію у бібліотеці для діток з дитячого садочка, де юні читачі дізналися багато нового, цікавого та читали книжечки на природі.

_____________________________________________________________________________

18.05.2015

У рамках "Тижня планування сім`ї"у бібліотеці-філії c. Тур’я-Ремета було проведено інформаційну годину  "Плануй своє майбутнє" і оформлено тематичну поличку під такою ж назвою. Бібліотекарі розповсюджували  матеріали від програми "Здоров`я жінок України».

_______________________________________________________________________________________

18.05.2015

17 травня 2015 року в будинку культури села Зарічево пройшов творчий звіт колективів художньої самодіяльності присвячений Дню Матері. В концертній програмі взяли участь солісти  будинку культури  - Ангеліна Хінальська, Анастасія Шатан, Юлія Мошак, Андрій Лисименко; вокальний ансамль Зарічівської школи; танцювальний колектив "Крок до зірок" та багато інших.

_____________________________________________________________________________

15.05.2015

У Перечинськійцентральній районній бібліотеці відзначили День Європи в Україні, який згідно з Указом Президента щорічно відзначаємо у третю суботу травня. Увазі користувачів бібліотеки було організовано перегляд літератури «Європейський союз – крок на зустріч»; проведено інформаційну бесіду «Багатолика Україна» та віртуальну екскурсію країнами ЄС «Європейська інтеграція України».

_________________________________________________________________________________

15.05.2015

З нагоди відзначення  70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у клубі с. Новоселиця пройшов святковий концерт під гаслом «Ви – перемогли. Ми – пам’ятаємо!».

_________________________________________________________________________________

15.05.2015

На свято було запрошено ветерана війни М.Ю.Коцура, який поділився з присутніми своїми спогадами про далеку війну.Були запрошені хлопці-односельчани, які повернулися із зони АТО, а саме: Лібра Євген, Цифра Ярослав, Йолич Михайло, Дуран Михайло, Дуран Володимир, Сіка-Меліка Василь та рідні Готри Михайла, Лалакулич Івана, які на даний час перебувають на сході.

Мітинг, книжкова виставка "Дай, Боже, жити нам у мирний час" бібліографічний огляд "Війні немає забуття" святковий концерт у будинку культури.
 

________________________________________________________________________________

15.05.2015

 Образ матері – це символ добра на землі. Це символ Батьківщини, якій люди віддають найтепліші почуття, свою любов. Сільським клубом  села Полянська Гута спільно з бібліотекою проведено  свято до дня матері: «Ми матір називаємо святою». З цією метою оформлено виставку – знайомство : «Добрих маминих рук творіння». Всі глядачі отримали велике задоволення від концертної програми.   

_________________________________________________________________________________

13.05.2015

         13 травня 2015 року у відділі культури пройшла нарада з клубними працівниками району при заступнику голови райдержадміністрації М.І. Чомоляк. Нараду провела начальник відділу культури М.І. Пекар. Були розглянуті питання щодо підготовки і проведення звітного концерту колективів художньої самодіяльності і аматорів народної творчості та виставки виробів  народних умільців району; щодо підготовки і проведення святкових концертних програм до Дня захисту дітей; про розміщення культурно-мистецької тематики на WEB-сайті райдержадміністрації; про трудову і виконавську дисципліну працівників, тощо.

        М.І. Чомоляк акцентувала увагу на проведення масових заходів до Дня захисту дітей у всіх селах району та про те, що за підсумками 6-ти місяців клубні працівники звітуватимуть про пророблену роботу, піднімуть проблемні питання і розкажуть про матеріально-технічний стан своїх клубних установ.

       М.М. Горіна - в.о.начальника управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації провела роз’яснювальну роботу по призначенню субсидій.  

Начальник відділу культури                                                                     М. Пекар

___________________________________________________________________________

10 травня 2015 року в клубній установі села Т.-Ремети пройшов звітній концерт колективів художньої самодіяльності перед населенням, присвячений Дню Перемоги та Дню Матері.

___________________________________________________________________________

12.05.2015

10 травня 2015 року в сільському клубі с. Сімерки з успіхом пройшов творчий звіт колективів художньої самодіяльності села присвячений 70 річниці Перемоги та Дню Матері.

___________________________________________________________________________

12.05.2015

Свято матері і сімї

10 травня у центральному парку м. Перечин БФ «Центр громадських ініціатив» у співпраці з Перечинською центральною районною бібліотекою провеливуличну акцію, присвячену Дню матері і Дню сім’ї. Метою заходу було поінформувати молодь, сімейні пари, людей репродуктивного віку про правильне планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я, шкідливість абортів і застосування сучасних методів контрацепції. Свято проведено у рамках проекту «Майбутнє варто планувати» за підтримки програми «Здоровя жінок України».

_________________________________________________________________________________

12.05.2015

10.05.2015 року в сільському клубі с.Раково відбувся святковий концерт присвячений 70-й річниці Великої Перемоги та до дня Матері.

_________________________________________________________________________________

12.05.2015

Ми матір називаємо святою!

Образ матері – це символ добра на землі. Це символ Батьківщини, якій люди віддають найтепліші почуття, свою любов.                                                  

Бібліотека-філія села Полянська Гута спільно з сільським клубом провела свято до Дня матері «Ми матір називаємо святою». З цією метою оформлено виставку-знайомство  «Добрих маминих рук творіння». Учасниками гуртка художнього слова підготовлено та виконано інсценізацію уривка з оповідання О. Довженка «Мати».  

 

_________________________________________________________________________________

12.05.2015

Образ матері – це символ добра на землі. Це символ Батьківщини, якій люди віддають найтепліші почуття, свою любов.  Сільським клубом  села Полянська Гута спільно з бібліотекою проведено  свято до дня матері: «Ми матір називаємо святою». З цією метою оформлено виставку – знайомство : «Добрих маминих рук творіння». Учасниками художнього слова підготовлено та виконано інсценізацію уривка з оповідання О. Довженка «Мати».  

_________________________________________________________________________________

12.05.2015

8 травня в бібліотеці-філії с. Дубриничі-Берег було проведено інформаційну годину «Ви перемогли – ми пам’ятаємо!», присвячену  Дню перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. 

_________________________________________________________________________________

8 Травня в с. Тур’я Бистра були проведені урочистості, присвячені Дню Пам"яті та Примирення, а також перед день Перемоги. Святкування розпочалося в сільській бібліотеці – огляд книжкової виставки, присвяченій 70 – ти річчю Другої світової війни. Після чого було продовжено святкування на території ЗОШ біля пам’ятника загиблим воїнам - визволителям. Був проведений мітинг з покладання вінків та квітів. По закінченню мітингу, з активом села у складі сільського голови – Шкріба В.М. , голова осередку ветеранів – Штимак Михайло ІВ., зав. сільської бібліотеки – Рега Маряна Ів., зав. клубу – Діянич Сергій Мих. та користувачами бібліотеки, відвідали ветеранів: Романчак Марія Семенівна та Машкаринець Олена Василівна з вітальною програмою, та з врученням продуктових наборів, за сприяння приватного підприємця – Кишкан Любов Богданівни, за що їй велике спасибі. 

________________________________________________________________________________________________________________________

08.05.2015

«Допоки пам`ятаємо –живемо!» 

Під такою назвою бібліотекою-філією села Полянська Гута проведено бібліотечний урок до дня Перемоги. Присутні ознайомились з виставкою-пам`ять «Подвигу жити в віках», з молоддю проведено бібліографічний огляд  літератури «Рядки, обпалені війною». Гортаючи сторінки історії, нам є що згадати і є чим гордитись. І в цій знаменитій події кожне ім`я, кожен факт мають невмирущу особистість.

 

 

________________________________________________________________________________

08.05.2015

8 травня, в День пам’яті та примирення, в с.Зарічево бібліотека-філія у співпраці з активом села провела мітинг біля пам’ятника Воїнам визволителям під гаслом "1939-1945.Памятаємо. Перемагаємо".

________________________________________________________________________________

08.05.2015

Ніхто не забутий, ніщо не забуте!

До Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні у бібліотеці проведено цикл масових заходів. Представлена книжкова виставка «Подвигу жити в віках». Для молоді  проведений бібліографічний огляд художньої літератури про війну «Шляхами подвигу і слави». З учнями 7-8 класів проведено історичну годину пам’яті «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». З розповіді бібліотекаря діти дізналися про події найстрашнішої війни в історії людства, про людей, які були їх учасниками та вершителями, про жителів нашого села, які загинули під час війни, імена яких викарбовані на Обеліскові Слави.

Діти знайомились з  фотоальбомом, який містить автобіографію ветеранів війни села Т.-Пасіка, який знаходиться у бібліотеці.  Учні 2-4 класів прийняли активну участь у декламуванні віршів про Перемогу.

 

Завершив цикл заходів перегляд відеофільму «У бій ідуть одні старики». Всі присутні ділились враженнями від перегляду фільму.

__________________________________________________________________________

07.05.2015

Пам’ятаємо. Перемагаємо

До Дня пам’яті та примирення і 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні у бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо!», на якій представлені книги з фонду бібліотеки про ті трагічні сторінки історії нашого народу.Ми пам`ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам`ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об`єднані нації. Ми пам`ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам`ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

І нам завжди потрібно памятати про ті роки і розповідати дітям та молоді. З цією метою проводимо бібліографічний огляд літератури «Вклонімось величним тим рядкам».

_____________________________________________________________________________

07.05.2015

До відзначення 70-ї річниці трагічної  сторінки в історії нашого народу у бібліотеці-філії с. Туриця 7 травня було підготовлено виставку-спогад«Війна у пам’яті, біль у серці», проведено годину-пам’яті «Пам`ять, обпалена війною», та бібліографічний огляд літератури «Книга – живий свідок історії». Заходи проведені з метою донести до підростаючого покоління імена наших відважних співвітчизників, котрі віддали своє життя в ім’я Перемоги над фашизмом.

________________________________________________________________________________

07.05.2015

Сімейний конкурс "Книга пам`яті мого роду"

З нагоди відзначення 70 - ї річниці Перемоги у Другій світовій війні було проведено сімейний конкурс "Книга пам`яті мого роду".Конкурс проведено Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей, НБУ для дітей під патронатом Міністерства культури України. Перечинська районна бібліотека для дітей взяла активну участь у конкурсі, мета якого є  виховання у підростаючого покоління патріотичної свідомості ,  шанобливого ставлення до пам`яті про Перемогу  та ветеранів Другої світової війни.

За рішенням журі  І - го туру обласного Конкурсу ІІ-ге місце посіла активна користувачка нашої бібліотеки Тішкова Світлана Ярославівна,  учениця 7-го класу Сімерської ЗОШ І-ІІст. Їй було вручено диплом та приз. Також було нагороджено колектив дитячої бібліотеки  грамотою Управління культури за активну участь у проведенні конкурсу. 

_________________________________________________________________________________

30.04.2015

Районний семінар бібліотечних працівників

29 квітня у Перечинськійцентральній районній бібліотеці проведено районний семінар бібліотечних працівників на тему «Традиційні та інноваційні методи популяризації української літератури». Працівники центральної районної бібліотеки надали консультації для бібліотек-філій системи, після відбувся обмін досвідом та відео-перегляд для бібліотекарів «10 найкращих українських письменників».

________________________________________________________________________________

27.04.2015

Чорнобиль. Трагедія. Пам`ять

 У неділю, 26 квітня Україна відзначає 29-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Аварія на Чорнобильській АЕС увійшла в історію України як одна з найтяжчих трагедій XX століття, наслідки якої будуть позначатись на житті ще не одного покоління людей.

Того дня потужність радіоактивного викиду дорівнювала 300 Хіросімам. Із 30-кілометрової зони було евакуйовано понад 70 населених пунктів. За неофіційною статистикою, в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені внаслідок вибуху на атомній станції.  Працівники центральної районної бібліотеки підготували книжкову виставку «Чорнобиль. Трагедія. Пам`ять», провели з користувачами інформаційну годину «Чорнобиль не має минулого часу»,  а також відео-перегляд «Чорнобиль. Як це було…»

_________________________________________________________________________________

27.04.2015

27 квітня 2015 року клубним працівником села Т.-Бистра спільно з активом школи було організовано та проведено благодійну акцію "Відвідай ветерана" . Під час акції гуртківці сільського клубу мали змогу допомогти та поспілкуватися з ветеранами війни.

_________________________________________________________________________________

27.04.2015

Юним перечинцям показали повчальний фільм

Перегляд стрічки відбувся в читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки» в рамках проекту «Майбутнє варто планувати», у співпраці з БФ «Центр громадських ініціатив» за підтримки програми «Здоров’я жінок України».

Учасники заходу переглянути кінострічку «Шістнадцятирічна мати», яка у 2006 році була в номінації на премію «Prism Award» у категорії «Досягнення в телевізійному фільмі або міні-серіалі». Психологічна драма викликала масу різноманітних емоцій, почуття переживань за долю головної героїні, шістнадцятирічної дівчини на ім`я Джессі, яка завагітніла і була змушена відкласти в сторону всі свої мрії та бажання на власну реалізацію і присвятити себе майбутній дитині.

Під час обговорення фільму звучали різні думки, хтось вважав вчинок головної героїні правильним, хтось не підтримував такого способу вирішення проблеми. В цих питаннях допомогла розібратися практичний психолог Ховріна Наталія Омелянівна, яка обговорила цю проблему з психологічної точки зору і відповіла на запитання присутніх. 

_________________________________________________________________________________

24.04.2015
 
24 квітня в клубі села Сімер разом з бібліотекою проведено з учнями годину-спомин "Чорнобиль немає минулого часу".

_________________________________________________________________________________

20.04.2015

Еко-бібліо-акція «Ми люди, поки є природа!» 

До Дня довкілля Перечинська центральна районна бібліотека 17 квітняу міському парку провелаеко-бібліо-акцію «Ми люди, поки є природа!». До уваги громади м. Перечин бібліотека презентувала проект операції «Здай батарейку – збережи довкілля!».

Працівники бібліотеки роздавали інформаційні листівки, закликали та інформували громадян  про шкоду, яку завдає маленька батарейка довкіллю, коли її викинути разом з іншими відходами у смітник. Щоб уникнути цього негативного впливу, достатньо викидати використані батарейки не у смітник, а у спеціальні пункти збору, один з яких тепер розміщується і в центральній районній бібліотеці. І закликали всіх, хто вболіває за рідну землю, природу, за власне здоров`я та здоров`я своїх дітей, приносити у бібліотеку використані батарейки та розказувати про це іншим!

________________________________________________________________________________

16.04.2015 

"Світлий празник Великодня", під такою назвою проведено бесіду та переглянуто виставку пасхальних вишивок та писанок в клубній установі села Сімер.

________________________________________________________________________________

15.04.2015 

Ми люди, поки є природа! 

Перечинська центральна районна бібліотека до українського

         Дня довкілля  17 квітня  о 13.00 годині у міському парку проводить

еко-бібліо-акцію «Ми люди, поки є природа!». До уваги громади

         м. Перечин бібліотека презентує проект операції «Здай батарейку –

збережи довкілля!».

Працівники бібліотеки закликатимуть та інформуватимуть громадян  про шкоду, яку завдає маленька батарейка довкіллю, коли її викинути разом з іншими відходами у смітник. Щоб уникнути цього негативного впливу, достатньо викидати використані батарейки не у смітник, а у спеціальні пункти збору, один з яких тепер розміщується і в центральній районній бібліотеці.

Серед глобальних проблем людства одне з основних місць за своєю значимістю у розвитку цивілізації займають екологічні. На жаль, більшість населення планети не переймається ними, не задумується, що поступово знищуючи флору і фауну, забруднюючи воду, повітря, ґрунти, ми позбавляємо себе життєво необхідних умов існування, тобто знищуємо нашу Землю, а цим – і себе. Охорона навколишнього середовища – справа кожного, що потребує об`єднання зусиль щодо поліпшення екологічного просвітництва та виховання. 

Всі, хто вболіває за рідну землю, природу, за власне здоров`я та здоров`я своїх дітей, принесіть у бібліотеку використані батарейки та розкажіть про це іншим!

 

________________________________________________________________________________

10.04.2015

 Злочин без строку давності

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів, який відмічається 11 квітня, із метою вшанування пам’яті про громадян, які у роки Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, 10 квітня у центральній районній бібліотеці проведено експрес-інформацію «Злочин без строку давності». Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку і ознайомили учнів  з  літературою, розповіли про  статистичні дані, географію концтаборів, про умови утримання в’язнів, їх примусову працю та жахливі медичні експерименти.

_________________________________________________________________________________

   07.04.2015

      07 квітня 2015р.  начальник відділу культури райдержадміністрації М. Пекар провела щотижневу нараду при заступнику голови районної державної адміністрації М. Чомоляк з  директорами підпорядкованих відділу культури  установ: районний будинок культури – в.о. директора Л. Крижановська, централізована бібліотечна система – Л. Герцег, Перечинська дитяча музична школа – заступник директора К. Варга, Туря-Реметівська дитяча музична школа – Л. Скубенич.

Начальник відділу культури                                                                                                       М. Пекар

_________________________________________________________________________________

06.04.2015

Писанка мальована, з любовю подарована!

Скоро Великдень. У багатьох виникає бажання приготувати до свята подарунки рідним та близьким. А що може бути кращим подарунком, ніж писанка виготовлена своїми руками? Тільки теплі побажання від щирого серця, які ви скажете, даруючи маленьке кольорове диво. Подарувати писанку означає побажати щастя, здоров’я, добробуту.

6 квітня у Перечинській центральній районній бібліотеці кожен бажаючий мав змогу стати учасником майстер-класу по писанкарству, виготовити писанку своїми руками і забрати з собою.

________________________________________________________________________________

06.04.2015

«Славнаписанка на добрий час»

Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Пасха. Це дійсно Великий день! За українською традицією Великдень – найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напрочуд цікавих і поетичних народних звичаїв.

У бібліотеці-філії с. Тур`я-Поляна  проведено майстер-клас по писанкарству.З технологією виготовлення писанки, та  звичаями і обрядами ознайомила всіх присутніх постійний  користувач бібліотеки  Кучерява Віра Іванівна.Кожен учасник майстер-класу по завершенню тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг, і щиро вірив, що вона принесе родині взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров`я і благополуччя.

_______________________________________________________________________________

03.04.2015

В клубній установі села Сімер , спільно з бібліотечним працівником,  була проведена зустріч з  учасником АТО  - Скрип Русланом, який розповідав про події на сході України.

_________________________________________________________________________________

02.04.2015

Експрес-інформація

2 квітня у читальній залі районної бібліотеки проведено експрес-інформацію «Соціальний захист учасників АТО», під час якої бібліограф Тамара Константинова проінформувала користувачів про інформаційні матеріали, які зібрані у бібліотеці по соціальних пільгах для військовослужбовців АТО,  і з якими можна у бібліотеці ознайомитись. Також користувачі мали змогу подивитись відео-перегляд про події на сході України.

_________________________________________________________________________________

 

01.04.2015

У селі Порошково майже половина населення – роми, і вони також рівноправні користувачі бібліотеки-філії. Користуються комп’ютером та Інтернетом. Третього квітня діти ромської меншини були учасниками перегляду документального фільму про зону АТО "Неоголошена війна".

_________________________________________________________________________________

 31.03.2015

       31 березня 2015р.  у відділі культури Перечинського району проводилась щотижнева нарада з  директорами підпорядкованих відділу культури  установ: районний будинок культури – в.о. директора Л. Крижановська, централізована бібліотечна система – Л. Герцег, Перечинська дитяча музична школа – Ж. Янкович-Голеня, Туря-Реметівська дитяча музична школа – Л. Скубенич.  

На нараді обговорювалися питання:

-           про підготовку викладачів шкіл естетичного виховання до атестації;

-           про хід виконання розпорядження про благоустрій населених пунктів, проведення акції «Закарпаттю – чисте довкілля» та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території району. Всі директори подали звіти;

-           на виконання листів від управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Перечинського районного сектору, директорами були розроблені заходи щодо безпечного функціонування об’єктів по цивільному захисту та пожежній безпеці.

 

Начальник відділу культури                                                                                               М. Пекар

_________________________________________________________________________________

30.03.2015

Тренінг «Практична медіаграмотність» для бібліотекарів у Львові

27-28 березня у м. Львові Міжнародний благодійний фонд «Академія української преси» (АУП)  за підтримки програми «Бібліоміст» для   бібліотекарів публічних бібліотек  із  Львівської,  Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей провів тренінг  «Практична медіаграмотність».

Участь у тренінгу взяла працівник Перечинської центральної районної бібліотеки Василина Стегура. Учасникам тренінгу були запропоновані моделі практичної медіаосвіти та медіаграмотності, які можуть бути імплементовані у діяльність бібліотечних закладів.Під час тренінгу учасники отримали відповіді на наступні теоретичні та практичні запитання: «Медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасній Україні», «Cтруктура українського медіа ринку»,

«Технології критичного мислення: як сприймати і трактувати інформацію» та інші. Слухачі  здобули навички з аналізу медіатекстів, перевірки достовірності інформації та навчились самі проводити  заняття  з аналізу медіатекстів.

 

Під час заходу відбулась також дискусія «Як сьогодні просувати медіаграмотність у бібліотеці: залучення користувачів та налагодження партнерств».

________________________________________________________________________________

 27.03.2015

     27 березня в приміщенні Перечинського районного будинку культури проводилася нарада з  клубними та бібліотечними працівниками культури району,  в якій взяла участь заступник голови Перечинської райдержадміністрації Чомоляк М.І.

На нараді обговорювалися питання:

- про благоустрій населених пунктів та зокрема прилеглих територій бібліотек та клубів, особлива увага зверталася на виконання заходів і дотримання вимог пожежної безпеки культосвітніми працівниками;

- про участь працівників культури 8 квітня 2015 року в  аграрно-промисловій виставці– ярмарку до Великодніх свят;

- про проведення масових заходів в установах, зокрема патріотичної тематики та інші питання.

 

Начальник відділу культури                                                                                               М. Пекар

________________________________________________________________________________

27.03.2015

Тиждень дитячого читання

У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання "Єднаймося читацька країно!" бібліотека-філія  с. Порошково з користувачами дітьми провела конкурс "Впізнай казку",  літературний диліжанс "Книжковий дивосвіт" та брейн-ринг "Пізнаємо світ через книжку".

_______________________________________________________________________________

24.03.2015

23 березня 2015 року у місті Мукачеве фольклорний колектив Перечинського районного будинку культури «Нівроку», дитячий вокально-інструментальний гурт «Родина» та Валентин Маліков взяли участь у першому турі телевізійного проекту «Загудеме в’єдно в Рокаш-Оркестра!».

Для участі у наступному турі була відібрана учасниці «Нівроку» Мирослава Хававка, а учасниця гурту «Родини» Анастасія Дьомінова візьме участь у фінальному шоу – гала-концерті новоствореного Рокаш-Оркестра в Мукачівському замку.

Даний проект здійснюється за ініціативи лідера гурту «Рокаш» Віктора Янцо та підтримки управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації.

 

 

_________________________________________________________________________________

23.03.2015

Молодіжний кіно-сеанс у бібліотеці

Позбавлення небажаної вагітності: за чи проти, які її наслідки, як не допустити аборту – про ці та інші інтимні питання перечинська молодь говорила після перегляду тематичного фільму «Джуно»  у Перечинській центральній районній бібліотеці.

20 березня 2015 року працівники книгозбірні організували молодіжний кіно-сеанс та обговорення фільму за чашкою чаю. Після чого відбулась скайп-зустріч з лікарем-психологом Наталією Братасюк, якій присутні  мали змогу задати питання по темі небажаної вагітності та почути поради при подібних життєвих обставинах. Для всіх присутніх бібліотекарі приготували солодкі сюрпризи, які додали вечору атмосферу домашнього затишку та невимушеності у спілкуванні.

Захід було проведено у рамках проекту «Майбутнє варто планувати» за співпраці з БФ «Центр громадських ініціатив» при підтримці програми «Здоров’я жінок України».

 

 

________________________________________________________________________________

20.03.2015

Тиждень дитячого читання

         Під час шкільних весняних канікул традиційно проводиться Тиждень дитячого читання, який не лише не втратив свого значення, але й продовжує набувати особливого змісту для кожного учасника.

         У Перечинській районній бібліотеці для дітей розпочато Тиждень дитячого читання святом «Відкриваючи книгу – відкриваємо світ», у програму якого увійшли:

        -  перегляд відеофільмів «Історія книги», «Гришкины книжки»;

        -  інсценівка  «Давно знайомі»;

        -  вікторина «Кращий  читач казок»;

        -  конкурси «Заморочки  із бочки»,  «Юний ерудит»;

            Свято пройшло весело і жваво, в кінці заходу кожному учаснику роздано пам’ятку читача «Вчись і ти, як книгу берегти».

________________________________________________________________________________

19.03.2015

85-річчя Ліни Костенко

         19 березня 2015 року своє 85-річчя відзначила відома українська письменниця-шістдесятниця, поетеса Ліна Василівна Костенко. Вона здобула безмежну кількість прихильників завдяки своїйч удовій творчості, її поезія не звичайна. Ліна Костенко — одна з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань,бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито.

 

У читальній залі центральної районної бібліотеки було проведено поетичний марафон "Читаємо поезії Ліни Костенко" і користувачі мали змогу подивитись відео-презентацію про Ліну Костенко.

________________________________________________________________________________

19.03.2015

У клубній установі с. Сімер разом з бібліотекою з учнями 6-8 класів проведено інформаційну годину "Моя Карпатська Україна", а також переглянуто документальний фільм "Альтернативні уроки історії".

_________________________________________________________________________________

16.03.2015

Зустріч з учасником АТО, жителем села Ворочево Сергієм Ганичем, який зараз перебуває вдома на відпочинку, організувала працівник бібліотеки-філії с. Ворочево Ганна Гавришак. Учасники зустрічі підготували привітання своєму земляку-герою, якому було неймовірно приємно за такий візит.

_________________________________________________________________________________

16.03.2015

До 201-ї річниці з Дня народження Т. Г. Шевченка клубним та бібліотечним працівниками с. Сімер була проведена  виставка-перегляд "За сторінками Т. Г. Шевченка"з користувачами 6-8 класів. Присутні ознайомилися з творами Великого Кобзаря, та прочитали улюблені вірші поета.

_________________________________________________________________________________

12.03.2015

10 березня 2015 року у клубній установі с.Т.-Ремети відбулася зустріч з учасником воєнних дій АТО – Іваном Бабичем – військовим 128 – ї гірсько-піхотної окремої бригади. На передовій, в гарячих точках Іван воював 6 місяців. Всі присутні мали змогу більш детально почути, з уст очевидця, про події в зоні АТО. Молодь задавали питання про зброю, обмундирування, кухню і настрої наших бійців. 

 

З уст героя прозвучало, що вони і далі готові захищати українські землі. Жителі Т.-Ремети  пишаються, що мають таких Героїв.

_________________________________________________________________________________

12.03.2015

У клубі с. Сімер разом з працівниками бібліотеки, сільською радою та дитячого садка організовано і проведено зустріч з учасником АТО Зизич Михайлом, який розповідав про страшні події на сході України.

_______________________________________________________________________________

12.03.2015

12 березня 2015 року в малому залі Перечинського районного будинку культури пройшов  звітній підсумковий захід студентки-практикантки Ужгородського коледжу культури і мистецтв - Віри Мацеги, "Жінці вклонімося знов" присвячений Міжнародному Дню 8 Березня. 

________________________________________________________________________________

06.03.2015

У сільському будинку культури с. Порошково  відбувся концерт, за участю заслуженого артиста України Олександра Садварія та солістки обласної філармонії Мирослави Швах-Пекар, присвячений Героям Небесної сотні та учасникам бойових дій у зоні АТО. 

_________________________________________________________________________________

03.03.2015

Профорієнтаційна робота

 

03.03.2015 року в приміщенні центральної районної бібліотеки була проведена профорієнтаційна робота студентки Ужгородського коледжу культури і мистецтв Віри Мацеги, яка зараз проходить практику на базі Перечинського районного будинку культури.  Учням Перечинської гімназії була надана можливість більш детально ознайомитися з відділами коледжу та задати питання які їх цікавили.

  

________________________________________________________________________________

23.02.2015

22.02.2015 року в клубі с. Сімер була організована і проведена вистава релігійної тематики для сільських дітей, з якими проводилися різні ігри та конкурси, за які діти отримали подарунки. 

_________________________________________________________________________________

23.02.2015

21.02.2015 року біля каплички в с. Сімер проведена панахида присвячена Дню памяті Героїв Небесної Сотні. Масовий захід розпочато з хвилини мовчання загиблим і запалено свічки.

______________________________________________________________________________

ІНФОРМАЦІЯ

про виконання Програми  розвитку  культури  і  мистецтва  в районі  на  2014  рік

 

Рішенням  сесії  районної  ради  № 359 від  26.12.2013 р. «Про  Програму  розвитку  культури  і  мистецтва  в  районі  на  2014  рік»  затверджено Програму  розвитку  культури  і  мистецтва  в  районі  на  2014  рік.    В  заходах  Програм  передбачено  кошти    на  проведення  масових  заходів, участь  в  обласних, всеукраїнських, міжнародних  святах, фестивалях, а  також  на  покращення  матеріально – технічної  бази  установ  (поточні, капітальні  ремонти, реконструкції, реставрації), забезпечення  меблями, поповнення  книжковою  літературою  бібліотек  району, забезпечення  музичним  інструментарієм, ксероксно – копіювальною  технікою, сценічним  одягом,  музично – озвучувальною  і  дискотечною  апаратурою  закладів  культури, що  є  проблемними  питаннями  галузі.  Впродовж  багатьох  років  відділом  культури  ведеться  планомірна  робота  щодо  виділення  коштів  та  ремонту  даху  районного  будинку  культури,  районної  бібліотеки  для  дітей, пам’ятки  культури  районного  етнографічного  музею  «Лемківська  садиба  в  с. Зарічево,  сільських  клубів  та  бібліотек – філій: Туриця, Новоселиця, Липовець, Лікіцари, Ворочево;  капітального  ремонту  приміщень  Перечинської  дитячої  музичної  школи, вирішення  питання  ремонту  будівлі  колишньої  Тур’я – Реметівської  амбулаторії  під  дитячу  музичну  школу.  За  відсутності  коштів  працівники  установ  ремонтують  приміщення  господарським  методом.

        У 2014 році на програму коштів не виділялось.

На сьогоднішній день в районі   збережено  мережу  культосвітніх установ:

21 клубні установи; 

21 бібліотечні установи; 

2 дитячі музичні школи; 

1 народний етнографічний музей «Лемківська садиба» в с. Зарічево.

     Ці заклади сприяють розвитку культури і мистецтва в районі, збереженню і примноженню духовної спадщини народних традицій, звичаїв та обрядів, самодіяльної художньої творчості.

     У  2014 році   діяльність    культосвітніх  установ  району була  спрямована  на  покращення   роботи  галузі щодо якості  підготовки  і  проведення  культурно-мистецьких  заходів,  з  метою  забезпечення  духовного розвитку і  змістовного  дозвілля  краян,  естетичного виховання молоді, охорони і  збереження  культурної  спадщини, кадрового  забезпечення  культосвітніх установ, підвищення  рівня  освіти  і  культури  населення  району.

      В районі діють 5 колективів, яким присвоєно звання «народний» і один «зразковий»:

-          народний самодіяльний вокальний ансамбль «Вербиченька» будинку  культури  с. Зарічово (кер. Марія Магада);

-          народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль «Лемківчанка» будинку  культури  с. Зарічово (кер.Марія  Низовець);

-          народний самодіяльний вокальний квартет «Мелодія» Тур’я – Реметівської  дитячої  музичної  школи (кер. Надія Сигидін);

-          народний   самодіяльний  оркестр  народних інструментів  районного  будинку  культури (кер. Олена Короленко);

-          дитячий зразковий ансамбль танцю «Тур’янська долина» районного будинку культури, який базується  в  с. Тур’я –  Ремета (кер. заслужений  працівник  культури  України  Іван Пастеляк);

-          народний самодіяльний  ансамбль пісні  і  танцю  «Зорянка»  районного  будинку  культури, який  базується  в  с. Зарічево (керівник Вадим Бабінець).

      Протягом 2014 року   творчими  працівниками  районного  будинку культури були  підготовлені  і  проведені масові заходи:

02.01.2014 -  Новорічна казка для дітей «Марійка і ведмедик»;

12.01.2014 - Участь у  ІV обласному фестивалі колядницьких колективів «Коляди в Старому селі»;

19.01.2014 – Районне театралізоване свято  вертепів та колядницьких груп  «Коляди на Водохреща» с. Лумшори;

22.01.2014 – участь  у  підготовці  і  відзначенні  Дня Соборності України;

13.02. 2014 - проведення урочистих заходів з нагоди вручення багатодітним матерям району почесного звання України «Мати-героїня» (концертна програма);

14.02.2014 -  урочистості та святковий концерт, присвячені  Дню вшанування учасників дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістану;

11.03.2014 - святкове відзначення ювілеїв Великого Кобзаря з нагоди                200 - річчя від дня народження та 75 - річчя проголошення Карпатської України;

15.03.2014 – участь у V  відкритому фестивалі – конкурсі стрілецької пісні «Красне поле»;

24.04.2014 - Проведення урочистого вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з нагоди 28-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

27.04.2014 –Полонинський ведмідь-2014 «Веселуха в оба вуха»;

25.04.2014 – І - сольний концерт оркестру народних інструментів Перечинської ДМШ присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка;

08.05.2014 – проведення  мітингу – реквієму  до Дня Перемоги;

22.05.2014-  проведення  круглого столу   до  Дня  пам’яті жертв політичних репресій;

28.05.2014- участь у ХІІ обласному конкурсі Українського художнього слова ім. І.Ірлявського «Моя весна»;

01.06.2014 – дитяча розважальна програма до Дня захисту дітей «Ми – маленькі патріоти»;

12.06.2014 – урочистості до Дня медичного працівника;

23.08.2014 – урочистості з нагоди відзначення в районі 23 – ї річниці Незалежності Ураїни та Дня Державного Прапора України;

14.09.2014 – участь дитячого зразкового  ансамблю танцю  «Турянська долина» в обласному фестивалі «Словенська веселіца»;

26.09.2014 – урочисті збори та концертна программа, присвячені 25 – й річниці створення громадсько – політичної організації «Народний рух України  за перебудову»;

30.09.2014 - концертна програма, присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек, привітання працівників бібліотечної галузі;

21.10.2014- підведення підсумків чемпіонату району з футболу та нагородження переможців ( концертна програма);

27.12.2014 - мітинг – реквієм присвячений визволенню Закарпаття від німецько – фашистських загарбників;

13.11.2014 - лялькова вистава (м.Ужгород);

16.11.2014 -   конкурс духовної пісні « Божий дар»;

23.11.2014 -   міні-міс красунечка Перечина «Я частинка всесвіту»;

22.11.2014 -   мітинг-реквієм до річниці голодомору в Україні 1932-1933р.;

06.12.2014 -  благодійна акція, концертна програма «Подаруй тепло солдату»;

21.11.2014 -  бесіда за круглим столом «День гідності та свободи»;

17.12.2014 -  дитячий ранок  до  дня  Святого  Миколая «Пригоди у країні казок»;

28.12.2014 -  мюзикл «За двома зайцями»;

30.12.2014 -  новорічні щедрування.

     При  районному  будинку  культури  систематично працюють гуртки художньої самодіяльності:

- фольклорний колектив «Нівроку» ( кер. Є.Судаков);

- хор РБК (кер. Л. Керецман);

- студія « Сюрприз» (кер. А.Судакова);

- аматорський  театр гумору (кер. Є.Судаков).

      Робота клубних закладів координується методичним кабінетом районного будинку культури, в якому працюють 4 методисти за жанрами. Основною роботою працівників Перечинського районного методичного кабінету є співпраця з сільськими клубними  закладами. Методистами РБК згідно графіку здійснено виїзди в сільські установи з метою надання методичної допомоги з питань ведення документації, організаційної роботи, щодо створення колективів художньої самодіяльності.

      Щомісячно  проводяться  виробничі  наради.   Підготовлено методичну розробку «Інформаційно- методичні рекомендації для керівників закладів культури клубного типу». Зроблено графіки та довідки по наданню методичної та практичної допомоги  щодо  проведення  творчих звітів –конкурсів художньої самодіяльності, довідки проведення перевірок програм, які використовуються у вечірній та нічний час на вечорах відпочинку молоді в клубних установах району.

    З 18 лютого 2014 року методистами районного будинку культури  здійснювалась організаційно - підготовча робота  для проведення огляду - конкурсу  на  кращий  сільський  клубний  заклад  району, а з 06 серпня 2014 року  оргкомітетом районного будинку культури  в клубних установах  району було проведено районний огляд-конкурс,  оцінювання здійснювалось у відповідності із «Положенням про обласний огляд – конкурс клубних закладів у сільській місцевості».  25 серпня 2014року комісією були визначені переможці районного огляду- конкурсу, а саме:

    І місце- сільський клуб с. Вільшинки – завідувач ХоданичІ.І.;

    ІІ місце- сільський клуб с. Туря- Бистра- завідувач Діянич С.М.;

    ІІІ місце-сільський клуб с. Туря-Ремета- завідувач Роля О.І.

     24 жовтня був проведений обласний огляд-  конкурс  на  кращий  сільський  клубний  заклад  району, в якому СК с.Вільшинки   виборов  ІІІ місце.

   З метою розвитку народної творчості в закладах культури району  впродовж  2014  року  діяли- 112 клубних формуваннь,  з  них 46-  дитячих, у яких брали  участь—1148 учасників, з  них- 527 дітей.  В  картотеці  районного  будинку  культури  налічується  - 92 народних  умільців.  Було  проведено - 578  культурно – масових  заходів, з  них  для  дітей   - 189 . Протягом  року  відвідали  заходи  52582 чол., з  них -14562 дітей. 

     Згідно річних планів роботи клубних закладів проводились  заходи до  відзначення  державних  свят,  знаменних  та  пам’ятних  дат: Конституції  України, Незалежності  України, до Дня Соборності України, до  Дня  Державного  Прапора  України, Міжнародного жіночого дня, захисника Вітчизни, Міжнародного Дня сім’ї,  Міжнародного Дня  Матері, Дня людей  похилого  віку; звичаєво -  обрядових  свят:  новорічно – різдвяні заходи,  Великодні  та  молодіжно – розважальні  програми.  Стало  традицією серед сільського населення  проведення Днів сіл.

     З лютого по травень проведено творчі звіти  колективів художньої самодіяльності клубних установ району. Серед кращих можна відмітити звіт СК с.Вільшинки, СК с. Новоселиця, СБК  с.Зарічево.

     Організація дозвілля дітей та молоді є одним з основних напрямків роботи закладів культури  - центрів  дозвілля і естетичного виховання, де діти та молодь мають можливість розвивати і  реалізувати свої творчі здібності.  Молодь  бере  активну  участь  в  культурно – мистецьких заходах,  що  проводяться  в  селах,  районі, області  та  за  її  межами.  

            На  належному  рівні   представлено  вокально – хоровий,  фольклорний  жанри.   За відсутності спеціалістів – режисерів,  духовиків – інструменталістів  не достатньо розвиваються в клубних закладах драматичний  та  духовий  жанри.

            Активну  концертну  діяльність  ведуть  колективи  художньої  самодіяльності:  «Вербиченька», «Лемківчанка» с. Зарічово, вокальний ансамбль «Дубриницькі  самоцвіти» с. Дубриничі (кер. Л.Магада),  фольклорні  колективи: «Нівроку» Перечинського РБК (кер.Є.Судаков), «Раківчанка» с. Раково (кер. Г.Біган), зразковий дитячий ансамбль танцю «Тур’янська долина» РБК (кер. заслужений  працівник  культури  України  І. Пастеляк)  та  ін.    У більшості закладів культури району заплановані заходи проводяться і носять різноманітний характер. Колективи художньої самодіяльності постійно беруть участь у фестивалях, оглядах, обласних заходах. 

       У зв’язку з подіями, які відбувались у нашій країні протягом 2014 року (трагічні події на Майдані Незалежності у м. Київ, девять та сорок днів жалоби за полеглою Небесною Сотнею, анексія Криму тощо) більша частина запланованих та позапланових культрно-масових заходів у РБК та в клубних установах  були відмінені.   

     Тісно співпрацюємо з громадськими організаціями: культурно-освітніми товариствоами «Просвіта», «Лемківщина», з благодійними фондами «Опіка», «Центр громадських ініціатив», молодіжною радою та іншими.  Відділ культури тісно  співпрацює з  дирекцією  Ужгородського  коледжу  культури  і  мистецтв  Ужгородського  державного  музичного  училища  ім. Д. Задора, управлінням  культури  ЗОДА. Працівники  культури  району  систематично  підвищують  фаховий  рівень  на  семінарах, семінарах – практикумах, курсах підвищення кваліфікації. 

 

      Всі заходи, що проводяться в культосвітніх установах спрямовані на попередження злочинності, правопорушень, а також захист суспільної моралі, попередження шкідливих звичок серед дітей, виховання у них духовності, милосердя і добра,  які  систематично  висвітлюємо  на  сайтах,  в  районних  і  обласних  ЗМІ.

______________________________________________________________________________

14 лютого 2015 року у  клубній установі с.Вільшинки було проведено церемонію реєстрації шлюбу. У церемонії взяв участь фольклорний колектив села, керівник - завідувач клубом Ірина Ходанич, у виконанні якого прозвучали стародавні весільні пісні. 

_______________________________________________________________________________

13.02.2015

Під знаком Купідона

 

13 лютого центральна районна бібліотека провела бібліотечну вечірку «Під знаком Купідона», присвячену Дню Святого Валентина і проведену в рамках проекту «Майбутнє варто планувати», який реалізується Благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» у партнерстві з центральною районною бібліотекою за підтримки програми «Здоровя жінок України». Метою заходу було проінформувати молодь та молоді пари репродуктивного віку про планування сімї, збереження репродуктивного здоровя, статеві відносини та ефективне використання сучасних методів контрацепції. Участь у заході взяли заступник голови державної адміністрації Марина Чомоляк, начальники соціальних служб району, лікарі.

_______________________________________________________________________________

03.02.2015

З В І Т

про  роботу відділу  культури  Перечинської  райдержадміністрації за 2014 рік

 

Відповідно до Закону України «Про культуру» відділом культури, установами культури району докладаються зусилля для реалізації державної політики в галузі культури, створення умов для організації культурного, інформаційно-освітнього обслуговування населення.

 В цій роботі відділ культури райдержадміністрації керується законами, постановами та розпорядженнями Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, дорученнями, розпорядженнями центральних та місцевих органів влади з питань культури та духовності.

            Згідно плану роботи відділу культури на 2014 рік, наказів, листів управління культури облдержадміністрації, розпоряджень і листів райдержадміністрації, районної ради проведено підсумкову нараду з культосвітніми працівниками за 2013 рік, щомісячні, щотижневі наради з працівниками та керівниками централізованої бібліотечної системи, районного будинку культури, шкіл естетичного виховання – Перечинської і Т.-Реметівської дитячих музичних шкіл, клубними установами району з питань планування роботи, проведення масових заходів, семінарів, семінарів-тренінгів, з питань за дотриманням трудової виконавської дисципліни, з питань, що розглядались на нарадах управління культури облдержадміністрації,  райдержадміністрації, за наслідками перевірок районного управління юстиції, юридичного сектору райдержадміністрації, державної інспекції з праці і аналізували роботу установ за поточні місяці.

            Відділом культури проведено атестацію викладачів Перечинської і Т.-Реметівської дитячих музичних шкіл атестаційними комісіями І-го і ІІ-го рівнів. 

          Ведеться   контроль  за  раціональним  використанням  бюджетних  коштів  та  економією  енергоносіїв. Заробітна  плата  працівникам  відділу  культури  виплачується  вчасно,  відповідно  встановленим  термінам  до  колективної  угоди.  Заборгованість  по  виплаті  заробітної  плати  та  оплати  енергоносіїв  станом  за  2014 рік відсутня.  Здійснюються  заходи  по  не виникненню  дебіторської  заборгованості,  яка  також  відсутня.  Проведено  тендерні  процедури  закупівлі  природного  газу  в  одного  учасника.

          Для  повноцінного  функціонування  культосвітніх  установ  і  покращення  їх  матеріально – технічної  бази  відділом  культури  розроблено і затверджено рішеннями районної ради наступні  програми:

-  «Програма  розвитку  культури  і  мистецтва  в  районі  на  2014  рік»;  - «Програма  «Розвиток  бібліотек  як  інформаційних  і  культурних  центрів»  Перечинського  району  на  2014  рік»;

- «Програма  підтримки  розвитку  Перечинської  дитячої  музичної  школи  на  2014 рік»;

- «Програма  підтримки  розвитку  Тур’я – Реметівської   дитячої  музичної  школи  на  2014 рік».

         Подано  пропозиції  до  Програми  економічного  і  соціального  розвитку  Перечинського  району  на  2014  рік,  а  також  перелік  об’єктів галузі культури, що потребують  першочергових та другочергових капітальних ремонтівреставрацій.

     В  заходах  Програм  передбачено  кошти    на  проведення  масових  заходів, участь  в  обласних, всеукраїнських, міжнародних  святах, фестивалях, а  також  на  покращення  матеріально – технічної  бази  установ  (поточні, капітальні  ремонти, реконструкції, реставрації), забезпечення  меблями, поповнення  книжковою  літературою  бібліотек  району, забезпечення  музичним  інструментарієм, ксероксно – копіювальною  технікою, сценічним  одягом,  музично – озвучувальною  і  дискотечною  апаратурою  закладів  культури, що  є  проблемними  питаннями  галузі.  Впродовж  багатьох  років  відділом  культури  ведеться  планомірна  робота  щодо  виділення  коштів  та  ремонту  даху  районного  будинку  культури,  районної  бібліотеки  для  дітей, пам’ятки  культури  районного  етнографічного  музею  «Лемківська  садиба  в  с. Зарічево,  сільських  клубів  та  бібліотек – філій: Туриця, Новоселиця, Липовець, Лікіцари, Ворочево;  капітального  ремонту  приміщень  Перечинської  дитячої  музичної  школи, вирішення  питання  ремонту  будівлі  колишньої  Тур’я – Реметівської  амбулаторії  під  дитячу  музичну  школу.  За  відсутності  коштів  працівники  установ  ремонтують  приміщення  господарським  методом.

       У  звітному  році  було  виділено  і  освоєно  300,0 тис. грн.. із  обласного  бюджету  і  200,0 тис. грн.  із  районного  бюджету  на  капітальний  ремонт  фальш - даху   районного  будинку  культури.  Роботи  по  проведенню  капітального  ремонту  м’якої   покрівлі  даху  плануємо  продовжити  у  2015  році.

    У 2014 році на галузеві  програми коштів не виділялось.

     Представники  відділу  культури  взяли участь у розподілі випускників Ужгородського державного музичного училища імені Д. Задора та Ужгородського коледжу культури і мистецтв, з якими тісно співпрацюємо.

Спільно з директорами підпорядкованих відділу культури культосвітніх установ створюємо кадровий резерв працівників.

На сьогоднішній день в районі   збережено  мережу  культосвітніх установ:

21 клубні установи; 

21 бібліотечні установи; 

2 дитячі музичні школи; 

1 народний етнографічний музей «Лемківська садиба» в с. Зарічево.

     Ці заклади сприяють розвитку культури і мистецтва в районі, збереженню і примноженню духовної спадщини народних традицій, звичаїв та обрядів, самодіяльної художньої творчості.

    У  2014 році   діяльність   клубних  установ  району була  спрямована  на  покращення   роботи  галузі щодо якості  підготовки  і  проведення  культурно-мистецьких  заходів,  з  метою  забезпечення  духовного розвитку і  змістовного  дозвілля  краян,  естетичного виховання молоді, охорони і  збереження  культурної  спадщини, кадрового  забезпечення  культосвітніх установ, підвищення  рівня  освіти  і  культури  населення  району.

            В районі діють 5 колективів, яким присвоєно звання «народний» і один «зразковий»:

-          народний самодіяльний вокальний ансамбль «Вербиченька» будинку  культури  с. Зарічово (кер. Марія Магада);

-          народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль «Лемківчанка» будинку  культури  с. Зарічово (кер.Марія  Низовець);

-          народний самодіяльний вокальний квартет «Мелодія» Тур’я – Реметівської  дитячої  музичної  школи (кер. Надія Сигидін);

-          народний   самодіяльний  оркестр  народних інструментів  районного  будинку  культури (кер. Олена Короленко);

-          дитячий зразковий ансамбль танцю «Турянська долина» районного будинку культури, який базується  в  с. Тур’я –  Ремета (кер. заслужений  працівник  культури  України  Іван Пастеляк);

-          народний самодіяльний  ансамбль пісні  і  танцю  «Зорянка»  районного  будинку  культури, який  базується  в  с. Зарічево (керівник Вадим Бабінець).

     Протягом 2014 року   творчими  працівниками  районного  будинку культури були  підготовлені  і  проведені масові заходи:

02.01.2014 -  Новорічна казка для дітей «Марійка і ведмедик»;

12.01.2014 - Участь у  ІV обласному фестивалі колядницьких колективів «Коляди в Старому селі»;

19.01.2014 – Районне театралізоване свято  вертепів та колядницьких груп  «Коляди на Водохреща» с. Лумшори;

22.01.2014 – участь  у  підготовці  і  відзначенні  Дня Соборності України;

13.02. 2014 - проведення урочистих заходів з нагоди вручення багатодітним матерям району почесного звання України «Мати-героїня» (концертна програма);

14.02.2014 -  урочистості та святковий концерт, присвячені  Дню вшанування учасників дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістану;

11.03.2014 - святкове відзначення ювілеїв Великого Кобзаря з нагоди                200 - річчя від дня народження та 75 - річчя проголошення Карпатської України;

15.03.2014 – участь у V  відкритому фестивалі – конкурсі стрілецької пісні «Красне поле»;

24.04.2014 - Проведення урочистого вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з нагоди 28-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

27.04.2014 –Полонинський ведмідь-2014 «Веселуха в оба вуха»;

25.04.2014 – І - сольний концерт оркестру народних інструментів Перечинської ДМШ присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка;

08.05.2014 – проведення  мітингу – реквієму  до Дня Перемоги;

22.05.2014-  проведення  круглого столу   до  Дня  пам’яті жертв політичних репресій;

28.05.2014- участь у ХІІ обласному конкурсі Українського художнього слова ім. І.Ірлявського «Моя весна»;

01.06.2014 – дитяча розважальна програма до Дня захисту дітей «Ми – маленькі патріоти»;

12.06.2014 – урочистості до Дня медичного працівника;

23.08.2014 – урочистості з нагоди відзначення в районі 23 – ї річниці Незалежності Ураїни та Дня Державного Прапора України;

14.09.2014 – участь дитячого зразкового  ансамблю танцю  «Турянська долина» в обласному фестивалі «Словенська веселіца»;

26.09.2014 – урочисті збори та концертна программа, присвячені 25 – й річниці створення громадсько – політичної організації «Народний рух України  за перебудову»;

30.09.2014 - концертна програма, присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек, привітання працівників бібліотечної галузі;

21.10.2014- підведення підсумків чемпіонату району з футболу та нагородження переможців ( концертна програма);

27.12.2014 - мітинг – реквієм присвячений визволенню Закарпаття від німецько – фашистських загарбників;

13.11.2014 - лялькова вистава (м.Ужгород);

16.11.2014 -   конкурс духовної пісні « Божий дар»;

23.11.2014 -   міні-міс красунечка Перечина «Я частинка всесвіту»;

22.11.2014 -   мітинг-реквієм до річниці голодомору в Україні 1932-1933р.;

06.12.2014 -  благодійна акція, концертна програма «Подаруй тепло солдату»;

21.11.2014 -  бесіда за круглим столом «День гідності та свободи»;

17.12.2014 -  дитячий ранок  до  дня  Святого  Миколая «Пригоди у країні казок»;

28.12.2014 -  мюзикл «За двома зайцями»;

30.12.2014 -  новорічні щедрування.

     При  районному  будинку  культури  систематично працюють гуртки художньої самодіяльності:

- фольклорний колектив «Нівроку» ( кер. Є.Судаков);

- хор РБК (кер. Л. Керецман);

- студія « Сюрприз» (кер. А.Судакова);

- аматорський  театр гумору (кер. Є.Судаков).

      Робота клубних закладів координується методичним кабінетом районного будинку культури, в якому працюють 4 методисти за жанрами.       

         Основною роботою працівників Перечинського районного методичного кабінету є співпраця з сільськими клубними  закладами. Методистами РБК згідно графіку здійснено виїзди в сільські установи з метою надання методичної допомоги з питань ведення документації, організаційної роботи, щодо створення колективів художньої самодіяльності.