Туризм та рекреація. Загальний огляд

        
_________________________________________________________________

        Відповідно до листа Київської ТПП, з метою стимулювання експорту та розширення послуг для підприємців райдержадміністрація інформує про нові можливості для участі підприємств у міжнародних програмах:

1.Австрійська програма партнерства «Україна – Австрія: експорт у країни ЄС», зі стажуванням у Відні. Програма включає в себе навчання в Києві з австрійськими експертами.

2.Служба старших експертів (SES, Бонн)  - суспільно корисне об»єднаннях  німецької економіки, яка надає експертну допомогу в усьому світі з метою сприяння співпраці та розвитку. З їхньої допомоги підприємства можуть запросити для рішення конкретних технологічних або комерційних завдань досвідченого німецького експерта, який буде працювати на підприємстві від трьох тижнів до декількох місяців на добровільній та безоплатній основі.

За більш детальною інформацією просимо звертатися в управління економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації: тел.21030 (конт. особа Пузакулич О.) або у Центр бізнес-освіти Київської ТПП: тел.(044) 235-82-96 (конт. Особа Засульська Л.).

Загальна довідкова інформація

Населення – 31,5 тис. чол.

Територія – 626 кв. км (5,1 відсотка території області).

Знаходиться у північно-західній частині Закарпаття.

Найвища точка – 1472 м над рівнем моря

Найнижча точка – 153 м над рівнем моря

Відстань до Києва – 840 км

Відстань до обласного центру м. Ужгород – 20 км

Відстані до найближчих європейських столиць:
      до Будапешта – 350 км;
      до Братислави – 510 км;
      до Варшави – 570 км;
      до Белграда – 605 км;
      до Праги – 740 км;
      до Бухареста – 800 км.
 

Перечинський район – мальовничий регіон Закарпатської області, який має унікальне географічне розташування. На заході межує зі Словацькою Республікою, на півночі –  з Великоберезнянським і Воловецьким районами, на сході – зі Свалявським і Мукачівським, на заході  і  півночі – з Ужгородським  районами  Закарпаття.

Рельєф території Перечинщини середньогірськиий, густо помережений ріками і потоками. Перепад висот – 505 метрів: Перечин – 150 метрів над рівнем моря, с.Липовець – 655 метрів над рівнем моря. У районі  одне з вузьких міжгірських знижин – Перечин – Липчанське, що пролягає смугою між Полонинським і Вігорлато-Гутинським хребтами, де зливаються ріки і утворюють 3 лійкуваті улоговини (Перечинську, Свалявську, Довжанську).

Перечинщину прикривають високі гірські хребти:

з півдня – Синаторія, Липова Скала, Маковиця;

з півночі – Песиголовець, Стінка, Полонина Руна.

Найвища точка  регіону Полонина Руна (1472 м.н.р.м.). Основні вершини – Менчул (1295 м.н.р.м), Високий Вер (1413 м.н.р.м.), Рівний Плай (1228 м.н.р.м.).  Тут беруть  початок основні ріки району – Тур’я, Лютянка,  Туричка. Довкола Полонини справжнє намисто водоспадів. Шипот – найбільш потужний водоспад Закарпаття.

Природа Перечинського району живописна і різноманітна. Низовину займають поля, луки. Пологі схили вкриті лісом, здебільшого букової породи.

У Перечині зливаються ріки Уж і Тур’я, в селі Тур’я-Ремета – Тур’я і Туричка, в селі Дубринич – Уж і Лютянка.

Район багатий корисними копалинами, в тому числі мінеральними джерелами і свердловинами, з перспективою використання яких розшириться коло оздоровчих закладів

Туристично-рекреаційний потенціал району є значним. Населені пункти розташовані в гірських долинах, які сполучені між собою шосейними дорогами. Це сприяє розвиткові сільського зеленого туризму. На території району готові прийняти і розмістити туристів 26 сільських садиб, де пропонується найрізноманітніший спектр послуг. Серед них – катання верхи на конях, риболовля в ставках та річках. За домовленістю з господарем садиби для туристів влаштовуються екскурсії.

За сприяння інвесторів є можливість відновити вузькоколійні “гірські трамваї”, які залишилися у спадок з часів Австро-Угорщини і проходять мальовничими куточками району. Значні резерви на Перечинщині є для розвитку альпінізму, дельтапланеризму та інших екстремальних видів спорту і туризму. Цілком реальною є перспектива відкрити оглядові вертолітні лінії для туристів “Ужгород – полонина Руна”, “Ужгород – Шипот (с. Тур’я Поляна)”, “Ужгород – Воєводино (с. Тур’я Пасіка)”.

Мальовничі краєвиди і рослинність, лісисті гори і гірські потоки, чисте повітря і прирічкова долина, працьовиті люди та унікальне географічне розташування є сприятливою умовою для розвитку сільського туризму та розбудови туристично-рекреаційної галузі.

Наш регіон відкритий для співпраці та всебічного взаємовигідного співробітництва з усіма, хто приходить до нас із добрим серцем та чистими намірами.

Районні свята

1.  „ Перечинщина скликає таланти”.

2.  „ З народних джерел ”

3.  „ Вертеп ”

4.  Новорічні дитячі ранки, щедрування

5.  День Святого Валентина, День захисника Вітчизни

6.  Міжнародний жіночий день 8-го Березня

7.  День Перечина (остання неділя травня)

Мальовничі краєвиди і рослинність, лісисті гори і гірські потоки, чисте повітря і прирічкова долина, працьовиті люди та унікальне географічне розташування є сприятливою умовою для розвитку сільського туризму та розбудови туристично-рекреаційної галузі.

Наш регіон відкритий для співпраці та всебічного взаємовигідного співробітництва з усіма, хто приходить до нас із добрим серцем та чистими намірами.

 


СУЧАСНИЙ СТАН, АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В ПЕРЕЧИНСЬКОМУ РАЙОНІ

Перечинський район – мальовничий регіон Закарпатської області, який має унікальне географічне розташування. На заході межує зі Словацькою республікою, на півночі з Великоберезнянським і Воловецьким районами, на сході зі Свалявським і Мукачівським, на заході і півночі – Ужгородським районами Закарпатської області. Завдяки геополітичному розташуванню і природно-кліматичним особливостям, район має надзвичайно сприятливі умови для розвитку туризму і оздоровлення людей.

Район багатий корисними копалинами, в тому числі мінеральними джерелами і свердловинами, з перспективою використання бяких розшириться коло оздоровчих закладів. 
Перечинський район за своїми фізико-географічними, кліматичними, природно-ресурсними та соціально-економічними умовами відноситься до територій, найбільш сприятливих для розвитку туризму й рекреації. Основними чинниками для успішної туристично-рекреаційної діяльності на території району є: сприятливі кліматичні умови; унікальні й різноманітні туристично-рекреаційні ресурси; наявні природно-рекреаційні зони; культурна та архітектурна спадщина; вдале економіко-географічне розташування. В регіоні розвинені майже всі види рекреаційної діяльності: оздоровлення, відпочинок та дозвілля; пропозиція різних видів туризму, як активних так й культурологічних.

Туристично-рекреаційний потенціал району є значним. Населені пункти розташовані в гірських долинах, які сполучені між собою шосейними дорогами.

Краєвиди і рослинність, лісисті гори і гірські потоки, чисте повітря і прирічкова долина, працьовиті люди та унікальне географічне розташування є сприятливою умовою для розвитку сільського туризму та розбудови туристично-рекреаційної галузі.

Мережа туристично-рекреаційних та готельних закладів нараховує 10 об’єктів, що дозволяє одночасно розмістити близько 900 осіб, а це на 24 відсотки більше, ніж у 2004 році. Триває нове будівництво, формується відповідна інфраструктура.

На території району розміщено такі туристично-рекреаційні об”єкти: лікувально-оздоровчий комплекс “Полонина”, ЛОК "Полонина ДБК-3" оздоровчо-лікувальний комплекс “Дубриничі-Карпати”, дитячо-оздоровчий табір “Зв`язківець”, дитячо-оздоровчий заклад “Барвінок”, база відпочинку “Воєводино”, база відпочинку “Лумшори” мотель-ресторан “Турянська долина” та мотель-ресторан “Берізка”, база відпочинку “Шиповець”, гірськолижна база «Новоселиця», кінно-спортивна база “Фаворит”, мисливська садиба «Лумшори», мисливська садиба «Шипот».