а Untitled Page

Правова освіта населення

Розпочато правопросвітницьку кампанію «Я маю право бути присяжним».

У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" розпочато правопросвітницьку кампанію «Я маю право бути присяжним».

Мета кампанії – інформування громадян України щодо передбаченої Конституцією України можливості здійснювати правосуддя через присяжних та заохочення їх до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею першої інстанції.


Безоплатна правова допомога учасникам бойових дій 

Кожен учасник бойових дій, які всі громадяни, може отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає надання правової інформації, правових консультацій та роз`яснень, складання правових документів (звернень, довідок, запитів тощо), крім процесуальних, допомогу в доступі до вторинної правової допомоги. 

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також особи, які звернулися за отриманням такого статусу, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка включає складання процесуальних документів, захист від обвинувачення, представництво інтересів особи в судах та інших державних органах.

За безоплатною правовою допомогою звертайтесь у Перечинське бюро правової допомоги за адресою: м. Перечин, вул. Ужгородська, 43.

 

Тел. (03145) 2-34-57.  

 


 

Доброго дня! Мій сусід орендує земельну ділянку вже декілька років, але тиждень тому до нього приїхали невідомі люди з документами і заявили що віднині вони є орендарями. Він звернувся до поліції, там зареєстрували заяву і більше нічого. Цього року я теж планував взяти землю в оренду, але тепер  побоююсь. Підкажіть, як бути?

Петро Василишин

Що таке  самовільне зайняття земельної ділянки?

Це дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Що таке подвійна державна реєстрація права оренди земельних ділянок ?

Нагадаю, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки підлягають обов’язковій державній реєстрацій.

Подвійна державна реєстрація права оренди земельних ділянок - це наявність двох зареєстрованих прав оренди за різними орендарями.

Як запобігти подвійній реєстрації ?

Перед укладанням договору оренди земельної ділянки та державною реєстрацію цього права рекомендую попередньо отримати витяг з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку задля того, щоб володіти повною інформацію.

Як захистити своє право?         

Законодавство передбачає два шляхи  захисту -  у досудовому  та судовому порядку.

Досудовий порядок передбачає звернення до:

 • правоохоронних органів;
 • Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України;
 • регіональних оперативних штабів, які працюють у режимі оперативного реагування на спроби рейдерських захоплень земель або вирощеного врожаю. Контакти штабів шукайте  на сайті Головного територіально управління юстиції у Вашій області;
 • мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги з метою повідомлення про факт рейдерської атаки та консультування щодо подальших дій;

Крім того, реальний власник земельної ділянки може звернутися  до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій, яка невідкладно реєструється  в базі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Які скарги розглядає Комісія?

Мін’юст розглядає скарги:

 • на рішення державних реєстраторів про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
 • на рішення, дії або бездіяльність Головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України (з питань розгляду скарг, які належать до їх компетенції).

Проте, до компетенції Міністерства юстиції України не відноситься розгляд скарг:

 • на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, коли таке право набуто на підставі рішення суду;
 • коли наявний судовий спір;
 • розгляд скарг на реєстраційні дії, проведені на підставі рішення суду. 

Який порядок і форма подачі скарги до Комісії Мін’юсту?

Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб`єкта державної реєстрації прав або територіального органу Міністерства юстиції України подається особою, яка вважає, що її права порушено. Скарга подається за формою, встановленою законом. Вимоги до оформлення скарги розміщені на сайті Міністерства: https://minjust.gov.ua/m/4626

Звертаю увагу, скарга, подана без урахування зазначених вимог, Комісією по суті не розглядається!

Які строки звернення до Комісії?  

 • 60 календарних днів  на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб`єкта державної реєстрації;
 • 15 календарних днів на рішення дії або бездіяльність територіальних органів Мін’юсту.

Відлік часу починається від дня прийняття рішення або з дня коли особа могла дізнатися про порушення її прав.

Які строки розгляду?

Загальний строк розгляду та вирішення скарги – до 45 календарних днів з моменту надходження скарги.  

Комісія готує висновок протягом 2-3 тижнів, на підставі якого Мін’юст приймає рішення у формі наказу.

Рішення надсилається скаржнику протягом 3-х робочих днів з дня його прийняття. Особа, яка звернулась зі скаргою, не згодна з рішенням Міністерства юстиції України, вона може звернутись до суду.

 

Коли може бути відмовлено у розгляді скарги?  

Існує низка випадків, коли Мін’юст може відмовити у розгляді скарги, та випадки, коли закон зобов’язує відмовити у задоволенні скарги. Найчастіше підставою  є  недотримання  встановлених законом вимог до оформлення скарги.

 

Куди можна звернутись за консультацією з питань діяльності Комісії Мін’юсту?

Необхідну інформацію та контакти можна знайти на офіційному веб-сайті Міністерства за посиланням: https://minjust.gov.ua/pages/commission_civil_register.

 

Як захистити своє право через суд?

Особа, чиї права порушено, може звернутися до суду з позовом про скасування рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав та з  позовом про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки.

До якого суду звертатись?  

 • До господарського суду, якщо сторонами спору є юридичні особи та\або громадяни – суб’єкти  підприємницької діяльності.
 • До адміністративного суду, якщо оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, компетентних у сфері земельних правовідносин.
 • всі інші  випадки до судів загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.

 

Відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки?

Громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність за самовільне зайняття земельних ділянок.

 

Самовільне зайняття земельної ділянки тягне за собою накладення штрафу

на громадян від 170 до 850 грн

на посадових осіб від 340 до 1700 грн

Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, карається:

штрафом від 3400 до 5100 грн

або арештом  на строк до 6 місяців

Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за самовільне зайняття земельної ділянки або самочинне будівництво або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, карається:

обмеженням волі на строк від 2 до 4 років

або позбавленням волі на строк до 2 років

Самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці,яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику карається:

штрафом від 5100 до 8500 грн

або арештом на строк до 6 місяців,

або обмеженням волі на строк до 3 років

Самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, або вчинене особою, раніше судимою за такий саме злочин або за самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці карається:

позбавленням волі на строк від 1 до 3 років

 

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 


 

Згідного з  постановою ЦВК 13 вересня 2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси” визначено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, а саме:

1. Тимчасова зміна місця голосування громадянина України, який має право голосу на виборах або референдумі (далі – виборець), передбачає зміну виборчої дільниці (дільниці для голосування), до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю (дільницю для голосування) без зміни його виборчої адреси.

2. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця (далі – заява) приймається органом ведення Реєстру:

за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

3. У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності такої інформації в пред’явленому документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України), його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів (повторного голосування) або референдуму, чи номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).

4. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

5. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

6. При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

7. Якщо заява не містить даних, необхідних для прийняття відповідного рішення, та неможливо усунути ці недоліки під час її приймання, вона невідкладно повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями.

Порядок розгляду звернень громадян про тимчасову зміну місця голосування

1. Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування (з 31 грудня 2018 року до 25 березня 2019 року).

2. Включення заявника до Державного реєстру виборців (далі — Реєстр) та право голосу на виборах.

Перевірити своє включення до Реєстру можна особисто звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців або через Особистий кабінет виборця www.drv.gov.ua.

3. Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення за встановленою формою.
4. Про отримання посвідчення виборець розписується в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця голосування виборця.
 

За додатковою інформацією або роз’ясненням звертайтеся до відділу ведення Державного реєстру виборців, який знаходиться у приміщенні Перечинської районної ради (пл.Народна, 16, каб. 110) або за тел. 2-31-83.


 

Планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення. 

17 грудня 2018 року при Надії Девіцькій -  голові районної МКМР з правової освіти населення – керівнику апарату Перечинської райдержадміністрації відбулося планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

На порядок денний виносилось ряд питань: «Підсумки проведення Всеукраїнського тижня права» , «Контроль за виконанням попередніх рішень»,

«Про  затвердження  плану  роботи  районної  МКМР  з правової освіти

населення на 2019 рік».

Членами МКМР  з правової освіти населення  поінформовано про проведену  правоосвітню  роботу в рамках  Всеукраїнського тижня права.

Підсумовуючи, Надія Девіцька  наголосила на необхідності подальшої співпраці задля підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.


Мін’юст зацікавився якістю нотаріальних послуг для закарпатців, які проживають у селі 

Нині багато українців не мають повноцінного доступу до послуг Міністерства юстиції. Про онлайн сервіси відносно наших дідусів і бабусь говорити не доводиться. Більшості стареньких людей з сіл складно осягнути сучасні технології. Є багато сіл, куди й мобільний зв’язок доходить з проблемами, не кажучи про інтернет.

В Україні близько 30 тисяч населених пунктів. 29 тисяч – села і селища, де живе майже третина українців – 13 мільйонів. Значна частина населення українських сіл – люди старшого віку. З 11,7 мільйонів пенсіонерів близько 5 млн. проживають саме у селах. У досить значній кількості районів взагалі немає державних нотаріусів – майже чверть жителів сільської місцевості не мають нормального доступу до нотаріальних послуг. Вони не можуть оформити землю, скласти заповіт чи подарувати своє майно нащадкам. При цьому щорічно оформлюється близько 1 мільйона спадкових справ.

Що стосується Закарпаття, то статистичні дані по нашій області свідчать, що в державних нотаріальних конторах наявні 5 вакантних посад нотаріусів. У Перечинському та Великоберезнянському районах узагалі вакантні всі посади державних нотаріусів.

Міністерство юстиції України хоче зробити послуги для людей більш якісними та наблизити їх до кожного громадянина. З цією метою було розроблено Законопроект 9140, який передбачає нову категорію працівників органів юстиції для здійснення окремих нотаріальних дій – «Уповноважених Осіб». Вони працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах. Фактично – це діючі працівники головних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і лише після того отримають повноваження. Уповноважені особи будуть надавати обмежений перелік нотаріальних послуг, таких як: оформлення спадщини, дарування, договорів довічного утримання, посвідчення копій документів, видача свідоцтв про народження і смерть, із територіальною прив’язкою до місця здійснення послуги, жителям віддалених сіл та селищ.

З останньою редакцією Законопроекту 9140 після засідання Комітету ВР з питань економічної політики 03 жовтня, з урахуванням рекомендацій профільної спільноти – Нотаріальної Палати та АПУ, після обговорення та внесення правок можна ознайомитись за посиланням: http://komekpol.rada.gov.ua/news/news/73650.html.

Крім того, з метою деталізації потреб громадян у нотаріальних послугах у сільській місцевості, Мін’юст розпочав опитування жителів сіл, селищ, селищ міського типу, міст районного значення щодо доступу до нотаріальних послуг та їх якості.

Опитування буде проводитись в офлайн (друкованій) та онлайн (інтернет) формі. Серед жителів сільської місцевості будуть поширені анкети, після заповнення яких, фахівці Міністерства юстиції зможуть зробити висновки про те, наскільки часто сільські мешканці користуються нотаріальними послугами, скільки часу займає отримання цих послуг та який формат отримання нотаріальних послугу є найбільш зручним. Також, кожен з респондентів може висловити власні побажання до Міністерства юстиції, які обов’язково будуть враховані. Опитування триватиме до 1 листопада 2018 року.

Допоможіть покращити сервіси, які працюють для Вас! Заповніть опитувальник онлайн за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdF4zBn947gSvHNda…/viewform.

 

Начальник Головного територіального управління

юстиції у Закарпатській області                                                      Є.Д.Когутич


Нове у законодавстві щодо тимчасової зміни місця голосування

Тимчасова зміна місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці, до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю  без зміни його виборчої адреси. Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця визначений постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси"Ним передбачено, що кожен громадянин України, який має право голосу на виборах або референдумі, може звернутися за місцем проживання до відділу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування, на період проведення відповідних виборів. Для цього необхідно написати  заяву та додати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2018 року № 129 спрощено процедуру голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, всеукраїнському референдумі виборцям, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях". Спрощений механізм тимчасової зміни місця голосування без зміни його виборчої адреси дає можливість не додавати до заяви документи, які підтверджують таку необхідність.


Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу


       Частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи положення вищезазначеної статті, було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 17.06.2015» р. № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» (Постанова N 413), якою передбачено, що дата наказу (розпорядження) про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника відрізняються .

Вищевказаною постановою, встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

 

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.


Перевірте свої знання основ виборчого законодавства

    Протягом року відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Перечинської райдержадміністрації  розміщував публікації  з роз’ясненнями виборчого законодавства України, прав та обов`язків виборців, загальних виборчих питань та інформував про роботу відділу.

            Надаємо Вам можливість перевірити, наскільки Ви володієте основами виборчого права України.

Надайте відповіді на наступні питання:

1) З якого віку громадянин України набуває права голосу?

2) Не має  права голосу  громадянин ...

3) Участь громадян у виборах є ...

4) Яким чином виборець може передавати право голосу іншій особі?

5) Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є ....

6) Документом, який є підставою для отримання виборчих бюлетенів на виборчій дільниці при проведенні голосування є ...

Вірні відповіді:

1) з 18 років.

2) який не досяг 18 річного віку або є недієздатним;

3) добровільною;

4) передача права голосу іншій особі відсутня;

5) включення до списку виборців на виборчій дільниці;

6) паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України.

           При будь-якій кількості вірних відповідей, дякуємо Вам за участь у міні-тестуванні, що підтверджує Вашу високу громадянську позицію та інтерес до виборчого законодавства. Сподіваємося, що Вам було  цікаво.


 ПРАЦЯ НЕПОВНОЛІТНІХ
          Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України)

Неповнолітні мають рівне з іншими громадянами право на працю.
Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Разом з тим, в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх. За загальним правилом прийняття та роботу осіб молодших 16 років не допускається.

Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. (Письмова згода може бути надана у вигляді заяви. У разі надання усної згоди, в подальшому один із батьків зобов’язаний письмово засвідчити згоду на обох примірниках трудового договору, що буде укладено між роботодавцем та неповнолітнім робітником.)

Для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, що досягли 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу для осіб відповідного віку.

Заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Роботодавець не має права застосовувати працю неповнолітніх на:

• важких роботах та роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці;
• підземних роботах;

• роботах, що передбачають підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для неповнолітніх граничні норми;

• нічних, надурочних роботах і роботах у вихідні дні.


Планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення. 

31 серпня 2018 року при Надії Девіцькій - голові районної МКМР з правової освіти населення – керівнику апарату Перечинської райдержадміністрації відбулося планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

На порядок денний виносилось ряд питань: «Про стан виконання та роз’яснення положень Закону України «Про зайнятість населення» (директор Перечинської  районної   філії     Закарпатського обласного центру  зайнятості Суворова  І.В.), «Діяльність районного центру соціальних   служб для сім’ї, дітей та молоді щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх та пропаганди здорового способу життя» (директор районного Центру соціальних служб  для  сім’ї, дітей  та  молоді Країло Т.В.), «Про роботу  управління   соціального  захисту населення РДА, спрямовану на забезпечення  правового  інформування  осіб, які захищали незалежність, суверенітет  та  територіальну  цілісність  України, а також членів їх сімей» (в. о. начальника   управління  соціального захисту  населення  Перечинської  РДА Чиняк Л.В.), «Про роботу щодо протидії негативному впливу інформаційної пропаганди іноземних та вітчизняних засобів масової інформації та об’єднання українського суспільства навколо ідей української державності» (начальник відділу освіти, молоді та спорту Перечинської РДА Цапик В.Й.).

Членами МКМР  та запрошеними  було детально поінформовано про проведену  правоосвітню роботу.

Підсумовуючи, Надія Девіцька  наголосила на необхідності подальшої співпраці задля підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян та активізації роботи у молодіжному середовищі серед ромського  населення з початком нового навчального року.


ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ УГОДИ З ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ В 2018 РОЦІ


        За цивільно-правовим договором відносини регламентується не трудовим законодавством, а виключно цивільним. Тобто дві рівноправних сторони домовляються:

про виконання робіт або надання послуг, із зазначенням їх вичерпного переліку в договорі.      

Факт виконання обов`язково оформляють актом виконаних робіт/наданих послуг;

конкретні строки виконання робіт/надання послуг або кожного окремого їх етапу;

вартості виконання робіт, надання послуг.

Виконавець за договором отримує оплату не за процес праці, а за результат. Його не включають до штатного розпису, він не підпорядковується правилам трудового розпорядку і не претендує на соціальні гарантії від держави (наприклад, оплату лікарняного), на які можуть розраховувати працівники за трудовим договором. Кожна зі сторін у будь-який момент може розірвати договір.

Строк договору . Так, строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін згідно зі ст. 905 ЦКУ, а строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду відповідно до ст. 846 ЦКУ. Тобто законодавством не встановлено мінімального чи максимального терміну, на який може укладатися ЦПД. Водночас договори ЦПД не можуть укладатися на невизначений строк.

Зверніть увагу: не варто укладати цивільно-правові договори на тривалий строк замість трудових, бо при перевірці їх можуть перекваліфікувати в трудові договори.

Причин для цього кілька:

Некоректний предмет договору . Доволі часто він описаний розпливчасто, наприклад «надання бухгалтерських послуг», без уточнення, які саме послуги мають бути надані для виконання умов договору. Правильно буде написати: «складання первинних документів, заповнення книги обліку доходів, складання та подання звітності».

Системність — якщо ЦПД укладено з одним виконавцем тричі або більше за рік, велика ймовірність, що в разі перевірки контролери звернуть на це увагу і спробують перекваліфікувати договір. Наприклад, договір про надання юридичних послуг укладено на рік і щомісячно виставляється акт виконаних робіт.

Оподаткування виплат за ЦПД

Виплати за цивільно-правовим договором обкладаються тими самими податками і зборами, що і зарплаті за трудовим договором.

ПДФО . Одночасно з виплатою винагороди утримується ПДФО в розмірі 18% від суми виплати за рахунок фізичної особи (п. 168.1.1 ПКУ). Якщо акт виконаних робіт підписали, але не оплатили, податок сплачується протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ??звітного місяця (пп. 49.18.1, п. 57.1, пп. 168.1.5 ПКУ).

Військовий збір . 1,5% від суми винагороди — строки виплат такі самі, як для виплати ПДФО.

ЄСВ . Сплачується одночасно з виплатою винагороди в розмірі 22% від суми виплати. Якщо акт виконаних робіт підписали, але не оплатили, то щомісяця не пізніше 20-го числа місяця, що йде за місяцем його нарахування.

Звітність

Попрацювавши з фізичною особою за ЦПД, замовник зобов`язаний відобразити цей факт у звітності.

Утримання ПДФО і військового збору слід показати в щоквартальному звіті 1ДФ. А нарахований ЄСВ — у щомісячному звіті за формою Д4.

Зверніть увагу: виплати за ЦПД із підприємцями, які надавали вам послуги відповідно до зареєстрованих кодів КВЕД, показувати в Д4 не потрібно.

Штрафи
1ДФ . За неподання розрахунку, подання його з порушенням строків, не в повному обсязі або з недостовірними відомостями чи помилками, через які зменшилася або збільшилася сума ПДФО чи змінився платник податків, накладається штраф — 510 гривень. У разі повторного порушення протягом року — 1020 гривень (п. 119.2 ПКУ).

За неподання Д4, несвоєчасне подання або не за тією формою — штраф 170 гривень за кожне порушення. В разі повторного порушення протягом року — 1020 гривень.

З ЄСВ: за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ — 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11. ст.25 Закону про ЄСВ) ;

якщо фіскальний орган чи суб`єкт господарювання донараховує своєчасно не нарахований ЄСВ — 10% суми донарахованого внеску за кожен повний або неповний звітний період, але не більше 50% суми донарахованого ЄСВ (п. 3 ч. 11. ст.25 Закону про ЄСВ) ;

на суму недоїмки буде нараховано пеню в розмірі 0,1% суми недоплати за кожен день прострочення платежу (ч. 10. ст.25 Закону про ЄСВ).

З ПДФО та військового збору:

Якщо не нарахували, не утримали або не сплатили до бюджету ПДФО під час виплати доходу за договором ЦПХ і це порушення виявлять контролюючі органи, штраф буде 25% суми ПДФО, який треба було нарахувати чи сплатити. А за повторне порушення протягом 1095 днів — 50% суми податку, втретє й більше протягом 1095 днів — 75% суми ПДФО (п. 127.1 ПКУ).

Якщо ви самостійно виявили недоплату або несвоєчасну сплату військового збору, доведеться сплатити пеню (п. 129.1 ПКУ). Нараховується вона після закінчення 90 днів, що настають за останнім днем ??граничного строку сплати зобов`язання. У нашому випадку це день виплати фізособі доходу, який обкладається ПДФО або військовим збором, а якщо дохід не виплатили — гранична дата сплати (ст. 168.1.2 ПКУ).

Адміністративні санкції (ст. 1634 КпАП), які застосовуються до підприємців або посадових осіб юрособи:

попередження або штраф від 34 до 51 гривні — не утримали або не перерахували до бюджету ПДФО під час виплати доходу фізособі, не подали чи несвоєчасно подали звіт 1ДФ;

штраф від 51 до 85 гривень — за повторне подібне порушення протягом року.
Підстави для перевірки держпраці (Постанова КМУ №295) :

· звернення працівника чи фізичної особи стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;

· за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із ЗМІ;

· за рішенням суду, повідомленням правоохоронних органів;

· за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю);

· за інформацією: Держстату, ДФС,Пенсійного фонду України;

· за інформацією профспілкових органів.

Штрафи з а порушення трудового законодавства у 2018 році:

- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111 690 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн) за наступні порушення: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн. (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

- 3 мінімальні зарплати , – це 11 169 грн. (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн.) за такі види порушень: порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн (111 690 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Висновки
      1. Перехід на цивільно-правові договори не звільнить Вас від сплати податків і зборів, які однакові як при ТД так і при ЦПД, однак варто зазначити, що при оподаткуванні ПДФО нарахованої зарплати та винагороди за договором ЦП існує відмінність. Вона полягає в визначенні бази оподаткування. За п. 164.6 ПКУ для оподаткування зарплати базою є сума нарахованої зарплати, зменшена на суму ПСП у випадках її застосування. При оподаткуванні винагороди за ЦПД базою оподаткування ПДФО є нарахована винагорода.

2. За цивільно-правовим договором відносини регламентується не трудовим законодавством, а виключно цивільним, а отже за ЦПД Ви не несете відповідальність у випадку настання нещасних випадів на виробництві, оскільки усі ризики покладаються на таку фізичну особу.

3. Укладати ЦПД має кваліфікована особа (юрист), аби в подальшому не виникло питань до таких договірних відносин з боку контролюючих органів.


 Штрафи з а порушення трудового законодавства у 2018 році

 Штрафи з а порушення трудового законодавства у 2018 році :

- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111 690 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за наступні порушення: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн. (якщо мінімальна зарплата       3 723 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

- 3 мінімальні зарплати – це 11 169 грн. (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн.) за такі види порушень: порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн. (111 690 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Начало формы


15 червня при керівникові апарату райдержадміністрації Надії Девіцькій відбулося планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

На порядок денний було винесено ряд питань:                                            

  -про культурно-просвітницьку роботу та розвиток бібліотечної справи у Перечинському районі;                                                      

-про надання безоплатної вторинної правової допомоги соціально-вразливим категоріям громадян;

-про стан виконання та роз’яснення положень Закону України «Про звернення громадян»;

-про стан ведення обліку  дітей шкільного віку та учнів відділом освіти Перечинської райдержадміністрації;

- про підготовку та узагальнення звіту  за І півріччя 2018 року щодо виконання плану заходів правоосвітницького проекту «Я маю право».

Членами МКМР Т.Кость, М.Кость, В.Цапик, А.Мешко, М.Ап’ярій було детально поінформовано про проведену  правоосвітню роботу.                                                                

Підсумовуючи, Надія Девіцька  зауважила, що у II-му півріччі виникає необхідність у доповненні плану МКМР питаннями проведення проектної діяльності та взаємодії з громадськими організаціями установ культури та освіти району, стану ведення реєстру школоповинних дітей. Особлива увага має бути приділена реалізації заходів в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».  Лише спільними зусиллями органів влади, місцевого самоврядування, громадськості буде досягнуто основної мети проекту: підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.ся планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення. 

_________________________________________________________________

       28 березня 2018 року відбулося планове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Відкрила засідання, проінформувала про питання, що винесені на порядок денний,  Девіцька Надія Павлівна – голова районної МКМР з правової освіти населення – керівник апарату Перечинської райдержадміністрації. На порядок денний були винесені наступні питання: про формування правової освіти та правової культури молоді через мережу правових гуртків, клубів правового спрямування , створених при навчальних закладах; організація роботи щодо влаштування дітей, які набули статус дитини - сироти до сімейних форм виховання; про стан та завдання  щодо правової освіти громадян  у сфері виборчого законодавства. Керівниками структурних підрозділів  Цапик В.Й., Ганчак М.І. та Дужар Г.В. було детально поінформовано членів ради про проведену  правоосвітню роботу.

        Н.Девіцька  наголосила на тому, що правова освіта - це структурний компонент освіти в Україні, процес набуття правових знань, навичок та вмінь, формування поваги до права, закону, прав та свобод людини, відповідних правових орієнтацій та оцінок, правових поведінкових установок та мотивів правомірної поведінки, вона є   обов`язковим елементом навчально-виховного процесу в усіх закладах освіти.  Насамкінець закликала всіх присутніх долучитися до реалізації на території району правопросвітницького проекту «Я маю право».

 

______________________________________________

НОВЕЛИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ 

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України утримання дитини є обов’язком батьків. При невиконанні даного обов’язку одним із батьків у іншого (з яким проживає дитина) виникає право звернутись до суду та зобов’язати сплачувати аліменти на утримання дитини до досягнення нею повноліття, а у випадку навчання у ВНЗ – до закінчення навчального закладу.

2017 рік відзначився роком реформ  у сфері законодавства, що стосується стягнення аліментів. Зокрема, першим етапом було прийняття  Закону № 2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів». від 17.05.17 р., який набув чинності 08 липня 2017 року суттєво змінює норми Сімейного та Цивільного процесуального кодексів (далі – СК, ЦПК) та одного із законів. Другий етап змін  Закону України № 2234-VIII від 07.12.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який набрав чинності 6 лютого 2018 року, зокрема в частині посилення  відповідальності неплатників аліментів.

Однією з найважливіших новацій першого етапу змін  є те, що одержані на дитину аліменти є її власністю. Раніше вони були власністю того з батьків, на ім‘я кого вони виплачувались, і визначено, що використання аліментів має бути виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини, причому неповнолітній дитині надано право участі ними розпоряджатися. Також збільшено мінімальний розмір аліментів з 30 % прожиткового мінімуму до 50 %  прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Відтепер, аліменти можна стягнути в наказному провадженні без виклику та повідомлення сторін,  звернувшись  до місцевого суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів. При цьому,  позивачі у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів звільняються від  сплати судового збору.

Українське законодавство дає вибір стягувачу самостійно визначити спосіб  стягнення аліментів,  це:  або у частці від доходу (заробітку) боржника, або у твердій грошовій сумі.

Перший спосіб дає право тому із батьків або іншому законному представнику дитини, разом з яким проживає дитина, звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: на 1 дитину – однієї чверті, на 2 дітей – однієї третини, на 3 і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (на кожного). Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Для зміни розміру аліментів стягувач має право звернутися до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей.

Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При цьому, розмір аліментів на кожну дитину не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Розмір аліментів може бути згодом змінено за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов`язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

При зверненні до органів державної виконавчої служби стягувачу перш за все необхідно отримати виконавчий лист або судовий наказ, тобто виконавчий документ, який видається судом на підставі рішення про покладення на боржника обов’язку сплачувати стягувачу аліменти. Саме виконавчий лист або судовий наказ є підставою для відкриття виконавчого провадження про стягнення аліментів. Якщо джерело та розмір закордонного заробітку встановлено, то за заявою одержувача аліментів державний або приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості. Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним (приватним) виконавцем, а в разі виникнення спору - судом.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, орган державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів видає довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

 

Другий етап змін  стосується тих боржників, в яких наявна заборгованість з виплати аліментів понад 6 місяців. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

 

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

З набранням чинності Закону, державний виконавець отримав право складати протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України і направляти його до суду для застосування до боржника адміністративної  відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховуватимуть плату за виконану ним роботу.Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років Відповідно до вимог статті 3254 КУпАП України, у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Одночасно із набранням чинності Законом, на сайті Міністерства юстиції запрацював  Єдиний реєстр боржників з виплат аліментів https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors..

У випадку виникнення додаткових питань  чи необхідності роз’яснення законодавства, звертайтеся у Перечинське бюро правової допомоги  за адресою: м.Перечин, пл. Народна, 16 (каб. 112), конт. тел.: (03145)2-34-57.

________________________________________________

Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри), або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб, такі як: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у тому числі й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Центри отримали нові повноваження щодо роботи із цією категорією, які полягають у:

ü  Забезпеченні надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам, у тому числі на базі загальних та спеціальних служб підтримки постраждалих осіб;

ü  Взаємодії із іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

ü  Звітування про результати здійснення повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», особою, яка постраждала від домашнього насильства є будь-яка особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» зазначає, що особою, яка постраждала від насильства за ознакою статі є особа, яка зазнала насильства за ознакою статі.

Насильство за ознакою статі – діяння, спрямовані проти осіб через їхню стать, або поширені в суспільстві звичаї чи традиції (стереотипні уявлення про соціальні функції (становище, обов`язки тощо) жінок і чоловіків), або діяння, що стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи погрози таких дій, у публічному або приватному житті.

Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД.

Отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

Дізнатися адресу найближчого до Вас центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги можна, зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

http://www.legalaid.gov.ua/ua/holovna/181-sichen-2018/2177-zhertvy-nasylstva-ta-dity-otrymaly-bilshe-mozhlyvostei-dostupu-do-bezoplatnoi-pravovoi-dopomohy

               Відділ  «Перечинське бюро правової допомоги»

Ужгородського МЦ з НБВПД

_______________________________________________________________________________________
Перечинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану  Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області інформує:

 

            Протягом 2017 року та у порівнянні з аналогічним періодом 2016 роком, Перечинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції та виконкомами сільських рад району, складено актових записів про:

 

 

2017 рік

2016 рік

народження

404

505

смерть

451

420

шлюб

147

175

розірвання шлюбу

11

11

проставлено відміток про розірвання шлюбу на підставі рішення суду про розірвання шлюбу

56

54

проведено державну реєстрацію  народження відповідно до ч. 1 ст. 135 СКУ

55

72

розглянуто справ про внесення змін, доповнень та виправлень

109

70

 

            Протягом  2017 року складено 19 адміністративних протоколів про порушення місячного строку реєстрації народження дитини.

Протягом 2017 року, на заяви осіб, повторно видано 1167 свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

 

Дивні та нетрадиційні імена, які обрали громадяни протягом 2017 року: Асія, Олівер, Фіяна, Авенір, Сара, Нарін, Емір, Паула, Ерік,  Мадонна, Мурат, Корай, Рафат, Ісак.

 

 

 

Начальник Перечинського районного

відділу ДРАЦС                                                                       Попович О.Є.

Тиждень правових знань у навчальних закладах району

 

На сьогоднішній день проблема дитинства є найголовнішою у світі, оскільки діти – майбутнє кожної країни та всього людства. Наша держава дбає про дітей, але трапляються випадки, коли порушуються права дитини.

З метою формування правового світогляду, шанобливого ставлення до своїх і чужих прав та свобод, в рамках тижня правових знань, Перечинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з «Перечинським бюро правової допомоги» Ужгородського МЦНБВПД, службою у справах дітей Перечинської РДА під час виїзду мобільного консультаційного пукту соціальної роботи було проведено годину спілкування з учнями Сімерської ЗОШ І-ІІ ступенів, Перечинського професійного ліцею та Перечинської ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів на тему: «Ти – людина, значить маєш права». Захід було організовано у форматі години спілкування з елементами відеолекторію. Під час бесіди учасники переглянули короткометражні фільми «Історія права людини» та «Права і обовязки дітей».

У ході спілкування учасниками обговорення особливо наголошувалося, що у кожного з нас є права, і ми повинні добре знати їх та вміти ними користуватися. Але слід знати не лише свої права, а й обов’язки. Ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки й дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними, побачити деякі проблеми зі сторони та зробити для себе висновки. Незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюється на силу, якою можна захистити себе від шкідливого та небезпечного, зміцнити свою силу волі, покращити поведінку.

 

 

Начальник відділу соціальної роботи

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                                         В. Кичак

_______________________________________________________________________________________


Всеукраїнський тиждень права

 

 На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 12.09.2017 року № 242 «Про проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права» та відповідного наказу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації упродовж 4-10 грудня 2017 року в усіх навчальних закладах району  організовано Всеукраїнський тиждень права, у ході якого проведено тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру.

      З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини 8 грудня 2017 року у школах району пройшов  Всеукраїнський урок «Права людини». Класні керівники 1-11 класів провели  години спілкування з учнями на тему «Символи України», «Права та обов’язки учнів», «Конституція – основний закон нашої держави», «Ми і закон», «Права людей у світі», «Вивчаємо свої обов’язки і права» тощо.

      Учителі правознавства, образотворчого мистецтва, активісти учнівського самоврядування випустили стіннівки,  плакати, учнівські буклети, спрямовані на підвищення рівня правової культури  учнівської молоді та поширення правової культури серед молоді на тему «Нормативно-правові документи», «Знай свої права – не забувай обов’язки!».

      У школах району пройшли  усні журнали, уроки-семінари, лекції, «круглі столи»,  бесіди, правові конкурси, інтелектуальні ігри, вікторини із застосуванням знань про дотримання законодавства.

      Учні мали змогу переглянути фільми, відеопрезентації, творчі проекти:  «Україна запрошує»,  «Торгівля  людьми»,  «Світ  без  насильства»,  «Толерантність  у  нашому житті»,  «У  світі  прав  і  обов’язків».

     Учителями правознавства, бібліотекарями здійснено викладки законодавчо-правової літератури, оформлено тематичні стенди. У рамках Тижня відбулися зустрічі учнівської молоді з працівниками Перечинського бюро правової допомоги, районного Центру соціальних служб, Перечинського районного суду.

 

 8 грудня пройшов брейн-ринг із основ правознавства серед учнів 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів району. Команда «Юні правознавці» Тур’я – Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів виборола почесне І місце.

_______________________________________________________________________________________

20 листопада – День спільних дій в інтересах дітей

_______________________________________________________________________________________

Відповідно до  розпорядження голови Перечинської райдержадміністрації від 26.10.2017 року №286 було створено комісію з проведення експертних випробувань комплексної системи захисту інформації відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації,  до складу якої ввійшли: керівник апарату райдержадміністрації - Н.П.Девіцька, заступник керівника апарату — завідувач юридичного сектору — О.І. Туряниця, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців - Г.В. Дужар, головні спеціалісти відділу ведення Державного реєстру виборців - Т.О. Костик та В.О. Коцка.

Згідно з типовою програмою та методикою проведення випробувань АІТС КСЗІ ДРВ органу ведення Державного реєстру виборців, а саме комплексною  проектною та експлуатаційною документацією щодо функціонування КСЗІ АІТС ДРВ 27 жовтня 2017 року комісією було проведено випробування комплесної системи захисту інформації в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі “Державний реєстр виборців”  

Результат перевірки є позитивним, про що було складено відповідний протокол і надіслано до ЦВК.                

Головний спеціаліст відділу ведення ДРВ Коцка В.О.

___________________________________________________________________________________________ 27.10.17

На виконання листа Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.10.2017 року        № 06-17/2319 відділ ведення Державного реєстру виборців Перечинської РДА викладає скан-копію Постанови Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2017 року № 216 для врахування в роботі та доведення до відома виборчих комісій. (додаток 3 )

 На виконання листа Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.10.2017 року       № 06-17/2318 відділ ведення Державного реєстру виборців Перечинської РДА викладає скан-копію Постанови Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2017 року № 213 для врахування в роботі та доведення до відома виборчих комісій.(додаток1,2

_______________________________________________________________________________________

Закарпатців у районах з правових питань консультуватимуть у мобільних точках доступу

З 1-го по 3-е жовтня у районах Закарпаття працюватимуть «Мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги». Це виїзди фахівців з надання безоплатної вторинної правової допомоги та працівників Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області у населені пункти області, для надання консультацій громадянам з правових питань, а також інформування про роботу органів юстиції в регіоні.
   Графік виїздів у райони додається.

_________________________________________________________

До відома громадян!!!

Наказом Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 02.10.2017 року № 206/8 затверджено новий Розмір плати за надання відділами державної реєстраціх актів цивільного стану Закарпатської області платних послуг, який набирає чинності з 13 жовтня 2017 року.

Нові тарифи доступні за посиланням:

perechinrda-gov-ua.1gb.ua/userfiles/file/1/%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%86%20%D0%A2%D0%90%D0%A0%D0%98%D0%A4%D0%98%202017.doc

 Начальник відділу державної

реєстрації актів цивільного стану                                                                                Попович О.Є. 

_________________________________________________________________________________

День юриста

День юриста з`явився в календарі України за Указом Президента № 1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, об`єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців. День юриста, це професійне свято людей все життя яких підпорядковане гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», відзначається щорічно 8 жовтня.Для українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, перш за все на правознавче співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, вдосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури українців. З державою все гаразд, - вважають юристи, - якщо його основний Закон, Конституція, не обмежує права і свободи громадян, а, навпаки, збільшує зону цих свобод. В Україні, державі з вміло написаною конституцією і не дуже вміло виконуваними законами спеціальність юриста займає лідируючі позиції.Вплив юристів на всі політичні та соціально-економічні процеси в державі важко переоцінити. Своєю багатогранною діяльністю, яка за роки незалежності набула нового змісту, ви активно сприяєте руху України по шляху побудови демократичної держави європейського типу, найбільшою цінністю якої є верховенство права, утвердження і забезпечення прав і свобод людини.Діяльність юриста надзвичайно багатогранна, від участі в створенні законів або їх тлумаченні до використання і застосування їх на професійному рівні. Повсякденна робота юриста не тільки приваблива, почесна і романтична. Це важка, копітка робота. Юрист повинен діяти від імені держави і захищати права кожного громадянина. Він повинен мати глибокі і різносторонні знання, певний професійний і життєвий досвід, бути принциповим і наполегливим, сумлінно виконувати службові обов’язки, дотримувати законність і вірності присязі.

 _________________________________________________________________________________

Закарпатців у районах з правових питань консультуватимуть у мобільних точках доступу

 

З 3 по 6 жовтня у районах Закарпаття працюватимуть «Мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги». Це виїзди фахівців з надання безоплатної вторинної правової допомоги та працівників Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області у населені пункти області, для надання консультацій громадянам з правових питань, а також інформування про роботу органів юстиції в регіоні.
 

Перечинський район

 

Населені пункти: 

м. Перечин, 04 жовтня (з 10.00 до 12.00). Прийом проведе начальник управління юстиції Руслана Натуркач 

с. Раково, 04 жовтня (з 12.30 до 13.30). Прийом проведе начальник управління юстиції Руслана Натуркач 

с. Тур`я Пасіка , 04 жовтня (з 14.00 до 15.00).  Прийом проведе начальник управління юстиції Руслана Натуркач

_________________________________________________________________________________

Порядок укладення шлюбу особою, яка не досягла шлюбного віку

Так, згідно зі ст. 22 Сімейного кодексу України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу ч. 2 ст. 22 СКУ.

Проте звернімо увагу на ч. 2 ст. 23 СКУ, яка встановлює, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. У згаданій статті не зазначені підстави зменшення шлюбного віку. У юридичній практиці такими підставами найчастіше є: фактичне створення сім`ї, вагітність і народження дитини. Згідно з п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21.12.2007 р. № 11 заява про надання особі, яка досягла 16 років, права на шлюб має розглядатися судом в окремому провадженні. Спрощений судовий порядок розгляду цієї категорії справ пов`язаний з відсутністю спора про право, і, виходячи з положень чинного законодавства та суті цієї категорії справ, можна визначити особливості такого процесуального розгляду. Заявником у справах про надання права на шлюб є фізична особа у віці від 16 до 18 років для чоловіків та жінок. У заяві про надання права на шлюб мають бути викладені обставини, які обґрунтовують відповідність укладення шлюбу інтересам неповнолітньої особи, а також відомості про особу, з якою заявник бажає зареєструвати шлюб. До заяви додають документи, що підтверджують необхідність набуття права на шлюб (наприклад, свідоцтво про народження дитини, довідку про вагітність).

Юрисдикція

Закон не визначає суд, до якого слід подавати заяву про надання права на шлюб. Зважаючи на відсутність відповідача у справі, а також на можливість реєстрації шлюбу в будь-якому державному органі реєстрації актів цивільного стану (ст. 28 СКУ), таку справу слід визнати підсудною суду за місцем проживання заявника. Після відкриття провадження у справі суд має залучити до участі в ній одного або обох батьків (усиновлювачів) неповнолітньої особи, піклувальника, особу, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інших заінтересованих осіб. Особа, з якою заявник бажає укласти шлюб, може бути залучена (а не обов’язково залучається!) до участі у справі як заінтересована особа. Думка батьків (усиновлювачів, піклувальника) про доцільність надання їхній дитині (підопічному) права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, а може лише сприяти встановленню дійсних обставин справи, з`ясуванню відповідності надання цього права інтересам неповнолітнього, оскільки ця відповідність – головний критерій задоволення заяви про надання права на шлюб. Зважаючи на те, що закон приділяє особливу увага дослідженню того, чи відповідає укладення шлюбу інтересам неповнолітньої особи, предметом розгляду в суді має бути не доцільність надання заявнику абстрактного права на шлюб, внаслідок якого він зможе одружитися з будь-ким, а доцільність надання неповнолітньому права на шлюб з конкретною особою. Суд, розглядаючи заяву про зниження шлюбного віку і захищаючи інтереси особи, що досягла 16 років, визначає її сімейний статус та право на укладення шлюбу. Позитивне судове рішення є юридичним фактом, який стає підставою для виникнення в особи, що звернулася до суду, права на вступ у шлюб. Із набранням рішенням суду законної сили особа набуває це право, внаслідок чого може зареєструвати шлюб із конкретною особою, зазначеною в судовому рішенні. Слід наголосити, що це в жодному разі не зобов’язує заявника подавати заяву про реєстрацію шлюбу. А відмова суду в задоволенні відповідної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою про надання права на шлюб – з іншою особою або з інших підстав чи міркувань.

Отже,  аналіз норм сімейного законодавства дає підстави вважати, що законодавство дає право реєструвати шлюб у будь-якому органі державної реєстрації актів цивільного стану.  Особа, якій суд надав право на шлюб, може не подавати заяву про реєстрацію шлюбу до державних органів реєстрації актів цивільного стану, оскільки однією із засад його укладення відповідно до ст. 24 СКУ є добровільність.

ДОВІДКОВО:

Для отримання безоплатної правової допомоги: отримання консультації, роз’яснення, складання процесуальних документів, здійснення представництва в суді рекомендуємо звертатися до Перечинського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Перечин, пл. Народна 16 (1 поверх), каб. 112.

_________________________________________________________________________________

До усиновлення – крок за кроком

 Усиновлення (удочеріння) є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина в правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім`ю.

 Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її.

Подружжя або особа, яка має намір усиновити дитину, звертається з письмовою заявою про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі до Служби у справах дітей за місцем проживання, де їм роз`яснюють умови усиновлення, права та обов`язки, що виникають у зв`язку з усиновленням.

 Під час приймання документів заявникам роз`яснюються порядок та умови усиновлення, права і обов`язки кандидатів в усиновлювачі, правові наслідки усиновлення.

 Служба у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі надає їм інформацію про дітей, які перебувають на місцевому обліку та можуть бути усиновлені (фотокартка дитини, відомості про її ім`я, вік, форму влаштування (без зазначення назви та адреси закладу, в якому перебуває дитина), наявність або відсутність братів, сестер, їх вік та форма влаштування, особливі потреби дитини).

 Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитися з дитиною, видають направлення до Служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею. У разі, якщо дитина перебуває на обліку в іншій Службі у справах дітей, кандидатів в усиновлювачі перенаправляють до тієї Служби для отримання направлення до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

 Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються в Службу у справах дітей за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити її. Заява має бути складена українською мовою. У ній зазначають прізвище, ім`я, по батькові, місце проживання кандидата(-ів) в усиновлювачі, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік, місце перебування (проживання) дитини.

 Служба у справах дітей готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

 Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення до суду за місцем проживання (перебування) дитини. Подавати таку заяву потрібно особисто.

 Відбувається судове засідання про усиновлення. Усиновлення дітей здійснюється на підставі рішення суду. Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення.

 За дотримання всіх умов, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд ухвалює рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.

 Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішення суду про усиновлення.

 Отримавши рішення суду усиновлювачі зобов`язані особисто забрати дитину з місця її перебування.

 Якщо ви маєте бажання в серці – подарувати Нову СІМ’Ю, дитині або підлітку що втратили своїх рідних – це тільки перший і дуже важливий крок… Розпочніть свій шлях вже сьогодні!  Звернувшись до нас Ви зможете отримати більш детальну інформацію та відповіді на запитання щодо процесу усиновлення!

За інформацією звертатись за адресою:  пл.Народна, 7, тел. 2-15-01.

 

Начальник служби у справах дітей                                                        М.І. Ганчак

_______________________________________________________________________________

Закарпатців у районах з правових питань консультуватимуть у мобільних точках доступу

 

    З 11-го по 15 вересня у районах Закарпаття працюватимуть «Мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги». Це виїзди фахівців з надання безоплатної вторинної правової допомоги та працівників Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області у населені пункти області, для надання консультацій громадянам з правових питань, а також інформування про роботу органів юстиції в регіоні.
  
Графік виїздів у райони додається.

___________________________________________________________________________________________

До відома жителів району!

 Графік виїздів мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги

за участі представників управління юстиції області. 

Графік виїздів мобільних точок доступу

до системи безоплатної правової допомоги у Закарпатській області

у період з 14 серпня по 14 жовтня 2017 року

Перечинський район

30.08.17

Виїзний прийом у населених пунктах  Завбуч (з 10:00 до 12:00)  та Мокра  (з 13:00 до 14:00) Перечинського району

Хом’як І.С., головний спеціаліст відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’; Ковач Н.С., головний спеціаліст сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації  Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області; працівник Перечинського відділу ДРАЦС

06.09.2017

Виїзний прийом у населених пунктах  Дубриничі (з 10:00 до 12:00)  та  Новоселиця  (з 13:00 до 14:00) Перечинського району

Хом’як І.С., головний спеціаліст відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’; Ковач Н.С., головний спеціаліст сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації  Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області; працівник Перечинського відділу ДРАЦС

13.09.2017

Виїзний прийом у населених пунктах Турички (з 10:00 до 12:00)   та Вільшанки  (з 13:00 до 14:00) Перечинського району

Кость Т.В.,начальник відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’

20.09.2017

Виїзний прийом у населених пунктах. Порошково (з 10:00 до 12:00)  та Тур’я Пасіка (з 13:00 до 14:00)  Перечинського району

Кость Т.В.,начальник відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’

27.09.2017

Виїзний прийом у населених пунктах  Тур’я Бистра (з 10:00 до 12:00)  та Ворочево  (з 13:00 до 14:00) Перечинського району

Кость Т.В., начальник відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’; Ковач Н.С., головний спеціаліст сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації  Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області; працівник Перечинського відділу ДРАЦС

04.10.2017

Виїзний прийом у населених пунктах у м. Перечин (з 10:00 до 12:00); Раково (з 12:30 до 13:30) та Тур’я Пасіка (з 14:00 до 15:00)  Перечинського району

Натуркач Р.П., начальник ГТУЮ в Закарпатській області; Попадинець В.Ю, директор РЦ з надання БВПД у Закарпатській області;

Кость Т.В., начальник відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’; Товтин В.М., головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів правової роботи та правової освіти

11.10.2017

Виїзний прийом у населених пунктах  Сімер (з 10:00 до 12:00)  та Ворочево (з 13:00 до 14:00)  Перечинського району

Кость Т.В.,начальник відділу ,,Перечинське бюро правової допомоги’’; Ковач Н.С., головний спеціаліст сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації  Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області

 

 _______________________________________________________________________________________

Сторони виконавчого провадження. Права і обов’язки сторін у виконавчому провадженні»

  1. Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

2. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов’язок щодо виконання рішення.

3. За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, що приймаються судами у справах, які розглядаються в порядку цивільного, адміністративного та господарського судочинства, стягувачем виступає державний орган, за позовом якого судом прийнято відповідне рішення.

4. За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.

За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

5. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.

Представництво сторін у виконавчому провадженні

1. Сторони можуть реалізувати свої права і обов’язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників. Особиста участь фізичної особи у виконавчому провадженні не позбавляє її права мати представника, крім випадку, коли боржник згідно з рішенням зобов’язаний вчинити певні дії особисто.

2. Діти та особи, визнані судом недієздатними, реалізують свої права та виконують обов’язки, пов’язані з виконавчим провадженням, відповідно до вимог закону через своїх законних представників.

3. Представництво юридичних осіб у виконавчому провадженні здійснюється їх керівниками чи органами, посадовими особами, які діють у межах повноважень, наданих їм законом чи установчими документами юридичної особи, або через представників юридичної особи.

4. Представником юридичної особи у виконавчому провадженні може бути особа, яка відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань має право вчиняти дії від імені такої юридичної особи без довіреності. Повноваження представника юридичної особи у виконавчому провадженні можуть бути підтверджені довіреністю, виданою і оформленою відповідно до закону. Представник може вчиняти від імені особи, яку він представляє, усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти така особа. Дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи у виконавчому провадженні можуть міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або у виданій довіреності.

Повноваження адвоката як представника посвідчуються ордером, дорученням органу чи установи, що уповноважені законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Витяг засвідчується підписами сторін договору.

Особи, які не можуть бути представниками у виконавчому провадженні

1. Представниками у виконавчому провадженні не можуть бути:

1) особи, які не мають повної цивільної дієздатності;

2) судді, слідчі, прокурори, працівники підрозділів, які провадять оперативно-розшукову діяльність, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб’єкти оціночної діяльності - суб’єкти господарювання, які діють як учасники цього виконавчого провадження, виконавці та помічники приватних виконавців, крім випадків, коли вони діють як законні представники або уповноважені особи відповідного органу, що є стороною виконавчого провадження;

3) інші особи, які відповідно до закону не можуть здійснювати представництво.

Обов’язки і права виконавців, обов’язковість вимог виконавців

1. Виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

2. Виконавець зобов’язаний:

1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом;

2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження;

3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання;

4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом;

5) роз’яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов’язки.

3. Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право:

1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону;

2) проводити перевірку виконання юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників;

3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну;

4) за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі потреби примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників поліції, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке згідно із законом можливо звернути стягнення. Примусове проникнення на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень у зв’язку з примусовим виконанням рішення суду про виселення боржника та вселення стягувача і рішення про усунення перешкод у користуванні приміщенням (житлом) здійснюється виключно на підставі такого рішення суду;

5) безперешкодно входити на земельні ділянки, до приміщень, сховищ, іншого володіння боржника - юридичної особи, проводити їх огляд, примусово відкривати та опечатувати їх;

6) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку;

7) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей;

8) здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв’язку з виконавчим провадженням;

9) використовувати за згодою власника приміщення для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника за їхньою згодою для перевезення майна;

10) звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз’яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення;

11) приймати рішення про відстрочку та розстрочку виконання рішення (крім судових рішень), за наявності письмової заяви стягувача;

12) звертатися до суду з поданням про розшук дитини, про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання;

13) звертатися до суду з поданням про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, що належать боржникові від інших осіб;

14) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні.

У разі якщо боржник без поважних причин не з’явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу;

15) залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для проведення оцінки майна - суб’єктів оціночної діяльності - суб’єктів господарювання;

16) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом;

17) застосовувати під час примусового виконання рішень фото- і кінозйомку, відеозапис;

18) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження;

19) у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів;

20) залучати в разі потреби до проведення чи організації виконавчих дій суб’єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача;

21) отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком;

22) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

4. Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов’язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Залучення для проведення виконавчих дій працівників поліції здійснюється за вмотивованою постановою виконавця, яка надсилається керівнику територіального органу поліції за місцем проведення відповідної виконавчої дії. У залученні поліції для проведення виконавчих дій може бути відмовлено лише з підстав залучення особового складу даного територіального органу поліції до припинення групового порушення громадської безпеки і порядку чи масових заворушень, а також для подолання наслідків масштабних аварій чи інших масштабних надзвичайних ситуацій.

5. Під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їх ведення.

 

Начальник Перечинського районного

відділу державної виконавчої служби

Головного територіального управління

 

юстиції у Закарпатській   області                                                                                В.М.Рац

____________________________________________________________________________________

 Міністерство внутрішніх справ України регіональний сервісний центр в Закарпатській області 


           Інформуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» утворено Головний сервісний центр МВС як міжрегіональний територіальний орган МВС (ГСЦ МВС). Крім цього постановою Уряду утворено 26 територіальних органів з надання сервісних центрів МВС - регіональні сервісні центри МВС (РСЦ МВС), до складу яких входить 150 територіальних сервісних центрів МВС (ТСЦ МВС).

Головний сервісний центр МВС знаходиться за адресою: вул. Лук`янівська. 62. м. Київ, 04071 (контактний телефон для консультацій громадян (044) 290 19 88. Офіційний веб-сайт ГСЦ МВС hsc.gov.ua містить контакти всіх територіальних органів з надання сервісних послуг МВС ).

На території Закарпатської області функціонує Регіональний сервісний центр МВС у м.Ужгороді Закарпатської області (розташований за адресою м. Ужгород, вул. Гагаріна, 7, 88006, режим роботи пн - пт: 9:00 -18:00 (п’ятниця - 16:45), контактний телефон ( 0312) 22-39-25 ), та  територіальних  сервісних центрів МВС:

ТСЦ № 2141 (на правах відділу м.Ужгород) - м. Ужгород, вул. Кошового, 4.;

ТСЦ № 2142 (на правах відділу м.Мукачево) - м. Мукачево, вул. Берегівська-Бічна, 7а.;

ТСЦ № 2143 (на правах відділу м.Тячів) - м. Тячів, вул. Промислова, 6а.;

ТСЦ № 2144 (на правах відділу м.Хуст) - м. Хуст, вул. Тімірязєва, 1.;

ТСЦ № 2145 (на правах відділу м.Рахів) - м. Рахів. вул. Шевченка, 202.

ТСЦ № 2146 (на правах відділу м.Іршава) - м. Іршава, вул. Поштова, 4.

Контакти ТСЦ МВС:

ТСЦ № 2141: 0(3122) 3-41-30, 2-48-37; tsc2141@zkp.hsc.gov.ua

ТСЦ №2142: 0(3131) 3-12-81, 3-23-00; tsc2142@zkp.hsc.gov.ua

ТСЦ№ 2143: 0(3134) 3-36-06; tsc2143@zkp.hsc.gov.ua

ТСЦ№ 2144: 0(3142) 4-22-52,4-33-22; tsc2144@zkp.hsc.gov.ua

ТСЦ №2145: 0(3132) 2-54-54,3-53-53; tsc2145@zkp.hsc.gov.ua;

ТСЦ №2146: 0(3144) 2-15-01,2-15-61; tsc2146@zkp.hsc.gov.ua

 

Інформація про режим роботи суб’єкта надання адміністративної послуги: вівторок, середа, четвер, п’ятниця з 9.00 год. до 18.00 год.; субота з 9.00 год. до 16.45 год.;здійснюється безперервний прийом громадян упродовж робочого дня усіх без виключення ТСЦ МВС.

 

Основними послугами, що надаються в ТСЦ МВС, є: видача та обмін національного та міжнародного посвідчень водія:

реєстрація та перереєстрація транспортних засобів;

видача та зберігання номерних знаків транспортних засобів;

оформлення дозволу на перевезення небезпечних вантажів;

видача довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.

Також у регіоні функціонує мобільний сервісний центр МВС, який за запитами місцевих органів самоврядування здійснює виїзди до населених пунктів регіону, де відсутні стаціонарні сервісні центри МВС, та надає їх найбільш запитувані послуги. Інформацію щодо можливості замовлення виїзду мобільного сервісного центру МВС можна отримати за тел. (0312) 63- 04-87  необхідну та актуальну інформацію стосовно послуг сервісних центрів МВС громадяни можуть на сайтах Головного (http://hsc.gov.ua ) та Регіонального у Закарпатській області (http://zkp.hsc.gov.ua) сервісних центрів МВС, а також на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook Головного (https://www.facebook.com/hsc.gov.ua/?fref=ts) та Регіонального у Закарпатській області (https://www.facebook.com/sczakarpat/) сервісних центрів МВС.Повідомляємо в порядку інформування та для врахування під час організації роботи з громадськістю.

____________________________________________________________________________

Сторони виконавчого провадження. Права і обов’язки сторін у виконавчому провадженні».

1. Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

2. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов’язок щодо виконання рішення.

3. За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, що приймаються судами у справах, які розглядаються в порядку цивільного, адміністративного та господарського судочинства, стягувачем виступає державний орган, за позовом якого судом прийнято відповідне рішення.

4. За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.

За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

5. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.

Представництво сторін у виконавчому провадженні

1. Сторони можуть реалізувати свої права і обов’язки у виконавчому провадженні самостійно або через представників. Особиста участь фізичної особи у виконавчому провадженні не позбавляє її права мати представника, крім випадку, коли боржник згідно з рішенням зобов’язаний вчинити певні дії особисто.

2. Діти та особи, визнані судом недієздатними, реалізують свої права та виконують обов’язки, пов’язані з виконавчим провадженням, відповідно до вимог закону через своїх законних представників.

3. Представництво юридичних осіб у виконавчому провадженні здійснюється їх керівниками чи органами, посадовими особами, які діють у межах повноважень, наданих їм законом чи установчими документами юридичної особи, або через представників юридичної особи.

4. Представником юридичної особи у виконавчому провадженні може бути особа, яка відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань має право вчиняти дії від імені такої юридичної особи без довіреності. Повноваження представника юридичної особи у виконавчому провадженні можуть бути підтверджені довіреністю, виданою і оформленою відповідно до закону. Представник може вчиняти від імені особи, яку він представляє, усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти така особа. Дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи у виконавчому провадженні можуть міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або у виданій довіреності.

Повноваження адвоката як представника посвідчуються ордером, дорученням органу чи установи, що уповноважені законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Витяг засвідчується підписами сторін договору.

Особи, які не можуть бути представниками у виконавчому провадженні

1. Представниками у виконавчому провадженні не можуть бути:

1) особи, які не мають повної цивільної дієздатності;

2) судді, слідчі, прокурори, працівники підрозділів, які провадять оперативно-розшукову діяльність, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб’єкти оціночної діяльності - суб’єкти господарювання, які діють як учасники цього виконавчого провадження, виконавці та помічники приватних виконавців, крім випадків, коли вони діють як законні представники або уповноважені особи відповідного органу, що є стороною виконавчого провадження;

3) інші особи, які відповідно до закону не можуть здійснювати представництво.

Обов’язки і права виконавців, обов’язковість вимог виконавців

1. Виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

2. Виконавець зобов’язаний:

1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом;

2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження;

3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання;

4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом;

5) роз’яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов’язки.

3. Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право:

1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону;

2) проводити перевірку виконання юридичними особами незалежно від форми власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників;

3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну;

4) за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі потреби примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників поліції, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке згідно із законом можливо звернути стягнення. Примусове проникнення на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень у зв’язку з примусовим виконанням рішення суду про виселення боржника та вселення стягувача і рішення про усунення перешкод у користуванні приміщенням (житлом) здійснюється виключно на підставі такого рішення суду;

5) безперешкодно входити на земельні ділянки, до приміщень, сховищ, іншого володіння боржника - юридичної особи, проводити їх огляд, примусово відкривати та опечатувати їх;

6) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку;

7) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають у касах, на рахунках у банках, інших фінансових установах та органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (крім коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, коштів на рахунках із спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом), на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей;

8) здійснювати реєстрацію обтяжень майна в процесі та у зв’язку з виконавчим провадженням;

9) використовувати за згодою власника приміщення для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника за їхньою згодою для перевезення майна;

10) звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз’яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення;

11) приймати рішення про відстрочку та розстрочку виконання рішення (крім судових рішень), за наявності письмової заяви стягувача;

12) звертатися до суду з поданням про розшук дитини, про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання;

13) звертатися до суду з поданням про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, що належать боржникові від інших осіб;

14) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні.

У разі якщо боржник без поважних причин не з’явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу;

15) залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для проведення оцінки майна - суб’єктів оціночної діяльності - суб’єктів господарювання;

16) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом;

17) застосовувати під час примусового виконання рішень фото- і кінозйомку, відеозапис;

18) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження;

19) у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів;

20) залучати в разі потреби до проведення чи організації виконавчих дій суб’єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача;

21) отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком;

22) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

4. Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов’язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Залучення для проведення виконавчих дій працівників поліції здійснюється за вмотивованою постановою виконавця, яка надсилається керівнику територіального органу поліції за місцем проведення відповідної виконавчої дії. У залученні поліції для проведення виконавчих дій може бути відмовлено лише з підстав залучення особового складу даного територіального органу поліції до припинення групового порушення громадської безпеки і порядку чи масових заворушень, а також для подолання наслідків масштабних аварій чи інших масштабних надзвичайних ситуацій.

5. Під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їх ведення.

  

Начальник Перечинського районного

відділу державної виконавчої служби

Головного територіального управління

 

юстиції у Закарпатській області                                                                                             В.М.Рац

________________________________________________________________________________________________

Перечинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану  Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області інформує:

Протягом першого півріччя 2017 року та у порівнянні з аналогічним періодом 2016 роком, Перечинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції та виконкомами сільських рад району, складено актових записів про:

2017рік 2016рік   

народження 202 235   

смерть 224 193   

шлюб 55 67   

розірвання шлюбу 8 5   

проставлено відміток про розірвання шлюбу на підставі рішення суду про розірвання шлюбу 23 27   

проведено державну реєстрацію  народження відповідно до ч. 1 ст. 135 СКУ 27 27   

розглянуто справ про внесення змін, доповнень та виправлень 45 30  

Протягом першого півріччя 2017 року складено 10 адміністративних протоколів про порушення місячного строку реєстрації народження дитини. У порівнянні з аналогічним періодом  2016 року таких протоколів було складено 7, що на 3 протоколів більше. Нагадуємо, що відповідно до п. 3 статті 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження.

Дивні та нетрадиційні імена, які обрали громадяни протягом першого півріччя 2017 року: Асія, Олівер, Фіяна, Авенір, Сара, Нарін, Емір, Паула, Ерік,  Мадонна, Мурат, Корай.

Начальник відділу ДРАЦС 

Перечинського РУЮ Попович О.Є.

________________________________________________________________________________________________

  04.07.2017

Правова освіта населення!

Одним  із найважливіших завдань в Україні є будівництво правової, соціальної, демократичної держави, головними принципами якої повинні бути верховенство закону та дотримання прав і свобод людини. Великого значення набувають правова освіта та правове виховання, які формують свідомість людей і правову культуру. Гарантією успішного розвитку суспільства є знання та дотримання законів держави, взаємна відповідальність держави перед громадянином та громадянина перед державою.

            Правова освіта і виховання формують основу, що допомагають підліткам долати перші життєві труднощі, не зійти на шлях правових порушень. Правова освіта і виховання – це не тільки елемент структури свідомості, що виражає ставлення особистості до навколишнього світу, а й реальних життєвих відносин суб’єкта та його діяльності, в яких свідомість народжується. Правова освіта і виховання повинна стати одним із першочергових напрямків у роботі вчителів, правників, правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю та представників силових структур. Їх робота повинна грунтуватись на принципах гуманізму і демократизму.

Основними положеннями, які можуть вирішити вказану проблему, є:

1)    здійснення правового виховання і освіти з раннього дитинства;

2)    розширення і поглиблення правових знань;

3)    чітко визначена цілеспрямованість і безперервність навчально-виховного процесу;

4)    формування усвідомлення наслідків будь-яких порушень правопорядку;

5)    використання нагромадженого вітчизняного і зарубіжного надбання і практичного досвіду.

Правове навчання і виховання мають бути взаємопов’язаними. Люди повинні усвідомлювати, що здійснення певних прав неможливе без певних обов’язків перед людьми, які їх оточують.

10.07.2017

Пільги, які надаються багатодітним сім’ям

               Згідно Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року № 2402-ІІІ (далі – Закон), багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Відповідно до ч.3 ст. 13 Закону, багатодітним сім’ям надаються такі пільги: 1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); 2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю; 3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення; 4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів. Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються також певні пільги, передбачені цим Законом. Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги: 1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів; 2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування; 3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація; 4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання; 5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей". Крім цього, окремі види пільг передбачені іншими законами, зокрема: 1. Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» ( п. 1 ст. 1) передбачено, що матері, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку) у випадку виходу на пенсію за віком, за інвалідністю, по втраті годувальника та за вислугою років у розмірі від 35 до 40 відсотка прожиткового мінімуму. 2. Кодексом законів про працю України (ст. 182-1) та Законом України «Про відпустки» (ст. 19) встановлено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається понад щорічні відпустки і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному Кодексом законів про працю. 3. Законом України «Про житловий фонд соціального призначення» (ст. 11) встановлено право сімей, які мають п’ятьох і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей позачергового отримання квартир або садибних(одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, а також позачергове право отримання житлового приміщення відповідно до ст. 46 Житлового кодексу України. 4. Призначення дострокової пенсії за віком жінкам, які народили та виховали до 6-ти річного віку п’ятеро або більше дітей, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу. За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5 або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу (Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

___________________________________________________________________________________

Відповіді на найбільш часті питання щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України

Усі рішення схвалені. Коли очікувати запровадження ЄС візового режиму для України?

6 квітня 2017 року Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. За внесення України до списку держав, громадянам яких скасовуються візові вимоги, проголосував 521 депутат Європарламенту. 75 депутатів. Таким чином у близькому майбутньому громадяни України отримають змогу подорожувати до європейського простору без попереднього оформлення віз.

Рішення про запровадження безвізового режиму буде опубліковано та набере чинності через 20 днів після публікації в «Офіційному журналі ЄС» (цей час є об’єктивно необхідним для повідомлення прикордонних служб держав-членів ЄС про запровадження безвізового режиму поїздок громадян України).

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?

Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення.

Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

Перевірити сукупний строк перебування особи в ЄС можна за наступним посиланням:

http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en

У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС більш тривалий час, їй необхідно буде оформити візу.

Безвізовий режим також не означатиме права на проживання чи на працевлаштування в ЄС.

Якщо мені необхідно перебувати довше, ніж 90 днів.

Перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому. У разі необхідності більш тривалого перебування на території Шенгену, громадянин України повинен звернутись до консульства відповідної країни з метою оформлення візи належного типу.

Якщо про те, що сукупний строк Вашого перебування може перевищити 90 днів протягом 180 днів, стало відомо до початку поїздки, Вам необхідно

якнайшвидше звернутися до консульської установи держави призначення з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформлення візи необхідного типу.

Якщо про ризик перевищення дозволеного строку стало відомо після початку подорожі, Вам необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання Вашого міграційного статусу.

У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

Якщо я перевищив дозволений термін перебування 90 днів в одній з держав Шенгенської угоди

Перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною внесення громадянина до переліку осіб, яким заборонено в’їзд до країн Шенгену, що слугуватиме причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому, а також підставою для примусового повернення такого громадянина до України.

Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони?

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенського простору, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon ).

Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання.

Громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) зможуть в’їжджати на територію ЄС лише за наявності шенгенської візи.

Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?

Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.

Такими документами можуть слугувати підтвердження бронювань готелю,

запрошення друзів чи родичів, зворотні квитки тощо.

Крім цього, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

Якщо я подорожую з дитиною?

В рамках правил безвізових поїздок до Шенгенського простору кожна особа, включаючи дітей незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт.

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Відтак, залежно від кожного особистого випадку, можуть знадобитися додаткові документи – свідоцтво про народження, згода обох або одного з батьків, свідоцтво про смерть, рішення суду про позбавлення батьківських прав, визнання особи безвісти відсутньою або померлою тощо.

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання тощо?

Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.

Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

У мене є сумніви, чи потрібна мені віза. Що робити?

Якщо є сумніви, чи потрібна віза у Вашому особистому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з консульською посадовою особою держави, до якої Ви маєте намір подорожувати.

Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?

Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

До яких країн українські громадяни зможуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом?

Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія,

Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зони після запровадження безвізового режиму?

Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, також можуть в’їжджати на територію ЄС.

Чи діятиме надалі Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізового режиму?

Так, Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз застосовуватиметься і після запровадження безвізового режиму, зокрема щодо оформлення віз особам, які користуватимуться паспортами старого зразка.

Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму?

Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі.

Що дасть українським громадянам запровадження ЄС безвізового режиму?

Позитивні зміни для українських громадян після запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок (до 90 днів протягом 6 місяців) до Шенгенської зони, за наявності «біометричного» паспорта:

Забезпечить мобільність та знищить «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена завдяки складним процедурам оформлення віз.

Сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеоохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Дасть змогу побачити на власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна.

Як запровадження ЄС безвізового режиму для України сприятиме подальшій візовій лібералізації з іншими країнами?

Запровадження ЄС безвізового режиму для України свідчитиме про високу довіру держав-членів та інституцій ЄС до рівня безпеки документів, управління кордоном, запобігання нелегальній міграції, боротьбі з організованою

злочинністю та забезпечення прав та свобод людини в Україні.

Це безумовний позитивний сигнал та аргумент для проведення переговорів про запровадження іншими країнами безвізового режиму для українських громадян.

Чи матимуть право здійснювати подорожі до Європи без віз громадяни України, які постійно проживають на території тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО?

Так, громадяни України, які постійно проживають на територіях тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО, як і решта громадян України матимуть право користуватися перевагами безвізового режиму з ЄС на загальних умовах, оформивши біометричний паспорт України та дотримуючись інших відповідних вимог для безвізових подорожей.

______________________________________________________________________________________

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Відділу «Перечинське бюро правової допомоги»

Ужгородського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги

           На Ваш Лист  №2/04-07 від  07.06. 2017 р.  відповідно до Плану роботи районної  МКМР з правової освіти населення на 2017 рік,   відділ «Перечинське бюро правової допомоги» Ужгородського МЦ з надання БВПД  повідомляє  про проведену роботу щодо надання безоплатної первинної (юридичних консультацій) та безоплатної вторинної (представництво інтересів у суді, органах державної влади та місцевого самоврядування) правової допомоги мешканцям Перечинщини.

 За період із 01.01.2017 року по 12.06.2017 року за безоплатною правовою допомогою звернулося 206 громадян. 30 клієнтів отримали безоплатну вторинну правову допомогу. Проведено 12 виїзних прийомів в сільських населених пунктах Перечинського району.

Проводиться інформування громадян про внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (адвоката для представництва інтересів в суді, органах державної влади, місцевого самоврядування тощо).

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших  правових питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги:

 • по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
 • по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою.


Начальник відділу

«Перечинське бюро правової допомоги»

Ужгородського місцевого центру з надання БВПД                       Т. Кость

 

 _____________________________________________________________________________________

Інформація

Перечинської ЦБС по правовій освіті населення  в 2017 році.

   Проведення правової освіти  населення займає значне місце в роботі бібліотек   району   централізованої     системи. Проводяться   різні     масові міроприємства:  бібліографічні огляди, дні інформації, інформаційні години  влаштовуються виставки, тематичні перегляди, виставки нових надходжень   правової літератури.

Популяризуючи правову літературу,  в ЦРБ проводяться різноманітні міроприємства з учнями навчальних закладів міста: Перечинською загальноосвітньою школою  І-ІІІступенів, Перечинською гімназією суспільно-гуманітарного напрямку ІІ-ІІІ ступенів та Перечинським професійним ліцеєм.

Центральна     районна     бібліотека   отримує    підручники, якими  користуються      студенти   вищих  та   спеціальних   закладів    юридичних факультетів.  Це  такі   як:   «Правознавство»,     «Трудове право України», «Сімейне право»,   «Основи митної справи України», «Міжнародне право», «Конституційне право», «Понятійний апарат кримінального права»(навчально-довідкове видання) та ряд інших. Допомагає також газета  «Урядовий кур’єр».

Поповнюються тематичні  теки «Юридична порадниця», «Пенсійне забезпечення: нове в законодавстві», «Діти під захистом закону», «Право на власність. Спадщина».

В інтересах покращення задоволення  потреб  по правовій освіті  для широкого кола користувачів в бібліотеці  діє Інтернет-центр, що дає можливість безкоштовного доступу до Інтернет-мережі та надання електронних послуг населенню:

·         доступ до офіційної інформації, зокрема офіційного порталу Верховної Ради України, урядового порталу;

·         отримання правової консультації, зокрема з питань пенсійного забезпечення, соціального захисту.

Протягом року надаються послуги користувачам з питань правових знань, допомагаємо у пошуках інформації учням, студентам, пенсіонерам.

Проводяться відео-презентації правової тематики, які проходять в рамках тижня правових знань, Всеукраїнського тижня права та в рамках Європейського тижня місцевої демократії.

До Дня Соборності України підготували  книжкову виставку «Соборність України: від ідеї до сьогодення» провели годину цікавої інформації «День Соборності: мовою фактів і документів», та бібліографічний огляд «Соборність – найцінніший скарб».

Перечинська центральна районна бібліотека в рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся у пунктах європейської інформації у бібліотеках» за підтримки програми «Еразмус +», до Дня Європи в Україні провела флешмоб та інформаційно-просвітницьку акцію «Будуймо Європу в Україні».         

Важливим аспектом роботи районної бібліотеки для дітей по правовому вихованню молодого покоління є захопливо і доступно розповісти дітям про їх права та обовязки, як знати захистити свої права і до кого звернутись по допомогу.

Бібліотека активно співпрацює з різними структурними підрозділами Перечинської РДА (відділами юстиції у справах дітей, молоді та спорту, службами у справах дітей) залучає їх до проведення своїх заходів.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

 «Хай щастю дитини не буде кінця!» під такою назвою пройшло Свято дитинства в районній бібліотеці для дітей. Йому була присв’ячена бібліотечна виставка «Книжкова посмішка літа», а також художній вернісаж дитячих малюнків «Світ дитячих мрій».

Свято розпочалося на подвір’ї бібліотеки і зібрало дуже багато дітей та дорослих.

Зі словами привітання виступили Мельник Л.М - завідуюча бібліотекою та Кость Т.В. – начальник Перечинського б’юро правової допомоги, які відкрили свято, побажали дітям гарного настрою та відпочинку.

Продовженням свята стала літературно-музична композиція «Чудова країна Дитинства», яку підготували активні користувачі бібліотеки.

Дуже радісно та весело пройшли різні ігри та конкурси, в яких діти змогли проявити свою спритність, енергійність та кмітливість. Кожна команда – переможниця отримувала невеличкі призи.

На завершення свята діти переглянули  мультиплікаційні фільми та отримали солодощі.

Бібліотека активно співпрацює з різними структурними підрозділами Перечинської РДА (відділами юстиції у справах дітей, молоді та спорту, службами у справах дітей) залучає їх до проведення своїх заходів.

   Кожен бажаючий  може скористатися послугами  ПДГ(пункт доступу громадян до офіційної інформації ), Поповнюється  новими матеріалами постійно-діючий інформаційний стелаж «Пункт доступу громадян до офіційної інформації» (ПДГ).На щомісячних нарадах бібліотекарі району одержували інформацію про нові надходження до ПДГ: «Громадська думка про правотворення», «Чому потрібна децентралізація?», «Соціальні виплати в зоні АТО» та ін. Матеріали роздруковувались і були задіяні в інформаційних кутках бібліотек-філій. Ведеться «Зошит обліку інформації та звернень користувачів до  (ПДГ)».Проводяться навчання громадян по пошуку урядової інформації. Систематизуються  документи правової інформації по теках-накопичувачах:«Правова консультація»; «Населенню про місцеве самоврядування»;«Законодавство : Збройні Сили України  – соціальні пільги».

 РІЦ ( регіональний інформаційний центр), який  надає різні інформаційні послуги з питань права:складено картотеку рішень місцевих органів влади з якою ознайомлюють користувачів, видаються бюлетені нової літератури ,де розміщена інформація про надходження нових книг по правовій освіті, а в бібліографічному покажчику «Перечинщина на сторінках преси» виділено розділ з питань правової освіти. В систематичній картотеці статей відкрито рубрики «Правова освіта населення», «Права людини».

Традиційно проводяться різні міроприємства в тиждень правових знань та в рамках Всеукраїнського тижня права. Також різні масові заходи бібліотеки організовують до Дня Конституції України, Дня Незалежності України, Дня Гідності та Свободи.

          В масових заходах  приймають участь спеціалісти: управління юстиції; уповноважені спеціалісти кримінальної міліції у справах дітей; інспектори по роботі з населенням та громадськими формуваннями; спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді;представники служби у справах дітей Перечинської РДА; спеціалісти юридичного сектору апарату Перечинської РДА; вчителі історії та правознавства. 

  На базі центральної районної бібліотеки  почав працювати дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги за участі працівників Перечинського бюро правової допомоги.

Метою створення дистанційного пункту доступу є посилення правової спроможності територіальної громади та забезпечення розширеного доступу місцевих мешканців до безоплатної правової допомоги.

Прийом громадян буде здійснюватися фахівцями бюро  кожної другої середи щомісяця. Всі бажаючі можуть звертатись за безкоштовними юридичними консультаціями з будь-яких питань правового характеру.

В  бібліотеках     Перечинської   ЦБС   систематично проводиться   аналіз  укомплектованості  бібліотечних  фондів  юридичною  літературою  та  робляться  відповідні  висновки  щодо  покращення  роботи  бібліотек  з  даного  питання. Проводяться також навчання та семінари  бібліотечних працівників з питань правової освіти. 

________________________________________________________________________________________

Довідка про стан правової освіти у загальноосвітніх

навчальних закладах району

На виконання вимог Указу Президента України 18 жовтня 2001 року   № 992 «Про національну програму правової освіти населення» відділом освіти, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації розроблено та затверджено План заходів із забезпечення виконання Програми правової освіти на 2015-2017 роки. У відповідності до плану заходів питання правової освіти розглядаються на колегіях, нарадах, вживаються заходи щодо її покращення.

Правова культура суспільства - як стабільна відповідність способу і результату поведінки всіх і кожного правовим нормам, принципам, цінностям - відображує рівень розвитку правосвідомості кожної особистості і вміщує в собі не тільки знання про закон і правопорядок, але й безпосередні дії людини (прояв законослухняності, поваги до права, закону) в різних, навіть виняткових життєвих ситуаціях, передбачає уміння і готовність особистості вирішувати свої життєві проблеми, жити з людьми і серед людей, орієнтуючись на норми права і не виходячи за межі закону.

Означена характеристика правової культури, як кінцевого результату правової освіти, відображує необхідність її системного здійснення в школі, починаючи з молодших класів.

       Правове виховання в загальноосвітніх навчальних закладах району здійснюється на основі Конституції України, Закону України «Про освіту», Програми правової освіти населення України, Сімейного кодексу України, Конвенції про права дитини, Конвенції старшокласників України від 26.11.2006 р., Декларації прав дитини, Загальної Декларації прав людини, Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей, шкільної програми правової освіти та річного плану роботи школи.

      На основі цих документів у навчальних закладах були видані накази з правовиховної роботи: «Про стан здійснення контролю за відвідуванням учнями школи», «Про заходи щодо попередження правопорушень та злочинності серед учнів», «Про затвердження заходів щодо запобігання насильству над дітьми», «Про стан і заходи щодо попередження правопорушень та девіантної поведінки серед учнів»

      Організовується просвітницька робота серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів шляхом проведення змагань на правову тематику, вікторин, конкурсів. До Дня захисту дітей  та до Дня спільних дій  в інтересах дітей проводиться правовиховна та правороз’яснююча робота серед учнів, зустрічі з юристами та працівниками органів управління.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році пройшли Тижні правових знань та Всеукраїнські тижні права, під час яких застосовано різні форми правовиховної роботи:

1) Виставки юридичної літератури.

2)Конкурси кросвордів, рефератів на правову тематику.

3) Правові лекторії:

- зустрічі с представниками соціальних служб;

- лекції юристів-практиків;

- бесіди з представниками правоохоронних органів та служби у справах неповнолітніх.

4) Уроки-практикуми.

5) Історично-краєзнавчі подорожі та екскурсії.

6) Перегляди тематичних кінофільмів.

7) Ділові ігри, брейн-ринги.

8) Аукціони.

9) Виставки малюнків правової тематики.

10) Тестування (практичні психологи).

11) Анкетування (соціальні педагоги).

У загальноосвітніх навчальних закладах проводиться значна позаурочна робота, а саме:

 - правові конкурси на тему: «Я і закон», «Підліток і відповідальність»;

- вікторини «Трудове право», «Кримінальне право»;

-брейн -ринги на  правову  тематику;

-Тижні  правових  знань  (зустрічі  учнівської  молоді  з  працівниками
правоохоронних органів);

-День юриста (організовано зустрічі з працівниками юридичного відділу райдержадміністрації);

-Правові декади «Правове виховання», «Правова культура», «Основи
теорії держави і права України»;

-«круглі столи» з правової тематики «Трудове право», «Кримінальне
право»;

-правові семінари «Діти України про свої права».

Практичні психологи систематично проводять роботу з профілактики правопорушень серед дітей групи ризику. У бібліотеках постійно представлені виставки законодавчо-правової літератури.

    Молодшим школярам надаються початкові знання про норми поведінки під час вивчення курсу «Я і Україна», «Основи здоров`я», на годинах спілкування. Правовиховна робота в початковій школі здійснюється у процесі викладання навчальних предметів: „Читання” ( розділ: „Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя”); „Математики” - при вирішенні задач з правовим змістом щодо вартості речей, енергоресурсів, людської праці тощо; „Довкілля” (теми: „Стосунки між людьми”, „Цінність і неповторність людського життя” та ін.., „Природознавство” (теми: „Збережемо природу”, „Збережемо повітря чистим”, „ Без води немає життя”, „Гірські породи потребують охорони”, „Охорона ґрунту”, „Охорона рослин”, „Охорона тварин”, „У природі все взаємопов’язано”); «Довкілля» (теми: „Людина серед людей”, „Громадянські права і обв’язки”).

     Молодшими школярами засвоюються такі поняття: держава Україна, суверенітет і незалежність, державна символіка: Державний Герб України, Державний Прапор України, Державний Гімн України, влада в Україні: Президент України, Верховна Рада України; закони як обов`язкові правила для всіх людей, які упорядковують життя, охороняють і захищають інтереси людей: Конституція України як Основний Закон нашої держави, Декларація прав дитини, Конституційні обов`язки громадянина України, Статут школи, як документ, що визначає основи, права та обов`язки школяра. 
      Предмет „Основи правознавства (Практичний курс)” вивчається у 9-х класах, спрямований на формування в учнів необхідних знань і навичок для активної, свідомої участі в процесі життєдіяльності соціуму, для спілкування з різноманітними інституціями суспільства та держави.

      У всіх загальноосвітніх навчальних закладах постійно здійснюється планова інформаційно-просвітницька й попереджувальна робота  щодо запобігання проявам нетерпеливої та некоректної поведінки у побудові стосунків учнів із представниками різних націй та народностей. У грудні 2016 року в рамках Всеукраїнського тижня права проведено зустріч працівників юстиції  з учнями Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Зарічівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Порошківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де навчаються діти ромської національності, на тему: «Профілактика вчинення правопорушень. Юридична відповідальність неповнолітніх».     

У  класних кімнатах,  коридорах навчальних закладів  наявні куточки права та куточки з державною символікою, які виховують у школярів національний дух, сприяють патріотичному вихованню дітей.

З метою визначення знань нормативно - правової бази серед учнів 5-11 класів проведено  анкетування  «Учні школи про свої права», де було вивчено питання адаптації дитини у класному колективі та суспільстві, її рівень знань, прав і обов’язків, що гарантуються  Конвенцією ООН та іншими законодавчими актами.

     Організацією правової та правоосвітньої роботи в органах учнівського самоврядування займаються комісії з правового виховання.

            Їх завданнями є:

1.     Організація змістовного дозвілля учнівського колективу, що сприятиме підвищенню правової культури.

2.     Поглиблення і розширення правових знань, засвоєних на уроках правознавства.

3.     Розвиток ініціативи та активності учнівської молоді.

4.     Формування правової свідомості учнів у правовому вимірі.

5.     Розвиток умінь правового захисту себе і інших людей.

6.     Реалізація заходів, спрямованих на попередження злочинів та злочинності серед неповнолітніх.

7.     Поширення інформації про права дитини.

Завдання реалізуються через:

-        проведення виховних заходів;

-        екскурсії;

-        співпрацю з органами правопорядку.

       Учні 10 та 11 класів Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. та Перечинської гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку були запрошені на  День відкритих дверей у Перечинський районний суд. Школярі мали змогу познайомитися із працівниками суду, які розповіли старшокласникам про те, як здійснюється судочинство у нашій державі. Суддя Перечинського районного суду Чепурнов В. детально у залі засідань суду розповів про кодекси, на яких ґрунтується вся судова система України, а також провів з учнями правову вікторину, активні учасники якої отримали цінні подарунки від судді.

      5 квітня 2017 р. у Природничо-гуманітарному коледжі ДВНЗ «УжНУ» відбулася ІІІ Закарпатська обласна олімпіада «Юний правознавець» серед учнів 9-их класів загальноосвітніх шкіл. В олімпіаді взяла участь учениця Тур’я-Пасіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ситар Євгенія, яка виборола почесне ІІ місце.

      Після закінчення олімпіади учасникам був показаний і обговорений документальний фільм із проблем прав людини  «Лізо, ходи додому», а студенти коледжу показали презентацію про студентське життя та розповіли про спеціальність «Правознавство».

У Перечинській гімназії, Туря-Пасіцькій, Т-Реметівській, Порошківській, Зарічівській ЗОШ  у січні пройшли семінари мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати своі? права» для гідів мандрівної виставки “Кожен має знати свої права”.  За підтримки Міжнародного фонду “Відродження”  з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”  як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання прав людини. Це дає можливість використовувати зазначені продукти в якості допоміжних матеріалів для навчання, стимулювати дискусію навколо проблем   прав людини.

Начальник відділу                                                   В. Цапик       

________________________________________________________________________________________

 

Вчора, 13 червня 2017 року в райдержадміністрації відбулося планове  засідання Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням керівника апарату державної адміністрації, голови комісії Надії Девіцької.

          Завідувач сектору мобілізаційної і оборонної роботи апарату райдержадміністрації Віктор Ходанич проінформував присутніх про виконання антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування; начальник Перечинського бюро правової допомоги Ужгородського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Кость інформувала про надання безоплатної первинної (юридичних консультацій) та безоплатної вторинної (представництво інтересів в суді, органах державної влади та місцевого самоврядування) правової допомоги мешканцям Перечинщини; директор центральної бібліотечної системи району Марія Кость прозвітувала про правове виховання молоді засобами бібліотечного впливу; начальник Перечинського РВ з питань пробації Вячеслав Муругов повідомив присутнім про  проведену правоосвітню роботу РВ з питань пробації з особами,  засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. До обговорення активно долучилися Марина Ганчак – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, Пекар Марія – начальник відділу культури райдержадміністрації, Країло Тетяна - директор Перечинського районного ЦСССДМ та Афанасьєва Оксана – методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Перечинської РДА доповіла про стан правової освіти у загальноосвітніх  навчальних закладах району.

Надія Девіцька проаналізувала довідку обласної МКМР з правової освіти населення, висловила побажання активізації системної і живої роботи з правової освіти в районі. Заступник керівника апарату – завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Олеся Туряниця подякувала всім за співпрацю і розуміння важливості порушених питань.

По завершенні роботи всі присутні отримали відповідні рекомендації, якими скориговано шляхи реалізації подальшого розвитку правової освіти населення у Перечинському районі.

______________________________________________________________________________________

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Перечинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, інформує, що в Перечинській центральній районній лікарні, впроваджено надання адміністративної послуги відділом ДРАЦС з питань державної реєстрації народження дитини. 

З вівторка по четвер, з 14.00 до 16.00 год., за бажанням батьків, працівниками відділу приймаються та видаються документи стосовно державної реєстрації народження дітей, у приміщенні Перечинської ЦРЛ.

Протягом січня-травня 2017 року відділом уже видано в пологовому будинку 28 свідоцтв про народження. Це нововведення є досить практичним для батьків, адже відтепер вони мають можливість  отримати найперший документ своїх немовлят не витрачаючи зайвого часу на відвідування органів державної реєстрації актів цивільного стану. Головне вчасно визначитися з ім`ям для малечі.

Дана послуга є безкоштовною!

Для державної реєстрації народження дитини подаються наступні документи:

- медичне свідоцтво про народження форми № 103/о

- паспорти батьків;

- свідоцтво про шлюб (заява про державну реєстрацію народження згідно ст. 135 Сімейного кодексу України або заява про визнання батьківства).

Начальник відділу ДРАЦС Попович О.Є.

________________________________________________________________________________________

Перечинський районний відділ ДРАЦС наголошує!

Ще з 8 квітня 2012 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку", від 15.03.2012 року № 4525-УІ.

Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, повинні досягти шлюбного віку на день державної реєстрації шлюбу.

Одночасно підвищено з 14 на 16 років вік особам, яким за рішенням суду може бути надано право на укладення шлюбу, якщо буде встановлено, що це відповідє їхнім інтересам.

Начальник відділу державної 

реєстрації актів цивільного стану Попович О.Є.

_____________________________________________________________________________________

Ім`я дитини

Статтею 28 Цивільного кодексу України встановлено, що ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Ім’я фізичній особі надається відповідно до закону. 

Відповідно до статті 49 наведеного Кодексу державній реєстрації підлягають, зокрема народження фізичної особи та її походження. При визначенні прізвища, імені та по батькові дитини є ряд важливих правових моментів. 

Вибір імені дитини здійснюється за взаємною згодою батьків. Так згідно зі статтею 146 Сімейного кодексу України якщо батьки дитини перебувають у шлюбі, ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. При державній реєстрації народження іншою особою власне ім’я дитини присвоюється за її вказівкою. 

При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен. Однак кількість імен не обмежується у тих випадках, коли мати і (або) батько дитини належать до національних меншин і порядок присвоєння імені є звичаєм конкретної з них. 

Основними мотивами, які в наш час визначають обрання імені для дитини, є: родинна традиція, за якою сина чи дочку називають за іменем бабусі, дідуся; особисті уподобання; вшанування іменем дитини видатних осіб, літературних героїв, кінозірок, героїв телесеріалів. 

Водночас слід пам’ятати, що особисте ім’я - це не тільки юридично зафіксоване слово, за допомогою якого здійснюється індивідуалізація особи, а також це “оберіг” - супутник життя людини. 

На сьогодні на території Перечинського району найбільш поширеними жіночими іменами є Анастасія, Софія, Дарія, Юліанна, Вікторія, Євгенія, Злата, Крістіна, Ангеліна. 

А найпоширенішими чоловічими — Назар, Володимир, Максим, Станіслав, Олександр, Владислав. 

Серед рідковживаних імен в нашому регіоні, протягом 2017 року, зустрічаються такі імена, як:  Фіяна, Авенір, Сара, Нарін, Емір, Паула, Ерік, Олівер, Мадонна, Мурат, Корай.

Начальник відділу ДРАЦС Попович О.Є.

______________________________________________________________________________________

Перечинський районний відділ ДРАЦС інформує :

Державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові.

Підставами для проведення державної реєстрації народження дитини є медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о). У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я - медичне свідоцтво про народження або довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма 103-1/о).

У разі подання до органу державної реєстрації актів цивільного стану дубліката медичного свідоцтва про народження, державна реєстрація народження здійснюється після перевірки за даними, вказаними в цьому документі, факту проведення державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження. Відсутність актового запису про народження підтверджується повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану. 

Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця від дня народження дитини. Після державної реєстрації народження дитини, орган ДРАЦС, видає заявнику свідоцтво про державну реєстрацію народження.

Начальник відділу державної 

реєстрації актів цивільного стану Попович О.Є.

___________________________________________________________________________________________

01.06.2017

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей

 

Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу.

1 червня - День захисту дітей - це свято дітей, день їх захисту, день, який спонукає дорослих думати про дітей.

У дітей прав не менше ніж у дорослих, проте обставин, пов`язаних з порушенням прав дитячих існує безліч.

Всі ці факти, безумовно, зобов`язані закликати дорослих на допомогу дітям, на вирішення їхніх проблем, на поліпшення життя дітей у всьому світі. І починати потрібно прямо зараз. І піклуватися про дітей кожен день, кожну годину і кожну хвилину. Діти - наше майбутнє, щасливі діти - щасливе майбутнє.

Скільки покинутих дітей, скільки сиріт?! Вони є практично скрізь, і, на жаль, число це величезне. Діти не можуть висловити щось на захист своїх прав, вони не можуть самостійно покращувати своє життя, багато хто навіть не знають що таке щасливе життя, що таке жити у нормальній сім`ї, бути коханими мамою і татом, ходити в садок або в школу, дружити з іншими хлопцями.

Дитинство - це найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з дуже теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості й дитинства, проте далеко не всі люди можуть похвалитися такими радісними спогадами в дитячому віці. Так давайте ж робити всі зусилля, щоб наші діти, діти нашого часу могли з посмішкою через кілька років згадувати роки, коли вони були маленькими, коли вони росли, і входили в доросле життя.

 

_________________________________________________________________________________

Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення
Дитячий закордонний паспорт в Україні

            Раніше для того, щоб мандрувати з дитиною за кордон, у батьків було два варіанти: можна було внести дані про дитину у свій закордонний паспорт або ж оформити дитячий проїзний документ. З початку квітня 2015 року це зробити вже неможливо, а єдиним офіційним документом дитини для виїзду за кордон, який ви можете оформити, є дитячий закордонний паспорт. Проте це не означає, що тільки маючи власний паспорт дитина зможе подорожувати. Якщо дитина вписана у ваш закордонний паспорт чи має проїзний документ, та термін його дії ще не закінчився, то перетин кордону з цими документами можливий ще до 2018 року. Варто пам`ятати також, що, відповідно до законодавства України, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки чи опікуни. Якщо з дитиною їде один з батьків, то він має мати нотаріально завірену згоду іншого на виїзд дитини за кордон із зазначенням країни та терміну перебування. Якщо діти вписані у ваш закордонний паспорт, не зайвим буде мати при собі їхні свідоцтва про народження для підтвердження батьківства.

З якого віку видають дитячий закордонний паспорт?

            Згідно з новими правилами, паспорт для дитини ви зможете оформити вже з перших днів її народження. Але це буде не біометричний документ, бо у малюків не беруть відбитки пальців, а стандартний закордонний паспорт, формат якого нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці та сторінка з особистими даними. Віза для виїзду за кордон відтепер знаходитиметься у паспорті дитини, що є перевагою, адже економить місце у паспортах батьків, тому вони служитимуть довше. 
Документи для виготовлення закордонного паспорта дитині, якщо їй ще не виповнилось 12 років, може подавати один із батьків. Перелік документів для виготовлення дитячого закордонного паспорта подаємо нижче.

Дитячий закордонний біометричний паспорт

            Біометричні паспорти є альтернативою звичайним і відрізняються тим, що містять цифровий носій з інформацією про вас та вашими біометричними даними. Популярності біометричних паспортів сприяє те, що при введенні безвізового режиму України з ЄС, лише з їх допомогою можна буде пересікати кордон без попереднього оформлення візи. Підробити документ такого формату – практично неможливо, та й при втраті виключено, що хтось чужий зможе ним скористатись, отож ваша конфіденційна інформація надійно захищена. Тому багато батьків прагнуть зробити своїм малюкам сучасні дитячі закордонні біометричні паспорти. Але, за даними державної міграційної служби, обов’язкова процедура для виготовлення закордонного біометричного паспорта – сканування відбитків пальців – проводиться для дітей, яким виповнилось 12 років і обов’язково за згодою батьків. Якщо батьки не згодні, вони мають написати заяву про відмову від внесення такої інформації. Цифровий підпис, теж необхідний, дитина може ставити після досягнення 14-річного віку. Саме тоді й варто виготовляти дитячий закордонний біометричний паспорт.

Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта

            Проїзний документ, який надавав дитині право пересікати кордон, видавався терміном на 3 роки. Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта, як і звичайного дитячого закордонного паспорта становить 4 роки. Після закінчення терміну, його слід буде переоформити. Особи, яким виповнилось 16 років, можуть оформлювати закордонний біометричний паспорт, який буде дійсним протягом 10 років. Нагадуємо, що після цього терміну необхідно буде виробити новий документ, адже продовжити закордонний паспорт в Україні віднедавна стало неможливим.

Вартість виготовлення дитячого закордонного паспорту

            Діти, які не досягли 16-річного віку, не повинні сплачувати державне мито, яке складає 170 гривень, тому дитячий закордонний паспорт обійдеться вам дешевше, ніж дорослий. Станом на сьогодні, нетермінове виготовлення такого документа (термін виготовлення приблизно 20 робочих днів) з електронним носієм коштує 391 грн. 47 коп. (87 грн.15 коп. складає оплата послуг, 304 грн. 32 коп. – вартість бланка закордонного паспорта з чіпом) . Звичайний дитячий закордонний паспорт в Україні коштуватиме 325 грн. 47 коп. (87 грн.15 коп. - оплата послуг, 238 грн. 32 коп. – вартість бланка закордонного паспорта без чіпа). Не забувайте також про оплату послуг банку, яка становитиме 3-5 відсотків від суми платежу.

Анкета на закордонний паспорт нового зразка дітям до 18 років

            За новими правилами, бланк анкети на дитячий закордонний паспорт не видається батькам на руки для заповнення. Батьки повинні лише оформити заяву-згоду у присутності працівника, який оформлює документи, суть якої в дозволі на виготовлення паспорта їх неповнолітній дитині. У відділення міграційної служби для подання документів на дитячий закордонний паспорт батькам варто йти вдвох, це зекономить їх кошти, адже якщо присутній хтось один із батьків, у нього повинен бути дозвіл від іншого, засвідчений нотаріусом, послуги якого платні. Бланк анкети на дитячий закордонний паспорт заповнюється особисто працівником міграційної служби згідно поданих документів і подається на підпис батькам.

Оформлення дитячого закордонного паспорта Україна

            Якщо вашій дитині ще не виповнилося 12 років, ви можете оформити їй дитячий закордонний паспорт самостійно. Та варто подавати документи все-таки разом з дитиною, якщо їй виповнилось 2 роки, тоді у відділі міграційної служби їй зроблять фото відповідно до чинних вимог. Як ми вже зазначали, документи має право подавати один з батьків, але тоді від іншого потрібен дозвіл, завірений нотаріусом, про згоду на оформлення закордонного паспорта дитині. Якщо дитині виповнилось 12 років, то її присутність при подачі документів обов’язкова. Не з`явитись дитина, якій виповнилось 12 років, може тільки при підтвердженні, що це неможливо через стан здоров’я (потрібна довідка з лікарні). Окрім переліку документів, для дітей до 2 років потрібно взяти глянцеву фотокартку розміром 10*15 см (80 % від усієї фотографії має займати обличчя, також бажано робити фото на білому фоні), яке потім відсканують. Після 2 років таке фото самостійно роблять дитині працівники міграційної служби безпосередньо при подачі документів.

Документи для оформлення дитячого закордонного паспорта Україна

-Свідоцтво про народження дитини (+копія);

-   Довідка про присвоєння дитині ідентифікаційного коду (за наявності) (+копія);

- Відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;

            - Письмова заява-згода двох батьків, написана у присутності особи, яка приймає документи на оформлення паспорта. Нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на оформлення дитячого закордонного паспорта (якщо документи подає хтось один із батьків);

У разі оформлення другого закордонного паспорта дитині до органу ДМСподається

 - Попередній закордонний паспорт дитини;

 - Паспорт громадянина України обох батьків (+копія);

 - Одна кольорова фотографія розміром 10х15 (лише у випадку, якщо дитина ще не досягла 2 років і батьки подають документи без неї);

 - Заява про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби);

Якщо документи подає опікун дитини, він повинен мати власний паспорт, свідоцтво про народження дитини, розпорядження про призначення опіки чи піклування та довідку про те, де дитина зареєстрована.

Для отримання закордонного паспорту необхідно мати при собі:

1.     Паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків.

2.     Свідоцтво про народження дитини. З 14 років – паспорт громадянина України.

3.     Із 12 років обов’язкова присутність дитини при отриманні паспорту.
Видача паспорта

            Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації. Заявник візуально перевіряє персональні дані, внесені до паспорта.

            Якщо заявник не отримав паспорт протягом місяця з дня його оформлення, він повертається відповідному територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС для зберігання;
            Якщо заявник не отримав паспорт протягом року з дня його оформлення, він знищується.
            Нагадуємо, після 2018 року особистий дитячий закордонний паспорт буде єдиним можливим документом, з яким ваша дитина зможе подорожувати за кордон, тож подбайте про нього завчасно.

 

За безоплатними правовими консультаціями жителі Перечина та району можуть звертатися до Перечинського бюро правової допомоги за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 16. Контактний телефон: (03145) 2-34-57.

______________________________________________________________________________________

23.05.2017

Позбавлення батьківських прав - підстави та порядок розгляду

 

         Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України, батьки (мати чи батько) можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:

            1. не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини);

            2. ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини (тобто, свідомо та умисно не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, не спілкуються з дитиною в необхідному обсязі, не створюють умов для отримання нею освіти тощо);

            3. жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);

            4. є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);

            5. вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва;

            6. засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

            Підстави для позбавлення батьківських прав відсутні при вчиненні злочину батьками з необережності (наприклад, випадкове заподіяння шкоди здоров`ю дитини у ході гри,  тощо).

            Не може бути позбавлена батьківських прав особа, яка не виконує своїх батьківських обов`язків внаслідок душевної хвороби, недоумства, тривалого відрядження, утворення перешкод з боку іншого з батьків, з яким проживає дитина.

 

___________________________________________________________________________________________

26.04.2017 року

Право на працю

Основним законом кожної держави є конституція. Вона дає наукове осмислення політичних та економічних процесів у країні, закріплює ідею розподілу і організації державної влади, її співвідношення з демократичними інституціями суспільства, визначає права та свободи громадян і створює умови для їх реалізації. У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла основний закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави, як повноправної учасниці світового співтовариства. Конституція увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності та соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - це фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Конституція України проголосила, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

        Право на працю — одне з пріоритетних соціальних прав, закріплених в Конституції України.   Зокрема, у ч.1 ст.43 Конституції зазначається, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Гарантуючи це право, держава, як зазначається у ч. 2 ст. 43 Конституції, створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб. Право на працю, згідно з положеннями ст. 43, включає право на належні, безпечні та здорові умови праці, на заробітну плату не нижчу від визначеної законом. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.  Права і свободи громадян гарантуються, охороняються і захищаються державою.

___________________________________________________________________________________________

26.04.2017

 Вимоги до звернення

 Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).

Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому цим Закону.

Звернення може бути усним чи письмовим.

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.

Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою Закону України «Про звернення громадян»

Звернення про надання безоплатної правової допомоги розглядаються в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

Провідний спеціаліст 

Перечинського РВ ДВС                                                                                                О.Т.Бобай

26.04.2017 

Строки у виконавчому провадженні 

Строки у виконавчому провадженні – це періоди часу, в межах яких учасники виконавчого провадження зобов’язані або мають право прийняти рішення або вчинити дію.

Строки у виконавчому провадженні встановлюються законом, а якщо вони не визначені законом – встановлюються виконавцем.

Будь-яка дія або сукупність дій під час виконавчого провадження повинна бути виконана не пізніше граничного строку, визначеного цим Законом.

 Строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження», обчислюються в робочих днях, місяцях і роках, а також можуть визначатися посиланням на подію, яка повинна неминуче настати.

Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку

Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

 Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його прийняття.

Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:

1) пред’явлення виконавчого документа до виконання;

2) надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред’явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника – з дня закінчення строку дії відповідної заборони.

Стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Арешт на майно (кошти) накладається не пізніше наступного робочого, крім випадку, передбаченого Законом України «Про виконавче провадження»

Платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня після накладення арешту та в подальшому не пізніше наступного робочого дня з дня отримання інформації про наявність коштів на рахунках.

Опис та арешт майна здійснюються не пізніш як на п’ятий робочий день з дня отримання інформації про його місцезнаходження. У разі виявлення майна виконавцем під час проведення перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізичної особи та місцезнаходженням юридичної особи здійснюються опис та арешт цього майна.

Постанова про зняття арешту виноситься виконавцем не пізніше наступного робочого дня після надходження до нього документів, що підтверджують наявність підстав, передбачених частиною четвертою статті 59 Закону України «Про виконавче провадження», та надсилається в той самий день органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.

За порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавці несуть відповідальність в порядку, встановленому законом.

Порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавцями не є підставою для скасування такого рішення чи виконавчої дії, крім випадків, коли вони були прийняті або вчинені з порушенням процедури, передбаченої цим Законом.

 В.о начальника

Перечинського РВ ДВС                                                                    В.В. Блюда

___________________________________________________________________________________________

Відбулося планове засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

 31 березня відбулося засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення при керівникові апарату райдержадміністрації -  голові районної  МКМР з правової освіти населення  Надії  Девіцькій. У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів районної державної адміністрації. Було  підведено підсумки звернень громадян за 2016 рік, обговорено стан роботи у сфері правоосвітньої діяльності серед неповнолітніх та  завдання щодо правової освіти громадян у сфері виборчого законодавства, проаналізовано роботу щодо протидії негативному впливу інформаційної пропаганди іноземних та вітчизняних засобів масової та об’єднання українського суспільства навколо ідей української державності.

            З метою налагодження ефективної співпраці у сфері формування і реалізації державної антикорупційної політики в Україні Надією Девіцькою будо доведено до відома присутніх роз’яснення щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджених Рішенням Національного агентства від 11 серпня 2016 року №3, зі змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року № 18, від 30.09.2016 року №57 та від 03.11.2016 року № 106, відповіді Національного агентства на найбільш поширені запитання, які надходять від суб’єктів декларування. Було наголошено, що із набуттям чинності ЗУ «Про Вищу раду правосуддя» 5 січня 2017 року, яким внесено зміни  до ЗУ  «Про запобігання корупції», змінено коло осіб, які мають подавати е-декларації.

У ході засідання було внесено зміни в склад координаційно-методичної ради у зв’язку з кадровими перестановками, порушено ряд питань щодо роботи громадських приймалень по наданню безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення, захисту прав жінок, підліткової злочинності та протидії торгівлі людьми.

            За результатами засідання прийнято відповідні рішення.

____________________________________________________________________________________________

10.03.2017

        Шановні виборці! Згідно з частиною шостою статті 14 Закону України “Про місцеві вибори” ( далі — Закон ) перші вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією у порядку, визначеному законом.

Постановою Центральної виборчої комісії від 24 січня 2017 року № 6      “ Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів ” призначено дату виборів , а саме, неділя  30 квітня 2017 року та оголошено про початок виборчого процесу з 11 березня 2017 року. Такі вибори відбудуться у 2 об’єднаних територіальних громадах Закарпаття — Іршавській міській ОТГ та Перечинській міській ОТГ.

  Для перевірки та уточнення своїх персональних даних, просимо Вас звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Перечинської районної державної адміністрації за адресою: м.Перечин, пл.Народна, 16, каб. 110, тел. 2-31-83. Графік роботи відділу : понеділок -  п’ятниця з 8.00 до 17.00 год. У вихідні дні з 9.00 до 16.00 год.

 Крім того, Ви можете перевірити свої персональні дані, внесені до Реєстру, на офіційному веб-сайті “Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) за допомогою програмного ресурсу “Особистий кабінет виборця”. 

 

Головний спеціаліст відділу ведення

Державного реєстру виборців                                                                             В.Коцка 

Постанова від 24 січня 2017 №6

Постанова від 24.012017 №6(1)

Додаток до постанови №6

___________________________________________________________________________________________ 

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: РЕАЛІЗАЦЯ ПРАВА НА ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

 

Особливе  місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян в громадянському суспільстві має реалізація їх права на звернення. Допомога та консультація щодо правильності складення заяв, клопотань та інших документів правового характеру є однією з послуг, яку можна безкоштовно  отримати звернувшись у бюро правової допомоги.

Відповідно до ст.40 Конституції України, всі мають право направляти індивідуальні, чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України такого права вносити в органи державної влади, об`єднання громадян, відповідно до їх статуту, пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів, є Закон України «Про звернення громадян» від 2 жовтня 1996 року  № 393/96-ВР.

Що ж таке «звернення громадян»?

Згідно зі ст.3 Закону України «Про звернення громадян», під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Види звернень громадян:

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння в реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, посадових осіб.

Яким може бути звернення

Звернення може бути усним чи письмовим.

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв`язку через визначені контактні центри, телефонні «гарячі лінії» та записується (реєструється) посадовою особою.

Особливим видом усного звернення є особистий прийом громадян.

Керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян зобов`язані проводити особистий прийом громадян. Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян. Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.

Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до чинного законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).

Особливою формою колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування є електронна петиція, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому  цим Законом.

Вимоги до звернення

При поданні звернення відповідно до ст.5 Закону «Про звернення громадян» мають бути дотримані такі-вимоги:

1) вимоги до адресування: звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

2) вимоги до форми: у зверненні має бути зазначено прізвище, ім`я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати звернення .

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

3) вимоги до мови звернення: громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.

Які звернення не підлягають розгляду

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Права громадянина при розгляді заяви чи скарги

Відповідно до ст. 30 Закону громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право:

·                    особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

·                    знайомитися з матеріалами перевірки;

·                    подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

·                    бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

·                    користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

·                    одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

·                    висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

·                    вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

Терміни розгляду звернень громадян

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Відповідальність за порушення законодавства про звернення громадян:

Відповідальність посадових осіб: статтею 24 Закону України «Про звернення громадян» для осіб, винних у порушенні законодавства про звернення громадян, передбачено цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.

Відповідальність громадян: подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об`єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством (ст. 26 Закону «Про звернення громадян»).

Нагадуємо, що Перечинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 16 (кабінет 112). Контактний телефон: (03145) 2-34-57.

 

Відділ « Перечинське бюро правової допомоги»

Пожалуйста, подождите

 

 

_______________________________________________________________________________________

Участь у тренінгу

      Міністерством соціальної політики за участю експертів міжнародних та громадських організацій розпочато реалізацію компоненту „Ініціатива із запобігання сексуальному насильству під час конфлікту” проекту „Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадського суспільства”.

У рамках реалізації вищенаведеного проекту 9 лютого 2017 року в м. Ужгород було проведено одноденний тренінг „Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту”. Участь у тренінгу взяли працівники управлінь соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поліції, працівників системи освіти та медичні працівники Великоберезнянського, Перечинського, Ужгородського району та м. Чоп. 

 

Директор Перечинського РЦСССДМ                                                            Т. Країло

____________________________________________________________________________________________

26.01.2017         

Мова звернень і рішень та відповідей на них. Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення. Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню. Заборона переслідування громадян за подання звернення і неприпустимість примушування їх до його подання. Заборона розголошення відомостей, що містяться у зверненнях.

 

Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.Рішення щодо звернень громадян та відповіді на них оформляються відповідно до вимог законодавства про мови. Такі рішення та відповіді можуть бути викладені в перекладі мовою спілкування заявника.Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Забороняється переслідування громадян і членів їх сімей за подання звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, посадових осіб за критику у зверненні їх діяльності та рішень.Ніхто не може бути примушений до подання власного чи підписання колективного звернення або участі в акціях на підтримку звернень інших осіб чи організацій.

Не допускається розголошення одержаних із звернень відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, та іншої інформації, якщо це ущемлює права і законні інтереси громадян. Не допускається з`ясування даних про особу громадянина, які не стосуються звернення. На прохання громадянина, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягає розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.Ця заборона не поширюється на випадки повідомлення інформації, що міститься у зверненні, особам, які мають відношення до вирішення справи.

Старший державний виконавець                                                В.В.Блюда

Перечинського районного відділу                     

державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції

______________________________________________________________________________

 

Відбулося планове засідання Перечинської районної МКМР з правової освіти населення

  14 грудня 2016 року, в Перечинській РДА відбулося засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під керівництвом голови комісії, керівника апарату державної адміністрації Надії Девіцької. 

На порядок денний було винесено питання про підсумки проведення Всеукраїнського тижня права та затвердження плану роботи районної МКМР з правової освіти населення на 2017 рік.

 На виконання розпорядження голови Перечинської районної державної адміністрації «Про районний план заходів із проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права» було  підготовлено план заходів тижня. Упродовж  5-9 грудня 2016 року в усіх навчальних закладах району з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини 9 грудня 2016 року проведено Всеукраїнський урок «Права людини»,  виховні години для учнів 1-11 класів на тему «Символи України», «Права та обов’язки учнів», «Конституція – основний закон нашої держави», «Ми і закон», «Права людей у світі», «Вивчаємо свої обов’язки і права». В рамках Всеукраїнського тижня права 5 грудня у читальній залі центральної районної бібліотеки проведено правові уроки «Знай свої права» з учнями 7, 8, 9 класів Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку, також учні гімназії у рамках Тижня права відвідали Перечинський районний суд, де  мали змогу ознайомитись зі специфікою роботи суду,  розташуванням кабінетів та залів судових засідань, безпосередньо поспілкувались суддями району.

Перечинське бюро правової допомоги Ужгородського  МЦ з надання безоплатної вторинної  правової допомоги спільно з соціальними партнерами також активно долучилися до проведення Всеукраїнського тижня права, в рамках якого, пройшли правопросвітницькі заходи на тему «Права людини» для учнів та педагогів  Перечинського професійного ліцею,  Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради  та  Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

 

 

 

За результатами розгляду питань районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення було прийнято відповідні рекомендації. 

___________________________________________________________________________

07.12.2016

 Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення. Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню.

 Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.

Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

 

В.о начальника Перечинського районного відділу                                           І.І.Крегул

державної виконавчої служби

 

Головного територіального управління юстиції

_____________________________________________________________________________________________

          Останнім часом для населення України відчутно зросли тарифи на комунальні послуги та змінились правила нарахування субсидій. Тому,  Перечинський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) тісно співпрацює з Управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА залучаючи соціальних робітниць для оперативного інформування населення району в отриманні субсидій та в допомозі їх оформлення.

 

Директор терцентру                                                                      І.Т.Янцо

_____________________________________________________________________________________________

“Попередження насильства в сім’ї”

             В рамках проведення щорічної акції “16 днів проти насильства” – 16.11.2016 року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено з учнями  10-11 класів Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів бесіду на тему: “Попередження насильства в сім’ї”.

  Начальник служби

 

у справах дітей РДА                                                                           М.І. Ганчак

_____________________________________________________________________________________________

15.11.2016

Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції

            Громадські об’єднання, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання корупції мають право:

1) повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, Національному агентству, керівництву чи іншим представникам органу, підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення або у працівників яких наявний конфлікт інтересів, а також громадськості;

2) запитувати та одержувати від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в порядку, передбаченому "Про доступ до публічної інформації", інформацію про діяльність щодо запобігання корупції;

3) проводити, замовляти проведення громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів, подавати за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів, отримувати від відповідних органів інформацію про врахування поданих пропозицій;

4) брати участь у парламентських слуханнях та інших заходах з питань запобігання корупції;

5) вносити пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у сфері запобігання корупції;

6) проводити, замовляти проведення досліджень, у тому числі наукових, соціологічних тощо, з питань запобігання корупції;

7) проводити заходи щодо інформування населення з питань запобігання корупції;

8) здійснювати громадський контроль за виконанням законів у сфері запобігання корупції з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать законодавству;

9) здійснювати інші не заборонені законом заходи щодо запобігання корупції.

             Громадському об’єднанню, фізичній, юридичній особі не може бути відмовлено в наданні доступу до інформації стосовно компетенції суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання корупції, а також стосовно основних напрямів їх діяльності. Така інформація надається в порядку, встановленому законом.Законопроекти та проекти інших нормативно-правових актів, що передбачають надання пільг, переваг окремим суб’єктам господарювання, а також делегування повноважень державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування, з метою їх громадського обговорення розміщуються на офіційних веб-сайтах відповідних органів невідкладно, але не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня їх розгляду з метою прийняття.Державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування узагальнюють результати громадського обговорення законопроектів та проектів інших нормативно-правових актів, передбачених частиною третьою цієї статті, та оприлюднюють їх на своїх офіційних веб-сайтах.

 

 

В.о начальника Перечинського РВ ДВС                                                            І.І.Крегул

___________________________________________________________________________________________

24.10.2016

Звернення громадян

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ і державної безпеки, а також особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України мають право подавати звернення, які не стосуються їх службової діяльності.

Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Звернення вкладників до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо виплати Фондом відшкодування в межах гарантованої суми розглядаються в порядку, встановленому законодавством про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

В.о начальника Перечинського районного відділу                       В.В.Блюда

державної виконавчої служби

 

Головного територіального управління юстиції

10.10.2016        

Мова звернень і рішень та відповідей на них. Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення. Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню. Заборона переслідування громадян за подання звернення і неприпустимість примушування їх до його подання. Заборона розголошення відомостей, що містяться у зверненнях.

 Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.Рішення щодо звернень громадян та відповіді на них оформляються відповідно до вимог законодавства про мови. Такі рішення та відповіді можуть бути викладені в перекладі мовою спілкування заявника.Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Забороняється переслідування громадян і членів їх сімей за подання звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, посадових осіб за критику у зверненні їх діяльності та рішень.Ніхто не може бути примушений до подання власного чи підписання колективного звернення або участі в акціях на підтримку звернень інших осіб чи організацій.

Не допускається розголошення одержаних із звернень відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, та іншої інформації, якщо це ущемлює права і законні інтереси громадян. Не допускається з`ясування даних про особу громадянина, які не стосуються звернення. На прохання громадянина, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягає розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.Ця заборона не поширюється на випадки повідомлення інформації, що міститься у зверненні, особам, які мають відношення до вирішення справи.

В.о начальника Перечинського районного відділу                       І.І. Пекар

державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції

 

 ____________________________________________________________________________________________ 

Засідання районної  МКМР з правової освіти населення

20 вересня  2016 року у  районній державній адміністрації проведено чергове засідання  районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (надалі – МКМР) під головуванням керівника апарату Надії Девіцької.

На порядок денний виносились наступні питання: 

1.  Про роботу управління соціального захисту населення РДА, спрямовану на забезпечення правового інформування відповідної категорії громадян (Доповідач: Цвік В.І. – начальник управління соціального захисту населення Перечинської РДА).-

2. Про стан та завдання щодо правової освіти громадян у сфері виборчого законодавства (Доповідач: Коцка В. О. – в.о. начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА).-

3. Про стан правової освіти у загальноосвітніх школах району. (Доповідач: Цапик В.Й.  –  начальник освіти, молоді та  спорту Перечинської РДА).

 

По завершенні роботи всі члени Перечинської районної МКМР з правової освіти населення отримали відповідні рекомендації, якими визначено шляхи реалізації подальшого розвитку правової освіти населення у Перечинському  районі.

_____________________________________________________________________________________________

06.09.2016

                                                                  Звернення громадян

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ і державної безпеки, а також особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України мають право подавати звернення, які не стосуються їх службової діяльності.

Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Звернення вкладників до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо виплати Фондом відшкодування в межах гарантованої суми розглядаються в порядку, встановленому законодавством про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

В.о начальника Перечинського районного відділу                                                              І.І. Пекар

державної виконавчої служби

 

Головного територіального управління юстиції

___________________________________________________________________________________

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Державна реєстрація народження дитини може також проводитись в пологовому будинку Перечинської ЦРЛ !

             Перечинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, інформує, що в Перечинській центральній районній лікарні, впроваджено надання адміністративної послуги відділом ДРАЦС з питань державної реєстрації народження дитини. 

            З вівторка по четвер, з 14.00 до 16.00 год., за бажанням батьків, працівниками відділу будуть прийматись та видаватись документи стосовно державної реєстрації народження дітей, у приміщенні Перечинської ЦРЛ.

             Дана послуга є безкоштовною!

             Для державної реєстрації народження дитини подаються наступні документи:

- медичне свідоцтво про народження форми № 103/о

- паспорти батьків;

- свідоцтво про шлюб (заява про державну реєстрацію народження згідно ст. 135 Сімейного кодексу України або заява про визнання батьківства).

 

Начальник відділу ДРАЦС                                                     Попович О.Є. 

_____________________________________________________________________________________________

У Перечині відкрито бюро правової допомоги

1 вересня голова райдержадміністрації прийняв участь у відкритті Перечинського бюро правової допомоги. У своєму вітальному виступі Віктор Олефір відмітив, що відкриття таких бюро проводиться в рамках проведення в нашій країні реформи місцевих органів юстиції, основна мета якої - покращення якості надання юридичних послуг, наближення та їх доступність до мешканців громади.

Голова райдержадміністрації висловив сподівання, що з початком роботи бюро у найбільш вразливих категорій громадян нашого району з’явиться можливість на отримання безоплатної правової допомоги.

      В даному заході взяли участь голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, Перечинський міський голова Іван Погоріляк, депутат Закарпатської обласної ради Денис Ман, перший заступник начальника головного територіального управління юстиції Іван Алмаші, головний спеціаліст головного теруправління юстиції Оксана Качур, заступник директора Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної первинної правової допомоги Еріка Кинєв, заступник начальника управління соціального захисту населення Перечинської РДА Леся Чиняк, в.о.начальника Перечинського об’єднаного управління ПФУ в Закарпатській області Оксана Олефір та директор районної бібліотеки Марія Кость.

___________________________________________________________________________________________

25.07.2016

Заборона відмови в прийнятті та розгляді звернення. Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню. Заборона переслідування громадян за подання звернення і неприпустимість примушування їх до його подання. Заборона розголошення відомостей, що містяться у зверненнях.

            Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз`ясненнями.

Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

Забороняється переслідування громадян і членів їх сімей за подання звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, посадових осіб за критику у зверненні їх діяльності та рішень.Ніхто не може бути примушений до подання власного чи підписання колективного звернення або участі в акціях на підтримку звернень інших осіб чи організацій.

Не допускається розголошення одержаних із звернень відомостей про особисте життя громадян без їх згоди чи відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, та іншої інформації, якщо це ущемлює права і законні інтереси громадян. Не допускається з`ясування даних про особу громадянина, які не стосуються звернення. На прохання громадянина, висловлене в усній формі або зазначене в тексті звернення, не підлягає розголошенню його прізвище, місце проживання та роботи.Ця заборона не поширюється на випадки повідомлення інформації, що міститься у зверненні, особам, які мають відношення до вирішення справи.

 

В.о начальника Перечинського районного відділу                                         В.В. Вогар

державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції

 

СТРОКИ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ

 1. Строки у виконавчому провадженні – це періоди часу, в межах яких учасники виконавчого провадження зобов’язані або мають право прийняти рішення або вчинити дію.

Строки у виконавчому провадженні встановлюються законом, а якщо вони не визначені законом – встановлюються виконавцем.

2. Будь-яка дія або сукупність дій під час виконавчого провадження повинна бути виконана не пізніше граничного строку, визначеного цим Законом.

3. Строки, встановлені цим Законом, обчислюються в робочих днях, місяцях і роках, а також можуть визначатися посиланням на подію, яка повинна неминуче настати.

Стаття 12. Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку

1. Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

2. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його прийняття.

3. Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

4. Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:

1) пред’явлення виконавчого документа до виконання;

2) надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

5. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред’явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника – з дня закінчення строку дії відповідної заборони.

6. Стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Стаття 13. Строки прийняття рішень виконавцями та вчинення виконавчих дій

1. Під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

2. Арешт на майно (кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення, крім випадку, передбаченого частиною сьомою статті 26 цього Закону.

3. Платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня після накладення арешту та в подальшому не пізніше наступного робочого дня з дня отримання інформації про наявність коштів на рахунках.

4. Опис та арешт майна здійснюються не пізніш як на п’ятий робочий день з дня отримання інформації про його місцезнаходження. У разі виявлення майна виконавцем під час проведення перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізичної особи та місцезнаходженням юридичної особи здійснюються опис та арешт цього майна.

5. Постанова про зняття арешту виноситься виконавцем не пізніше наступного робочого дня після надходження до нього документів, що підтверджують наявність підстав, передбачених частиною четвертою статті 59 цього Закону, та надсилається в той самий день органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.

За порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавці несуть відповідальність в порядку, встановленому законом.

Порушення строків прийняття рішень та вчинення виконавчих дій виконавцями не є підставою для скасування такого рішення чи виконавчої дії, крім випадків, коли вони були прийняті або вчинені з порушенням процедури, передбаченої цим Законом. 

 

В.о начальника Перечинського районного відділу                       В.В. Вогар

державної виконавчої служби

 

Головного територіального управління юстиції

____________________________________________________________________________________________             

  01 серпня поточного року при голові райдержадміністрації –  Олефір В.І. відбулося засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на якому були розглянуті питання: про надання дозволу стосовно нерухомого майна, право користування яким мають малолітні діти, про визначення порядку спілкування батьком із своєю донькою, затвердження та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

               За результатами розглянутих питань Комісією з питань захисту прав дитини прийнято відповідні рішення.

 Начальник служби                                                                   М.І. Ганчак 

______________________________________________________________________________________

 Право отримати вторинну правову допомогу у Закарпатті  можна безкоштовно

Право на отримання правової допомоги закріплене ст. 59 Конституції України.

З 1 липня 2015 року по всій Україні почали працювати  центри надання безоплатної правової допомоги у кримінальних, адміністративних та цивільних справах.

Сьогодні в Закарпатській  області діє 3 центри з надання вторинної правової допомоги, а саме: в Ужгороді, Мукачеві і Хусті.

 Скористатися послугами центрів можуть:

-          люди, які мають дохід менше прожиткового мінімуму;

-          інваліди;

-          учасники АТО та ветерани війни;

-          сім’ї загиблих воїнів;

-          діти сироти та їх опікуни;

-          громадяни, щодо яких суд розглядає справу про обмеження дієздатності;

-          українці, щодо яких суд розглядає справу про примусову психіатричну допомогу;

-          особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

-          внутрішньо переміщені особи, у тому числі й під час позовів до агресора до ЄСПЛ.

 

Місцеві центри із надання БВПД у Закарпатській області

       Особи, які мають право на БВПД, або їх законні представники можуть звертатися до місцевих центрів з 9.00 до 18.00 (окрім суботи і неділі).

            Ужгородський місцевий центр з надання БВПД. Адреса: м.Ужгород, вул.Загорська, 51. Юрисдикція: міста Ужгород та Чоп, Ужгородський, Перечинський і  Великоберезнянський райони.

 

Документи, які необхідно подати

            Клієнт, який звернувся по допомогу, має скласти письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги. В разі потреби таку заяву допоможе скласти працівник місцевого центру.

            До звернення особа має додати перелік документів, необхідних для підтвердження належності клієнта до однієї із категорій.

               У разі звернення до місцевого центру осіб, середньомісячний сукупний дохід сім`ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, або їх законних представників, до звернення додаються:

 а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

 б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

 в) довідка про отримання (неотримання) соціальної допомоги за встановленою формою; зазначена довідка видається органами соціального захисту населення та підтверджує, що особа перебуває (не перебуває) на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення, а також те, що така особа отримує чи не отримує соціальну допомогу, як малозабезпечена особа та розмір такої допомоги.      Наявність такої довідки підтверджує, що особа, яка звернулася за правовою допомогою, є суб’єктом права на неї. 

              У разі відсутності зазначеної довідки такими особами подаються:

  а) довідка про склад сім`ї;

  б) довідка про доходи кожного члена сім’ї за останні 6 місяців;

  в) довідка про перебування на обліку в центрі зайнятості та проведені виплати – у разі звернення до місцевого центру осіб, зареєстрованих у встановленому порядку, як безробітні;

в) довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку), видана відповідним центром обслуговування платників Державної фіскальної служби – у разі звернення до місцевого центру фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб.

            Інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб або їх законних представників, до звернення додаються:

 а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

 б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, мають відмітку у паспорті про відмову від нього);

 в) пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності;

 г) довідка про розмір пенсії або довідка про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії;

            Законні представники дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім`ї, до звернення додають:

а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника;

б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, мають відмітку у паспорті про відмову від нього);

в) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);

 в) ідентифікаційний код дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, безпритульної дитини, дитини, яка може стати або стала жертвою насильства в сім`ї (крім фізичних осіб, крім фізичних осіб, мають відмітку у паспорті про відмову від нього) (за наявності);

г) рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської чи районної у місті ради за місцем походження такої дитини за поданням служби у справах дітей – у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

 д) заява або повідомлення про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення, складені в довільній формі – у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім`ї;

 е) спеціальна картка обліку факту вчинення насильства в сім’ї (за наявності);

            Особи, на яких поширюється дія Закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», до звернення додають такі документи:

а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі наявності);

б) довідка про звернення за захистом в Україні;

в) рішення про задоволення/відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, або про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (у разі наявності);

            Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до звернення додають:

а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

 в) посвідчення встановленого зразка;

            Особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, до звернення додають:

 а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

б) ідентифікаційний код (крім фізичних, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

 в) посвідчення встановленого зразка Героя Соціалістичної Праці, Героя України, орденська книжка повного кавалера ордена Трудової Слави або інші документи, що підтверджують присвоєння відповідного звання;

            Особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, до звернення додають:

а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

 б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

  в) посвідчення жертви нацистських переслідувань встановленого зразка;

            Особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною, до звернення додаються:

 a) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

 б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

  в) ухвала суду про відкриття провадження у справі про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною.

            Опікуни або піклувальники осіб, щодо яких суд розглядає справу про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, до звернення додають:

а) паспорт або інший документ, що посвідчує особи опікунів або піклувальників;

  б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

  в) паспорт або інший документ, що посвідчує особу суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;

  г) ідентифікаційний код суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

 д) посвідчення про призначення опікуном (піклувальником);

 е) рішення суду про визнання особи недієздатною або про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи;

 є) копія ухвали суду про відкриття провадження у справі про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (у разі наявності);

            Особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, або їх законних представників до звернення додають:

 а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;

 б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

 в) паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника, у разі, якщо звертається законний представник суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;

 г) ідентифікаційний код законного представника (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

 д) документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі) – у разі наявності;

 е) копія ухвали суду про відкриття провадження у справі про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

    Особи, реабілітовані відповідно до законодавства, до звернення додають:

  а) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

  б) ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про його відмову);

  в) посвідчення про право на пільги реабілітованих.

      Місцеві центри протягом 10 днів з дня отримання звернення та всіх необхідних документів мають опрацювати документи. Вони або приймають рішення про залучення адвоката за рахунок держави, який буде вести адміністративну чи цивільну справу людини у суді. Або мають обґрунтувати відмову у наданні безоплатної вторинної правової допомоги.

         Якщо справу клієнта можна вирішити не звертаючись до суду, людину направлять до організації, яка зможе надати їй необхідну правову консультацію. Для цього на місцях налагоджують співпрацю із відповідними установами та організаціями.

         На місцях буде реалізовано концепція бюро правової допомоги.  Бюро буде створено у кожному районі та місті обласного значення як відокремлені структурні підрозділи місцевих центрів. У містах, де вже діють 100 місцевих центрів, функції виконуватимуться такими центрами.

____________________________________________________________________________________________ 

Відбулося планове  засідання Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

 

У середу, 15 червня, в райдержадміністрації відбулося планове  засідання Міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням керівника апарату державної адміністрації, голови комісії Надії Девіцької.

Засідання районної МКМР відкрила голова Девіцька Н.П. З питань порядку денного доповіли: Симкович Я.В. – член комісії, завідувач сектором  з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інфо