Учасникам АТО та їх родинам

До уваги учасників антитерористичної операції

 

 

            Постановою КМУ від 27 грудня 2017 р. № 1057 затверджений Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

           Послуги із психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.

         Відомості про суб’єкта надання послуг оприлюднюються на офіційних веб-сайтах та інформаційних стендах із зазначенням умов надання таких послуг управлінням праці та соціального захисту населення (далі управління).

          Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції або його законний представник звертається до управління за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), а для діючих військовослужбовців — за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу).

         Учасники антитерористичної операції подають до управління заяву, складену в довільній формі,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.

         Працівники управління та учасник антитерористичної операції укладають договір про надання послуг із психологічної реабілітації у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).

        Психологічна реабілітація передбачає надання таких послуг:

1) психологічна діагностика — оцінка актуального психологічного стану та індивідуально-психологічних особливостей отримувача послуг, контроль за його психічним станом, визначення потреби та оптимальних методів психологічної реабілітації;

2) психологічна просвіта та інформування — інформування отримувача послуг для формування розуміння закономірностей функціонування людської психіки, поведінки людей в екстремальних умовах, формування навичок і способів управління можливостями власної психіки, надання самодопомоги та першої психологічної допомоги іншим особам, а також готовності та бажання отримувати професійну психологічну допомогу в разі потреби;

3) психологічне консультування — комплекс короткострокових заходів, які здійснюються психологом і спрямовані на надання отримувачу послуг інформації з психологічних питань, емоційної підтримки, допомоги у прийнятті усвідомлених рішень та оцінці власних психологічних ресурсів для зміни поведінки, на розвиток відповідальності за власну поведінку, самосвідомості та зміну ставлення до проблеми, підвищення стресостійкості та психологічної культури;

4) психологічна підтримка і супроводження — система соціально-психологічних способів і методів, застосування яких сприяє соціально-професійному самовизначенню особистості в ході відновлення її здібностей, ціннісних орієнтирів і самосвідомості, підвищенню її конкурентоспроможності та адаптованості, подоланню стресових та інших життєвих ситуацій і запобіганню виникненню психологічних кризових станів;

5) психотерапія — використання методів психологічного впливу для розв’язання особистісних та міжособистісних проблем із застосуванням стандартизованих процедур в індивідуальній або груповій формі, спрямованих на відновлення порушеної діяльності організму отримувача послуг з метою відновлення або компенсації його психічних функцій, особистісних якостей, міжособистісних стосунків, а також поліпшення якості життя;

6) групова робота — проведення психологічних тренінгів, інтерв’ю, занять із психологічної просвіти та інформування для груп підтримки із застосуванням стандартизованих процедур, спрямованих на саморозкриття учасників таких груп, актуалізацію наявного досвіду і пошук шляхів розв’язання власних психологічних проблем, формування навичок самопізнання та саморозвитку, опанування нових комунікативних і поведінкових стратегій.

       Більш детальну інформацію щодо проходження психологічної реабілітації можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 

 

 

Начальник управління                                                               В. Цвік

________________________________________________

Інформаційний порадник для учасників ато

та членів їх родин    

_________________________________________________________________________________________________

На Закарпатті 22 родини учасників АТО придбали нове житло

11 родин загиблих військовослужбовців та 9 інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців - учасників АТО, які стали на облік у минулому році, придбали нове житло. Грошову компенсацію на загальну суму 12,4 млн. гривень закарпатці отримали за рахунок державної субвенції, з частковим дофінансуванням з місцевих бюджетів минулоріч на суму 1,32 млн. гривень.
У 2017 році  5 сім’ям вищезазначених категорій для придбання житла Закарпаттю з державного бюджету виділено 2,4 млн. гривень, які перераховано на особові рахунки.  2  родини (з м.Ужгород та  м.Хуст) вже придбали житло на загальну суму 1,044 млн. гривень. Кошти на придбання житла ще 5 сім’ям  у сумі 3,56 млн. гривень, які надійшли в область у жовтні, розподілено у Виноградівський район, а також м.Ужгород та м. Мукачево.  Ці бюджетні асигнування будуть перераховані на особові рахунки отримувачів найближчим часом.

_________________________________________________________________________________________________

З метою належної організації оздоровчої кампанії у 2018 році для осіб з інвалідністю, учасників АТО та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує! 

        За підсумками селекторної наради щодо стану оздоровлення осіб з інвалідністю, учасників АТО та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка відбулася 17.10.2017р. за участю представників департаменту оздоровлення Мінсоцполітики України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Фонду соціального захисту інвалідів  та  відповідно до інформації фінансово-економічного департаменту Мінсоцполітики України звертаємо увагу, що на веб-сайті Міністерства (http://www.msp.gov.ua) в розділі ,,Громадянам” – ,,Санаторно-курортне лікування”, розміщений орієнтовний перелік санаторно-курортних закладів для оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та постраждалих учасників АТО (http://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html) а в розділі ,,Громадянам” – ,,Санаторно-курортне лікування” – ,,Санаторно-курортне лікування учасників АТО”, Дорожня карта щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників АТО та Алгоритм дій органів соціального захисту населення під час організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників антитерористичної операції (http://www.msp.gov.ua/content/Sanatornokurortnoe-likuvannya-uchasnikiv-ato.html). 

 

В. о. начальника управління                                                         Л. Чиняк

_____________________________________________________________________________________________

На Закарпатті сім’ї загиблих військовослужбовців та інваліди І-ІІ групи, які брали участь в АТО, придбали житло за кошти державної субвенції

 Одинадцять сімей загиблих військовослужбовців, а також дев’ять осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов, станом на 4 жовтня вже придбали собі житло на загальну суму 12,4 мільйонів гривень. Із цієї суми, профінансованої у 2016 році, 11,09 мільйонів гривень становить субвенція з Держбюджету, а 1,32 мільйона гривень – частина з місцевих бюджетів.
Цьогоріч для п’яти закарпатських сімей вищезазначених категорій громадян (4 сім’ї загиблих, і одна сім’я інваліда ІІ групи) в область з Держбюджету надійшло 2,4 мільйона гривень, які відповідно до розпорядження голови ОДА від 21.06.2017 № 306 „Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік” вже розподілено між райдержадміністраціями, міськвиконкомами та перераховано на рахунки отримувачів в повному обсязі.
Крім того, для ще п’яти сімей вищевказаної пільгової категорії (2-х сімей загиблих, 3-х сімей інвалідів І-ІІ групи) відповідно до Розподілу субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 673-р, області виділено 3,56 мільйона гривень.

______________________________________________________________________________________________

Уряд направив додатково понад 115 мільйонів гривень на житло для сімей загиблих та тих, хто отримав інвалідність в АТО

Уряд затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 115 997,295 тис. гривень на виплату грошової компенсації для отримання житла для сімей загиблих осіб, а також для осіб з інвалідністю І−ІІ групи, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в АТО.
На сьогодні відповідно до розпоряджень Кабінету міністрів України від 16.03.2017 № 167-р та від 07.06.2017 № 375-р вже розподілено вказану субвенцію на загальну суму 212 108,28 тис грн з метою забезпечення виплати грошової компенсації 265 особам вказаної категорії.

Прийняття розпорядження Уряду дасть змогу в поточному році додатково виплатити грошову компенсацію 166 сім’ям загиблих осіб, особам з інвалідністю І–ІІ групи та особам, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Реалізація цього розпорядження сприятиме покращенню соціального захисту вищезазначених категорій населення шляхом забезпечення їх житлом.

_______________________________________________________________________________________________

Для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб спрощено процедури отримання держдопомоги за програмою "Доступне житло"

 Уряд прийняв постанову, направлену на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для цих категорій спростили процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло». Відкоригували порядок, за яким держава надаватиме  підтримку зі слати до 50 % вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та 30 відсотків для інших категорій населення. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття урядової  постанови.
Віце-прем’єр-міністр повідомив, що постанова розроблена на виконання Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».
«Програма доступне житло буде поширена в першу чергу на дві категорії громадян – учасників АТО і вимушено переселених осіб. Запропоновані зміни дадуть можливість 50% компенсації від вартості на придбання житла, а також спрощується переліку документів, які необхідно подавати внутрішньо-переміщеними особам», - зазначив Геннадій Зубко.
Також право на державну підтримку матимуть не лише громадяни, що перебувають на квартирному обліку, а й ті, що не мають у власності житла, або мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратного метра. Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, що знаходиться на підконтрольній території України.

21.09.2017

_____________________________________________________________________________________________

 

08 серпня 2017 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено питання щодо скасування місця перебування внутрішньо переміщеної особи. На засідання комісії було запрошено і внутрішньо переміщену особу Вікторію Михайлівну. Проблемну ситуацію було детально обговорено та  рекомендовано на протязі місяця вирішити питання щодо нового місця перебування. Про прийняте рішення щодо оформлення нового місця перебування зобов’язано Вікторію Михайлівну повідомити управління соціального захисту населення до 30 вересня 2017 року.

_______________________________________________________________________________________________

        24 липня 2017 року відбулося засідання комісії  щодо розгляду питань забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено питання щодо розгляду подання (повторне) управління соціального захисту населення Перечинської РДА (на виконання Ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.06.2017року №876/4359/17) щодо призначення грошової компенсації учаснику АТО,  жителю м.Перечин, інваліду війни. 

_______________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках 

       19 липня 2017 року заступник голови РДА Марина Чомоляк провела чергове засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категоріями “учасник бойових дій” та “Багатодітна сім’я”.

     На розгляд комісії було винесено 7 звернень громадян на призначення житлової субсидії на придбання твердого палива та оплату житлово-комунальних послуг (електроенергія) та 4 звернень – на оплату житлово-комунальних послуг (опалення газом,електроенергія). Щодо надання пільг, комісією розглянуто 1 заяву з відповідними документами для призначення пільг за категорією “Багатодітна сім’я” та 2 звернення - за категорією “учасник бойових дій”.     

    За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

______________________________________________________________________________________________

13 липня 2017 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено питання щодо поновлення соціальних виплат на проживання сім’ям внутрішньо переміщених осіб, взяття на облік 2 нових ВПО та зміни до Постанов Кабінету Міністрів України щодо внутрішньо переміщених осіб, про що доповіла заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Було прийнято рішення щодо поновлення виплати на проживання 3 сім’ям внутрішньо переміщених осіб та взяття на облік нових ВПО.

______________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

        7 липня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категоріями “учасник бойових дій” та “Багатодітна сім’я”.

     На розгляд було винесено 18 звернень громадян на призначення житлової субсидії на придбання твердого палива та оплату житлово-комунальних послуг (електроенергія) та 12 звернень – на оплату житлово-комунальних послуг (опалення газом,електроенергія). Щодо надання пільг комісією розглянуто 5 звернень.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

Начальник управління                                                                           В. Цвік

______________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

       01 червня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “учасник бойових дій” та “Багатодітна сім’я”.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

Начальник управління                                                                           В. Цвік   

_______________________________________________________________________________________________

На Пагорбі Слави в Ужгороді вже за півроку встановлять пам’ятник полеглим героям АТО

 

Сьогодні в облдержадміністрації обговорювали стан і подальшу процедуру підготовки до встановлення на Пагорбі Слави в Ужгороді пам’ятника особам, які віддали життя за Україну під час проведення антитерористичної операції. 

Участь у засіданні взяли начальник управління культури Закарпатської ОДА Вікторія Фролова й окремі фахівці відомства, начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради Олег Боршовський, а також виконавець майбутнього пам’ятника, відомий крайовий скульптор Василь Олашин.

Нагадаємо, що кандидатуру визначали шляхом проведення відкритого конкурсу на найкращий проект пам’ятника, який тривав із 13 лютого по 13 травня 2016 року. За рішенням журі у складі фахівців управління культури, досвідчених архітекторів, скульпторів і художників краю, а також військових представників, найбільшу підтримку здобув саме проект Василя Олашина. Інші конкурсанти – Василь Роман і Михайло Белень – посіли друге та третє місця відповідно й одержали грошові премії. А з переможцем було укладено угоду про спорудження пам’ятника на Пагорбі Слави в Ужгороді.

Тоді встановлення пам’ятника й облагородження території довкола нього планували завершити до наступного Дня захисника України (14 жовтня 2017 року), щоби символічно представити меморіал громадськості.

Під час нинішньої ж зустрічі учасники підтвердили свій намір. Однак попереду – чималий обсяг робіт, який належить детально окреслити та втілити спільними зусиллями обласній і міській владі. 

Як розповіла Вікторія Фролова, за результатами проведеної експертизи на реалізацію проекту з обласного бюджету виділено 3,3 млн. грн. За ці кошти буде споруджено власне пам’ятник. Міська ж влада, запевнив Олег Боршовський, здійснить благоустрій (реконструкцію чи капітальний ремонт) алеї, що веде до пам’ятника.

Позаяк композиція має бути цілісною, під час наступної зустрічі Василь Олашин, котрий наразі вже довершив макет пам’ятника та розпочав роботу над барельєфами, повинен надати свої пропозиції щодо майбутнього вигляду алеї.    

Попередньо засідання робочої групи, на якому визначатимуть орієнтовний перелік, черговість і кураторів робіт, призначене на 25 квітня. Ймовірно, зустріч відбудеться безпосередньо на місці встановлення майбутнього пам’ятника, про що буде повідомлено додатково.

До обговорення, задля прийняття максимально об’єктивного рішення, будуть залучені члени обласної художньої ради та військові.

Управління культури Закарпатської ОДА

_____________________________________________________________________________________________

Засідання робочої групи

06 квітня 2017 року відбулося засідання   робочої групи з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей під керівництвом   заступника голови державної адміністрації Марини Чомоляк. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено ситуацію щодо виділення земельних ділянок, надання правової допомоги учасникам АТО та  пільгових кредитів за програмою «Власний дім» 

За результатами наради прийнято ряд рішень, а саме  розробити буклети щодо порядку надання земельних ділянок учасникам АТО, запросити на чергове засідання робочої групи представників сільських рад щодо надання інформації про порядок виділення земельних ділянок в межах населених пунктів. 

_____________________________________________________________________________________________

Зміни у війську: закарпатські учасники АТО можуть укладати контракти без підготовки у навчальних центрах 

Закарпатські учасники антитерористичної операції можуть повернутись на службу до військових підрозділів 128 бригади, а також інших військових частин, перелік яких визначений Генеральним штабом Збройних Сил України без повторної підготовки у навчальних центрах. Таке рішення, зважаючи на звернення бажаючих укласти контракт зі Збройними силами України, прийнято Начальником Генерального штабу у березні 2017 року.
Про нові умови укладання контрактів та потенційні можливості розповів військовий комісар Закарпатської області полковник Богдан Череміський.
- Дійсно, зважаючи на чисельні звернення бажаючих вступити на військову службу за контрактом у 128 бригаду та інші військові частини, командування максимально спростило умови і сьогодні вони є найбільш сприятливими для всіх охочих і унікальними для всього війська, - зазначив він. – Одним із факторів, який стримував багатьох колишніх військових із чималим бойовим досвідом від підписання контракту була необхідність проходити перепідготовку                            в навчальних центрах.
Як зазначив військовий комісар, у перепідготовці були як позитивні, так і негативні сторони. Так з одного боку два-три місяці у навчальному центрі давали потенційним контрактникам додатковий досвід, закріплювали вже набуті знання та давали нові. З іншого - після проведення підготовки у бійців не було гарантії, що вони потраплять саме в той підрозділ, в якому вони планували служити, підписуючи контракт.
- На сьогодні такої перепони вже немає і всі бажаючі, які хочуть повернутися до підрозділів, де проходили службу під час однієї з черг часткової мобілізації, мають змогу служити за своєю військово-обліковою спеціальністю вже з першого дня підписання контракту, без проходження перепідготовки в навчальному центрі, - наголосив полковник.
Крім того він наголосив на якісних змінах, які відбуваються в українському війську.
- Зараз військова служба за контрактом - така ж робота, як і всі інші, зі своїми гарантіями та перспективами. Звичайно, це не сидіння за комп’ютером в офісі чи щось типу того, є свої труднощі. Проте, якщо людина має ясний розум і бажання працювати, змінюючи щось  у вітчизняній армії, підвищуючи обороноздатність держави та захищати мир на її території, досягти можна чимало. Наші Збройні сили постійно реформуються, переймаючи позитивний закордонний досвід, тож постійно потрібні якісні кадри – від солдата-стрільця до генерала.
Як повідомив Богдан Череміський, передусім кадрами намагаємося забезпечити військові підрозділи, які дислокуються на території Закарпаття.
- Ми активно працюємо над поповненням славної 128 бригади та її підрозділів. Чимало закарпатських учасників АТО саме у її складі пройшли «гарячі» точки на Сході країни, були відзначені державними нагородами за мужність. Тож ми раді були б бачити їх знову у складі частини, бо хто як не вони може передати бойовий досвід і навики новачкам.
За роз’ясненням умов укладання контрактів зі Збройними силами України, інформацією підрозділів, до яких можна вступити на службу та забезпечення військовослужбовців завжди можна звернутись до Закарпатського обласного військового комісаріату чи військкомату в будь-якому районі області, - інформують Закарпатському обласному військовому комісаріаті.

_____________________________________________________________________________________________

До відома учасників АТО 

У Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова з 2008 року діє факультет перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Ключовим завданням факультету є організація і здійснення перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців, метою діяльності якого є задоволення індивідуальних потреб громадян різних соціальних категорій в особистому та професійному зростанні, забезпечення потреб держави в кваліфікованих кадрах високого рівня професіоналізму, сприяння подальшому соціально-економічному розвитку суспільства.

Факультет має успішний досвід роботи із учасниками АТО. Підвищення кваліфікації за цією програмою 2016 року пройшли 32 особи, які були направлені Київським міським та Київським обласними центрами зайнятості. В цілому понад 30 тисяч дорослого населення України отримали знання, необхідні для подальшого професійного розвитку та розбудови економіки держави.

Розроблені програми підвищення кваліфікації передбачають поглиблення знань у галузі державного та регіонального управління, економіки, менеджменту, права, політології, психології, української та іноземної філології, екології, євроінтеграційної політики та ін.

Високий рівень навчально-методичного забезпечення, матеріально- технічної бази, проживання, харчування, потужний кадровий потенціал, високі показники науково-дослідної діяльності викладачів і студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова спроможний забезпечити організацію підвищення кваліфікації й наданні інших освітніх послуг учасникам АТО.

Професійне навчання в даному закладі (тривалістю один 1 місяць) може здійснюватися за рахунок коштів за бюджетною програмою 2505150 “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортними лікуванням”, учасникам АТО, бажаючим пройти навчання в даному навчальному закладі на факультеті перепідготовки та підвищення кваліфікації необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації за місцем фактичного проживання  або реєстрації для заключення відповідних угод.

Професійне навчання здійснюється за заочною та дистанційною формами навчання. Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи за освіту державного зразка.

Для пропозицій, запитань та відповідей контактною особою є помічник ректора з економіки та фінансів Євген Вікторович Віденко, тел. (044)2349941,    E-mail: bidenko@npu.edu.ua

Телефон для довідок в департаменті соціального захисту населення: (0312)614063.

Телефон для довідок в управлінні соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації: (0245)21785.  

   ____________________________________________________________________________________

Ще один учасник АТО отримав житло

      16 лютого 2017 року в райдержадміністрації відбулося засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Головуючою була  заступник голови державної адміністрації Марина Чомоляк.

У ході засідання заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Леся Чиняк  поінформувала, що для інваліда ІІ групи, учасника бойових дій АТО,  Юрія Керецмана придбано житло - 2-х кімнатну квартиру в м. Перечин. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов»  для цього було виділено субвенцію від держави 454 711,88 грн. 

Прес-служба РДА

________________________________________________________________________________

На Закарпатті у власність учасникам АТО передано понад 295 гектарів землі 


 З початку запровадження ініціативи про надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих воїнів Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області та органи місцевого самоврядування надали учасникам АТО 3308 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земельних наділів загальною площею 1028,5 гектара.
Вже завершили процедуру оформлення землі у власність  900 військовослужбовців АТО, яким надано:  654 земельні ділянки загальною площею 60,06 га – для ведення садівництва, 210 ділянок загальною площею 222,16 га – для ведення особистого селянського господарства і 148 ділянок загальною площею 10,26 га – для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд.
Безпосередньо Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області надало із земель державної власності військовим 839 наділів загальною площею 275,66 гектара. Органи місцевого самоврядування Закарпаття прийняли 217 рішень про передачу учасникам АТО 217 земельних ділянок загальною площею 19,46 гектара.
Найбільшу кількість земель для військових відвели в  Ужгородському (434 ділянки загальною площею 52,05 га) та Рахівському (168 ділянок загальною площею 19,78 га) районах Закарпаття.
Загалом у Закарпатській області отримали 5268 заяв про надання земельних ділянок учасникам АТО. На сьогодні Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області видано 146 наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність. Відповідно до цих наказів учасники АТО отримають земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) загальною площею 11,3 гектара, - повідомили в головному управлінні Держгеокадастру в Закарпатській області.
Довідково:
На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

____________________________________________________________________________________________

Закарпатці відправились на навчальні збори до військових частин

 

Перша група резервістів оперативного резерву першої черги із Закарпаття відправилась для проходження навчальних зборів. Серед них і колишні військовослужбовці рядового складу, і офіцери, які пройшли службу в зоні проведення антитерористичної операції.
Ця група закарпатських резервістів проходитиме навчання на базі військової частини В0927 у м. Чугуїв Харківської області. Серед них як водії та санітари, так і розвідники та представники інших військово-облікових спеціальностей із Ужгорода, Мукачева, Тячівського, Воловецького та Рахівського районів. Частина з них проходила службу у складі цього ж підрозділу під час часткової мобілізації.
- До мобілізації майже 15 років я проходив службу у прикордонній службі, під час четвертої хвилі часткової мобілізації призвався до Збройних Сил України, - розповів медик Іван Бакош із Мукачева. –  Зараз як резервіст отримав виклик на навчальні збори, на підвищення кваліфікації. На зборах очікую вдосконалити свої навики, оскільки кожен резервіст має бути підготовленим, а можливості нашої армії зросли, підготовка здійснюється на набагато вищому рівні.
Як зазначили у обласному військовому комісаріаті, по прибуттю на збори резервісти отримають військову форму одягу, зброю, засоби захисту і проходитимуть підготовку і бойове злагодження разом із бригадою.
- Мета навчальних зборів у набутті резервістами бойових спроможностей, злагодженні військових частин, поглибленні військових навичок тих, хто раніше звільнився із лав Збройних Сил України, передачі бойового досвіду від резервістів військовослужбовцям, які нещодавно закінчили навчальні центри і прийшли до війська, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський.
Триває підготовка до проведення наступних етапів навчальних зборів. Військовими комісаріатами Закарпатської області здійснюються заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду усіх резервістів оперативного резерву першої черги до інших військових частин.   Особливість цьогорічних зборів резервістів у тому, що частина їх, найбільш високотехнологічних спеціальностей, які потребують додаткової підготовки, пройдуть підготовку у навчальних центрах і на курсах підготовки при вищих військових навчальних закладах Збройних Сил України.
За повідомленням військового комісара, за всіма резервістами, які призиваються на навчальні збори, включно з часом проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення.
Довідково: Кожному резервісту, залежно від військового звання, виплатять:
- від 4800 до 6400 грн. - грошове забезпечення за 30 діб підготовки;
- від 1600 до 3100 грн. - одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів);
- від 6 до 15 грн.- добові за кожен день перебування у військовій частині;
- 3200 грн. - одну мінімальну заробітну плату на місяць тим, які на день призову на збори не працюють, - інформує Група по роботі з особовим складом та громадськістю Закарпатського ОВК.

 

 

__________________________________________

До прийдешніх свят учаснику АТО, інваліду війни вручили рішення комісії грошової компенсації

 Учора, 14 грудня 2016 року в приміщенні Перечинської районної державної адміністрації за участі голови державної адміністрації Віктора Івановича Олефіра, заступника голови державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк та заступника голови районної ради Михайла Михайловича Петрішко відбулося вручення рішення комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов про призначення грошової компенсації учаснику бойових дій, інваліду війни ІІ групи гр. Керецману Юрію Івановичу.

________________________________________________________________________________

Засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов

           При  заступникові голови державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк 12 грудня 2016 року відбулося чергове засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Відповідно на порядку денному вирішувалося питання щодо призначення чи відмови в призначенні грошової компенсації  учаснику бойових дій, інваліду війни ІІ групи гр. Керецману Юрію Івановичу та розгляд Постанови військово-лікарської комісії гр. Керецмана Ю.І. щодо причинного зв’язку захворювання.

        За результатами засідання було прийнято рішення призначити грошову компенсацію гр. Керецману Ю.І. за належні для отримання жилі приміщення.

  Начальник управління                                                                             В. Цвік

___________________________________________________________________________________________

Засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов

           При  заступникові голови державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк 05 грудня 2016 року відбулося засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Відповідно до порядку денного, на засіданні було розглянуто заяву учасника бойових дій інваліда війни ІІ групи гр. Керецмана Юрія Івановича щодо призначення та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення інвалідам І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року №719 та інформування членів комісії про вручення рішення щодо відмови у призначенні грошової компенсації гр. Соляник Тетяні Юріївні - уповноваженому представнику Соляника Ю.І.

        За результатами засідання надано відповідні доручення та прийнято відповідні рішення.

 Начальник управління                                                                             В. Цвік

____________________________________________________________________________________________

На Закарпаття надійшли понад 8,5 мільйонів гривень для купівлі житла сім’ям загиблих та поранених у ході бойових дій на Донбасі

  Закарпатська область отримала з Державного бюджету 8 мільйонів 550 тисяч 80 гривень для купівля житла сім’ям загиблих, а також пораненим у ході бойових дій на Донбасі. Цих коштів вистачить для забезпечення житлом 17 сімей, із них 12 сімей, рідні яких загинули в АТО, і 5 сімей, рідні яких внаслідок поранень стали інвалідами 1 та 2 групи. Отримані гроші вже направлені в райони Закарпаття.
– Цього року механізм придбання житла для учасників АТО та їх сімей змінений, – зазначає Геннадій Москаль. – Органи влади вже не будуть займатися процедурою купівлі, гроші перекажуть на карткові рахунки сімей учасників АТО в «Ощадбанку», люди самі підшукають житло, яке їм підходить, і після того, як укладуть договір купівлі, «Ощадбанк» здійснить оплату.
Всього на обліку в органах соцзахисту Закарпаття перебуває 21 сім’я учасників АТО, яка за законом має право отримати житло за кошти Державного бюджету. Кошти ще для 4-х сімей, можливо, надійдуть на Закарпаття ще цього року.

___________________________________________________________________________________________

Відбулось засідання комісії

  Засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

           При  заступникові голови державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк 15 листопада 2016 року відбулося засідання комісії щодо розгляду питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Відповідно до порядку денного, на засіданні було обговорено Постанову Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року №719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”, та розгляд заяви учасника бойових дій інваліда війни ІІ групи гр. Соляник Юрія Івановича щодо призначення та виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення інвалідам І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року №719.

        За результатами засідання надано відповідні доручення та прийнято відповідні рішення.

 

 В. о. начальника управління                                                                       Л. Чиняк

___________________________________________________________________________________________

Засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення Дня Гідності та Свободи

 

15 листопада в Перечинській  райдержадміністрації проведено засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення на території району Дня Гідності та Свободи й Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівника апарату державної адміністрації Надії Девіцької, головного спеціаліста відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування районної ради Олесі Баєвої, спеціаліста з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та туризму Перечинської міської ради Іванни Тирпак, керівників структурних підрозділів РДА.

За результатами обговорення члени оргкомітету вирішили провести урочистості 21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, духовенства, політичних партій та громадських організацій, трудових колективів, молоді, учасників Революції Гідності, волонтерів, учасників АТО;

- порушити перед релігійними організаціями клопотання щодо проведення у церквах району молитви за загиблими Героями Небесної Сотні та учасниками АТО;

-  відповідні заходи організувати у закладах культури та освіти;

- з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів провести в центрі м.Перечин біля Хреста мітинг-реквієм за участю священників району, вшанувати пам`ять жертв голодоморів в Україні хвилиною мовчання і запаленням свічок у рамках Загальноукраїнської акції «Засвіти свічку».

            Напередодні  відзначення в районі Дня Гідності та Свободи у фойє райдержадміністрації встановлено  стенд, який увіковічнює пам’ять героїв Перечинського району Василя Балога, Михайла Кулі, Івана Бабича, загиблих у зоні АТО. Вони поклали свою душу і тіло за Незалежність України, за те, щоб на нашій рідній землі ніколи не було чутно пострілів. Наш обов`язок  зберегти пам`ять про кожного.

Перес-служба РДА

____________________________________________________________________________________________

В Ужгороді презентували пам’ятку учасника АТО

В прес-центрі Закарпатської ОДА Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО презентувала розроблений ГО «Юридична Сотня» інформаційний посібник про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників АТО. Участь у заході взяли представники державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та громадських організацій що діють в Закарпатській області.
Пам’ятка учасника АТО була розроблена юристами-волонтерами, затверджена та перевірена фахівцями з Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО та Генерального Штабу Збройних Сил України.
 На початку зустрічі завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Іван  Балашов представив наочну агітацію Міністерства оборони України по запобіганню проявам корупції в армії.
Учасник бойових дій та представник Державної служби Сергій Кузнєв  на власному досвіді поділився враженнями та відчуттями щодо необхідності надання правової допомоги військовим.
«Покрокові інструкції допомагають військовослужбовцям, учасникам бойових дій і членам їхніх родин дізнатися та захиститисвої права», - зазначив Юрій Опаленик, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини.
В рамках презентації пам’ятки організатори звернули увагу на загальний рівень поінформованості ветеранів та військовослужбовців про їх права та доступ до якісної допомоги та правової підтримки.
«Актуальність юридичної допомоги військовим та їхнім сім’ям підтверджується і наявністю скарг на владні структури що надходять до Української Гельсінської спілки з прав людини. Зокрема це питання забезпечення медичними послугами, земельними ділянками та інше. Дана пам’ятка є відповіддю та інструментом на протиправні дії та порушення прав військових», - підсумував Кондратюк Борис, представник ГО «Юридична Сотня».
Сергій Кузнєв та Борис Кондратюк закликали у випадку наявності порушень письмово звертатись до компетентних органів та обов’язково реєструвати свої заяви.

_____________________________________________________________________________________________

Президент підписав закони, які посилюють соціальний захист родин

героїв АТО

Глава держави підписав закони, спрямовані на встановлення соціальної справедливості та врегульовують питання призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпечували її проведення, а також членам їх сімей та родинам загиблих.

Петро Порошенко підписав Закон України №1678-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до досягнення 8-річного віку та проходять військову службу», прийнятий Верховною Радою України 18 жовтня 2016 року.

Закон врегульовує питання призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) в антитерористичній операції військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до 8-го віку та проходять військову службу.

Законом також встановлено, що чинне право на пенсію в разі втрати годувальника його дружині або чоловіку незалежно від того, працюють (проходять військову службу) вона (він) може бути надане у випадку, якщо вона або він зайняті доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку.

Президент також підписав Закон України №1673-VIII «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей.

Відповідно до цього Закону на осіб, які стали інвалідами у зв`язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов`язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення будуть поширюватися умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, встановлені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей. Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування. 

___________________________________________________________________________________________

До уваги призовників на строкову військову службу!

            Відповідно до  рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014:  військовослужбовців   строкової   військової   служби  до   виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях залучати заборонено.

Отже, громадяни, які будуть призвані на строкову військову службу,         не будуть направлятись в зону АТО, а служитимуть у навчальних центрах           та частинах забезпечення.

Згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 29 березня 2016 року № 122/2016,  відправленню у військові частини підлягають придатні за станом здоров’я             до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Громадяни віком від 18 до 20 років викликаються на призовні дільниці для проходження медичних оглядів та уточнення облікових даних.  Призову на строкову військову службу вони не підлягають, однак можуть піти служити, але тільки за власним бажанням.

       Термін проходження строкової військової служби становить 1,5 року, для громадян, які здобули вищу освіту – 1 рік.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 громадянам України, які призвані на строкову військову службу, починаючи з осіннього призову 2015 року  здійснюється виплата грошової допомоги, в розмірі двох мінімальних заробітних плат, що на даний час складає 2900 грн, крім того за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата. Після повернення зі строкової служби надається одноразова матеріальна допомога в розмірі одної мінімальної зарплати (1450 гривень).

Не зважаючи на проведення заходів у відповідності до Указу Президента України «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення                  в запас військовослужбовців у 2016 році» № 122/2016 від 29 березня 2016 року, нажаль продовжують мати місце випадки ігнорування з боку призовників викликів до районного військового комісаріату.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також відбування військової служби є обов’язком громадян України.

Згідно з цією статтею громадянин, який підлягає призову на строкову військову службу зобов`язаний з`явитися на призовний пункт, у військкомат, інше місце, позначене в документі, в зазначений час. Невиконання цього обов`язку без поважних причин свідчить про ухилення.

Шановні призовники не ухиляється від виконання військового обов’язку, будьте гідними громадянами України!

Районна призовна комісія


____________________________________________________________________________________________

Г. Москаль передав військовим партію спецзасобів від американського благодійника

 Прилад нічного бачення, біноклі, захисні окуляри та рюкзаки для води – чергову партію нових спецзасобів передав бійцям 128-ї окремої гірсько-піхотної механізованої бригади виходець із Закарпаття, який мешкає в США.
Спорядження від імені мецената бійцям вручив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Керівник області подякував закарпатським військовим за героїзм та звитягу, побажав їм успіхів у боротьбі з ворогом на сході держави.
– Будь-яка допомога для військових важлива, – наголосив командир 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону Олександр Паламарчук. – Наші бійці  забезпечені подібними спецзасобами, але зайвого обладнання на полі бою не буває.
Підполковник щиро подякував меценату за допомогу і запевнив, що особисто доставить його закарпатським підрозділам, оскільки за тиждень повертається на схід. За словами командира, нині підрозділи 128-ї окремої гірсько-піхотної механізованої бригади дислокуються в найгарячіших точках Донеччини – біля сіл Опитне та Піски, в районі шахти «Бутовка».
_____________________________________________________________________________________________

Переселенці можуть претендувати на субсидію

 

Переселенці, які винаймають житло, і люди, які живуть не за місцем реєстрації, можуть претендувати на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги. Про це в ефірі програми «Ранкова Хвиля» «Громадського радіо» повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.
«Якраз для цих категорій населення, які проживають не за місцем реєстрації, є можливість оформлення субсидій з урахуванням договору оренди житла. Ми не вимагаємо якихось конкретних критеріїв, основне, щоб це був письмово складений договір, з переліком осіб, які проживають в орендованому житлі, і було визначено, хто сплачує за житлово-комунальні послуги. Це й буде підставою для призначення субсидій», - сказав Віталій Музиченко.

Також директор Департаменту державної соціальної допомоги зазначив, що сума субсидії у цьому опалювальному сезоні буде досить високою: «Середній розмір субсидії, який ми прогнозуємо в цьому опалювальному періоді, буде становити десь до 2000 гривень на домогосподарство на місяць».

___________________________________________________________________________________________

Осінній призов від А до Я: що робити закарпатцям при отриманні повістки

Вже у жовтні на Закарпатті почнеться призов на строкову військову службу, який триватиме до кінця листопада. Повістки отримають молоді люди віком від 18 до 27 років. Однак, відповідно до Указу Президента України №122/2016, підписаного наприкінці березня 2016 року, до війська потрапити зможуть тільки юнаки старше 20 років. 18-19-річні ж можуть піти служити за контрактом.
22 вересня під час інструкторсько-методичних зборів у Закарпатському обласному військовому комісаріаті розповіли про особливості осіннього призову та як юнакам діяти у випадку отримання повістки.
Так, за повідомленням заступника військового комісара області підполковника Юрія Величканича, солдати служитимуть в армії 18 місяців, юнаки з вищою освітою – 12 місяців. Проте потраплять до війська не усі призовники.

Що робити, якщо отримав повістку?

Виконання військового обов’язку обумовлено законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”. Стаття 15 цього закону наголошує, що за викликом військового комісаріату по повістках зобов’язані з’явитися всі громадяни до призовної дільниці, а якщо повістку не доставили, то в 10-денний термін з моменту оприлюднення указу Президента в ЗМІ, самому прийти до військкомату. Тож, щоб не нести кримінальну відповідальність за ухилення від служби в армії, необхідно прийти до комісаріату у будь-який із робочих днів.

Тож після отримання повістки слід з’явитись до районного (міського) військового комісаріату за місцем реєстрації для проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних. Якщо ж призовник має підстави на отримання відстрочки від призову, до військкомату потрібно представити усі потрібні документи, які це засвідчують.

Питання про відношення до військової служби приймається призовною комісією на чолі із головою (це як правило заступник голови районної державної адміністрації), до складу її входять також військком, представник правоохоронних органів та головний лікар призовної комісії.

Перед прийняттям рішення всі юнаки обов’язково проходять медичний огляд, під час якого профільні лікарі визначають їх придатність до військової служби. Під час  проходження медичного огляду при собі варто мати медичну книжку та не соромитись заявляти про реальні захворювання. Якщо ж за рішенням лікарів призовника відправлять на додаткове медичне обстеження, його варто пройти у строки, визначені направленням комісії.

У разі прийняття комісією рішення про непридатність до служби, призовник або отримує відстрочку від призову за станом здоров’я, або звільняється від призову повністю. Якщо ж юнак визнаний придатним, він отримує повістку на відправку до війська. Призначення до відправки у конкретний рід військ відбувається на підставі стану здоров’я, психологічного відбору та бажання самого призовника.

До цієї повістки слід віднестись ще більш сумлінно, адже рівень відповідальності тут вищий. У строк, вказаний у повістці, слід прибути до військового комісаріату з документами та речами, вказаними у документі. Військові попереджують, що ні в якому разі не варто вживати перед цим спиртні напої, святкуючи так звану “відправку”. Тим більше не варто спиртне брати з собою, адже його все-одно виявлять і віддадуть батькам чи родичам.

Після цього на призовників чекає ще один так званий “контрольний” медичний огляд на обласному збірному пункті, куди юнаки прибувають із районних військкоматів. Тут лікарі перевіряють відповідність висновків районних призовних комісій. Після відправки із обласного збірного пункту призовники в обов’язковому порядку потрапляють до навчальних центрів. Саме тут для них підбирають військово-облікові спеціальності, які вони засвоюватимуть протягом всього курсу підготовки. Тільки після цього юнаки зможуть виконувати обов’язки за основним місцем служби.

Хто має право на відстрочку від служби?

1) ті, хто має на утриманні непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір), іншого родича, над яким призовник здійснює опіку чи піклування. Але тільки у випадку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, зобов`язаних їх утримувати;

2) неповнолітніх рідних братів і сестер або непрацездатних рідних братів і сестер незалежно від їх віку, якщо їх немає кому утримувати;

3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;

4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв`язку з її смертю або за рішенням суду;

5) двох і більше дітей;

6) дитину-інваліда;

7) дружину-інваліда;

8) вагітну дружину.

Крім того відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.

Отримати відстрочку від призову на строкову військову службу за станом здоров`я на строк до одного року можуть призовники, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

Призовникам відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається на весь період навчання, якщо вони навчаються:

-           у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

-           у вищих навчальних закладах з денною формою навчання;

-           у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

-           в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. 

Хто може отримати звільнення від призову на строкову військову службу?

Крім отримання відстрочки, призовник може бути взагалі звільнений від строкової військової служби з ряду причин:

-           якщо він визнаний за станом здоров`я непридатним до військової служби в мирний час;

-           якщо до дня відправлення на строкову військову службу досяг 27-річного віку;

-           якщо його батько або мати, рідний брат або сестра загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов`язаних. Такі призовники однак можуть пройти строкову військову службу за власним бажанням;

-           якщо призовник до набуття громадянства України пройшов військову службу в інших державах;

-           якщо призовник був засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

-           якщо після закінчення вищого навчального закладу призовнику присвоєно військове (спеціальне) звання офіцерського (начальницького) складу. 

Що загрожує за ухилення від виконання військового обов’язку?

Ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) тягне за собою обмеження волі на строк до трьох років. Якщо ж призовник не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.

Варто додати, що згідно з законом про військову службу, призовникам призначена одноразова матеріальна допомога в розмірі двох мінімальних зарплат (2900 гривень).

У Закарпатському обласному військовому комісаріаті при цьому наголошують, що жоден “строковик” службу у зоні проведення антитерористичної операції проходити не буде. Всі служитимуть у військових частинах на мирній частині України. Однак, за словами Президента Петра Порошенка, “юнаки повинні добре навчитися військовій справі”. 

______________________________________________________________

На Закарпатті триває підготовка до осіннього призову


У військкоматах Закарпатської області тривають планові заходи з підготовки до призову громадян України на строкову військову службу протягом жовтня-листопада 2016 року. Незабаром майже 300 юнаків віком від 20 до 27 років поповнять лави Збройних Сил та інших військових формувань України.
- Зараз офіцери військових комісаріатів області, психологи, лікарі призовної комісії вивчають сімейний, психологічний стан, стан здоров’я призовників. Адже для кожної спеціальності передбачені свої вимоги, - зазначив тимчасовий виконувач військового комісара області Петро Марко. – Також обов’язково зважуємо на бажання призовників проходити службу в тому чи іншому виді військ.
Перша відправка до війська з обласного збірного пункту відбудеться на початку жовтня.
Днями у обласному військкоматі провели заняття з фахової підготовки для особового складу відділень комплектування районних (міських) військових комісаріатів. Офіцери ОВК довели до посадових осіб відділень основні положення та вимоги керівних документів, нормативно-правових актів, які регламентують організацію та проведення заходів приписки юнаків до призовних дільниць та призову громадян України на строкову військову службу. За підсумками занять учасники склали заліки з фахової підготовки.
Значна увага в організації та проведенні осіннього призову приділена також використанню програмного комплексу з автоматизації обліку призовних ресурсів. Військовими комісаріатами області налагоджена співпраця з правоохоронними органами щодо розшуку призовників, які ухиляються від виконання військового обов’язку.
Військовослужбовці строкової служби до зони проведення антитерористичної операції на сході України відправлятись не будуть, - наголошують в Закарпатському обласному військовому комісаріаті.

_____________________________________________________________________________________
Півсотні закарпатських дітей учасників АТО вирушають на відпочинок до Угорщини

 П’ятдесят дітей із родин учасників антитерористичної операції, у тому числі загиблих військовослужбовців,відпочиватимуть в угорському місті Балатонфельдвар з 9 по 16 вересня.  Їх чекає змістовне дозвілля - екскурсії історичними та архітектурними памятками Угорщини та знайомство з традиціями Угорщини та Європи.
Як повідомили у Центрі допомоги учасникам антитерористичної операції Закарпатської ОДА, це вже третя поїздка закарпатських дітей до Європи. У червні одна група відвідала угорський Балатонфельдвар. Впродовж липня діти загиблих героїв відпочивали у Празі та Болгарії.
Відпочинок дітей був би неможливим без підтримки європейських партнерів, Генерального консула Угорської Республіки в м. Ужгород Йожефа Бугайла, а також керівництва області. Організовують поїздки Центр допомоги учасникам антитерористичної операції Закарпатської облдержадміністрації та громадська спілка „Ліга ветеранів АТО та бойових дій „Карпатська земля”.

_____________________________________________________________________________________

Військовослужбовці закарпатських військкоматів провели тренування з вогневої підготовк

Заняття з вогневої підготовки із практичним виконанням стрільб зі стрілецької зброї провели на одному з військових полігонів області. Участь у тренуванні взяли військовослужбовці обласного та семи районних військкоматів Закарпаття.
- Організовуючи ці заняття ми поставили собі за мету вдосконалити практичні навички із володіння стрілецькою зброєю, - зазначив тимчасово виконуючий обов`язки військового комісара області полковник Петро Марко. - Хоч робота військових комісаріатів більше пов`язана із плануванням, аналітикою та відбором ресурсів, наші руки завжди мають пам`ятати зброю. В такий час живемо, що маємо бути завжди у готовності.
За підсумками стрільб, військовослужбовці показали достойні результати. Командування відзначило показники Закарпатського ОВК, Ужгородського та Мукачівського ОМВК та Свалявського РВК.
Як повідомили в Закарпатському обласному військовому комісаріаті, найближчим часом такі ж заняття проведуть і для решти військовослужбовців військкоматів області.

 

  

__________________________________________________________________________

З початку року в центрах зайнятості Закарпаття отримали послуги понад чотири сотні демобілізованих учасників АТО

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям, які знаходяться у пошуках роботи.

«Окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. Зокрема, це та категорія людей, яка потребує особливої уваги з точки зору адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці. Президент підписав Закон щодо додаткових гарантій у працевлаштуванні учасників АТО і ми прогнозуємо, що ці зміни дадуть нам додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям», - зазначив директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

Згідно Закону України «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштування учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню належать і учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«З початку 2016 року в центрах зайнятості Закарпаття отримали послуги 411 демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО. За сприянням служби зайнятості області цьогоріч роботу знайшли 77 демобілізованих, з них 20 розпочали підприємницьку діяльність, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово. Це такі види діяльності, як обслуговування комп’ютерних систем і мереж, виробництво хліба та хлібобулочних виробів, бухгалтерський облік та аудит, роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів тощо», - повідомив директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

 

У центрах зайнятості демобілізованим військовослужбовцям, учасникам АТО допоможуть:

·   знайти роботу – постійну або тимчасову;

·   підвищити кваліфікацію або отримати нову конкурентоспроможну на сучасному ринку праці професію;

·   отримати матеріальну підтримку шляхом участі в громадських роботах;

·   отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

 

Облік та реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання або перебування.

 

Для отримання статусу безробітного необхідно надати:

·   паспорт громадянина України;

·   облікову картку платника податків;

·   трудову книжку або документ, який підтверджує періоди зайнятості;

·   військовий квиток;

·   документ про освіту (при потребі).

Додатково:

·   довідку з військового комісаріату, військової частини або іншого формування, утвореного відповідно до законів України, про строки проходження служби;

·   довідку про середньоденне грошове забезпечення за останні 6 місяців, видану військовим комісаріатом або військовою частиною.

За відсутності документів спеціалісти центру зайнятості:

·   нададуть інформацію про актуальні вакансії в будь-якому регіоні України;

·   допоможуть у виборі або зміні професії;

·   нададуть правову допомогу з питань працевлаштування, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю;

·   проконсультують щодо працевлаштування, у тому числі на тимчасові роботи;

·   ознайомлять із законодавством у сфері праці та зайнятості. 

Це військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України тощо, особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України тощо.

_______________________________________________________________________________________

 Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат

внутрішньо переміщеним особам.

11 серпня 2016 року при заступникові голови районної державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк відбулося чергове засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. На засіданні була розглянута справа тимчасово переміщених осіб Тільняк М.А та Тільняк І.І., стосовно порядку переоформлення пенсійної справи.

 Заступник начальника управління                            Л.В. Чиняк

_____________________________________________________________________________________

Контракт на службу в армії цьогоріч підписали понад триста закарпатців

Про зміни у порядку та умовах проходження військової служби розповів під час брифінгу в Закарпатській ОДА заступник обласного військового комісара Олег Мороз.
«Розширений перелік спеціальностей бойового характеру - снайпер чи стрілець - на які можуть прийматись жінки. Єдина умова для прийняття - достатній рівень фізичної підготовленості та морально-психологічна стійкість, - повідомив полковник. – Врегульовано питання проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства. На Закарпатті таким чином підписали контракт двоє громадян Росії, котрі служать у спецназі». Крім того, для військовослужбовців-контрактників передбачена виплата компенсації за найом житла, якщо немає можливості їх розміщення у спеціальних казармах або сімейних гуртожитках, чого раніше не було.
Цьогоріч контракт на службу в армії підписали 350 закарпатців. Про це повідомив заступник військового комісара підполковник Юрій Величканич. За його словами, військові комісаріати Закарпаття продовжують відбір кандидатів та прийняття на службу за контрактом. «Людина, яка зголошується підписати контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України, отримує стабільне, гарантоване, конкурентоспроможне грошове забезпечення – солдатський склад від 7 тисяч гривень та від 8-ми тисяч і вище сержантський», - наголосив підполковник. Водночас ці суми не враховують додаткові виплати: матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем та на оздоровлення. Крім цього, при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога на військовослужбовця та кожного члена його родини.
Про соціальних захист демобілізованих закарпатців розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк. За її словами, учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі закарпатців, 3893 – мають статус учасника бойових дій,   66 - стали інвалідами, 80 – загинули.
Для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та їх родинам, а також сім’ям загиблих на сході закарпатців, створено інформаційно-консультативний центр, який працює за принципом «єдиного вікна». Запроваджено також роботу телефонної „гарячої лінії”  за номером  (03122) 3-55-46 та 050-372-08-66.

Прес-служба Закарпатської ОДА

_____________________________________________________________________________________________________

Засідання районної робочої групи з питань здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

      1 серпня 2016 року при заступникові голови районної державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк відбулося чергове засідання районної робочої групи з питань здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування. На засіданні були розглянуті питання, щодо  виїзду членів робочої групи по населеним пунктам Перечинського району, з метою вияснення фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб. 

        Про результати проведеної  роботи було прозвітовано на даному засіданні та винесено відповідні рішення стосовно правдивості наданих відомостей від тимчасово переселених осіб.  

Заступник начальника управління                                                      Л.В. Чиняк

 ____________________________________________________________________________________________

Звернення Головної військової прокуратури

до військовослужбовців, які самовільно залишили місце служби 

______________________________________________________________________________________

Товариство з обмеженою відповідальністю

«ХИРІВ – РЕНТ – ІНВЕСТ» 

  82060, Україна, Львівська обл., м. Старосамбірський район

  м. Хирів, вул. Добромильська, 5, оф.1

E-mail: konvikt@ukr.net, тел.факс:+38 03238 42 1 28

р/р 2600901479389 в Самбірському відділенні

ЦФ ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, ЄДРПОУ 38798202

    

Товариство з обмеженою відповідальністю «Хирів-Рент-Інвест» є готельно-оздорвчим комплексом та налічує сьогодні 550 ліжко-місць .

Керівництво комплексу звертається з проханням здійснювати бронювання в готелі до моменту видачі направлення учаснику антитерористичної операції на проходження психологічної реабілітації. Маючи підтверджену бронь готелю, виписувати направлення учаснику антитерористичної операції. Бронювати період проходження психологічної реабілітації бажано згідно рекомендованих дат заїздів з метою щільності заселення, можливості організації трансферу та надання якісної послуги. Відхилення від графіку можливе та розглядається індивідуально. Дані заходи запроваджені лише з метою якісної підготовки комплексу до заїзду учасників антитерористичної операції. У випадку відсутності попереднього бронювання номеру, готель має право відмовити в поселенні.

            Якщо кількість учасників антитерористичної операції бажаючих пройти програму психологічної реабілітації  в даному комплексі перевищує квоту місць згідно попереднього розподілу, надання послуг їм можливе та вирішується в індивідуальному порядку.  

Контакти ТОВ «ХИРІВ-РЕНТ-ІНВЕСТ» для бронювання номерів .

Тел. +38 044 569 30 36 (24)

Тел. +38 093 386 06 07

Email:book6@rhg.com.uanlinesales@rhg.com.ua                                                           

 

 

 

 

 

 

 

«Графік рекомендованих дат надання послуги з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції на 2016 рік»

 

Дати надання послуг

Термін перебування

Червень

 

04.06.16 – 17.06.16

14 днів

05.06.16 – 18.06.16

14 днів

11.06.16 – 24.06.16

14 днів

12.06.16 – 25.06.16

14 днів

18.06.16 – 01.07.16

14 днів

19.06.16 – 02.07.16

14 днів

25.06.16 – 08.07.16

14 днів

26.06.16 – 09.07.16

14 днів

 

Липень

 

02.07.16 – 15.07.16

14 днів

03.07.16 – 16.07.16

14 днів

09.07.16 – 22.07.16

14 днів

10.07.16 – 23.07.16

14 днів

16.07.16 – 29.07.16

14 днів

17.07.16 – 30.07.16

14 днів

23.07.16 – 05.08.16

14 днів

24.07.16 – 05.08.16

14 днів

30.07.16 – 05.08.16

14 днів

31.07.16 – 05.08.16

14 днів

Серпень

 

06.08.16 – 19.08.16

14 днів

07.08.16 – 20.08.16

14 днів

13.08.16 – 26.08.16

14 днів

14.08.16 – 27.08.16

14 днів

20.08.16 – 02.09.16

14 днів

21.08.16 – 03.09.16

14 днів

27.08.16 – 09.09.16

14 днів

28.08.16 – 10.09.16

14 днів

 

 

Вересень

 

03.09.16 – 16.09.16

14 днів

04.09.16 – 17.09.16

14 днів

10.09.16 – 23.09.16

14 днів

11.09.16 – 24.09.16

14 днів

17.09.16 – 30.09.16

14 днів

18.09.16 – 01.10.16

14 днів

24.09.16 – 07.10.16

14 днів

25.09.16 – 08.10.16

14 днів

Жовтень

 

01.10.16 – 14.10.16

14 днів

02.10.16 – 15.10.16

14 днів

08.10.16 – 21.10.16

14 днів

09.10.16 – 22.10.16

14 днів

15.10.16 – 28.10.16

14 днів

16.10.16 – 29.10.16

14 днів

22.10.16 – 04.11.16

14 днів

23.10.16 – 05.11.16

14 днів

29.10.16 – 11.11.16

14 днів

30.10.16 – 12.11.16

14 днів

 

 

 

 

Листопад

 

05.11.16 – 18.11.16

14 днів

06.11.16 – 19.11.16

14 днів

12.11.16 – 25.11.16

14 днів

13.11.16 – 26.11.16

14 днів

19.11.16 – 02.12.16

14 днів

20.11.16 – 03.12.16

14 днів

26.11.16 – 09.12.16

14 днів

27.11.16 – 10.12.16

14 днів

Грудень

 

03.12.16 – 16.12.16

14 днів

04.12.16 – 17.12.16

14 днів

10.12.16 – 23.12.16

14 днів

11.12.16 – 24.12.16

14 днів

 

         Директор

ТОВ «ХИРІВ-РЕНТ-ІНВЕСТ»                                                                             

Прокопець А.О.

До уваги закарпатців - учасників антитерористичної операції

Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в 2016 році укладено договори про надання послуг з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції з 12 установами (список додається).
Учасники АТО приймаються до реабілітаційної установи на підставі направлення, виданого місцевим органом соціального захисту населення.
Для отримання направлення на проходження психологічної реабілітації в одному із реабілітаційних закладів, необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів за місцем реєстрації.
Про умови проведення заходів з психологічної реабілітації можна дізнатися безпосередньо в реабілітаційних установах.
Телефон для довідок в Ужгороді (0312) 61-40-63 Микита Ольга Романівна

 

Департамент соціального захисту населення Закарпатської ОДА

__________________________________________________________________________        

 

Перелік реабілітаційних установ, з якими Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції уклала договори на надання послуг з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції у 2016 році
№ з/п Назва реабілітаційної установи Телефон контактної особи Електронна адреса Кількість осіб на рік
1 Дочірнє підприємство «Санаторій «Новомосковський» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (067) 633-66-15 sekretar_dpsn@i.ua 200
2 Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрреабілітація" 050 474 90 44   765
3 Товариство з обмеженою відповідальністю Санаторій «Карпатські зорі» Центр реабілітації та оздоровлення (067) 752-04-15 karzori@gmail.com 400
4 Товариство з обмеженою відповідальністю "Міжрегіональний реабілітаційний центр" 095 598 13 56 irrc@list.ru 850
5 Дочірнє підприємство санаторно-оздоровчий комплекс "Джерельце" акціонерного товариства "Рівненський завод тракторних агрегатів" (050) 375 83 00 djerelyce1977@ukr.net 190
6 Товариство з обмеженою відповідальністю "Комплекс "Ріко" 096 267 78 91, 0462677891 39350080riko@gmail.com 140
7 Громадська організація "Центр допомоги та реабілітації учасників АТО" 066 204 80 61 inb1046@mail.ru 90
8 Товариство з обмеженою відповідальністю "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Подільський Артек" 04343 6 47 01, 04343 6-18-45,   098 803 46 63 podolartek@meta.ua 310
9 Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський регіональний центр баротерапії" 096 193 21 25,098 725 90 27 bielaia.88@mail.ru 150
10 Товариство з обмеженою відповідальністю "Хирів-Рент-Інвест" 093 386 06 10 zhu2006@ukr.net 2070
11 Дочірнє підприємство «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» (050) 495-30-02, (050) 495-30-01, (097) 570-26-45 orizont-pks@ukr.net  orizont12@ukr.net   2390
12 Дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (095) 554-85-75, (098) 832-19-92, (067) 708-92-65 berminvodysanatory@ukr.net 250
 

15.04.2016

Останнім часом у засобах масової інформації розповсюджуються недостовірні відомості про переслідування значної кількості військовослужбовців, які приймали участь у проведенні АТО.

Головна військова прокуратура роз’яснює та повідомляє,
що всі кримінальні провадження про самовільне залишення військовослужбовцями місця служби зареєстровані виключно на підставі письмових повідомлень про це командування частин і підрозділів відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Самовільне залишення військової частини або місця служби
(стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа, щодо якої командування повідомило правоохоронні органи, не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.

Переховуючись від слідства, військовослужбовець не зможе уникнути кримінальної відповідальності за скоєний військовий злочин. Більш того, продовжуючи свою протиправну поведінку, така особа з кожним днем лише обтяжує свою вину і моделює ситуацію, яка в подальшому може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу у межах передбаченої законом санкції, більш м’якого покарання,
ніж передбачене законом, або звільнення від кримінальної відповідальності.

Навпаки, з’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину законодавець вважає обставинами, які пом’якшують покарання, і в обов’язковому порядку повинні бути враховані як державним обвинувачем, так і судом при постановленні вироку (стаття 66 Кримінального кодексу України). Також, у кожному конкретному випадку до уваги приймаються всі причини та умови, що фактично сприяли залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.

Водночас звертаємо увагу, що розшук Національною поліцією України військовослужбовців, які ухиляються від проходження військової служби, здійснюється в обов’язковому порядку виключно після повідомлення
про такий факт командуванням частини, незалежно від попередніх бойових
і воєнних заслуг конкретних осіб, а також терміну їх перебування поза межами військової частини. Злісне уникання відповідальності суттєво погіршує становище таких осіб, викликає кваліфікацію їх дій за іншою частиною вказаної статті Кодексу та, як наслідок, тягне за собою більш суворе покарання.

Військові прокурори звертаються до усіх військовослужбовців,
які самовільно залишили військову частину або місце служби, з пропозицією скористатися шансом повернутися до повноцінного життя і добровільно звернутися до найближчої військової прокуратури із зізнанням
та поясненням причин відсутності на військовій службі. У такому випадку,
за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
у ході досудового слідства ініційовано не буде.

Закликаємо батьків, друзів, родичів військовослужбовців допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку
у житті, перестати переховуватися від слідства і відкрити для себе майбутнє.

З виниклих питань або будь-якої інформації просимо звертатись
за телефонами та адресами:

044-243-44-30 (Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України, 03186, місто Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 2а);

044-285-44-61 (Військова прокуратура Центрального регіону України, 01014, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8);

048-743-30-02 (Військова прокуратура Південного регіону України, 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 11);

032-233-31-18; 032-239-8259 (Військова прокуратура Західного регіону України, 79058, м. Львів, вул. Клепарівська, 20).

        0312-61-76-64; 03122-3-62-49 (Військова прокуратура Ужгородського гарнізону, 88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Бращайків, 2, а/с-10с).

Алгоритм спрямування учасників АТО

з відомчих госпіталів на реабілітацію

в госпіталі для ветеранів війни

 

На виконання Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 880/2014 «Про Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року», доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 24.11.2014 р. № 42513/1/1-14 щодо виконання пункту 9 Протокольного рішення Адміністрації Президента України стосовно соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України та протезування осіб, постраждалих під час АТО, проводиться реабілітація учасників АТО в госпіталях ветеранів війни.

Проведення реабілітаційних заходів учасникам АТО здійснюється з метою:

·                    скорочення термінів відновлення пошкодженого здоров’я;

·                    соціальної адаптації;

·                    повернення пацієнтів в суспільство.

1. Загальні положення

В Україні ефективно функціонує мережа госпіталів ветеранів війни. В госпіталях створена сучасна лікувальна та матеріально-технічна база, яка налічує 8,5 тис. ліжок в усіх регіонах України. Госпіталі повністю укомплектовані кваліфікованими кадрами, що мають достатній досвід роботи з реабілітації учасників бойових дій.

Діяльність госпіталів визначена Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Частину першу статті 6 зазначеного Закону доповнено пунктом 19, у якому зазначено, що до осіб, які належать до учасників бойових дій, відносяться також: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

 2. Види реабілітації в госпіталях ветеранів війни

В госпіталях для ветеранів проводиться фізична, медична, психолого-психіатрична, елементи соціально-побутової реабілітації, підготовка до протезування.

І.    Медична реабілітація містить послуги з:

1.            Відновної терапії:

·                    фізіотерапії;

·                    механотерапії;

·                    рефлексотерапії;

·                    бальнеотерапії;

·                    медикаментозного лікування;

·                    нетрадиційних методів лікування;

·                    інше.

2.            Відновної хірургії (у разі необхідності із залученням спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України):

·                    реконструктивної хірургії;

·                    пластичної хірургії;

·                    інше.

3.            Стоматологічного протезування.

4.            Підготовки до протезування, ортезування.

ІІ.  Фізична реабілітація містить послуги з:

·                    ерготерапії (працею);

·                    кінезотерапії (рухом);

·                    ЛФК;

·                    масажу.

ІІІ. Психолого-психіатрична реабілітація містить послуги з:

·                    консультування;

·                    психологічної діагностики;

·                    психологічної корекції;

·                    психотерапії;

·                    психіатричної допомоги, у тому числі медикаментозної.

ІV. Соціально-побутова реабілітація проводиться в межах можливостей лікувального закладу з елементами: розвитку навичок самообслуговування, пересування, орієнтування, спілкування, користування інформацією (у разі необхідності із залученням фахівців із соціальної реабілітації Міністерства соціальної політики України).

Проведення зазначених заходів спрямоване на:

·                   розвиток медико-соціальної реабілітації постраждалих від бойових дій в сучасних умовах;

·                    виконання індивідуальних програм реабілітації для учасників АТО;

·                    покращення контролю за здійсненням реабілітації учасниками АТО;

·                    раціональне використання кадрових і матеріальних ресурсів госпіталів ветеранів війни, їх спеціалізації та розширення відповідно до потреб часу;

·                    залучення до реабілітаційного процесу спеціалістів інших закладів різного підпорядкування у разі необхідності;

·                    створення сучасної інформаційно-аналітичної бази по контингенту пацієнтів-учасників АТО, їх потреб в реабілітації та її результатів.

Порядок направлення учасників АТО на реабілітацію  в госпіталях ветеранів війни

В госпіталь для ветеранів війни можуть бути скеровані:

1.            Учасники АТО – пацієнти відомчих госпіталів за рішенням військово-лікарської комісії відповідно до стану здоров’я з обов’язковим оформленням таких документів:

·                    направлення за підписом начальника госпіталю;

·                    виписний (перевідний) епікриз;

·                    довідки військово-лікарської комісії;

·                    посвідчення особи військовослужбовця.

2.            Учасники АТО, які продовжують службу в армії, МВС, СБУ тощо, можуть бути спрямовані на лікування та реабілітацію в госпіталь ветеранів війни виключно за направленням відомчого госпіталю при наявності вищезазначених документів.

3.            Учасники АТО – військовослужбовці, виписані з відомчого госпіталю і визнані непридатними до військової служби до отримання статусу учасника бойових, мають право бути госпіталізованими у госпіталі ветеранів війни за направленням військового комісара за місцем призову на підставі виписного епікризу із військового госпіталю, довідки військово-лікарської комісії, посвідчення особи військовослужбовця, довідки, що підтверджує участь в АТО.

4.            Учасники АТО – військовослужбовці у період відпустки в разі погіршення стану здоров’я звертаються в територіальний відомчий госпіталь (підстава – довідка про стан здоров’я з медичного закладу загальної мережі та направлення військового комісара за місцем призову), в якому вирішується подальший маршрут лікування і реабілітації.

5.            Учасники АТО, які отримали посвідчення учасника бойових дій в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, мають право самостійно звернутися в госпіталь для ветеранів війни з метою проходження лікування і реабілітації. При цьому направлення відомчого госпіталю або направлення військового комісара не оформляється.

Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни та Український госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів „Лісова поляна” проводять реабілітацію пацієнтів – учасників АТО за направленнями відомчих госпіталів та обласних госпіталів ветеранів війни.

 

Термін реабілітації у госпіталі ветеранів війни визначається військово-лікарською комісією відомчого госпіталю чи лікарсько-консультативною комісією госпіталю ветеранів війни. Після його закінчення пацієнт – учасник АТО – військовослужбовець знову направляється у відомчий госпіталь, де військово-лікарська комісія приймає рішення щодо подальшого лікування і реабілітації.

____________________________________________________________________________________________

Інформаційна карта щодо процедури взяття на квартирний (кооперативний) облік

Відповідно до статті 60 Житлового кодексу Української РСР Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 11 грудня 1984 р. N 470 затверджені Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР (далі – Правила).

 КРОК ПЕРШИЙ:

 Квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється:

- у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

 -        на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво.

 Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:

-        які забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчим комітетом обласної, міської Рад народних депутатів разом з радами профспілок;

-        які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

-        які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї;

-        які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

-        які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

-        які проживають у гуртожитках;

-        які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

  КРОК ДРУГИЙ:

 Документи, які подаються до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання громадян:

-        заява про взяття на квартирний облік (підписується членами сім`ї, які разом проживають);

-        довідка з місця проживання про склад сім`ї та прописку (форма 3), видана організацією, яка здійснює експлуатацію жилого будинку;

-        довідки про те, чи перебувають члени сім`ї на квартирному обліку за місцем роботи (у виконавчому комітеті місцевої Ради);

-        копію технічного паспорту квартири або копії сторінок технічного паспорту будинку;

-        громадяни, які беруться на облік на пільгових підставах або користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, вказують про це у заяві і подають відповідні документи.

-        копії паспорту (свідоцтва про народження) та ідентифікаційного коду всіх членів сім’ї;

-         інші документи при необхідності запитуються виконавчим комітетом місцевої Ради або адміністрацією підприємства, установи, організації

 

КРОК ТРЕТІЙ:

 Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання громадянином необхідних документів.

Громадяни, які перебувають на квартирному обліку проходять щорічну перереєстрацію, в ході якої перевіряються їх облікові дані.

 КРОК ЧЕТВЕРТИЙ:

 У першу чергу жилі приміщення надаються:

-        інвалідам Великої Вітчизняної  війни  і сім`ям воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняним до них у встановленому порядку особам.

-        учасникам бойових дій та учасникам війни.

 Жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 кв.м жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті (9 кв.м на одну особу). При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки.

___________________________________________________________________________________

Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення психологічною реабілітацією

З моменту набуття статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безкоштовної психологічної реабілітації.

Для отримання такої послуги необхідно  звернутися  до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

Бійцю запропонують заповнити заяву.

До заяви необхідно додати такі документи:

·         копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

·         копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Боєць отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені  дата початку та дата закінчення терміну реабілітації.

Учасник АТО має  прибути до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні.

Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не  потрібно.

До Вашої уваги: реабілітаційні установи, які надають послуги з психологічної реабілітації у першому кварталі 2016 року.

·         ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” Харківська область;

·         ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” Одеська обл.;

·         ТОВ “Санаторій “Феофанія” , м. Київ;

·         Менський санаторій “Остреч” , Чернігівська обл.

 Інформаціїно-консультативні послуги можна отримати за номером телефону:

044-281 08 31 або електронними адресами: vpr2014@ukr.net, vpr@dsvv.gov.ua.  

Контактна особа Грицунь Наталія Валеріїівна. 

 

____________________________________________________________________________________________

Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення соціальною та професійною адаптацією

З моменту набуття статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.

Соціальна та професійна адаптація це:

курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.

Для отримання такої послуги необхідно  звернутися  до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

Бійцю запропонують заповнити заяву.

До заяви необхідно додати такі документи:

·         копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

·         копія 1 із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р.  № 413;

– рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

До уваги бійця:

 Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.

Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

 Фінансування зазначених послуг розпочато з січня 2016 року.

Наразі формують групи і пропонують широкий спектр навчальних закладів.

Також боєць має можливість пройти професійне навчання у навчальному закладі, який ним  обрано самостійно.

Інформаціїно-консультативні послуги можна отримати за номером телефону:

044-281 08 31 або електронною адресою: vpr2014@ukr.net; vpr@dsvv.gov.ua

Контактна особа Грицунь Наталія Валеріїівна. 

____________________________________________________________________________________________

Забезпечення житлом інвалідів І-ІІ груп з числа учасників АТО та членів загиблих (померлих) учасників АТО

 За бюджетною програмою 2511120 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” на 2016 рік передбачені видатки в сумі 299 970,0 тис. гривень.

 

            Мінсоцполітики узагальнює інформацію, що надходить від обласних державних адміністрацій, КМДА, Міноборони, МВС, СБУ, ДСНС, Адміністрації Держприкордонслужби, Управління державної охорони, ДПтС, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держспецзв’язку, ДКА, Держспецтрансслужби, стосовно потреби у коштах для закупівлі житла сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам І–ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, на 2016 рік.

_____________________________________________________________________________________________

Фонд соціального захисту інвалідів

завжди готовий допомогти учасникам АТО з інвалідністю

За рахунок коштів, які передбачені Фонду у держбюджеті, учасники АТО з інвалідністю:

-                 забезпечуються автомобілями (учасникам АТО з інвалідністю необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення);

-                 забезпечуються санаторно-курортними путівками або отримують компенсацію замість санаторно-курортного лікування (учасникам АТО з інвалідністю необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення);

-                 забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами підвищеної складності (учасникам АТО з інвалідністю необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення).

- отримують фінансову допомогу шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії (учасникам АТО з інвалідністю необхідно звернутися до територіального відділення Фонду);

- інваліди I і II груп отримують фінансову допомогу шляхом передплати одного друкованого періодичного видання на рік на одного інваліда (сім`ю інваліда), засновником (засновниками) якого є всеукраїнська громадська організація інвалідів (учасникам АТО з інвалідністю необхідно звернутися до територіального відділення Фонду).

 За більш детальною інформацією звертайтеся до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів!

 

Адреси регіональних відділень Фонду соціального захисту інвалідів

 

 

Вінницьке обласне відділення

21100, м. Вінниця, вул. Пирогова, 135-а

тел./факс (0432)-68-00-28

електронна адреса: Vinnitsia@ispf.gov.ua;

  vinfszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Полонський Сергій Дмитрович

 

Волинське обласне відділення

43008, м. Луцьк, пр. Писаревського, 3а

тел./факс (0332)-25-42-04

електронна адреса: Volyn@ispf.gov.ua;

avL80@meta.ua

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Шевчук Валерій Олексійович

 

Дніпропетровське обласне відділення

49101, м. Дніпропетровськ,

вул. Чкалова, 11

тел./факс (056)-744-71-29

електронна адреса: Dnipropetrovsk@ispf.gov.ua;

fszidnepr@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Новіченко Максим Анатолійович

 

Донецьке обласне відділення

фактична адреса:87515, м. Маріуполь, вул. Енгельса, 42

контактний телефон:(099)-787-90-44,

(066)998-41-31 Малявіна Тетяна Владиславівна,

(095)526-00-53 Проценко Ольга Іванівна

юридична адреса:87515, м. Маріуполь, вул. Серова, 1а

електронна адреса: doofszid@ukr.net 

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Пімонова Віра Іванівна

 

Житомирське обласне відділення

10003, м. Житомир, вул. Домбровського, 38

тел./факс (0412)-22-89-89

електронна адреса: Zhytomyr@ispf.gov.ua;

ZtOVFSZI@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Прушківський Володимир Станіславович

 

Закарпатське обласне відділення

88000, м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, 14

тел./факс (03122)-3-53-50

електронна адреса: Zakarpattia@ispf.gov.ua;

zakfszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Воробець Андрій Юрійович

 

Запорізьке обласне відділення

Прийом звітів від роботодавців здійснюється

за адресою: м. Запоріжжя. пр. Леніна, 152, 3 поверх, кім. 301,

тел. (0-61) 787-50-64

Алреса для звітів, які надсилаються поштою:

69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 147

електронна адреса: Zaporizhia@ispf.gov.ua;

zfszi@ukr.net;

Zvitis@ukr.net (для отримання консультацій щодо  реєстрації у відділенні, заповнення та подання звітів)

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg директор: Огородова Тамара Миколаївна

 

Івано-Франківське обласне відділення

76006, м. Івано-Франківськ, вул. Гуцульська, 9

тел./факс (0342)-77-37-75

електронна адреса: Ivano-Frankivsk@ispf.gov.ua;

fuszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Жураківський Василь Юрійович

 

Кіровоградське обласне відділення

25009, м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 7А

тел./факс (0522)-33-22-69

електронна адреса: Kirovohrad@ispf.gov.ua;

kov_fszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgв.о. директора: Бідна Марія Олексіївна

 

Київське обласне відділення

04655, м. Київ, вул. Глибочицька, 72

тел./факс (044)-417-53-01

електронна адреса: Kiev-Oblast@ispf.gov.ua;

kiev-oblast@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Фомічов Геннадій Артемович

 

Київське міське відділення

03150, м. Київ, вул. Червоноармійська, 104

тел./факс (044)-528-68-17

електронна адреса: Kiev@ispf.gov.ua;

fondkiev26@gmail.com

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg т.в.о. директора: Хариш Михайло Ярославович 

 

Луганське обласне відділення

93010, м. Рубіжне, вул. 30 років Перемоги, 5

тел. (06453)-735-43

електронна адреса: Luhansk@ispf.gov.ua;

loofszi14@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg Директор: Чибрисова Наталія Вікторівна

 

Львівське обласне відділення

79000, м. Львів, пл. Маланюка, 6

тел./факс (032)-261-10-01

електронна адреса: Lviv@ispf.gov.ua;

fond-lv@city-adm.lviv.ua

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Мисаковець Галина Григорівна

 

Миколаївське обласне відділення

54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46

тел./факс (0512)-37-47-61, -37-47-63

електронна адреса: Mykolaiv@ispf.gov.ua;

fondszi_mk@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg директор: Чекарь Ірина Костянтинівна

 

Одеське обласне відділення

65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83

тел./факс (048)-722-52-42

електронна адреса: Odesa@ispf.gov.ua;

odessa_fszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Кольцов Віталій Михайлович

 

Полтавське обласне відділення

36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1

тел./факс (0532)-56-36-23

електронна адреса: Poltava@ispf.gov.ua;

poltavafszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Дяченко Олександр Миколайович

 

Рівненське обласне відділення

33000, м. Рівне, вул. Замкова, 10а/1

тел./факс (0362)-26-65-82, 26-58-80

електронна адреса: Rivne@ispf.gov.ua;

rov_fszi@i.ua

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg директор: Балахно Сніжана Михайлівна

 

Сумське обласне відділення

40004, м. Суми, вул. Горького, 2

тел. (0542)-22-70-44, факс (0542)-22-33-37

електронна адреса: Sumy@ispf.gov.ua;

sumyfszi@gmail.com

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Космакова Олена Василівна

 

Тернопільське обласне відділення

46021, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8

тел./факс (0352)-25-54-59

електронна адреса: Ternopil@ispf.gov.ua;

tern.fond.inv@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Базилевська Ірина Віталіївна

 

Харківське обласне відділення

61022, м. Харків, майдан Свободи, 5,

Держпром 1-й під’їзд, кім.16

тел./факс (057)-757-40-77

електронна адреса: Kharkiv@ispf.gov.ua;

kharkiv_fond@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg директор: Лещенко Наталія Олександрівна

 

Херсонське обласне відділення

73000, м. Херсон, пр. 40-річчя Жовтня, 5а

тел./факс (0552)-49-02-12

електронна адреса: Kherson@ispf.gov.ua;

khersonfszi@ukr.net  

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpg директор: Колотинська Ірина Володимирівна

 

Хмельницьке обласне відділення

29000, м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87

тел./факс (0382)-76-26-01

електронна адреса: Khmelnytskyi@ispf.gov.ua;

kmfusdi@ic.km.ua

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Карапозюк Василь Миколайович

 

Черкаське обласне відділення

18000. м. Черкаси, просп. Хіміків, 50

тел. (0472)-64-70-43 факс (0472)-64-91-30

електронна адреса: Cherkasy@ispf.gov.ua;

chvfczi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Радзівіл Катерина Петрівна

 

Чернівецьке обласне відділення

58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 87-г

тел./факс (03722)-7-25-85

електронна адреса: Chernivtsi@ispf.gov.ua;

chernivtsifszi@ukr.net

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Мельничук Микола Дмитрович

 

Чернігівське обласне відділення

14017, м. Чернігів, вул. Комінтерна, 14

тел./факс (0462)-67-28-51

електронна адреса: Chernihiv@ispf.gov.ua;

fszicg@ukrpost.ua

http://www.ispf.gov.ua/Images/logo_user.jpgдиректор: Лось Ірина Іванівна

 

 

Офіційний веб-сайт Фонду соціального захисту інвалідів: www.ispf.gov.ua

Фонд соціального захисту інвалідів

завжди готовий допомогти особам з інвалідністю пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію

Перший крок. Заявник звертається (із заявою) до територіального відділення Фонду за місцем реєстрації проживання і надає наступні документи:

копію паспорта (1, 2, 11 сторінки), а також, за потреби, копію паспорта законного представника інваліда, документа, що підтверджує його повноваження;

копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі якщо заявник - фізична особа є внутрішньо переміщеною особою) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 636);

копію свідоцтва про народження дитини-інваліда, копію паспорта законного представника дитини-інваліда, документа, що підтверджує його повноваження;

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК);

копію індивідуальної програми реабілітації інваліда (дитини-інваліда);

копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову загальну освіту);

копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявності);

повідомлення навчального закладу, що підтверджує його готовність надати освітні послуги інваліду;

документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово.

Другий крок. Між надавачем освітніх послуг, платником (відділенням Фонду) та одержувачем послуг (студентом, учнем) укладається договір про відшкодування витрат на навчання та перекваліфікацію.

Третій крок. Територіальне відділення Фонду відшкодовує навчальному закладу витрати за навчання інвалідів в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний бюджетний рік, у міру надходження коштів з Державного бюджету України шляхом посеместрового переказу коштів на рахунок навчального закладу в безготівковому порядку за умови відсутності в інваліда незадовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії за попередній семестр.

За більш детальною інформацією звертайтеся до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів!

 

Офіційний веб-сайт Фонду соціального захисту інвалідів: www.ispf.gov.ua

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Міністерство соціальної політики 

Організація оздоровлення АТО.

Телефони для довідок (044) 281-08-55/ 31    

 

 

З повагою
Приймальня Голови Державної служби 
України у справах ветеранів війни та
учасників антитерористичної операції

тел.:(044) 281-08-50
факс:(044) 281-08-57

____________________________________________________________________________________________

Право на отримання правової допомоги

 Право на отримання правової допомоги закріплене ст. 59 Конституції України.

З 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога в Україні надається у кримінальних провадженнях.

Безоплатну вторинну правову допомогу за цей час отримали понад 206 тисяч українців. Вдалося мінімізувати ризики свідчень проти себе та чинення тиску з боку правоохоронців.

Українськими судами впродовж 2013-2015 років було винесено 378 виправдувальних вироків саме у тих справах, які вели адвокати системи безоплатної правової допомоги (більше 50% від загальної кількості виправдувальних вироків по Україні).

Під час Революції Гідності до центрів надійшло 389 повідомлень про затримання осіб у зв’язку з масовими мирними акціями протесту. 277 затриманих (71 %) скористалися правом на правову допомогу. Завдяки клопотанням захисників 65% затриманих отримали більш м’який запобіжний захід та були звільнені з-під варти.

З 1 липня 2015 року по всій Україні почали працювати 100 центрів надання безоплатної правової допомоги у кримінальних, адміністративних та цивільних справах.

Понад 5000 адвокатів, відібраних на відкритих конкурсах, надають консультації та захищають громадян в судах, у тому числі й проти держави.

Скористатися послугами центрів можуть:

-          люди, які мають дохід менше прожиткового мінімуму;

-          інваліди;

-          учасники АТО та ветерани війни;

-          сім’ї загиблих воїнів;

-          діти сироти та їх опікуни;

-          громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

-          громадяни, щодо яких суд розглядає справу про обмеження дієздатності;

-          українці, щодо яких суд розглядає справу про примусову психіатричну допомогу;

-          жертви нацистських переслідувань;

-          особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

-          внутрішньо переміщені особи, у тому числі й під час позовів до агресора до ЄСПЛ.

За перші півроку роботи центрів до них уже звернулося понад 47 тисяч осіб.

Відповідно до проекту реформи районних та міських управлінь юстиції

та розширення системи правової допомоги загалом по всій Україні буде ліквідовано 586 управлінь юстиції. Функції управлінь буде розподілено між різними структурами: місцеве самоврядування, нотаріуси, акредитовані суб`єкти виконують функції реєстрації прав на нерухоме майно та реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Натомість на місцях буде реалізовано концепція бюро правової допомоги.  Бюро буде створено у кожному районі та місті обласного значення як відокремлені структурні підрозділи місцевих центрів. У містах, де вже діють 100 місцевих центрів, функції виконуватимуться такими центрами.

У всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій, буде створено 428 бюро. У кожному бюро працюватиме 2-3 працівники-юристи, які надаватимуть послуги громадянам.

У кожному центрі буде 3 робочі станції для користування клієнтами:

одна для генерації ЕЦП;

дві для доступу до електронних сервісів Мін’юсту.

Функції бюро:

-          активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади;

-          точка доступу до електронних сервісів Мін’юсту (в подальшому – всіх державних електронних сервісів);

-          надання юридичних консультацій (безоплатної первинної правової допомоги);

-          прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги;

-          безпосереднє здійснення представництва інтересів клієнта в суді.

Начальник Перечинського

 

районного управління юстиції                                           Оксана Качур

____________________________________________________________________________________________

ДО ВІДОМА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЇХ СІМЕЙ!

 В управлінні соціального захисту населення функціонує телефон «гарячої лінії»

2-24-39

з питань проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо призначення житлових субсидій за новими умовами.

____________________________________________________________________________________________

ДОРОЖНЯ КАРТА

ЩОДО НАДАННЯ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ, ЯКІ БРАЛИ БЕЗПОСЕРЕДНЮ УЧАСТЬ В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ, ТА СІМ’ЯМ ЗАГИБЛИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ-УЧАСНИКІВ АТО

____________________________________________________________________________________________

ПОКРОКОВА СХЕМ

реалізації громадянами України – військовослужбовцями Збройних сил України, інших військових формувань та членами їх сімей, які беруть (брали) участь у виконанні завдань щодо здійснення АТО їх конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок

     Для отримання земельної ділянки з відповідним документом, що посвідчує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ, тощо),

- до відповідного Головного управління Держзгеокадастру  в області за місцем розташування земельної ділянки, якщо бажана земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності;

            - відповідної сільської, селищної або міської ради, якщо бажана земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту;

- відповідної районної державної адміністрації, якщо бажана земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту та не відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності і необхідна для дачного будівництва. 

Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності у таких розмірах:

- для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство,

- для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

- для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара 

Варто зазначити, що згідно із частиною 4 статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання. 

Зазначеним особам буде надана допомога при складанні клопотання про надання у власність земельної ділянки, а також буде забезпечено надання графічного матеріалу з бажаним місцем розташування земельної ділянки.

     Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку у власність, громадянину України необхідно здійснити наступні дії:

 КРОК 1

Звернутись до органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності, із клопотанням про безоплатне надання земельної ділянки у власність.

 Таким органом щодо земель комунальної власності, які переважно розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна, міська рада, а щодо земель державної власності сільськогосподарського призначення є Головне управління Держгеокадастру в Закарпатській  області.

 У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). Зазначені клопотання розглядаються у відповідності до частини 7 ст.118 Земельного кодексу України.

 Відповідна сільська, селищна, міська рада, чи Головне управління Держгеокадастру в області приймає рішення  про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки в місячний термін.

 КРОК 2

Замовити у землевпорядній організації виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Вартість, строки виконання робіт встановлюються відповідним договором, укладеним між замовником та розробником документації із землеустрою. Відповідно до статті 28 Закону України «Про землеустрій» максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору.

 Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який має бути складений у паперовій формі та у формі електронного документу. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає погодженню уповноваженими органами влади відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України.

 КРОК 3

Звернення до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі Держгеокадастру України із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. Якщо інше не передбачено договором про розроблення проекту, до цього органу має звертатись землевпорядна організація.

 До заяви додається:

-копія документа, що посвідчує особу;

-копія документа, що посвідчує повноваження діяти від Вашого імені (договір, довіреність);

-копія документа про присвоєння податкового номера;

-розроблений та погоджений уповноваженими органами проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у паперовому вигляді та у формі електронного документу, а у разі, якщо щодо проекту проводилась державна експертиза – також оригінал позитивного висновку цієї експертизи.

 КРОК 4

Подана заява протягом 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держгеокадастру за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, а межі ділянки не порушують меж вже зареєстрованих ділянок, державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку у Державному земельному кадастрі і видає Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номеру.

 КРОК 5

Подання до органу, уповноваженого розпоряджатись земельною ділянкою, клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До клопотання додається примірник погодженого проекту, Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

 КРОК 6

Після одержання рішення про безоплатну передачу у власність земельної ділянки, громадянин подає до Реєстраційної служби заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку,

 КРОК 7

 

Подана заява протягом 14 днів розглядається Державним реєстратором, в результаті чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, видається Свідоцтво про право власності на земельну ділянку та Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

 

Головне управління Держгеокадастру

у Закарпатській області

 

__________________________

(ПІБ громадян)

____________________________________________________

Реквізити (адреса, телефон)

 

Клопотання

 

Прошу дати дозвіл на розроблення (вид документації) ____________________________________________________________________________________________________________________________________ для надання у власність земельної ділянки орієнтовною площею ________ га, для ______________________________________________________________,

розташованої за межами населеного пункту _______________________________________________________ на території _________________________ сільської ради _____________________ району.

Одночасно повідомляю, що земельну ділянку для __________________________________________________________________

                                                                      (цільове призначення земельної ділянки)

безоплатно у власність не отримував (ла).

 

До заяви додаю копії:

           -  викопіювання  з кадастрової  карти  (плану), або інші графічні матеріали ________________________________________________________, на яких зазначено  бажане місце розташування земельної ділянки;

           -  копії паспорту  та ідентифікаційного коду;

           -  довідку учасника АТО.

           Даю згоду на обробку персональних даних.

  

Дата _____________                                               Підпис _________________

 

 

Головне управління Держгеокадастру

у Закарпатській області

 

__________________________

(ПІБ громадян)

____________________________________________________

_____________________________________

Реквізити (адреса, телефон)

 

Клопотання

 

Прошу затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надати у власність земельну ділянку площею ________ га, для __________________________________________________________________,

розташованої за межами населеного пункту__________________________ на території ________________________сільської ради ____________________ району.

Одночасно повідомляю, що земельну ділянку для __________________________________________________________________

                                                                      (цільове призначення земельної ділянки)

безоплатно у власність не отримував (ла).

 

До заяви додаю:

-          проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в 1 прим.;

-          витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

           -  довідку учасника АТО.

            Даю згоду на обробку персональних даних.

 

Дата _____________                                               Підпис _________________

 

 

Голові _________________

сільської (міської) ради

 

__________________________

____________________________________

(ПІБ громадян)

____________________________________________________

Реквізити (адреса, телефон)

  

З а я в а

 

Прошу дати дозвіл на розроблення (вид документації) ____________________________________________________________________________________________________________________________________ для надання у власність земельної ділянки орієнтовною площею ________ га, для ______________________________________________________________,

розташованої в межах населеного пункту_____________________ на території ___________________сільської ради ___________________ району.

Одночасно повідомляю, що земельну ділянку для __________________________________________________________________

                                                                      (цільове призначення земельної ділянки)

безоплатно у власність не отримував (ла).

 

До заяви додаю копії:

           -  викопіювання  з кадастрової  карти  (плану), або інші графічні матеріали ________________________________________________________, на яких зазначено  бажане місце розташування земельної ділянки;

           -  копії паспорту  та ідентифікаційного коду;

           -  довідку учасника АТО.

 

          Даю згоду на обробку персональних даних.

 

 

Дата _____________                                               Підпис _________________

 

ЗРАЗОК

 

Голові _________________

сільської (міської) ради

 

__________________________

(ПІБ громадян)

____________________________________________________

Реквізити (адреса, телефон)

 

Клопотання

 

Прошу затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надати у власність земельну ділянку площею ________ га, для __________________________________________________________________,

розташованої в межах населеного пункту__________________________ на території __________________________ ради ___________________________ району.

Одночасно повідомляю, що земельну ділянку для __________________________________________________________________

                                                                      (цільове призначення земельної ділянки)

безоплатно у власність не отримував (ла).

 

До заяви додаю:

-          проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в 1 прим.;

-          витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

           -  довідку учасника АТО.

           Даю згоду на обробку персональних даних.

  

 

Дата _____________                                               Підпис _________________

_____________________________________________________________________________________________

Довідка

 про проведене засідання робочої групи з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

      16 лютого 2016 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації – Чомоляк М. І. було проведено чергове засідання робочої групи з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, на порядок денний якої були винесені питання наступного змісту:

- про проведену роботу управлінням соціального захисту населення Перечинської РДА по питаннях посилення захисту учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО;

- про використання коштів згідно з бюджетною програмою 2505170 «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)»;

- про результати чергового засідання Центру допомоги учасникам АТО, інформував Дмітрієв О.О. - заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації;

- про вирішення проблемних питань щодо виділення земельних ділянок для учасників АТО, інформував Ганич В.М. - начальник відділу держгеокадастру в Перечинському районі Закарпатської області;

- про порядок надання пільгових кредитів за програмою «Власний дім», інформувала Куртанич Л.В.- головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку Перечинської РДА.

Також на засіданні був присутній Попович П.І. – голова правління громадського обєднання «Спілка учасників бойових дій АТО м. Перечин та Перечинського району», який виступив з рядом питань:

- вирішення питання стосовно пільгового перевезення учасників АТО;

- надання твердого палива учасникам АТО;

- якщо є можливість, посприяти у виділенні приміщення для громадської організації учасників АТО;

- прохання надати юриста громадській організації для кваліфікованої допомоги у вирішенні проблемних і спірних питань.

 За підсумками проведеного засідання прийнято відповідні рішення.

 

 _____________________________________________________________________________________

Інформація для учасників АТО

 На базі Менського санаторію «Остреч» будуть надаватися послуги з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції.

Протягом курсу реабілітації учасник антитерористичної операції буде забезпечений

проживанням, чотирьох разовим харчуванням, санаторно-курортним лікуванням та

заняттям з психологами.

Психологічна реабілітація включає в себе індивідуальні та групові бесіди, психологічну діагностику, консультування, підбір методів психологічної реабілітації, психологічну допомогу (терапію).

В програмі також передбачено проведення екскурсій, освітньо-пізнавальних заходів, заходів з релаксації, концертів.

Без додаткових витрат для учасника антитерористичної операції Менський санаторій «Остреч» надасть послуги з фізичного відновлення:

-          прийом лікувальної мінеральної води;

-          грязелікування (торфово-пелоїдні грязі);

-          парафіно-озокеритові аплікації;

-          процедури з лікувального масажу;

-          різноманітні ванни, душі;

-          фізіопроцедури (електрофорез, електросон, дарсонваль, ультразвук, магнітотерапія, лазеротерапія);

-          лікувальна фізкультура;

-          синглентно-киснева терапія, інгаляції, спелеотерапія.

Менський санаторій «Остреч» використовує для ефективного лікування мінеральну воду з власної свердловини, глибиною 850 м типу Миргородської та місцеві торфово-пелоїдні грязі власного видобутку.

Менський санаторій «Остреч» розташований на відстані 220 км від міста Києва та 70 км від міста Чернігова.

З м. Києва зручно добиратися автобусом Київ-Новгород-Сіверський о 710 з Центрального автовокзалу, Київ-Семенівка о 1155, Київ-Корюківка о 1710 з Дарницького автовокзалу.

Або з м. Києва від метро "Лісова" до готелю "Україна" в м. Чернігові, далі їхати до автовокзалу, де йдуть автобуси на м. Мену чи через м. Мену майже кожні півгодини.

Детальна інформація за телефоном: (096)322-00-00, (067)460-34-46, (04644)2-14-00.

Сайт: www.ostrech.org.

 

Графік заїзду до Менського санаторію «Остреч» на психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції

№ з/п

Дата заїзду

Дата виїзду

1

22.02.2016

06.03.2016

2

07.03.2016

20.03.2016

Допускається заїзд за індивідуальним графіком.

 

 ____________________________________________________________________________________________

 Довідка по Тур’я-Пасіцькій сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контур 395 площею 2,4000 га та контур 400 площею 6,1000 га за межами населеного пункту на території Туря-Пасіцької сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___13_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____41____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____8,5000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____3,0000____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____5,5000_____га. 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____5_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______4____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

Довідка по Зарічівській сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності площею 4,8698 га та площею 3,0235 га за межами населеного пункту на території Зарічівської сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___8_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____36____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____7,8933_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____2,5000____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства _____6,0253_____га. 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____9_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______6____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____1_____  учасникам антитерористичної операції

 

Довідка по Дубриницькій сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контури 895, 897 площею 8,0100 га за межами населеного пункту на території Дубриницької сільської ради та площею 3,3342 га в межах с.Дубриничі.

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___14_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____46____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____11,3442_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____4,0000____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____7,3442_____га. 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____2_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______1____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

Довідка по Тур’я-Бистрянській сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контур 1141 площею 2,7000 га за межами населеного пункту на території Туря-Бистрянської сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___1_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____12____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____2,7000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____0,8100____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____1,8900_____га. 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____0_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______0____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

Довідка по Новоселицькій сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контур 126 площею 0,3900 га та контур 127 площею 0,9100 га за межами населеного пункту на території Новоселицької сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___0_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____5____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____1,3000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____0,3900____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____0,9100___га. 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____0_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______0____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

  

Довідка по Тур’я-Полянській сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контур 823 площею 3,0000 га за межами населеного пункту на території Туря-Полянської сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___1_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____15____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____3,0000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____1,0000____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства _____2,0000_____га. 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____0_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______0____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

 Довідка по Порошківській сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контур 469 площею 0,6000 га та контур 480 площею 4,1000 га за межами населеного пункту на території Порошківської сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___8_______

Орієнтовна кількість учасників АТО ____21____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____4,7000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____1,4100____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____3,2900___га.

 

На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____0_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______0____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

 

 

 

 

 

Довідка по Сімерківській сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контури 415 та 416 площею 3,6000 га за межами населеного пункту на території Сімерківської сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___1_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____17____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____3,6000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____1,2000____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____2,4000___га.

 На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____0_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______0____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

Довідка по Турицькій сільській раді Перечинського району Закарпатської області  стосовно  земельних  ділянок,  які  можуть  бути  передані  учасникам  антитерористичної операції

Коротка характеристика земельної ділянки – землі запасу державної власності контур 453 площею 4,3000 га за межами населеного пункту на території Новоселицької сільської ради

Загальна кількість учасників антитерористичної операції ___4_______

Орієнтовна кількість учасників АТО _____22____ , які можуть бути задоволені за рахунок даних земельних ділянок

Загальна площа земельних ділянок, які можуть бути передані учасникам антитерористичної операції ____4,3000_____га з них

            Для будівництва житлового будинку   ______0_______га;

            Для ведення садівництва _____1,7800____ га;

Для дачного будівництва ______0_______га;

Для ведення особистого селянського господарства ____2,5200___га.

     На сьогодні звернулось з клопотанням/заявою на отримання земельної ділянки у власність _____0_____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні задоволено  клопотань/заяв на отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою ______0____  учасників антитерористичної операції

На сьогодні затверджено документації із землеустрою та передано земельних ділянок у власність _____0_____  учасникам антитерористичної операції

 

 ____________________________________________________________________________________________

В області формується база даних родин, які зголосяться прийняти в себе людей із постраждалих регіонів, у тому числі і дітей, питання про евакуацію яких із зони бойових дій стоїть більш ніж гостро.
З такими пропозиціями вже можна звертатися в структури Закарпатської ОДА.  Фіксують такі звернення і в Регіональному штабі з питань соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, номер його "гарячої лінії" - (0312) 61-22-20.

_____________________________________________________________________________________________

На Закарпатті створено Центр допомоги учасникам АТО

 Відповідно до Указу Президента України,  облдержадміністрацією створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції. Про це повідомив в.о. голови Закарпатської ОДА Олександр Петік. Центр координуватиме всю роботу з демобілізованими бійцями в області, об’єднає волонтерів, представників влади і громадськість.
- Учасник АТО не повинен шукати потрібний кабінет і чекати на приймальні дні. Працівники центру самі телефонуватимуть демобілізованим і анкетуватимуть потреби. Так, маючи повну картину запитів наших захисників у районах, ми самі будемо йти в кожну оселю, - зазначив О. Петік.
Він також представив координаторів Центру допомоги учасникам АТО на Закарпатті. Із правової роботи це декан юридичного факультету Ярослав Лазур, із питань соціально-психологічної адаптації - Уляна Михайлишина, із медичної допомоги – лікар Ніна Казначей.
Керуватиме центром на перших порах голова ОДА Геннадій Москаль. Йому допомагатиме волонтер Наталія Штефаняк. Координатором роботи Центру від ОДА стане начальник відділу організаційно-правової та кадрової роботи Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Тарас Сніцаренко.
- Згодом ми залучатимемо до роботи і громадськість. Як в Ужгороді, так і у всіх районах, адже Центр має охопити всіх без винятку демобілізованих захисників Вітчизни, - повідомив О. Петік.

 

Прес-служба Закарпатської ОДА

_____________________________________________________________________________________________

 

        

У К Р А Ї Н А

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови Перечинської районної державної адміністрації

Закарпатської області

 

       _16.11.2015__                                                                 Перечин                                                          №_142-о__

  

Про призначення позаштатного радника на громадських

 засадах з питань захисту прав учасників антитерористичної

 операції та членів їх сімей

               Відповідно  до статті 6, пункту 9 частини 1 статті 39 Закону України  "Про місцеві державні адміністрації", з метою сприяння надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей:

        1. Призначити Козака Віталія Андрійовича позаштатним радником голови Перечинської райдержадміністрації на громадських засадах з питань захисту прав учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

          2. Завідувачу сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату районної державної адміністрації (Симкович Я.В.) забезпечити висвітлення цього розпорядження на веб–сайті Перечинської районної державної адміністрації.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

                    Підстава: заява Козака В.А. від 16.11.2015

 

 Голова  державної  адміністрації                                                     В. Олефір                                                  

 

                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови Перечинської

районної державної адміністрації

 16.11.2015142-о

ПОЛОЖЕННЯ

про позаштатного радника голови

районної державної адміністрації з питань захисту прав учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

 1.  Позаштатний радник голови районної державної адміністрації з питань захисту прав учасників антитерористичної операції та членів їх сімей  (далі – радник) призначається головою районної державної адміністрації на строк його повноважень.

Повноваження радника можуть бути припинені достроково за його власним бажанням або за рішенням голови районної державної адміністрації.

2. Радник призначається із числа осіб, які своєю професійною або громадською діяльністю заслужили авторитет та суспільне визнання, досягли професійних успіхів у відповідній сфері діяльності.

3. Радник у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови Закарпатської обласної, районної державних адміністрацій, а також цим Положенням.

4. Основним завданням радника є сприяння голові райдержадміністрації у здійсненні його повноважень щодо виявлення проблем та надання допомоги учасникам  антитерористичної операції та членам їх сімей.

5. Для виконання завдань радник може залучатися до: проведення консультацій з актуальних питань надання допомоги учасникам  антитерористичної операції та членам їх сімей;

підготовки проектів розпоряджень та доручень голови районної державної адміністрації, проектів цільових програм, інших документів у сфері сприяння надання допомоги учасникам антитерористичної операції  та членам їх сімей;

здійснення аналізу проектів розпоряджень та інших управлінських актів, внесених на розгляд голові районної державної адміністрації, що стосуються питань надання допомоги учасникам  антитерористичної операції а членам їх сімей, підготовки висновків та пропозицій за результатами їх розгляду;

опрацювання пропозицій щодо вдосконалення механізму взаємодії голови районної державної адміністрації з питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції  та членам їх сімей з органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування району, політичними партіями, громадськими організаціями, профспілками тощо;

взаємодії голови районної державної адміністрації з волонтерами та волонтерськими організаціями;

вирішення спірних питань та врегулювання конфліктів у відповідній сфері;

підготовки відповідних матеріалів до прес-конференцій, виступів, доповідей, зустрічей та робочих поїздок голови райдержадміністрації;

6. Реалізуючи визначені цим Положенням завдання, радник має право: безперешкодно відвідувати управління, відділи, інші структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування на території району;

брати участь у засіданнях колегій райдержадміністрації та її управлінь, відділів, нарадах, інших заходах, які проводяться в райдержадміністрації;

брати участь у роботі консультативно-дорадчих органів, створених головою райдержадміністрації;

вносити голові районної державної адміністрації пропозиції з питань прийняття управлінських рішень, підвищення ефективності роботи райдержадміністрації та її структурних підрозділів з питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей;

брати участь у створюваних головою районної державної адміністрації комісіях, робочих групах;

запитувати та одержувати в установленому порядку інформацію, документи та матеріали від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та посадових осіб;

користуватися приміщеннями, зв’язком, оргтехнікою, транспортом райдержадміністрації.

 

7. Робота радника здійснюється на громадських засадах.

_____________________________________________________________________________________________

 

 Головою Перечинської державної адміністрації видано розпорядження від 05.11.2015 № 335 „Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на території району на період до 2020 року” та затверджено план заходів з увічнення пам’яті захисників України на території району на період до 2020 року.

______________________________________________________________________________________

Двом загиблим учасникам АТО встановлено меморіальні дошки: Балогу  В.В. - на Перечинській ЗОШ І-ІІІ ст.., Кулі М.В. - в Перечинській школі-інтернат, 28 жовтня 2015 року освячено пам’ятник в с. Сімер, Перечинського району.

Балог Василь Васильович,  капітан Збройних Сил України, який загинув 30.07.2014 року під час бойових дій в зоні АТО Луганської області. Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом України «За мужність» ІІІ-го ступеня посмертно. Місце поховання: м. Ужгород, Кладовище Кальварія.

Куля Михайло Васильович, солдат, загинув 17.06.2014 р. у бою з терористами в районі м. Щастя Луганської області. Указом Президента України №619/2014 від 26.07.2014 р., «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно. Місце поховання:  с.Сімер, Перечинський район. 

_____________________________________________________________________________________________ 

    Інформація для учасників АТО

            Управління соціального захисту населення райдержадміністрації  інформує, що Міністерством соціальної політики України закуплено за рахунок коштів державного бюджету та направлено в область путівки для учасників антитерористичної операції, які вже мають статус учасника бойових дій або інваліда війни (мобілізованих та демобілізованих). Порядок їх використання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

        Для отримання путівки необхідно стати на облік в управління соціального захисту населення райдержадміністрації, за місцем проживання і подати наступні документи: 

1. заяву про взяття на санаторно-курортний облік ;

2.медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3.копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4.документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

       Перелік санаторно-курортних закладів, де можна пройти оздоровлення:

-  санаторій «Орізонт» (лікування захворювань кістково-м’язової системи та органів травлення, смт. Сергіївка Одеської області);

- санаторій «Мошногір’я» (лікування захворювань серцево-судинної системи та органів травлення, Черкаської області);

-  санаторій «Лермонтовський» (лікування захворювань серцево-судинної та нервової системи, м. Одеса);

- санаторій «Золота нива» (лікування серцево-судинної системи, нервової системи, органів травлення, органів дихання та кістково-м’язової системи, смт. Сергіївка Одеської області);

-  санаторій «Сонячний» (лікування захворювань кістково-м’язової системи та нервової системи, Дніпропетровської області);

-   санаторій «Дніпровський» (лікування серцево-судинної системи, нервової системи, органів травлення, органів дихання та кістково-м’язової системи, Дніпродзержинської області);

-  санаторій «Гусарське урочище» (органів травлення та ендокринної системи, Кіровоградської області);

-     санаторій «Конча-Заспа» (лікування серцево-судинної та кістково-м’язової системи, м. Київ);

-  санаторій «Феофанія» (лікування серцево-судинної системи, кістково- м’язової системи та органів травлення, м. Київ);

 

-     санаторій «Карпатські зорі» (лікування органів травлення та ендокринної системи, Львівської області).

_____________________________________________________________________________________________

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 серпня 2015 р. № 587

Київ

Про затвердження Порядку виплати грошової 
допомоги громадянам України, які призиваються 
на строкову військову службу

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та пункту 26 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, що додається.

2. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству інфраструктури:

забезпечити виконання цієї постанови у межах асигнувань, передбачених у державному бюджеті на їх утримання;

у разі потреби подати Міністерству фінансів пропозиції щодо перерозподілу асигнувань у межах загального обсягу відповідних бюджетних призначень на 2015 рік з метою виконання цієї постанови.

  

Прем’єр-міністр України

 

 

А. ЯЦЕНЮК

 Інд. 73

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 12 серпня 2015 р. № 587

ПОРЯДОК 
виплати грошової допомоги громадянам України, 
які призиваються на строкову військову службу

1. Цей Порядок визначає механізм виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу (далі — допомога).

2. Допомога виплачується громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

3. Під час розрахунку допомоги враховується розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на час призову.

4. Виплата допомоги здійснюється військовими комісаріатами на підставі наказів військових комісарів перед початком проходження строкової військової служби.

5. Допомога виплачується шляхом її перерахування військовим комісаріатом на рахунок у банку, зазначений її одержувачем, або через касу військового комісаріату.

6. Видатки на виплату допомоги включаються до обсягу видатків на проведення чергових призовів на строкову військову службу та здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

 

7. Центральні органи виконавчої влади та головні органи військового управління, для яких здійснюється призов на строкову військову службу громадян України, перераховують кошти для забезпечення виплати допомоги на рахунки військових комісаріатів.

 ___________________________________________________________________________________________

18.05.2015

ІНФОРМАЦІЯ

про стан надання медичної допомоги ветеранам війни, жертвам нацизму, учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників АТО

 

            У районі медична допомога ветеранам війни, жертвам нацизму, учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих учасників АТО закладами охорони здоров’я надається відповідно до діючих вимог.

            Розроблено «Програму медико-соціального забезпечення ветеранів війни у Перечинському районі на 2013-2016 роки».

Фінансове забезпечення Програми за три роки склало –257,3 тис.грн., із них із районного бюджету – 125 тис.грн. із обласного бюджету 102,3 тис.грн., за рахунок медичної субвенції  виділеної на фінансування медичних закладів Перечинського району  - 30,0 тис.грн.

            2013 рік – фінансування Програми складало 106,3 тис.грн із них із районного бюджету – 61,0 тис.грн., із обласного бюджету 45,3 тис.грн., з них профінансовано 100% для медикаментозного забезпечення ветеранів.

            2014 рік - фінансування Програми складало 121,0 тис.грн.,з них з районного бюджету – 64,0тис.грн., з обласного бюджету 57,0 тис.грн. профінансовано 100% для медикаментозного забезпечення ветеранів.

2015 рік - за рахунок медичної субвенції виділено – 30,0 тис.грн., профінансовано за 4 місяці 2015 року – 7,4 тис.грн. для медикаментозного забезпечення ветеранів.

            Оздоровлення ветеранів війни проводиться на базі профільних відділень ЦРЛ безкоштовно та на базі обласного госпіталю ветеранів війни згідно путівок. Станом на 15.05.2015 року стаціонарно оздоровлено – 20 чол., в тому числі в ЦРЛ – 5 чол.,в ОГІВ – 15 чол. що становить – 7,6 % (на обліку перебуває 264 особи).

          На медикаментозне забезпечення ветеранів війни в середньому використовується 12,29 грн.; на харчування в стаціонарі – 9,12 грн.

            Значна увага також приділяється і цивільним особам та військовослужбовцям, постраждалим у зоні проведення АТО. Рішенням сесії районної ради від 19 березня 2015 року №489 було затверджено «Програму забезпечення військовослужбовців – учасників антитерористичної операції в районі медичними препаратами та виробами медичного призначення на 2015-2019 роки». На фінансування даної Програми було виділено 20 тис. грн.

Станом на 15.05.2015 року звернулися за медичною допомогою цивільні особи та військовослужбовці, постраждалі у зоні проведення АТО – 32 особи, в т.ч. військовослужбовців – 23 (71,9%), демобілізованих – 9 (28,1%). Із них поранених в зоні АТО – 4, в т.ч. військовослужбовців – 3, демобілізованих – 1. Госпіталізовано – 7 осіб (усі військовослужбовці). 

Потребує покращення матеріально-технічне забезпечення палат ветеранів війни Перечинської ЦРЛ. Однак, через відсутність коштів не проводилися роботи щодо покращення матеріально-технічного  забезпечення палат ветеранів війни як у 2014 році, так і на 2015 рік кошти не заплановано.

          Проведення поглибленого медичного огляду ветеранів війни та прирівняних категорій згідно плану проводиться щорічно у липні місяці із виїздом районних спеціалістів у кожний населений пункт.

У районі щоквартально проводиться моніторинг та аналіз показників надання медичної допомоги ветеранам війни з метою своєчасного реагування на проблеми. Відпуск медикаментів за пільговими рецептами проводиться  у аптеці «3І» м.Перечин

Надання медичної допомоги ветеранам війни та прирівняних категорій забезпечується на первинному рівні лікарями ЗПСМ.

 

Головний лікар ЦРЛ                                                                                                            Л.І.Мандзич

____________________________________________________________________________________________

Допомога військовослужбовцям

Найгострішою проблемою сучасної України є військові дії на Сході нашої держави, а найбільш вразливою групою нині є учасники бойових дій. Жахливі події, свідком та учасником яких доводилось бути, безпосередня загроза для життя, «витіснення» законів мирного співіснування поняттями «свої-чужі», так званий бойовий стрес – все це з великою ймовірністю може спричинити у військових посттравматичний стресовий розлад, депресію, загострення наявних раніше психічних і соматичних розладів. Неминуче виникатимуть і суто психологічні проблеми – підвищення тривожності, почуття провини, втрата сенсу життя, агресивність. Все це закономірно може призвести до формування деструктивних потягів, спрямованих назовні і на себе. Звичайно, що така поведінка військового буде впливати і на його сім’ю.

Аналізуючи досвід участі країн світу у військових операціях та результати наукових психологічних досліджень відносно учасників бойових дій, в Україні прогнозується велика потреба в належній психореабілітаційній роботі з військовослужбовцями.

Саме для надання соціально-психологічної допомоги військовослужбовцям, які брали участь або задіяні у проведенні антитерористичної операції, а також членам їх сімей, Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оголошує набір до груп взаємопідтримки для учасників антитерористичної операції та їх сімей, а саме:

1.     Група взаємопідтримки для військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції;

2.     Група взаємопідтримки для дружин та матерів військовослужбовців, учасників проведення антитерористичної операції.

Крім того, є можливість отримання індивідуальних та сімейних соціально-психологічних консультацій.

Робота у вищезазначених групах буде проводитися на базі Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги, де вже створено мультидисциплінарну команду, яка працюватиме індивідуальними та груповими методами з сім’ями та особами.

Сім’ї та особи, які не є мешканцями м. Ужгород, можуть бути забезпечені безкоштовним проживанням на базі Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

За детальнішою інформацією звертайтеся за телефонами:

   (0312) 63-80-97 – Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги (Сливка Василь Петрович);

   050-611-2707 – психолог мультидисциплінарної команди (Ольга Юріївна).

____________________________________________________________________________________________

          Щодо соціального захисту, медичної та психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, які демобілізуються, їх протезування у т.ч. за кордоном видано відповідні накази по Перечинській ЦРЛ від 06 04.2015 №25-0 «Про організацію медико-психологічного забезпечення та реабілітації демобілізованих учасників АТО». Постраждалих під час антитерористичної операції, які потребують нейрореабілітації за наслідками уражень хребта та спинного мозку протезування та реабілітації з конкретизацією кінцівки, що потребує протезування лікування за кордоном станом на 20.04.2015р. в районі не має. Медична допомога особам, які повернулися із зони АТО надається у всіх  амбулаторних та стаціонарних лікувально – профілактичних закладах району.

              З моменту проведення АТО в Перечинську ЦРЛ звернулося 28 учасників, яким надано необхідну медичну допомогу. З них 3 особи було направлено у воєнний госпіталь м.Мукачево для подальшої реабілітації.

              В області є всі можливості для планового лікування та реабілітації учасників АТО в обласному госпіталі інвалідів війни м. Ужгород.

            Сесією районної ради від 19.03.2015 № 489 затверджено Програму забезпечення військовослужбовців – учасників антитерористичної операції в районі медичними препаратами та виробами медичного призначення на 2015 -2019 роки та виділено на 2015 рік – 20 тис.грн.

Начальник відділу охорони здоров`я РДА                                                                                                             В. Данилаш

_____________________________________________________________________________________________

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОРЯДКУ ВИДІЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМ АТО

Учасники АТО мають право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки із земель державної власності (в межах  областей) або комунальної власності (в межах населених пунктів) у таких розмірах:

- для ведення фермерського або особистого селянського господарства - до 2 га;

- для ведення садівництва - до 0, 12 га;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) – до 0,25 га у селах, до 0,15 га – у селищах та до 0,10 га – у містах;

- для індивідуального дачного будівництва – до 0, 10 га;

- для будівництва індивідуальних гаражів – до 0, 01 га.

Для того, що отримати земельну ділянку учасники АТО подають до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки (до сільських, селищних, міських рад – для отримання ділянок з земель комунальної власності; до районних держадміністрацій – для отримання ділянок із земель державної власності) такі документи:

- клопотання довільної форми (у ньому визначається розміри та цільове призначення ділянки);

- додаток: графічні матеріали, в яких зазначається бажане місце розташування ділянки (звертатися у відділ Держземагентства у Перечинському районі (м.Перечин, вул. Жовтнева,4).

- погодження землекористувача – подається тільки у випадках, якщо ця ділянка перебуває у користуванні іншої особи;

- документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства – крім згаданих вище документів необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі.

Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою.

Для більш детальної інформації просимо звертатися у сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації (м.Перечин, пл..Народна,16, каб.109, тел.2-17-71).

 ____________________________________________________________________________________________

Дорожня карта з надання медичної допомоги військовим, учасникам АТО та членам їх сімей в Закарпатській області

Шановний пацієнте!

 

Ви тримаєте в руках Дорожню карту управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації
щодо надання медичної допомоги військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції (АТО), та членам їх сімей.

По перше, щиро дякуємо Вам за проявлений героїзм
при захисті незалежності та цілісності нашої Вітчизни,
а членам Вашої сім’ї – за мужнє терпіння і підтримку.

Інформуємо Вас, що згідно з Законом України „Основи законодавства України про охорону здоров`я” (стаття 38)
Кожний пацієнт, який досяг чотирнадцяти років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний
вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги,
та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій.
Кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом,
бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров`я
за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Найближчими до Вас є медичні працівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги, зокрема сімейних амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів.
При потребі вони нададуть Вам медичну допомогу первинного рівня, а за необхідності – організують скерування
в установи/заклади охорони здоров’я вищих рівнів надання медичної допомоги – кваліфікованої, спеціалізованої
та високоспеціалізованої.

У всіх лікувально-профілактичних закладах вторинного рівня надання медичної допомоги (міських і районних поліклініках) буде діяти

 

„Єдине медичне вікно учасника АТО”

для прийому військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – з метою координації скерування пацієнта до лікарів-спеціалістів необхідних профілів.

 

Здоров’я Вам!
ГАРЯЧІ ЛІНІЇ
УРЯДОВИЙ КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

0 - 800 - 50 - 73 - 09

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

0 - 800 - 80 - 13 - 33

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТАЦІЯ
УПРАВЛІННЯ  ОХОРОНИ  ЗДОРОВ’Я
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

(03122) 3 - 25 - 62
(0312) 64 - 12 - 06
(0312) 64 - 41-26
050 - 43 - 20 - 779

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОНТАКТНИЙ ЦЕНТР
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

0 - 800 - 50 - 14 - 84

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ,
НЕБХІДНИХ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ
В МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ


• паспорт, або документ, що посвідчує особу

• документ, що посвідчує участь в антитерористичній операції (АТО)

• бажано медичні документи про попереднє лікування (за наявності).

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ КВАЛІФІКОВАНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ

ЗАКЛАДИ МІСЬКОГО/РАЙОННОГО ПІДПОРЯДКУВАННЯ

 

вторинного рівня надання медичної допомоги

 

Район/

відділ охорони здоров’я/

провідний заклад

Адреса,

електронна пошта

Поштовий

код,

телефон

Телефон

факс

Берегівський

 

відділ охорони здоров’я

м. Берегово, вул. Мукачівська, 6

90200

vozberegovo@ukr.net

0-241

4-30-42

Берегівська центральна

районна лікарня

м. Берегово, вул. Ліннера, 2

crlberegovo@ukr.net

0-241

4-30-44

2-21-53

2-30-73

т/ф.

Великоберезнянський

 

відділ охорони здоров’я

смт Великий Березний,

вул. Штефаника, 71

89000

hosp_vberug@ukr.net

0-235

2-12-06

2-12-06

т/ф

В.Березнянська

районна лікарня

0-235

2-11-03

2-12-06

Виноградівський

 

відділ охорони здоров’я

м. Виноградово, пл. Миру, 5

90300

vincrl@mail.ua

0-243

2-25-43

2-25-43

Виноградівська

районна лікарня

м. Виноградово,

вул. Лікарняна, 13

0-243

2-23-41

2-23-41

т/ф

Воловецький

 

відділ охорони здоров’я

смт. Воловець, вул. Карпатська, 49

89100

prvcrl@ukr.net

0-236

2-21-71

2-33-00

Воловецька центральна районна лікарня

0-236

2-21-71

2-33-00

Іршавський

 

відділ охорони здоров’я

м. Іршава, вул. Шевченка, 9

90100

irsh_iab@ukr.net

0-244

2-23-81

2-24-31

т/ф

КЗ „Іршавська

районна лікарня”

0-244

2-26-80

 


Міжгірський

 

відділ охорони здоров’я

смт Міжгір`я, вул. Шевченка, 97

90000

voz-mizg@i.ua

0-246

2-30-70

 

Міжгірська

районна лікарня

смт Міжгір’я, вул. Возз`єднання, 4

glavvrach@mgir.net.ua

0-246

2-30-50

2-12-30

т/ф

Мукачівський

 

відділ охорони здоров’я

м. Мукачево, вул. Горького,21

89600

ozmuk@meta.ua

0-231

4-29-81

4-29-81

т/ф

Мукачівська центральна

районна лікарня

м. Мукачево, вул. .Пирогова, 4а

crl-mukachevo15@.ukr.net

0-231

5-5028

5-50-28

т/ф

Перечинський

 

відділ охорони здоров’я

смт Перечин,

вул. Червоноармійська, 15

89200

crlperechin@gmail.com

0-245

2-15-38

2-15-38

 

Перечинська центральна

районна лікарня

0-245

2-15-86

2-15-38

2-15-86

Рахівський

 

відділ охорони здоров’я

м. Рахів, вул. Карпатська, 1

90600

rahivrl@ukr.net

0-232

2-52-35

2-27-97

Рахівська

районна лікарня

2-27-97

2-52-35

Свалявський

 

відділ охорони здоров’я

м. Свалява, пл. Головна, 1

89300

crlsvl@ukr.net

0233

2-25-49

 

 

Свалявська центральна

районна лікарня

м. Свалява, вул. Визволення, 23

89300

crlsvl@ukr.net

0-233

2-32-57

2-25-02

т/ф

Тячівський

 

відділ охорони здоров’я

м. Тячів, вул. Леніна, 30

90500

trvoz1@gmail.com

0-234

2-14-92

3-30-62

Тячівська

районна лікарня № 1

м. Тячів, вул. Жовтнева, 48

trmo@tyachiv.com

0-234

3-22-03

2-10-75

т/ф

Ужгородський

 

відділ охорони здоров’я

м. Ужгород, вул. Загорська, 8

88000

voz_urda@carpatia.gov.ua

0-312

64-12-94

 

Ужгородська

районна лікарня № 1

м. Чоп, вул. Миру, 3

89400

0-312

71-14-54

 

м. Ужгород

 

відділ охорони здоров’я

м. Ужгород, пл. Поштова, 3

88000

voz.uz@ukr.net

0-312

61-73-77

61-30-49

Центральна міська клінічна лікарня
м. Ужгорода

м. Ужгород, вул. Грибоєдова, 20

tsmkl@ukr.net

0-312

64-23-32

64-22-93

Ужгородська міська поліклініка

м. Ужгород, вул. Грибоєдова, 20

uzh.poliklinika@gmail.com

0-312

64-24-69

 

Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня

м. Ужгород, вул. Ф. Ракоці, 3

mdkl@ukr.net

0-3122

3-30-45

3-60-18

Ужгородський міський пологовий будинок

м. Ужгород, вул. Грибоєдова, 20

umpc2009@ukrpost.ua

0-312

64-24-79

64-24-79

Хустський

 

відділ охорони здоров’я

м. Хуст, вул. Івана Франка, 113

90400

medik43@meta.ua

0-242

4-22-79

 

4-22-79

т/ф

Хустська

районна лікарня

 

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ СПЕЦІАЛІЗОВАНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ

ОБЛАСНІ ЛІКУВАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

 

третинного рівня надання медичної допомоги

 

Назва закладу

Адреса,

електронна пошта

Поштовий

код,

телефон

Телефон,

факс

Обласний госпіталь

інвалідів війни

та учасників ліквідації

аварії на Чорнобильській АЕС

м. Ужгород,

вул. Л. Толстого, 13

88018

ogivuz@gmail.com

0-312

61-57-49

61-57-49

т/ф

Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака

м. Ужгород,

вул. Капушанська, 22

88000

OKL2006@ukr.net

0-312

61-60-64

61-55-12

т/ф

Обласна дитяча лікарня

м. Мукачево,

вул. І.Франка,43

89600

info@zakodl.in.ua

0-231

3-15-88

Обласна психіатрична лікарня м. Берегово

м. Берегово,

вул. Мужієвська, 41

90200

oplberegovo@meta.ua

0-241

2-20-77

2-35-64

4-32-95

т/ф

Обласна психіатрична лікарня с. Вільшани

Хустський район

с. Вільшани, 225

90424

opl.wilshany@gmail.com

0-242

6-55-33

т/ф

Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер

м. Ужгород,

вул. Бродлаковича, 2

zokoduzh@gmail.com

0-312

61-56-13

61-70-36

63-79-13

т/ф

Закарпатський
обласний клінічний шкірно-венерологічний

диспансер

м. Ужгород,

вул. Паризької Комуни,2

88011

zakoshvd@ukr.net

0-312

66-10-35

66-10-35

Закарпатський обласний наркологічний диспансер

м. Ужгород,

вул. Паризької Комуни,4а

88011

zoknd@ukr.net

0-312

66-11-13

66-07-05

т/ф

 

Закарпатський обласний клінічний кардіологічний диспансер

м .Ужгород,

вул. Тімірязєва, 13

88000

secretary-zokd@ukrpost.ua

0-312

63-77-77

63-73-00

т/ф

 

Обласне клінічне територіальне медичне об’єднання „Фтизіатрія”

м. Ужгород,

вул. Нахімова, 4

88014

ftiz68@ukr.net

0-312

63-72-69

63-93-47

63-97-85

т/ф

Центр профілактики
та боротьби зі СНІД

м. Ужгород,

вул. Другетів, 72

88000

aids-zak@ukr.net

0-312

61-61-48

61-76-47

т/ф

61-73-05

Обласний клінічний центр нейрохірургії
та неврології

м. Ужгород,

вул. Капушанська, 22

neurocenter@meta.ua

0-312

61-47-33

61-47-33

т/ф

Обласна клінічна інфекційна лікарня

м. Ужгород,

вул. Грибоєдова, 20

88000

okiluoz@ukr.net

0-312

64-23-17

64-23-17

Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка

м. Ужгород,

набережна Незалежності, 8

88000

reception_osp@ukr.net

0-312

61-40-30

61-40-30

61-57-73

т/ф

Обласний центр

медико-соціальної

експертизи

м. Ужгород,

вул. Капушанська, 22

88000

ocmse@meta.ua

0-312

61-34-53

61-57-64

Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги

м. Ужгород,

вул. Грибоєдова, 20

office911@ukr.net

0-312

64-12-06

64-41-26

Закарпатське обласне

бюро судово-медичної експертизи

м. Ужгород,

вул. Перемоги, 83

88018

zaksudexp@gmail.com

0-312

61-55-20

61-40-15

тф

Обласний дитячий спеціалізований пульмонологічний санаторій „Малятко”

Ужгородський район,

с. Оноківці,

вул. Головна, 1

89412

kanc.malyatko@gmail.com

0-312

73-96-62

73-96-36

Обласний дитячий туберкульозний санаторій „Човен”

Свалявський район,