Соціальний захист

 

 

________________________________________________________________________________________ 

      Кожній дитині - сім`ю та родину

     Конвенція ООН про права дитини наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. В ст. 52 Конституції України закріплено, що: “Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

 

            Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

 Основна мета прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу - тимчасове утримання і виховання дитини.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно  взяла із закладів для дітей – сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.

 Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як п’ять дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18- річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах освіти - до їх закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Під  час перебування дитини у прийомній сім’ї, держава фінансує, контролює  утримання й виховання дитини, надає допомогу на її розвиток, соціалізацію, організовує соціальне супроводження даних сімей та дитини.

Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов, що ретельно перевіряються. Прийомні батьки несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний та психічний розвиток прийомних дітей. Вони одержують від держави щомісячні кошти на утримання дитини, мають першочергове право на усиновлення.

Перехід дитини до прийомної  сім’ї – це період емоційного збентеження, що переживає і дитина і члени родини. Прийомні батьки повинні сконцентруватися на чіткості, послідовності, надійності та постійності своєї допомоги впродовж усього періоду підготовки дитини  до влаштування.

Коли дитина переступить поріг Вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з Вами, прийомними батьками. І саме Ви продовжите долати труднощі відповідно до віку та рівня розвитку дитини, відстоюючи її інтереси та інтереси держави, навчити цю дитину більше усміхатися і любити життя.В народі кажуть: « Сироту прихистити -  це все одно що храм побудувати.» мало хто зважується на цю дуже відповідальну та нелегку  справу. Але слід   низько вклонитися тим родинам в нашому районі, які зігріли своїм батьківським теплом та подарували любов, ласку, ніжність, турботу дітям, дали можливість зростати в сім’ ї, що конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої , духовної та моральної стійкості особистості.

 З питання створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу , по допомогу можна звернутися до Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 7 тел.:21023.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб

 

для сім’ї,дітей та молоді                                                                             Т. Країло

_________________________________________________________________________________________________

Зміни щодо санаторно-курортного лікування та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

         Урядом визначено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році. Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 25.01.2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України за № 31 “Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році”.

          Документом передбачено грошову допомогу в розмірі,  розрахованому виходячи з фактичної середньої вартості санаторно-курортної путівки в закладах, послуги, яких за підсумками оздоровчої кампанії 2017 року користуються найбільшим попитом серед громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку.

         Постановою встановлено, що розміри грошової допомоги для компенсації у 2018 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять:

- осіб, віднесених до категорії 1, ? 6 822 гривні;

- осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку)  ? 20 685 гривень;

- дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, ? 13 545 гривень.

         Прийняттям цієї постанови Кабінету Міністрів України забезпечено виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та можливість громадян самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

 

 

Начальник управління                                                                 В. Цвік 

_________________________________________________________________________________________________

 Засідання спостережної комісії

 

 

13.02.2018 року заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Чомоляк провела засідання спостережної комісії райдержадміністрації. На засідання комісії було запрошено начальника сектору превенції Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції в Закарпатській області старшого  лейтенанта  поліції Лібру Є.В.

 В роботі засідання взяли участь: завідувач сектором мобілізаційної та оборонної роботи апарату державної адміністрації Ходанич В.Ф., директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Країло, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Цвік, головний спеціаліст юридичного сектору апарату райдержадміністрації Леся Швец ,завідувач сектору охорони здоров’я державної адміністрації Інна Гавриляк . На порядок денний засідання комісії було винесено 2 питання.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення. Заслухавши всіх доповідачів, члени комісії прийняли ряд рішень, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи  з раніше засудженими особами з метою недопущення вчинення повторних злочинів та правопорушень.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб для

сім’ї, дітей та молоді                                                                     Т. Країло

 

_________________________________________________________________________________________________

Урядом удосконалено порядок надання державної соціальної допомоги деяким категоріям осіб

 

 

 

         Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2018 № 41 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми щодо визначення права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків.

         Також цією постановою удосконалено Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме у частині переліку документів, необхідних для призначення допомоги.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                 В. Цвік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету УСЗН №1-6

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету УСЗН №7

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету УСЗН №8

________________________________________________________________________________________________

Звіт по виконання паспорта бюджетної програми Перечинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за 2017 рік

Звіт

про роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

за 2017 рік 

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 Перечинського РЦСССДМ

 

Засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

31.01.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., що на 94,3 тис. грн. менше в порівнянні до минулого періоду (або на 12,9% менше). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (59,2%);  єдиний соціальний внесок – 49,1 тис. грн.(7,7%); пільгові пенсії – 210,0 тис. грн. (33,1%).

Структура боргу станом на 01.01.2018 року. Дієвий статус боргу – 41,3 тис. грн. (ЄСВ – 39,1 тис. грн. + пільгові пенсії 2,2 тис. грн. ). Безнадійний – 481,8 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 207,8 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.01.2018 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий лісопромкомбінат” – 195,0 тис. грн. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг). Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис. грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис. грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис. грн. знаходяться на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.01.2018 року забезпечено на 100%. Станом на 01.01.2018 року підприємство є недіюче, керівник Бондар В.Б. Заборгованість зі сплати ЄСВ у сумі 97548,83 грн. була стягнута з підприємства у грудні 2017 року ДВС Івано-Франківського МУЮ.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.01.2017 року становить 65,0 тис. грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 тис. грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для за явлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 тис. грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ “ВКТ”-борг всього- 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року сума боргу складає – 210,0 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до відповідного періоду минулого року становить 108,4%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 72,6 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 53,3 тис. грн. (безнадійний борг).

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис. грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

4. ПП «Фортуна ВК» (дієвий статус) – 2,2 тис. грн.

Щодо стану погашення боргів та перспективних планів відновлення роботи Закарпатської лісопромислової дільниці інформував начальник підприємства Віктор Бондар.

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.01.2018 року

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., та станом на 01.01.2018 року – 343,2 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 21 суб’єкту господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 259,5 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 114,2 тис. грн. та по юридичних особах – 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

Щодо вжитих заходів по погашенню заборгованості до Пенсійного фонду України та по сплаті єдиного соціального внеску інформував старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень ДВС ГТУЮ в Закарпатській області Максим Досяк.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

 

01 лютого 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА щодо призначення виплати на проживання внутрішньо переміщеної особи та повернення заборгованості по виплатам ВПО. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна.

 

 

Начальник управління                                                                    В. Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Порядок призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

 

        Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №  1098  (чинна з 01.01.2018) затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

        Дана допомога призначатиметься у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

        Соціальна допомога призначається непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку визначеного частиною першою статті 26 Закону України „ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але не набула права на пенсію у зв’язку з відсутністю страхового стажу, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу.

        Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1373 грн. – з 1 січня 2018 року).

        Тимчасова допомога призначається з дня звернення за її призначенням, у разі подання заяви з усіма необхідними документами, та перераховується кожні шість місяців з урахуванням майнового стану заявника.

         Для призначення тимчасової допомоги особа подає до органу соціального захисту населення: заяву; документ, що посвідчує особу; інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання); документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України; декларацію про доходи та майновий стан.

            Тимчасова допомога не призначається у разі, коли:

 • середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1373 грн.);
 • особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» або «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
 • особа або члени її сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили покупку, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;
 • особа працює, або провадить іншу діяльність, та отримує дохід;
 • за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здавання в найм або в оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; члени сім’ї працюють без оформлення трудових відносин; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, машин, мікроавтобусів тощо);
 • у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більш як один автомобіль, інший транспортний засіб (механізм).За наявності вищевказаних обставин, тимчасова допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішення комісії, якщо у складі сім’ї є особа з інвалідністю.

 

 

 

 

В. о. начальника управління                                                               Л. Чиняк

 

 

 

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

 

 

      11 та 18 січня 2018 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про надання житлових субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “Багатодітна сім’я”. Звернення громадян на призначення житлової субсидії розглянуті в кількості 17 заяв з відповідними документами та одне звернення на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Правом на надання пільг за категорією “Багатодітна сім’я” за рішенням комісії скористалися дві сім’ї нашого району. 

        Комісією розглянуто заяви з відповідними документами та по кожному зверненні прийняті відповідні рішення. 

 

 

 

 

 

 

   Начальник управління                                                           В. Цвік                              

  

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

Засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попереджнення насильства в сім’ї

Інформаційний порадник для учасників ато

та членів їх родин

___________________________________________________________________________________

Форма 12

АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА

до форми 12 – соц.

 

за 2017 рік.

Додатки

Розміри державної соціальної допомоги у 2018 році

Звіт

 про роботу управління соціального захисту населення

Перечинської райдержадміністрації

 

станом на 01.12.2017 року

 

 

 

27.12.2017 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу. У засідання комісії прийняла участь представник обласної комісії заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу соціально-економічного розвитку управління стратегічного розвитку, планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Наталія Ганич.

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.11.2017 року.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.12.2017 року – 731,6 тис. грн., що збільшено на 2,0 тис. грн. (100,3%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (51,4%);  єдиний соціальний внесок – 146,7 тис. грн.(20,1%); пільгові пенсії – 208,7 тис. грн. (28,5%).

Дієвий статус боргу – 148,8 тис. грн. (ЄСВ – 146,7 тис. грн. + пільгові пенсії 2,1 тис. грн. ).Безнадійний – 480,6 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 206,6 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн. Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.12.2017 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.11.2017 року забезпечено на 100%.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.01.2017 року становить 65,0 тис.грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.12.2017 року сума боргу складає – 208,7 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 107,7%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 74,4 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 146,9  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 5,5 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 52,1 тис. грн.(безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 42,8 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 42,8 тис. грн. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 6,9 тис. грн. На розгляді в суді сума 2,4 тис. грн.

13.07.2016 року державним виконавцем подано запит №1/276 до державного кадастру про надання інформації про рухоме та нерухоме майно, яке належить ТОВ «Верховина» з метою повного та своєчасного виконання боргу. Станом на 01.09.2017 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства   «Тур’я « (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило.  Борг в сумі 2,1 тис. грн. забезпечено рішенням суду. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,1 тис. грн.

4. ПП «Фортуна ВК» (дієвий статус) – 2,1 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Борг у сумі 1,8 тис. грн. забезпечено рішенням суду та направлено заяву про видачу виконавчого листа. Сума боргу 0,3 тис. грн. знаходиться на розгляді в суді.

Щодо стану погашення боргів та перспективних планів відновлення роботи Закарпатської лісопромислової дільниці інформував начальник підприємства Віктор Бондар. Зокрема, він зазначив, що на сьогоднішній день підприємством частково погашено заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску у сумі 97,5 тис. грн.

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.12.2017 року

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., станом на 01.03.2017 року – 392,2 тис. грн., станом на 01.04.2017 року – 392,9 тис. грн., станом на 01.05.2017 – 409,6 тис. грн., станом на 01.07.2017 року – 404,9 тис. грн., станом на 01.08.2017 року – 428,9 тис. грн., станом на 01.09.2017 року – 431,4 тис. грн., станом на 01.10.2017 року – 425,4 тис. грн., станом на 01.11.2017 року – 442,7 тис. грн., станом на 01.12.2017 року – 443,5 тис. грн. та станом на 26.12.2017 року – 344,3 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 21 суб’єкту господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 259,5 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 114,2 тис. грн. та по юридичних особах – 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік 

 

____________________________________________________________________________________

Шановні колеги та  ветерани соціальної сфери прийміть  найщирі вітання з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

 

 

  Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим ! Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий - 2018 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаю щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії ! З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

                                                                        

Щасливих і радісних свят!

 

 

 

З повагою,

 

Начальник управління соціального

захисту населення Перечинської РДА               В. Цвік

 

____________________________________________________________________________________

Урочисте засідання «Клубу за інтересами»

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне - чудес. З нагоди святкування Дня Святого Миколая 14 грудня 2017 року в Перечинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних  послуг) для пенсіонерів-активістів, які щочетверга відвідують «Клуб за інтересами», відбувся святковий концерт. Його вже традиційно підготували учні 4-го В класу Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом класного керівника Брезинської-Вовканич Яни Михайлівни.

Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, вітали присутніх віршами, сценками, цікавими конкурсами, дарували море емоцій, гарного настрою і радували своїми щирими дитячими посмішками. Наприкінці учні з великим задоволенням відповідали на запитання, за які отримали подарунки та солодощі від Святого Миколая. Свято пройшло в добрій і дружній атмосфері

____________________________________________________

12.2017 року відбулося  чергове засідання  районної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням представника від сторони роботодавців Василя Заболотного. На засіданні районної ради були розглянуті наступні питання:

            1. Про хід виконання Програми зайнятості населення Перечинського району на період до 2017 року за 2017 рік.

            2.Про стан виконання заходів Регіональної угоди між Перечинською районною державною адміністрацією, районною Організацією роботодавців та райкомами профспілок Перечинського району .

            3.  Про затвердження плану роботи тристоронньої соціально – економічної ради на 2018 рік.

            Про хід виконання Програми зайнятості ознайомила присутніх начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації Червеняк М.Ю.

Основною метою Програми є здійснення активної політики на ринку праці, підвищення ефективності використання трудового потенціалу району, реалізація державних гарантій щодо зайнятості громадян, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості.

            Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, в тому числі молоді, яка працевлаштовується на перше робоче місце. Всього надано компенсацій 10 роботодавцям, які працевлаштували 7 безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності та 3 громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

            В районі створюються сприятливі умови для подальшого розвитку галузей сільського господарства. Збільшення площ під багаторічними травами веде до зростання обсягів заготівлі кормів, а це дає можливість збільшувати виробництво продуктів тваринництва – молока та м’яса. Затверджені обласні та районні галузеві Програми передбачають стимулювання розвитку галузей сільського господарства: рослинництва та тваринництва.

Протягом січня - жовтня 2017 року при річному плані створення 250 робочих місць в районі створено 240 нових робочих місць, що становить 96% від запланованого. З них:- юридичними особами – 82, фізичними особами згідно трудових угод – 69, фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності – 89.

             Протягом  2017 року було залучено до участі в  громадських роботах 112 безробітних громадян; інших роботах тимчасового характеру – 58 безробітних громадян.            Використано для виконання громадських робіт коштів Фонду – 60847,00 грн. та коштів місцевих бюджетів – 60847,00 грн.

Протягом 2017 року працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 7 осіб,  які  закінчили або припинили навчання у вищих та професійно – технічних закладах освіти,          працевлаштовано 35 осіб з числа таких, що відносяться до категорії осіб не здатних на рівних конкурувати на ринку праці.

            Для військовослужбовців, які повертаються до мирного життя актуальні численні питання: оформлення статусу учасника бойових дій, виплата матеріальної допомоги, психологічна підтримка та адаптація до мирного життя.

            Протягом 2017 року на обліку в службі зайнятості перебували 13 осіб – учасників антитерористичної операції, працевлаштовано 5 безробітних з даної категорії, з яких 3 особи працевлаштовані на військову службу ЗСУ за контрактом.

            Про стан виконання заходів Регіональної угоди між Перечинською районною державною адміністрацією, районною Організацією роботодавців та райкомами профспілок Перечинського району проінформувала присутніх головний спеціаліст з питань трудових відносин та соціального партнерства управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації Цапик В.Ю.

Розділом «Розвиток вітчизняного виробництва для забезпечення продуктивної зайнятості», передбачається виконання заходів за рахунок коштів місцевих бюджетів, створення умов для виконання заходів щодо реалізації програми економічного зростання, створення конкурентоспроможної ринкової економіки, поліпшення структури економіки, розвитку підприємництва стимулювання економічної активності населення, продуктивної зайнятості і підвищення рівня життя населення, його соціального захисту, зменшення масштабів бідності.

У сфері забезпечення продуктивної зайнятості передбачено заходи щодо забезпечення ефективної зайнятості працівників на підприємствах та установах району. У розділі «Оплата праці»  першочерговим завданням  є підвищення рівня  оплати праці, який є одним з найважливішим напрямів соціальної політики на сьогоднішній день. Розділ «Охорона праці, умови праці та відпочинку, охорона навколишнього середовища» тлумачить врегулювання виробничих, трудових та соціально - економічних відносин, узгодження інтересів трудового колективу. Розділом  «Соціальний захист працівників»  передбачається при укладанні колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях сприяти збільшенню чисельності працівників та членів їх сімей, які оздоровлюються в санаторно – курортних закладах, у тому числі за рахунок більш ефективного використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Щодо виконання розділу «Задоволенням духовних потреб населення» відділом культури розроблено «Програма розвитку культури і мистецтва району на 2017 рік», якою передбачено сприяння, підтримка, розвиток культосвітньої діяльності в районі. "Соцільний діалог" здійснюється у формі обміну інформацією, консультацій, переговорів, узгоджувальних нарад, робочих зустрічей, засідань з питань реалізації державної та економічної політики. Питання з проведення державної політики та виконання Регіональної угоди включаються в план роботи тристоронньої соціально-економічної ради, на засіданнях якої проводиться обговорення та обмін інформацією про стан виконання Регіональної угоди між сторонами, які її підписали з подальшим висвітленням у районній  газеті «Народне слово».

            З планом роботи тристоронньої соціально – економічної ради на 2018 рік ознайомила присутніх співголова  Ради від районної державної адміністрації Чомоляк М.І., який було затверджено за результатами голосування.

 

План

роботи районної тристоронньої соціально – економічної ради

на 2018 рік

           

            1. Про перспективи, новації, проблеми медичної реформи та її роль у забезпеченні потреб населення медичними послугами.

            2. Про стан колективно - договірного регулювання соціально - трудових відносин у сфері оплати праці та легалізації зайнятості.

                                                                     Термін виконання: І квартал 2018 року

          

            1. Про спільну роботу райдержадміністрації, роботодавців та профспілок  по оздоровленню працівників та підготовці оздоровлення дітей у літній період.

            2. Про стан соціально – економічного розвитку в районі, проблемні питання пріоритетні завдання у  2018 році.

                                                                              Термін виконання: ІІ квартал 2018 року

           

            1. Про хід виконання Програми зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року

            2. Атестація робочих місць за умовами праці на підприємствах, установах, організаціях району, здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної шкідливими та важкими умовами праці.

                                                                            Термін виконання: ІІІ квартал 2018 року

           

            1. Здійснення заходів щодо забезпечення працевлаштування демобілізованих учасників антитеристичної операції на вакантні та новостворені робочі місця.

            2. Про стан виконання заходів Регіональної угоди між Перечинською районною державною адміністрацією, районною Організацією роботодавців та райкомами профспілок Перечинського району .

            3.  Про затвердження плану роботи тристоронньої соціально – економічної ради на 2019 рік.

 

                                                              Термін виконання: ІV квартал 2018 року

____________________________________________________

Урочисте засідання «Клубу за інтересами»

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне - чудес. З нагоди святкування Дня Святого Миколая 14 грудня 2017 року в Перечинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних  послуг) для пенсіонерів-активістів, які щочетверга відвідують «Клуб за інтересами», відбувся святковий концерт. Його вже традиційно підготували учні 4-го В класу Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом класного керівника Брезинської-Вовканич Яни Михайлівни. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, вітали присутніх віршами, сценками, цікавими конкурсами, дарували море емоцій, гарного настрою і радували своїми щирими дитячими посмішками. Наприкінці учні з великим задоволенням відповідали на запитання, за які отримали подарунки та солодощі від Святого Миколая. Свято пройшло в добрій і дружній атмосфері.

Директор терцентру                                                                    Янцо І.Т.

___________________________________________________________________________________

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

  На Закарпатті нині проживає майже 4 тисячі  громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них більше 2-х тисяч – учасники її ліквідації, близько дві з половиною сотні – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС, більше семи сотень постраждалих дітей. Майже половина від загальної кількості ліквідаторів померло, з них близько півсотні в нинішньому році (за статистичними даними у 1996 році в області мешкало понад 4 тисячі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС). Такі цифри під час брифінгу озвучив т. в. о. директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка.

           Серед позитивних змін у соціальному захисті закарпатців цієї категорії – постанова Уряду згідно з якою цьогоріч інваліди-чорнобильці, та діти-інваліди, стан яких пов’язаний з наслідками аварії на ЧАЕС, мають змогу отримати  компенсацію вартості путівки в санаторій.

         Загалом цьогоріч в області оздоровилися більше вісімдесяти закарпатців цієї пільгової категорії. Крім того, на відшкодування витрат за самостійно придбані путівки для пільгових категорій громадян в тому числі і постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з обласного бюджету виділено 650 тисяч гривень. Цією можливістю скористалося 13 мешканців краю.

         Для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян в обласному бюджеті в цьому році передбачили 1 млн.  200 тис. гривень (майже на 20 % більше, ніж у 2016-му). Видатки місцевих бюджетів, зокрема для надання матеріальної допомоги сім’ям учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,  цьогоріч також зросли і склали більше півмільйона гривень, що на 65% більше у порівнянні з минулим роком.

         Позитивні зміни відбулися і в частині пенсійного забезпечення осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали інвалідами. Цим особам пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Також, під час брифінгу проінформувала заступник начальника управління державних гарантій та надання соціальних послуг Ольга Головацька, що з наступного року пенсія по втраті годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС віднесених до першої категорії призначатиметься незалежно від причинного зв’язку смерті з катастрофою.

         Серед проблем, які потребують вирішення у забезпеченні соціального захисту чорнобильців - відміна основних пільг постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії та  постраждалих дітей. Четвертий  рік поспіль у державному бюджеті не передбачено коштів на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців.

Начальник   управління                                                                       В. Цвік

 

 

__________________________________________________________________________________________________

  Вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

   
             13.12.2017 року в залі Перечинської районної ради відбулося урочисте  зібрання   з нагоди  Дня  вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Зібрання, де було нагороджено грамотами районної державної адміністрації, районної ради та міської ради, відбулося за участі   керівництва району.

Хвилиною мовчання вшановано пам`ять загиблих ліквідаторів, які вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом. Після покладання вінка до пам’ятника першому голові громадської організації Когута М.М. відбулася панахида в Свято-Миколаївському православному храмі  м. Перечин

Від імені керівництва райдержадміністрації, районної та міської рад, управління соціального захисту населення  щиросердечно дякуємо ліквідаторам за їхній подвиг. Хай завжди з Вами поруч буде людська подяка за Ваші добрі справи.

 

 

 

Начальник управління                                                                              В.Цвік

________________________________________________________________________________ 

 

Запобігання емоційному вигоранню прийомних батьків та батьків-вихователів

 

12 грудня 2017 року спеціалісти Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводили групу взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів на тему: «Запобігання емоційному вигоранню прийомних батьків та батьків-вихователів».

Участь в групі взаємопідтримки взяли батьки 3 прийомних сімей та 1 дитячого будинку сімейного типу, які функціонують на території Перечинського району.

Під час заходу батьки познайомилися з такими поняттями як «емоційне вигорання», «стрес», отримали інформацію про стадії синдрому вигорання, фактори впливу на емоційне виснаження, симптоми з яких складається синдром. Прийомним батькам надано практичні поради й стратегії боротьби із синдромом емоційного вигорання.

Канадський ендокринолог, відомий дослідник стресу Ганс Сельє зазначав, що має значення не те, що з нами відбувається, а те, як ця інформація сприймається. Тому, прийомні батьки вчились різним способам та прийомам подолання стресових навантажень. Вони зрозуміли одну важливу істину: вміння уникати, переживати та боротися з синдромом емоційного вигорання залежить більшою мірою від нас самих.

 

 

Начальник відділу соціальної роботи

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                             В. Кичак

__________________________________________________________________________________________________

В Україні з 1 грудня 2017 року підвищено прожитковий мінімум

до 1700 гривень на одну особу

 

            В Україні з 1 грудня 2017 року підвищено прожитковий мінімум до 1700 гривень на одну особу на місяць, відповідно зростуть і всі соціальні допомоги, які до нього прив’язані.

          Так, для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня прожитковий мінімум буде такий:

 - для дітей віком до 6 років – 1492 гривні;

 - дітей віком від 6 до 18 років – 1860 гривень;

 - працездатних осіб – 1762 гривні;

 - осіб, які втратили працездатність – 1373 гривні.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                   В. Цвік

 

 _______________________________________________________________________________________

Допомога внутрішньо переміщеним особам

 

 

          Станом на 08.12.2017р. на обліку в органах соціального захисту населення Закарпатської області фактично перебуває 3429 внутрішньо переміщених осіб. З них: 1506 - особи працездатного віку, 1008 - діти, 140 - особи з інвалідністю, 775 - пенсіонери.

         З початку 2017р. проведено виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у сумі  11653,3 тис. грн.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                   В.Цвік 

 

 Засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи

_________________________________________________________________________________________________

Аналітична довідка

про діяльність  Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Перечинський  районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – територіальний центр) є бюджетною установою, підзвітною та підконтрольною управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації.

У своїй діяльності територіальний центр керується Конституцією та Законом України «Про соціальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями державної адміністрації.

Основні завдання територіального центру:

- виявлення громадян, які мають право на обслуговування, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;

- забезпечення якісного надання соціальних послуг;

- установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує міський територіальний центр з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам.

Територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

У територіальному центрі утворені та функціонують такі структурні підрозділи:

Перечинський районний територіальний центр соціального обслуговування

 

Відділення соціальної допомоги вдома

Відділення денного перебування

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Апарат територіального центру

 Робота структурних підрозділів територіального центру, що надають соціальні послуги

 

Станом на 01.12.2017 року на обліку у відділеннях територіального центру перебувало 1056 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Протягом 11 місяців 2017 року одержувачам соціальних послуг безоплатно надано 35789 різних послуг.

З початку року відділеннями терцентру виявлено 1077 громадян, що потребують соціального обслуговування, що у порівнянні з попереднім роком  становить 101,98 %.

Показник ефективності

2017 рік

2016 рік

+/- %

виявлено осіб

1077

1056

+ 2 %

обслужено

889

830

+ 7%

прийнято на обслуговування

103

102

+ 1 %

припинено обслуговування

96

68

+29%

У відділеннях територіального центру запроваджено надання соціальних послуг на платній основі для одержувачів,  які не підлягають безоплатному обслуговуванню. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг  з 01.01.2017 по 01.12.2017 року становить 9,5 тис.грн (у 2016 році – 8,04 тис. грн), що на 1,5 тисяч гривень більше ніж у 2016 році (117,89%). 

Упродовж  звітного періоду робота територіального центру здійснювалася з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 №1417 (далі - Постанова) та Державного стандартів.

 На кожного громадянина, що перебувають на обслуговуванні у відділенні, ведеться особова справа, в якій відповідно до Постанови та Державного стандарту містяться документи, що підтверджують його право на отримання соціальних послуг. Працівниками здійснюється контроль за наповненням особових справ та вчасною пролонгацією документів.

Співпраця з іншими організаціями та установами.

У поточному році в рази збільшився показник співпраці  з громадськими, благодійними та іншими організаціями, установами, ФОП. Протягом звітного періоду територіальному центру завдяки співпраці вдалося залучити спонсорської допомоги  на суму 134668,00 гривень із яких 34000,00 грошові кошти, 100668,00 грн. - натуральна форма (гуманітарна допомога). Даний показник  збільшився на 53% у порівнянні з минулим роком (сума  залученої спонсорської допомоги у 2016 році склала - 63290,00 гривень).

 

 

Територіальним центром за результатами виїздів з метою визначення потреб населення в соціальних послугах встановлено, що на території району проживають особи, які в силу складних життєвих обставин опинились за межею бідності. Станом на 01.12.2017 року виявлено 46  осіб, які ще не досягли пенсійного віку, але на даний час не можуть працювати через відсутність документів, хворобу, інші складні життєві обставини.  Територіальним центром вжито заходів щодо забезпечення даних осіб через благодійні установи продуктами харчування та іншою допомогою. У наступному році планується розробити програму щодо забезпечення потреб в соціальних послугах такої категорії громадян на особливих умовах за рахунок співпраці з спонсорами.

 

 
            Проблемним питанням залишається відсутність складського приміщення для зберігання гуманітарної допомоги.

Перспективами розвитку територіального центру в наступному році є впровадження інноваційних форм роботи по забезпеченню надання всіх видів соціальних послуг на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного клієнта, розширення аудиторії отримувачів платних соціальних послуг, розвиток співпраці з громадськими організаціями з метою надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, а також підвищення кваліфікації працівників територіального центру.

 

 

 

Директор терцентру                                                                 І.Т. Янцо

__________________________________________________________________________________________________

Засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 

06.12.2017 року пройшло чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації, на якому було заслухано звіт про роботу спостережної комісії за 2017 рік. Комісію очолює заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Чомоляк.

У ході розгляду питань акцентувалася увага на активізації належної соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, профілактики правопорушень та унеможливлення повторного втягнення в злочинну діяльність. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з метою надання допомоги в працевлаштуванні, профілактики злочинності, посилити роботу з неповнолітніми особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб для

сім’ї, дітей та молоді                                                                                      Т. Країло

 

 

_________________________________________________________________________________________________

Чергове засідання Комісії з питань захисту прав

 04 грудня цього року при голові райдержадміністрації Олефірі В.І.,за участю заступника голови РДА – Чомоляк М.І., начальника служби у справах дітей РДА – Ганчак М.І., директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді –Країло Т.В., головного спеціаліста юридичного сектору апарату РДА – Швец Л.М., завідувача сектору охорони здоров’я  РДА – Гавриляк І.С., начальника відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів УСЗН РДА – Токар Н.І.,заступника начальника – начальника відділу державних соціальних допомог УСЗН РДА – Горіни М.М., начальника відділу освіти, молоді РДА – Цапика В.Й. відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на якому були розглянуті питання:про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав батька відносно малолітньої дитини, про надання дозволу громадянці на укладення договору продажу житлового будинку, право користування яким має малолітня дитина, про взяття районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під соціальний супровід сім’ї з метою сприяння в подоланні або мінімізації складних життєвих обставин.

По кожному питанню комісією прийнято відповідні рішення.

 Начальник служби                                                                             М.І. Ганчак

_______________________________________________________________________________________  

Відбувся «круглий стіл» до Міжнародного дня осіб з інвалідністю

        30 листопада 2017 року на базі районної бібліотеки для дітей під головуванням заступника голови райдержадміністрації Марини Іванівни Чомоляк, відбувся «круглий стіл» до Міжнародного дня осіб з інвалідністю.

        На засіданні «круглого столу» було розглянуто ряд важливих питань.

- Про роботу управління соціального захисту населення райдержадміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю.

-     Про діяльність центрів комплексної реабілітації інвалідів та дітей – інвалідів.                                                                    

-    Розв’язання проблемних питань людей з обмеженими фізичними можливостями.

-  Організація навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах району.                                                   

 -  Надання медичної допомоги особам з інвалідністю.

 У засіданні «круглого столу» прийняли участь:

·         Заступник голови районної ради – М. Петрішко;

 • Заступник директора обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та  дітей інвалідів –М. Скубенич ;

·         Директор Великоберезнянського відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів – Я. Кич;

 • Начальник районного центру зайнятості – І. Суворова;

·         Заступник начальника Перечинського об’єднаного управління    

          ПФУ- О.Олефір ;

·         Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та особи з інвалідністю.                                                                   

   Спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради за активну  життєву позицію та громадську діяльність, постійну турботу про людей з особливими потребами, вагомий особистий внесок у справу захисту їх законних прав і інтересів та у зв’язку з проведенням у районі Міжнародного дня інвалідів  було нагороджено кращих активістів районного товариства  інвалідів:

 • Чорняк Ірину Михайлівну.
 • Діянича Сергія Михайловича.
 • Козіста Руслана  Володимировича.

 

  

__________________________________________________________________________________________________

Профілактична робота з учнівською молоддю району з питань профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу

 

Багато про СНІД вже відомо, але кожного дня з’являється нова інформація. Стрімко росте кількість інфікованих, хворих та померлих від СНІДу. Разом з тим, накопичено відповідний багаж знань, використання яких дасть можливість якщо не припинити розповсюдження хвороби, то хоча б  загальмувати його.

Будь-яка людина має однаковий ризик заразитися вірусом імунодефіциту. На сьогодні ВІЛ/СНІД не зважає на такі традиційні кордони, як статева незалежність, сексуальні вподобання, спосіб життя, соціальний статус чи расу. Це нелегке питання постає перед багатьма людьми. Трагізм ситуації полягає в її незворотності.

З метою профілактики ВІЛ/СНІДу, надання інформації про ВІЛ/СНІД, про шляхи запобігання, виявлення та передачі ВІЛ/СНІДу під час виїзду мобільного консультаційного пункту соціальної роботи Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з лікарем кабінету «Довіра» Перечинської ЦРЛ в навчальні заклади району для учнів проводиться лекція на тему: «Протидія ВІЛ-інфекції/ СНІДу. Пропаганда здорового способу життя та безпечної поведінки». Під час лекції розкриваються наступні питання: епідеміологічна ситуація в світі, країні, області, районі; історія епідемії ВІЛ/СНІД; що таке ВІЛ; Що таке СНІД; шляхи передачі ВІЛ та профілактика. Для закріплення почутої інформації учні переглядають фільм «Життя на повну силу». У кожній школі розповсюджуються інформаційно-просвітницькі матеріали, зокрема, плакати, брошури.

Навчання та виховання дітей, підлітків та молоді проводиться за допомогою навчальних та просвітницьких програм формування здорового способу життя, формування навичок безпечної поведінки, відповідального ставлення до свого здоровя.

 

 

Начальник відділу соціальної роботи

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                                         В. Кичак

 

 

29.11.2017 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу. У засідання комісії прийняли участь заступник начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень управління ДВС ГТУЮ в Закарпатській області Надія Фуцур та інспектор праці Перечинської міської ради Світлана Беца. Згідно порядку денного розглянуто наступні питання.

 

 

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.11.2017 року.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.11.2017 року – 730,4 тис. грн., що збільшено на 0,8тис. грн. (100,2%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (51,5%);  єдиний соціальний внесок – 146,7 тис. грн.(20,1%); пільгові пенсії – 207,5 тис. грн. (28,4%).

Дієвий статус боргу – 148,8 тис. грн. (ЄСВ – 146,7 тис. грн. + пільгові пенсії 2,1 тис. грн. ).Безнадійний – 479,4 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 205,4 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн. Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.11.2017 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.11.2017 року забезпечено на 100%.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.01.2017 року становить 65,0 тис.грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.11.2017 року сума боргу складає – 207,5 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 107,1%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 74,4 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 146,9  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 5,5 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 50,9 тис. грн.(безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 42,8 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 42,8 тис. грн. На розгляді в суді сума 6,9 тис. грн. Новостворений борг (жовтень 2017 р.) – 1,2 тис. грн.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

4. ПП «Фортуна ВК» (дієвий статус) – 1,9 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Борг у сумі 1,8 тис. грн. знаходиться на розгляді в суді. Новорстворений борг (жовтень 2017 р.) – 0,1 тис. грн.

Щодо стану погашення боргів та перспективних планів відновлення роботи Закарпатської лісопромислової дільниці інформував начальник підприємства Віктор Бондар.

Інспектор праці Перечинської міської ради Світлана Беца проінформувала, що після прийняття бюджету міської ради на 2018 рік буде виділено кошти на ліквідацію КП «Будівельник».

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.10.2017 року

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., станом на 01.03.2017 року – 392,2 тис. грн., станом на 01.04.2017 року – 392,9 тис. грн., станом на 01.05.2017 – 409,6 тис. грн., станом на 01.07.2017 року – 404,9 тис. грн., станом на 01.08.2017 року – 428,9 тис. грн., станом на 01.09.2017 року – 431,4 тис. грн., станом на 01.10.2017 року – 425,4 тис. грн. та станом на 01.11.2017 року – 442,7 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 21 суб’єкту господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 357,0 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 114,2 тис. грн. та по юридичних особах – 242,8 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.

3. Про стан виконання витягу з протоколу №10 від 26.10.2017 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

Щодо вжитих заходів по погашенню заборгованості до Пенсійного фонду України та по сплаті єдиного соціального внеску інформував старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень ДВС ГТУЮ в Закарпатській області Максим Досяк.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік

 ______________________________________________________________________________________

 29.11.2017 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному були розглянуті питання:

1. Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІІІ квартал 2017 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІІ квартал 2017 року згідно експрес випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 20.11.2017 року №175 склала 6390,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1684,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІІ квартал 2017 року збільшилася на 4706,00 грн. або на 379,4%. У відсотках до середнього рівня по області (6559,00 грн.) розмір заробітної плати складає 97,4%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 136,1 %.

Станом на 01.11.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

         

          2. Про розгляд інформації державного інспектора праці управління Держпраці у Закарпатській області Цапулич Н.І.

Протягом жовтня - листопада 2017 року головним державним інспектором Управління Держпраці у Закарпатській області, в посадові обов`язки якої входить контроль за додержанням законодавства про працю, проводились профілактичні відвідування з метою надання роз`яснення законодавства про працю, в т. ч.: порядок оформлення трудових відносин, дотримання мінімального розміру заробітної плати, оплата праці у встановлені строки і т.д.  Такі відвідування проводились у наступних установах, організаціях та фізичних осіб - підприємців: ТОВ "Унет", Т.Бистрянська сільська рада, Перечинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, ТОВ "Індустрія деревообробки", ТОВ "Саквоя Вуд", ФОП Мкртумян А.Г., ФОП Ваган І.І., ФОП Грамма В.М.

При відвідуванні кафе "Олександр" (ФОП Мешко Т.Ю.) 14.11.2017 року виявлено одного працівника без  легалізації трудових відносин.  Після проведеної профілактичної роботи ФОП Мешко Т.Ю. 16.11.2017 року оформила трудові відносини з найманим працівником належним чином. Крім цього у ФОП Качур А.А. (на ринку) виявлено двох працівників, з якими підприємець не мав укладених письмових трудових договорів.

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                          В.Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Національна "гаряча" лінія

_________________________________________________________________________________________________

Про роботу «Клубу за інтересами»

Для проведення роз`яснювальної роботи з пенсіонерами, які зустрічаються щочетверга на засіданні «Клубу за інтересами», 09.11.2017 року працівниками Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування було запрошено двох спеціалістів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які надали інформацію щодо встановлення факту родинних відносин та роздали буклети. Фахівці  Перечинської центральної районної бібліотеки ознайомили присутніх з періодичними виданнями, які надходять до бібліотеки .

 

В.о. директора терцентру                                                          С.Ю. Мазнічко

_________________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

 

   2 та 11 листопада 2017 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про надання житлових субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “Багатодітна сім’я”. Також на порядок денний було винесено питання щодо продовження терміну подання громадянами заяв на повернення частини зекономлених коштів житлової субсидії, розглянуто три заяви. Звернення громадян на призначення житлової субсидії розглянуті в кількості 33 заяв з відповідними документами та одне звернення на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Правом на надання пільг за категорією “Багатодітна сім’я” за рішенням комісії скористалися три сім’ї нашого району. 

        Комісією розглянуто заяви з відповідними документами та по кожному зверненні прийняті відповідні рішення. 

 

  В. о. начальника управління                                                           Л. Чиняк                               

_________________________________________________________________________________________________

До уваги багатодітних сімей району

         Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 721 „Про внесення змін до пункту 3 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї” (далі - Постанова).

 Метою Постанови є:

       -   приведення Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1099, Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї”, у відповідність до Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;

           -   врегулювання питання щодо забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей, у складі яких є діти у віці від 18 до 23 років, які навчаються за кордоном за денною формою навчання.

 

 В. о. начальника управліноня                                                  Л. Чиняк

__________________________________________________________________________________________________

 Відзначення Дня працівника соціальної сфери

  Щороку, у першу неділю листопада, в Україні відзначається День працівника соціальної сфери,  людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна  місія. Соціальна робота – складна, але так потрібна людям! Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби. Встановлення цього професійного свята  –  вияв поваги до людей, завдяки яким втілюються у життя соціальні програми, контролюється трудова зайнятість громадян, здійснюється контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, регулюються трудові відносини між працівником та роботодавцем надається вчасна допомога найнезахищенішим верствам населення нашої держави. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації.

           Урочисті заходи з нагоди відзначення День працівника соціальної сфери відбулися 03 листопада у приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Зі словами привітання та подяки до присутніх звернувся начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Іванович Цвік, який висловив вдячність працівникам управління за самовіддану, наполегливу працю, та тепло сердець, яке вони дарують людям та зазначив, що роль працівника соціальної сфери особливо важлива. Саме від професіоналізму та відданості справі залежить повноцінне життя тих громадян, що потребують допомоги. На завершення побажав всім міцного здоров`я, родинного тепла, мирного неба над головою, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людям.

          З нагоди професійного свята Дня працівника соціальної сфери за сумлінну й наполегливу працю, високі досягнення в роботі, добросовісне виконання посадових обов‘язків кращі працівники управління нагороджені грамотами: департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, спільною грамотою районної державної адміністрації та районної ради, управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

_________________________________________________________________________________________________

Шановні працівники та ветерани соціальної сфери!

 

          Прийміть сердечні привітання з нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери, яке відзначається в першу неділю листопада.

          Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення нашого краю. Нехай глибоке усвідомлення важливості Вашої місії зробить ще більш плідною та натхненною Вашу працю, а кожен день буде сповнений теплом людської вдячності.

         З цієї нагоди прийміть щирі побажання міцного карпатського здоров’я, особистого щастя, творчої мудрості і високого професіоналізму! Нехай множаться Ваші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять Вам людську шану та повагу! Хай у Ваших домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток. Нехай Господь Вас оберігає, у житті й роботі допомагає. Зі святом Вас!

 

 

 

З повагою,

 

 

 

Начальник  УСЗН  Перечинської РДА                           Віктор Цвік

______________________________________________________________                           

ОГОЛОШЕННЯ

  ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКУ РОЗМІРУ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ НА 2017-2018 РОКИ НЕОБХІДНО В ОБОВ’ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ ПОДАТИ ДО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ  ПАСПОРТНІ ДАНІ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД НА ДІТЕЙ 2001-2002 РОКІВ НАРОДЖЕННЯ.

 

 

 

Управління соціального

захисту населення

 

Перечинської РДА

________________________________________________________________________________________________

31.10.2017 року відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому розглянуто наступні питання.

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.10.2017 року.

Інформував начальник об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Кірик В.І.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.10.2017 року – 728,9 тис. грн., що зменшено на 0,7тис. грн. В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (51,6%);  єдиний соціальний внесок – 146,7 тис. грн.(20,1%); пільгові пенсії – 206,0 тис. грн. (28,3%). Безнадійний – 478,2 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 204,2 тис. грн.). Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.10.2017 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.09.2017 року забезпечено на 100%.

Станом на 01.09.2017 року підприємство є недіюче, керівник відсутній. Сплату боргу, згідно графіку погашення заборгованості на 2016 рік, не було здійснено з причини відсутності коштів у боржника. Перечинським об’єднаним управлінням ПФУ Закарпатської області вжито дієвих заходів щодо погашення заборгованості підприємства. Неодноразово надсилались листи до Міністерства оборони України, якому підпорядковується дане підприємство та ДП "Івано-Франківський військовийлісопромисловий комбінат" щодо сплати існуючої заборгованості отримано відповідь, що питання погашення боргу перед Пенсійним фондом України знаходиться у Мівністерстві оборони України на постійному окнтролі, а також на даний момент керівництво ДП "Івано-Франківський військовий лісопромкомбінат" опрацьовує питання щодо реалізації майна (металобрухту) та погашення заборгованості в найкоротші терміни.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.09.2017 року становить 65,0 тис.грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.10.2017 року сума боргу складає – 206,0 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 106,3%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 74,4 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 146,9  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 5,5 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 49,7 тис. грн.(безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 42,8 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 42,8 тис. грн. На розгляді в суді сума 6,9 тис. грн.

13.07.2016 року державним виконавцем подано запит №1/276 до державного кадастру про надання інформації про рухоме та нерухоме майно, яке належить ТОВ «Верховина» з метою повного та своєчасного виконання боргу. Станом на 01.09.2017 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства   «Тур’я « (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило.  Борг в сумі 2,1 тис. грн. забезпечено рішенням суду. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,1 тис. грн.

4. ПП «Фортуна ВК» – 1,8 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Борг у сумі 1,8 тис. грн. знаходиться на розгляді в суді.

 

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.10.2017 року

Інформувала  заступник начальника Перечинського відділення Ужгородської ОДПІ Блюда Н.В.

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., станом на 01.03.2017 року – 392,2 тис. грн., станом на 01.04.2017 року – 392,9 тис. грн., станом на 01.05.2017 – 409,6 тис. грн., станом на 01.07.2017 року – 404,9 тис. грн., станом на 01.08.2017 року – 428,9 тис. грн., станом на 01.09.2017 року – 431,4 тис. грн. та станом на 01.10.2017 року – 425,4 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 29 суб’єктах господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 309,9 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 67,1 тис. грн. та по юридичних особах – 242,8 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За період з 25.09.2017 року по 25.10.2017 року сплачено єдиний соціальний внесок в сумі 8,9 тис. грн., а саме фізичні особи-підприємці: Томаш Ю.Л. – 1812,62 грн., Козак О.І. – 307,48 грн., Мешко Т.Ю. – 604,55 грн., Симочко О.Й. – 2689,09 грн., Пйоса М.М. – 583,16 грн., Тимошенко В.М. – 1071,16 грн., Керецман В.І. – 1689,6 грн., Пйоса В.М. – 146,67 грн.

 

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

________________________________________________________________________________________________

31.10.2017 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.    На порядку денному було розглянуто питання:

 

1. Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району.

 

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІ квартал 2017 року згідно експрес випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 18.08.2017 року №125 склала 6077,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1600,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІ квартал 2017 року збільшилася на 4477,00 грн. або на 379,8%. У відсотках до середнього рівня по області (6215,00 грн.) розмір заробітної плати складає 97,8%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 143,7 %.

Станом на 01.10.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

Також, спільно з Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, постійно здійснюється аналіз звітів, поданих до Пенсійного фонду України.  При проведенні моніторингу звітів виявлено, що якщо за угодою між працівником і власником встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Зокрема виявлено, що на окремих суб’єктах господарської діяльності району здійснюються нарахування та виплата заробітної плати нижче мінімального розміру у випадках, коли:

– відповідно до договорів трудового найму з найманими працівниками передбачена зайнятість даних працівників неповний робочий день, сума заробітної плати яких становить 0,25-0,75 мінімальної заробітної плати з розрахунку не менше розміру мінімальної заробітної плати на дату нарахування;

– протягом місяця змінюється середньооблікова чисельність найманих працівників, тобто прийняття на роботу чи звільнення найманої особи відбувається протягом звітного місяця, відповідно сума нарахованої заробітної плати становить меншу мінімального розміру заробітної плати на дату нарахування;

- також перебування працівника у відпустці або на лікарняному, де, відповідно, оплата праці здійснюється згідно законодавства.

                Так, працівниками управління соціального захисту населення проведено моніторинг виплати заробітної плати найманим працівникам району за наданою інформацією Пенсійного фонду за липень поточного року. Порушень з боку роботодавців не виявлено.

На даний час в райдержадміністрацію не зверталися громадяни по питаннях виплати заробітної плати у розмірі менше мінімального і переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу. 

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

__________________________________________________________________________________________________

Що таке наставництво?

 

Кожна людина потребує підтримки та допомоги зі сторони рідних та близьких. Нам важливо, щоб хтось був поряд з нами, поділяючи нашу радість чи смуток. Так, 5 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №1504-VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо запровадження наставництва. Закон запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах, з метою їх підтримки та підготовки до самостійного життя. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо. Громадянин, який хоче бути наставником, повинен досягти повноліття, пройти медогляд, надати соціальній установі довідку про несудимість, довідку про те, що він не перебуває на обліку у наркологічному диспансері та пройти спеціальний курс із підготовки. Основною ціллю Наставництва є підготовка дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей. Наставник − це турботливий дорослий друг, який стає для дитини значущою людиною, яка хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили, періодично навідується до дитини, яка перебуває в інтернатному закладі й допомагає їй порадою або навчає чогось.

Щоб стати наставником, не знадобиться ніяких особливих навичок. Треба лише вміти слухати, мати бажання піклуватися та передавати власний досвід та знання.

 

 

Директор Перечинського РЦСССДМ                                      Т. Країло

 

 ______________________________________________________________________________________

ПРЕС-РЕЛІЗ

до постанови КМУ вiд 13.09.17 р. № 689

"Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України" 

          Уряд підвищив розміри та спростив порядок контролю проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам з інвалідністю. Прийнятою постановою передбачено: підвищення розміру щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання; граничний розмір загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім`ю, до складу якої входять особи з інвалідністю - 3 400 гривень; розширення кола внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги; можливість проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не тільки через ПАТ "Ощадбанк", але й через мережі будь-яких банків, які на підконтрольній українській владі території; спрощення порядку контролю за проведенням соціальних виплат окремим категоріям ВПО.  

 

_________________________________________________________________________________________________

З метою належної організації оздоровчої кампанії у 2018 році для осіб з інвалідністю, учасників АТО та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує! 

        За підсумками селекторної наради щодо стану оздоровлення осіб з інвалідністю, учасників АТО та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка відбулася 17.10.2017р. за участю представників департаменту оздоровлення Мінсоцполітики України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Фонду соціального захисту інвалідів  та  відповідно до інформації фінансово-економічного департаменту Мінсоцполітики України звертаємо увагу, що на веб-сайті Міністерства (http://www.msp.gov.ua) в розділі ,,Громадянам” – ,,Санаторно-курортне лікування”, розміщений орієнтовний перелік санаторно-курортних закладів для оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та постраждалих учасників АТО (http://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html) а в розділі ,,Громадянам” – ,,Санаторно-курортне лікування” – ,,Санаторно-курортне лікування учасників АТО”, Дорожня карта щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників АТО та Алгоритм дій органів соціального захисту населення під час організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників антитерористичної операції (http://www.msp.gov.ua/content/Sanatornokurortnoe-likuvannya-uchasnikiv-ato.html).  

В. о. начальника управління                                                         Л. Чиняк

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

РОЗМІРИ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ІНВАЛІДАМ З ДИТИНСТВА ТА ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ НА 2017 РІК 

 

Верховною Радою України 3 жовтня 2017 року прийнято Закон України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №2148-VIII, яким з 1 жовтня 2017 року передбачено підвищення розмірів  державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”. 

Категорія громадян

з жовтня 2017

 

Інвалідам з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд (100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 75 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

2793,40

1452*100%=1452

1452*75%=1089

252,40-доплата

Інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд (100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність +  50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

2178,00

1452*100%=1452

1452*50%=726

Інвалідам з дитинства ІІ групи  (80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

1452,00

1452*80%=1161,60

290,40-доплата

Одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд  (80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

1452,00

1452*80%=1161,60

1452*15%=217,80

72,60-доплата

Інвалідам з дитинства ІІІ групи  (60 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

1452,00

1452*60%=871,20

580,80-доплата

Одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд (60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

1452,00

 

1452*60%=871,20

1452*15%=217,80

363,00-доплата

На дітей-інвалідів від 0 до 18 років (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

1452,00

 

1452*70%=1016,40

435,60-доплата

На дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50 % прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років)

1729,40

 

1452*70%=1016,40

1426*50%=713

На дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років)

2442,40

 

1452*70%=1016,40

1426*100%=1426

На дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд  (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50 % прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років)

1904,90

 

1452*70%=1016,40

1777*50%=888,5

На дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 100 % прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років)

2793,40

 

1452*70%=1016,40

1777*100%=1777

На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС від 0 до 18 (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність+ 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів)

1524,60

 

1452*70%=1016,40

1016,40*50%=508,20

На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)

2237,60

 

1452*70%=1016,40

1016,40*50%=508,20

1426*50%=713

На дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС до 6 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)

2950,60

 

1452*70%=1016,4

1016,40*50%=508,20

1426*100%=1426

На дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)

2413,10

 

1452*70%=1016,40

1016,40*50%=508,20

1777*50%=888,50

На дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з ЧАЕС від 6 до 18 років з надбавкою на догляд (70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність + 50% розміру допомоги для дітей-інвалідів + 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку)

3301,60

 

1452*70%=1016,40

1016,40*50%=508,20

1777*100%=1777

__________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках 

       4 та 13 жовтня 2017 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданні були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про надання житлових субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “Багатодітна сім’я”. Також на порядок денний було винесено питання щодо продовження терміну подання громадянами заяв на повернення частини зекономлених коштів житлової субсидії.

           Комісією розглянуто заяви з відповідними документами та по кожному зверненні прийняті відповідні рішення.  

   Начальник управління                                                           В. Цвік  

__________________________________________________________________________________________

З метою популяризації здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, вироблення власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя серед клієнтів Обласного соціального центру матері та дитини проведено індивідуальну роботу. Клієнти із задоволенням спілкувалися з працівником Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тематика соціальної роботи підбиралися з урахуванням індивідуальних потреб клієнтів і спрямовувалась на обговорення проблем, причин їх виникнення та шляхів подолання.

 

 

Начальник відділу

соціальної роботи

Перечинського РЦСССДМ                                                                                     В. Кичак 

__________________________________________________________________________________________________

З Міжнародним Днем людей похилого віку

«Осіннім сонцем позолочені літа» - під таким гаслом проведено 28 вересня святкування Міжнародного Дня людей похилого віку у приміщенні Перечинського районного територіального центру . Цей святковий, щедро напоєний теплом осінній  день, зібрав в чудовому товаристві на свято праці,  свято долі,  свято життя,  щоб віддати свою  шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях.

Всі присутні на святі отримали привітання від директора Янцо Ірини Теодорівни та працівників територіального центру. Запрошені  мали можливість отримати консультації лікарів Перечинської центральної районної лікарні, виміряти артеріальний та очний тиск, вміст цукру в крові та отримали подарунки.

Родзинкою стала літературна хвилинка від активістки відділення денного перебування  Василиндри Ганни Іванівни, яка саме до свята написала гумористичний вірш про діяльність «Клубу за інтересами». Чудовий настрій та тепла атмосфера вирували під час проведення заходу.

Хай в добрі і здоров`ї проходять Ваші літа,

Хай повага стрічається всюди,

І на полі життя колосяться жита,

І шанують за працю вас люди.

З повагою, 

Директор та працівники територіального центру! 

________________________________________________________________________________________________

29.09.2017 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк. На порядку денному було розглянуто питання стану виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району. Доповідала заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Леся Чиняк.

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.

Також, спільно з Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, постійно здійснюється аналіз звітів, поданих до Пенсійного фонду України.  При проведенні моніторингу звітів виявлено, що якщо за угодою між працівником і власником встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Зокрема виявлено, що на окремих суб’єктах господарської діяльності району здійснюються нарахування та виплата заробітної плати нижче мінімального розміру у випадках, коли:

– відповідно до договорів трудового найму з найманими працівниками передбачена зайнятість даних працівників неповний робочий день, сума заробітної плати яких становить 0,25-0,75 мінімальної заробітної плати з розрахунку не менше розміру мінімальної заробітної плати на дату нарахування;

– протягом місяця змінюється середньооблікова чисельність найманих працівників, тобто прийняття на роботу чи звільнення найманої особи відбувається протягом звітного місяця, відповідно сума нарахованої заробітної плати становить меншу мінімального розміру заробітної плати на дату нарахування;

- також перебування працівника у відпустці або на лікарняному, де, відповідно, оплата праці здійснюється згідно законодавства.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

На даний час в райдержадміністрацію не зверталися громадяни по питаннях виплати заробітної плати у розмірі менше мінімального і переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу. 

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

__________________________________________________________________________________________________

Засідання Координаційної Ради у справах дітей

при районній державній адміністрації 

            29 вересня 2017 року при заступнику голови державної адміністрації – Чомоляк М.І., за участі спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації – Бескід І.М., директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Країло Т.В., завідувача сектору охорони здоров’я райдержадміністрації – Гавриляк І.С., начальника відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів управління соціального захисту населення райдержадміністрації – Токар Н.І., начальника відділу освіти, молоді райдержадміністрації – Цапик В.Й., інспектора з ювенальної превенції сектору превенції Перечинського відділення поліції – Мушак О.І. відбулось засідання Координаційної Ради у справах дітей.

            По першому питанню порядку денного виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації – Цапик В.Й., який доповів присутнім про профілактичну роботу у навчальних закладах району з учнями, схильними до правопорушень та які перебувають на внутрішкільному обліку.

            По другому питанню порядку денного виступила начальник відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів управління соціального захисту населення райдержадміністрації – Токар Н.І., яка доповіла присутнім про стан оздоровлення та відпочинку дітей під час літніх канікул поточного року.

            По третьому питанню порядку денного виступила спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації – Бескід І.М., яка доповіла присутнім про розгляд постанови спільної наради керівників правоохоронних органів та інших уповноважених державних органів від 07 вересня 2017 року “Про стан дотримання законодавства у сфері ювенальної юстиції, спрямованої на запобігання злочинності та правопорушень у молодіжному середовищі, попередження рецидивної злочинності серед неповнолітніх”.

            Також на засіданні розглянуто лист Закарпатської обласної державної адміністрації від 25.09.2017 року №06-17/2085 про організацію перевірок закладів соціального захисту та соціального обслуговування, в яких перебувають діти.    

            За рзультатами засідання прийнято рішення та надано відповідні доручення. 

 

В.о. начальника служби 

у справах дітей РДА                                                                           І.М. Бескід

__________________________________________________________________________________________________

 

дальше 2017

                                                          дальше 2017

дальше 2016

дальше 2016

ДОРОЖНЯ КАРТА

ЩОДО НАДАННЯ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ,

ЯКІ БРАЛИ БЕЗПОСЕРЕДНЮ УЧАСТЬ

В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ, ТА СІМ’ЯМ ЗАГИБЛИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ-УЧАСНИКІВ АТО

ЗАЯВА

про призначення житлової субсидії

Про відзначення в районі Міжнародного дня людей

похилого віку і Дня ветерана

Про відкриття рахунків

 


_____________________________________________________________________________________________                        

ФУНКЦІОНУЄ "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

 В управлінні соціального захисту населення функціонує телефон «гарячої лінії»

 2-24-39

з питань проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо призначення житлових субсидій за новими умовами.

Дальше

Дальше

Дальше

Звіт

 про роботу управління соціального захисту населення  Перечинської райдержадміністрації  

за  1 квартал 2015 року

ДОРОЖНЯ КАРТА

ЩОДО НАДАННЯ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ, ЯКІ БРАЛИ БЕЗПОСЕРЕДНЮ УЧАСТЬ В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ, ТА СІМ’ЯМ ЗАГИБЛИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ-УЧАСНИКІВ АТО

Довідка

 про роботу управління соціального захисту населення РДА за  2014 рік 

_____________________________________________________________________________________________