Соціальний захист

        Про проведення перевірки роботи соціальних робітників

             14.06.2017 року працівниками Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було здійснено виїзд у село Т.Бистра з метою проведення перевірки ефективності надання соціальних послуг соціальною робітницею. Загалом, спеціалісти терцентру відвідали 6 громадян, які перебувають на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома. На основі спостереження та особистого спілкування з підопічними перевіркою встановлено задовільний рівень роботи соціальної робітниці та її добросовісне ставлення до виконуваних обов’язків. Медична сестра, яка працює при терцентрі з усіма громадянами провела медико-профілактичні бесіди, надала консультації, медикаменти, виміряла артеріальний тиск.  

           Також, спеціалісти терцентру провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на сільській раді села Т.Бистра, роздали інформаційні картки соціальних послуг, які надаються відділеннями терцентру.

Директор терцентру                                                                      І.Т. Янцо

 

___________________________________________________________________________________________

      15 червня 2017р. в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації відбулося вручення державної нагороди України  «Мати - героїня».

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання "Мати-героїня”  отримала  мати семи дітей,  жителька села Порошково  - Лазорик Світлана Ервінівна. Відповідно до Указу Президента України № 129 від 13.05.2017р.  нагородженій вручено посвідчення та нагрудний знак до почесного звання України «Мати - героїня».

 

__________________________________________________________________________________

Засідання «круглого столу»

 

12 червня 2017 року в приміщенні Перечинської центральної районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Впровадження послуги з паторнату над дитиною». Даний захід проводився з метою інформування та роз’яснення щодо запровадження в Україні послуги патронату над дитиною.

Зокрема, працівниками Перечинського РЦСССДМ було роз’яснено хто такий патронатний вихователь і хто може ним стати, розглянуто функції та повноваження щодо здійснення патронату над дитиною, а також інші питання, пов’язані зі створенням та функціонуванням сім’ї патронатного вихователя.

В заході прийняли участь представники районного центру зайнятості, міської ради, поліції, управління соціального захисту населення, відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури, районної центральної бібліотеки, служби у справах дітей.

На завершення заходу учасники переглянули відеоматеріал: «В України скоро зникнуть інтернати. Уряд затвердив історичну постанову» та «Сім’я напрокат» в гостях у патронатної сім’ї Гурських».

Підводячи підсумки «круглого столу» заступник голови районної державної адміністрації Марина Чомоляк зауважила, що саме патронатні сім’ї є гарною альтернативою притулкам, інтернатним закладам, центрам соціально-психологічної реабілітації, бо дитина повинна виховуватись у родині. Звернулась до учасників круглого столу щодо проведення інформаційної кампанії щодо створення патронатних сімей.

 Директор Перечинського РЦСССДМ                                                        Т.Країло

 

___________________________________________________________________________________

Оголошення!!!

          Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

       Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі.

      Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

      Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

 Оголошення!!!

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

         При призначенні субсидії враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення .

         За наявності такої заборгованості субсидія не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

 Оголошення!!!

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

         Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газопостачання для індивідуального опалення.

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

 Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?

         Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

-        складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

-         соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

-         про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

-   набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

  ___________________________________________________________________________________________

 08.06.2017 року відбулося  чергове засідання  районної тристоронньої соціально-економічної ради, яке проводила  заступник  голови райдержадміністрації  Марина Чомоляк. На засіданні районної ради були розглянуті наступні питання:

     1. Про спільну роботу райдержадміністрації. Роботодавців та профспілок по оздоровленню працівників та підготовці оздоровлення дітей у літній період.

2. Про стан медичного огляду працівників на підприємствах, установах та організаціях району.

      По питанню оздоровлення та підготовки оздоровлення дітей у літній період присутніх проінформувала  начальник відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів управління соціального захисту населення Н. І. Токар, яка наголосила, що турбота про здоров’я дітей  є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Отже, одним із важливих завдань, які ставить перед нами держава - це забезпечення соціального захисту дитинства, реалізація прав на оздоровлення та відпочинок.

              Станом  на 01.06.2017 року в районі працює 17 таборів з денним перебуванням та  4 стаціонарні табори, які будуть надавати оздоровчі та відпочинкові послуги. Для якісної організації оздоровлення та відпочинку дітей буде здійснено підбір кваліфікованих кадрів для роботи в таборах. У таборах із денним перебуванням  оздоровлюється 1256 дітей: 25 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 55 дітей-інвалідів, 9 дітей постраждалих від аварії на ЧАЕС, 23 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, 5 дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, 233 дітей талановитих та обдарованих, 801 дитину із багатодітних та малозабезпечених сімей, 105 дітей, які перебувають на диспансерному обліку. Для проведення оздоровчої кампанії  з місцевого бюджету  виділено 490 тис. грн. на табори з денним перебуванням та 99 тис. грн. на придбання путівок для дітей  соціально незахищеної категорії.

            За благодійні кошти Баварської общини планується оздоровити  у ДОЗ «Барвінок» міста Перечин  45 дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

           Протягом літнього періоду, окрім таборів з денним перебуванням в районі працюватимуть 4 стаціонарні табори: ДОЗ»Барвінок»,  ЛОК»Лумшори» ,  ЛОК »ДБК-3 Полонина» та ЛОК «Полонина»,  в яких планується  оздоровити 428 дітей з інших регіонів.

             Санаторне оздоровлення дітей буде здійснюватися на базі двох санаторних закладів: «Малятко» та «Човен».

            Протягом літнього періоду в районі планується оздоровити 1625 дітей.

Щодо стану медичного огляду працівників на підприємствах, установах та організаціях району проінформувала присутніх начальник відділу охорони здоров’я І. С. Гавриляк. На виконання плану заходів управління охорони здоров’я щодо організації проведення обов’язкових профілактичних оглядів населення у поліклінічному відділенні Перечинської ЦРЛ функціонує кабінет профілактики, в якому працює лікар-терапевт. Проведення профілактичних медичних оглядів в Перечинському районі здійснюється у відповідності до наказів МОЗ України.

 Затверджений склад комісії та план-графік проведення медичних оглядів подається    в управління охорони здоров’я щорічно до 15 січня. Згідно плану графіку проведення періодичних медичних оглядів 2016 році підлягало 5387 працівників, з них 1336 робітники промислових підприємств, а також декретовані групи: медичні працівники ЦРЛ та  КЗ «Перечинського районного Центру ПМСД», медпрацівники ПНІ, педагоги ЗОШ та ДНЗ.

                 Для покращення якості проведення проведення періодичних медоглядів передбачено навчання лікарів комісії з питань профпатології на 2016 – 2017 рр.

             За підсумками засідання Ради було прийнято рішення рекомендувати роботодавцям району сприяти у закупівлі путівок для дітей працівників та надано відповідні доручення структурним підрозділам райдержадміністрації.

       ______________________________________________________________________________________

8  червня  2017 року  у залі засідань райдержадміністрацій при заступнику голови райдержадміністрації  М. Чомоляк відбулося засідання районного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році з порядком денним:

   1.Про роботу стаціонарних таборів району в літній   період.                                                                                                                                                                                                                                   

   2.  Оздоровлення дітей у таборах з денним перебуванням.                                                                              

   3.  Різне.

На засіданні штабу було прийнято ряд важливих питань.

     ___________________________________________________________________________________

Про проведення перевірки роботи соціальних робітників

             07.06.2017 року працівниками Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було здійснено виїзд у село Т.Поляна з метою проведення перевірки ефективності надання соціальних послуг соціальними робітниками. Загалом, спеціалісти терцентру відвідали 17 громадян, які перебувають на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома. На основі спостереження та особистого спілкування з підопічними перевіркою встановлено задовільний рівень роботи соціальних робітників та їх добросовісне ставлення до виконуваних обов’язків. Медична сестра, яка працює при терцентрі з усіма громадянами провела медико-профілактичні бесіди, надала консультації, медикаменти, виміряла артеріальний тиск.  

           Також,  спеціалісти терцентру провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на сільській раді села Т.Поляна, роздали інформаційні картки соціальних послуг, які надаються відділеннями терцентру.

Директор терцентру                                                                      І.Т. Янцо

 

 

__________________________________________________________________________________

Клуб за інтересами.

         Для проведення роз’яснювальної роботи серед підопічних з питань законодавства України, працівниками Перечинського районного територіального центру постійно залучаються різні спеціалісти (управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, районного управління юстиції, тощо.) 

Так, 01.06.2017 р., на чергове засідання клубу за інтересами  працівники відділення денного перебування запросили спеціалістів відділу Перечинського бюро правової допомоги, які ознайомили присутніх з послугами які надає бюро, роздали інформаційні буклети, роз’яснили хто може скористатися цими послугами та які для цього необхідно подати документи.

Директор терцентру                                                                         І.Т.Янцо

 

_______________________________________________________________________________

Впровадження послуги з патронату над дитиною 

Патронатні сім’ї − звична практика для багатьох розвинутих країн. Тепер вони є в Україні. Як альтернатива дитячим будинкам  і допомога біологічним батькам. Адже до інтернатів діти потрапляють не завжди  тоді, коли батьки геть погані.  Є різні ситуації та життєві колізії, з яких далеко не всі вміють вийти з гідністю і без втрат. Гірше за все, коли цією втратою стає дитина. Тому завдання патронатних сімей − не лише прихистити  дитину до того, як її всиновить або візьме під опіку інша родина, але й дати шанс біологічним батькам змінитися на краще, вирішити свої проблеми та повернути малюка у сім’ю. Якщо, звичайно, це можливо.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 № 936-VII «патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі».

Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною».

Запровадження сімейного патронату в Україні було розпочато Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році в рамках соціального експерименту спільно зі Службою у справах дітей Київської міської та обласної держадміністрацій за підтримки Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation) під патронатом королеви Швеції Сільвії. Суть цієї комплексної соціальної послуги полягає у тому, що поки дитина, яка тимчасово залишилися без батьківського піклування, тимчасово виховується в сім’ї патронатного вихователя, одночасно здійснюються інтенсивні заходи з відновлення здатності біологічних батьків опікуватись дитиною, а у разі неможливості − для дитини шукається нова сім’я.

 Начальник відділу соціальної роботи

Перечинського РЦСССДМ                                                                                         В. Кичак

_________________________________________________________________________________

 

Про проведення перевірки роботи соціальних робітників

             30.05.2017 року працівниками Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було здійснено виїзд у село Т.Пасіка з метою проведення перевірки ефективності надання соціальних послуг соціальною робітницею. Загалом, спеціалісти терцентру відвідали 9 громадян, які перебувають на обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома. На основі спостереження та особистого спілкування з підопічними перевіркою встановлено задовільний рівень роботи соціальної робітниці та її добросовісне ставлення до виконуваних обов’язків. Медичною сестрою, яка працює при терцентрі з усіма громадянами проведено медико-профілактичні бесіди, надано консультації, медикаменти, виміряно артеріальний тиск.  

           Також, спеціалісти терцентру провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на сільській раді села Т.Пасіка та роздали інформаційні картки соціальних послуг, які надаються відділеннями терцентру.

Директор терцентру                                                                      І.Т. Янцо

 

__________________________________________________________________________________

Про проведення перевірки роботи соціальних робітників

             30.05.2017 року працівники Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснили виїзд у село Порошково за зверненням  подружжя, яке потребує надання соціальних послуг.  З ними проведено бесіду, надано роз’яснення щодо діяльності терцентру та послуг, що надаються, визначено індивідуальні потреби у наданні соціальних послуг. Проаналізувавши всі складні життєві обставини, в яких опинилося дане подружжя, спеціалісти терцентру дійшли висновку винести   дане питання на комісію з розгляду заяв про надання безоплатних соціальних послуг окремим громадянам району.

Директор терцентру                                                                      І.Т. Янцо

 

_____________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

       01 червня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників, призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “учасник бойових дій” та “Багатодітна сім’я”.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

Начальник управління                                                                           В. Цвік                              

____________________________________________________________________________________

 

Нарада з уповноваженими особами сільських рад та

 представником міської ради

           30.05.2017 року в Управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації проведено нараду з уповноваженими особами сільських рад та представником міської ради. На порядок денний винесено питання щодо змін до Порядку надання населенню житлової субсидії та пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №300. В ході надання інформаційно-розяснювальної роботи виникло безліч питань а саме: щодо змін в складі зареєстрованих та фактично проживаючих осіб, періоду призначення та перерахунків житлових субсидій, монетизації залишків невикористаних коштів субсидії на опалення, питання щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій та інше.

Начальник   управління                                                            В. Цвік

 

_________________________________________________________________________________

Візит у табір з денним перебуванням «Happy kids»

на базі Ворочівської ЗОШ І ступеня

Період шкільного дитинства – проміжок в житті кожної людини, котрий швидко закінчується. Однією з основних цілей в цей період є формування звички до здорового способу життя. Адже гармонійний розвиток дитини в майбутньому можливий тільки за умови, що він буде здоровим. Тому саме в період шкільного віку й має формуватися психічне і фізичне здоров’я дитини. Протягом перших семи років життя, маленька людина має пройти певний шлях розвитку, який потім ніколи не повториться протягом усього подальшого життя. І саме він і повинен закласти поняття про здоровий спосіб життя для дітей шкільного віку.

Крім того в цей період найбільш інтенсивно відбувається розвиток, становлення функціональних систем організму, формуються основні риси особистості, характеру, сприйняття себе та оточуючих. Саме тому потрібно з самого раннього віку привчати дітей до турботи про своє здоров’я, розвивати у них позитивне ставлення до себе та життя і бажання до саморозвитку і самозбереження.

Так, 31 травня 2017 року під час виїзду мобільного консультаційного пункту соціальної роботи Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у табір з денним перебуванням «Happy kids» на базі Ворочівської ЗОШ І ступеня з учнями школи проведено бесіду на тему: «Здоровий спосіб життя». Для закріплення почутої інформації діти мали змогу переглянути короткометражний мультфільм «Охоронці здоров’я», а також відеоролик «Здоровий спосіб життя». Проведено усне тестування «Що я знаю про шкідливі звички». Даним заходом охоплено груповою роботою 28 осіб.

        Метою проведення заходу було розширити поняття учнів про здоровий спосіб життя, розвинути вміння розрізняти добрі й погані звички та передбачати наслідки, які вони ведуть за собою, щоб бути здоровим і життєрадісним, виробити навички правильної поведінки, виховати принциповість, повагу до себе.

Начальник відділу соціальної роботи

Перечинського РЦСССДМ                                                                              В. Кичак

  

_____________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

        25 травня 2017 року відбулося чергове засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “учасник бойових дій” та “Багатодітна сім’я”.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

 Начальник управління                                                                           В. Цвік                              

 

_________________________________________________________________________________________

Про проведення перевірки роботи соціальних робітників

             24.05.2017 року працівниками Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було здійснено виїзд у село Ворочево з метою проведення перевірки ефективності надання соціальних послуг соціальною робітницею. Загалом, спеціалісти відділення соціальної допомоги вдома відвідали 5 громадян, які перебувають на обслуговуванні відділення. На основі спостереження та особистого спілкування з підопічними перевіркою встановлено задовільний рівень роботи соціальної робітниці та її добросовісне ставлення до виконуваних обов’язків.

            З метою адресності, доступності та визначення індивідуальних потреб  у соціальних послугах, працівники відділення денного перебування відвідали 3 громадян, які обслуговуються даним відділенням. З ними проведено бесіди, надано консультації, визначено індивідуальні потреби у наданні соціальних послуг та складено індивідуальні плани. 

Медичною сестрою, яка працює при терцентрі проведено медико-профілактичні бесіди, надано консультації, медикаменти, виміряно артеріальний тиск.  

           Також, спеціалісти терцентру провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на сільській раді села Ворочево та роздали інформаційні картки соціальних послуг, які надаються відділеннями терцентру.

Директор терцентру                                                                      І.Т. Янцо

 

_______________________________________________________________________________________

Про проведення зборів соціальних робітників.

23.05.2017 року в приміщенні Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено збори соціальних робітників за участі заступника голови райдержадміністрації Марини Іванівни Чомоляк, заступника начальника, начальника відділу державних соціальних допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації Горіна Мар’яни Михайлівни, головного спеціаліста відділу Перечинського бюро правової допомоги Хом’як  Іванни Станіславівни.

Спочатку, виступила заступник начальника, начальник відділу державних соціальних допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації Горіна Мар’яна Михайлівна, яка надала роз’яснення щодо змін у призначенні житлових субсидій та компенсаційних виплат для громадян, які заощадили субсидії.

Потім, головний спеціаліст відділу Перечинського бюро правової допомоги Хом’як  Іванна Станіславівна ознайомила присутніх з послугами які надає бюро, роз’яснила хто може скористатися цими послугами та які для цього необхідно подати документи.

В кінці зборів виступила заступник голови райдержадміністрації Марина Іванівна Чомоляк, яка наголосила на необхідності забезпечення підопічних паливними дровами до липня місяця 2017 року у зв’язку з їх можливим подорожчанням в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Також, було розглянуто ряд інших робочих питань.

 Директор терцентру                                                                         І.Т.Янцо

 

_____________________________________________________________________________________

30-річчя Організації ветеранів України

23 травня 2017 року в управлінні соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації разом з представниками організації ветеранів України, яку багато років поспіль очолює – Микович Михайло Іванович,відбулося засідання присвячене 30-річчю Організації ветеранів України, до якої входять ветерани війни, діти війни, ветерани праці та інші.  Заступником начальника управління Чиняк Л.В. за дорученням голови райдержадміністрації було вручено грамоти з нагоди 30-річчя Організації ветеранів України, за активну участь в діяльності громадської організації та за активну життєву позицію окремим представникам організації за категоріями: діти війни та інвалід війни.

 

____________________________________________________________________________________

Звіт про роботу територіального центру за І квартал 2017 року

            З початку 2017 року територіальним центром виявлено 1010 громадян, які опинилися  в складних життєвих обставинах і потребують надання соціальних послуг. Із числа виявлених за перший квартал поточного року обслужено 587 громадян, що становить 58 % ефективності.

Дані по відділеннях

Назва відділення

Кількість виявлених

Кількість обслужених

Відсоток

ефективності

Відділення  соціальної допомоги вдома

207

206

99,5

Відділення денного перебування

288

102

35,4

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

515

275

53,4

             Внаслідок співпраці з благодійними організаціями, підприємствами, установами та організаціями додатково залучено благодійних внесків та гуманітарної допомоги  на загальну суму 44176,00 гривень.

            Продовольчими товарами забезпечено 347 чоловік на суму 2048,00 гривень; промисловими товарами – 80 осіб на суму 5142,00 грн.

            У першому кварталі територіальним центром надано платних швацьких соціальних послуг на суму 126,25 грн., (5 осіб); послуг догляду вдома  на суму 3102,62 грн.  (19 осіб).

            Щоденно забезпечуються гарячими обідами 18 громадян.

            Проведено 15 засідань «Клубу за інтересами».

          Соціальні послуги надаються відповідно до затверджених Державних стандартів. Діяльність територіального центру відповідає критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги.

 Директор терцентру                                                                         І.Т. Янцо

 

____________________________________________________________________________________

Засідання за круглим столом

 16 травня в приміщенні Перечинської районної бібліотеки для дітей проведено засідання «круглого столу» на тему: «Українська жінкамати та берегиня». Учасниками «круглого столу» були працівники управління соціального захисту населення, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації, матері-вихователі, прийомні-матері, члени опікунських родин, багатодітні матері.

Організатори заходу поклали собі за мету, аби кожна з мам осмислила свою відповідальність за дітей та рідних, старалася змінити життя на краще, бути самій успішною та намагалася стати опорою для сім’ї. Такі зустрічі необхідні бо дають можливість не тільки отримати фахову консультацію, пораду та підтримку, але і поспілкуватися у неформальній обстановці, обговорити зміни в житті сім’ї, віднайти шляхи подолання проблем.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Мар’яна Горіна проінформувала присутніх про соціальний захист населення зокрема, про зміни у розмірах прожиткового мінімуму та державних допомог сім’ям з дітьми. Про проведення літнього оздоровлення розповіла начальник відділу у справах сім’ї дітей та інвалідів Токар Н.І.

 Директор

Перечинського РЦСССДМ                                                                   Т. Країло

 

_________________________________________________________________________________________

Методичні рекомендації

до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300

„Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”


Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – Постанова) передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС у порядку, що діє зараз.

Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні з Пенсійним фондом України з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідний порядок опрацьовується Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» з Пенсійним фондом України.

ДП ІОЦ розробляє програмне забезпечення для підвантаження отриманої інформації про доходи в базу даних отримувачів субсидії, на підставі якої визначатиметься середньомісячний сукупний дохід.

Органи соціального захисту населення, які користуються іншим програмним забезпеченням, мають забезпечити його доопрацювання з урахуванням зазначених змін.

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Районним державним адміністраціям, виконавчим органам міських, районних у містах рад або утвореним ними комісіям надано право приймати рішення щодо врахування при призначенні субсидії фактичних розмірів доходів для працездатних громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менший прожиткового мінімуму і які не отримують ні один із видів доходу, зазначених у абзаці четвертому пункту 12 Положення. Такі рішення доцільно приймати в першу чергу щодо осіб, які надають соціальні послуги.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення (пункт 13 Положення).

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Стосовно призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

Про повідомлення про призначення субсидії

Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв’язку (смс-повідомлення).

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?

         Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

-          складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

-          соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

-          про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

-       набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

Порядок повернення житлової субсидії.

           Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про вищезазначені зміни, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах — виробниках/виконавцях житлово-комунальних послуг.

 

___________________________________________________________________________________

12 травня в Закарпатській облдержадміністрації відбулися урочистості, присвячені Дню Матері та Міжнародному дню сім’ї.

В рамках урочистостей, присвячених відзначенню Дня матері та Міжнародного дня сім’ї за участю керівництва Закарпатської облдержадміністрації жителька Перечинського району мати-вихователь дитячого будинку сімейного типу Чомоляк Л.В. нагороджена відзнакою Закарпатської облдержадміністрації. Прийомна мати Русинчак Р.Л. та мати-вихователь Чомоляк Л.В. отримали цінні подарунки.

 Директор

Перечинського РЦСССДМ                                                                Т. Країло

 

___________________________________________________________________________

Виплата ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та учасникам Бойових дій одноразової щорічної допомоги до 5 травня

           Урядом 5 квітня 2017 року прийнято постанову №223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

          Отже, у 2017 році виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня здійснюватиметься у таких розмірах:

• інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаними інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

 I групи – 3 500 гривень;

 II групи – 3 100 гривень;

 III групи – 2 700 гривень.

 • учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 1 200 гривень; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 500 гривень;

• членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 600 гривень;

• учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.

         Усі кошти мають бути нараховані до 5 травня 2017 року. У разі ненарахування або для перевірки даних необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації.

         Щорічна разова грошова допомога до 5 травня буде здійснюватись до 30 вересня 2017 року.

         Разова грошова допомога до 5 травня не виплачується в разі набуття громадянином статусу після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

        Нагадаємо, що Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і „Про жертви нацистських переслідувань” передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, жертвам нацистських переслідувань.

        Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, докладає максимальних зусиль для забезпечення вчасної виплати вищезазначеної допомоги. 

Начальник управління                                                                  В. Цвік

 

_______________________________________________________________________________________

До відома жителів району!


         Інформуємо, що в районі завершено опалювальний період для населення, житлову субсидію для оплати житлово - комунальних послуг розраховано по квітень місяць поточного року та перераховано її суму на рахунки організацій надавачів послуг з подальшим зарахуванням на особові рахунки споживачів.

 Начальник управління                                                               В. Цвік

 

__________________________________________________________________________________

28.04.2017 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання:

 1. Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району.

 Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  

Також, спільно з Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, постійно здійснюється аналіз звітів, поданих до Пенсійного фонду України.  При проведенні моніторингу звітів виявлено, що якщо за угодою між працівником і власником встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Зокрема виявлено, що на окремих суб’єктах господарської діяльності району здійснюються нарахування та виплата заробітної плати нижче мінімального розміру у випадках, коли:

– відповідно до договорів трудового найму з найманими працівниками передбачена зайнятість даних працівників неповний робочий день, сума заробітної плати яких становить 0,25-0,75 мінімальної заробітної плати з розрахунку не менше розміру мінімальної заробітної плати на дату нарахування;

– протягом місяця змінюється середньооблікова чисельність найманих працівників, тобто прийняття на роботу чи звільнення найманої особи відбувається протягом звітного місяця, відповідно сума нарахованої заробітної плати становить меншу мінімального розміру заробітної плати на дату нарахування;

- також перебування працівника у відпустці або на лікарняному, де, відповідно, оплата праці здійснюється згідно законодавства.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

На даний час в райдержадміністрацію не зверталися громадяни по питаннях виплати заробітної плати у розмірі менше мінімального і переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу. 

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 Начальник управління                                                                                   В. Цвік

___________________________________________________________________________________

 

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

        21 та 27 квітня 2017 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “учасник бойових дій” та “Багатодітна сім’я”.

        За результатами розгляду по кожній заяві прийняті відповідні рішення.

 Начальник управління                                                                           В. Цвік                              

  __________________________________________________________________________________________

 

27 квітня 2017 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено питання щодо поновлення соціальних виплат на проживання сім’ї внутрішньо переміщених осіб та інформація Держприкордонслужби України щодо перетину кордону внутрішньо переміщеними особами, про що доповіла заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Було прийнято рішення щодо поновлення виплати на проживання 2-м сім’ям внутрішньо переміщених осіб. 

__________________________________________________________________________________

26.04.2017 року відбулося чергове засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, заступник голови комісії Марина Чомоляк. У засіданні комісії прийняла участь заступник начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень управління ДВС ГТУЮ у Закарпатській області Надія Фуцур. Розглянуто наступні питання.

1. Про проведення роботи по погашенню боргів до Пенсійного фонду України та по сплаті єдиного соціального внеску Перечинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області

Інформувала в.о. начальника Перечинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Блюда В.В.

 2. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.04.2017 року.

Інформувала в.о. начальника Перечинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Олефір О.В..

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.04.2017 року – 734,1 тис. грн. В тому числі: страхові внески – 384,5 тис. грн. (52,3%); пільгові пенсії – 198,3 тис. грн. (27,0%); єдиний соціальний внесок – 151,3 тис. грн. (20,7%). Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.03.2017 року складає 384,5 тис. грн. Боржниками є 6 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (дієвий борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.04.2017 року забезпечено на 100%.

Станом на 01.04.2017 року підприємство є недіюче, керівник відсутній. Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України взято під особистий контроль виконання графіків погашення заборгованості до Пенсійного фонду та вжито дієві заходи щодо її погашення. На 2016 рік графік погашення заборгованості затверджено по Закарпатській лісопромисловій дільниці ДП «Івано-Франківський військовий лісопромкомбінат». Згідно графіку, погашення заборгованості не було здійснено з причини відсутності коштів у боржника.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.11.2016 року становить 65,0 тис.грн., в тому числі: страхові внески – 48,3 тис. грн., фінансові санкції – 12,1 тис. грн., пеня – 4,6 тис. грн.   Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

 5.Центральна районна аптека    8 Закарпатського обласного виробничого об’єднання «Фармація».-борг всього- 8,3 тис.грн. Постановою Господарського суду Закарпатської області від 05.06.2014р.  Аптеку №8 ЗОВО «Фармація» визнано банкрутом. Кредиторські вимоги  управління ПФУ у Перечинському районі у загальній сумі 8,3 тис.грн. визнані  та включені до ліквідаційного балансу. 18.06.2015 р. відбулось засідання зборів кредиторів, де вирішено ліквідатору підприємства здійснити продаж майна боржника.

  6. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

 Заборгованість економічно-активних платників складає 195,0 тис. грн. або 50,7 % від суми боргу по страхових внесках. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду, вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.04.2017 року сума боргу складає – 198,3 тис. грн. Новостворений борг за січень-березень 2017 року – 4,5 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 102,3%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (дієвий статус боргу) – 77,7 % від загального боргу пільгових пенсій. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 133,0  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 6,9 тис. грн. Також подано  позовні заяви до суду на суму боргу 12,5 тис. грн., по яких відкрито судове провадження. На майно підприємства накладено арешт.

2) ТзОВ ”Верховина” – 42,8 тис. грн. Заходмаи стягення забезпечено борг в сумі 39,2 тис. грн.  Забезпечено рішенням суду борг в сумі 32,4 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 26,7 тис. грн. . На розгляді в суді знаходиться борг в сумі 6,9 тис. грн., по якій відкрито судове провадження. Новостворений борг з 01.01.2017 року – 2,4 тис.грн.  

13.07.2016 року державним виконавцем подано запит №1/276 до державного кадастру про надання інформації про рухоме та нерухоме майно, яке належить ТОВ «Верховина» з метою повного та своєчасного виконання боргу. Станом на 01.04.2017 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності, кошти на особових рахунках підприємства відсутні.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства   «Тур’я « (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило.

4. ПП «Фортуна ВК» – 1,0 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Новостворений борг в сумі 978,91 грн. (місячне відшкодування 136,08 грн.)

Борг зі сплати пільгових пенсій економічно-активних платників складає 152,4 тис. грн.. або 77,7 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Всього борг по пільгових пенсіях 183,8 тис. грн.

 

___________________________________________________________________________________________

Відбулось засідання районного міжвідомчого оперативного штабу

 Під головуванням заступника голови райдержадміністрації М. Чомоляк  26 квітня 2017 року  у залі засідань райдержадміністрацій відбулося засідання районного міжвідомчого оперативного штабу із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році з порядком денним:

- Ознайомлення з розпорядженням голови райдержадміністрації від 03.04.2017р. №102 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році »

- Про роботу стаціонарних таборів району в літній період;                                                                    

- Про організацію роботи відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  у таборах з денним перебуванням;                                                                                                                           

- Про забезпечення пожежної та техногенної  безпеки у таборах району.                       

На засіданні штабу було прийнято ряд важливих питань.

________________________________________________________________________________________ 

Довідка

про підготовку оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році

         Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», розпорядження голови обласної державної адміністрації 22.03.2017р №127 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році», в районі розроблено відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 03.04.2017р.№ 102.         

         Турбота про здоров’я дітей - є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Отже, одним із важливих завдань, які ставить перед нами держава - це забезпечення соціального захисту дитинства, реалізація прав на оздоровлення та відпочинок.  

          Протягом літнього періоду в районі буде організовано 17 таборів з денним перебуванням та 4 стаціонарні табори, які будуть надавати оздоровчі та відпочинкові послуги. Для якісної організації оздоровлення та відпочинку дітей буде здійснено підбір кваліфікованих кадрів для роботи в таборах.

          Під особливий контроль буде взято організацію оздоровлення та відпочинку дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві, або під час виконання службових обов’язків, дітей, постраждалих від  аварії на ЧАЕС, малозабезпечених,  із багатодітних сімей, дітей, осіб визнаних учасниками бойових дій відповідно до п.19 частини першої ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.

            До планів роботи у таборах із денним перебуванням будуть включені заходи з еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, науково-технічного, художньо-естетичного та фізкультурно-спортивного напрямків, проведення туристичних подорожей (поїздок) по визначних місцях рідного краю. За спонсорські кошти буде організовано екскурсії  школярів у туристичний комплекс «Воєводино», а за кошти приватних підприємців - у місто Ужгород.

      У таборах із денним перебуванням планується оздоровити 1370 дітей: 25 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 55 дітей-інвалідів, 9 дітей постраждалих від аварії на ЧАЕС, 42 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, 8 дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, 233 дітей талановитих та обдарованих, 801 дитину із багатодітних та малозабезпечених сімей, 129 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 68 дітей інших категорій.

            З метою пропаганди здорового способу життя, залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом раціонально використовуватиметься  наявна матеріально-технічна база, ігрові та спортивні майданчики.

            Кожен день у пришкільних таборах буде насичений різноманітними змістовними заходами, а саме: конкурсами, вікторинами, спортивними змаганнями, туристичними походами, екскурсіями у музеї,  поїздками по Закарпаттю. Зміст, форми та методи виховної роботи у таборах із денним перебуванням сприятимуть розвитку ініціативи та самодіяльності дітей, формуватимуть загальнолюдські духовні цінності на основі історико-культурних традицій рідного краю.

            Районним оперативним штабом із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей  здійснюватиметься   контроль за дотриманням вимог Законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», «Про пожежну безпеку», за створенням належних умов для охорони життя і здоров’я дітей, якісного харчування, за дотриманням санітарних, протипожежних правил, правил проведення екскурсій, походів, перевезення дітей.

        Для проведення оздоровчої кампанії  з місцевого бюджету  виділено 490 тис. грн. на табори з денним перебуванням та 99 тис. грн. на придбання путівок для дітей  соціально- незахищеної категорії.

      Відповідно до листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 01-15/396 «Про організацію відпочинку дітей в таборі «Арніка»»  на базі Воловецької філії ЗОЕНЦ «Арніка» буде оздоровлено 30 дітей  району.

       За благодійні кошти Баварської общини планується оздоровити  у ДОЗ «Барвінок» міста Перечин  45 дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

         Протягом літнього періоду, окрім таборів з денним перебуванням в районі працюватимуть 4 стаціонарні табори: ДОЗ»Барвінок»,  ЛОК»Лумшори» ,  ЛОК »ДБК-3 Полонина» та ЛОК «Полонина»,  в яких планується  оздоровити 428 дітей з інших регіонів.

        Санаторне оздоровлення дітей буде здійснюватися на базі двох санаторних закладів: «Малятко» та «Човен».

         Протягом літнього періоду в районі планується оздоровити 1625 дітей (38,7 %).             

         Питання оздоровлення дітей району знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації. Хід оздоровчої кампанії висвітлюватиметься  на WEB-сайтах райдержадміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

______________________________________________________________________________________

Відбулась зустріч з чорнобильцями

31 рік тому людство зіткнулося з однією із найстрашніших в своїй історії техногенною катастрофою – аварією на Чорнобильській атомній електростанції. З того часу, слова «радіація», «вогняне пекло» залунали по-новому. В їх сутність люди вкладали біль, страх, розпач та пам`ять, пам’ять на довгі роки, про події квітня 1986 року.

25 квітня 2017 року, вшановуючи подвиг героїв-ліквідаторів страшної аварії на Чорнобильській станції, зі словами вдячності до присутніх звернулися заступник голови районної державної адміністрації Марина Чомоляк, голова районної ради Михайло Ласкін, секретар міської ради Олеся Вовканич-Белеканич, керівники структурних підрозділів.

Хвилиною мовчання було вшановано пам`ять загиблих.

Згодом відбувся діалог, в ході якого ліквідатори Чорнобильської АЕС отримали кваліфіковані роз’яснення щодо наболілих проблем від керівників управління соціального захисту населення, відділу освіти, молоді та спорту, сектору охорони здоров`я, Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області, Перечинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України,Перечинського районного військового комісаріату

З нагоди 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС  ліквідаторів було нагороджено Почесними грамотами Перечинської районної державної адміністрації та Перечинської районної ради, Подяками міської ради.

Учасники зібрання поклали до Хреста вінки та запалили свічки. У Свято-Миколаївському православному храмі м. Перечин відбулася поминальна панахида.

Пам»ятаймо тих, які закрили собою весь світ від атомного лиха, мужність і героїзм ліквідаторів. Хай кожен новий день сповнює наші серця миром, спокоєм та здоров’ям.

Прес-служба РДА

______________________________________________________________________________________

Пасха - одне з найсвітліших та найголовніших свят християнської релігії, на яке з нетерпінням щороку чекає кожен з нас, оскільки в цей день сталося саме велике диво для всіх віруючих – Воскресіння Христове. Чекають на нього і громадяни, які опинилися в складних життєвих обставинах, пенсіонери та інваліди. Тому, кожного року працівники Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) співпрацюють з благодійними організаціями та різними меценатами, щоб найбільш потребуючі громадяни нашого району змогли відчути радість цього прекрасного свята.

         Не став винятком і цей рік. На передодні Великодня  БФ «Фонд Фреда в Україні», Ужгородське військове лісництво, ТзОВ «Самвер», ПАТ «Комінвестбанк», ФОП Данча О.М., ФОП Когут І.Ю., ДП «Перечинське лісове господарство», ЗОБФ «Дім милосердя»,  Барник Михайло Іванович, ФОП Русін Ю.А., ФОП  Піда М.В.   надали благодійну допомогу. Завдяки підтримці благодійників було сформовано 398 пасхальних продуктових наборів якими  вдалося стовідсотково забезпечити одиноких громадян району, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома  та найбільш потребуючих громадян, що перебувають на обліку в територіальному  центрі і обслуговуються іншими відділеннями.

         Адміністрація  Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) від свого імені та від імені всіх соціально не захищених громадян , які отримали  благодійну допомогу у вигляді пасхальних продуктових наборів, висловлює щиросердечну подяку всім благодійникам. Зичимо Вам добробуту, процвітання, успіхів та щиро сподіваємося на співпрацю у майбутньому!

З повагою,

 Директор терцентру                                                                         І.Т.Янцо 

__________________________________________________________________________________________          

 Відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини

       20 квітня цього року при заступнику головирайдержадміністрації –  Чомоляк Марині Іванівні за участі директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді –Країло Т.В., директора районного центру зайнятості – Суворової І.В., начальника служби у справах дітей РДА – Ганчак М.І., головного спеціаліста служби у справах дітей РДА – Набокової І.Ю., головного спеціаліста юридичного сектору апарату РДА – Швец Л.М., завідувача сектору охорони здоров’я  РДА – Гавриляк І.С., начальника відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів УСЗН РДА – Токар Н.І.,заступника начальника – начальника відділу державних соціальних допомог УСЗН РДА – Горіни М.М., начальника відділу освіти, молоді РДА – Цапика В.Й., начальника управління соціального захисту населення – Цвіка В.І. відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на якому були розглянуті питання про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав батьків відносно малолітньої дитини; про надання дозволу громадянці на укладення договору купівлі-продажу житлового будинку, право користування яким мають малолітні діти; про взяття та зняття районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціального супроводу  із сімей, які мають на вихованні малолітніх дітей; про призначення опікуна над дитиною-сиротою.  

Начальник служби                                                                      М.І. Ганчак 

_____________________________________________________________________________________________

Засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи

   19 квітня 2017 року відбулося засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи при заступникові голови державної адміністрації Марині Іванівні Чомоляк. Відповідно до порядку денного, на засіданні консультативної ради винесено питання про затвердження плану  заходів пов’язаних   з 31-ою річницею  аварії на  ЧАЕС та пророблену роботу по  підготовці та проведенню річницї  аварії на  ЧАЕС.

  За результатами засідання прийнято ряд рішень, основним з яких є забезпечення проведення обстеження матеріально – побутових умов проживання ліквідаторів аварії на ЧАЕС Перечинського району з метою надання їм всебічної допомоги.

 Начальник  управління                                                                Цвік В.І. 

____________________________________________________________________________________________

Р Е Є С Т Р

колективних договорів, зареєстрованих в управлінні соціального захисту населення          Перечинської райдержадміністрації за І квартал  2017 року 

№ п/п

Дата надходження документа, вхідний номер

 

Орган, що надіслав документ

Назва документа, сторони, що його підписали

Термін, на який укладено договір

Дата реєстрації

Реєстраційний номер

1

13.01.2017 р.

Перечинська центральна районна лікарня

Зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Перечинської центральної районної лікарні

2010-2015 роки

23.01.2017 р.

1

2

20.01.2017 р.

Управління Державної казначейської служби України в Перечинському районі Закарпатської області

Колективний договір між роботодавцем  і працівниками Управління Державної казначейської служби України в Перечинському районі Закарпатської області

2017-2020

роки

31.01.2017 р.

2

3

27.01.2017 р.

Тур’я - Пасіцька сільська рада

Колективний договір між керівництвом та трудовим колективом Тур’я - Пасіцької сільської ради

2016-2017 роки

03.02.2017 р.

3

 

 

4.

07.02.2017р.

Фінансове управління Перечинської райдержадміністрації Закарпатської області

Колективний договір між керівництвом та трудовим колективом фінансового управління Перечинської райдержадміністрації Закарпатської області

2017 - 2020

роки

17.02.2017 р.

4

5.

01.03.2017 р.

Зарічівський дошкільний навчальний заклад

Колективний договір між керівництвом та трудовим колективом Зарічівського дошкільного навчального закладу

2017 - 2022

роки

09.03.2017 р.

5

6.

02.03.2017р.

Д П "Перечинське лісове господарство"

зміни та доповнення до колективного договору між кеівництвом та профспілковою організацією ДП "Перечинського лісового господарства"

2016 - 2017 роки