Соціальний захист

Засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи

         07.12.2018 року при заступнику голови державної адміністрації Марини Іванівни Чомоляк відбулося засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи. Відповідно до порядку денного, на засіданні були розглянуті слідуючі питання:  

1. Звіт голови громадської організації “Союз Чорнобиль України” про роботу громадської організації  за 11 місяців 2018 року   

2. Затвердження плану відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2018році.

          За результатами засідання прийнято ряд рішень, основним з яких є підготовка  до відзначення Дня вшанування  учасників  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2018 році. Складено план проведення відзначення Дня вшанування  учасників  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  згідно якого  13.12.2018року  буде проведено: панахиду за померлими учасниками ліквідації наслідків аварії у православному храмі м.Перечин, нагородження грамотами активістів громадської організації “ Союз Чорнобиль України ”, тематичні виховні заняття   в навчальних закладах району .

 

  Начальник  управління                                                                В.ЦВІК


 

Зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів.

З метою підвищення компетентності прийомних батьків  Перечинським  районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 7 грудня 2018 року  проведено чергову зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків та батьків-вихователів. Такі засідання вже стали традиційними, оскільки вони допомагають як спеціалістам, так і прийомним батькам та батькам-вихователям. Спеціалістам краще побачити проблеми з якими батьки-вихователі та прийомні батьки стикаються в повсякденному житті. А батькам дають можливість отримати не тільки фахову консультацію, пораду та підтримку, але й поспілкуватись, обговорити зміни у житті сім’ї, віднайти шляхи подолання проблем. В ході зустрічі батьки мали змогу обговорити поведінкові особливості дитини, які ускладнюють процес спілкування та взаємодію з нею, отримати рекомендації спеціаліста центру щодо правил безпечного для дитини користування комп’ютером й методичну допомогу в розвитку пізнавальних здібностей вихованців. Фахівцем із соціальної роботи Мирославою Волосик  було роз’яснено правила техніки безпеки під час зимових канікул. Прийомні батьки визнали, що такі заняття допомагають їм краще налагоджувати стосунки з дітьми, вирішувати проблеми у вихованні за допомогою професійних порад.

 Директор Перечинського районного                                     

 центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                            Т. КРАЇЛО 


Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

04 грудня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  про введення в дію нового «Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», що затверджено Постановою КМУ від 05.04.2017року №268 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №301 від 11.04.2018року). Про нововведення проінформувала всіх присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. Щодо застосування в роботі нового механізму надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів головою комісії – Чомоляк Мариною Іванівною були надані рекомендації щодо спільних подальших дій у застосуванні в роботі вищезазначеної Постанови -  управлінню соціального захисту населення (Цвіку В.І.), службі у справах дітей (Набоковій І.Ю.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Країло Т.В.).  

Начальник управління                                                    В. ЦВІК


«Скажи насильству – стоп!».

29 листопада працівниками  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено  бесіду щодо попередження насильства в сім’ї, цільовою аудиторією стали  клієнти Обласного соціального гуртожитку для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та Обласного соціального центру матері та дитини . Бесіду проведено  на тему: «Скажи насильству – стоп!». Під час бесід робився акцент на самоконтролі поведінки та неприпустимості спрямовування агресії на оточуючих.  Присутні  ознайомились із законодавством, стосовно правового захисту, а також із відповідальністю, передбаченою за вчинення насильницьких дій. Фахівцями було надано інформацію про види насилля,  гендерну дискримінацію та розповіли як запобігати торгівлі людьми.

                                     

Директор Перечинського районного центру соціальних служб                                                                                             для сім’ї, дітей та молоді                                                                        Т.КРАЇЛО


Засідання спостережної комісії

27 листопада 2018 року заступник голови райдержадміністрації Марина Чомоляк провела чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації. Розглянуто питання про роботу  служби у справах дітей Перечинської районної адміністрації з профілактики вчинення правопорушень дітьми. У ході розгляду питань акцентувалася увага на  проведенні належної профілактичної роботи з неповнолітніми схильними до правопорушень. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з профілактики злочинності, посилити роботу з неповнолітніми особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

 За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення членам спостережної комісії в посиленні роботи та здійсненні заходів із профілактичної роботи з неповнолітніми схильними до правопорушень.

Директор Перечинського районного  центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді                                                                                    Т. Країло


Засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї

          Під головуванням заступника голови райдержадміністрації Марини Чомоляк 22 листопада 2018 року було проведено засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї. На засідання комісії було ряд важливих питань, а саме:

1. Про роботу районного ЦСССДМ з питань профілактики насильства в сім’ї                                                                                                                                    

2. Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації щодо своєчасного виявлення дітей над якими вчинено насильство в сім’ї або існує реальна  загроза вчинення насильства

3. Про утворення мобільної бригади соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.                                                   

4. Різне.

          За січень - жовтень 2018 року до Перечинського відділу поліції  Ужгородського відділення поліції Головного  управління національної   поліції в Закарпатській області поступило 68 повідомлень про різного роду правопорушень пов’язаних з сімейно-побутовими відносинами. З даною категорією осіб систематично проводиться профілактична робота, співбесіда на рахунок не зловживання спиртними напоями, не вчинення повторних випадків насильства в сім’ї

           Голова комісії Марина Чомоляк підвела підсумки роботи постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї за 10 місяців  2018 року. 

 

Начальник    управління                                                            В. ЦВІК

 

 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

14.11.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.11.2018 року.

Інформувала заступник  начальника об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Олефір О.В.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.11.2018 року – 567,0 тис. грн., що на 68,3 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 89,2%). В тому числі: страхові внески – 326,2 тис. грн. (57,5%);  пільгові пенсії – 240,8 тис. грн. (42,5%).

Структура боргу станом на 01.11.2018 року (567,0 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 4,0 тис. грн. пільгові пенсії 0,7% до загального боргу. Безнадійний – 460,8 тис. грн. (страхові внески – 224,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 236,8 тис. грн. – 81,3%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 18,0%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.11.2018 року складає 326,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 234,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.11.2018 року сума боргу складає – 240,8 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 114,7%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 165,8 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 68,8 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 68,8 тис. грн.(безнадійний борг).

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.11.2018 року.

Інформувала начальник Перечинської державної податкової інспекції Ужгородського управління ГУДФС у Закарпатській області Мулеса Г.Ф.

Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис.грн., cтаном на 01.04.2018 р.- 390,8 тис.грн, на  01.07.2018 р.- 410,1 тис.грн., на 01.09.2018 р.- 434,6 тис.грн.

За період  з 22.08.2018 року по 14.11.2018 року погашено заборгованість в сумі 99,7 тис.грн.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

Начальник управління                                                                                  В.ЦВІК


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

           

14.11.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови районної державної адміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання:

 

 

1. Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району основного кола звітуючих.

Інформувала секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення  Червеняк М.Ю..  

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з затверджено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3273 грн. Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну норму праці. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).

 Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІ квартал 2018 року згідно експрес - випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 04.09.2018 року № 175 склала 8044,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відсотках до середнього рівня по області (8002,00 грн.) розмір заробітної плати складає 100,5%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 132,4 %.

 

         За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

 

Начальник управління                                                                                                              В. ЦВІК


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати
 
            31.10.2018 року в приміщенні управління соціального захисту населення  Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводив начальник управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, заступник голови робочої групи Віктор Цвік.   На порядку денному були розглянуто питання:
  1. Про розгляд витягу з протоколу №4 від 25 вересня 2018 року засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
2. Про розгляд рішення колегії обласної державної адміністрації від 28 вересня 2018 року "Про стан пенсійного забезпечення в області та погашення заборгованості по платежах до бюджету".
Секретар робочої групи, начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Червеняк М. ознайомила членів робочої групи з витягом з протоколу №4 від 25 вересня 2018 року засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з рішенням колегії обласної державної адміністрації від 28 вересня 2018 року "Про стан пенсійного забезпечення в області та погашення заборгованості по платежах до бюджету".
 На виконання рішень зазначених заходів в районі проводиться відповідна робота, спрямована на дотримання законодавства в частині оплати праці та  оформлення трудових відносин з найманими працівниками.  Для забезпечення легалізації зайнятості, з метою виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, посилення соціального захисту працівників, збільшення надходження до бюджету всіх рівнів та державних соціальних страхових фондів в районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2017 № 33 утворено районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. З початку року відбулося 9  засідань робочої групи. 
Одним із напрямків діяльності відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та Перечинської об`єднаної територіальної громади в межах своїх повноважень під час особистих зустрічей, аналізу звітів, поданих фізичними та юридичними суб`єктами господарювання району, при проведенні планових заходів державного нагляду (контролю) та під час інспекційних відвідувань є  проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи із суб`єктами господарювання  та населення району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством. Інспектором праці Перечинської об`єднаної територіальної громади проводиться роз?яснювальна робота серед керівників підприємств, установ, організацій, приватних підприємців та найманих працівників щодо негативних соціальних наслідків нелегальних трудових відносин, дотримання законодавства про працю шляхом зустрічей із вищевказаними особами та публікацій у соціальній мережі Facebook.
З метою здійснення інформаційно-роз`яснювальної роботи про негативні соціальні наслідки нелегальних трудових відносин, дотримання законодавства про працю проведено 16 зустрічей в трудових колективах; 4 лекції (семінари) для безробітних в Центрі зайнятості; 1 флешмоб «Легальна зарплата- це забезпечена старість»; опубліковано 1 статтю в газеті, де висвітлено  тему про негативні наслідки отримання заробітної плати в «конвертах», 51публікація на “Веб-сайті” Перечинського об’єднаного управління та соціальній мережі “Facebook”. Також надано 51 консультацію  по роз’ясненню питань дотримання законодавства в частині  нарахування мінімальної заробітної плати не менше мінімальної  та  правильності сплати мінімального єдиного соціального внеску бухгалтерам  установ, організацій та приватним підприємцям на особистому прийомі  та 72 - в телефонному режимі.
Крім того фахівцями Перечинської районної філії  Закарпатського ОЦЗ  проводяться семінари для безробітних осіб на тему : «Запобігання нелегальній трудовій міграції»,  «Торгівля людьми та експлуатація дитячої праці» та «Легальна зайнятість».     З початку року проведено 19 семінарів у яких взяли участь 166 осіб.  Для роботодавців району проводяться постійнодіючі тематичні семінари, під час яких розглядаються питання дотримання трудового законодавства та наслідки за їх порушення. 
З метою посилення контролю за дотриманням мінімальних гарантій із оплати праці на підприємствах усіх форм власності  управлінням соціального захисту населення забезпечено функціонування телефонної „гарячої лінії” із питань дотримання законодавства про працю - 2-29-47.
            Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України за результатами аналізу місячної звітності реєстру застрахованих осіб щомісячно надає інформацію щодо  чисельності працівників  в розрізі страхувальників, які отримують заробітну плату меншу та на рівні мінімальної, щодо страхувальників, у яких відбулось зменшення чисельності штатних працівників, збільшення застрахованих осіб з ознакою неповний робочий час, інформацію щодо страхувальників, у яких застрахованиі особи виконують роботи (надають послуги)  за цивільно-правовими договорами,  управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації, Перечинській об`єднаній територіальній громаді, сільським та селищним радам.
         За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.
Начальник управління                                                                                                                                                В.ЦВІК 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу 

31.10.2018 року під головуванням начальника управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації – заступника голови комісії Віктора Цвіка відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.10.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.10.2018 року – 574,1 тис. грн., що на 61,5 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 90,4%). В тому числі: страхові внески – 336,2 тис. грн. (59,6%);  пільгові пенсії – 237,9 тис. грн. (40,4%).

Структура боргу станом на 01.10.2018 року (574,1 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 3,9 тис. грн. пільгові пенсії 0,68% до загального боргу. Безнадійний – 468,0 тис. грн. (страхові внески – 234,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 234,0 тис. грн. – 81,5%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 17,8%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.10.2018 року складає 336,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 234,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.10.2018 року сума боргу складає – 237,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 113,3%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 164,8 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 69,3 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 67,1 тис. грн.(безнадійний борг).

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2.  Про розгляд витягу з протоколу №9 від 25 вересня 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

Начальник управління соціального захисту 

населення райдержадміністрації                                                                                               В. ЦВІК


Відзначення Дня працівника соціальної сфери 

              Щороку, у першу неділю листопада, в Україні відзначається День працівника соціальної сфери,  людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна  місія. Соціальна робота – складна, але так потрібна людям! Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби. Встановлення цього професійного свята  –  вияв поваги до людей, завдяки яким втілюються у життя соціальні програми, контролюється трудова зайнятість громадян, здійснюється контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, регулюються трудові відносини між працівником та роботодавцем надається вчасна допомога найнезахищенішим верствам населення нашої держави. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації.

           Урочисті заходи з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери відбулися 02 листопада 2018 року у приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Зі словами привітання та подяки до присутніх звернувся начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Іванович Цвік, який висловив вдячність працівникам управління за самовіддану, наполегливу працю, та тепло сердець, яке вони дарують людям та зазначив, що роль працівника соціальної сфери особливо важлива. Саме від професіоналізму та відданості справі залежить повноцінне життя тих громадян, що потребують допомоги. На завершення побажав всім міцного здоров`я, родинного тепла, мирного неба над головою, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людям.

 

          З нагоди професійного свята Дня працівника соціальної сфери за сумлінну й наполегливу працю, високі досягнення в роботі, добросовісне виконання посадових обов‘язків кращі працівники управління нагороджені грамотами: департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, спільною грамотою районної державної адміністрації та районної ради, а також, грамотою управління соціального захисту населення райдержадміністрації. 


 

Шановні працівники та ветерани соціальної сфери!

          Прийміть сердечні привітання з нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери, яке відзначається в першу неділю листопада.

          Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення нашого краю. Нехай глибоке усвідомлення важливості Вашої місії зробить ще більш плідною та натхненною Вашу працю, а кожен день буде сповнений теплом людської вдячності.

         З цієї нагоди прийміть щирі побажання міцного карпатського здоров’я, особистого щастя, творчої мудрості і високого професіоналізму! Нехай множаться Ваші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять Вам людську шану та повагу! Хай у Ваших домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток. Нехай Господь Вас оберігає, у житті й роботі допомагає. Зі святом Вас!   

З повагою, 

начальник  УСЗН  Перечинської РДА                           ВІКТОР ЦВІК

 

 


Телефон „гарячої лінії” 

  На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 27.08.2018 № 257 "Про план заходів із питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення Перечинського району на 2018 рік", з метою посилення контролю за дотриманням мінімальних гарантій із оплати праці на підприємствах усіх форм власності  управлінням соціального захисту населення забезпечено функціонування телефонної „гарячої лінії” з питань дотримання законодавства про працю - 2-29-47.  

Начальник  управління                                                                                                             В. ЦВІК


Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

            26.09.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання: 

1. Про дотримання законодавства про працю суб`єктами господарської діяльності району в частині створення нових робочих місць.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.11.2017 № 622 “Про розроблення проектів обласної, районних та міських програм зайнятості населення на період до 2020 року”, в районі розроблено “Програму зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року”, яка схвалена розпорядженням голови районної державної адміністрації від 21.02.2018 № 56 та затверджена рішенням сесії Перечинської районної ради від 14.06.2018 № 436.

В основу Програми зайнятості населення покладено основні напрями „Програми економічного і соціального розвитку району”. При розробці районної Програми зайнятості населення на період до 2020 року враховано ситуацію, що склалася на підприємствах та організаціях району, використано відповідні дані Перечинської районної філії центру зайнятості, районного відділу статистики, підприємств, організацій району, а також вимог Закону України „Про зайнятість населення”.

Програмою на 2018 рік  заплановано створити 220 нових робочих місць. Протягом    січня - липня 2018 року в районі створено 132 нові робочі місця, що становить 60% від запланованого. З них: юридичними особами – 49, фізичними особами згідно трудових угод – 22, зареєстровано фізичних осіб, як підприємців – 61.

            Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, в тому числі молоді, яка працевлаштовується на перше робоче місце. З початку поточного року надано компенсацій 7 роботодавцям, які працевлаштували 5 безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності та 2 громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 Начальник управління                                                                                                  В.ЦВІК


Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу 

26.09.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.09.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.09.2018 року – 581,2 тис. грн., що на 54,1 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 91,5%). В тому числі: страхові внески – 346,2 тис. грн. (59,6%);  пільгові пенсії – 235,0 тис. грн. (40,4%).

Структура боргу станом на 01.09.2018 року (582,2 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 3,8 тис. грн. пільгові пенсії 0,65% до загального боргу. Безнадійний – 475,2 тис. грн. (страхові внески – 244,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 231,2 тис. грн. – 81,8%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 17,6%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.09.2018 року складає 346,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Сума боргу 244,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.09.2018 року сума боргу складає – 235,0 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 111,9%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 163,7 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 69,7 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 65,4 тис. грн.(безнадійний борг)- 27,8% від загального боргу.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 01.09 2018 року.

      Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис.грн., cтаном на 01.04.2018 р.- 390,8 тис.грн, на  01.07.2018 р.-410,1 тис.грн., на 01.09.2018 р.-434,6 тис.грн.

На стягненні у ДВС знаходяться  вимоги  по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки  –259,5 тис. грн., з них по ФОП – 114,2  тис. грн. та по СГД-ЮО – 145,3 тис.грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.  З  01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.   

     За період  з 22.08.2018 року по 19.09.2018 року погашено заборгованість в сумі 95,6 тис.грн.

3. Про розгляд витягу з протоколу №8 від 29 серпня 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

Начальник управління                                                                                              В. ЦВІК                                                          


Відбулось засідання спостережної комісії райдержадміністрації

18 вересня  2018 року  відбулось засідання спостережної комісії, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Марина Чомоляк.

На засіданні районної спостережної комісії розглянуто питання про роботу  управління соціального захисту населення районної державної адміністрації по соціальній адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі  та осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. У ході розгляду питань акцентувалася увага на активізації належної соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, профілактики правопорушень та унеможливлення повторного втягнення в злочинну діяльність. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з метою надання допомоги в працевлаштуванні, профілактики злочинності, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

Директор Перечинського районного

центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                                              Т. Країло

 

 


Група взаємопідтримки

Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід 3 прийомних сімей та 1 дитячого будинку сімейного типу, котрі функціонують в Перечинському районі. 7 вересня було проведено засідання групи взаємопідтримки прийомних батьків  та батьків-вихователів на базі Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Прийомних батьків і батьків-вихователів ознайомили з актуальною темою про поведінкові міжособистісні  стосунки дітей. Батьки обговорювали свій досвід виховання дітей, дискутували, спільно шукали найбільш оптимальні рішення педагогічних проблем та мали можливість поділитися власними напрацюваннями. Наприкінці зустрічі працівники  центру і батьки обговорили нагальні проблеми, які виникають при функціонуванні прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, й окреслили тематику наступного засідання групи взаємопідтримки. 

 Директор Перечинського  районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді                                                                            Т.КРАЇЛО


Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особа 

06 вересня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Марини Чомоляк. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо поновлення соціальних виплат ВПО, взяття на облік ВПО та опрацювання нормативно-правових актів, що стосуються перевірок внутрішньо переміщених осіб. Проінформувала присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Леся Чиняк. Щодо організації роботи комісії були враховані рекомендації голови комісії – Марини Чомоляк. До розгляду було взято  нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

В. о. начальника управління                                                              Л.ЧИНЯК


Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.

Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створено умови для нормального розвитку дитини, державою передбачено інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї, як новітня форма сімейного виховання.

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин .

Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі. Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу. 

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України.

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. По завершенні дії договору про патронат чи при припиненні діяльності сім’ї патронатного вихователя здійснюється перерахунок коштів у відповідності до віку та кількості дітей.

Оплата послуг патронатним вихователям здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

 Додаткову інформацією про сімейний патронат  можна одержати за адресою: м. Перечин, пл. Народна,7  Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,           тел.: 2-10-23.

 

Директор Перечинського районного центру соціальних                                                                                                              служб для сім`ї, дітей та молоді                                            ТЕТЯНА КРАЇЛО


ПАМ’ЯТКА

щодо отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (Постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 (зі змінами) 

Починаючи з 1 вересня 2018 року при народжені дитини здійснюється надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», але не пізніше ніж через 30 днів з дня народження дитини.

Відповідно до затвердженого Порядку право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину.

«Пакунок малюка» надається на кожну живонароджену дитину.

Пунктом 9 Порядку визначено, що «пакунок малюка» видається під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.

Якщо на день виписки у пологовому будинку були відсутні «пакунки малюка», місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги звертається до обласного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача «пакунком малюка».

Тобто якщо на день виписки у пологовому будинку відсутній «пакунок малюка»*, для його отримання отримувач (мати, батько) подає заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (заява оформлюється в пологовому будинку).

Згідно із заявою місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення забезпечує надання «пакунку малюка» (не більше ніж протягом 17 робочих днів) отримувачу за місцем проживання.

 

*Наразі здійснюється сертифікація товарів, що входять до «пакунків малюка», та організація їх доставки на обласний склад. Після надходження «пакунків малюка» на склад, їх видача здійснюватиметься відповідно до Порядку.


Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати                                             

29.08.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на якому були розглянуті наступні питання:

1.            Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІІ квартал 2018 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІ квартал 2018 року згідно інформації головного управління статистики у Закарпатській області склала 8044,00 грн. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІ квартал 2018 року збільшилася на 6282,00 грн. або на 456,5%. У відсотках до середнього рівня по області (8002,00 грн.) розмір заробітної плати складає 100,8%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 132,4 %.

Станом на 01.08.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

2. Про розгляд розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 01.08.2018 № 495 "Про план заходів із питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення Закарпатської області на 2018 рік".

3. Про розгляд розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 01.08.2019 року №494 “Про план заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення в Закарпатській області на 2018 рік”.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

В. о. начальника управління соціального захисту                                                                                                  населення Перечинської РДА                                                        Л. ЧИНЯК

 

 


Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу 

29.08.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.08.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.08.2018 року – 588,1 тис. грн., що на 47,2 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 92,5%). В тому числі: страхові внески – 356,2 тис. грн. (60,6%);  пільгові пенсії – 231,9 тис. грн. (39,4%).

Структура боргу станом на 01.08.2018 року (588,1 тис. грн.):

 Дієвий статус боргу – 3,5 тис. грн. пільгові пенсії 0,6% до загального боргу. Безнадійний – 482,4 тис. грн. (страхові внески – 254,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 228,4 тис. грн. – 82,0%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 17,4%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.08.2018 року складає 356,2 тис. грн. Боржниками є 5 підприємств:

1.Закарпатська лісопромислова дільниця ДП "Івано - Франківський військовий лісопромкомбінат" - 175,0 тис. грн.;

2. КП "Будівельник" - 65,0 тис. грн.;

3. ГДСЛАП "Держспецлісгосп"  - 59,1 тис. грн.;

4. СЛГП Агроліс Перечин - 43,1 тис. грн 

 5. ПВКФ“ВКТ”-14,1тис.грн.  

Сума боргу 254,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.08.2018 року сума боргу складає – 231,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 110,4%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 162,6 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 70,1 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 63,7 тис. грн. (безнадійний борг)- 27,5% від загального боргу.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на

01.08 2018 року.

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску становила 343,2 тис. грн., станом на 01.07.2018 р.- 410,1 тис.грн., станом на 01.08.2018 року – 445,0 тис. грн.

На стягненні у ДВС знаходяться вимоги по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки - 259,5 тис. грн., з них по ФОП - 114,2 тис. грн. та по СГД ЮО - 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За період з 24.07.2018р. по 21.08.2018 р. погашено заборгованість у сумі 22,2 тис. грн.

3. Про направлення Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України та Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ рекомендаційних листів голові ОТГ щодо розгляду на засіданнях комісії Перечинської ОТГ питання погашення боргів до Пенсійного фонду України, податкового боргу та по сплаті єдиного соціального внеску.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішен

В. о. начальника управління соціального захисту                                                                                               населення Перечинської РДА                                                                Л. ЧИНЯК


                                                             Сімейні форми виховання дітей.

    Сім’я - одна з найдавні­ших форм спільності людей. Вона виникла раніше, ніж нації, держави, ще за часів первісного суспільства. Саме сім’я була, є і, мабуть, завжди буде найважли­вішим середовищем формуван­ня та розвитку особистості, яке відповідає не тільки за соціаль­не відтворення населення, а й за відтворення певного способу його життя. Для розвитку дитини надзвичайно важливою є турбо­та про неї дорослих.

У зв’язку з різними соціально-негативними обставинами багато дітей стають дітьми-сиротами, або дітьми, позбавленими батьківсько­го піклування.

В останні десять років в Україні вдвічі збільшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених бать­ківського піклування. Переважна кількість цих дітей влаштовані в інтернатні заклади.

Конвенція ООН про права ди­тини, прийнята у 1989 році й ра­тифікована Україною у 1991 році, наголошує, що дитині для повного та емоційного розвитку найкраще зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та взаєморозуміння.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» прийомна сім’я − сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1-го до 4-х дітей на виховання та спільне проживання».

Метою створення прийомних сімей є забезпечення належних умов для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти вла­штовуються в сім’ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професій­но-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнен­ня ними 23-річного віку. Прийомні батьки влаштовують дитину на власну житлову площу, ніяких пільг щодо поліпшення житлових умов при оформленні прийомної сім’ї законодавством не передбачено. Прийомні діти мають право під­тримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини. Дитина, яка виховується в прийомній сім’ї, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передба­чені законодавством.

Під час перебування дитини у прийомній сім’ї держава не тільки фінансує, але і контролює утри­мання та виховання дитини, до­помагає у її розвитку, соціалізації, організовує соціальний супровід сім’ї та дитини.

Дитячий будинок сімейного типу є багатодітною сім’єю, що забезпе­чує вихованцям сімейне оточення та виховання. Сімейне оточення формує в дитини морально-етичні ідеали, смаки, норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтації, тобто всі якості, які формують осо­бисту індивідуальність. Дитячий будинок сімейного типу − окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забез­печення сімейним вихованням та спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Функціонування дитячих будинків сімейного типу регулюється По­ложенням про дитячий будинок сімейного типу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

Особи, які беруть на себе зобов’язання щодо дітей, набува­ють статусу батьків-вихователів. Діти, які влаштовуються до ди­тячого будинку сімейного типу, є вихованцями і не втрачають ста­тусу дитини-сироти. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття.

Інформацію щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу можна одержати за адресою: м. Перечин, пл. Народна,7  Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, тел.: 2-10-23. 

Директор Перечинського районного центру                                                                                          соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді                                                      Тетяна Країло


Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 

            Кабінет Міністрів України 14 березня 2018 року прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої   законами   України   «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»   і    «Про   жертви   нацистських  переслідувань».

Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань. Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах:

1)            особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- I групи – 3 685 гривень;

-II групи – 3 265 гривень;

- ІII групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

 3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

Для отримання цієї виплати учаснику бойових дій, який демобілізований, не є пенсіонером чи інвалідом війни, необхідно подати до 30 вересня 2018 року документи, а саме:

заяву до військового комісаріату;

реквізити розрахункового рахунку, на який будуть перераховані кошти;

посвідчення учасника бойових дій.

Інваліди і пенсіонери не подають нікуди заяв, вони отримують ці кошти автоматично. Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

            Особи,  які  не   отримали   разової    грошової   допомоги   до   5  травня  мають   право   звернутися    за    нею    до   управління    соціального    захисту    населення    Перечинської райдержадміністрації за адресою: м. Перечин,  вул. Ужанська, 19, каб. №8,  та отримати її до 30  вересня 2018 року (тел. для довідок  2-24-39).


Начальник управління                                                                                            В. ЦВІК


 

 В ідбулося засідання спостережної комісії при райдержадміністрації

    21 серпня 2018 року  відбулося чергове засідання спостережної комісії при районній державній адміністрації під керівництвом  голови комісії, заступник голови районної державної адміністрації  Марини Чомоляк. В засіданні прийняли участь члени комісії – представники структурних підрозділів райдержадміністрації,  громадських організацій.

 Розглянуто планове питання: «Про роботу Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань соціального супроводу осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, умовно – достроково звільнених від відбування покарань» За результатами  засідання  дано відповідні доручення членам спостережної комісії.

За підсумками прийняті відповідні рішення в межах компетенції Спостережної комісії райдержадміністрації.

 

 

Секретар Спостережної комісії

Перечинської райдержадміністрації                                                                                           Т. Країло

 

 

 

 


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

15.08.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулося  засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, заступник комісії Марина Чомоляк. На порядку денному були розглянуті подання управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо відновлення соціальних виплат ВПО Куцику І.І. та лист заступника Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області стосовно вжитих заходів щодо уникнення в майбутньому насильства в сім’ї ВПО Рябцевої В.М.

За результатами проведеного засідання комісії були прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

 

Начальник управління                                                                                                          В. ЦВІК


 

Реалізація сімейної політики

                Станом на 1 липня 2018 року за оперативними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів в області проживає 20677 багатодітних сімей, в них – 75150 – дітей. ( з них таких, де виховується 5    дітей – 1537, 6 дітей – 606, 7 дітей – 354, 8 дітей – 155, 9 дітей – 58, 10 і    більше – 29). З метою забезпечення права багатодітних сімей на користування пільгами видано 6245 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 10110 посвідчень дітей. За поданням департаменту після опрацювання відповідних пакетів документів Почесним званням України „Мати-героїня” згідно з указами Президента України нагороджено 5783  багатодітних матерів.

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року  № 512 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” опрацьовано відомості щодо кількості жінок, які стоять на обліку у жіночих консультаціях та планують народити дитину у період вересень 2018 року -  січень 2019 року. За уточненими  оперативними даними департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації  на обліку перебувають 7883 такі жінки. Необхідна сума коштів на забезпечення  “пакунком малюка”  при виписці з пологових будинків становить 39 415 тис. грн. Опрацьовано, підписано та надіслано до Мінсоцполітики Проектну Угоду між Управлінням ООН з обслуговування проектів та Закарпатською обласною державною адміністрацією, департаментом соціального захисту населення.

За оперативними даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів в 2018 році в Закарпатській області проживає 154 678 дітей шкільного віку, з них 67 722 – діти пільгових категорій.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 14.05.2018 №307 „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році” затверджено план заходів щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році”. Загалом для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей області, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у 2018 році в обласному та місцевих бюджетах заплановано 26 104,10 тис. грн. (на 62 відсотів більше, порівнюючи з 2017 роком), станом на 01.08.18 за оперативними даними фактично використано 13,0 млн. гривень.

Крім того, додатково заплановано залучити 8804,6 тис. грн. позабюджетних коштів.

 

За станом на 1 серпня поточного року охоплено оздоровленням та відпочинком загалом 16060 дітей шкільного віку, з них 15 026 діти пільгових категорій (понад 22 відсотків від загальної кількості дітей пільгових категорій, збавили темп: на 1 липня – 13 тис. дітей-пільговиків).


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

30.07.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося в залі засідань Перечинської райдержадміністрації  чергове засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. На порядку денному було розглянуто подання управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо відновлення соціальних виплат окремим сімям ВПО. Також було розглянуто лист голови Дубриницької сільської ради стосовно врегулювання питання з окремою громадянкою з числа ВПО, яка опинилася у важкому сімейному становищі.

За результатами проведеного засідання комісії були прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

 

 

Начальник управління соціального захисту

населення Перечинської РДА                                                           В. ЦВІК

  

 


Засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 26 липня 2018 року при заступникові голови райдержадміністрації Марині Чомоляк  відбулося засідання спостережної комісії Перечинської райдержадміністрації. В засіданні взяли участь члени комісії – представники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадських організацій,   начальник Перечинського РС Філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області Євгенія Пеха.

У ході  засідання проаналізовано роботу Перечинського РС Філії ДУ « Центр пробації» в Закарпатській області за перше півріччя 2018 року, за результатами  дано відповідні доручення, прийнято відповідні рішення.

Секретар Спостережної комісії

Перечинської райдержадміністрації                                       Т. КРАЇЛО

 

 

 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

 

25.07.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.07.2018 року. (Інформував начальник об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Кірик В.)

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.07.2018 року – 636,7 тис. грн., що на 1,4 тис. грн. більше в порівнянні до початку року (або на 100,2%). В тому числі: страхові внески – 366,2 тис. грн. (57,5%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,5%); пільгові пенсії – 228,9 тис. грн. (36,0%).

Структура боргу станом на 01.07.2018 року (636,7 тис.грн.):

 Дієвий статус боргу – 34,7 тис. грн. (ЄСВ – 31,5 тис. грн. + пільгові пенсії 3,2 тис. грн. ) – 5,4% до загального боргу. Безнадійний – 499,8 тис. грн. (страхові внески – 264,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 225,7 тис. грн.+ЄСВ 10,1 тис. грн. ) – 78,5%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 16,1%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.07.2018 року складає 366,2 тис. грн. Боржниками є 5 підприємств:

1.Закарпатська лісопромислова дільниця ДП "Івано - Франківський військовий лісопромкомбінат" - 185,0 тис.грн.;

2. КП "Будівельник" - 65,0 тис.грн.;

3. ГДСЛАП "Держспецлісгосп"  - 59,1 тис.грн.;

4. СЛГП Агроліс перечин - 43,1 тис.грн 

 5. ПВКФ“ВКТ”-14,1тис.грн.   

Сума боргу 264,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішеннями суду,  вимогами Пенсійного фонду та подано до В.- Березнянського міжрайонного відділу ДВС.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн. Станом на 01.07.2018 року сума боргу складає – 228,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 109,0%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 161,6 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 70,6 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 62,0 тис. грн.(безнадійний борг)- 27,1% від загального боргу.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис. грн.- 0,9 % від загального боргу. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

2. Про стан погашення заборгованості по єдиному соціальному внеску станом на 24.07.2018 року (Інформувала головний державний ревізор - інспектор відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску  території обслуговування Ужгородської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Закарпатській області Мулеса Г.).

Станом на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску становила 343,2 тис.грн., станом на 01.07.2018 р.- 410,1 тис.грн.

На стягненні у ДВС знаходяться вимоги по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки - 259,5 тис.грн., з них по ФОП - 114,2 тис.грн. та по СГД ЮО - 145,3 тис.грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За період з 27.06.2018р. по 24.07.2018 р. погашено заборгованість у сумі 5,0 тис.грн.

3. Про розгляд витягу з протоколу №6 від 26 червня 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

4. Про розгляд рішення колегії обласної державної адміністрації від 26 червня 2018 року "Про стан пенсійного забезпечення в області та погашення заборгованості по платежах до бюджету Пенсійного фонду України".

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

Начальник управління соціального захисту

населення Перечинської РДА                                                                  В. Цвік


 

«Круглий стіл» з питань наставництва

 

Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував та провів 14 червня 2018 року круглий стіл на тему: «Наставництво як індивідуальна форма підтримки дітей, які проживають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». На засідання круглого столу були запрошені працівники структурних підрозділів Перечинської райдержадміністрації, жителі району. Загальну кількість учасників обговорення склали 13 осіб. Круглий стіл було проведено з метою підвищення рівня обізнаності громади з питаннь наставництва. Розглядалися питання стосовно законодавчого забезпечення наставництва, у яких напрямках наставники можуть реалізувати свою діяльність, безпосередньо в інтернатному закладі з окремою дитиною. Обговорили хто, та яким чином може стати наставником.

Учасники круглого столу долучилися до обговорення проблематики впровадження наставництва у Перечинському районі, оцінили потребу в наставництві та визначили ресурси району, щодо реалізації проекту з наставництва.

Під час обговорення учасники круглого столу ставили багато цікавих та доречних питань та зауважень, наприклад: чи може наставником бути родич, як наставнику не втратити зацікавленість до дитини та до наставництва в цілому, чим саме відрізняється волонтерство в інтернатних закладах від наставництва?

 

 

Директор

Перечинського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей

та молоді                                                                                                                       Т. Країло


 

Засідання круглого столу

13 червня 2018р. в залі засідань Перечинської районної філії центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему «Здійснення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми у Закарпатській області».

На засідання круглого столу було розглянуто такі питання:

-               інформування учасників про реалізацію проекту МОМ «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Закарпатській області –голова громадської жіночої організації  «Веста» - Сабадош Інна Василівна;

-               Представлення аналізу стану виконання районних програм «Впровадження молодіжної, сімейної, демографічної та гендерної політики на 2016 – 2020 роки »- експерт проекту – Вишняк Андрій Миколайович;

-  активізація та планування роботи в напрямку виявлення, надання     

допомоги постраждалим від торгівлі людьми, здійснення   інформаційних кампаній – Савчин Василь Петрович головний  спеціаліст відділу з питань сім’ї департаменту соціального захисту    населення облдержадміністрації.

         У роботі круглого столу прийняли участь депутат Закарпатської обласної ради Вишняк А.М., заступник голови райдержадміністрації  Чомоляк М.І., та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

 

Начальник управління                                                            В. Цвік 


 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

30.05.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.05.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.05.2018 року – 640,2 тис. грн., що на 4,9 тис. грн. більше в порівнянні до початку року (або на 100,8%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (58,8%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,5%); пільгові пенсії – 222,4 тис. грн. (34,7%).

Структура боргу станом на 01.05.2018 року. Дієвий статус боргу – 34,2 тис. грн. (ЄСВ – 31,6 тис. грн. + пільгові пенсії 2,6 тис. грн. ) – 5,3% до загального боргу. Безнадійний – 503,8 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 219,8 тис. грн. + ЄСВ 10,0 тис. грн. ) – 78,8%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 16,0%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.05.2018 року складає 376,2 тис. грн.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн.

Станом на 01.05.2018 року сума боргу складає – 222,4 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях становить 105,9%.

2. Про стан погашення податкового боргу станом на 01.05.2018 року.

Сума податкового боргу по Перечинському району станом на 01.01.2018 року становила 5105,60 тис. грн. Станом на 01.05.2018 року – 5306,40 тис. грн.

Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис. грн., на 01.04.2018 р.- 390,8 тис. грн., станом на 01.05.2018 р.- 410,4 тис. грн.

На стягненні у ДВС знаходяться  вимоги  по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки  –259,5 тис. грн., з них по ФОП – 114,2  тис. грн. та по СГД-ЮО – 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.  З  01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.          

За період з 20.04.2018 року по 29.05.2018 року погашено заборгованість в сумі  7,1  тис. грн.

3. Про розгляд листа Закарпатської обласної державної адміністрації від 24.04.2018 року №06-17/245/1.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік


 

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

 

          30 травня 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА  щодо перевірок (додаткової та планової) фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи та подання щодо поновлення соціальних виплат ВПО. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна. До розгляду було взято нові нормативно-правові акти Міністерства соціальної політики. Прийнято рішення відповідно до чинного законодавства.

 

 

 

 

Начальник управління                                                            В. Цвік


 

Розподіл субвенції

 

Урядом затверджено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за житло для сімей загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю І-ІІ групи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, на 2018 рік.

Кабінетом Міністрів України відповідно до розпорядження від   16.05.2018 № 327-р здійснено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов, на 2018 рік на загальну суму 299 900,09 тис. гривень https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-rozpodil-subvenciyi-z-derzha.

Кошти передбачені для сімей загиблих осіб, а також для осіб з інвалідністю I-II групи, визначених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Для Закарпатської області передбачено 2,3 млн. грн. для забезпечення житлом  3-ох сімей даної пільгової категорії (2 сімей загиблих учасників АТО (м. Мукачево, Тячівський р-н) та 1 сім’ї особи з інвалідністю ІІ групи (Перечинський р-н).

 

Реалізація цього розпорядження після його погодження з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету сприятиме покращенню соціального захисту вищезазначених категорій населення.


 

Група взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів

 

З метою вирішення проблемних питань життя прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу успішно діє група взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів при Перечинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Чергове засідання групи взаємопідтрики було присвячене темі: «Умови забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу». Учасниками засідання стали прийомні батьки та батьки-вихователі. Обговорювались питання, які найбільше хвилюють батьків, а саме: вирішення майнових та житлових проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

До участі у заході запрошено Марину Ганчак – начальника служби у справах дітей Перечинської райдержадміністрації та Надію Токар – начальника відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів Управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації.

На засіданні групи взаємопідтримки Валерія Кичак – фахівець із соціальної роботи Перечинського РЦСССДМ ознайомила прийомних батьків та батьків-вихователів із Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 300 від 18.04.2018).

Тетяна Країло – директор Перечинського РЦСССДМ зауважила, що саме у колі прийомних батьків, батьків-вихователів можна знайти підтримку та розуміння, вирішити актуальні проблеми, які виникають у вихованні та розвитку дітей. Крім теоретичної сторони батьки зазначають, що проведений у групі час – це час, коли на свої проблеми можна подивитися зі сторони, об’єктивно їх оцінивши, час, коли можна почути слова поради та підтримки, час для відпочинку від побутових справ.

 

 

Директор

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                                         Т. Країло


 

Про проведення наради-семінару з соціальними робітниками територіального центру

          23 квітня 2018 року в приміщенні Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулась нарада-семінар з соціальними робітниками терцентру за участю заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни та головного спеціаліста відділу Перечинського бюро правової допомоги Хом’як Іванни Станіславівни. Представник бюро ознайомила присутніх зі змінами в законодавстві про безоплатну правову допомогу та з проектом «Я маю право». Дана лекція була цікавою та пізнавальною. Працівниками територіального центру задавався ряд питань стосовно правової допомоги.

  

Директор терцентру                                                             І.Т. Янцо


 

Відбулось засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 

27 квітня 2018 року в залі засідань районної ради відбулось засідання спостережної комісії, яке провела заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Марина Чомоляк.

Розглянуто питання про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації з профілактики вчинення правопорушень дітьми. У ході розгляду особлива увага була звернута на проведенні профілактичної роботи з метою роз’яснення відповідальності неповнолітніх за вчинення злочинів та правопорушень.

За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано відповідні доручення щодо посилення роботи та здійснення заходів із профілактики вчинення правопорушень неповнолітніми.

 

 

В.о. директора

Перечинського районного

центру соціальних служб

для сім’ї, дітей та молоді                                                                                      В. Кичак


 

 Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

25.04.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.04.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.04.2018 року – 631,7 тис. грн., що на 3,6 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 99,4%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (59,5%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,6%); пільгові пенсії – 213,9 тис. грн. (33,9%).

Структура боргу станом на 01.04.2018 року. Дієвий статус боргу – 34,1 тис. грн. (ЄСВ – 31,6 тис. грн. + пільгові пенсії 2,5 тис. грн. ) – 5,4% до загального боргу. Безнадійний – 495,6 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 211,4 тис. грн. +ЄСВ 10,0 тис. грн. ) – 78,5%. Банкрути – 102,2 тис. грн. – 16,2%.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.04.2018 року складає 376,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн.

Станом на 01.04.2018 року сума боргу складає – 213,9 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до відповідного періоду минулого року становить 101,9%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 71,7 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. На виконанні в органах ДВС знаходиться сума боргу – 152,4 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 56,8 тис. грн.(безнадійний борг). Подано позовні заяви до суду на суму 56,8 тис. грн. Забезпечено рішенням суду борг в сумі 52,1 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 49,7 тис. грн. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,4 тис. грн. Позов на суму 1,2 тис. грн. залишено без розгляду. Забезпечено заходами стягнення на 100%.

Станом на 01.04.2018 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис. грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства «Тур’я« (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило. Борг в сумі 2,1 тис. грн. забезпечено рішенням суду. На виконанні в органах ДВС знаходиться 2,1 тис. грн.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

  

Начальник управління                                                                                        В. Цвік


 

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

               

            27.04.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному було розглянуто питання:

1. Про стан виконання витягу з протоколу №1 від 29 березня 2018 року засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проаналізовано показник середньооблікової чисельності найманих працівників в розрізі найбільших суб`єктів господарювання (ТДВ “Перечинський ЛХК”, ТОВ “Самвер”, ТОВ “Перечинська швейна фабрика”, ДП «Перечинський лісгосп»,  ТОВ «Індустрія деревообробки», Ужгородське військове лісництво), а також проведено щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі вищевказаних підприємств району.

За наслідками проведеного моніторингу можна зробити висновок, що  в порівнянні за станом на 01 січня 2018 року з відповідним періодом минулого року та за станом на 01 квітня 2018 року кількість найманих працівників в розрізі найбільших суб`єктів господарювання в районі збільшилась, а виплата заробітної плати на вищезазначених підприємствах району значно вища, ніж показник мінімальної заробітної плати.

            Також, спільно з Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, постійно здійснюється аналіз звітів, поданих до Пенсійного фонду України.  При проведенні аналізу звітів виявлено, що якщо за угодою між працівником і власником встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Питання ліквідації тіньової зайнятості, легалізації робочих місць постійно на контролі райдержадміністрації. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2017 № 33 в районі утворено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

            Одним із напрямків діяльності робочої групи є  проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи в межах повноважень під час особистих зустрічей, аналізу звітів, поданих фізичними та юридичними суб`єктами господарювання району, при проведенні планових заходів державного нагляду (контролю) та під час інспекційних відвідувань, а також інформування  населення району через засоби масової інформації щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування громадян та  виплату заробітної плати найманим працівникам менше мінімального розміру, встановленого законодавством.

 

За наслідками засідання робочої групи прийнято відповідні рішення.

 

Начальник управління                                                                          В.Цвік


 

Засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї

 

 Під головуванням заступника голови райдержадміністрації М. Чомоляк 24 квітня 2018 року було проведено засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї.

           На засідання комісії було  розглянуто ряд важливих питань з координації дій щодо попередження насильства в сім’ї за І квартал  2018 року, а саме:

1.   Про роботу Перечинського відділу поліції Ужгородського відділення  поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.

2.   Різне.              

         За І квартал  2018 року до Перечинського відділу поліції  Ужгородського відділення поліції Головного  управління національної   поліції в Закарпатській області поступило 17 повідомлень про різного роду правопорушень пов’язаних з сімейно-побутовими відносинами. З даною категорією осіб систематично проводиться профілактична робота, співбесіда на рахунок не зловживання спиртними напоями, не вчинення повторних випадків насильства в сім’ї.

          За зверненням громадян районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надається комплекс соціальних послуг (психологічні, юридичні, соціально-педагогічні, інформаційні та інші) сім’ям, в яких було вчинено насильство в сім’ї, а також розглядається на засіданні дорадчого органу.

          Голова комісії Марина Чомоляк підвела підсумки роботи постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї за І квартал  2018 року. 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                      В. Цвік


 

32-га річниця з дня Чорнобильської трагедії

 

         25 квітня 2018 року відбулося урочисте зібрання за участі керівництва Перечинської райдержадміністрації, Перечинської районної ради та Перечинської міської ради з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

        В рамках заходів до 32-ї річниці Чорнобильської трагедії було забезпечено проведення в  навчальних установах  тематичні уроки, лінійки, бесіди за участю учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Організовано у бібліотечних закладах району книжкові виставки з метою вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та оформлено тематичні полиці, приурочені до 32-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії.

Нагороджено ліквідаторів Чорнобильської катастрофи грамотами    райдержадміністрації,  районної ради та міської ради.

Запалено свічки та проведено панахиду  по загиблих та померлих учасниках ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у Свято-Миколаївському православному храмі м. Перечин. 

День Чорнобильської трагедії - це пам`ятна дата, вона стала чорною не лише для українського народу, а й для всього людства. Внаслідок Чорнобильської катастрофи сотні тисяч українців втратили свої домівки, своїх рідних, здоров`я, життя. Саме тому сьогодні, на скільки це можливо, ми маємо турбуватися про тих, хто 32 роки тому своїм здоров`ям і життям забезпечив наше безпечне життя сьогодні.

 

 

 

 

  Начальник  управління                                                                В. Цвік


 

«Найважливіші правила здорового способу життя»

Всі діти знають, що здоров’я – основна складова успішного майбутнього. Так, 19.04.2018 року з метою популяризації здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, вироблення власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя серед учнів 8-9 класів Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів працівником Перечинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді було проведено інформаційно-просвітницький захід на тему «Найважливіші правила здорового способу життя». Даний захід проводився з метою навчання здоровому способу життя: усвідомлення, розвиток і тренування визначених умінь справлятися з вимогами соціального середовища, керувати своєю поведінкою.

 

 

В.о. директора Перечинського РЦСССДМ                                                  В. Кичак

 


 

 МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ НА ПРОЇЗД – МЕРИ МІСТ ВИРІШУВАТИМУТЬ ЧИ ДАВАТИ ГРОШІ ЧИ ЗАЛИШАТИ ВСЕ ЯК Є

 

 

Уряд визначив соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування для надання можливості монетизації пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України  від 14 березня 2018р. № 196 «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування».

        Зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що необхідно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати. Зокрема, для Закарпатської області: 22 - автобусом міського сполучення та 8 - транспортом приміського сполучення.

          Обласним державним адміністраціям відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018р. № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» доручено забезпечити у двомісячний строк з дня набрання чинності цією постановою затвердити розмір щомісячної готівкової виплати у 2018 році.

        Надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюджетів у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

         У разі неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах відповідні пільги продовжують надаватись у безготівковій формі.

_________________________________________________________________________________________________

Урядом затверджено механізм забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей

 

Рішення прийнято на виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Останнім передбачено виділення Міністерству соціальної політики субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у розмірі 200 млн. грн.

Зазначені кошти заплановано для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах та які потребують поліпшення житлових умов.

            Саме тому для забезпечення зазначених осіб житлом постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 214, «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей», затверджено Порядок та умови надання відповідної субвенції та Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.

 

  

Урядом удосконалено механізм забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей

 

 

Зокрема, документом приведено у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет України на  2018 рік» діючі Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей і Порядок виплати такої компенсації.

Також рішенням Уряду спрощено механізм нарахування та отримання грошової компенсації сім’ям загиблих осіб та особам з інвалідністю I-II групи.

Це сприятиме уникненню соціальної напруги, відновленню соціальної справедливості і забезпеченню належного рівня соціального захисту зазначених осіб.

 

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

від 28 березня 2018 р. № 213

 

Київ

 

 

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719

 

 

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

 Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 “Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2742; 2017 р., № 22, ст. 605, № 83, ст. 2547) зміни, що додаються.

 

Прем’єр-міністр України                                            В. ГРОЙСМАН

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 постановою Кабінету Міністрів України

 від 28 березня 2018 р. № 213

 

ЗМІНИ,

що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України

від 19 жовтня 2016 р. № 719

 

1. У Порядку та умовах надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затверджених зазначеною постановою:

1) пункти 1, 3-6 викласти в такій редакції:

“1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами п’ятим - восьмим пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон), для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону, та які потребують поліпшення житлових умов (далі - субвенція) і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР.”;

“3. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних та Київської міської держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення);

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах рад (далі - районні та міські органи соціального захисту населення).

4. Субвенція спрямовується на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринку або на інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до Законів України “Про інвестиційну діяльність” та “Про кооперацію” шляхом призначення і виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення сім’ям загиблих осіб, визначених абзацами п’ятим — восьмим пункту 1 статті 10 Закону, для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону, та які потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР.

5. Розподіл субвенції між обласними бюджетами і міським бюджетом

 м. Києва здійснюється головним розпорядником на підставі інформації регіональних органів соціального захисту населення щодо потреби у наданні грошової компенсації за формою згідно з додатком, яка подається Мінсоцполітики станом на 1 квітня поточного року.

6. Регіональні органи соціального захисту населення здійснюють розподіл субвенції між районними та міськими органами соціального захисту населення пропорційно кількості сімей загиблих та осіб з інвалідністю, зазначених у пункті 4 цього Порядку, відповідно до потреби у наданні грошової компенсації”;

2) у додатку до Порядку та умов:

графу “Прізвища, імена та по батькові членів сім’ї загиблих та осіб з інвалідністю, на яких розраховується грошова компенсація із зазначенням родинного зв’язку між ними” викласти в такій редакції:

“Прізвища, імена та по батькові членів сім’ї загиблих та осіб з інвалідністю внаслідок війни, на яких розраховується грошова компенсація із зазначенням родинного зв’язку між ними”;

графу “Кількість інвалідів у складі сім’ї, на яких розраховується компенсація (з урахуванням інваліда I-II групи, який брав участь в антитерористичній операції)” викласти в такій редакції:

“Кількість осіб з інвалідністю у складі сім’ї, на яких розраховується грошова компенсація (у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни I- II груп, які брали участь в антитерористичній операції)”.

2. У Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженому зазначеною постановою:

1) пункт 1 викласти в такій редакції:

“1. Цей Порядок визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами п’ятим - восьмим пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - загиблий), для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов (далі - грошова компенсація) і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР (далі - квартирний облік) та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр).”;

2) підпункти 1 і 2 пункту 2 викласти в такій редакції:

“1) категорія I - дружина (чоловік) і малолітні та неповнолітні діти загиблого (в тому числі усиновлені), які проживають разом з матір’ю (батьком); дружина (чоловік), якщо в загиблого немає дітей (в тому числі усиновлених);

2) категорія II - малолітні та неповнолітні діти загиблого (в тому числі усиновлені), які на день його смерті проживали окремо від матері (батька), якщо загибла особа на день смерті була розлучена або не була розлучена і дружина (чоловік) цієї особи не була (не був) позбавлена (позбавлений) батьківських прав; малолітні та неповнолітні діти загиблого”;

3) пункти 3 і 4 викласти в такій редакції:

“3. Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають особи з інвалідністю I-II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, які перебувають на квартирному обліку (далі - особи з інвалідністю).

4. Грошова компенсація членам сім’ї загиблого або особам з інвалідністю виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік та з урахуванням категорії отримувача грошової компенсації для членів сімей загиблих, передбачених пунктом 2 цього Порядку, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами п’ятим - восьмим пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов”;

4) пункт 6 доповнити абзацом такого змісту:

“перевірка наявності майнових прав на нерухоме майно членів сім’ї загиблого та особи з інвалідністю, а також всіх членів родини, на яких розраховується грошова компенсація, або відчуження такого майна протягом попереднього року”;

5) у пункті 8:

підпункт 3 викласти в такій редакції:

“3) для осіб, статус яким надано відповідно до пункту 11 частини другої статті 7 та абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, - довідки встановленого зразка згідно з додатком 1 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 73, ст. 2068), про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;”;

підпункт 4 виключити;

6) пункт 9 після слів “поширюються на” доповнити словами “малолітніх і”;

7) у пункті 14:

підпункт 9 викласти в такій редакції:

“9) інформація про надання раніше заявнику або членам його сім’ї житла або грошової компенсації за рахунок бюджетних коштів”;

підпункт 10 виключити;

8) абзац шостий пункту 21 викласти в такій редакції:

“До членів сімей осіб з інвалідністю належать: дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) і неповнолітні (від 14 до 18 років) діти; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за нею, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги та проживає разом з ним”;

9) підпункт 3 пункту 35 після слів “укладеним договором є” доповнити словами “малолітній або”;

10) пункт 45 доповнити абзацом такого змісту:

“Право власності на нерухоме майно оформляється на заявника та членів його сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію”;

11) у пунктах 50 і 51 слово “щомісяця” замінити словом “щокварталу”;

12) додаток до Порядку доповнити графою такого змісту:

“Номер і дата з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності”.

 

 

 

 

Засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних

виплат та податкового боргу

 

 

28.03.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.03.2018 року.

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., станом на 01.03.2018 року – 630,4 тис. грн., що на 4,9 тис. грн. менше в порівнянні до початку року (або на 99,2%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (59,7%);  єдиний соціальний внесок – 41,6 тис. грн.(6,6%); пільгові пенсії – 212,6 тис. грн. (33,7%).

Структура боргу станом на 01.03.2018 року. Дієвий статус боргу – 34,0 тис. грн. (ЄСВ – 31,6 тис. грн. + пільгові пенсії 2,4 тис. грн. ). Безнадійний – 494,2 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 210,2 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.03.2018 року складає 376,2 тис. грн. Боржником в тому числі є:

ПВКФ“ВКТ”- борг всього - 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінансові санкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2018 року становив 210,0 тис. грн.

Станом на 01.03.2018 року сума боргу складає – 212,6 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до відповідного періоду минулого року становить 101,2%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 77,7 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. На виконанні в органах ДВС знаходиться сума боргу – 152,4 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 55,7 тис. грн. (безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 52,1 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 49,7 тис. грн. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,4 тис. грн. Позов на суму 1,2 тис. грн. залишено без розгляду. Забезпечено заходами стягнення на 93,5%. Новостворений борг 2,4 тис. грн. (січень-лютий 2018 року).

Станом на 01.03.2018 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис. грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства “Тур’я” (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило.  Борг в сумі 2,1 тис. грн. забезпечено рішенням суду. На виконанні в органах ДВС знаходиться 2,1 тис. грн.

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.03.2018 року

Cтаном на 01.01.2018 року заборгованість по єдиному соціальному внеску (далі за текстом - ЄСВ) становила - 343,2 тис. грн., на 01.02.2018 р.- 350,4 тис. грн., станом на 01.03.2018 р.- 390,2 тис. грн.

На стягненні у ДВС знаходяться  вимоги  по 21 СГД - фізичним та юридичним особам на суму недоїмки  –259,5 тис. грн., з них по ФОП – 114,2  тис. грн. та по СГД-ЮО – 145,3 тис.грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.  З  01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.           

3. Про стан виконання витягу з протоколу №2 від 28 лютого 2018 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати

 

   30.03.2018 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному були розглянуті питання:

1. Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІV квартал 2017 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІV квартал 2017 року згідно експрес - випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 05.03.2018 року № 42 склала 6479,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 7 місце. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1762,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІV квартал 2017 року збільшилася на 4717,00 грн. або на 367,7%. У відсотках до середнього рівня по області (6799,00 грн.) розмір заробітної плати складає 95,3%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 146,3 %.

Станом на 01.03.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

            2. Про деякі особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності виступила голова робочої групи Чомоляк М.І., яка ознайомила присутніх з інформацією першого заступника начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василя Грицика, яка прозвучала на  тематичній зустрічі в рамках навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мова йде про нововведення у законодавстві про працю, вимоги щодо належного оформлення трудових відносин з працівниками,  порядку укладення трудового договору із врахуванням змін у трудовому законодавстві, про порядок нарахування і виплати заробітної плати працівникам та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Посадовець також акцентував увагу учасників зустрічі на необхідності дотримання роботодавцями  вимог законодавства про працю та про передбачені законодавством види відповідальності за допущення порушень трудового законодавства.

            Водночас Василь Грицик зауважив, що Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці. Також відповів на запитання учасників заходу і надав консультативну допомогу, виходячи з практичного досвіду. А саме, на запитання "Чи може інспекційне відвідування проводитись за анонімним дзвінком?"  відповів, що так. Відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р.№ 295 інспекційне відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин може проводитись за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством.

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

Начальник управління                                                                          В. Цвік

 

 

 

До уваги

представників переселенської громади та місцевих мешканців!

 

Проводиться  реєстрація на участь у новому проекті з підтримки  самозайнятості та мікропідприємництва «Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні». 

До участі запрошуються внутрішньо переміщені особи та представники місцевої громади, які проживають у Закарпатській області, віком від 18 до 60 років. Для подання заявки на участь у проекті звертайтеся до офісу ЗГЖО  "Веста” за адресою: місто Ужгород, вул. Л.Толстого, 31 попередньо зателефонувавши за номерами: 050-693-95-13, 050-595-34-89, 068-815-54-50,  з 10-00 до 17-00 години.

НЕОДМІННОЮ УМОВОЮ участі в проекті є ЗГОДА співпрацювати з проектом, у тому числі надання інформації в ході моніторингу НУО, зустрічі з представниками НУО та МОМ. 

У рамках проекту заплановано дводенні тренінги із розвитку САМОЗАЙНЯТОСТІ та МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВА. Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану. 

У тренінгах за напрямком «Самозайнятість» можуть взяти участь особи, які в минулому НЕ ОТРИМУВАЛИ грантів від МОМ або інших донорів, уже розпочали або готуються започаткувати власну справу. За умови успішного захисту бізнес-плану розмір гранту складає до 650 €. 

                До тренінгів із мікропідприємництва запрошуються особи, які мають досвід офіційно зареєстрованої ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, підтверджений відповідними документами, не пізніше ніж з 01.01.2017 р., активний діючий бізнес й претендують на отримання гранту для РОЗШИРЕННЯ БІЗНЕСУ. Розмір гранту в разі успішного захисту бізнес-плану та виконання додаткових вимог донора (співфінансування, найм працівників, тощо) складає до 2500 €.

Прийом заявок триває до завершення формування відповідних тренінгових груп, про його завершення буде повідомлено додатково. .

Наголошуємо, що відбір відбувається на КОНКУРСНІЙ ОСНОВІ – заповнення анкети не гарантує, що ви станете учасником тренінгу. Відібраним учасникам програми зателефонують співробітники МОМ або представники виконавчого партнера МОМ для особистого інтерв’ю. Відібраним кандидатам повідомлять місце та точну дату проведення тренінгу. 

           Реалізація проекту здійснюється Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку (KfW). Виконавчий партнер в Закарпатській області – Закарпатська громадська жіноча організація «Веста».

 

 

 

Встановлено розміри та порядок виплати у 2018 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня

 

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №170 „Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” встановлено розміри та порядок виплати у 2018 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також жертвам нацистських переслідувань передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

 

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

 

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків – 1 265 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

 

 

Начальник управління                                                   В. Цвік

 

Засідання  районної тристоронньої соціально-економічної ради

 

22.03.2018 року відбулося  чергове засідання  районної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням співголови від сторони райдержадміністрації Марини Чомоляк. На засіданні районної ради були розглянуті наступні питання:

                1. Про перспективи, новації, проблеми медичної реформи та її роль у забезпеченні потреб населення медичними послугами.

                2. Про стан колективно - договірного регулювання соціально - трудових відносин у сфері оплати праці та легалізації зайнятості.

                Про новації медичної реформи присутніх ознайомила начальник відділу охорони здоров`я райдержадміністрації Гавриляк І. С., яка зауважила, що зміни відбуватимуться поступово. Протягом 2018 р. планується перехід на нову систему фінансування охорони здоров’я на первинному рівні. Прийом вузьких спеціалістів у поліклініках і надання медичної допомоги у стаціонарах не будуть змінюватися з 1 січня 2018 р. Все залишається, як є, до 1 січня 2020 р., коли почнеться перехід на нову систему фінансування на вторинному і третинному рівні. Тому всі запитання стосовно тарифів на різні операції в лікарнях зараз недоречні. Мова йде лише про первинну ланку. Також рекомендовано розміщувати на сайтах інформацію, де знаходиться найближчий лікар первинної ланки, щоб пацієнтам було легше зробити вибір. Проте це не означає, що необхідно вибирати лікаря саме за місцем проживання чи місцем прописки. Можна вибрати будь-якого лікаря з будь-якого регіону України.

                Пацієнт підписує з лікарем декларацію, лікар за­носить дані пацієнта в електронну систему охо­рони здоров’я e-Health. Це означає, що пацієнт закріплений за конкретним лікарем, і На­ціональна служба здоров’я України почне виплати саме цьому лікарю за обслуговування па­цієнта. А лікар почне відповідне спостереження пацієнта. У 2018 р. пацієнти зможуть змінювати сімей­них лікарів у будь-який момент за власним бажан­ням. Для цього необхідно просто підписати декла­рацію з іншим лікарем первинної практики.

                Ще однією перевагою медичної реформи є те, що кошти із Національної служби здоров’я підуть напряму в медичні заклади чи до лікаря, який працює як ФОП, повз районні ради, обласні ради, департаменти охорони здоров’я в кожному регіоні. Тобто закупівля ліків і надання медичних послуг здійснюватиметься за рішенням самого медичного закладу чи медичної практики. Тож не буде маніпуляцій із проведенням тендерів з боку облоздоров відділів.

                Тому перехід на фінансування медичної послуги — це безумовно якісно новий шлях, де пацієнт, його інтереси будуть в основі всього, а лікар буде заінтересований у тому, щоб знайти свого пацієнта. Люди перестануть бігати і шукати сумлінного лікаря, який не залікує їх чи їхніх дітей. Вони знатимуть, що лікарі будуть заінтересовані надати пацієнтам якісну послугу, бо надавши багато таких послуг, вони отримають гідну заробітну плату.

                Питання медичної реформи має бути проговорене з усіма, тому що охорона здоров’я стосується кожної людини. Поза сумнівом, що ця реформа мала бути проговорена з медиками, тому що без них ніякої реформи не буде. Третя категорія — це органи місцевого самоврядування. Далі — це ухвалення пакета законопроектів, тобто робота із законодавчою гілкою влади.

                Про стан колективно - договірного регулювання соціально - трудових відносин у сфері оплати праці та легалізації зайнятості проінформувала членів тристоронньої соціально - економічної ради начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації Червеняк М.Ю.

                Відділ з питань соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення постійно надає інформаційну та консультативну допомогу керівникам, головам профспілкових організацій по укладенню колективних договорів та з метою врегулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин, узгодження інтересів трудового колективу та роботодавців в трудових колективах та через ВЕБ сторінку райдержадміністрації. При укладанні колективних договорів та угод в різних галузях економіки сторонам рекомендовано (у вигляді додатку до колективного договору) обумовлювати перелік професій і посад, яким встановлюються доплати та надбавки до тарифних ставок та посадових окладів працівників у залежності від складності та характеру виконуваних робіт. Також рекомендується включати до колективного договору положення щодо:

                - забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до статті 18 Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" та положень Конвенції МОП №100 про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності;

                - охорони праці, соціального захисту та обов`язкового спеціального страхування на випадок інфікування ВІЛ - інфекцією з урахуванням потреб працівників у контексті  ВІЛ- інфекції/СНІДу, відповідно до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ - інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затвердженої Законом України від 20.10.2014 № 1708-VІІ.

На колегіях райдержадміністрації, на засіданнях тристоронньої соціально – економічної ради постійно розглядаються питання зайнятості населення, виплати заробітної плати, оздоровлення працівників та їх сімей тощо.

Для забезпечення укладання колективних договорів направляються листи на підприємства, установи та організації де відсутні колективні договори з метою укладення колективного договору у найкоротший термін.

В результаті проведеної роботи, на протязі 2017 року відділом з питань соціально – трудових відносин  зареєстровано 32 колективні договори та 11 змін та доповнень до них.

Всього в районі  укладено та пройшли реєстрацію  в райдержадміністрації  115 колективних договорів, що складає 81,6 відсотків від реальної кількості суб’єктів господарювання, на яких можуть бути укладені колективні договори.  

 

Начальник управління                                              В. Цвік

 

 

Проведення селекторної наради

 

23 березня 2018 року о 10.00 год. в обласній державній адміністрації відбулась селекторна нарада в режимі відеоконференц-зв’язку щодо нового Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 (зі змінами (далі-Порядок)), на якій були розглянуті наступні питання:

 

              1. Про нову редакцію Порядку.

              2. Передання повноважень з фінансування забезпечення ТЗР.

              3. Здійснення супроводу осіб з інвалідністю.

              4. Запровадження електронного каталогу-класифікатора ТЗР.

              5. Запровадження нових способів забезпечення ТЗР.

              6. Окремі питання, що стосуються державних допомог, субсидій, пільг та оздоровлення дітей.

 

 Участь у засіданні прийняли директор департаменту соціального захисту населення Петрішка М. М., заступник директора департаменту – начальник управління державних допомог та соціальної підтримки населення Омелянюк Н.В., начальник управління державних гарантій та надання соціальних послуг Микулець В.І., директор Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Воробець А. Ю., начальники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, а також відповідальні працівники, на яких покладено функціональні обов’язки щодо забезпечення осіб з інвалідністю ТЗР.

          За результатами наради директором департаменту доручено керівникам відповідних структурних підрозділів РДА та МВК забезпечити надання громадянам відповідних категорій належних їм соціальних послуг та державних гарантій.

 

 

 

 Засідання спостережної комісії

21 березня 2018 року заступник голови райдержадміністрації Марина Чомоляк провела чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації. Розглянуто питання про роботу Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості з особами, звільненими з місць позбавлення волі. У ході засідання особлива увага акцентувалася на  належній соціальній адаптації раніше засуджених осіб, допомозі в працевлаштуванні та унеможливлення їх повторного втягнення в злочинну діяльність.

За результатами засідання заступником голови райдержадміністрації дано доручення  щодо посилення роботи та здійснення конкретних заходів із соціальної адаптації осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб

 

для сім’ї, дітей та молоді                                                                                     Т. Країло

ПАТРОНАТНА СІМ’Я − НОВІТНЯ ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ

 

Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – сім’я патронатного вихователя. Постанова Кабінету міністрів України від 16 березня 2017 р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», регулює Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, в якій затверджено Типовий договір про патронат над дитиною.

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається сімейний патронат і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я, соціальних та поведінкових наук та досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252 - 253 Сімейного кодексу України.

На період перебування дитини в сімї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у звязку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сімю патронатного вихователя.

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна звертатися за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 7 Перечинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб

 

для сім’ї ,дітей та молоді                                                                                     Т.Країло

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету станом за 2017 рік

 

 

    Про проведення наради-семінару з працівниками територіального центру

 

20  лютого 2018 року у Перечинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) під керівництвом директора терцентру Янцо І.Т. відбулась нарада-семінар з працівниками терцентру. На якій найбільш цікавим та пізнавальним була  лекція на тему: «Психологія людей похилого віку», яку підготувала соціальний робітник Туряниця Ганна Семенівна.

Із наступним питанням виступила завідувач відділення соціальної допомоги вдома Мазнічко С. Ю., яка дала роз’яснення щодо оформлення соціальними робітниками житлових субсидій для громадян, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома .

     А також відбулися звітно - виборні збори профспілкової організації,де голова профспілки Герич М. М. прозвітувалась про пророблену роботу трудового колективу та  профспілкової організації за 2017 рік. Робота профспілкової організації за звітній період була визнана задовільною. Надалі відбулись перевибори голови профспілкової організації, заступника та скарбника.

 

 

 

 

 

Директор терцентру                                                                     І.Т. Янцо

________________________________________________________________________________________________ 

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

 

 

      22 лютого та 01 березня  2018 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про надання житлових субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категоріями “Багатодітна сім’я”,Учасник бойових дій, Інвалід війни. Звернення громадян на призначення житлової субсидії розглянуті в кількості 59 заяв з відповідними документами та одне звернення на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Правом на надання пільг за фактичним місцем проживання  за рішенням комісії скористалися 12 сімей нашого району. 

        Комісією розглянуто заяви з відповідними документами та по кожному зверненні прийняті відповідні рішення. 

 

 

 

 

 

 

   Начальник управління                                                           В. Цвік                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________

Про порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійною віку, але не набула права на пенсійну виплату

                                 

                З 1 січня поточного року  постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №  1098  запроваджено зовсім новий вид допомоги:  призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Дана допомога призначатиметься у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року. Соціальна допомога призначається непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку (60 років), але не набула права на пенсію у зв’язку з відсутністю страхового стажу, за наявності в неї не менш, як 15 років страхового стажу.

 

ПАМ’ЯТКА

про порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійною віку, але не набула права на пенсійну виплату

 

         1.Особи, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України „ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”, але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю відповідного страхового стажу, за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу мають право звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) (крім мм. Києва та Севастополя) рад, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціального захисту населення, виконавчих органів рад об’єднаних територіальних громад (далі - органи соціального захисту населення) за призначенням тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі - тимчасова допомога).

       2.Тимчасова допомога призначається у період з 01 січня 2018 року по            31 грудня 2020 року.

       3.Право на тимчасову допомогу мають непрацюючі особи, середньомісячний сукупний дохід яких на дату звернення за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням (продовженням) допомоги, не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

       4.Для призначення тимчасової допомоги особа подає до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання:   

         заяву;

         документ, що посвідчує особу;         

         інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання);

         документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті);

         довідку про наявний страховий стаж, видану органом Пенсійного фонду України;

         декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги;

         копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

         Інформація про склад сім’ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан.

         5. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги, особа зобов`язана не пізніше ніж через десять днів повідомити про це органу соціального захисту населення, який призначив таку тимчасову допомогу.

 

 

 

Начальник  управління                                                                         В. Цвік

 

 

_________________________________________________________________________________________________ 

СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ТОРІК ОТРИМАЛИ ПОНАД ПІВМІЛЬЙОНА ЗАКАРПАТЦІВ

 

 

          Державною допомогою різної спрямованості торік в області було охоплено 538 тисяч закарпатців, що становить 43% від загальної кількості населення, на загальну суму близько 3,8 мільярда гривень. Зокрема, за рахунок субвенції із Державного бюджету місцевим – 3,7 млрд гривень, за рахунок коштів Держбюджету – 57,7 млн, за гроші обласного бюджету – 16,8 млн. гривень. Такі дані під час засідання колегії департаменту соціального захисту населення навів директор департаменту Михайло Петрішка, підбиваючи підсумки роботи за минулий рік.

         У 2017-му максимальну кількість соціальних програм перевели на механізми надання грошових компенсацій за послуги, які обрала сама людина, виходячи з власних потреб, а не рішень чиновника. Так, зокрема, запровадили компенсації за санаторно-курортне лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та учасників АТО. Загалом минулий рік директор департаменту охарактеризував, як складний з огляду на стан соціально-економічного розвитку країни в цілому, що знайшло своє відображення і у соціальній сфері області. За його словами, наразі інструменти соцзахисту населення є найбільш затребуваними в суспільстві. Від якості і своєчасності послуг, що надає держава через соціальний захист формується авторитет органів виконавчої влади на місцях.

         У 2018-му Мінсоцполітики планує продовжити роботу над вдосконаленням програми житлових субсидій, приділивши увагу питанням адресності підтримки, - повідомив М. Петрішка, окреслюючи плани на поточний рік. Наступний етап модернізації державних соціальних програм –реформування системи пільг, забезпечення принципу гроші ходять за людиною. Наразі Міністерство працює над комплексним механізмом монетизації пільг, у тому числі на проїзд, та пільг на житлово-комунальні послуги.

________________________________________________________________________________________ 

      Кожній дитині - сім`ю та родину

     Конвенція ООН про права дитини наголошує, що дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. В ст. 52 Конституції України закріплено, що: “Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

 

            Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

 Основна мета прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу - тимчасове утримання і виховання дитини.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно  взяла із закладів для дітей – сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.

 Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як п’ять дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18- річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах освіти - до їх закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку. Під  час перебування дитини у прийомній сім’ї, держава фінансує, контролює  утримання й виховання дитини, надає допомогу на її розвиток, соціалізацію, організовує соціальне супроводження даних сімей та дитини.

Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов, що ретельно перевіряються. Прийомні батьки несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний та психічний розвиток прийомних дітей. Вони одержують від держави щомісячні кошти на утримання дитини, мають першочергове право на усиновлення.

Перехід дитини до прийомної  сім’ї – це період емоційного збентеження, що переживає і дитина і члени родини. Прийомні батьки повинні сконцентруватися на чіткості, послідовності, надійності та постійності своєї допомоги впродовж усього періоду підготовки дитини  до влаштування.

Коли дитина переступить поріг Вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з Вами, прийомними батьками. І саме Ви продовжите долати труднощі відповідно до віку та рівня розвитку дитини, відстоюючи її інтереси та інтереси держави, навчити цю дитину більше усміхатися і любити життя.В народі кажуть: « Сироту прихистити -  це все одно що храм побудувати.» мало хто зважується на цю дуже відповідальну та нелегку  справу. Але слід   низько вклонитися тим родинам в нашому районі, які зігріли своїм батьківським теплом та подарували любов, ласку, ніжність, турботу дітям, дали можливість зростати в сім’ ї, що конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої , духовної та моральної стійкості особистості.

 З питання створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу , по допомогу можна звернутися до Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 7 тел.:21023.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб

 

для сім’ї,дітей та молоді                                                                             Т. Країло

_________________________________________________________________________________________________

Зміни щодо санаторно-курортного лікування та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

         Урядом визначено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році. Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 25.01.2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України за № 31 “Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році”.

          Документом передбачено грошову допомогу в розмірі,  розрахованому виходячи з фактичної середньої вартості санаторно-курортної путівки в закладах, послуги, яких за підсумками оздоровчої кампанії 2017 року користуються найбільшим попитом серед громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку.

         Постановою встановлено, що розміри грошової допомоги для компенсації у 2018 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять:

- осіб, віднесених до категорії 1, ? 6 822 гривні;

- осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку)  ? 20 685 гривень;

- дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, ? 13 545 гривень.

         Прийняттям цієї постанови Кабінету Міністрів України забезпечено виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та можливість громадян самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

 

 

Начальник управління                                                                 В. Цвік 

_________________________________________________________________________________________________

 Засідання спостережної комісії

 

 

13.02.2018 року заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Чомоляк провела засідання спостережної комісії райдержадміністрації. На засідання комісії було запрошено начальника сектору превенції Перечинського відділення поліції Ужгородського відділу поліції в Закарпатській області старшого  лейтенанта  поліції Лібру Є.В.

 В роботі засідання взяли участь: завідувач сектором мобілізаційної та оборонної роботи апарату державної адміністрації Ходанич В.Ф., директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Країло, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Цвік, головний спеціаліст юридичного сектору апарату райдержадміністрації Леся Швец ,завідувач сектору охорони здоров’я державної адміністрації Інна Гавриляк . На порядок денний засідання комісії було винесено 2 питання.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення. Заслухавши всіх доповідачів, члени комісії прийняли ряд рішень, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи  з раніше засудженими особами з метою недопущення вчинення повторних злочинів та правопорушень.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб для

сім’ї, дітей та молоді                                                                     Т. Країло

 

_________________________________________________________________________________________________

Урядом удосконалено порядок надання державної соціальної допомоги деяким категоріям осіб

 

 

 

         Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2018 № 41 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми щодо визначення права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків.

         Також цією постановою удосконалено Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме у частині переліку документів, необхідних для призначення допомоги.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                 В. Цвік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету УСЗН №1-6

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету УСЗН №7

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету УСЗН №8

________________________________________________________________________________________________

Звіт по виконання паспорта бюджетної програми Перечинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за 2017 рік

Звіт

про роботу Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

за 2017 рік 

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 Перечинського РЦСССДМ

 

Засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу

 

31.01.2018 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу.

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 року.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.01.2018 року – 635,3 тис. грн., що на 94,3 тис. грн. менше в порівнянні до минулого періоду (або на 12,9% менше). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (59,2%);  єдиний соціальний внесок – 49,1 тис. грн.(7,7%); пільгові пенсії – 210,0 тис. грн. (33,1%).

Структура боргу станом на 01.01.2018 року. Дієвий статус боргу – 41,3 тис. грн. (ЄСВ – 39,1 тис. грн. + пільгові пенсії 2,2 тис. грн. ). Безнадійний – 481,8 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 207,8 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн.

Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.01.2018 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий лісопромкомбінат” – 195,0 тис. грн. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг). Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис. грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис. грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис. грн. знаходяться на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.01.2018 року забезпечено на 100%. Станом на 01.01.2018 року підприємство є недіюче, керівник Бондар В.Б. Заборгованість зі сплати ЄСВ у сумі 97548,83 грн. була стягнута з підприємства у грудні 2017 року ДВС Івано-Франківського МУЮ.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.01.2017 року становить 65,0 тис. грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 тис. грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для за явлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 тис. грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ “ВКТ”-борг всього- 14,1 тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис. грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис. грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу - безнадійний.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року сума боргу складає – 210,0 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до відповідного періоду минулого року становить 108,4%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 72,6 % від загального боргу по пільгових пенсіях.

2) ТзОВ ”Верховина” – 53,3 тис. грн. (безнадійний борг).

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис. грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

4. ПП «Фортуна ВК» (дієвий статус) – 2,2 тис. грн.

Щодо стану погашення боргів та перспективних планів відновлення роботи Закарпатської лісопромислової дільниці інформував начальник підприємства Віктор Бондар.

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.01.2018 року

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., та станом на 01.01.2018 року – 343,2 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 21 суб’єкту господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 259,5 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 114,2 тис. грн. та по юридичних особах – 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

Щодо вжитих заходів по погашенню заборгованості до Пенсійного фонду України та по сплаті єдиного соціального внеску інформував старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень ДВС ГТУЮ в Закарпатській області Максим Досяк.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

 

01 лютого 2018 року відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам під головуванням заступника голови комісії – заступника голови районної державної адміністрації Чомоляк Марини Іванівни. Відповідно до порядку денного на розгляд комісії було винесено інформаційну довідку управління соціального захисту населення Перечинської РДА щодо призначення виплати на проживання внутрішньо переміщеної особи та повернення заборгованості по виплатам ВПО. Проінформували присутніх заступник начальника управління соціального захисту населення Чиняк Леся Василівна.

 

 

Начальник управління                                                                    В. Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Порядок призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

 

        Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №  1098  (чинна з 01.01.2018) затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

        Дана допомога призначатиметься у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

        Соціальна допомога призначається непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку визначеного частиною першою статті 26 Закону України „ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але не набула права на пенсію у зв’язку з відсутністю страхового стажу, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу.

        Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1373 грн. – з 1 січня 2018 року).

        Тимчасова допомога призначається з дня звернення за її призначенням, у разі подання заяви з усіма необхідними документами, та перераховується кожні шість місяців з урахуванням майнового стану заявника.

         Для призначення тимчасової допомоги особа подає до органу соціального захисту населення: заяву; документ, що посвідчує особу; інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання); документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України; декларацію про доходи та майновий стан.

            Тимчасова допомога не призначається у разі, коли:

 • середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1373 грн.);
 • особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» або «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
 • особа або члени її сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили покупку, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;
 • особа працює, або провадить іншу діяльність, та отримує дохід;
 • за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здавання в найм або в оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; члени сім’ї працюють без оформлення трудових відносин; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, машин, мікроавтобусів тощо);
 • у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більш як один автомобіль, інший транспортний засіб (механізм).За наявності вищевказаних обставин, тимчасова допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішення комісії, якщо у складі сім’ї є особа з інвалідністю.

 

 

 

 

В. о. начальника управління                                                               Л. Чиняк

 

 

 

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

 

 

      11 та 18 січня 2018 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про надання житлових субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “Багатодітна сім’я”. Звернення громадян на призначення житлової субсидії розглянуті в кількості 17 заяв з відповідними документами та одне звернення на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Правом на надання пільг за категорією “Багатодітна сім’я” за рішенням комісії скористалися дві сім’ї нашого району. 

        Комісією розглянуто заяви з відповідними документами та по кожному зверненні прийняті відповідні рішення. 

 

 

 

 

 

 

   Начальник управління                                                           В. Цвік                              

  

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

 

Засідання постійно діючої комісії з питань координації дій щодо попереджнення насильства в сім’ї

Інформаційний порадник для учасників ато

та членів їх родин

___________________________________________________________________________________

Форма 12

АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА

до форми 12 – соц.

 

за 2017 рік.

Додатки

Розміри державної соціальної допомоги у 2018 році

Звіт

 про роботу управління соціального захисту населення

Перечинської райдержадміністрації

 

станом на 01.12.2017 року

 

 

 

27.12.2017 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу. У засідання комісії прийняла участь представник обласної комісії заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу соціально-економічного розвитку управління стратегічного розвитку, планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Наталія Ганич.

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.11.2017 року.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.12.2017 року – 731,6 тис. грн., що збільшено на 2,0 тис. грн. (100,3%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (51,4%);  єдиний соціальний внесок – 146,7 тис. грн.(20,1%); пільгові пенсії – 208,7 тис. грн. (28,5%).

Дієвий статус боргу – 148,8 тис. грн. (ЄСВ – 146,7 тис. грн. + пільгові пенсії 2,1 тис. грн. ).Безнадійний – 480,6 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 206,6 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн. Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.12.2017 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.11.2017 року забезпечено на 100%.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.01.2017 року становить 65,0 тис.грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.12.2017 року сума боргу складає – 208,7 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 107,7%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 74,4 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 146,9  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 5,5 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 52,1 тис. грн.(безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 42,8 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 42,8 тис. грн. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 6,9 тис. грн. На розгляді в суді сума 2,4 тис. грн.

13.07.2016 року державним виконавцем подано запит №1/276 до державного кадастру про надання інформації про рухоме та нерухоме майно, яке належить ТОВ «Верховина» з метою повного та своєчасного виконання боргу. Станом на 01.09.2017 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства   «Тур’я « (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило.  Борг в сумі 2,1 тис. грн. забезпечено рішенням суду. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,1 тис. грн.

4. ПП «Фортуна ВК» (дієвий статус) – 2,1 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Борг у сумі 1,8 тис. грн. забезпечено рішенням суду та направлено заяву про видачу виконавчого листа. Сума боргу 0,3 тис. грн. знаходиться на розгляді в суді.

Щодо стану погашення боргів та перспективних планів відновлення роботи Закарпатської лісопромислової дільниці інформував начальник підприємства Віктор Бондар. Зокрема, він зазначив, що на сьогоднішній день підприємством частково погашено заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску у сумі 97,5 тис. грн.

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.12.2017 року

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., станом на 01.03.2017 року – 392,2 тис. грн., станом на 01.04.2017 року – 392,9 тис. грн., станом на 01.05.2017 – 409,6 тис. грн., станом на 01.07.2017 року – 404,9 тис. грн., станом на 01.08.2017 року – 428,9 тис. грн., станом на 01.09.2017 року – 431,4 тис. грн., станом на 01.10.2017 року – 425,4 тис. грн., станом на 01.11.2017 року – 442,7 тис. грн., станом на 01.12.2017 року – 443,5 тис. грн. та станом на 26.12.2017 року – 344,3 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 21 суб’єкту господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 259,5 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 114,2 тис. грн. та по юридичних особах – 145,3 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік 

 

____________________________________________________________________________________

Шановні колеги та  ветерани соціальної сфери прийміть  найщирі вітання з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

 

 

  Щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим ! Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий - 2018 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаю щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії ! З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

                                                                        

Щасливих і радісних свят!

 

 

 

З повагою,

 

Начальник управління соціального

захисту населення Перечинської РДА               В. Цвік

 

____________________________________________________________________________________

Урочисте засідання «Клубу за інтересами»

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне - чудес. З нагоди святкування Дня Святого Миколая 14 грудня 2017 року в Перечинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних  послуг) для пенсіонерів-активістів, які щочетверга відвідують «Клуб за інтересами», відбувся святковий концерт. Його вже традиційно підготували учні 4-го В класу Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом класного керівника Брезинської-Вовканич Яни Михайлівни.

Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, вітали присутніх віршами, сценками, цікавими конкурсами, дарували море емоцій, гарного настрою і радували своїми щирими дитячими посмішками. Наприкінці учні з великим задоволенням відповідали на запитання, за які отримали подарунки та солодощі від Святого Миколая. Свято пройшло в добрій і дружній атмосфері

____________________________________________________

12.2017 року відбулося  чергове засідання  районної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням представника від сторони роботодавців Василя Заболотного. На засіданні районної ради були розглянуті наступні питання:

            1. Про хід виконання Програми зайнятості населення Перечинського району на період до 2017 року за 2017 рік.

            2.Про стан виконання заходів Регіональної угоди між Перечинською районною державною адміністрацією, районною Організацією роботодавців та райкомами профспілок Перечинського району .

            3.  Про затвердження плану роботи тристоронньої соціально – економічної ради на 2018 рік.

            Про хід виконання Програми зайнятості ознайомила присутніх начальник відділу з питань соціально - трудових відносин управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації Червеняк М.Ю.

Основною метою Програми є здійснення активної політики на ринку праці, підвищення ефективності використання трудового потенціалу району, реалізація державних гарантій щодо зайнятості громадян, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості.

            Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню, в тому числі молоді, яка працевлаштовується на перше робоче місце. Всього надано компенсацій 10 роботодавцям, які працевлаштували 7 безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності та 3 громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці.

            В районі створюються сприятливі умови для подальшого розвитку галузей сільського господарства. Збільшення площ під багаторічними травами веде до зростання обсягів заготівлі кормів, а це дає можливість збільшувати виробництво продуктів тваринництва – молока та м’яса. Затверджені обласні та районні галузеві Програми передбачають стимулювання розвитку галузей сільського господарства: рослинництва та тваринництва.

Протягом січня - жовтня 2017 року при річному плані створення 250 робочих місць в районі створено 240 нових робочих місць, що становить 96% від запланованого. З них:- юридичними особами – 82, фізичними особами згідно трудових угод – 69, фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності – 89.

             Протягом  2017 року було залучено до участі в  громадських роботах 112 безробітних громадян; інших роботах тимчасового характеру – 58 безробітних громадян.            Використано для виконання громадських робіт коштів Фонду – 60847,00 грн. та коштів місцевих бюджетів – 60847,00 грн.

Протягом 2017 року працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 7 осіб,  які  закінчили або припинили навчання у вищих та професійно – технічних закладах освіти,          працевлаштовано 35 осіб з числа таких, що відносяться до категорії осіб не здатних на рівних конкурувати на ринку праці.

            Для військовослужбовців, які повертаються до мирного життя актуальні численні питання: оформлення статусу учасника бойових дій, виплата матеріальної допомоги, психологічна підтримка та адаптація до мирного життя.

            Протягом 2017 року на обліку в службі зайнятості перебували 13 осіб – учасників антитерористичної операції, працевлаштовано 5 безробітних з даної категорії, з яких 3 особи працевлаштовані на військову службу ЗСУ за контрактом.

            Про стан виконання заходів Регіональної угоди між Перечинською районною державною адміністрацією, районною Організацією роботодавців та райкомами профспілок Перечинського району проінформувала присутніх головний спеціаліст з питань трудових відносин та соціального партнерства управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації Цапик В.Ю.

Розділом «Розвиток вітчизняного виробництва для забезпечення продуктивної зайнятості», передбачається виконання заходів за рахунок коштів місцевих бюджетів, створення умов для виконання заходів щодо реалізації програми економічного зростання, створення конкурентоспроможної ринкової економіки, поліпшення структури економіки, розвитку підприємництва стимулювання економічної активності населення, продуктивної зайнятості і підвищення рівня життя населення, його соціального захисту, зменшення масштабів бідності.

У сфері забезпечення продуктивної зайнятості передбачено заходи щодо забезпечення ефективної зайнятості працівників на підприємствах та установах району. У розділі «Оплата праці»  першочерговим завданням  є підвищення рівня  оплати праці, який є одним з найважливішим напрямів соціальної політики на сьогоднішній день. Розділ «Охорона праці, умови праці та відпочинку, охорона навколишнього середовища» тлумачить врегулювання виробничих, трудових та соціально - економічних відносин, узгодження інтересів трудового колективу. Розділом  «Соціальний захист працівників»  передбачається при укладанні колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях сприяти збільшенню чисельності працівників та членів їх сімей, які оздоровлюються в санаторно – курортних закладах, у тому числі за рахунок більш ефективного використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Щодо виконання розділу «Задоволенням духовних потреб населення» відділом культури розроблено «Програма розвитку культури і мистецтва району на 2017 рік», якою передбачено сприяння, підтримка, розвиток культосвітньої діяльності в районі. "Соцільний діалог" здійснюється у формі обміну інформацією, консультацій, переговорів, узгоджувальних нарад, робочих зустрічей, засідань з питань реалізації державної та економічної політики. Питання з проведення державної політики та виконання Регіональної угоди включаються в план роботи тристоронньої соціально-економічної ради, на засіданнях якої проводиться обговорення та обмін інформацією про стан виконання Регіональної угоди між сторонами, які її підписали з подальшим висвітленням у районній  газеті «Народне слово».

            З планом роботи тристоронньої соціально – економічної ради на 2018 рік ознайомила присутніх співголова  Ради від районної державної адміністрації Чомоляк М.І., який було затверджено за результатами голосування.

 

План

роботи районної тристоронньої соціально – економічної ради

на 2018 рік

           

            1. Про перспективи, новації, проблеми медичної реформи та її роль у забезпеченні потреб населення медичними послугами.

            2. Про стан колективно - договірного регулювання соціально - трудових відносин у сфері оплати праці та легалізації зайнятості.

                                                                     Термін виконання: І квартал 2018 року

          

            1. Про спільну роботу райдержадміністрації, роботодавців та профспілок  по оздоровленню працівників та підготовці оздоровлення дітей у літній період.

            2. Про стан соціально – економічного розвитку в районі, проблемні питання пріоритетні завдання у  2018 році.

                                                                              Термін виконання: ІІ квартал 2018 року

           

            1. Про хід виконання Програми зайнятості населення Перечинського району на період до 2020 року

            2. Атестація робочих місць за умовами праці на підприємствах, установах, організаціях району, здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної шкідливими та важкими умовами праці.

                                                                            Термін виконання: ІІІ квартал 2018 року

           

            1. Здійснення заходів щодо забезпечення працевлаштування демобілізованих учасників антитеристичної операції на вакантні та новостворені робочі місця.

            2. Про стан виконання заходів Регіональної угоди між Перечинською районною державною адміністрацією, районною Організацією роботодавців та райкомами профспілок Перечинського району .

            3.  Про затвердження плану роботи тристоронньої соціально – економічної ради на 2019 рік.

 

                                                              Термін виконання: ІV квартал 2018 року

____________________________________________________

Урочисте засідання «Клубу за інтересами»

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне - чудес. З нагоди святкування Дня Святого Миколая 14 грудня 2017 року в Перечинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних  послуг) для пенсіонерів-активістів, які щочетверга відвідують «Клуб за інтересами», відбувся святковий концерт. Його вже традиційно підготували учні 4-го В класу Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під керівництвом класного керівника Брезинської-Вовканич Яни Михайлівни. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, вітали присутніх віршами, сценками, цікавими конкурсами, дарували море емоцій, гарного настрою і радували своїми щирими дитячими посмішками. Наприкінці учні з великим задоволенням відповідали на запитання, за які отримали подарунки та солодощі від Святого Миколая. Свято пройшло в добрій і дружній атмосфері.

Директор терцентру                                                                    Янцо І.Т.

___________________________________________________________________________________

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

  На Закарпатті нині проживає майже 4 тисячі  громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них більше 2-х тисяч – учасники її ліквідації, близько дві з половиною сотні – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС, більше семи сотень постраждалих дітей. Майже половина від загальної кількості ліквідаторів померло, з них близько півсотні в нинішньому році (за статистичними даними у 1996 році в області мешкало понад 4 тисячі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС). Такі цифри під час брифінгу озвучив т. в. о. директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка.

           Серед позитивних змін у соціальному захисті закарпатців цієї категорії – постанова Уряду згідно з якою цьогоріч інваліди-чорнобильці, та діти-інваліди, стан яких пов’язаний з наслідками аварії на ЧАЕС, мають змогу отримати  компенсацію вартості путівки в санаторій.

         Загалом цьогоріч в області оздоровилися більше вісімдесяти закарпатців цієї пільгової категорії. Крім того, на відшкодування витрат за самостійно придбані путівки для пільгових категорій громадян в тому числі і постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з обласного бюджету виділено 650 тисяч гривень. Цією можливістю скористалося 13 мешканців краю.

         Для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню цієї пільгової категорії громадян в обласному бюджеті в цьому році передбачили 1 млн.  200 тис. гривень (майже на 20 % більше, ніж у 2016-му). Видатки місцевих бюджетів, зокрема для надання матеріальної допомоги сім’ям учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,  цьогоріч також зросли і склали більше півмільйона гривень, що на 65% більше у порівнянні з минулим роком.

         Позитивні зміни відбулися і в частині пенсійного забезпечення осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали інвалідами. Цим особам пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Також, під час брифінгу проінформувала заступник начальника управління державних гарантій та надання соціальних послуг Ольга Головацька, що з наступного року пенсія по втраті годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС віднесених до першої категорії призначатиметься незалежно від причинного зв’язку смерті з катастрофою.

         Серед проблем, які потребують вирішення у забезпеченні соціального захисту чорнобильців - відміна основних пільг постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії та  постраждалих дітей. Четвертий  рік поспіль у державному бюджеті не передбачено коштів на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців.

Начальник   управління                                                                       В. Цвік

 

 

__________________________________________________________________________________________________

  Вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

   
             13.12.2017 року в залі Перечинської районної ради відбулося урочисте  зібрання   з нагоди  Дня  вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Зібрання, де було нагороджено грамотами районної державної адміністрації, районної ради та міської ради, відбулося за участі   керівництва району.

Хвилиною мовчання вшановано пам`ять загиблих ліквідаторів, які вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом. Після покладання вінка до пам’ятника першому голові громадської організації Когута М.М. відбулася панахида в Свято-Миколаївському православному храмі  м. Перечин

Від імені керівництва райдержадміністрації, районної та міської рад, управління соціального захисту населення  щиросердечно дякуємо ліквідаторам за їхній подвиг. Хай завжди з Вами поруч буде людська подяка за Ваші добрі справи.

 

 

 

Начальник управління                                                                              В.Цвік

________________________________________________________________________________ 

 

Запобігання емоційному вигоранню прийомних батьків та батьків-вихователів

 

12 грудня 2017 року спеціалісти Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводили групу взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів на тему: «Запобігання емоційному вигоранню прийомних батьків та батьків-вихователів».

Участь в групі взаємопідтримки взяли батьки 3 прийомних сімей та 1 дитячого будинку сімейного типу, які функціонують на території Перечинського району.

Під час заходу батьки познайомилися з такими поняттями як «емоційне вигорання», «стрес», отримали інформацію про стадії синдрому вигорання, фактори впливу на емоційне виснаження, симптоми з яких складається синдром. Прийомним батькам надано практичні поради й стратегії боротьби із синдромом емоційного вигорання.

Канадський ендокринолог, відомий дослідник стресу Ганс Сельє зазначав, що має значення не те, що з нами відбувається, а те, як ця інформація сприймається. Тому, прийомні батьки вчились різним способам та прийомам подолання стресових навантажень. Вони зрозуміли одну важливу істину: вміння уникати, переживати та боротися з синдромом емоційного вигорання залежить більшою мірою від нас самих.

 

 

Начальник відділу соціальної роботи

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                             В. Кичак

__________________________________________________________________________________________________

В Україні з 1 грудня 2017 року підвищено прожитковий мінімум

до 1700 гривень на одну особу

 

            В Україні з 1 грудня 2017 року підвищено прожитковий мінімум до 1700 гривень на одну особу на місяць, відповідно зростуть і всі соціальні допомоги, які до нього прив’язані.

          Так, для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня прожитковий мінімум буде такий:

 - для дітей віком до 6 років – 1492 гривні;

 - дітей віком від 6 до 18 років – 1860 гривень;

 - працездатних осіб – 1762 гривні;

 - осіб, які втратили працездатність – 1373 гривні.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                   В. Цвік

 

 _______________________________________________________________________________________

Допомога внутрішньо переміщеним особам

 

 

          Станом на 08.12.2017р. на обліку в органах соціального захисту населення Закарпатської області фактично перебуває 3429 внутрішньо переміщених осіб. З них: 1506 - особи працездатного віку, 1008 - діти, 140 - особи з інвалідністю, 775 - пенсіонери.

         З початку 2017р. проведено виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у сумі  11653,3 тис. грн.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                   В.Цвік 

 

 Засідання консультативної ради з питань Чорнобильської катастрофи

_________________________________________________________________________________________________

Аналітична довідка

про діяльність  Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

Перечинський  районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – територіальний центр) є бюджетною установою, підзвітною та підконтрольною управлінню соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації.

У своїй діяльності територіальний центр керується Конституцією та Законом України «Про соціальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями державної адміністрації.

Основні завдання територіального центру:

- виявлення громадян, які мають право на обслуговування, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;

- забезпечення якісного надання соціальних послуг;

- установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує міський територіальний центр з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам.

Територіальний центр здійснює свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

У територіальному центрі утворені та функціонують такі структурні підрозділи:

Перечинський районний територіальний центр соціального обслуговування

 

Відділення соціальної допомоги вдома

Відділення денного перебування

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Апарат територіального центру

 Робота структурних підрозділів територіального центру, що надають соціальні послуги

 

Станом на 01.12.2017 року на обліку у відділеннях територіального центру перебувало 1056 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Протягом 11 місяців 2017 року одержувачам соціальних послуг безоплатно надано 35789 різних послуг.

З початку року відділеннями терцентру виявлено 1077 громадян, що потребують соціального обслуговування, що у порівнянні з попереднім роком  становить 101,98 %.

Показник ефективності

2017 рік

2016 рік

+/- %

виявлено осіб

1077

1056

+ 2 %

обслужено

889

830

+ 7%

прийнято на обслуговування

103

102

+ 1 %

припинено обслуговування

96

68

+29%

У відділеннях територіального центру запроваджено надання соціальних послуг на платній основі для одержувачів,  які не підлягають безоплатному обслуговуванню. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг  з 01.01.2017 по 01.12.2017 року становить 9,5 тис.грн (у 2016 році – 8,04 тис. грн), що на 1,5 тисяч гривень більше ніж у 2016 році (117,89%). 

Упродовж  звітного періоду робота територіального центру здійснювалася з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» від 29.12.2009 №1417 (далі - Постанова) та Державного стандартів.

 На кожного громадянина, що перебувають на обслуговуванні у відділенні, ведеться особова справа, в якій відповідно до Постанови та Державного стандарту містяться документи, що підтверджують його право на отримання соціальних послуг. Працівниками здійснюється контроль за наповненням особових справ та вчасною пролонгацією документів.

Співпраця з іншими організаціями та установами.

У поточному році в рази збільшився показник співпраці  з громадськими, благодійними та іншими організаціями, установами, ФОП. Протягом звітного періоду територіальному центру завдяки співпраці вдалося залучити спонсорської допомоги  на суму 134668,00 гривень із яких 34000,00 грошові кошти, 100668,00 грн. - натуральна форма (гуманітарна допомога). Даний показник  збільшився на 53% у порівнянні з минулим роком (сума  залученої спонсорської допомоги у 2016 році склала - 63290,00 гривень).

 

 

Територіальним центром за результатами виїздів з метою визначення потреб населення в соціальних послугах встановлено, що на території району проживають особи, які в силу складних життєвих обставин опинились за межею бідності. Станом на 01.12.2017 року виявлено 46  осіб, які ще не досягли пенсійного віку, але на даний час не можуть працювати через відсутність документів, хворобу, інші складні життєві обставини.  Територіальним центром вжито заходів щодо забезпечення даних осіб через благодійні установи продуктами харчування та іншою допомогою. У наступному році планується розробити програму щодо забезпечення потреб в соціальних послугах такої категорії громадян на особливих умовах за рахунок співпраці з спонсорами.

 

 
            Проблемним питанням залишається відсутність складського приміщення для зберігання гуманітарної допомоги.

Перспективами розвитку територіального центру в наступному році є впровадження інноваційних форм роботи по забезпеченню надання всіх видів соціальних послуг на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного клієнта, розширення аудиторії отримувачів платних соціальних послуг, розвиток співпраці з громадськими організаціями з метою надання соціальних послуг малозабезпеченим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, а також підвищення кваліфікації працівників територіального центру.

 

 

 

Директор терцентру                                                                 І.Т. Янцо

__________________________________________________________________________________________________

Засідання спостережної комісії райдержадміністрації

 

06.12.2017 року пройшло чергове засідання спостережної комісії при райдержадміністрації, на якому було заслухано звіт про роботу спостережної комісії за 2017 рік. Комісію очолює заступник голови Перечинської районної державної адміністрації Марина Чомоляк.

У ході розгляду питань акцентувалася увага на активізації належної соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, профілактики правопорушень та унеможливлення повторного втягнення в злочинну діяльність. Членами комісії проаналізовано озвучені проблемні питання, за наслідками засідання спостережною комісією прийнято відповідні рішення, зокрема, забезпечувати і в подальшому належну співпрацю, продовжити проведення активної правороз’яснювальної роботи серед населення району з метою надання допомоги в працевлаштуванні, профілактики злочинності, посилити роботу з неповнолітніми особами, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, постійно висвітлювати роботу комісії у засобах масової інформації району.

 

 

Директор

Перечинського районного

центру соціальних служб для

сім’ї, дітей та молоді                                                                                      Т. Країло

 

 

_________________________________________________________________________________________________

Чергове засідання Комісії з питань захисту прав

 04 грудня цього року при голові райдержадміністрації Олефірі В.І.,за участю заступника голови РДА – Чомоляк М.І., начальника служби у справах дітей РДА – Ганчак М.І., директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді –Країло Т.В., головного спеціаліста юридичного сектору апарату РДА – Швец Л.М., завідувача сектору охорони здоров’я  РДА – Гавриляк І.С., начальника відділу у справах сім’ї, дітей та інвалідів УСЗН РДА – Токар Н.І.,заступника начальника – начальника відділу державних соціальних допомог УСЗН РДА – Горіни М.М., начальника відділу освіти, молоді РДА – Цапика В.Й. відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на якому були розглянуті питання:про надання висновку про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав батька відносно малолітньої дитини, про надання дозволу громадянці на укладення договору продажу житлового будинку, право користування яким має малолітня дитина, про взяття районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під соціальний супровід сім’ї з метою сприяння в подоланні або мінімізації складних життєвих обставин.

По кожному питанню комісією прийнято відповідні рішення.

 Начальник служби                                                                             М.І. Ганчак

_______________________________________________________________________________________  

Відбувся «круглий стіл» до Міжнародного дня осіб з інвалідністю

        30 листопада 2017 року на базі районної бібліотеки для дітей під головуванням заступника голови райдержадміністрації Марини Іванівни Чомоляк, відбувся «круглий стіл» до Міжнародного дня осіб з інвалідністю.

        На засіданні «круглого столу» було розглянуто ряд важливих питань.

- Про роботу управління соціального захисту населення райдержадміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю.

-     Про діяльність центрів комплексної реабілітації інвалідів та дітей – інвалідів.                                                                    

-    Розв’язання проблемних питань людей з обмеженими фізичними можливостями.

-  Організація навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах району.                                                   

 -  Надання медичної допомоги особам з інвалідністю.

 У засіданні «круглого столу» прийняли участь:

·         Заступник голови районної ради – М. Петрішко;

 • Заступник директора обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та  дітей інвалідів –М. Скубенич ;

·         Директор Великоберезнянського відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів – Я. Кич;

 • Начальник районного центру зайнятості – І. Суворова;

·         Заступник начальника Перечинського об’єднаного управління    

          ПФУ- О.Олефір ;

·         Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та особи з інвалідністю.                                                                   

   Спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради за активну  життєву позицію та громадську діяльність, постійну турботу про людей з особливими потребами, вагомий особистий внесок у справу захисту їх законних прав і інтересів та у зв’язку з проведенням у районі Міжнародного дня інвалідів  було нагороджено кращих активістів районного товариства  інвалідів:

 • Чорняк Ірину Михайлівну.
 • Діянича Сергія Михайловича.
 • Козіста Руслана  Володимировича.

 

  

__________________________________________________________________________________________________

Профілактична робота з учнівською молоддю району з питань профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу

 

Багато про СНІД вже відомо, але кожного дня з’являється нова інформація. Стрімко росте кількість інфікованих, хворих та померлих від СНІДу. Разом з тим, накопичено відповідний багаж знань, використання яких дасть можливість якщо не припинити розповсюдження хвороби, то хоча б  загальмувати його.

Будь-яка людина має однаковий ризик заразитися вірусом імунодефіциту. На сьогодні ВІЛ/СНІД не зважає на такі традиційні кордони, як статева незалежність, сексуальні вподобання, спосіб життя, соціальний статус чи расу. Це нелегке питання постає перед багатьма людьми. Трагізм ситуації полягає в її незворотності.

З метою профілактики ВІЛ/СНІДу, надання інформації про ВІЛ/СНІД, про шляхи запобігання, виявлення та передачі ВІЛ/СНІДу під час виїзду мобільного консультаційного пункту соціальної роботи Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з лікарем кабінету «Довіра» Перечинської ЦРЛ в навчальні заклади району для учнів проводиться лекція на тему: «Протидія ВІЛ-інфекції/ СНІДу. Пропаганда здорового способу життя та безпечної поведінки». Під час лекції розкриваються наступні питання: епідеміологічна ситуація в світі, країні, області, районі; історія епідемії ВІЛ/СНІД; що таке ВІЛ; Що таке СНІД; шляхи передачі ВІЛ та профілактика. Для закріплення почутої інформації учні переглядають фільм «Життя на повну силу». У кожній школі розповсюджуються інформаційно-просвітницькі матеріали, зокрема, плакати, брошури.

Навчання та виховання дітей, підлітків та молоді проводиться за допомогою навчальних та просвітницьких програм формування здорового способу життя, формування навичок безпечної поведінки, відповідального ставлення до свого здоровя.

 

 

Начальник відділу соціальної роботи

 

Перечинського РЦСССДМ                                                                                         В. Кичак

 

 

29.11.2017 року під головуванням заступника голови Перечинської райдержадміністрації Марини Чомоляк відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу. У засідання комісії прийняли участь заступник начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень управління ДВС ГТУЮ в Закарпатській області Надія Фуцур та інспектор праці Перечинської міської ради Світлана Беца. Згідно порядку денного розглянуто наступні питання.

 

 

 

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.11.2017 року.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.11.2017 року – 730,4 тис. грн., що збільшено на 0,8тис. грн. (100,2%). В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (51,5%);  єдиний соціальний внесок – 146,7 тис. грн.(20,1%); пільгові пенсії – 207,5 тис. грн. (28,4%).

Дієвий статус боргу – 148,8 тис. грн. (ЄСВ – 146,7 тис. грн. + пільгові пенсії 2,1 тис. грн. ).Безнадійний – 479,4 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 205,4 тис. грн.). Банкрути – 102,2 тис. грн. Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.11.2017 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.11.2017 року забезпечено на 100%.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.01.2017 року становить 65,0 тис.грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.11.2017 року сума боргу складає – 207,5 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 107,1%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 74,4 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 146,9  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 5,5 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 50,9 тис. грн.(безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 42,8 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 42,8 тис. грн. На розгляді в суді сума 6,9 тис. грн. Новостворений борг (жовтень 2017 р.) – 1,2 тис. грн.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року).

4. ПП «Фортуна ВК» (дієвий статус) – 1,9 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Борг у сумі 1,8 тис. грн. знаходиться на розгляді в суді. Новорстворений борг (жовтень 2017 р.) – 0,1 тис. грн.

Щодо стану погашення боргів та перспективних планів відновлення роботи Закарпатської лісопромислової дільниці інформував начальник підприємства Віктор Бондар.

Інспектор праці Перечинської міської ради Світлана Беца проінформувала, що після прийняття бюджету міської ради на 2018 рік буде виділено кошти на ліквідацію КП «Будівельник».

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.10.2017 року

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., станом на 01.03.2017 року – 392,2 тис. грн., станом на 01.04.2017 року – 392,9 тис. грн., станом на 01.05.2017 – 409,6 тис. грн., станом на 01.07.2017 року – 404,9 тис. грн., станом на 01.08.2017 року – 428,9 тис. грн., станом на 01.09.2017 року – 431,4 тис. грн., станом на 01.10.2017 року – 425,4 тис. грн. та станом на 01.11.2017 року – 442,7 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 21 суб’єкту господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 357,0 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 114,2 тис. грн. та по юридичних особах – 242,8 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ.

3. Про стан виконання витягу з протоколу №10 від 26.10.2017 року засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

Щодо вжитих заходів по погашенню заборгованості до Пенсійного фонду України та по сплаті єдиного соціального внеску інформував старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень ДВС ГТУЮ в Закарпатській області Максим Досяк.

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                        В. Цвік

 ______________________________________________________________________________________

 29.11.2017 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.   На порядку денному були розглянуті питання:

1. Про середньомісячну заробітну плату штатних працівників по Перечинському районі за ІІІ квартал 2017 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІІ квартал 2017 року згідно експрес випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 20.11.2017 року №175 склала 6390,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1684,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІІ квартал 2017 року збільшилася на 4706,00 грн. або на 379,4%. У відсотках до середнього рівня по області (6559,00 грн.) розмір заробітної плати складає 97,4%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 136,1 %.

Станом на 01.11.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

         

          2. Про розгляд інформації державного інспектора праці управління Держпраці у Закарпатській області Цапулич Н.І.

Протягом жовтня - листопада 2017 року головним державним інспектором Управління Держпраці у Закарпатській області, в посадові обов`язки якої входить контроль за додержанням законодавства про працю, проводились профілактичні відвідування з метою надання роз`яснення законодавства про працю, в т. ч.: порядок оформлення трудових відносин, дотримання мінімального розміру заробітної плати, оплата праці у встановлені строки і т.д.  Такі відвідування проводились у наступних установах, організаціях та фізичних осіб - підприємців: ТОВ "Унет", Т.Бистрянська сільська рада, Перечинська ЗОШ І-ІІІ ступенів, ТОВ "Індустрія деревообробки", ТОВ "Саквоя Вуд", ФОП Мкртумян А.Г., ФОП Ваган І.І., ФОП Грамма В.М.

При відвідуванні кафе "Олександр" (ФОП Мешко Т.Ю.) 14.11.2017 року виявлено одного працівника без  легалізації трудових відносин.  Після проведеної профілактичної роботи ФОП Мешко Т.Ю. 16.11.2017 року оформила трудові відносини з найманим працівником належним чином. Крім цього у ФОП Качур А.А. (на ринку) виявлено двох працівників, з якими підприємець не мав укладених письмових трудових договорів.

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                          В.Цвік

_________________________________________________________________________________________________

Національна "гаряча" лінія

_________________________________________________________________________________________________

Про роботу «Клубу за інтересами»

Для проведення роз`яснювальної роботи з пенсіонерами, які зустрічаються щочетверга на засіданні «Клубу за інтересами», 09.11.2017 року працівниками Перечинського районного територіального центру соціального обслуговування було запрошено двох спеціалістів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які надали інформацію щодо встановлення факту родинних відносин та роздали буклети. Фахівці  Перечинської центральної районної бібліотеки ознайомили присутніх з періодичними виданнями, які надходять до бібліотеки .

 

В.о. директора терцентру                                                          С.Ю. Мазнічко

_________________________________________________________________________________________________

Засідання комісії з питань призначення державних допомог

та житлових субсидій у виняткових випадках

 

   2 та 11 листопада 2017 року відбулися чергові засідання комісії з питань призначення державних допомог та житлових субсидій у виняткових випадках. Відповідно до порядку денного, на засіданнях були обговорені питання щодо розгляду заяв громадян про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про надання житлових субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з конкретних обставин, що склалися у заявників та розгляд заяв громадян про надання пільг на оплату житлово – комунальних послуг за фактичним місцем проживання за категорією “Багатодітна сім’я”. Також на порядок денний було винесено питання щодо продовження терміну подання громадянами заяв на повернення частини зекономлених коштів житлової субсидії, розглянуто три заяви. Звернення громадян на призначення житлової субсидії розглянуті в кількості 33 заяв з відповідними документами та одне звернення на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Правом на надання пільг за категорією “Багатодітна сім’я” за рішенням комісії скористалися три сім’ї нашого району. 

        Комісією розглянуто заяви з відповідними документами та по кожному зверненні прийняті відповідні рішення. 

 

  В. о. начальника управління                                                           Л. Чиняк                               

_________________________________________________________________________________________________

До уваги багатодітних сімей району

         Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 721 „Про внесення змін до пункту 3 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї” (далі - Постанова).

 Метою Постанови є:

       -   приведення Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1099, Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї”, у відповідність до Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;

           -   врегулювання питання щодо забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей, у складі яких є діти у віці від 18 до 23 років, які навчаються за кордоном за денною формою навчання.

 

 В. о. начальника управліноня                                                  Л. Чиняк

__________________________________________________________________________________________________

 Відзначення Дня працівника соціальної сфери

  Щороку, у першу неділю листопада, в Україні відзначається День працівника соціальної сфери,  людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна  місія. Соціальна робота – складна, але так потрібна людям! Це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби. Встановлення цього професійного свята  –  вияв поваги до людей, завдяки яким втілюються у життя соціальні програми, контролюється трудова зайнятість громадян, здійснюється контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, регулюються трудові відносини між працівником та роботодавцем надається вчасна допомога найнезахищенішим верствам населення нашої держави. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації.

           Урочисті заходи з нагоди відзначення День працівника соціальної сфери відбулися 03 листопада у приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Зі словами привітання та подяки до присутніх звернувся начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Іванович Цвік, який висловив вдячність працівникам управління за самовіддану, наполегливу працю, та тепло сердець, яке вони дарують людям та зазначив, що роль працівника соціальної сфери особливо важлива. Саме від професіоналізму та відданості справі залежить повноцінне життя тих громадян, що потребують допомоги. На завершення побажав всім міцного здоров`я, родинного тепла, мирного неба над головою, оптимізму та творчих здобутків, бажання працювати на благо людям.

          З нагоди професійного свята Дня працівника соціальної сфери за сумлінну й наполегливу працю, високі досягнення в роботі, добросовісне виконання посадових обов‘язків кращі працівники управління нагороджені грамотами: департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, спільною грамотою районної державної адміністрації та районної ради, управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

_________________________________________________________________________________________________

Шановні працівники та ветерани соціальної сфери!

 

          Прийміть сердечні привітання з нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери, яке відзначається в першу неділю листопада.

          Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення нашого краю. Нехай глибоке усвідомлення важливості Вашої місії зробить ще більш плідною та натхненною Вашу працю, а кожен день буде сповнений теплом людської вдячності.

         З цієї нагоди прийміть щирі побажання міцного карпатського здоров’я, особистого щастя, творчої мудрості і високого професіоналізму! Нехай множаться Ваші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять Вам людську шану та повагу! Хай у Ваших домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток. Нехай Господь Вас оберігає, у житті й роботі допомагає. Зі святом Вас!

 

 

 

З повагою,

 

 

 

Начальник  УСЗН  Перечинської РДА                           Віктор Цвік

______________________________________________________________                           

ОГОЛОШЕННЯ

  ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКУ РОЗМІРУ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ НА 2017-2018 РОКИ НЕОБХІДНО В ОБОВ’ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ ПОДАТИ ДО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ  ПАСПОРТНІ ДАНІ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД НА ДІТЕЙ 2001-2002 РОКІВ НАРОДЖЕННЯ.

 

 

 

Управління соціального

захисту населення

 

Перечинської РДА

________________________________________________________________________________________________

31.10.2017 року відбулося засідання районного комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій,  інших соціальних виплат та податкового боргу, на якому розглянуто наступні питання.

1. Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України станом на 01.10.2017 року.

Інформував начальник об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Перечинському районі Кірик В.І.

 

Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України станом на 01.01.2017 року складає 729,6 тис. грн. Станом на 01.10.2017 року – 728,9 тис. грн., що зменшено на 0,7тис. грн. В тому числі: страхові внески – 376,2 тис. грн. (51,6%);  єдиний соціальний внесок – 146,7 тис. грн.(20,1%); пільгові пенсії – 206,0 тис. грн. (28,3%). Безнадійний – 478,2 тис. грн. (страхові внески – 274,0 тис. грн. + пільгові пенсії – 204,2 тис. грн.). Борг по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 01.10.2017 року складає 376,2 тис. грн. Боржниками є 5 наступних підприємств:

1. Закарпатська лісопромислова дільниця  ДП “Івано-Франківський військовий  лісопромкомбінат” – 195,0 т.грн.. Частина державного майна більше 25%. (безнадійний борг).    Суму заборгованості по даному підприємству охоплено заходами стягнення: одне рішення суду на суму 106,9 тис.грн., чотири вимоги про стягнення заборгованості на суму 38,9 тис.грн. та 17 фінансових санкцій  на суму 49,1 тис.грн. знаходились на виконанні в ДВС. Стягнення заборгованості станом на 01.09.2017 року забезпечено на 100%.

Станом на 01.09.2017 року підприємство є недіюче, керівник відсутній. Сплату боргу, згідно графіку погашення заборгованості на 2016 рік, не було здійснено з причини відсутності коштів у боржника. Перечинським об’єднаним управлінням ПФУ Закарпатської області вжито дієвих заходів щодо погашення заборгованості підприємства. Неодноразово надсилались листи до Міністерства оборони України, якому підпорядковується дане підприємство та ДП "Івано-Франківський військовийлісопромисловий комбінат" щодо сплати існуючої заборгованості отримано відповідь, що питання погашення боргу перед Пенсійним фондом України знаходиться у Мівністерстві оборони України на постійному окнтролі, а також на даний момент керівництво ДП "Івано-Франківський військовий лісопромкомбінат" опрацьовує питання щодо реалізації майна (металобрухту) та погашення заборгованості в найкоротші терміни.

2. В районі економічно активним комунальним підприємством, яке має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 є комунальне підприємство Перечинської міської ради «Будівельник». Сума боргу даного підприємства станом на 01.09.2017 року становить 65,0 тис.грн. (безнадійний борг). Дана заборгованість виникла за період з листопада 2006 року.

3. ГДС ЛАП „Держспецлісгосп”: борг – 59,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Готуються матеріали для заявлення кредиторських вимог до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ).

4. СЛГП Агроліс – борг 43,1 т.грн. Сума заборгованості  за рахунок невиконання умов мирової угоди.  Підприємство визнано банкрутом відповідно до постанови господарського суду Закарпатської області від 02.06.2016 року, відкрито ліквідаційну процедуру. Заявлено кредиторські вимоги до господарського суду Закарпатської області (до визнання боржника банкрутом сума боргу була визнана ліквідаційною комісією ДП Закарпатського обласного управління ЛАГ)

5. ПВКФ“ВКТ”-борг всього- 14,1тис.грн.   Рішення суду про сплату  боргу в сумі 6,6 тис.грн., а також вимоги та фінсанкції у сумі 7,5 тис.грн. знаходяться на виконанні в органах ДВС. Майно у боржника  відсутнє. Юридична адреса підприємства  зареєстрована за домашньою  адресою керівника. Статус боргу- безнадійний.

 Сума боргу 274,0 тис. грн. по страхових внесках є безнадійним боргом. Стягнення даної заборгованості забезпечено рішенням суду та вимогами та подано до ДВС Перечинського РУЮ.

Борг по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на 01.01.2017 року складає 193,8 тис. грн. Станом на 01.10.2017 року сума боргу складає – 206,0 тис. грн. Темп зростання заборгованості по пільгових пенсіях до початку року становить 106,3%. Борг в розрізі платників становить:

1) ТзОВ “Тур’я”- 152,4 тис. грн. (безнадійний статус боргу) – 74,4 % від загального боргу по пільгових пенсіях. Борг в сумі 152,4 тис. грн. забезпечено заходами стягнення на 100%. Знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на суму 146,9  тис. грн., направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 5,5 тис. грн.

2) ТзОВ ”Верховина” – 49,7 тис. грн.(безнадійний борг). Забезпечено рішенням суду борг в сумі 42,8 тис. грн.  та знаходиться на виконанні в Перечинському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області 42,8 тис. грн. На розгляді в суді сума 6,9 тис. грн.

13.07.2016 року державним виконавцем подано запит №1/276 до державного кадастру про надання інформації про рухоме та нерухоме майно, яке належить ТОВ «Верховина» з метою повного та своєчасного виконання боргу. Станом на 01.09.2017 року підприємство не здійснює ніякої господарської діяльності.

3) МДП “Тур’я” –2,1 тис.грн. Статус боргу – безнадійний (заборгованість 2004 року). У травні 2004 року за ініціативою управління ПФУ в Перечинському районі, порушувалась справа про банкрутство даного підприємства. Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.11.2005 р., припинено провадження у справі №16/116 про банкрутство до малого державного підприємства   «Тур’я « (Закарпатська область, Перечинський район, с. Турички, ЄДРПОУ – 14313234) у зв’язку з прийняттям на 4 сесії ІV скликання Туричківської сільської ради 12.11.2002 р. рішення про ліквідацію МДП “Тур’я” та проведення заходів по встановленню місцезнаходження майна підприємства та за рішенням  Перечинської районної ради від 27.06.2002 р. передано безоплатно у власність територіальної громади Туричківської сільської ради, тобто включене до об’єктів районної комунальної власності. Управлінням ПФУ в Перечинському районі ведеться переписка з головою Туричківської сільської ради щодо вирішення питання по сплаті заборгованості МДП “Тур’я” та надання інформації щодо встановлення місцезнаходження “ліквідного” майна підприємства. На даний час відповіді від голови Туричківської сільської ради щодо даного питання до управління не надходило.  Борг в сумі 2,1 тис. грн. забезпечено рішенням суду. Направлено заяву про видачу виконавчого листа на суму 2,1 тис. грн.

4. ПП «Фортуна ВК» – 1,8 тис. грн. Підприємство недіюче з 01.09.2004 року. Статус боргу дієвий. Борг у сумі 1,8 тис. грн. знаходиться на розгляді в суді.

 

2. Про стан погашення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.10.2017 року

Інформувала  заступник начальника Перечинського відділення Ужгородської ОДПІ Блюда Н.В.

Станом на 01.01.2016 року загальна сума боргу по єдиному соціальному внеску за даними інформаційної системи «Податковий блок» становила – 395,1 тис. грн., станом на 01.01.2017 року – 386,9 тис. грн., станом на 01.03.2017 року – 392,2 тис. грн., станом на 01.04.2017 року – 392,9 тис. грн., станом на 01.05.2017 – 409,6 тис. грн., станом на 01.07.2017 року – 404,9 тис. грн., станом на 01.08.2017 року – 428,9 тис. грн., станом на 01.09.2017 року – 431,4 тис. грн. та станом на 01.10.2017 року – 425,4 тис. грн.

 На стягненні у відділі ДВС знаходяться вимоги по 29 суб’єктах господарської діяльності – фізичних та юридичних особах на суму недоїмки – 309,9 тис. грн., з них по фізичних особах-підприємцях – 67,1 тис. грн. та по юридичних особах – 242,8 тис. грн., подані Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ. З 01.01.2017 року функції по стягненню боргу передані до підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

За період з 25.09.2017 року по 25.10.2017 року сплачено єдиний соціальний внесок в сумі 8,9 тис. грн., а саме фізичні особи-підприємці: Томаш Ю.Л. – 1812,62 грн., Козак О.І. – 307,48 грн., Мешко Т.Ю. – 604,55 грн., Симочко О.Й. – 2689,09 грн., Пйоса М.М. – 583,16 грн., Тимошенко В.М. – 1071,16 грн., Керецман В.І. – 1689,6 грн., Пйоса В.М. – 146,67 грн.

 

За результатами засідання комісії винесено та прийнято ряд рекомендаційних рішень.

________________________________________________________________________________________________

31.10.2017 року в залі засідань Перечинської райдержадміністрації відбулось  засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке проводила заступник голови райдержадміністрації, голова робочої групи Марина Чомоляк.    На порядку денному було розглянуто питання:

 

1. Про стан виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району.

 

Управлінням соціального захисту населення ведеться щомісячний моніторинг середньомісячної заробітної плати в розрізі підприємств району як виробничої так невиробничої сфер, а також щоквартальний моніторинг середньомісячної заробітної плати  по району.  Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за ІІ квартал 2017 року згідно експрес випуску головного управління статистики у Закарпатській області від 18.08.2017 року №125 склала 6077,00 грн. За розміром заробітної плати серед інших районів та міст області район займає 6 місце. У відповідності до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи (1600,00 грн.), середньомісячна заробітна плата працівників за ІІ квартал 2017 року збільшилася на 4477,00 грн. або на 379,8%. У відсотках до середнього рівня по області (6215,00 грн.) розмір заробітної плати складає 97,8%. Темп зростання середньомісячної заробітної плати у відповідності до аналогічного періоду минулого року складає – 143,7 %.

Станом на 01.10.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах основного кола щомісячної статистичної звітності відсутня.

Також, спільно з Перечинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, постійно здійснюється аналіз звітів, поданих до Пенсійного фонду України.  При проведенні моніторингу звітів виявлено, що якщо за угодою між працівником і власником встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень, оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Зокрема виявлено, що на окремих суб’єктах господарської діяльності району здійснюються нарахування та виплата заробітної плати нижче мінімального розміру у випадках, коли:

– відповідно до договорів трудового найму з найманими працівниками передбачена зайнятість даних працівників неповний робочий день, сума заробітної плати яких становить 0,25-0,75 мінімальної заробітної плати з розрахунку не менше розміру мінімальної заробітної плати на дату нарахування;

– протягом місяця змінюється середньооблікова чисельність найманих працівників, тобто прийняття на роботу чи звільнення найманої особи відбувається протягом звітного місяця, відповідно сума нарахованої заробітної плати становить меншу мінімального розміру заробітної плати на дату нарахування;

- також перебування працівника у відпустці або на лікарняному, де, відповідно, оплата праці здійснюється згідно законодавства.

                Так, працівниками управління соціального захисту населення проведено моніторинг виплати заробітної плати найманим працівникам району за наданою інформацією Пенсійного фонду за липень поточного року. Порушень з боку роботодавців не виявлено.

На даний час в райдержадміністрацію не зверталися громадяни по питаннях виплати заробітної плати у розмірі менше мінімального і переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу. 

            За наслідками засідання робочої групи прийняті відповідні рішення та надано рекомендації щодо їх виконання.

 

__________________________________________________________________________________________________

Що таке наставництво?

 

Кожна людина потребує підтримки та допомоги зі сторони рідних та близьких. Нам важливо, щоб хтось був поряд з нами, поділяючи нашу радість чи смуток. Так, 5 жовтня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №1504-VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо запровадження наставництва. Закон запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах, з метою їх підтримки та підготовки до самостійного життя. Відтепер українці зможуть на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства і не укладаючи інших правових відносин.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо. Громадянин, який хоче бути наставником, повинен досягти повноліття, пройти медогляд, надати соціальній установі довідку про несудимість, довідку про те, що він не перебуває на обліку у наркологічному диспансері та пройти спеціальний курс із підготовки. Основною ціллю Наставництва є підготовка дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей. Наставник − це турботливий дорослий друг, який стає для дитини значущою людиною, яка хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили, періодично навідується до дитини, яка перебуває в інтернатному закладі й допомагає їй порадою або навчає чогось.

Щоб стати наставником, не знадобиться ніяких особливих навичок. Треба лише вміти слухати, мати бажання піклуватися та передавати власний досвід та знання.

 

 

Директор Перечинського РЦСССДМ                                      Т. Країло

 

 ______________________________________________________________________________________

ПРЕС-РЕЛІЗ

до постанови КМУ вiд 13.09.17 р. № 689

"Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України" 

          Уряд підвищив розміри та спростив порядок контролю проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, у тому числі особам з інвалідністю. Прийнятою постановою передбачено: підвищення розміру щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання; граничний розмір загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім`ю, до складу якої входять особи з інвалідністю - 3 400 гривень; розширення кола внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги; можливість проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не тільки через ПАТ "Ощадбанк", але й через мережі будь-яких банків, які на підконтрольній українській владі території; спрощення порядку контролю за проведенням соціальних виплат окремим категоріям ВПО.  

 

_________________________________________________________________________________________________

З метою належної організації оздоровчої кампанії у 2018 році для осіб з інвалідністю, учасників АТО та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує! 

        За підсумками селекторної наради щодо стану оздоровлення осіб з інвалідністю, учасників АТО та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка відбулася 17.10.2017р. за участю представників департаменту оздоровлення Мінсоцполітики України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Фонду соціального захисту інвалідів  та  відповідно до інформації фінансово-економічного департаменту Мінсоцполітики України звертаємо увагу, що на веб-сайті Міністерства (http://www.msp.gov.ua) в розділі ,,Громадянам” – ,,Санаторно-курортне лікування”, розміщений орієнтовний перелік санаторно-курортних закладів для оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та постраждалих учасників АТО (http://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html) а в розділі ,,Громадянам” – ,,Санаторно-курортне лікування” – ,,Санаторно-курортне лікування учасників АТО”, Дорожня карта щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників АТО та Алгоритм дій органів соціального захисту населення під час організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників антитерористичної операції (http://www.msp.gov.ua/content/Sanatornokurortnoe-likuvannya-uchasnikiv-ato.html).  

В. о. начальника управління                                                         Л. Чиняк

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

РОЗМІРИ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ІНВАЛІДАМ З ДИТИНСТВА ТА ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ НА 2017 РІК 

 

Верховною Радою України 3 жовтня 2017 року прийнято Закон України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №2148-VIII, яким з 1 жовтня 2017 року передбачено підвищення розмірів  державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”. 

Категорія громадян

з