Сім`я, молодь і спорт

 

Підсумки проведення літньої оздоровчої кампанії у 2014 році

 

        Турбота про здоров’я дітей – є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Отже, одним із важливих завдань, які ставить перед нами держава – це забезпечення соціального захисту дитинства, реалізація прав на оздоровлення та відпочинок. 

       Відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей ”, районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2017 року, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23.05.2014 року №144 головою райдержадміністрації прийнято відповідне розпорядження «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році» від 11.06.2014р. №151.

       З метою повноцінного оздоровлення, відпочинку дітей влітку 2014 року, залучення максимальної кількості дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і фахівців, забезпечення якісного медичного обслуговування і харчування, створення належних умов для культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи утворено районну міжвідомчу комісію з питань контролю за роботою дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей.

        Протягом літнього періоду в районі  працювало: 5 стаціонарних таборів, 10  таборів з денним перебуванням ( 04.08 – 21.08.2014) та один наметовий табір:

-          ДОЗ “Барвінок”( м.Перечин, власник обком профспілки ЖКГ, вартість одного ліжкодня 135 грн., директор Барзак О.І.);

-          ЛОК “Карпати” (с.Дубриничі, власник Ужгородський механічний завод, вартість ліжкодня 199 грн., директор Тирпак В.В.);  

-          ЛОК “Лумшори” (с.Лумшори, власник  ВАТ Ужгородський турбогаз, вартість ліжкодня в основному  корпусі для дорослих- 195 грн, для дітей- 160грн, а у літніх будинках-130-145грн., директор Кіш Ю.І.);

-          ЛОК “ДБК-3 Полонина” (с.Лумшори, власник ВАТ “Домобудівний комбінат-3” м.Київ, вартість ліжкодня 160-185 грн., директор Рафальський Л.В.);

-          ЛОК “Полонина” (с.Лумшори, власник ВАТ “Закарпаттурист”вартість ліжкодня 160-175 грн., директор Луцук Л.М.).

  Станом на 27 серпня 2014 року стаціонарними позаміськими закладами оздоровлено 1008 дітей. Із них:

-          ДОЗ”Барвінок” –402 дітей;

-          ЛОК “Карпати” – 75 дітей;

-          ЛОК “ДБК-3 ”Полонина” – 298 дітей;

-          БВ “Лумшори” – 207 дітей;

-          ЛОК “Полонина” – 26 дітей.

      З місцевого бюджету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, на виконання заходів Програми, виділено 99,00 тис.грн. на закупівлю путівок для соціально-незахищеної категорії дітей, а по кошторису  виділено 300,00 тис.грн.  на закупівлю послуг харчування в таборах з денним перебуванням.

     За ці кошти закуплено 36 путівок (99 тис.грн.) для дітей–сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей та дітей-чорнобильців, які пройшли оздоровлення із 12 липня по 01 серпня 2014 року у дитячому закладі оздоровлення  “Синевирське озеро” с.Синевирська Поляна Міжгірського району.

     На базі Вільшинківського навчально-виховного комплексу з 5 по 25 червня працював табір з денним перебуванням, в якому оздоровлено 51 дитину.

     З 04 серпня по 21 серпня 2014 року в районі, за кошти місцевого бюджету працювало табори з денним перебуванням на базі 9 навчальних закладів, в яких яких було забезпечено відпочинковими послугами 551 дитину, в чому числі:

-  11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

-          9 дітей-інвалідів;

- 232 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;

-           2 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

   Вартість дворазового  харчування у таборах становила 16,20 грн. на одну дитину. У кожному таборі був розроблений план заходів організації літнього відпочинку дітей, до якого включено заходи з еколого-натуралістичного, турисько-краєзнавчого, науково-технічного, художньо-естетичного та фізкультурно-спортивного напрямів, відвідування музеїв, виставок, а також проведення туристичних подорожей по визначних місцях Закарпаття.

     Також забезпечено відпочинком 32 дітей Перечинської гімназії та 16 дітей Тур’є-Реметівської загально-освітньої школи у Республіці Словаччина за кошти обласного осередку «Матіца словенська».

     Благодійниками з Німеччини за кошти Баварської общини в ДОЗ “Барвінок”  оздоровлено 24 дітей соціально-незахищеної категорії.

     У с.Ворочово, урочище Скалка з 14.07.2014 року працював  релігійний  табір “Камо грядеши” у якому оздоровлено 75 дітей.

     71 дитина Перечинської школи-інтернату оздоровлена в ЛОК “Карпати”, 48 дітей в Нідерландах (в два етапи), 4 дітей у США, 10 дітей у таборі “Ворохта” Івано-Франківської області.

      Санаторне оздоровлення дітей здійснювалося на базі двох санаторних закладів: санаторій “Малятко” та санаторій “Човен”. У санаторій “Човен” виділено 40 путівок,  в “Малятко”-20 путівок .

    За кошти місцевого, обласного бюджету, Фонду соціального страхування із тимчасової втрати працездатності, батьківської плати та спонсорських коштів оздоровлено та забезпечено відпочинком 1299 дітей (32,7%).

        Із загальної кількості дітей оздоровлено:

-          144 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (в тому числі діти Перечинської школи-інтернату);

-           18 дітей-інвалідів;

-           4 дітей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

-   587 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

 

     В.о. начальника управління                                                                                           М. Горіна

____________________________________________________________________________________________

22.08.2014

Літній відпочинок

Цікаво і змістовно проводять літній відпочинок учні Перечинської ЗОШ1-3ступенів у таборі з денним перебуванням. Діти не тільки відпочивають та оздоровлюються ,але й пізнають  чимало корисного. Днями гостями дітей були працівники Перечинського РЦСССДМ. Учні не тільки з цікавістю слухали лекцію гостей на тему:  « Здоровий спосіб життя»,а й самі долучалися до розмови. Лекція переросла у справжню дискусію і є сподівання ,що слухачі не тільки самі вестимуть здоровий спосіб життя,а й радитимуть цього  дотримуватися своїм батькам та друзям.

 

Директор Перечинського РЦСССДМ                                                                                           Т.Країло

____________________________________________________________________________________________

17.06.2014

Літо – пора оздоровлення дітей 

Одночасно з приходом літа розпочався сезон оздоровлення дітей. Здорове дитинство — це національне багатство країни. Від цього залежить здоров’я наступних поколінь. Для збереження і зміцнення здоров’я величезне значення має активний відпочинок і, перш за все, на повітрі.

Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків, батьків-вихователів на тему: «Оздоровлення дітей з прийомних сімей дитячих будинків сімейного типу протягом 2014 року». Обговорювалися питання забезпечення умов виховання та розвитку дітей, попередження дитячого травматизму під час оздоровлення, про заклади оздоровлення  для дітей, обмін досвідом щодо виховання дітей.

_____________________________________________________________________________________________

17.06.2014

Організація оздоровлення та відпочинку дітей району у 2014 році

Турбота про здоров’я дітей є одним із основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Отже, одне із важливих завдань, які ставить перед нами держава – це забезпечення соціального захисту дитинства, реалізація прав на оздоровлення та відпочинок.

Відповідно до статей 6 і 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Законів України: від 4 вересня 2008 року №375-VI «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (зі змінами), від 5 березня 2009 року №1065-VI «Про Загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року», на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 23.05.2014р. №144 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році», управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблена та затверджена рішенням сесії районної ради від 21.03.2013 року №296 Програма відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2017 року та розпорядження голови Перечинської районної державної адміністрації від 27.05.2014 року №134 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році», затверджено склад районної міжвідомчої комісії з питань контролю за роботою дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей.

На оздоровчу кампанію з місцевого бюджету виділено 99 тис. грн., головним розпорядником яких є відділ освіти, молоді і спорту райдержадміністрації. За ці кошти закуплено 36 путівок для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей та дітей-чорнобильців, які будуть оздоровлюватися з 12 липня по 1 серпня 2014 року у дитячому закладі «Синевирське озеро» (с. Синевирська Поляна Міжгірського району).

Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виділено 80 тис. грн. та планується залучити на оздоровлення дітей спонсорські кошти, кошти профспілкових організацій та батьківську плату в сумі біля 200 тис. грн.

Протягом літнього періоду планується оздоровити 625 дітей в стаціонарних оздоровчих закладах. За кошти державного бюджету буде оздоровлено 135 дітей, за кошти обласного бюджету 85 дітей, за кошти ФССТВП – 145, за кошти релігійних громад – 75, профспілкові організації та батьківська плата – 185 дітей.

В районі протягом літа будуть працювати 5 стаціонарних таборів: ДОЗ «Барвінок» м. Перечин, ЛОК «Карпати» с. Лумшори, ЛОК «Лумшори» с. Лумшори, ЛОК «ДБК-3 Полонина» с. Дубриничі, ЛОК «Полонина» с. Лумшори, які будуть надавати оздоровчі та відпочинкові послуги.

З 1 червня 2014 року у ДОЗ «Барвінок» оздоровлюється 100 дітей Закарпатської області.

 ЛОК “Карпати” села Дубриничі, розпочне свою роботу з 23 червня 2014 року. У даному закладі будуть оздоровлюватися діти Перечинської школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради та діти Часлівецької загальноосвітньої школи.       

У інших, вище згаданих, закладах будуть оздоровлюватися діти з інших регіонів.

З позитиву хочеться відмітити, що чотири позаміські оздоровчі заклади: ДОЗ “Барвінок”, ЛОК “Лумшори”, ЛОК “Полонина” та “ДБК-3 Полонина” пройшли державну атестацію. Вищу категорію отримав табір “ДБК-3 Полонина”, а інші отримали першу та другу категорію.

Міжвідомчою комісією з питань контролю за роботою дитячих закладів оздоровлення та відпочинку щотижнево здійснюватимуться виїзди в табори. Про проведену роботу надаватиметься письмова довідка для подальшого розгляду на засіданні міжвідомчої комісії.

Міжвідомчою комісією проведено два засідання на яких розглянуто:

-   хід оздоровчої кампанії протягом поточного року;

-   організацію роботи за станом підготовки та функціонування закладів до літнього оздоровлення дітей;

-   роботу стаціонарних таборів в літній період;

-   закріплення членів міжвідомчої комісії за стаціонарними таборами.

6 червня 2014 року при голові райдержадміністрації була проведена нарада з директорами шкіл району з питань оздоровлення дітей. За підсумками наради планується забезпечити відпочинком 677 дітей шкільного віку на базі 11 навчальних закладів району.

 

 Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей, відділом у справах сім’ї, дітей та інвалідів управління соціального захисту населення протягом літнього періоду в оздоровчих таборах буде проводитися інформаційно-просвітницька та навчально-виховна робота серед дітей, спрямована на формування навичок здорового способу життя. 

____________________________________________________________________________________________

11.04.2014

«Діти – наше майбутнє»

Діти та молодь - наше майбутнє! Саме ці слова ми чуємо кожного дня скрізь і всюди. Адже діти та молодь є нашим продовженням роду. Дитина від народження має невід’ємні права, а саме: право на життя, право на свободу і особисту недоторканість, право на повагу до особистого життя. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому – святий обов’язок родини, органів влади, закладів, що піклуються здоров’ям та освітою дітей, громадськості подбати про всебічний розвиток їхніх інтересів та здібностей, забезпечити належний рівень охорони здоров’я, виховання і дотримання прав дитини.

10 квітня 2014 року  при співпраці Перечинського РЦСССДМ з КВІ в Перечинському районі у Обласному соціальному центрі матері та дитини та Обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було проведено захід під назвою «Діти -  наше майбутнє». У проведенні заходу взяли участь протоієрей Української Православної Церкви отець Станіслав, директор Перечинського РЦСССДМ Т.Країло, спеціаліст І категорії Перечинського РЦСССДМ В.Кичак, начальник КВІ в Перечинському районі В.Муругов, старший інспектор КВІ в  Перечинському районі Р.Комош та клієнти вищезгаданих закладів. Під час заходу було висвітлено питання профілактики правопорушень, пропаганди здорового способу життя, соціального захисту населення, кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, правового захисту.

Отець Станіслав провів діалог із клієнтами ЦМД та гуртожитку на духовно-моральну тематику. Зокрема йшлося про мораль поведінки в суспільстві. Бесіда перетворилась у справжню дискусію. На згадку про зустріч було зроблено спільне фото.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.10.2013

Стартували районні змагання з міні-футболу серед школярів

 

В четвер, 10 жовтня на спортивних майданчиках Перечинської ДЮСШ та Тур’я-Реметівської ЗОШ стартували районні змагання з міні-футболу серед школярів. За регламентом в цей день визначалися команди, які продовжать боротьбу в фінальній частині змагань, яка пройде 24 жовтня цього року. Загалом участь у змаганнях взяли команди, які представляли 18 шкіл району.
В Перечині змагалися - Перечинська гімназія, Перечинська ЗОШ, школа-інтернат, Зарічевська, Сімерківська, Новоселицька та Сімерська ЗОШ.

Паралельно з цими матчами, на базі Туря-Реметівської ЗОШ змагалися команди: Т.Реметівської, Т.Пасіцької, Порошківської, Т-Бистрянської, П.Гутянської, Раківської, Вільшинківської, Турицької та Туричківської шкіл.

За підсумками зіграних матчів до фінальної стадії змагань пробилися юні футболісти Перечинської, Порошківської, Т-Реметвської ЗОШ, Перечинської гімназії, Перечинської школи-інтернату, Зарічевської, Турицької та Т-Полянської загальноосвітніх шкіл.

Прес-служба районної ради

 

08.10.2013

У Перечині відбулась ювілейна спартакіада серед шкіл-інтернатів

Уже 25 років поспіль у Закарпатській області проводиться спартакіада серед шкіл-інтернатів. Цього року, за доброю традицією, обласна ювілейна спартакіада шкіл-інтернатів відбулася на спортивній базі Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів.
Головною метою проведення спартакіади є надання можливості вихованцям шкіл займатися спортом, залучення школярів до заняття фізичною культурою, зниження психологічних факторів, напруженості, формування здорового емоційного фону серед дітей та підлітків шляхом їх участі у командних видах спорту, а також пропаганда фізичної культури і спорту як важливого засобу оздоровлення та дозвілля учнів. Організаторами цих спортивних змагань є департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації та Закарпатська обласна рада фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Так, 5 жовтня колектив школи гостинно зустрічав учасників та гостей спартакіади. Як завжди, спортивний захід був масовим. На старт змагань на чолі зі своїми вчителями фізичного виховання та тренерами вийшли близько 100 юних спортсменів із чотирьох навчальних закладів краю. Участь у змаганнях взяли учні Великобичківської школи-інтернату, Буштинської гімназії-інтернату, Нижньоворітської школи-інтернату, а також вихованці школи-інтернату міста Перечин. Яскравим було урочисте відкриття спортивного дійства, яке відкрив директор Перечинського навчального закладу, депутат районної ради, чудовий педагог і вихователь підростаючого покоління Василь Коба і привітав всі команди-учасниці, побажавши гарних результатів і перемог.

У програму спартакіади були включені різні види спорту. Так змагання проводилися з трьох видів: легка атлетика (чотириборство: біг на 60м; метання м’яча; стрибки у довжину; біг на 300м для дівчат і 500м для хлопців), міні-футбол (хлопці), волейбол (дівчата).

Вихованці шкіл-інтернатів змагалися як в особистому так і в командному заліку. Одночасно, на різних площадках, розпочалися змагання та поєдинки. В усіх видах була напружена спортивна боротьба, юні спортсмени показали високу майстерність, прагнення до перемоги. Учні всіх шкіл щиро вболівали та підтримували своїх однокласників. Футбольна команда школи-інтернату господарів здобула перемогу в міні-футбольному турнірі, який став окрасою спартакіади, а волейбольна команда у відповідному турнірі посіла ІІІ місце. Учні Перечинської школи-інтернату стали також кращими легкоатлетами спартакіади. У змаганнях із футболу друге місце посіла команда школи-інтернату з Нижніх Воріт, а третє – Буштинська гімназія-інтернат. У змаганнях з волейболу перемогу отримали учні Нижніх воріт, друге місце – вихованці з Великого Бичкова та відповідно третю сходинку посіли – перечинці. Призерами у змаганнях з легкої атлетики стала команда Перечина, учні Буштинської ЗОШ-інтернат отримали срібло, команда Нижнєворітської школи – бронзу.

Приємно відмітити, що за підсумками усіх видів перше загальнокомандне місце завоювали вихованці нашого навчального закладу. На другому місці – спортсмени Нижньоворітської школи-інтернату, а на третьому – Буштинської гімназії-інтернату. Команди-призери та переможці з окремих видів спорту від організаторів спартакіади були нагороджені кубками і дипломами, а переможці у чотириборстві – пам’ятними призами, цінними подарунками грамотами та медалями. Окремі школярі здобули індивідуальні відзнаки: Віраг Аттіла визначений кращим футболістом змагань, Шандор Іван – кращим легкоатлетом, а Морозова Каріна – кращою спортсменкою 25 обласної спартакіади шкіл-інтернатів.

Сподіваємось, що проведення таких спортивних свят прищеплюють юним спортсменам бажання до занять фізкультурою і спортом, загартовують їх у житті. У цьому Перечинська районна рада на чолі з головою районної ради, активним організатором спортивно-масової роботи у районі Анатолієм Перцевим завжди підтримує подібні захоплюючі заходи.

Прес-служба районної ради

07.10.2013

Відбувся футбольний поєдинок першості області серед юнаків

В суботу, 5 жовтня, на стадіоні «Зоря» відбулися матчі чергового туру першості області з футболу серед ДЮСШ у вікових категоріях 1998-1999р.н. та 2000-2001р.н. між командами ДЮСШ міста Перечин та ДЮСШ міста Чоп.

В молодшій віковій групі (тренер Герзанич М.) було зафіксовано нічийний результат – 1:1, а вихованці Перечинської ДЮСШ 1998-1999 р.н. (тренер Утцюський Ю.Ю.) здобули першу перемогу в чемпіонаті з рахунком 2:0. Чергові поєдинки першості відбудуться вже весною наступного року.


 

Коли дитина без батьків

З метою створення умов для реалізації державної політики щодо забезпечення державних гарантій і конституційних прав дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування службою у справах дітей райдержадміністрації розроблено, схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації № 46 від 12.02.13 та затверджено рішенням голови районної ради № 287 від 21.03.13 Програму подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2013 рік, а також схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації від № 718.01.12 та затверджено рішенням голови районної ради від № 186 22.03.12 районну цільову соціальну програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2012-2017 роки.

Станом на 13.08.2013 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 69 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них – 38 проживає у сім’ях опікунів/піклувальників, 5 – знаходяться на вихованні у дитячих будинках сімейного типу та 2 – знаходяться в прийомних сім’ях, 24 – у інтернатних закладах області.

На профілактичному обліку служби у справах дітей перебуває 34 дитини, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Протягом семи місяців 2013 року службою спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів місцевого самоврядування, працівників кримінальної міліції у справах дітей Перечинського (по обслуговуванню Перечинського та В.Березнянського районів) РВ УМВС України в Закарпатській області здійснено 45 рейдів-відпрацювань з метою проведення з такими сім’ями профілактичної роботи, яка включає в себе бесіди з батьками або особами, що їх замінюють щодо неналежного виконання ними батьківських обов’язків, зокрема недопустимості вчинення насильства над дітьми. Спільно з обласним Притулком для дітей служби у справах дітей Закарпатської ОДА на території району проведено два рейди-відпрацювання. За наслідками проведеної роботи складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання, 25 батьків притягнуто до адмінвідповідальності за ухилення від виконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП та одного громадянина за насильство у сім’ї за зн. 2 ч. 2 ст. 173 КУпАП. За розпорядженням голови РДА вилучено одну дитину, залишену без піклування батьків, яку влаштовано в обласний Будинок дитини м. Свалява. Чотирьох дітей було вилучено з вулиці та тимчасово поміщено до обласного Притулку для дітей, з яких: двох повернуто на виховання матері, а двох влаштовано на повне державне утримання та виховання в інтернатний заклад області.

З метою захисту моральних засад і утвердження здорового способу життя, запобігання випадків вживання неповнолітніми алкогольних напоїв, наркотичних засобів та психотропних речовин, попередження правопорушень та бездоглядності серед дітей, службою у справах дітей спільно з працівниками кримінальної міліції у справах дітей Перечинського (по обслуговуванню Перечинського та В.Березнянського районів) РВ УМВС України в Закарпатській області не рідше двох разів на місяць проводяться рейди-перевірки торговельних закладів, кафе, барів, дискотек, комп’ютерних клубів та інших розважальних закладів. Протягом семи місяців 2013 року за порушення продажу алкогольного напою неповнолітнім одну громадянку притягнуто до адмінвідповідальності за ст. 156 КУпАП.

З метою соціально-правового захисту прав дітей проводиться Комісія з питань захисту прав дитини, яка за звітній період розглянула 41 питання стосовно захисту життя, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, сімейного виховання, житлових та майнових прав дітей.
Протягом семи місяців 2013 року службою влаштовано під опіку/піклування фізичних осіб 7 дітей, повернуто у сім’ю на виховання за рішенням Перечинського районного суду 7 дітей. Семеро дітей, які перебували на первинному обліку служби у справах дітей, усиновлено громадянами України.

На території Перечинського району функціонує один дитячий будинок сімейного типу “Сім’ї Грамма” та чотири прийомні сім’ї в яких всього виховується 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом семи місяців 2013 року на території району за розпорядженням голови райдержадміністрації № 180 від 18.06.13 утворено прийомну сім’ю Чомоляк, в якій виховується троє власних дітей та влаштовано на спільне проживання та виховання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

За розпорядженням голови райдержадміністрації № 223 від 26.07.2013 року утворено прийомну сім’ю Русинчак, в якій виховується одна власна дитина та влаштовано на спільне проживання та виховання одну дитину, позбавлену батьківського піклування.

До функціонуючої прийомної сім’ї Гапак, де виховується двоє прийомних дітей та двоє власних, довлаштовано на спільне проживання та виховання ще одну дитину-сироту.

Якщо Ви любите дітей, але поки що їх у Вас немає, бажаєте чути дитячий сміх у Вашому домі, не погоджуєтеся з думкою про те, що проблема дітей-сиріт – це справа лише держави та фахівців, звертайтесь у службу в справах дітей райдержадміністрації за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 7, тел. 2-15-01.

Начальник служби у справах дітей Перечинської РДА                                       М.І. Ганчак

 

ЗМАГАЛИСЯ ЗА КУБОК РАЙОНУ


 
7 квітня, у спортзалі Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися змагання за Кубок району з волейболу серед чоловічих команд. Спонсорами виступили депутати обласної ради Петро ГРИЦИК та Роман ШНІЦЕР.

У боротьбі за почесний приз на майданчик виходило дев’ять волейбольних команд: «РБУ-Дубриничі», «Кантіна-Перечин», команда Перечинської школи-інтернат, волейболісти Порошкова, Т.Пасіки, Ракова, Зарічова, Новоселиці та Сімері – всього зібрало близько 90 спортсменів району.

Відкрив турнір та побажав його учасникам результативної гри і перемог голова організаційного комітету змагань, голова районної федерації волейболу Іван Погоріляк..

Цього разу це спортивне свято зібрало значну кількість не лише учасників, але й вболівальників волейболу, які мали змогу поспілкуватися між собою, відпочити від буденної роботи і, звісно, позмагатися. У свою чергу кожна команда прагнула здобути перемогу, посісти якомога вище місце у підсумковій таблиці. Тому змагання проходили жваво, емоційно та енергійно, що подобалось глядачам.

За підсумками турніру сильнішими і спритнішими виявились волейболісти команди «РБУ – Дубриничі», які заслужено посіли перше місце, за що отримали районний кубок. Другу сходинку призерів зайняла команда «Кантіна-Перечин», а третю – сільські спортсмени Ракова. Переможці нагороджені грамотами організаторів турніру та грошовими призами. Цю почесну місію виконали голова районної ради Анатолій Перцев та голова районної державної адміністрації Петро Грицик, Були і спеціальні подарунки, які, до речі, отримали не лише призери, а й інші учасники змагання. Одночасно призи було вручено і від депутата обласної ради Романа Шніцера.

Наостанок керівники району подякували чоловічим волейбольним командам, організаторам спортивного заходу за зусилля, що вони докладають для розвитку фізичної культури, популяризації масових видів спорту на Перечинщині.

ЧЕМПІОНАТ ДИТЯЧОЇ ЛІГИ З ГАНДБОЛУ

У суботу, 6 квітня в спортзалі Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов 1 тур чемпіонату Закарпатської області Дитяча Ліга з гандболу серед дівчат 2001 р.н. Участь в чемпіонаті серед даної вікової групи приймало 6 команд: Перечин-1, Перечин-2, СДЮШОР Ужгород-1, СДЮШОР Ужгород-2, Хуст та Солотвино. Команда Перечинської ДЮСШ-1 (тренер Керецман В.М.) здолала своїх ровесниць з Солотвина з рахунком 9:2 та поступилася команді Ужгород-1 - 3:13. Команда Перечин-2 (тренери Лабанич Б.О. та Ковалів Б.І.) поступилася команді Ужгород-2 з рахунком 3:6 та команді Хуста 3:16.

 Про порядок присвоєння почесного звання України "Мати-героїня"

Згідно з „Положенням про почесні звання України” почесне звання України "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п`ять і більше дітей. 

При цьому враховуються і діти, усиновлені в установленому законодавством порядку. Неодмінною умовою для присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” є вагомий особистий внесок матері у виховання дітей в сім`ї, створення умов для здобуття ними освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Це звання присвоюється жінкам – громадянкам незалежної України і є найвищою державною нагородою для багатодітних матерів.

Для присвоєння почесного звання потрібні наступні документи:

- копію сторінок паспорта з даними прізвища, ім’я та по-батькові, місця реєстрації;

- копії свідоцтв про народження на всіх дітей;

- довідки-характеристики з місця навчання кожної дитини (шкільного і студентського віку) та характеристики з місця роботи на кожну дитину (для тих, хто працює та проживає разом з родиною);

- акт обстеження умов проживання багатодітної сім’ї;

- соціальний паспорт багатодітної родини встановленого взірця;

- подання виконкому місцевої ради на ім’я голови райдержадміністрації щодо представлення багатодітної матері до присвоєння почесного звання „Мати-героїня”;

- нагородний лист за формою від 17 березня 2003 року у 5-х екземплярах, оригінал.

 

 

Добрі справи служби у справах дітей Перечинської РДА

1. Здійснення заходів на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку.

2. Запобігання бездоглядності та безпритульності, правопорушенням серед дітей та усунення причин, що породжують ці явища.

3. Здійснення заходів спрямованих на поліпшення становища і соціально-правового захисту дітей.

4. Розроблення та подання на розгляд районної держадміністрації пропозицій стосовно бюджетних асигнувань на виконання програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, а також утримання підпорядкованих їй закладів соціального захисту для дітей.

5. Розроблення і виконання власних та підтримання громадських програм соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

6. Забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, усунення причин та здійснення контролю за виконанням цих заходів.

7. Реалізація комплексних заходів з питань пріоритетності сімейних форм виховання відносно дітей, а саме встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї.

8. Здійснення контролю за умовами влаштування та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

9. Правове виховання дітей, їх інформування з питань працевлаштування, навчання, оздоровлення та відпочинку.

10. Проведення рейдів-відпрацювань в населених пунктах району з метою обстеження житлово-побутових умов проживання дітей та проведення профілактичної роботи з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

11.Виявлення порушень щодо реалізації неповнолітнім спиртних напоїв, тютюнових виробів та виявлення дітей, які відвідують інтернет-клуби під час уроків та у вечірній час.

12. Проведення рейду «Урок» з метою виявлення дітей, які без поважних причин не відвідують навчальні заклади та проведення відповідної роботи з батьками по залученню даних дітей до навчання.

13. Проведення профілактичних рейдів (бесід, лекцій), рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал”, “Малюк” з метою попередження злочинності та правопорушень, своєчасного виявлення сімей, які не спроможні або не виконують виховні функції, виявлення бездоглядних та безпритульних дітей.

14. Проведення акції “Тиждень проти шкідливих звичок” серед учнів шкіл, прочитання лекцій про вплив соціально негативних явищ, таких як: наркоманія, куріння, зловживання алкоголем на організм підлітка.

15. Проведення «Тижня правових знань» з метою роз’яснення основних, трудових, житлових, майнових прав та свобод дітей, що передбачаються Конвенцією ООН «Про права дитини» та про адміністративну, цивільну, кримінальну відповідальність неповнолініх.

16. Додержання майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зберігання права на житло, в якому вони проживали з рідними батьками до влаштування у відповідні заклади та під опіку/піклування.

17. Представлення у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності.

18. Захист дітей від жорстокого поводження та насильства в сім’ї, формування комплексного підходу до боротьби з цим явищем та його попередження.

19. Перевірка стану роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

20. Працівники служби беруть участь у семінарах-навчаннях з метою підвищення професійного рівня.

Начальник служби у справах дітей Перечинської РДА                                           М.І. Ганчак