Інформує Перечинський районний військовий комісаріат Закарпатської області

В кінці червня в Ужгородському районі пройдуть масштабні навчання із територіальної оборони.

 Протягом десяти днів резервісти та військовозобов`язані, які стоять на обліку у військових комісаріатах області, відпрацьовуватимуть навички, необхідні для оборони краю у разі потенційної небезпеки.

 Навчальні збори одного із головних підрозділів територіальної оборони пройдуть на базі Закарпатського обласного військового комісаріату. Власне навчання відбудуться на полігоні на Ужгородщині.

 У Закарпатському обласному військовому комісаріаті повідомили, що це планові навчання на підставі Плану підготовки, затвердженого Генеральним штабом Збройних сил України. «Проводитимуться навчання виключно на території Закарпатської області, де  підрозділи територіальної оборони, власне, і формуються, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Ці десять днів стануть корисними для кожного чоловіка, який візьме участь у зборах. Кожен матиме змогу перевірити свої можливості, навчитись чомусь новому, згадати старі навички, які можуть стати в пригоді навіть у повсякденному житті».

 Розташуються резервісти в польовому наметовому таборі. Протягом десяти днів будуть проводитися заняття із військово-медичної, інженерної, тактико-спеціальної, тактичної підготовки, мінної безпеки та вогневої підготовки із практичним виконанням вправ стрільб. Заняття із ними проведуть офіцери обласного військового комісаріату та 128 ОГПБр, які мають бойовий досвід.

 Призову на навчальні збори підлягають військовозобов`язані віком від 20 до 60 років, які звільнені в запас із військової служби по частковій мобілізації та не зараховані до військового оперативного резерву першої черги (за рішенням військового комісара), звільнені зі строкової військової служби, отримали відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (за станом здоров`я, сімейними обставинами тощо) до моменту оголошення правового режиму воєнного стану тощо.

 Варто зазначити, що всіма резервістами, які призиваються на навчальні збори, включно з часом проїзду до місця їх проведення і назад (відповідно до Кодексу законів про працю), зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення. Крім того за підсумками зборів вони отримають грошове забезпечення, аналогічне до виплат резервістам оперативного резерву першої черги, які проходили навчання у складі бойових бригад, з урахуванням терміну перебування на зборах.

 ПОРЯДОК

виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаним та резервістам, що призиваються на навчальні збори.

Керівні документи

1.     Закон України “Про військовий обов’язок і військову службу”

2.     Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 року № 1644 “Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам”

3.     Наказ МОУ від 12.03.2007  № 80 «Про затвердження Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам»

 Військовозобов’язаним та резервістам, призваним на збори, за кожний день перебування на зборах з урахуванням часу перебування в дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад виплачуються:


 Добові

(у відсотках від добових (60 грн.) за кожний день) у таких розмірах:

 

старшому офіцерському складу

– 40 %  (24 грн.)

молодшому офіцерському складу

– 35 % (21 грн.)

сержантському і старшинському складу:

 

прапорщикам, старшим прапорщикам, мічманам, старшим мічманам

– 35 % (21 грн.)

молодшим сержантам, сержантам, старшим сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам

– 30 % (18 грн.)

рядовому складу

– 20 %; (12грн.)

 Одноразові виплати

Всім резервістам за період проходження зборів пропорційно дням перебування на зборах здійснюються грошові виплати їз розрахунку прожиткового мінімуму на місяць-1600 грн.:

вищому офіцерському складу 

– 2,0  (3200 грн.);

старшому офіцерському складу

– 1,9 (3040 грн.);

молодшому офіцерському складу

– 1,8 (2880 грн.);

сержантському і старшинському складу:

 

прапорщикам, старшим прапорщикам, мічманам, старшим мічманам

– 1,7 (2720 грн.);

молодшим сержантам, сержантам, старшим сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам

– 1,6 ( 2560 грн.);

рядовому складу

– 1,5 (2400 грн.).

ПРИКЛАД:

Сержант, призваний на збори на період з 29.06.17 року по 08.07.17 р – 10 діб.

1)     добові: 21 грн. * 10 діб.= 210 грн.

2)     одноразова грошова виплата 2560 грн./30 діб*10 діб=853,33 грн.

Всього до виплати: за 10 діб: 1063,33 грн.

Порядок виплати.

Здійснення  виплат  військовозобов’язаним,  провадиться військовими частинами, установами, що проводять збори.

Виплати середнього заробітку.

Офіційно працевлаштованим.

За військовозобов`язаними, призваними на збори, за весь період зборів, уключаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігається місце роботи, займана посада та середній заробіток як на основній, так і на сумісних роботах.

Виплата середнього заробітку військовозобов`язаним, призваним на збори, провадиться підприємствами, установами та організаціями, де працюють призвані на збори, з подальшим відшкодуванням цих витрат підприємствам військовими комісаріатами.

Непрацевлаштованим.

 Військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють та зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, за весь період зборів, за їхньою заявою на імя командира частини, з додованням довідки з центру зайнятості про перебування на обліку як непрацевлаштований, де проводяться збори, виплачується грошове забезпечення виходячи з розрахунку одного прожиткового мінімуму на місяць (1600 грн.)

 Одноразове грошове заохочення.


В кінці року  резервістам, які підписали контракт про проходження служби в резерві, виконали програму підготовки, не вчиняли правопорушень, пов`язаних з проходженням служби у військовому резерві, виплачується одноразове грошове заохочення (далі - заохочення) у таких розмірах (у грн.) на рік:


вищому офіцерському складу

- 3100 ;

старшому офіцерському складу

- 2800;

молодшому офіцерському складу

- 2500;

прапорщикам,

- 2200;

сержантам, старшинам

- 1900;

рядовому складу

 

- 1600.

Виплата щорічного заохочення резервістам провадиться на підставі наказу командира військової частини, начальника військового навчального закладу, керівника установи або організації Збройних Сил України, де проходять службу.

Командир (начальник) має право позбавляти резервістів одноразового грошового заохочення повністю або частково тільки за:

уживання алкогольних напоїв (наркотичних речовин) у службовий час, прибуття на службу в нетверезому стані (стані наркотичного сп`яніння);

порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів щодо збереження державної таємниці;

порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів, які призвели до поломок військової (спеціальної) техніки й озброєння, пошкодження майна, інших матеріальних збитків, а також завдали шкоди здоров`ю військовослужбовців або інших осіб;

порушення статутних правил несення вартової (вахтової), внутрішньої служб, патрулювання, що не спричинило тяжких наслідків;

порушення статутних правил взаємовідносин між резервістами (військовослужбовцями), що не містять у собі складу злочину;

недбале ставлення до служби в резерві, якщо це не містить у собі складу злочину;

невихід резервіста на заняття (збори), а також самовільне залишення місця проведення занять (зборів) без поважних причин більше 3 годин протягом робочого дня;

невиконання програми підготовки.

Одноразове грошове заохочення не виплачується резервістам:

 які звільняються зі служби у військовому резерві за службовою невідповідністю та у зв`язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили;

у разі скоєння у військовій частині аварій, подій, пов`язаних із загибеллю людей з вини резервістів під час виконання ними службових обов`язків, чи вчинення злочинів;

у зв`язку із систематичним невиконанням резервістом умов контракту.

Накази про виплату заохочення за минулий рік видаються у січні поточного року.

 Перевезення.

 Перевезення військовозобов`язаних до місця проведення зборів і назад до місця проживання провадиться за рахунок Міністерства оборони України (в грошовому вираженні або  ВПД).

 

Дата публікації: 14.06.2017 9:48:49