Близько семи сотень відкритих конкурсів оголосили цьогоріч у Закарпатській області на заміщення вакантних посад державної служби

 

Більше року тому (у травні 2016-го) в Україні вступив у дію новий Закон «Про державну службу», покликаний впровадити європейські практики в сфері державного управління в українські реалії. Про основні цілі реформи під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА розповів заступник начальника управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Микола Трофименко.
За його словами, новий закон має на меті деполітизувати державну службу. Задля цього відбувся розподіл посад на політичні та адміністративні. Наступним кроком стало чітке формулювання норм політичної неупередженості державних службовців. Зокрема заборонено демонструвати свої політичні погляди, обіймати посади в керівних органах політичної партії та залучати, використовуючи своє службове становище, працівників бюджетної сфери до участі у передвиборній агітації. Крім того, на час участі у виборчому процесі державний службовець повинен оформити відпустку без збереження заробітної плати.
Законом обмежено і коло посад, які належать до державної служби. З переліку виведено посади працівників державних підприємств, установ та організацій, а також працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування – діловоди, архіваріуси, спеціалісти з обслуговування комп’ютерної техніки.
«Кроком вперед є запровадження відкритих конкурсів на всі посади державної служби. Власне, це нова філософія вступу на державну службу, оскільки оцінюються і вимірюються передусім особистісні компетенції кандидата на посаду», - каже М.Трофименко. Запроваджено єдиний портал вакансій державної служби, тож для кожного громадянина країни у будь-який час доступна інформація про те, у якому державному органі, у якій області, районі є наявні вакансії. Також на цьому веб-порталі систематично публікуються результати проведених конкурсів. До-прикладу, з початку нинішнього року у  Закарпатській області оголосили 669 відкритих конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби. 
З 1 травня нинішнього року особи, які претендують на посаду державної служби мають обов’язково надати посвідчення атестації вільного володіння державною мовою. Відповідні сертифікати видаються вищими навчальними закладами за результатами іспиту.
Запроваджують і нову модель оплати праці державних службовців. «З 2019 року частка основних виплат становитиме 70%, а стимулюючі виплати – 25% від загального фонду. До того часу оклади держслужбовців поступово підніматимуть. До реформи стимулюючі виплати - премії, які встановлювалися керівником на власний розсуд, становили 50-70% у заробітній платні державного службовця. Тож суб’єктивний вплив керівника на рівень заробітної плати держслужбовця зменшується», - повідомив М.Трофименко.

Дата публікації: 16.08.2017 9:10:21