«Перечинців цікавить формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?»

 ПРЕС-РЕЛІЗ

 «Перечинців цікавить формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?»

                                            

5 жовтня про це обговорювали мешканці району в приміщенні Перечинського районного центру зайнятості. Навряд, чи якась інша тема на сьогодні викликає стільки дискусій, навіть суперечок у суспільстві, як земельна реформа, формування ринку землі, можливість вільного продажу земель. «Всю землю одразу скуплять олігархи та агрохолдинги», «Селян вчергове обдурять, і вони залишаться ні з чим», «Люди  продаватимуть свої паї через необізнаність», - це лише деякі з міфів навколо цієї теми. Тож Громадські обговорення на тему «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?», що пройшли 5 жовтня в м.Перечин, мали на меті ознайомити мешканців громади з думками фахівців та надати можливість селянам висловити своє ставлення до питання зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, а також вказати шляхи  для оптимального використання  земель сільськогосподарського призначення.

 

За словами Якубець Василя Юрійовича, першого заступника управління Держгеокадастру в Закарпатській області, експерта з земельних питань, фактично ринок землі в Україні існує вже не один рік. Тож головне завдання держави – легалізувати цей процес, що забезпечить реалізацію прав громадян. Вже зараз оренда сільськогосподарських земель, яка проводиться через аукціони Держгеокадастру в Закарпатській області,  дає значні надходження до місцевих бюджетів, - зазначив фахівець. - Ринок землі має бути інструментом розвитку сільського господарства, сільських територій, бо без ринку землі економіка не розвивається». Учасники семінару дискутували  щодо основних положень земельної реформи.

 Зняття мораторію відкриває доступ індивідуальним селянським господарствам, дрібним фермерам до дешевих кредитних ресурсів. Ринок землі  значно покращить ситуацію з робочими місцями на селі, із самозайнятістю та збільшить надходження  коштів до місцевих бюджетів, вважає Ладомиряк  Мар`яна Павлівна, перший заступник голови  Перечинської райдержадміністрації."Ми мусимо робити ставки на молодь, яка може стати локомотивом до господарювання на селі", - зазначила вона. 

Ми живемо в час змін, і, щоб бути успішними, потрібно змінювати ситуацію на краще, використовуючи всі ресурси швидкими темпами. Щоб поліпшити добробут сільського  населення потрібно розумно використати земельні пайові землі, які зараз, через продовження мораторію, обмежено використовуються орендарями.Таку думку висловила Шурковська Людмила, фахівець з розвитку сільських територій. За її словами, зняття мораторію на продаж землі та відкриття ринку, дасть можливість отримати іпотеку для  розвитку рибного господарства, садівництва, виноградарства, в тому числі - органічного, (що особливо актуально в Перечинському районі), сприятиме створенню нових робочих місць на селі, покращенню добробуту селян--власників земельних паїв, оскільки вартість паю може значно зрости. Обізнані люди не будуть продавати свої земельні паї за безцінь, а стільки дискусій і навіть суперечок на цю тему виникає тільки тому, що селяни дуже погано поінформовані чи дезінформовані, - підсумувала експерт..

 Про НАСДСУ

Метою діяльності Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України є сприяння покращенню добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості через підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок сільського населення та сільськогосподарських товаровиробників, задоволення та захист соціальних, економічних, фахових та інших спільних інтересів членів Асоціації. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою:

 http://www.dorada.org.ua

Телефон: +38 044 223-02-70; e-mail: doradaukraine@gmail.com

 

* * *

Дата публікації: 09.10.2017 14:48:31