В Перечині проведено тренінг на тему: Аграрні розписки в Україні: нові можливості

  20 лютого 2018 року в залі Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості (м.Перечин, пл.Народна, 17) для представників аграрного сектору Перечинщини був проведений тренінг „Аграрні розписки в Україні” - нові можливості для фермерів, який впроваджується IFC, членом Групи Світового банку в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.    

В тренінгу взяли участь працівники управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, керівники приватних сільськогосподарських підприємств та голови фермерських господарств району.

Перед присутніми з презентацією виступила Людмила Шурковська, голова правління БФ „Карпатський регіональний центр дорадництва”, яка  докладно надала інформацію по процедурам роботи з аграрними розписками, та інших діючих програм для фермерів Міжнародної фінансової корпорації (що входить в групу Світового банку). Виступаюча наголосила на ключових властивостях та перевагах аграрних розписок.

Аграрна розписка виступає в Україні інноваційним універсальним інструментом обміну агровиробника на грошові кошти, матеріально-технічні ресурси, послуги, техніку.

Представники влади є партнерами проекту щодо реалізації програми й підтримують інновації, що сприятимуть розвитку агробізнесу в регіоні.

В результаті роботи Проекту сільськогосподарські виробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових та матеріально-технічних ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

Подібна практика кредитування агровиробників шляхом використання фінансового інструменту «Аграрні розписки» активно використовується в багатьох країнах світу. Аграрні розписки передбачають кредитування сільгоспвиробників під заставу майбутнього врожаю з прив`язкою до земельної ділянки.

Інструмент було запроваджено в 2014 році. До цього часу ним користувалися аграрії восьми областей – Полтавської, Черкаської, Вінницької, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської та Сумської. Станом на 1 лютого видано 200 розписок на суму понад 1.2 млрд. грн.

По закінченні тренінгу проводилося жваве обговорення даного заходу. Інформація по процедурам роботи з аграрними розписками зацікавила багатьох присутніх. Можливо, що вже найближчим часом сільгоспвиробники скористаються таким засобом залучення додаткових коштів.

  

Дата публікації: 21.02.2018 15:58:04