У райдержадміністрації було проведено робочу нараду за участю органів реєстрації сільських рад та міської ради ТОГ

  

 
Державний реєстр виборців – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України і призначена для зберігання, обробки даних та користування ними.
Створення Державного реєстру виборців дозволяє:
вести персоніфікований облік виборців;
уникнути фальсифікації, дублювань, інших помилок в процесі проведення виборів та референдумів;
спростити процес складання виборчих списків;
своєчасно вносити зміни і доповнення до списків виборців.
Відповідно до статті 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” відділ ведення Державного реєстру виборців здійснює поновлення бази даних Реєстру щомісяця до 5 числа на підставі відомостей , які подаються суб’єктами подання до органу ведення Реєстру. 
Станом на 01.07.2018 року  суб’єктами подання відомостей до відділу ведення Державного реєстру виборців є 5 установ: районний сектор ГУ ДМС України в Закарпатській області; відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області; спецзаклад з обліку бездомних громадян; районний орган охорони здоров’я та районний суд.
  Також періодично проводиться  робота з суб’єктами подання відомостей про виборців: органами реєстрації сільських рад та міської громади , працівниками сектору Перечинського ГУ ДМС  та Перечинським відділом ДРАЦС , для більш точного формування бази даних Реєстру , правильного внесення виборчих адрес (назв вулиць та номерів будинків) виборців.
 Відділом ведення Державного реєстру виборців  було надіслано листи від  12.01.2018 № 09/01-31 та від 12.01.2018 № 10/01-31 головам виконкомів сільких рад та Перечинської міської ради ТОГ про надання щомісяця до 5 числа відомостей про найменування нових  та перейменування вулиць ( проспектів, бульварів,площ, провулків, кварталів, кутків тощо), присвоєння номерів новим будинкам і зміну нумерації існуючих будинків у відповідному населеному пункті. Зазначені відомості засвідчуються підписом посадової особи та скріплюються печаткою відповідної місцевої ради
10 липня 2018 року в райдержадміністрації було проведено робочу нараду за участю органів реєстрації сільських рад та міської ради ТОГ та відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Перечинської РДА. В ході наради обговорено проблемні питання, що виникають при підготовці та опрацюванні відомостей періодичного поновлення персональних даних Державного реєстру виборців та шляхи їх вирішення.
Відділом ведення Державного реєстру виборців була представлена статистична інформація щодо подачі відомостей періодичного поновлення за перше півріччя:
 - громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років  ( далі форма 3.1 )— 46 відомостей.
- виборців, які протягом попереднього місяця зареєстрували своє місце проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці ( далі форма 3.4 ) — 47 відомостей.
- виборців, які протягом попереднього місяця зняті з реєстрації за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці ( далі форма 3.5 ) — 44 відомості.
 
У ході наради було наголошено на опрацюванні категорії виборців, які вибули з установ покарань, військових частин та зняті з обліку з Міністерства Закордонних Справ. 
Особлива інформаційна допомога у співпраці з Державною міграційною службою надається виборцям з Донецької  області .
 
  Лише спільна  взаємодія, та оперативна,  достовірна , належно оформлена, і подана до відділу ведення Державного реєстру виборців суб’єктами подання відомостей документація про виборців, створює можливість працівникам відділу вчасно опрацювати дані та внести необхідні зміни до електронної бази даних Державного реєстру виборців.
 
 
 
Головний спеціаліст відділу 
ведення Державного реєстру виборців                                                                                                        В.КОЦКА 

Дата публікації: 11.07.2018 15:25:44