а Untitled Page

Відбулося засідання Ради регіонального розвитку Перечинського району

6 березня в районному будинку культури під керівництвом голови районної державної адміністрації Мар`яни Ладомиряк, за участі голови Закарпатської обласної державної адміністрації Генадія Москаля, голови районної ради Михайла Ласкіна, Перечинського міського голови Івана Погоріляка відбулося розширене засідання  Ради  регіонального розвитку Перечинського району з підсумків  соціально-економічного розвитку за 2014-2018 роки та планування роботи на 2019 – 2021 роки, основною метою якого є налагодження ефективної взаємодії та співпраці виконавчої влади з органами місцевого самоврядування та громадськістю. У засіданні взяли участь  керівники структурних підрозділів державної адміністрації, установ, організацій району,  голови місцевих рад, депутати всіх рівнів, представники громадськості.

Голова райдержадміністрації подякувала всім, що долучилися до проведення сьогоднішнього засідання Ради регіонального розвитку Перечинського району, та інформувала присутніх про наступне:

 "Сподіваюся, що наша зустріч пройде у формі конструктивного діалогу.

Свою доповідь я розмежую на дві складові в розрізі кожного перспективного напрямку чи сфери управління.

Перша частина – це короткий звіт про пророблену роботу протягом останніх п’яти років в плані розбудови та покращення інфраструктурних об’єктів, об’єктів медицини, освіти, фізичної культури та спорту, культури, захисту від природних катаклізмів, інших проектів, що дало можливість покращити умови проживання населення району, доступність до населених пунктів, якість надання освітніх, медичних та послуг у сфері культури, фізичної культури і спорту і ін.

Друга частина – про перспективний план розвитку Перечинського району на наступні роки, зокрема, 2019-2021 роки.

У грудні 2018 року на засіданні Ради регіонального розвитку Перечинського району за участі голів районної ради, міського та сільських голів, депутатів обласної та районної рад були попередньо обговорені основні напрями перспективного плану на наступні три роки і вирішено розглянути і затвердити перспективні плани розвитку окремих територіальних громад і сформувати узагальнений план розвитку Перечинського району, що і було зроблено.

Отже, починаємо з короткого звіту про пророблену роботу за 2014-2018 роки.

Проаналізувавши    кількість коштів, які вдалося залучити у розвиток району завдяки спільним зусиллям Закарпатської обласної державної адміністрації, депутатів  Верховної Ради, обласної, районної, сільських рад, голів районної, міської, сільських рад, керівників підприємств, установ, організацій, приватних підприємців  та їх колективів, які є платниками податків, можна констатувати, що   сума залучених кошів лише на основні проекти складає 46,4 млн. грн. проти 8,5 млн. грн. за період 2009-2013 роки або у 5,5 разів більше.

І це крім суми коштів, які виділялись у 2017 і 2018 роках на ремонт дороги державного значення Перечин-Свалява – 13 млн. грн. (кошти митного експерименту та державного фонду регіонального розвитку) та дороги обласного значення Т.Ремета-Лумшори – де освоєно 11,9 млн. грн. таких же коштів.

А зараз, я коротко зупинюсь на  конкретних проектах, які реалізовувались і заплановані до реалізації на наступні три роки, починаючи з 2019 року. Називатиму по окремих галузях і тільки основні позиції, оскільки деталізація займе надто багато часу.

Почнемо з інфраструктури

Головні проекти в галузі інфраструктури – це, звичайно, дороги.

За останні роки в районі досить інтенсивно здійснювалися капітальні та поточні середні ремонти доріг як державного, обласного значення, так і районних та комунальних доріг.

Що стосується мережі автомобільних доріг, то територією Перечинського району проходять

Дороги державного значення:

Львів-Самбір-Ужгород, де за попередні роки проводились тільки ямкові ремонти

Перечин-Свалява – протягом 2017-2018 років проводились роботи з поточного ремонту ділянки цієї дороги від км 25+000 до км 30+520 . Проблемними на цій дорозі залишаються ділянки дороги  від 24+300 км до 24+500 км, яка знаходиться на території Порошківської сільсько ради  та 5,6 км на Свалявському перевалі зі сторони Перечинського району (25+000-30+580 км, проект знаходиться на коригуванні).  

Дороги обласного значення:

Тур’ї-Ремети-Лумшори протяжністю 16,7 км, на якій, починаючи з 2017 року за рахунок коштів державного бюджету (кошти митного експерименту та державного фонду регіонального розвитку), здійснюються роботи з капітального ремонту дороги, що значно покращило доступність туристів до туристичних закладів, що розташовані в с. Лумшори.

Великий-Березний-Чорноголова-Дубриничі протяжністю 29,7 км, із яких 6 км проходять територією Перечинського району. На цій дорозі дуже проблемним є ямковість на мості через річку Уж, що може призвести до його руйнування і припинення автомобільного сполучення з населеними  пунктами  Пастілки та вул. Шахово в с. Дубриничі, Чорноголова, Смереково та Буківцьово Великоберезнянського району. Дороги районного значення:

У 2017 році проводились роботи на окремих ділянках дороги районного значення Турички-Вільшанки, де освоєно 2,5 млн. грн. коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Тринадцять доріг районного значення протяжністю 48,4 км у 2018 році перейшли в управління райдержадміністрації.

У 2018 році райдержадміністрацією  виготовлено проектно-кошторисні документації на 8 доріг районного значення,  проведено тендерні  процедури на 7 дорогах  районного значення, проводились  роботи з капітального та поточного середнього ремонту на 5 дорогах, де освоєна сума коштів державного дорожнього фонду та обласного бюджету склала 2,8 млн. грн.

Комунальні дороги:

Протяжність комунальних доріг у Перечинському районі складає 119 км
За цей період міською та сільськими радами проводились ремонтні роботи на комунальних дорогах, Зокрема, проведено:

ремонтні роботи майже на всіх комунальних дорогах Дубриницької сільської ради та багатьох комунальних дорогах міської та сільських рад району.

У 2019-2021 роках передбачено:

Завершити виготовлення проектно-кошторисних документацій на 5 доріг районного значення -  на дві із яких документацію уже виготовлено у 2019 році – Турички-Липовець та Турички-Лікіцари; на три дороги Новоселиця-Прикордонна застава, Т.Пасіка-Тростяниця та Т.Бистра-центральна садиба КСГП “Бистрик” – документація в стадії завершення.

Проводити, а де вже розпочаті, то продовжити поточні середні ремонти доріг:

(Перечин-Свалява) – Завбуч;

Під’їзд до с. Маюрки;

Дубриничі-Пастілки;

(Перечин-Свалява) – Тур’я Бистра;

Турички-Липовець;

Під’їзд до с. Лікіцари;

Новоселиця-Прикордонна застава;

Т.Пасіка-Тростяниця.

Проводити, а де вже розпочаті продовжити капітальні ремонти доріг:
Дубриничі-Новоселиця

Турички-Вільшанки;

(Перечин-Свалява) –Мокра;

Тур’я-Поляна – Полянська Гута;

Т.Бистра – центральна садиба КСГП “Бистрик”.

Проводити ремонти вулиць і доріг комунальної власності на території району:

вул. Борканюка, с.Т.Пасіка,

вул.Духновича, с.Порошково,

ділянка дороги по вул.Духновича, с.Т.Бистра,

вул.Суворова, с.Зарічево.

Ще одним дуже важливим інфраструктурним проектом на території району, реалізація якого значно покращить доступність до отримання адміністративних послуг суб’єктами підприємницької діяльності та жителями населених пунктів Турянської долини - йе є створення сучасної та прозорої системи надання адміністративних послуг через «Будівництво сучасного центру надання адміністративних послуг в с.Т.Ремети», роботи по якому вже розпочаті у 2018 році (освоєно 600,0 тис. грн. коштів обласного бюджету) і мають продовжитись у 2019 році.

Здійснено ряд заходів із забезпечення стабільної роботи установ освіти, охорони здоров`я, культури, фізичної культури і спорту, зміцнення їх матеріальної бази.

В галузі охорони здоров’я у 2014-2018 роках за рахунок коштів державного, обласного, районного та місцевих бюджетів зроблено роботи за  основними проектами на загальну суму близько 1,2 млн. грн. Основними з них є:

реконструкція Перечинської центральної районної лікарні в м. Перечин (пологово-гінекологічне відділення);

капітальний ремонт із заміною вікон хірургічного відділення Перечинської ЦРЛ;

капітальний ремонт із заміною вікон та дверей хірургічного корпусу Перечинської ЦРЛ;

капітальний ремонт приміщень будівлі моргу Перечинської ЦРЛ;

реконструкцію системи теплопостачання Перечинської ЦРЛ з встановленням котлів на твердому паливі.

На 2019-2021 роки планується: 

будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини за типовими проектами в селах Дубриничі, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Тур’я-Бистра  за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів,  спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості;

капітальний ремонт фасаду та заміна вхідних дверей, вікон АЗПСМ в с. Порошково;

капітальний ремонт стоматологічного відділення Перечинської ЦРЛ в м. Перечин;

капітальний ремонт будівлі Перечинської ЦРЛ (заміна вікон та дверей) в м. Перечин;

капітальний ремонт ФАПу в с. Липовець;

реконструкція приміщень поліклінічного корпусу Перечинської ЦРЛ з добудовою мансардного поверху в м. Перечин та демонтаж старого (аварійного) крила поліклінічного корпусу Перечинської ЦРЛ.

У галузі освіти та фізичної культури і спорту у 2014-2018 роках за рахунок коштів державного, обласного, районного та місцевих бюджетів всього проведено робіт з реконструкції та капітального ремонту на суму близько 22,1 млн. грн. за 35 основними проектами. Зокрема:

капітальний ремонт фасаду із заміною вікон та дверей здійснювався у: Дубриницькій, Перечинській, Порошківській, Т.Пасіцькій, Т.Реметівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зарічівській, Т.Бистрянській, Турицькій  ЗОШ І-ІІ ступенів, Ворочівському ДНЗ;

реконструкція системи опалення або встановлення (будівництво) котельні з реконструкцією системи опалення здійснювались у: Дубриницькій, Перечинській ЗОШ І-ІІІ ступенів; Вільшинківському навчально-виховному комплексі загальноосвітній школі І-ІІ ступенів –дошкільному навчальному закладі, Сімерківській, Сімерській ЗОШ І-ІІ ступенів, ДНЗ «Теремок» в м. Перечин, ДНЗ с.Ворочево.

проводились капітальні ремонти:

даху центрального корпусу Перечинської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи в м. Перечин;

закладів дошкільної освіти  с.Т.Ремета та с. Сімер (ремонт даху);

з облаштування огорожі ЗОШ І-ІІ ст.с.Сімерки.

здійснювались роботи з реконструкції та будівництва:

будівлі колишнього МНВК  для відкриття додаткових груп  дошкільного навчального закладу в с. Туря Ремета;

будівлі закладу дошкільної освіти  в с.Т.Поляна;

спортивних  майданчиків зі штучним покриттям на території Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ,  Новоселицького  НВК ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ, Сімерської ЗОШ І-ІІ ступенів.;

даху котельні та майстерні Т. Бистрянської ЗОШ І-ІІ ступенів;

системи водовідведення в дошкільному навчальному закладі в с. Туриця;

добудову до головного входу до навчального корпусу ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Порошково.

На 2019-2021 роки планується: 

реконструкція дитячого садка під будівлю Туричківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;

реконструкція Вільшинківського НВК ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад;

капітальний ремонт Вільшинківського НВК-ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ;

будівництво  спортивного залу Раківської ЗОШ І-ІІ ступенів;

завершення реконструкції будівлі колишнього МНВК для відкриття додаткових груп дошкільного навчального закладу в с. Т. Ремета;

реконструкція даху початкових класів Т.Реметівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

будівництво котельні на твердому паливі в  навчально-виховному комплексі Новоселицька ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад;

реконструкція системи опалення Порошківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

реконструкція котельні загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в с.Полянська Гута з встановленням котлів на твердому паливі;

будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям в с.Т.Поляна та Т. Бистра;

облаштування огорожі сільського спортивного майданчика с.Т.Поляна, та П.Гута;

облаштування огорожі та прибудови котельні в ДНЗ с.Т.Поляна;

завершення капітальних ремонтів по заміні віконних та дверних конструкцій Дубриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Т.Бистрянської та Т.Пасіцької  ЗОШ І-ІІ ступенів;

капітальний ремонт даху початкових класів та допоміжних будівель Дубриницької ЗОШ  І-ІІІ ступенів;

реконструкція котельні дитячого садка в с.Туриця.

У галузі культури у 2014 -2018 роках за рахунок коштів державного, обласного, районного та місцевих бюджетів зроблено роботи за  основними проектами на загальну суму близько 4,6 млн. грн. Основними з них є:

заміна вікон та дверей у Перечинському районному будинку культури;

капітальні ремонти у Перечинському районному будинку культуру: фальшдаху, плоского даху та санвузлів І поверху;

реконструкція клубу в с.Дубриничі;

Крім того:

створено сучасний інформаційний центр в селі Вільшинки;

розпочато реконструкцію будівлі клубу під соціально-культурний центр (клуб, бібліотека, ФАП в с.Мокра);

проведено капітальний ремонт будівлі сільського клубу в с.Липовець;

здійснено реконструкцію системи опалення Раківського сільського клубу.

На 2019-2021 роки у галузі культури планується:

капітальний ремонт великого залу Перечинського районного будинку культури;

капітальний ремонт Перечинської районної бібліотеки;

завершення реконструкції будівлі клубу під соціально-культурний центр (клуб, бібліотека, ФАП) в с.Мокра;

вирішення питання щодо виділення приміщення для Т.Реметівської дитячої музичної школи та проведення при необхідності його ремонту;

капітальний ремонт будівлі клубу в с.Новоселиця;

капітальний ремонт сільського клубу в с.Туриця.

поточний ремонт клубу в с.П.Гута;

Проекти щодо захисту від природних катаклізмів

На території району майже щороку бувають паводки, буревії та інші стихійні лиха. Найбільш руйнівні з них – це осінні та весняні паводки, на ліквідацію яких необхідна значна сума коштів.

Протягом 2014-2018 років здійснено:

реконструкцію водовідвідного каналу «Домарадж» І черга;

регулювання русла потока «Млинський» с.Порошково;

берегоукріплення р.Бистрик на аварійних ділянках с.Т.Бистра;

берегоукріплення р.Туричка на території Т.Реметівської сільської ради.

На 2019-2021 роки  потребують вирішення питання фінансування проведення робіт з:

берегоукріплення річок «Уж» та «Лютянка» на території Дубриницької сільської ради;

відновлення водозахисної дамби та берегоукріплення   на р.Туря в урочищі «Чайник» на території Т.Реметівської сільської ради;

капітальний ремонт перепадів (ГТС) та берегоукріплення для підтримання гідрологічного режиму струмка «Зерновський» в с.Порошково;

берегоукріплення  правої  частини берега потічка Кам’яний на території Новоселицької сільської ради;

проведення берегоукріплювальних робіт  на річках «Звур»,  «Шипот», «Тур’я» на території Т.Полянської сільської ради та ліквідація зсуву берегу в с.Полянська Гута;

будівництво протиерозійних споруд на річці Туричка в с.Турички.

Серед інших проектів, релізація  яких здійснювалась у 2014 -2018 роках є:

будівництво дитячого майданчика в м. Перечин;

капітальний ремонт по заміні віконних та дверних конструкцій  будівлі КП «Комунальник»;

реконструкція водогону від залізнодорожної станції до пл.Народна;

реконструкція водогону від вулиці Гагаріна  до площі 50 років Жовтня (Незалежності);

капітальний ремонт будівлі №43 в м. Перечин;

капітальний ремонт окремих приміщень другого поверху будівлі комунальної форми власності, Перечин;

капітальний ремонт підвісного моста біля залізнодорожної станції «Ворочево»;

роботи з реконструкції та капітального ремонту адмінбудівель Т. Реметівської, Порошківської, Туричківської та колишньої Зарічівської сільських рад;

будівництво кладовища в урочищі «Мочари» (І черга) в с. Т. Ремета і багато інших, які потребують продовження реалізації і на наступні роки.

Як ми бачимо у районі є дуже багато проблемних питань, які потребують вирішення у 2019-2021 і в подальших роках.

Користуючись нагодою, висловлюю велике прохання до Вас, шановний Геннадію Геннадійовичу сприяти, нам і надалі у вирішенні питань фінансування вищезазначених напрямів та проектів перспективного плану Перечинського району. 

Голова Закарпатської облдержадміністрації Генадій Москаль  продовжив роботу із присутніми теж у формі діалогу. Задати питання очільнику області мав змогу кожен. Спілкування  вийшло експресивним, громадських активістів цікавили актуальні для району проблеми.

До обговорення проблем району та міста долучилися голови районної та міської рад.

Порушені у ході засідання питання вивчатимуться на обласному та районному рівнях, за наслідками буде дано відповідні доручення.

На завершення Мар`яна Ладомиряк щиро подякувала всім за співпрацю, висловила сподівання, що спільними зусиллями нам вдасться зробити все можливе задля покращення розвитку і добробуту Перечинщини.

       

 

Дата публікації: 07.03.2019 12:55:06