а Untitled Page

Cвято писанки в районі

10  квітня 2019 року у Порошківській  ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов районний етап фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!»- захід, присвячений українському культурному феномену – писанкарству.  

    Можливість оцінити дитячі та педагогічні вироби мали голова районної державної адміністрації Мар’яна Ладомиряк,   заступник голови районної ради Михайло Петрішко, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Владислав Цапик, педагоги району, батьківська громадськість та ін.     

     Писанка – це символ України, національне культурне надбання, яке відображає історію, звичаї та традиції українського народу, а також нерозривну єдність з попередніми поколіннями.

 

     Захід вже став традиційним і вкотре проводиться у Перечинському районі напередодні найбільшого християнського свята.

    На виставці можна побачити сотні різноманітних писанок, які є унікальними та неповторними і засвідчують, що це мистецтво не втрачає своєї актуальності і сьогодні. Юні аматори долучилися до написання писанок, дотримуючись давніх традицій української розпису, до створення композицій,  малюнків,  витинанок на Великодню тематику. Вихованці та педагоги-наставники продемонстрували  різноманітні технології оздоблення великодніх писанок, виготовлення  оберегів та розповіли про символіку цього виду мистецтва.

На конкурс були представлені писанки, великодні рушники та композиції з різних куточків Перечинщини.

 

А для тих, хто хотів навчитися цьому ремеслу, майстер-клас провели учні закладів загальної середньої освіти та гуртківці.

Душевну атмосферу створили не тільки виставкові експонати, але й учні школи, які показали чудовий виступ, присвячений Великодній тематиці.

  18 квітня найкращі експозиції Перечинщина представить на обласному фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!» в м.Ужгороді.

 

Дата публікації: 11.04.2019 16:11:04