а Untitled Page

Перечинщина відзначила День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

З метою вшанування пам’яті тих,  хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни 9 травня 2019 року у районі відбулися урочисті заходи.

            Пом`янути полеглих. віддати  повагу живим ветеранам Другої світової війни та сьогоднішнім захисникам  до визначних місць-обеліску загиблим землякам та військового кладовища у Перечині   прийшли заступник голови Закарпатської обласної ради, депутат обласної ради Петро Грицик, депутат обласної ради Андрій Вишняк, голова районної державної адміністрації Мар`яна Ладомиряк, заступник голови районної ради Михайло Петрішко, Перечинський міський голова Іван Погоріляк, голова Перечинської районної організації ветеранів України Михайло Микович,  ветерани війни, керівники правоохоронних та контролюючих органів, представники громадських організацій, учасники АТО, трудові колективи району, громадськість міста, учнівська молодь, духовенство.

У цей день кожен з присутніх мав прикріплений важливий атрибут –  «Мак пам’яті», офіційний символ вшанування жертв Другої світової війни. На честь сивочолих визволителів звучали слова вдячності, учнівська молодь, керівники району дарували квіти.

         Учасники заходу поклали вінки та квіти до могил, запалили лампадки, схилили голови перед світлою пам`яттю усіх, хто віддав своє життя за рідний край, вшанували хвилиною мовчання загиблих  у роки війни та померлих уже в мирний час.  Священники м.Перечин  відслужили  панахиду за жертвами Другої світової війни, за мир та злагоду в Україні.

Атмосфера гіркоти та суму за жертвами війни, і, водночас, радості від перемоги над нацизмом та очікування якнайшвидшого встановлення миру на сході України, де сьогодні триває антитерористична операція, панували на пам’ятному заході. Цей день вкотре нагадав про те, що найдорожчими у світі є мир і свобода.

У рамках відзначення Дня пам`яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у районі відбулися відповідні заходи: впорядковано пам’ятники, братські могили та місця поховання загиблих захисників Вітчизни, у храмах населених пунктів відслужено панахиди, у навчальних закладах  проведено тематичні  уроки  Пам’яті, виховні години, засідання за круглим столом, конференції, у культосвітніх установах відбулися культурно-мистецькі та інші заходи за участі ветеранів, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, нинішніх захисників Вітчизни.

 

   

   

   

   

 

Дата публікації: 10.05.2019 12:14:41