а Untitled Page

Ні, домашньому насильству - засідання жіночого клубу «Розрада»

 

Цими днями відбулося чергове засідання жіночого клубу «Розрада», темою якого було: «Запобігання та протидія домашньому насильству». У засіданні клубу прийняли участь : Тетяна Кость, заступник начальника відділу «Перечинського бюро правової допомоги»  та Ганна Рашкі, головний спеціаліст з питань соціального захисту населення відділу охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах дітей Перечинської міської ради.

Проблема попередження сімейного насильства вже багато років знаходиться у центрі міжнародного обговорення. У країнах Західної Європи і Північної Америки ця проблема більше двох десятиріч міститься в полі зору громадськості й тому досліджена набагато краще, ніж в Україні. До останнього часу в нашій державі було накладено своєрідне табу на обговорення як проблем насильства над дітьми та жінками, так і проблем насильства проти особистості в цілому. Окремі випадки, що ставали надбанням громадськості, трактувалися як дії маніяків або карних злочинців. Лише останніми роками суспільство починає усвідомлювати катастрофічні масштаби проблеми. 

 До уваги безробітних жінок було запропоновано перегляд презентації «Протидія домашньому насильству», в якій йшлося про види насильства: фізичне, сексуальне, економічне та психологічне.  Нерідко буває важко виявити, чи мало місце в ситуації насильства в сім’ї психологічне насильство, чи справа обмежувалася лише фізичним або економічним насильством.

Як діяти, коли по відношенню до вас, ваших близьких або дітей вчиняються такі дії? Слід звертатися  до правоохоронних та державних органів, до громадських організацій, які працюють над проблемою домашнього насильства як особисто так і через свого представника. Постраждала особа  може отримати соціальні послуги, медичну та психологічну допомогу. А до кривдника можуть бути застосовані спеціальні заходи: терміновий заборонний припис, обмежувальний припис, взяття його на профілактичний облік та проведення з ним профілактичної роботи, направлення його на проходження спеціальної корекційної програми.

Практичні життєві поради, яких варто дотримуватися, щоб не стати жертвою, як протистояти кривднику і як притягнути його  цивільної правової, адміністративної або кримінальної відповідальності розповіла у своєму виступі Ганна Рашкі.

«Бережіть своє життя і свою безпеку, безпеку своїх дітей – і нехай стосунки у ваших родинах будуть теплими, щирими і ґрунтуються на повазі та любові», - підсумувала  результат заходу спеціаліст з профорієнтації Неля Гуранич.

Дата публікації: 28.11.2019 13:16:40