а Untitled Page

Відбувся круглий стіл до Дня осіб з інвалідністю

 

3 грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. На сьогодні для України проблема захисту осіб з інвалідністю набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави.  Проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від їх участі в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Ще у 1991 році був прийнятий, а в наступні роки доповнений і вдосконалений Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”. Закон передбачає соціальні права для осіб з  інвалідністю, без яких вони не можуть успішно інтегруватися  в суспільство, зокрема: право на медичну допомогу, на медичну реабілітацію і санаторно-курортне лікування, право на забезпечення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури. Крім того, гарантується право на освіту, на працевлаштування, на соціально-побутове обслуговування.

            29 листопада 2019 року на базі Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості» проведено зустріч осіб з обмеженими фізичними можливостями з представниками державної адміністрації, районної ради та активістами інвалідного руху з  нагоди відзначення Міжнародного дня осіб з  інвалідністю. На круглому столі було розглянуто низку важливих питань, а саме:

Про роботу управління соціального захисту населення райдержадміністрації з питань соціального захисту осіб з інвалідністю.                                                                   

Розв’язання проблемних питань людей з обмеженими фізичними можливостями.

Організація навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітніх школах району.

Надання медичної допомоги особам з інвалідністю. 

Цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. Відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед   особами з інвалідністю, що потребують захисту і підтримки.

Дата публікації: 29.11.2019 16:08:01