а Untitled Page

На Перечинщині стартував Тиждень права

 

З нагоди Всеукраїнського тижня права та Всесвітнього Дня прав людини у залі Перечинської районної філії Закарпатського ОЦЗ проведено захід  для безробітних людей, які перебувають на обліку  за участі  представників юридичного відділу апарату Перечинської РДА та Перечинського бюро правової допомоги. 
Мар’яна Ап’ярій –головний спеціаліст юридичного відділу апарату Перечинської РДА, поінформувала присутніх про основні положення Загальної декларації прав людини, яка є першим міжнародно-правовим документом, що проголосив основоположні права та свободи людини, що прийнята 10.12.1948 року Генеральною Асамблеєю ООН. Про дотримання та реалізацію соціальних, економічних, культурних та політичних прав людини в Україні вели діалог та жваву дискусію. 

З метою отримання правової консультальції у багатьох установах діють громадські приймальні,  здійснюються виїзні прийоми громадян у у всі населені пункти Перечинського району. Є також можливості користуватися онлайн ресурсами для реалізації своїх прав та інтересів, але, на жаль, багато хто з пересічних громадян не має повної та достовірної  інформації про наявність таких сервісів (для прикладу – дані з реєстру застрахованих осіб ПФУ).

Іванна Хом’як, заступник начальника Перечинського бюро правової допомоги, поінформувала безробітних про функції бюро, порядок надання первинної та вторинної правової допомоги,  основні проблемні питання, які турбують громадян, і з якими вони найчастіше звертаються  до спеціалістів бюро. Доповідачка запросила присутніх взяти участь у Дні відкритих дверей, який відбудеться завтра, 10.12.2019 року, у Перечинському бюро правової допомоги.

Завдання Тижня права — сприяти формуванню правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищувати рівень знань громадян щодо гарантованих Конституцією та законами України їхніх прав у різних сферах життя, в тому числі у сфері соціального захисту та зайнятості. Про нові онлайн сервіси ДСЗ: електронну чергу реєстрації безробітних, Платформу профорієнтації та розвитку кар’єри, електронні кабінети безробітного та роботодавця розповіла провідний юрисконсульт Валентина Худанич, яка  поінформувала про діяльність жіночого клубу «Розрада», що об’єднує жінок – безробітних, у ході  засідань якого обговорюються питання призначення пенсій, легальної зайнятості, стягнення аліментів на дітей, тощо.

Володіючи достовірною правовою інформацією і ефективно її використовуючи, кожен з нас може належним чином подбати про забезпечення своїх прав та інтересів.

Дата публікації: 10.12.2019 11:55:52