Соціальний захист населення

Виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань до 9 травня

 

Управління соціального захисту населення Перечинської райдержадміністрації забезпечує своєчасну виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань до 9 травня.

Порядок виплати даної допомоги у 2020 році визначений постановою КМУ від 19.02.2020 № 112 „Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і „Про жертви нацистських переслідувань”.

Зокрема, станом на 20.05.2020 року щорічну разову грошову допомогу вже отримали 275 ветеранів війни на загальну суму 433810,00 гривень.

Максимальний розмір допомоги – 4120,00 грн. (до прикладу для осіб з інвалідністю внаслідок війни).

Мінімальний розмір допомоги – 570,00 грн.

Розмір допомоги залежить від відповідного статусу особи (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни тощо).

Начальник   управління                                                 Наталія МАХАНЕЦЬ

 

Кабмін визначив умови призначення і виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку

5 травня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 329 „Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми” щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців 1-2 групи, які мають дітей віком до 10 років.

Виплата допомоги на дітей ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, запроваджується на період карантину, встановленого постановою № 211, та на один місяць після дати його скасування.

Кому призначається та виплачується допомога?

Допомога на дітей призначається і виплачується ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.Допомога на дітей призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Хто призначає та виплачує допомогу на дітей?

Призначають і виплачують допомогу на дітей структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання ФОПа (далі – заявник).

Допомога на дітей за місцем проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірку відомостей щодо неотримання допомоги проводять органи соціального захисту населення з використанням інформаційних систем.

У якому розмірі виплачується допомога на дітей?

Допомога призначається одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.

У разі досягнення шестирічного віку дитиною, на яку виплачується допомога на дітей, її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.

Допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках.

Які документи необхідно подати/надіслати?

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком до Порядку в паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та необхідні документи/відомості в паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає:

копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

довідку з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

копію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає:

фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, П. І. Б. дитини, П. І. Б. батьків);

фотокопію довідки з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

фотокопію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про П. І. Б. заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Якщо до заяви, поданої в паперовій формі, не додано всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо зазначені документи будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги на дітей, така допомога призначається з місяця звернення.

Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, розглядає орган соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.

Перевірка належності ФОПа до першої або другої групи платників єдиного податку проводиться органом соціального захисту населення з використанням даних з Реєстру платників єдиного податку.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у разі подання заяви та документів в електронній формі).

Коли виплату допомоги на дітей припинять і кому не призначать?

Виплата допомоги на дітей припиняється в разі:

позбавлення отримувача батьківських прав;

відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;

смерті дитини;

смерті отримувача.

Виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”.

Отримувач допомоги на дітей у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний протягом трьох робочих днів повідомити про це органам соціального захисту населення. 

Одержання отримувачем інших видів допомоги, за винятком компенсації послуги “муніципальна няня”, не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

 

 

 

До уваги отримувачів різних видів державної соціальної допомоги, пільг та субсидій

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що на період карантину прийом заяв із призначення різних видів державної соціальної допомоги, пільг та субсидій буде здійснюватися через поштову скриньку, яка розміщена при вході у адміністративну будівлю за адресою89200, м. Перечин, вул. Ужанська, 19, а також засобами поштового зв’язкута через уповноважених  осіб сільських рад. Телефон для контактів:2-24-39.

Бланки заяв та декларацій, зразки для їх заповнення додаються?

декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;

заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг;

заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі;

 

 

Пакунок малюка

З вересня 2018 року в Україні реалізується пілотний проект «Пакунок малюка», який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги на народження дитини. Мета проекту – знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною. Комплектація і закупівля пакунків малюка до 2020 року проводилася управлінням організації Об’єднаних націй з обслуговування проектів в межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги. Як свідчить практика, проект досягнув мети і отримав схвальні відгуки від родин новонароджених. За цей час так звані бебі-бокси суттєво змінилися, покращувалась якість предметів, збільшилась їх кількість із 30 до 70 позицій, збільшено розміри одягу, що дасть можливість використовувати їх довший термін.  І сам проект «Пакунок малюка» перестав бути пілотним.

Але життя не стоїть на місці. Відповідно до рішення Уряду, з 2020 року закупівля одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” буде здійснюватися централізованою закупівельною організацію за рахунок коштів державного бюджету через систему електронних закупівель. А організація та проведення тендеру, визначення переможця та організація формування “пакунку малюка”, його доставка до отримувачів займає певний час. За найсприятливіших умов, перші бебі-бокси, придбані за новою процедурою,  дійдуть до отримувачів у червні 2020 року. А за оперативною інформацією з регіонів, “пакунків малюка”, придбаних  у 2019 році, вистачить до кінця березня – травня 2020 року

У разі відсутності в закладі охорони здоров’я “пакунка малюка” на день виписки новонародженої дитини рекомендуємо звернутися до місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із відповідною заявою.

Хочемо вас запевнити – всі  новонароджені отримають бебі-бокси.

Уряд робить все можливе, щоб мінімізувати незручності, які виникають у зв’язку із змінами.

«Що необхідно знати про туберкульоз»

Днями працівниками  Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено інформаційно-профілактичний захід для учнів 9 класу в Перечинській загальноосвітній школі-інтернат І-ІІ ступенів . Захід проведено на тему: «Що необхідно знати про туберкульоз». При проведені заходу висвітлювалися питання: властивостей мікобактерії туберкульозу, джерел інфекції та проявів захворювання на туберкульоз, вчасного виявлення туберкульозу, правил запобігання захворюванню. Метою такого заходу є підвищення інформованості учнів про глобальну епідемію туберкульозу, а також зусилля з ліквідації цього захворювання. Під час проведення заходу діти мали змогу поділитися своїми знаннями та отримали нові знання про шляхи передачі туберкульозу, методи профілактики хвороби, про групи ризику, основні симптоми та що необхідно робити при виявлені симптомів. Тематика та форма проведення заходу підбиралися з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей дітей і спрямовувалась на те, щоб учасникам було цікаво, повчально  а найголовніше – результативно.

 

 

Директор  Перечинського районного

центру  соціальних служб для сім’ї ,

дітей та молоді                                                                 Тетяна Країло

 

Робота групи взаємопідтримки для прийомних батьків та бітьків-вихователів

 

Організація роботи групи взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів сприяє вирішенню багатьох актуальних питань, пов’язаних із вихованням дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, наданням ефективної та оперативної підтримки батькам.

Так, 26 лютого 2020 року спеціалісти Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели групу взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів на тему: «Недопущення випадків загрози життю та здоров’ю дітей». Батьків поінформовано про можливий негативний вплив сучасного інформаційного простору на психологічне та фізичне здоров’я дитини, практику застосування безпеки дітей в інформаційному просторі, протидію булінґу, неприпустимість залишення дітей без нагляду.

Під час заходу батьки ділились певним позитивним досвідом з виховання прийомних дітей, дітей-вихованців та шляхи вирішення проблем, які виникають у процесі функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Завдяки участі у роботі групи взаємопідтримки батьки-вихователі та прийомні батьки набувають нові навички та вміння у вихованні дітей, навчаються поліпшувати стосунки з дітьми, підвищують впевненість у собі. Обмін досвідом, взаємна емоційна підтримка сприяють позитивним змінам у функціонуванні сімей.

 

Директор Перечинського РЦСССДМ                                                                           Тетяна Країло

Відбулося засідання круглого столу

25 лютого 2020 року відбулося засідання круглого столу щодо соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Захід проведено за участю працівників Перечинського РС філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області , Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості та працівників служби у справах дітей райдержадміністрації. Участь у роботі засідання взяв перший заступник голови Перечинської райдержадміністрації Віталій Дупин. Він висловив сподівання, що ця зустріч допоможе у вирішенні низки проблемних питань, зокрема, у проведенні соціально-виховної роботи із засудженими. Представники кожної зі служб, присутніх на нараді, розповіли про послуги, які надаються даним категоріям осіб та визначили план подальших спільних дій у напрямку роботи із засудженими.

Підбиваючи підсумки зустрічі, присутні акцентували увагу на плідності проведення круглого столу, важливості соціального партнерства у процесі соціально-виховної роботи з особами, засудженими до покарань, які не пов’язані з позбавленням волі та соціалізації і адаптації осіб, які звільнені з місць позбавлення волі.

Директор Перечинського районного центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді                                                           Тетяна Країло

Р Е Є С Т Р

галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних

договорів, змін і доповнень до них

п/п

Назва угоди (договору), змін і доповнень до неї (нього) із зазначенням переліку суб’єктів сторін

Дата набрання чинності, строк, на який укладено

Суб’єкт, що подав на повідомну реєстрацію, вихідний, вхідний номер, дата супровідного листа

Реєстраційний номер, дата повідомної реєстрації угоди (договору), змін і доповнень до неї (нього)

Номер і дата листа реєструючого органу з інформацією про повідомну реєстрацію угоди (договору)

1

Зміни і доповнення до колективного договору між керівництвом та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства «Перечинський районний Центр первинної медико – санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської області

26.12.2018

2018-2023

Некомерційне підприємство «Перечинський районний Центр первинної медико – санітарної допомоги» Перечинської районної ради Закарпатської області

вих.№ 109/2019

від 28.10.2019

вх.№ 1463/01.1-01

від 28.10.2019

9

06.11.2019 р.

1394/01.1-01

від 06.11.2019

2

Зміни та доповнення до колективного договору між роботодавцем та трудовим колективом дочірнього підприємства «ДЖ. Д.Ф. Сервіс ЛТД»

01.01.2019

2019-2023

Дочірнє підприємство „ДЖ ДФ СЕРВІС ЛТД”

вих.№ 158

від 03.12.2019

вх.№ 1658/01.01.1-01

від 03.12.2019

10

11.12.2019

1558/01.1-01

від 11.12.2019

3

Колективний договір між роботодавцем та трудовим колективом товариства з обмеженою відповідальністю «Самвер»

01.01.2019

2020-2021

Товариство з обмеженою відповідальністю «Самвер»

вих. № 191

від 11.12.2019

вх. № 1704/01.1-01

від 11.12.2019

11

18.12.2019

1585/01.1-01

від 18.12.2019

4

Зміни та доповнення до колективного договору між керівництвом та первинною профспілковою організацією ДП «Ужгородське військове лісництво»

05.10.2018

2018 – 2020

ДП «Ужгородське військове лісництво»

вих. № 500

від 20.12.2019

вх. № 1760/01.1-01

від 20.12.2019

12

26.12.2019

1617/01.1-01

від 26.12.2019

5

Колективний договір між керівництвом та трудовим колективом ТОВ «Нафтосервіс»

01.01.2020

2020-2022

ТОВ «Нафтосервіс»

вих. № 354 від 24.12.2019

вх. №  1778/01.1-01

01

33/01.1-01

від 10.01.2020

6

Колективний договір між керівництвом та профспілковою організацією Перечинської міської ради

02.01.2020

2020-2024

Перечинська міська рада

вих. № 74/01-14 від 23.01.2020

вх. 226/01.1-01

02

136/01.1-01

від 03.02.2020

7

Колективний договір між роботодавцем та трудовим колективом Сімерської гімназії Перечинської міської ради

02.01.2020

2020-2024

Сімерська гімназія Перечинської міської ради

вих. № 06/01-20 від 12.02.2020

вх.. 317/01.1-01

03

185/01.1-01

від 03.02.2020

8 Колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Перечинського ЗДО (ясла – сад) «Теремок»

К.Д. Теремок

 

 

02.01.2020

2020-2025

 

Про реєстрацію колект.договору Теремок

вих. № 9 від 10.03.2020

вх.№ 523/01.1-01 від 12.03.2020

 

 

№ 04

 

№ 321/01.1-01

Від 18.03.2020


Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією „Прометеус” та Асоціацією „Інформаційні технології України” (далі – Асоціація) підписали Меморандум про співпрацю та презентують соціальний проект „Ти можеш усе! Можливості безмежні” (далі – Проект).
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує.

Меморандум підписано з метою об’єднання зусиль, спрямованих на реалізацію Програми діяльності Кабінету Міністрів України в рамках цілей Міністерства соціальної політики у сфері підвищення якості навчання людей з інвалідністю і сприяння у подальшому їх працевлаштуванні в ІТ – компанії.

Проект складається з повного циклу надання можливості усім бажаючим особам з інвалідністю навчатись безоплатно на онлайн курсах та по закінченню навчання прийняти участь у конкурсах на вакантні посади в провідних ІТ- компаніях України.

Проект триватиме наступні півроку у кілька етапів. Реєстрація охочих взяти участь у проекті відбуватиметься з 5 лютого 2020 року. Під час реєстрації учасники мають обрати два обов’язкові курси і, за власним бажанням, декілька додаткових курсів.

Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року. Навчальний процес триватиме 14 тижнів, ще тиждень – на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі – конкурси на вакантні посади.

 

English EN Українська UK
Зв’яжіться з нами
close slider